Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 8:39



Hozzászólás a témához  [ 820 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Következő
Internet megosztás 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Bocsánat, ha pontatlanul fogalmaztam. A "lokális cím" alatt a router számára lokálisan kezelendő címtartományt értettem. :-)
A pontos elnevezés: alhálózat.


vas. nov. 11, 2007 0:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
T68m írta:
Azaz kétszer nem, tehát vackor mellett állok.

Ott állsz, ahol akarsz. :wink: :lol:
Ettől még, hogy mi a helyi hálózati cím vagy mi nem, azt nem a netmaszk határozza meg.
A netmaszk az adott hálózati címet határozza meg, ahogy írtam. (Azonos hálózati címen lévő gépek láthatják egymást.)
Meg egyúttal azt, hogy az adott hálózaton maximum hány gép lehet.
    A osztályú hálózat netmaszk: 255.0.0.0
    B osztályú hálózat netmaszk: 255.255.0.0
    C osztályú hálózat netmaszk: 255.255.255.0
Ha ettől eltér, akkor már az említett CIDR subnetting, supernetting játék van.
A helyi privát IP címtartomány meg szintén, ahogy írtam. Az megállapodás vagy előírás része.

Idézet:
... a házik routolják tovább ezeket a címeket, a nagyok nem. Egyébként, hogy pontosak legyünk a kis, házi routerek nem egészen úgy routolnak, ahogy a nagyok, hanem NAT-olást végeznek.

Na, a kis házi router NATolást végez, ezért egyszerűen a subnet maszk alapján dolgozik.

Ezt én el tudom fogadni, ha így van. Éppenhogy az elején írtam is, hogy erről a (házi) routerek WAN portos összekötéséről konkrét tapasztalatom nincs, sőt elhiszem mások tapasztalatát, ha így működik.
Elvileg gondoltam, hogy gond lehet a helyi hálós (192.168.x.y) címek kiküldésével. Esetünkben meg tehát gyakorlatilag nincs, a házi router nem routol, hanem NAT-ol. :D Oké.
Ezek szerint csak a saját hálózati címtartományának NAT-olása van letiltva, merthogy azt nem küldi tovább, de a többit nem vizsgálja, hogy az a WAN-on tiltott helyi hálózati címtartományba esik-e, ezért NAT-olja. :hm:


szomb. nov. 10, 2007 13:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
TargeT írta:
vackor írta:
Az alhálózati maszk mondja meg, hogy melyik címek minõsülnek lokálisnak, minden mást a WAN porton (pontosabban fogalmazva: az átjárón) keresztül ér el.

Hát nagyon nem.
Hogy mi lokális privát IP cím, azt nem a netmaszk határozza meg. Hanem valamelyik RFC. (Gondolom.)
Helyi hálózati címek - konkrétan:
    A osztályú hálózatnál: 10.0.0.0
    B osztályú hálózatnál: 172.16.0.0 - 172.31.0.0
    C osztályú hálózatnál: 192.168.0.0 - 192.168.255.0
És akkor még hozzávehetjük a microsoft féle APIPA címeket 169.254.x.y

Az ebbe a címtartományba esõ IP címeket nem lehet kiosztani a szolgáltatóknak a WAN kapcsolathoz, mert csak helyi hálózatban mûködhetnek.

A netmaszk az adott hálózat hálózati címét határozza meg, és itt jön a képbe a CIDR subnetting vagy supernetting is.
Hálózati cím = IP cím és netmaszk AND kapcsolata bitenként.


hát, nem! Azaz kétszer nem, tehát vackor mellett állok. Lehet, hogy vackor ennek nem örül annyira.... :lol:

Na, a kis házi router NATolást végez, ezért egyszerűen a subnet maszk alapján dolgozik.


szomb. nov. 10, 2007 12:22
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
TargeT írta:
T68m írta:
igen, nálam is ment ilyesmi, és csak most jutott eszembe, hogy target felvetése miatt nem lett volna szabad elérnem azokat. Ezek szerint a nem routolhatóság csak az interneten lévõ routerek esetén játszik, a helyi kis routerek ezzel nem foglalkoznak.

:hm: Lehet, hogy tényleg mégsem kellett volna látnod. :wink: :lol: És mégis láttad.
Nem nagyon szoktam megkérdõjelezni senki saját tapasztalatát, mert annak volt valami oka, akár úgy is lehetett, de az is elég, hogy úgy emlékezett. :wink: (Velem is elõfordul.)
Másrészt nekem sokszor elég soká esnek le a jó példák, hasonlatok, ha egyáltalán. :P
De most így utólag bevillant az ADSL modem kérdése, az kb. ugyanaz a szitu abból a szempontból, hogy a router WAN portjára csatlakozik dróton.
Nos én meg úgy emlékszem, hogy a PC-rõl routeren keresztül nem lehet konfigurálni a modemet, nem is lehet látni és pingelni sem. Hiába mondjuk a router IP címe 192.168.1.1/255.255.255.0 a modem pedig 192.168.1.2/255.255.255.0.
Csak közvetlenül a PC-re dugva lehet konfigurálni a modemet, vagy át kellene dugni a WAN-ról a LAN-ra.
Nem lehet látni, mert a router WAN portján nem jelenhet meg a helyi hálózati cím, mert iszonyatos gubanc lenne a neten. :lol: Pillanatok alatt lenne 2 egyforma. (Igaz itt speciel még a PPPoE is bekever.) Illetve a WAN oldalról sem lehet "behatolni" helyi hálós címmel.
Na most ez a 2 routeres helyzet annyiban különbözik ettõl, hogy az adott géprõl a router nem a modemhez, hanem (elõbb) egy másik routerhez csatlakozik.
Ha meg nem routolható a helyi háló IP címe, akkor az nem routolható. Se a modem, se egy másik vezetékes router felé. Különben könnyen lenne nagy gubanc. Vagy tévedek?
Sõt ez eléggé megkönnyítené a külsõ hackerek dolgát is, mert a helyi hálós hamisított IP címekkel átverekedték volna magukat a routeren pillanatok alatt. Vagy nagyon verekedni sem kellene. :lol:

De hogy mégis látod a másik routert, az lehet, de nem a vezetékes, hanem a WiFi kapcsolat miatt, mert ilyenkor ezen keresztül keveregnek a csomagok. Gondolom én.
Bár ilyenkor már az AP helyett a bridge mód szokott lenni. Vagy nemcsak?


jó kis hsz-t rittyentettél, de én kitartok - ismersz már!

Mondok más példát, egy sokkal kézenfoghatóbbat. fatáv adsl tesztszerver 192.168.9.1. És router mögül is megy!!! Rengetegszer próbálva!

Tehát én azt mondom, hogy a kis routerek, a házik routolják tovább ezeket a címeket, a nagyok nem. Egyébként, hogy pontosak legyünk a kis, házi routerek nem egészen úgy routolnak, ahogy a nagyok, hanem NAT-olást végeznek.


szomb. nov. 10, 2007 12:19
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
vackor írta:
Az alhálózati maszk mondja meg, hogy melyik címek minősülnek lokálisnak, minden mást a WAN porton (pontosabban fogalmazva: az átjárón) keresztül ér el.

Hát nagyon nem.
Hogy mi lokális privát IP cím, azt nem a netmaszk határozza meg. Hanem valamelyik RFC. (Gondolom.)
Helyi hálózati címek - konkrétan:
    A osztályú hálózatnál: 10.0.0.0
    B osztályú hálózatnál: 172.16.0.0 - 172.31.0.0
    C osztályú hálózatnál: 192.168.0.0 - 192.168.255.0

És akkor még hozzávehetjük a microsoft féle APIPA címeket 169.254.x.y

Az ebbe a címtartományba eső IP címeket nem lehet kiosztani a szolgáltatóknak a WAN kapcsolathoz, mert csak helyi hálózatban működhetnek.

A netmaszk az adott hálózat hálózati címét határozza meg, és itt jön a képbe a CIDR subnetting vagy supernetting is.
Hálózati cím = IP cím és netmaszk AND kapcsolata bitenként.


szomb. nov. 10, 2007 10:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
izenahogyishivnak írta:
Kösz Vackor. Valóban épphogy begépeltem a kérdést, töröltem, mert észrevettem, hogy a Router + WLAN Router topicban is hasonló kérdésre van válasz...

Még 1 kérdés: a két routert tehát úgy kell összekötni, hogy az egyik 1..4 portját összekötöm a másik router WAN portjával? Patch kábellel?

Ha az A router rendelkezik közvetlen internet kapcsolattal, akkor a B router WAN portját kell az A router egyik LAN portjára kötni. A kábel itt nem annyira lényeges, csak legyen elég hosszú. Cat-5 kábellel érdemes, de a jelenlegi színvonalat (sebesség) még a Cat-3 kábel is röhögve bírja (bár szerintem azt nehezebben szereznéd be :-) )


szomb. nov. 10, 2007 0:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
TargeT írta:
Azt meg pláne nem értem, hogy ha másik szegmensről látod, a saját IP tartományra állítva meg akkor miért nem.
Illetve talán kezdem sejteni. A saját IP címét nem routolja, de egy másik helyi hálós címet már mégis. Vagy hogy van ez?

Így van ahogy írod. Az alhálózati maszk mondja meg, hogy melyik címek minősülnek lokálisnak, minden mást a WAN porton (pontosabban fogalmazva: az átjárón) keresztül ér el. Ha egy IP-cím a lokális tartományba esik, de nem a helyi portra csatlakozik, akkor azt nem is éri el.


pén. nov. 09, 2007 23:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 06, 2006 14:44
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Harkány
Hozzászólás Re: .
Idézet:
Több kábeles szolgáltatónál a csatlakoztatott számítógép hálókártyájának fizikai azonosítója (MAC address) regisztrálva van. Például a Chellónál is így van és egy regisztrációs lapon meg is lehet változtatni.

USB kapcsolat esetén a modem usb MAC address látszik a szolgáltatónál, UTP kapcsolat esetén pedig a hálókártya azonosítója.
1.Nézd meg az USB kapcsolat MAC address címét: Hálózat, tulajdonságok, USB kapcsolaton dupla klikk, Támogatás, részletek, fizikai cím.
2.Ugyanezt a fizikai címet állítsd be a hálókártyán: Hálózat, tulajdonságok, Helyi kapcsolat, Tulajdonságok, Hálókártya beállítás, Speciális fül, Network Address, érték pipálva és 12 hexa karakter.

Nem írtad, hogy amikor az UTP kábelt rádugod, akkor milyen ip címet kap a gép.


Köszi holnap reggel kipróbálom! Ha USB-n van akkor egy 217. el kezdődő ip-t kap aminek az utolsó számjegye dinamikus amikor UTP-re dugom egy 192. vel kezdőd "automatikus magáncímet" kap. Nem UPC-s vagyok. TvNet sajnos... :(


pén. nov. 09, 2007 23:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Nem, a szegmens itt ugyanaz, mert csak az ADSL modemes példa volt.
Viszont, hogy a külön szegmensen látod, azt elhiszem, csak nem értem.
Nem igazán értem, hogyan lehet routolni helyi hálós címet egy router WAN portjára. :roll:
De ha így van és működik, ám legyen. :D
Hacsak tényleg mégsem a dróton, hanem a rádiós kapcsolaton mennek a csomagok. :hm:
Azt meg pláne nem értem, hogy ha másik szegmensről látod, a saját IP tartományra állítva meg akkor miért nem.
Illetve talán kezdem sejteni. A saját IP címét nem routolja, de egy másik helyi hálós címet már mégis. Vagy hogy van ez?


pén. nov. 09, 2007 19:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3538
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
TargeT írta:
a PC-ről routeren keresztül nem lehet konfigurálni a modemet, nem is lehet látni és pingelni sem. Hiába mondjuk a router IP címe 192.168.1.1/255.255.255.0 a modem pedig 192.168.1.2/255.255.255.0.
Ezek megint azonos szegmensen vannak. (Vagy elírtad?) Fentebb írtam, hogy a 192.168.100.x hálóról én sem látom a 192.168.100.1 kábelmodemet, de a 192.168.0.x-ről igen. Legalább is úgy emlékszem... Ezelőtt 1 perccel néztem :wink:


pén. nov. 09, 2007 18:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
T68m írta:
igen, nálam is ment ilyesmi, és csak most jutott eszembe, hogy target felvetése miatt nem lett volna szabad elérnem azokat. Ezek szerint a nem routolhatóság csak az interneten lévő routerek esetén játszik, a helyi kis routerek ezzel nem foglalkoznak.

:hm: Lehet, hogy tényleg mégsem kellett volna látnod. :wink: :lol: És mégis láttad.
Nem nagyon szoktam megkérdőjelezni senki saját tapasztalatát, mert annak volt valami oka, akár úgy is lehetett, de az is elég, hogy úgy emlékezett. :wink: (Velem is előfordul.)
Másrészt nekem sokszor elég soká esnek le a jó példák, hasonlatok, ha egyáltalán. :P
De most így utólag bevillant az ADSL modem kérdése, az kb. ugyanaz a szitu abból a szempontból, hogy a router WAN portjára csatlakozik dróton.
Nos én meg úgy emlékszem, hogy a PC-ről routeren keresztül nem lehet konfigurálni a modemet, nem is lehet látni és pingelni sem. Hiába mondjuk a router IP címe 192.168.1.1/255.255.255.0 a modem pedig 192.168.1.2/255.255.255.0.
Csak közvetlenül a PC-re dugva lehet konfigurálni a modemet, vagy át kellene dugni a WAN-ról a LAN-ra.
Nem lehet látni, mert a router WAN portján nem jelenhet meg a helyi hálózati cím, mert iszonyatos gubanc lenne a neten. :lol: Pillanatok alatt lenne 2 egyforma. (Igaz itt speciel még a PPPoE is bekever.) Illetve a WAN oldalról sem lehet "behatolni" helyi hálós címmel.
Na most ez a 2 routeres helyzet annyiban különbözik ettől, hogy az adott gépről a router nem a modemhez, hanem (előbb) egy másik routerhez csatlakozik.
Ha meg nem routolható a helyi háló IP címe, akkor az nem routolható. Se a modem, se egy másik vezetékes router felé. Különben könnyen lenne nagy gubanc. Vagy tévedek?
Sőt ez eléggé megkönnyítené a külső hackerek dolgát is, mert a helyi hálós hamisított IP címekkel átverekedték volna magukat a routeren pillanatok alatt. Vagy nagyon verekedni sem kellene. :lol:

De hogy mégis látod a másik routert, az lehet, de nem a vezetékes, hanem a WiFi kapcsolat miatt, mert ilyenkor ezen keresztül keveregnek a csomagok. Gondolom én.
Bár ilyenkor már az AP helyett a bridge mód szokott lenni. Vagy nemcsak?


pén. nov. 09, 2007 17:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Kösz Vackor. Valóban épphogy begépeltem a kérdést, töröltem, mert észrevettem, hogy a Router + WLAN Router topicban is hasonló kérdésre van válasz...

Még 1 kérdés: a két routert tehát úgy kell összekötni, hogy az egyik 1..4 portját összekötöm a másik router WAN portjával? Patch kábellel?


pén. nov. 09, 2007 17:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
nbela írta:
TargeT írta:
Viszont van valami olyan, hogy a helyi hálós 192.168.stb IP címek nem routolható IP címek, így nem tudom hogy gyakorlatilag megy-e az adott esetben
A routerem a WAN oldalon kap egy Chellós ip címet, a LAN oldalon pedig 192.168.0.x háló van. A helyi hálóról látom a WAN oldalon lévõ 192.168.100.1-es kábelmodemet.


igen, nálam is ment ilyesmi, és csak most jutott eszembe, hogy target felvetése miatt nem lett volna szabad elérnem azokat. Ezek szerint a nem routolhatóság csak az interneten lévő routerek esetén játszik, a helyi kis routerek ezzel nem foglalkoznak.


pén. nov. 09, 2007 12:56
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás Re: .
RazorXX írta:
Helló!
Nem egészen ide tartozik a kérdés de akadt egy apró problémám ami (szerintem) eleve gátol abban, hogy megosszam a netem. :( Adott egy Cable modem ami eddig csak USB-vel volt csatlakoztatva a géphez és így mûködik is. Viszont, ha a hozzá kapott UTP (lehet hogy nem így hívják..) kábellel kötöm a gépre (ami ugye a másik alternatíva lenne.. és szükséges lenne rá, mert csak így tudom a routerbe dugni) akkor egyszerûen nem mûködik a net. Ezzel mit tudok kezdeni? Mi lehet a probléma? Köszi!


UPC-d van? Mert akkor a hálókártya mac számát regiztetni kell.

*******************************

Nem akarok itt az észt osztani (nullával), mivel a többiek (target, nbela) is otthon vannak a témában, csak össze foglalnám a dolgokat:

1. a zinternetet ROUTERral lehet megosztani, célszerű a bejövő internetet rögtön a wan portra kötni. Akárhány (100 alatt) géphez is csak egy router kell.

2. a gépeket összekötni SWITCH-el lehet (vagy hubbal, de az mostanában nem játszik. lényegét tekintve ugyanaz, mint a switch). Minden router önmagában is tartalmaz switchet, mivel nem csak egy, hanem 4-5 lan portja van. Tehát a routerből jövő internetet akárhány fele osztható a lan portjára kötött további switchekkel.

3. routert is lehet switchként használni, ilyen esetben a wan portját ne kössök be, és tiltsuk le a saját dhcpjét a saját menüjében.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára T68m pén. nov. 09, 2007 12:58-kor.



pén. nov. 09, 2007 12:52
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3538
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: .
RazorXX írta:
Adott egy Cable modem ami eddig csak USB-vel volt csatlakoztatva a géphez és így működik is. Viszont, ha a hozzá kapott UTP (lehet hogy nem így hívják..) kábellel kötöm a gépre (ami ugye a másik alternatíva lenne.. és szükséges lenne rá, mert csak így tudom a routerbe dugni) akkor egyszerűen nem működik a net.
Több kábeles szolgáltatónál a csatlakoztatott számítógép hálókártyájának fizikai azonosítója (MAC address) regisztrálva van. Például a Chellónál is így van és egy regisztrációs lapon meg is lehet változtatni.

USB kapcsolat esetén a modem usb MAC address látszik a szolgáltatónál, UTP kapcsolat esetén pedig a hálókártya azonosítója.
1.Nézd meg az USB kapcsolat MAC address címét: Hálózat, tulajdonságok, USB kapcsolaton dupla klikk, Támogatás, részletek, fizikai cím.
2.Ugyanezt a fizikai címet állítsd be a hálókártyán: Hálózat, tulajdonságok, Helyi kapcsolat, Tulajdonságok, Hálókártya beállítás, Speciális fül, Network Address, érték pipálva és 12 hexa karakter.

Nem írtad, hogy amikor az UTP kábelt rádugod, akkor milyen ip címet kap a gép.


pén. nov. 09, 2007 12:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3538
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
TargeT írta:
Viszont van valami olyan, hogy a helyi hálós 192.168.stb IP címek nem routolható IP címek, így nem tudom hogy gyakorlatilag megy-e az adott esetben
A routerem a WAN oldalon kap egy Chellós ip címet, a LAN oldalon pedig 192.168.0.x háló van. A helyi hálóról látom a WAN oldalon lévő 192.168.100.1-es kábelmodemet.

Próbaképpen a a router LAN oldalát átkonfigoltam 192.168.100.2-re. A NET működött rendesen a 100.2 átjáróval, de a 100.1-en nem láttam a modemet. Ezért szoktam beirogatni, hogy a router WAN-LAN oldalán ne legyen ugyanaz a szegmens.


pén. nov. 09, 2007 12:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
nbela írta:
Így a második router a WAN oldalon fog kapni egy 192.168.1.x ip címet, a LAN oldalon pedig osztogat a 192.168.0.x tartományban és biztosítani fogja az átjárást a gép és az osztó router között. A két gép látja majd egymást a helyi hálón, a router pedig védi a kétgépes hálót a többi 7 szomszédtól.

Igen, értem is, hogy miért mondod ezeket, a szegmensek szétválasztása a 192.168.0.0 és 192.168.1.0 hálózati címekre, a router meg majd NAT-olja a kéréseket.
:hm: Viszont van valami olyan, hogy a helyi hálós 192.168.stb IP címek nem routolható IP címek, így nem tudom hogy gyakorlatilag megy-e az adott esetben, hogy a WAN oldalra keveredjen, vagy van-e ilyenkor erre beállítás a routerben. :roll:
Ez csak elméleti dolog, a gyakorlatban én nem próbáltam ezt, így ha nálad megy, akkor oké. :D
Annyiban gyanús, hogy pont azt kell megakadályozni, hogy véletlenül se legyenek azonos IP című gépek a hálózatban. Ha meg a WAN-ra egy helyen kikerülhet a helyi hálós cím, nincs rá garancia, hogy máshol nem.


pén. nov. 09, 2007 8:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 06, 2006 14:44
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Harkány
Hozzászólás .
Helló!
Nem egészen ide tartozik a kérdés de akadt egy apró problémám ami (szerintem) eleve gátol abban, hogy megosszam a netem. :( Adott egy Cable modem ami eddig csak USB-vel volt csatlakoztatva a géphez és így működik is. Viszont, ha a hozzá kapott UTP (lehet hogy nem így hívják..) kábellel kötöm a gépre (ami ugye a másik alternatíva lenne.. és szükséges lenne rá, mert csak így tudom a routerbe dugni) akkor egyszerűen nem működik a net. Ezzel mit tudok kezdeni? Mi lehet a probléma? Köszi!


pén. nov. 09, 2007 8:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Nagyon köszönöm a válaszokat, délután próbálkozom. Akkor valószínűleg az egyik kábel lehetett rossz, vagy rosszul kötve, mert a switch-en keresztöl nem látta a routert.


pén. nov. 09, 2007 8:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3538
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
utini írta:
Automatikus IP cím... Ha ezt a kábelt akár switch-el, akár routerrel osztom szét a két gép között, nincs net.
Kábelt a gépbe dugod, automatikusan kap ip címet és megy a net. Kábelt a switchbe dugod, onnan a gépbe, ugyanúgy kapni kell ip címet és menni kell a netnek. Ha nem, akkor rossz a switch vagy a másik kábel.
Idézet:
osztó routernek a belső ip címe: 192.168.1.1. Annak a routernek, amivel a bejövő jelet osztanám a belső ip-je: 192.168.0.1. Lehet, hogy azt is át kellene állítanom 1.1-re? És a config menüben mire állítsam? PPoE, fix IP, Cable, vagy hogy?
Az osztó routeren nem kell állítani semmit, a gépen nem kell állítani semmit, marad automatikus ip címmel. A második router WAN settings menüben Dynamic IP Address-t kell választani, illetve más néven Cable modem users. Így a második router a WAN oldalon fog kapni egy 192.168.1.x ip címet, a LAN oldalon pedig osztogat a 192.168.0.x tartományban és biztosítani fogja az átjárást a gép és az osztó router között. A két gép látja majd egymást a helyi hálón, a router pedig védi a kétgépes hálót a többi 7 szomszédtól.


pén. nov. 09, 2007 0:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
vackor írta:
Szerintem azon is kell majd állítani (akár 255.255.0.0-ra is), így alhálózatnak látja az összes 192.168.x.x címet.

No igen, így még egyszerűbb. :D
Az én 254-em csak az adott példára vonatkozó legszűkebb érték volt. :wink:

utini meg a szájber (cyber) helyett nézegesse a szájdert :lol: :arrow: CIDR


csüt. nov. 08, 2007 21:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Ajjaj, azt kerülném, ha lehet, ennyire nem vagyok spíler, és ha valamit úgy elállítok, hogy nemlesz net, az utcán fogják négyrészt koncolt testrészeimet a szélrózsa minden irányába széthordani, mint Koppány vezért az István a királyban... :?

És még egy fontos momentum, amiről még nem szóltam: abban a háztartásban, ahol ketté szeretném szedni a router által küldött jelet, az egyik gépen XP Prof, a másikon Win98SE van! :oops:


csüt. nov. 08, 2007 20:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
TargeT írta:
vackor írta:
Én nem szeretem az IP-címben a "0" értékeket, mert bekavarnak a subnet-mask használatnál.

Hogy?

Utána számoltam. Nem kavar. :oops: :)


csüt. nov. 08, 2007 16:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
utini írta:
Mivel az alap router-t nem akarom elállítani, met 8 gépet szolgál ki, másik verziót kellene kiokoskodni. :roll:

Szerintem azon is kell majd állítani (akár 255.255.0.0-ra is), így alhálózatnak látja az összes 192.168.x.x címet.


csüt. nov. 08, 2007 16:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
úú, köszi Target, ez már közelít a megoldás felé! :-)
Mivel az alap router-t nem akarom elállítani, met 8 gépet szolgál ki, másik verziót kellene kiokoskodni. :roll:


csüt. nov. 08, 2007 15:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
vackor írta:
Én nem szeretem az IP-címben a "0" értékeket, mert bekavarnak a subnet-mask használatnál.

Hogy?

@utini
Egyébként valóban a subnetmaskkal (is) kell játszani.
A 192.168.0.1/255.255.255.0 IP-jű gép soha nem fogja látni a 192.168.1.1/255.255.255.0 gépet.
Viszont ha az elsőnek átállítod az alhálózati maszkját 255.255.254.0-ra, akkor az látja a másikat, de a második még mindig nem látja az elsőt.


csüt. nov. 08, 2007 15:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Ok, köszi, de csak holnap tudom kipróbálni, a péntek délután erre lett beosztva! :-(


csüt. nov. 08, 2007 14:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Próbáld meg 192.168.2.1-re állítani.

Én nem szeretem az IP-címben a "0" értékeket, mert bekavarnak a subnet-mask használatnál.


csüt. nov. 08, 2007 14:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
nbela írta:
A switch-el is mennie kéne. Tehát van egy gép, működő kapcsolattal. (Ip cím fix, vagy automatikus?) Kihúzod a kábelt, közéteszed a switch-et, visszadugod a gépet, akkor mi a hibajelenség? Nem kap ip címet? Lehet pingetni a routert? A switch ki lett próbálva? Jól működik?

Routerrel is kellene menni. Legfeljebb ne legyen a WAN és a LAN oldalon ugyanaz a szegmens. Tehát ha a központi router ip címe 192.168.0.1, akkor a plusz router LAN oldali ip címét állítsd át 192.168.1.1-re.


Automatikus IP cím. De lehet félreértettetek. Egy router oszt 8 lakásba. A 8-ik lakásban van 2 gép, de csak egy bejövő kábel, ami a routerből jön. Ha ezt a kábelt akár switch-el, akár routerrel osztom szét a két gép között, nincs net. Az eredeti osztó routernek a belső ip címe: 192.168.1.1. Annak a routernek, amivel a bejövő jelet osztanám a belső ip-je: 192.168.0.1. Lehet, hogy azt is át kellene állítanom 1.1-re? És a config menüben mire állítsam? PPoE, fix IP, Cable, vagy hogy?


csüt. nov. 08, 2007 13:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Össze lehet kötni, így nem is kell a switch. A WAN portját a másik routerre kábelezed, és külön szegmensként konfigurálod, ahogy nbela írta néhánnyal ezelőtt.

Szerk: Úgy látom, közben törölted a kérdést... :-)


csüt. nov. 08, 2007 13:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Szerintem 1 router hozzád, és egy switch a szomszédba, majd ezeket 1 kábellel összekötni.


csüt. nov. 08, 2007 13:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Sziasztok!

Internet megosztással kapcsolatos tanácsot várok:
Bejön hozzám a net (ADSL), nekem 1 gépre kell csak net, de át szeretném vinni a szomszédba is ahova 1 kábel megy át, a szomszédnak viszont 3-4 gépre kellene a net. Több kábel nem húzható át és rádiós megoldást sem szeretnék. Bár a szomszédnak van 1 laptopja + 1 rádiós routere ami 4 gép kábeles csatlakozását is lehetővé teszi, neki lehet, hogy jól jönne. Az asztali gépekhez mindenképp kábeles megoldás érdekel.

Jól gondolom, ehhez 2 router kell, 1 nekem, 1 neki???


csüt. nov. 08, 2007 12:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
ahogy nbela írta, egy switch tovább lehet osztani, én is így csinálom. Sőt, egy kicsit bonyolultabb, mert bejön a routerbe, onnan a switchbe, onnan egy bridgebe, onnan pedig a laptopba.

Tovább is lehet vinni routerrel, de annak semmi értelme!


csüt. nov. 08, 2007 0:34
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3538
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
A switch-el is mennie kéne. Tehát van egy gép, működő kapcsolattal. (Ip cím fix, vagy automatikus?) Kihúzod a kábelt, közéteszed a switch-et, visszadugod a gépet, akkor mi a hibajelenség? Nem kap ip címet? Lehet pingetni a routert? A switch ki lett próbálva? Jól működik?

Routerrel is kellene menni. Legfeljebb ne legyen a WAN és a LAN oldalon ugyanaz a szegmens. Tehát ha a központi router ip címe 192.168.0.1, akkor a plusz router LAN oldali ip címét állítsd át 192.168.1.1-re.


csüt. nov. 08, 2007 0:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Sziasztok!
Röviden: adott egy vezetékes hálózat routeren keresztül, internetmegosztás 8 gép között. Az utcában lakókat vezetékeztük be (családi házak) minden háztartásban egy kiállás vezetékkel, bele a számítógépbe. A netet egy Edimax 4 portos router és egy 8 portos switch adja ADSL-en keresztül. Ma felmerült az egyik háztartásban az igény, hogy a bejövő szolgáltatást még egy gépre kellene osztani, tehát kettéválasztani a netet. Igen ám, de hogyan? Van egy sima 4 portos switch, és két 4 portos router is, de egyiket sem tudtam beállítani úgy, hogy lássa a netet. Létezik esetleg valami ethernet kábel osztó adapter, ami ketté veszi a bejövő jelet, vagy mi a megoldás?


szer. nov. 07, 2007 21:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3538
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
VKitty írta:
És a mostani ADSL modemem már nem is fog kelleni?
Van olyan router ami adsl modem funkciót is tartalmaz. Olyat semmiképpen ne vegyél! Jobb ha a modem külön van.
VKitty írta:
Köszönöm a segítésget,és te milyen routert vennél?
Alaposan meg kell fontolnod, hogy milyen tudású routert veszel. Kicsit előre kell tekinteni, hogy a későbbiekben milyen funkciókat szeretnél majd használni, illetve mennyi pénzed van rá. A legegyszerűbb vezetékes routerek 5-10 ezer között vannak. A WLAN routerek 2-3 ezerrel drágábbak. A szolgáltatásokkal nőnek az árak akár 100 ezer Ft-ig. Például: printer szerver, usb hdd csatlakoztatás, ftp szerver üzem, http szerver üzem, képmegosztás http lapon, webkamera kezelés, beépített torrent kliens, sávszélesség szabályozás, tartalom szűrés, szülői felügyeleti beállítások, VOIP internetes telefon... Mire jók ezek? A számítógépet be sem kapcsolni, de közben torrent tölti lefelé a filmeket, haverok tudnak le vagy feltölteni az ftp-re, képeket tudok közzétenni, voipon telefonálni, webkamerán munkahelyről látom mit csinál otthon a macskám stb...
Modem márka? Nehéz ügy, mert az átlag felhasználó csak 1-2 modem típust használ. Nekem volt egy Sweex, amit gariban D-Linkre cseréltem. Jó csere volt:) Neten olvasgatva azért kialakul, hogy melyik márka kevésbé vagy jobban megbízható. Van egy kiemelt router topic. Oda írd be, hogy a fentiek alapján milyen tudású routerre van szükséged, mennyi pénzed van rá, és majd ajánlunk valamit innen:
http://www.depo.hu/szamitogepek_es_alkatreszei/halozati_eszkozok/router_wlan
(Most látom: A D-Link DI-524 WLAN olcsóbb mint a DI-604 vezetékes :shock: )


pén. nov. 02, 2007 12:17
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 07, 2007 15:30
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Szóval csak akkor ennyi?

Köszönöm a segítésget,és te milyen routert vennél?
És a mostani ADSL modemem már nem is fog kelleni?


pén. nov. 02, 2007 10:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3538
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Azt kell eldöntened, hogy vezetékes vagy rádiós routert akarsz-e venni. Árban nem nagy a különbség és a későbbiek során valószinűleg a wireless hálózatot is használnád. Egyébként az antennás routernek is van 4 db kábeles csatlakozása. Alapesetben csak a "WAN Settings" menüben kell kiválasztani a PPPoE (ADSL) kapcsolatot és megadni a nevet és jelszót. A wireless hálózaton titkosítást kell beállítani, vagy le kell tiltani ha nem használod.
A csatlakoztatott gépeken pedig automatikusra kell tenni az ip cím beállítást.


szer. okt. 31, 2007 16:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 07, 2007 15:30
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Helló!
Az a kérdésem lenne hogy nekem van egy sima ADSL internet kapcsolatom, egy gépen, Mi kell ahoz hogy nekem a másik gépen is legyen internet azt tudom hogy router..de azon belül mit kell majd állítanom..

Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném


szer. okt. 31, 2007 16:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3538
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: tvnet
RazorXX írta:
Tvnet-em van (cable modem) és ezt szeretném megosztani. Van egy Edimax BR-6104K routerem de sehogy sem akar sikerülni megosztani a netet
Némelyik kábeles szolgáltató regisztrálja a csatlakoztatott számítógép hálókártyájának fizikai azonosítóját. Ilyenkor a router Clone MAC Address ablakába be kell írni a regisztrált hálókártya azonosítóját és klikk a klónozásra. Nem tudom a Tvnetnél is kell-e. Például a chellónál kell.


kedd okt. 30, 2007 18:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
vackor írta:
Skori írta:
Adott egy hálózatba kapcsolt számítógép, amin van internet elérés is. Ezt kellene megosztani

Van a gépen valamilyen tűzfal szoftver is?

Nincs, csak központi védelem van. A helyi hálóban a gépek bármelyik porton kommunikálhatnak egymással. Eddig a Junkbuster proxyval próbálkoztam, ami ugy-ahogy müködött. De valami megbízhatóbb, stabilabban műlödő program kellene.


kedd okt. 30, 2007 17:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 06, 2006 14:44
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Harkány
Hozzászólás tvnet
Helló!
Akadt egy aprócska problémám! Tvnet-em van (cable modem) és ezt szeretném megosztani. Van egy Edimax BR-6104K routerem de sehogy sem akar sikerülni megosztani a netet :S vki tudna ebben segíteni? Lehetőleg lépésről lépésre, szájbarágósan :) Köszi!

A leírás szerint megadom h cable modem, din.IP és innentől nincs vele gond mert automat. lekér mindent a szolgáltatótól és működik.. hát nálam nem :S a másik gépen szépen csatlakozik a routerre mint átjáróra kap is egy ip-t de net nincs. sőt egyik gépen sincs :(


kedd okt. 30, 2007 13:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 29, 2007 15:36
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
köszi!!!

az ipconfig/flushdns működött!!

mégegyszer thx!


kedd okt. 30, 2007 10:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Beirni a parancssorba...ipconfig/flushdns..>enter
UDV


hétf. okt. 29, 2007 17:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 29, 2007 15:36
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
az ip-t dhcp-vel kapom..

egy sima ingyenes wifi hálózatra kapcsolódok, ami titkosítva sincs..
nem hiszem, hogy az ip-vel lenne gond, mert akkor fel sem csatlakozna a hálózatra.


hétf. okt. 29, 2007 16:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Skori írta:
Adott egy hálózatba kapcsolt számítógép, amin van internet elérés is. Ezt kellene megosztani

Van a gépen valamilyen tűzfal szoftver is?


hétf. okt. 29, 2007 16:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: wifi probléma
karolyszabolcs írta:
Töltöget egy darabig aztán semmi...

Szia! Mihez csatlakozol vele? IP-címet honnan kap? Van a gépben más csatlakozási lehetőség is? Az "ipconfig /all" parancs válaszát be tudod másolni ide?


hétf. okt. 29, 2007 16:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 29, 2007 15:36
Hozzászólások: 3
Hozzászólás wifi probléma
Hello!

Vettem egy gigabyte usb stick wifi egységet. Telepítettem a driverét, elvileg minden működik.
A gép látja a hálózatot, fel is csatlakozik, a jelerősség és a sávszélesség is rendben (jelerősség=jó,kiváló sávszélesség=18-24 Mbs), de nem tölt be semmilyen oldalt..
Töltöget egy darabig aztán semmi...
Kipróbáltam egy olyan laptoppal, amiben beépített wifi van, rosszabb jelerősség és sávszélesség mellett is működik a net. (egyébként ha ezen a laptopon letiltottam a beépített wifi-t és kipróbáltam az usb-ssel, szintén nem megy..)
A legrosszabb pedig, hogy egyszer működött az usb-s kb 3 percig (akkor is iszonyat lassú volt), azóta semmi...

please segítsetek!!


hétf. okt. 29, 2007 15:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Szükségem lenne valamilyen netmegosztzó programra egy kicsit speciális feltételekhez!
Adott egy hálózatba kapcsolt számítógép, amin van internet elérés is. Ezt kellene megosztani, de ezen a gépen sima user jogosultságom van csak,tehát szinte semmilyen beállításon nem módosíthatok, és nem telepíthetek programokat sem.
Ezért olyan programra lenne szükségem ami telepítés nélkül, simán átmásolva is képes működni!!
Korábban ezt egy régi parancssoros proxy programmal sikerült részben megoldani, de sajnos az csak http-re volt jó, és nagyon megbizhatatlanul működött.
Jó lenne valamilyen NAT-os program, de egy sima proxy is megteszi, csak működjön telepítés nélkül is. A proxy+ próbáltam nemrég, sajna nem tudja menteni a konfigurációs beállításait, mert olyan mappába akar mindenáron írni amihez nincs jogosultsága.
Légyszi írjatok pár tippet, melyik programmal próbálkozzak?


vas. okt. 21, 2007 15:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3538
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Hogyan osztod a netet? És egy géppel jó a sebesség? Milyenek a ping idők (pl ping bix.hu) egy, illetve 2 gép esetén? Mit mondanak a sebességtasztelő lapok? Megy-e valami állandó feltöltés (dc, torrent, szerver, vírus...)?


szomb. szept. 08, 2007 19:57
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 820 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség