Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 7:27



Hozzászólás a témához  [ 508 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő
(ADSL) sávszélesség növekedés 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Ügyes ám mindegyik. :lol: A minimum sebesség csaknem a dial-up modem szintjén van, így soha nem lehet szerződésszegésért vegzálni őket. :P :roll:


kedd nov. 17, 2009 19:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
@Hannibal: a szerződésben előírt minimumot biztosítják, a maximum sávszélesség meg névleges és amíg a minimumot teljesítik, addig fejre is állhat a kedves júzer. Elég genya üzletpolitika, dehát ez van. Az én szolgáltatóm 6 MBit-et hirdet és azt meg is kapom (6-6,4 MBit).


kedd nov. 17, 2009 19:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: upc
Hannibal írta:
... Az meg a UPC hülyesége, hogy ekkora csomagokat vezet be, úgy hogy a hálózat nem áll erre készen.

Na, ez a lényeg. :D
A dohányt (havi díjat) beszedni, azán meg csak lesz valahogy. :shock:


kedd nov. 17, 2009 19:25
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: upc
cszoltan írta:
a 3 upc előfizetés úgy jött össze, hogy a lakás két szobája ki van adva albérletbe és a 3-ik szoba pedig a főbérlőé.
Mind a két albérlő hozta magával a szolgáltatást vagyis költöztette. Egyikknek nélkülözhetetlen, igy felezni sem fog.


Így mondjuk érthető.
Én a következőt csinálnám: először is megnézném az ÁSZF szerint mi a garantált sávszél. Ezután 120-as kolléga kezdje el maxon tolni, majd sebességet mérni másik vonalakon és ha a garantált alatt van, akkor lehet jelenteni UPC-nél, hogy nem teljesítik a garantált sávszélt.
Persze amikor jönnek mérni, akkor is menjen 120-ason ami a csövön kifér, amiről nem kell említést tenni nekik. Mivel külön előfizetések, elvileg nem tudsz róla, hogy a másik mit csinál.
100%-ban nem lehet kiküszöbölni azt, hogy a kábelen mások is lógnak, de lehet minimalizálni.
Az meg a UPC hülyesége, hogy ekkora csomagokat vezet be, úgy hogy a hálózat nem áll erre készen.


kedd nov. 17, 2009 18:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: upc
cszoltan írta:
a 3 upc előfizetés úgy jött össze, hogy a lakás két szobája ki van adva albérletbe és a 3-ik szoba pedig a főbérlőé.
Mind a két albérlő hozta magával a szolgáltatást vagyis költöztette. Egyikknek nélkülözhetetlen, igy felezni sem fog.

Akkor marad az ADSL, mert ott a forrásnál osztják szét a sávszélességet. Ott pedig még van.
Az UPC-nél egy-egy kábelirányban adott a sávszélesség (műszaki adottság). Ha ezen a kábelen sokan lógnak, sajnos átmenetileg csökken a sávszélesség. Nem véletlenül korlátozzák a Torrentet. :shock:


kedd nov. 17, 2009 16:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 11, 2007 11:47
Hozzászólások: 15
Hozzászólás upc
a 3 upc előfizetés úgy jött össze, hogy a lakás két szobája ki van adva albérletbe és a 3-ik szoba pedig a főbérlőé.
Mind a két albérlő hozta magával a szolgáltatást vagyis költöztette. Egyikknek nélkülözhetetlen, igy felezni sem fog.


hétf. nov. 16, 2009 22:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: upc
Laci_L írta:
...
Vannak technikák, amikkel megoldható, hogy az egyik ne nyomja el a másikat.

Mivel külön előfizetések, ezért ez nem az előfizető kötelessége, hanem a szolgáltatóé.
Persze abban teljesen egyet értünk, hogy értelmetlen a 3 előfizetés.


hétf. nov. 16, 2009 16:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: upc
cszoltan írta:
... Egy lakásban van 3 külön momdemről müködő upc netes előfizetés.
Sorrendben a következők:
-2 mbit
-15 mbit
-120 mbit. (ez 60-ról lett 120-ra emeltetve)...

Azért ez nem semmi. Át lett gondolva a dolog, vagy csak pénz van korlátlanul?
Mert az látszik, hogy így nem megy a dolog. Az UPC ÁFSZ-ében is benne van, hogy vannak korlátai ennek a kábel technikának, ha többen töltenek egyszerre. Itt az élő példa.

Ez kb olyan, mint amikor a kertben a vízcsőre három vízcsapot raknak, az elsőt tökig kinyitják, és csodálkoznak, hogy a messzebbiekből (amik csak kissé vannak nyitva) alig jön valami.

Én sürgősen lemondanám az első kettőt, és megosztanám egy routerrel a harmadikat. Vannak technikák, amikkel megoldható, hogy az egyik ne nyomja el a másikat.


hétf. nov. 16, 2009 11:21
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Kábelnet technológiából adódva sajnos előfordulhat ilyen, hogy az egyik net ügyfél "elnyomja" a másikat. Általában ez a pingekre van főként hatással. Amit leírtál, abból nekem egyértelműen az jön le, hogy UPC hálózata túl van terhelve és nem bírja a terhelést. Ezzel Te nem tudsz mit tenni, UPC-t kell megzargatni újra és újra, amíg gatyába nem rázzák a hálózatukat.


hétf. nov. 16, 2009 0:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 11, 2007 11:47
Hozzászólások: 15
Hozzászólás upc
számomra a következő az érthetetlen.

Egy lakásban van 3 külön momdemről müködő upc netes előfizetés.
Sorrendben a következők:
-2 mbit
-15 mbit
-120 mbit. (ez 60-ról lett 120-ra emeltetve)

Eddig minden rendben volt amig a 120-as sebesség nem lett igényelve.
Amikor mind a 3 ügyfél szeretne netezni és a 120-as emberke "teljes" erővel tölt akkor a másik két upc ügyfél teljesen le van nyomva nem is tudja hazsnálni az internetet.
Mitől van ez? Állitolag a 3 net nem is vehetné észre egymást. Ha a 120-as net ki van kapcsolva vagy az elosztóból ki van huzva akkro iűminden rendben van.
Létezik, hogy a 120-as net elnyomja teljesne a többi felhazsnálót?
Ezek a netek egy lakáson belül vannak.


vas. nov. 15, 2009 22:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jan. 26, 2009 18:01
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
McLaca írta:
Nálatok nincs Digi? :)

Üdv!

Szia, sajnos nálunk csak ADSL van. Én ennek is nagyon örülök.


szer. nov. 04, 2009 16:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nálatok nincs Digi? :)

Üdv!


kedd nov. 03, 2009 22:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jan. 26, 2009 18:01
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Most telefonáltam a T-Home nak hogy váltani szeretnék 15 Mbit/s-ra. 20peren belül itt a sebesség!!!! Eszméletlen!!! 20perc!!!! Köszönöm T-Home!!!Kép


hétf. nov. 02, 2009 22:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
rittinger zoltán írta:
Elég lett volna ha bekapcsolod a tévét...

Ritkán nézek tévét. Reklámot meg egyáltalán nem. Azonnal elkapcsolok. :D


vas. szept. 20, 2009 14:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Elég lett volna ha bekapcsolod a tévét.:lol: Orrba szájba nyomatják a reklámot.Már a csapból is ez folyik egy ideje.


szomb. szept. 19, 2009 20:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hannibal írta:
...

Köszi. :D

jellemző, hogy az UPC egy szót sem szólt az egészről. Sem a számlán, sem egy Email-ben. Egyik sem került volna nekik pénzbe. :shock:

Most nézegetem a honlapot, ott sem látom egyelőre. Lehet, hogy valahol el van dugva.


szomb. szept. 19, 2009 20:00
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Ránéztem ma a le/feltöltési sebességre, mert gyanúsan gyors volt (UPC kábel, befizetve: 4/1 MB/s, ami egy éve még 1/0,25 volt), és nem hittem a szememnek: megnövelték 15,46/1,5 MB/s-ra (speedtest.net).

Van valakinél hasonló változás, vagy csak átmenetileg van szerencsém? :shock: :D


http://itcafe.hu/hir/megduplazza_savsze ... power.html :wink:


szomb. szept. 19, 2009 19:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Nálam telefonos ADSL, ugyanaz a sebességem, mint volt. :cry:


szomb. szept. 19, 2009 14:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ránéztem ma a le/feltöltési sebességre, mert gyanúsan gyors volt (UPC kábel, befizetve: 4/1 MB/s, ami egy éve még 1/0,25 volt), és nem hittem a szememnek: megnövelték 15,46/1,5 MB/s-ra (speedtest.net).

Van valakinél hasonló változás, vagy csak átmenetileg van szerencsém? :shock: :D


pén. szept. 18, 2009 13:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Másfél hónapja már, hogy nincs közünk a t-komhoz. Szerencsére.
Jó nekünk a digi... :)

Üdv!


kedd márc. 24, 2009 21:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
McLaca írta:
Van azért egy kis település kicsiny országunkban, ahol a házak talán 80%-ába be van húzva az optika. Házig megy az optikai szál, és azon megy minden, tv, telefon, internet. A tv-nél mindent úgy továbbítanak, ahogy a mûholdról/éterbõl lejött, semmit nem módosítanak a jelen (ergo a HD az HD, stb...)
Most nem mondom meg hirtelen a nevét, de egy kis lélekszámú, ám innovatív településrõl van szó.

Üdv!


és van olyan is (VIII. ker, IV. ker) ahol ott a házban az optikai kábel, de a fatáv NEM HAJLANDÓ semmi mást adni rajta azért, hogy kénytelen legyél megvenni a KÁBELTÉVÉS internetjét (jó drágán), amiért külön KÁBELTÉVÉ kábelt húzott be.


kedd márc. 24, 2009 21:19
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Van azért egy kis település kicsiny országunkban, ahol a házak talán 80%-ába be van húzva az optika. Házig megy az optikai szál, és azon megy minden, tv, telefon, internet. A tv-nél mindent úgy továbbítanak, ahogy a műholdról/éterből lejött, semmit nem módosítanak a jelen (ergo a HD az HD, stb...)
Most nem mondom meg hirtelen a nevét, de egy kis lélekszámú, ám innovatív településről van szó.

Üdv!


kedd márc. 24, 2009 18:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
zoli12 írta:
... nem használható az a sebesség ott ahol lakom- mármint azt, hogy kb a Matáv szerverszobájában kellene laknom azért hogy ennek a sebességnek az áldásos hatását élvezhessem ...

Azért olyan közel nem kell laknod. Elméletileg 2 km-en belül megy a 8 Mbit/s-os ADSL.
A matávról már többen panaszkodtak, hogy ezt elfelejti közölni.

zoli12 írta:
... Ha veszek egy zsír modemet , nem kell különösebben csinálnom semmit , csak a csatlakozókat bedugom a készülékbe oszt jónapot? ...

Igen.
A PPPOE kapcsolathoz a felhasználói név és jelszó a számítógépeden vagy a routeredben (ha van) van beállítva. Az új modemen elég csak bedugni a vezetéket.

zoli12 írta:
... mindehová üvegszálat húzzanak.Elvégre már a XXI.? században vagyunk, vagy nem?

Oda húznak üvegszálat, ahová megéri.
A kertvárosi utcában, ahol van 5 előfizető, nem éri meg. Mert nem térül meg soha. Csak ha emelnék az előfizetési díjat, de akkor meg lehet, hogy az az 5 előfizető is lemondaná.


kedd márc. 24, 2009 13:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Bizonyos országokban. Magyarországon mindig mínusz két század. :)

Üdv!


vas. feb. 08, 2009 15:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 17:24
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Na akkor ez sem lesz nálam ez a LAN technika.. komolyan mondom itt ahol lakom, leragadtunk a 100-as szögnél :D A kórmánynak parancsba kellene adni a szolgátatóknak azt, hogy mindehová üvegszálat húzzanak.Elvégre már a XXI.? században vagyunk, vagy nem?


vas. feb. 08, 2009 11:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
LAN = Local Area Network. De nem ez a lényeg, hanem, hogy a DIGI a LAN internetnél behúz egy optikai szálat a házba/háztömbbe, ezt átalakítja LAN-ra, és gyakorlatilag egy LAN hálózat van a házban, tehát a jel átalakítása után a gépeket egy switch-be (vagy routerbe) dugják, nincs modem, meg semmi, közvetlen egy UTP kábel jön be a lakásba.
Csak lakótelepeken építik ki, ahol relatíve sok előfizetőhöz lehet kis beruházással eljutni.

Üdv!


szomb. feb. 07, 2009 21:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 17:24
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Komolyan kérdem, mi az a LAN :oops: Mi kell ahhoz?


szomb. feb. 07, 2009 17:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Kellemetlen... A UPC fura, mert ő szokott kertvárosi részen is szolgáltatni, meg a DIGI is, igaz, csak modemes netet, ami meg sem közelíti a LAN-os sebességét.

Üdv!


szomb. feb. 07, 2009 16:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 17:24
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Ezt hogy érted? Mármint cseréljem le a netem típusát. Attól még mindig messze lakom a központól. Még valami, de ez a modemhez tartozik. Az Askey lecserélése úgy történt, hogy dugókat kihúzta a szerelő , majd dugókat bedugta a D-link modembe. Semmi szoftvertelepítés semmi extra állítgatás nem történt. Az új modemem egy régi D-link 360R. Ez volt nekik amit tudtak adni. Ha veszek egy zsír modemet , nem kell különösebben csinálnom semmit , csak a csatlakozókat bedugom a készülékbe oszt jónapot? Láttam valahol egy használati útmutatást a neten a D-link 380T modemről. Ott volt szoftvertelepítés és opcióbeállítások is annál a készüléknél. Digi... Nálunk is gőzerővel építik a Széchenyi ltp a hálózatukat(oda látok)). Komolyan mondom megöl az írígység. 20 mb!! Ha jól olvastam a szórólapukon. Mi kertvárosi :D kertváros....a föld sötét oldala.. részen lakunk ahová sem az upc, sem a digitv nem tervez semmit. Maradt a Matáv, meg az egyéni műhold.


szomb. feb. 07, 2009 15:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Cseréld le a neted típusát.
Én épp ma fogom elküldeni az ADSL szolgáltatómnak a 8 napos rendes felmondást (nincs hűségem), mert nálunk is eluralkodott a digi... :)

Üdv!


szomb. feb. 07, 2009 15:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 17:24
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Hát én már megjártam a sávszélességemelések hadak útját. 4 megánál megállt itt nálam az élet. Egyszerűen hiába emelték fel nyolc megára a sávszélességemet,szinte használhataltan volt a szolgáltatás a rengeteg szakadás miatt. Szóval a hívatalos jelentés szrint messze vagyok a központól..2,5 km :D . De akkor mi a megoldás? Szerintem tudatnia kellene a szolgáltatónak azt a tényt, hogy hol használható az a szolgáltatás, ami ha belegondolok nem is használható. Mondjuk én még jól is jártam , kb két hét alatt megtudtam, nem használható az a sebesség ott ahol lakom- mármint azt, hogy kb a Matáv szerverszobájában kellene laknom azért hogy ennek a sebességnek az áldásos hatását élvezhessem. Kiderült az is, a Dialcom modemem 4 mega helyett hármat tudott , kiderült az is, a csere modem ASKEY úgy **** ahogy van/pedig jól indult/ kiderült az is hogy azon a kártyán amin én is előfizető vagyok, rajtam kívül még nyolc páciensel gondok vannak. Szóval azért vot értelme ennek a nemkevés hercehurcának, mégha bosszantó is volt néha-néha.


szomb. feb. 07, 2009 14:27
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Eléggé kizártnak tartom, hogy megint sávszélt emelnének, a mostaniakat se tudják rendesen szolgáltatni, mert sz.ar a hálózat.


pén. jan. 23, 2009 11:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. jan. 23, 2009 9:35
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Sziasztok!

Két témában is hozzászólnék:

1) Nekem is van egy egyszer használt Askey modemem. Kb 1, másfél éve kaptam, mert azt hittem, hogy a saját modememmel van baj, de ezzel is ugyanaz volt, úgyhogy nem használtam többet.
De mint az anno pár helyen olvastam is, ez is újraindulgat (""gyárilag""). Hátha érdekel valakit.

2) Hogy ne csak offtopic legyen: úgy hallottam, hogy ismét sávszélességemelés lesz (legalábbis T-Home-nál). Ez igaz? Talán azért, hogy felhozzák a 4Mbits-es szegmensben történő "lemaradásukat"?

Taci


pén. jan. 23, 2009 9:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Köszi, megpróbálom.


szomb. ápr. 12, 2008 16:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Van egy progi, ami elvileg megoldja a gondodat. Sokan használják, köztük én is és egész jól teljesít dc és torrent alatt. A neve cfosspeed.
http://www.cfos.de/speed/cfosspeed_hu.htm
Torrent oldalakon találsz a progi mellé "okosságot" is.


szomb. ápr. 05, 2008 17:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
nbela írta:
...
Értem, köszi :(. Jó lenne, ha menne a kettő egymás mellett...


szomb. ápr. 05, 2008 10:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Nekem fordítva van. Ha max-al töltök le (FlashGet-en keresztül), akkor a torrent upload leesik akár 0 közeli sebességre.
Igaz, ez már nem ADSL.


pén. ápr. 04, 2008 11:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3538
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Ismert adsl jelenség. A letöltött csomagok visszaigazolása belassul a full feltöltés miatt, és ezért a letöltési sebesség visszaesik. Torrent progiknál ezért szokták az upload sebességet a max 70%-ában korlátozni. De vannak adsl sebesség szabályozó programok, amelyek letöltéskor visszaveszik a feltöltést 60-70%-ra. Ha nincs letöltés akkor meg engedik a feltöltést fullon.


pén. ápr. 04, 2008 11:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Az mitől van, ha le is akarok tölteni, meg fel is, mindezt egyszerre, akkor a feltöltés full sávszéllel megy, míg eközben a letöltés negyedére esik vissza, vagy még lassabb lesz. 4mbps-os ADSL-ről van szó.


pén. ápr. 04, 2008 8:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 11:23
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Az apró adatcsomagok nagy sebességgel mennek át, de ahogy növekszik az adatmennyiség, lelassúl az átvitel.


pén. júl. 06, 2007 22:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Utánanéztem...annak a miniszoknyás lánynak ott a villamoson :lol:

Ha az is elromlana, tudod hol keress ;)


szer. ápr. 11, 2007 18:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Árpy írta:
Egybe adnám, de nem tudom mennyi a piaci ára.
Majd utánanézek.


Csak vártam ,hogy utánanézz... :lol:

De már megoldottam. Volt itt benna cégnél egy ősrégi külső akorp modem, annak a tápja teljesen jó volt.


szer. ápr. 11, 2007 6:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Itt vagyok ám :)
Azt hittem nem kell.

5K.


kedd ápr. 10, 2007 16:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Na jól van Árpy, nem várok tovább, mert az ügyfél türelmetlen... :lol: :lol: :lol:


kedd ápr. 10, 2007 14:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Ok !


kedd márc. 06, 2007 10:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Egybe adnám, de nem tudom mennyi a piaci ára.
Majd utánanézek.


kedd márc. 06, 2007 10:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Az enyém is működik, mosz ajándékoztam el, csak a helyszínen derült ki, hogy nincs meg az adaptere. Mennyiért adnád az adaptert ? Már egyet találtam itt a melóhelyen, de nem biztos, hogy a dugója jó !


kedd márc. 06, 2007 10:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Van egy amivel neteztem közel 1 éven át, a másik zsír új.


kedd márc. 06, 2007 10:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Nagyom köszönöm a segítséget !
Árpy ! Tartsd még meg egy darabig, ha nem jön össze, lehet, hogy érdekel !


kedd márc. 06, 2007 8:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3538
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
utini írta:
Askey ADSL modeme van, legyem szíves megnézni, hogy milyen tápegység
http://oldradio.tesla.hu/szetszedtem/039adslmodemek/007askey/askey.htm
http://oldradio.tesla.hu/szetszedtem/039adslmodemek/007askey/800/003hatulrol.jpg
http://oldradio.tesla.hu/szetszedtem/039adslmodemek/007askey/800/002alulrol.jpg
9 VAC 1 A


hétf. márc. 05, 2007 21:39
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 508 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség