Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd jún. 04, 2024 0:35



Hozzászólás a témához  [ 352 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
SOS! melyik internetszolgáltatót válasszam? 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Kano írta:
.gúnár. írta:
Hát ja, ha most kéne döntenem, én is már a csupasz adsl-t választanám. Most még telefon melletti van, mert nemrég még majdnem egy árban volt a csupasszal, ha összeadtuk a felezővel.

Pontosan ezért van nekem is otthon még ADSL+telefon. De kb 2 hete kezdtek ez a Csupasz ADSL árak ilyen jól alakulni, nem?


Nem figyeltem, hogy mikortól, csak most néztem, hogy írtátok.


csüt. jún. 19, 2008 12:30
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Hát ja, ha most kéne döntenem, én is már a csupasz adsl-t választanám. Most még telefon melletti van, mert nemrég még majdnem egy árban volt a csupasszal, ha összeadtuk a felezővel.

Pontosan ezért van nekem is otthon még ADSL+telefon. De kb 2 hete kezdtek ez a Csupasz ADSL árak ilyen jól alakulni, nem?


csüt. jún. 19, 2008 10:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Hát ja, ha most kéne döntenem, én is már a csupasz adsl-t választanám. Most még telefon melletti van, mert nemrég még majdnem egy árban volt a csupasszal, ha összeadtuk a felezővel.


szer. jún. 18, 2008 14:57
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Kano írta:
Azthiszem, hogy minden a vonal(érpár) minőségén múlik, ne és ugye a központtól való távolságtól.


Ez nem egészen így van. Azon múlik minden, hogy a szolgáltató merrefelé és mekkora sávszélességű gerincvonal(részt) használ, illetve fizet rá elő. Amit írtál, az is fontos, de másodlagos. Nekem a T-online netem egy régebbi végpontra volt kötve, valami ilyesmit gagyogott a telefonos, ott annyi gond volt, hogy időnként leakadt a netről és nem akart visszaszinkronizálni. Most újabb végponton van, de sokszor lassabb a net a Fraktál miatt, de emellett viszont megszűntek a szinkronizálási problémák.

Azt hiszem, hogy akkor inkább Drávanet vagy Externet lesz (Externet is csökkentette a Csupasz ADSL árait). Igen, persze a gerincvonal is fontos.


szer. jún. 18, 2008 14:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Kano írta:
Azthiszem, hogy minden a vonal(érpár) minőségén múlik, ne és ugye a központtól való távolságtól.


Ez nem egészen így van. Azon múlik minden, hogy a szolgáltató merrefelé és mekkora sávszélességű gerincvonal(részt) használ, illetve fizet rá elő. Amit írtál, az is fontos, de másodlagos. Nekem a T-online netem egy régebbi végpontra volt kötve, valami ilyesmit gagyogott a telefonos, ott annyi gond volt, hogy időnként leakadt a netről és nem akart visszaszinkronizálni. Most újabb végponton van, de sokszor lassabb a net a Fraktál miatt, de emellett viszont megszűntek a szinkronizálási problémák.


szer. jún. 18, 2008 13:07
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
nbela írta:
Kano írta:
Azért kérdezd meg tőlük, mert ha már van vonalad akkor drágább a dolog.
Nem tudom, hogy az "alvó" vonal minek számít.
Akkor lehet drágább, ha 3 hónapon belül volt rajta adsl, mert akkor nem új előfizetős, hanem szolgáltató váltós csomagot kapok. Illetve akkor is plusz pénz, ha van vonal és rajta hűségidő, mert azt le kell mondani. Az "alvó" vonal azt jelenti, hogy nincs és nem is volt sem telefonom sem adsl kapcsolatom, hanem van két szál drótom a lakás és a telefonközpont között, amit az előző tulaj használt (csak telefonra). Az externet ezressel drágább -meg talán jobb is- de nem tudom megér-e annyit. Végül is a Drávanetet rendeltem meg.

Akkor majd beszámolhatsz róla, hogy milyen. :D Igazából nekünk is van most telefon és ADSL is otthon, de azt szoktam csinálni, hogy lemondom és megrendelek egy újat és akkor új ADSL előfizetőnek számítok. Most azt fogom csinálni, hogy lemondom és megrendelek egy Csupasz ADSL-t(majd decemberben lesz ez aktuális). Itt Pesten viszont az a probléma, hogy csupasz ADSL kellene, de azt meg nem lehet áthelyezni, ha véletlenül elköltöznénk az albiból. Úgyhogy nem mertem megrendelni még. Egyébként nézőpont kérdése, hogy milyen az Externet, nekem semmi bajom nem volt velük de sokaknak igen. Azthiszem, hogy minden a vonal(érpár) minőségén múlik, ne és ugye a központtól való távolságtól.


szer. jún. 18, 2008 12:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Kano írta:
Azért kérdezd meg tőlük, mert ha már van vonalad akkor drágább a dolog.
Nem tudom, hogy az "alvó" vonal minek számít.
Akkor lehet drágább, ha 3 hónapon belül volt rajta adsl, mert akkor nem új előfizetős, hanem szolgáltató váltós csomagot kapok. Illetve akkor is plusz pénz, ha van vonal és rajta hűségidő, mert azt le kell mondani. Az "alvó" vonal azt jelenti, hogy nincs és nem is volt sem telefonom sem adsl kapcsolatom, hanem van két szál drótom a lakás és a telefonközpont között, amit az előző tulaj használt (csak telefonra). Az externet ezressel drágább -meg talán jobb is- de nem tudom megér-e annyit. Végül is a Drávanetet rendeltem meg.


szer. jún. 18, 2008 10:57
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
nbela írta:
Kano írta:
Én Pécs környékén lakom és nem hallotta rosszat a Drávanetről.
Köszi, ez is egy infó. Akkor már csak azt nem értem, hogy ha csupasz adsl kell, akkor miért a Fraktal és Externet lapokat nézegeted, amikor a Dráva ott van helyben és olcsó is?


Azért mert az Externettel van szerződésem otthon (Pécs mellett) és most ide Pestre kellene valami. Kapásból az Externet árait néztem illetve a legolcsóbbnak a Fraktal-t találtam. De most, hogy a Dráva is ilyen olcsón tudja adni így valószínűleg hozzájuk megyek (csak az a kérdés, hogy mennyire dinamikus az az IP, már a rapidsh..e okából). :wink:

nbela írta:
Nincs telefonom, csak egy "alvó" vonalam.

Azért kérdezd meg tőlük, mert ha már van vonalad akkor drágább a dolog.
Nem tudom, hogy az "alvó" vonal minek számít.


szer. jún. 18, 2008 9:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Kano írta:
Én Pécs környékén lakom és nem hallotta rosszat a Drávanetről.
Köszi, ez is egy infó. Akkor már csak azt nem értem, hogy ha csupasz adsl kell, akkor miért a Fraktal és Externet lapokat nézegeted, amikor a Dráva ott van helyben és olcsó is?
Idézet:
Viszont, ha van telefonvonalatok akkor először mond le és utána rendeld meg a csupasz ADSL-t.
Nincs telefonom, csak egy "alvó" vonalam.


kedd jún. 17, 2008 19:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Kano írta:
.gúnár. írta:
Igen, tudok még. Sok külföldi oldal lassan, vagy időnként egyáltalán nem jön be, ami eddig a t-onnyállal bejött. Jobb híján ilyenkor a t-onnyál proxy szerverével tudok netezni. Ebből következik, hogy a külföldi torrent is sokkal lassabb.

Köszi, akkor esetleg megéri az a +1k inkább az Externetért?
Még nem rendeltem meg szerencsére.


Externettel kapcsolatban sajnos nem tudok nyilatkozni, nincs tapasztalatom. :(


kedd jún. 17, 2008 17:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
Hali!

Én Pécs környékén lakom és nem hallottam rosszat a Drávanetről.
Viszont, ha van telefonvonalatok akkor először mond le és utána rendeld meg a csupasz ADSL-t.

nbela írta:
energoman írta:
A business telecom-ot próbáltátok már!
Nézegettem, de náluk nincsen csupasz adsl. Mindenképpen telefonvonal nélkül szeretném. A Datanet YoNeked lepasszolt. Itt vannak betelepülve a központba, de a berendezésükön már nincsen szabad vonal. Majd ha fejlesztenek... De az új Európai főnök meg inkább a céges szolgáltatások felé akar orientálódni - ilyeneket olavasok. Szóval nem tudom lesz-e még fejlesztés, illetve vonal bővítés. Nézegettem még a fentebb említett Fraktal és Externet ajánlatokat. Nem tudom mit lehet várni például a Drávanet Naked ADSL csomagtól? Van 6000 ügyfelük. 60% terhelésen futnak a T-Com irányába, illetve külföldi lapok az Antenna Hungárián keresztül. Csupasz adsl 1 évvel 2988 Ft/hó. Nem települnek be a központba, hanem a T-Com berendezését bérlik. Nem tudom, hogy tudják ilyen olcsón adni és milyen lehet a szolgáltatásuk?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kano szer. jún. 18, 2008 9:25-kor.



kedd jún. 17, 2008 14:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
3k az tényleg nem sok, annyit én is kifizetnék simán csupasz adsl-ért
megj.: a businessnél régebben volt csupasz ADSL most tényleg nem látom a neten, de lehet telefonon többet tudnak mondani, na nem mintha valmami érdekem fűződne hozzá, hogy tőlük vedd!


kedd jún. 17, 2008 12:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
energoman írta:
A business telecom-ot próbáltátok már!
Nézegettem, de náluk nincsen csupasz adsl. Mindenképpen telefonvonal nélkül szeretném. A Datanet YoNeked lepasszolt. Itt vannak betelepülve a központba, de a berendezésükön már nincsen szabad vonal. Majd ha fejlesztenek... De az új Európai főnök meg inkább a céges szolgáltatások felé akar orientálódni - ilyeneket olavasok. Szóval nem tudom lesz-e még fejlesztés, illetve vonal bővítés. Nézegettem még a fentebb említett Fraktal és Externet ajánlatokat. Nem tudom mit lehet várni például a Drávanet Naked ADSL csomagtól? Van 6000 ügyfelük. 60% terhelésen futnak a T-Com irányába, illetve külföldi lapok az Antenna Hungárián keresztül. Csupasz adsl 1 évvel 2988 Ft/hó. Nem települnek be a központba, hanem a T-Com berendezését bérlik. Nem tudom, hogy tudják ilyen olcsón adni és milyen lehet a szolgáltatásuk?


kedd jún. 17, 2008 9:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
A business telecom-ot próbáltátok már!
Nézzétek meg ha más nem, mert jó áraik vannak. Én már 3x rendelt tőlük, csak a matáv hibájából nem tudok kötni ADSL-t 2005 óta, igy csak próbálgatom hátha valmikor fog müködni.
Ez Magyarország 2008!

Az NHH, meg a versenyhivatal, meg a fogyivédelem le sem sz*rik


kedd jún. 17, 2008 9:11
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Igen, tudok még. Sok külföldi oldal lassan, vagy időnként egyáltalán nem jön be, ami eddig a t-onnyállal bejött. Jobb híján ilyenkor a t-onnyál proxy szerverével tudok netezni. Ebből következik, hogy a külföldi torrent is sokkal lassabb.

Köszi, akkor esetleg megéri az a +1k inkább az Externetért?
Még nem rendeltem meg szerencsére.


kedd jún. 17, 2008 8:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Kano írta:
Sziasztok!

Gúnár írt 1-2 dolgot a Fraktal ADSL-ről. Nekem most kellene köttetnem egy csupasz ADSL-t és nagyon csábítóak az árai. Tud valaki ellenérvet (SMTP nem kell igazán)?
Köszönöm!
Üdv.: Kano


Igen, tudok még. Sok külföldi oldal lassan, vagy időnként egyáltalán nem jön be, ami eddig a t-onnyállal bejött. Jobb híján ilyenkor a t-onnyál proxy szerverével tudok netezni. Ebből következik, hogy a külföldi torrent is sokkal lassabb.


csüt. jún. 12, 2008 20:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
Sziasztok!

Gúnár írt 1-2 dolgot a Fraktal ADSL-ről. Nekem most kellene köttetnem egy csupasz ADSL-t és nagyon csábítóak az árai. Tud valaki ellenérvet (SMTP nem kell igazán)?
Köszönöm!
Üdv.: Kano


szer. jún. 11, 2008 15:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Csak hallomásom van yonekedről, személyes tapasztalatom nincs, tehát ettől még lehet yo.


csüt. ápr. 10, 2008 20:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Lakáscsere. Végre megszabadulok az upc-től :D Az új helyen van egy fonetcom nevű kábelcég. 1024/256 korlátlan 2500 Ft.
Idézet:
150 GB feletti forgalom esetén sávszélesség korlátozási, ill. helyszíni ellenorzési jogosultsággal
A 150 G nem izgat, de az a helyszini ellenőrzés az tetszik :lol: Végül is felejtős, mert nem adnak publikus ip címet. Városunkban a Datanettel meg vannak elégedve az ismerőseim. Én továbbra is a Yonekeddel szimpatizálok. Remélem nincs szolgáltatási szinvonalkülönbség a 2 Datanetes csomag között. .gúnár.on kívül másvalakinek Yoneked tapasztalata?


csüt. ápr. 10, 2008 16:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Csak korrigálom magam: tehát a telefon nélküli adsl-t nem érdemes kötni - szerintem - olyan helyen, ahol nincs lehetőség teljes hurokátengedésre. Na, talán így korrekt. Amúgy erről a yonekedről hallottam már cifrákat, főleg ami a telefon részét illeti, szóval óvatosan.

Más: aki fraktal adsl-t szeretne kötni, számoljon azzal is, hogy az smtp szerverük használhatatlan.


pén. ápr. 04, 2008 9:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
utini írta:
Pedig ott van: yo neked vad:
Jaaa! Nem találtam a menüsort. Évek óta bal oldalról kellett odanavigálni és most fentre tették. Vaksi voltam...
.gúnár. írta:
Telefon nélküli adsl-t meg szerintem nem érdemes kötni, mert kb. 1000 forinttal olcsóbb (legalábbi az 1 megás
Ami nekem a yoneked csomagban tetszik, a 3 éves Friss csomag. 3990 Ft/hó, korlátlan, 1696/256 kbps. Mellé egy 0 Ft-os yotelefon a bejövő hívásoknak, és egy 425 Ft/hó Voipdiscount a kimenő telefonhívásoknak (heti 300 perc ingyenes + lebeszélhető mobilon/sms)Sajna most még nálam nem érhető el. Szerintem a torrentje gyorsabb, mint a mostani 5M chellóm. Hacsak nem kezd el a többi szolgáltató is torrentet "priorizálni".


hétf. márc. 31, 2008 15:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
A hurokátengedős yoneked nagyon korlátozott területen érhető csak el. Telefon nélküli adsl-t meg szerintem nem érdemes kötni, mert kb. 1000 forinttal olcsóbb (legalábbi az 1 megás, de szerintem a többi is hasonló), mint egy telefonos adsl felező díjcsomaggal, amiből 1600 lebeszélhető.


hétf. márc. 31, 2008 14:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Hát valószínű, hogy döglött. Most adtam le a rendelést a Vivanet felé, 15 napon belül visszaszólnak, hogy létesíthető-e a szolgáltatás.

Pedig ott van: yo neked vad:

http://www.yoneked.hu/szolg-vad.php


hétf. márc. 31, 2008 12:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Nézd meg a DataNet ajánlatát is: http://www.yoneked.hu
Csak az a gondom, hogy ezek a csupasz adsl szolgáltatások hurok átengedéssel mennek. Át kell engedni a hurkot, azaz a létező telefonvonalat. Telefonvonalat meg csak hűségre lehet ócsón venni. Esetleg, ha valaki felmondja, és átadja nekem, akkor hűség nélkül megkapom és mehet rögtön a hurok átengedés. Attól félek, hogy a Te döglött hurkod nem hurok! De legyen szerencséd, hátha sikerül. Majd írjál...

Szerk: ciki, de 5 perc klikkelgetés után sem találom a yoneked csomagok ismertetését (sebességek, árak, hűségidők..) Régebben pedig megvoltak szépen. Most vagy én vagyok béna, vagy elcseszték a lapot.


hétf. márc. 31, 2008 12:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Köszi a gyors választ! Közben én is gúglizom ezerrel, nem egyszerű áttekinteni a szolgáltatók kínálatát. Úgy veszem észre, ma már szinte minden szolgáltató nyújt "meztelen" ADSL-t, régebben (2 éve) még ritka volt. Most épp a VivaNet ajánlatával kacérkodom, 8 MBit 7.980,-Ft. Ez eddig a legolcsóbb, amit találtam, de a szolgáltatót nem ismerem. TVNet-es voltam, de egy kicsit megdrágult...


hétf. márc. 31, 2008 10:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
TVnet ad tellómentes ADSL-t, meg kéne kérdezni őket, h 22. kerben vannak-e.


hétf. márc. 31, 2008 10:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Sziasztok!
Tudnátok olyan szolgáltatót ajánlani, aki telefonelőfizetés nélkül szolgáltat ADSL hozzáférést? A vonal ki van építve, de az előfizetést már egy fél éve lemondták. (Most vettem a lakást és a Fibernet kábel nem túl szimpatikus) Budapest, XXII. ker. Nagytétény, 1225-ös irányítószámmal.


hétf. márc. 31, 2008 10:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Persze, eztán rájönnek, hogy jé, tényleg lehet ilyet, és holnap kiadnak egy ÁSZF-módosítást, hogy hűség alatt csak kötbérfizetés mellett lehet szüneteltetni...


vas. márc. 30, 2008 20:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Miért nem az Ügyfélszolgálatot hívod fel? Biztos jobban tudják.


vas. márc. 30, 2008 19:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
T-Online FAQ:

Jól értelmezem a t-online ÁSZF-ét, hogy ha szüneteltem havi 3e-ért az ADSL-t, a szüneteltetés ideje beleszámít a hűségbe? A szüneteltetés ideje max. 6 hónap lehet, egyéni előfizető esetében. Ekkor visszakapcsolják. Másnap kérhetem az újbóli szüneteltetést?

Lehet-e olyat, hogy áthelyeztetem Emitel területre, ami ugye mostmár MT terület?

Kérhetek-e olyat, hogy áthelyeztetem, és más nevére is íratom, aki továbbviszi a megmaradt hűséget?


vas. márc. 30, 2008 10:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
shabba írta:
jancsi000 írta:
De valamit akkor sem értek:
A régi ügyfélnek miért kell többet fizetni a szolgáltatásért???
Miért nincs egységes ár???


Ezt külföldön is ugyanígy csinálják, "friss hús" első évre kap némi diszkont árkedvezményt hogy az adott szolgáltatást válassza, utána már a követő években ő is listaárat fizet mint a többi előfizető.


Én inkább olvastam olyat, hogy az új belépő kap egy egyszeri kedvezményt, pl. x euro jóváírást, v. x hónap díjmentességet (mint nálunk), és utána végig ugyanazt az akciós havidíjat fizeti. Igaz, gondolom ott sincs nagy betűkkel kiírva, hogy mi van olyankor, ha lejárt a szerződéses időtartam.


szer. jan. 23, 2008 15:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
shabba írta:
.gúnár. írta:
Tehát azt hittem eddig, hogy csak a T-től veszik a netet és adják tovább, mint viszonteladók, de ezek szerint bizonyos pontokon túl saját hálózatuk is van pl. külföldi irányba. Remélem így érthetőbb. :roll:


Nincs ott saját hálózat, azt is bérlik csak mástól és persze más mennyiségben mint a Tíkom. A virtuális szolgáltatók több cégtől bérelnek adatkapcsolatokat, amiket egy adott pontban végződtetnek, ott ezeket összekötik és így lesz belőle internet.


Na így értettem én is, nem úgy, hogy minden szolgáltatóhoz saját madzag tartozik, természetesen.


szer. jan. 23, 2008 15:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
A businesstel ad kedvezményt ha náluk maradsz. Legalábbis régen adott.


szer. jan. 23, 2008 14:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 287
Hozzászólás 
jancsi000 írta:
De valamit akkor sem értek:
A régi ügyfélnek miért kell többet fizetni a szolgáltatásért???
Miért nincs egységes ár???


A régi ügyfélnek nem kell többet fizetnie, az új ügyfelek kapnak záros határidőre, 1xi nagyker kedvezményt, amit az ISP-k továbbadnak a fogyasztó felé. Ez az 1xi árkedvezményt nem tart a végtelenségig csak az első évre, a célja a vevőcsalogatás, mivel a Tíkom abban érdekelt minél több előfizetőt tudjon az ADSL-ezők körében. Ezt külföldön is ugyanígy csinálják, "friss hús" első évre kap némi diszkont árkedvezményt hogy az adott szolgáltatást válassza, utána már a követő években ő is listaárat fizet mint a többi előfizető.


szer. jan. 23, 2008 11:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 287
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Tehát azt hittem eddig, hogy csak a T-tõl veszik a netet és adják tovább, mint viszonteladók, de ezek szerint bizonyos pontokon túl saját hálózatuk is van pl. külföldi irányba. Remélem így érthetõbb. :roll:


Nincs ott saját hálózat, azt is bérlik csak mástól és persze más mennyiségben mint a Tíkom. A virtuális szolgáltatók több cégtől bérelnek adatkapcsolatokat, amiket egy adott pontban végződtetnek, ott ezeket összekötik és így lesz belőle internet.


szer. jan. 23, 2008 11:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás 
De valamit akkor sem értek:
A régi ügyfélnek miért kell többet fizetni a szolgáltatásért???
Miért nincs egységes ár???

És ugye a kérdés még mindig: MELYIKET???


szer. jan. 23, 2008 10:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Ja-ja :)


szomb. jan. 19, 2008 22:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Árpy írta:
isite is ugyanazt az adatbázist használja...a hiányosat.

Idézet:
Én eddig azt hittem, hogy csak továbbszámlázzák a T-s netet és azt használják, de ezek szerint nem.

?


Tehát azt hittem eddig, hogy csak a T-től veszik a netet és adják tovább, mint viszonteladók, de ezek szerint bizonyos pontokon túl saját hálózatuk is van pl. külföldi irányba. Remélem így érthetőbb. :roll:


szomb. jan. 19, 2008 21:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Csak kicsit egyszerűbb benne megtalálni valamit. :)

Üdv!


szomb. jan. 19, 2008 21:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
isite is ugyanazt az adatbázist használja...a hiányosat.

Idézet:
Én eddig azt hittem, hogy csak továbbszámlázzák a T-s netet és azt használják, de ezek szerint nem.

?


szomb. jan. 19, 2008 13:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Dilemma ez bizony. Én a T-nél voltam, nemrég váltottam Fraktálra, de bizonyos, főleg külföldi irányokba lassabb a sebessége, bizonyos oldalak egyáltalán nem elérhetők. Szerencsére T-s proxy szerver ilyenkor megoldja. Én eddig azt hittem, hogy csak továbbszámlázzák a T-s netet és azt használják, de ezek szerint nem.


szomb. jan. 19, 2008 8:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Az isite-on (http://www.isite.hu) sok ott van, de a pontossága/hitelessége kérdéses...

Üdv!


szomb. jan. 19, 2008 3:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Az a baj, hogy a listában nincs benne az összes szolgáltató.


pén. jan. 18, 2008 19:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás 
Nagy a valószínűsége.
De akkor is marad a nagy kérdés:

MELYIK SZOLGÁLTATÓT???


pén. jan. 18, 2008 19:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Gondolom innen szedik, tartalom ugyanaz.


pén. jan. 18, 2008 19:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás 
http://www.tantusz.nhh.hu/internet/inet.html

Én itt kerestem


pén. jan. 18, 2008 18:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Nem volt váltás, most viszont lenne ismerősnek.

szelessav.hu-n már néztem, de csak a T-t és az MTT-t hozza fel, pedig van még pár kisebb szolgáltató.

Dunakanyarról infó?


pén. jan. 18, 2008 17:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás 
Köszönöm!
Szóval elégedett voltál velük.
Bár szerintem ritka az olyan, hogy ócsó-jó.
A szolgálatóváltásod "szünetmentes" volt???


pén. jan. 18, 2008 16:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Nekem az volt.
Sebességgel nem volt gond csak amikor előre felmondtam a szolgáltatást (fordulónapra) húzták az időt...is, és engem is le akartak húzni több, mint 1000 forinttal.
Azóta biztos tanultak :)


pén. jan. 18, 2008 16:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás 
Hali mindenkinek!
Nekem ADSL szolgáltatót kellene váltanom.
Eddig ICEDSL volt.
Felhívtam őket de nem lehet meghosszabbítani a szerződést.
Eddig 1M-ás csomagom volt és szerintem az is marad.
Melyik szolgáltatót válasszam???

Van valakinek tapasztalata róluk: www.businesstel.hu


pén. jan. 18, 2008 15:01
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 352 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség