Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. jún. 03, 2024 23:23



Hozzászólás a témához  [ 155 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Filmet letölteni olyan, mint kitépni egy dobogó emberi szíve 
Szerző Üzenet
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Victorius írta:
Idézet:
A 20eFt egy másik támogatási eszköz, amivel felbátorítja õket a lopásra azzal, hogy 20eFt alatti lopás nem minõsül bûncselekménynek, csak szabálysértésnek. Amivel nem jár dutyi, legfeljebb pénzbüntetés, amit a cigányok úgysem fizetnek ki, és a segélybõl tilos levonni. Tehát büntetlenek maradhatnak, nyugodtan lophatnak. Echte fajvédõ politika.


Rosszul tudod. A szabálysértések között van 7 darab kiemelt tényállás, mely elzárással is sújtható! Azaz, ha nem tudja kifizetni a 150 ezres bírságot, akkor elõbb közérdekû munkára rendeli el a jegyzõ, ha nem fogadja el, vagy nem jelenik meg a munkahelyen, akkor jön az elzárás, melynek mértéke 1-60 nap (halmazatban 90 nap)


1. mi az a kiemelt tényállás?

2. milyen közérdekű munkára foghatja, ha többnyire nincs semmi közmunka?

3. a jegyző hova zárhat el, fáskamrába?

4. ha megjelenik a C, de nem csinál semmit, akkor mi van? Vagy úgy is kérdezhetnám, hogy mi köszönet van a C kategóriás munkájában?

5. szerinted egy jegyző bevállalja, hogy elzárásra küld egy C-t, mikor annak ott van a családja, stb. vagy inkább megjelenés nélkül leigazolja azt neki?


szer. nov. 26, 2008 15:24
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
energoman írta:
Csak még szélsõségesebben!
Akkor ha én elmegyek a moziba megnézem a filmet, hazamegyek és beleadva minden tudásomat rajztehetségemet és mesélésemet elmondom mit láttam akkor én az információt hazahordoztam a saját bioadattáramban, és ezzel szerzõi jogokat sértettem mert elloptam a mûvet, de még hogy fokozam még eltorzitottam a mû hitelességét is! Akkor mindenkinek saját magára is kellene adót fizetnie!
Ugy az igasságos ha a könyveket sem lehet közösségben használni, pl a tankönyvekbõl nem lehetne tanítani vagy nem lehet felovasni, és át sem ruházhatod, mert mennyi könyvet megvettek volna ha nem adogatnák az emberek egymásnak. Az elsõ oldal ugy kezdõden mint a DVD-ken, ....!
Vagy lennének drágább könyvek amik azért vannnak hogy abból fel is lehet olvasni.


kevered a dolgokat. A szerzői jog a műre, nem a tartalomra vonatkozik, ahogy régebben írtam. A tartalmat, pl. szabadalommal védheted, de az egész más tészta.


szer. nov. 26, 2008 15:20
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. szept. 23, 2004 15:47
Hozzászólások: 1955
Tartózkodási hely: Somewhere in time
Hozzászólás 
Idézet:
A 20eFt egy másik támogatási eszköz, amivel felbátorítja őket a lopásra azzal, hogy 20eFt alatti lopás nem minősül bűncselekménynek, csak szabálysértésnek. Amivel nem jár dutyi, legfeljebb pénzbüntetés, amit a cigányok úgysem fizetnek ki, és a segélyből tilos levonni. Tehát büntetlenek maradhatnak, nyugodtan lophatnak. Echte fajvédő politika.


Rosszul tudod. A szabálysértések között van 7 darab kiemelt tényállás, mely elzárással is sújtható! Azaz, ha nem tudja kifizetni a 150 ezres bírságot, akkor előbb közérdekű munkára rendeli el a jegyző, ha nem fogadja el, vagy nem jelenik meg a munkahelyen, akkor jön az elzárás, melynek mértéke 1-60 nap (halmazatban 90 nap)


szer. nov. 26, 2008 8:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. szept. 23, 2004 15:47
Hozzászólások: 1955
Tartózkodási hely: Somewhere in time
Hozzászólás 
Idézet:
Az gyilkosság és nem megélhetési bűnözés. A megélhetési bűnözés lopásra és nem rablógyilkosságra vonatkozik. Ha jól tudom ennek a jelenlegi határa 20ezer forint, bár nem vagyok teljesen naprakész az ügyben.


Tényleg nem vagy az. :lol: :lol:
Az egyik szabálysértés a másik meg bűncselekmény. Például kis értékű mezőgazdasági lopás (20 ezer forint alatt) csupán szabálysértés (150 ezer forint pénzbírság, vagy elzárás), de 20 ezer fölött már bűncselekmény. Köze nincs a megélhetéshez. A gyilkosság valóban rossz példa volt, elismerem. Akkor legyen mondjuk töklopás. Nem fogja érdekelni a bíróságot, hogy azért loptál tököt, mert nincs pénzed kajára, vagy azért, mert halloween díszt akarsz csinálni.


szer. nov. 26, 2008 8:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... Ez a jogászkodás igen szép és jó megélhetés egyeseknek...

Fején találtad a szöget. :D


kedd nov. 25, 2008 20:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Csak még szélsőségesebben!
Akkor ha én elmegyek a moziba megnézem a filmet, hazamegyek és beleadva minden tudásomat rajztehetségemet és mesélésemet elmondom mit láttam akkor én az információt hazahordoztam a saját bioadattáramban, és ezzel szerzői jogokat sértettem mert elloptam a művet, de még hogy fokozam még eltorzitottam a mű hitelességét is! Akkor mindenkinek saját magára is kellene adót fizetnie!
Ugy az igasságos ha a könyveket sem lehet közösségben használni, pl a tankönyvekből nem lehetne tanítani vagy nem lehet felovasni, és át sem ruházhatod, mert mennyi könyvet megvettek volna ha nem adogatnák az emberek egymásnak. Az első oldal ugy kezdőden mint a DVD-ken, ....!
Vagy lennének drágább könyvek amik azért vannnak hogy abból fel is lehet olvasni.

Eltorzitjuk a világunkat a jogszabályokkal! Sz.R az egész!


kedd nov. 25, 2008 19:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Victorius írta:
A jogszerű magatartás ellentéte nem csupán a jogszerűtlen magatartás, hanem a jogszerű magatartás elmaradása is.

A jogszerű magatartásom mindenképpen elmarad, mert nem vettem volna meg a szerző "áruját" semmiképpen.
Ilyen alapon be is perelhetne, hogy miért maradt el a jogszerű magatartásom, és nem járulok havonta a boltba a termékét megvásárolni, és így jogszerűtlenül okozok neki megélhetési problémát. :twisted:
Bizonyos fokig ez úgyis meg lesz, mert átalányosan szétterítenek különféle jogdíjakat, amitől az sem menekül, aki tényleg nem használ más célra pl. egy SD kártyát, mint saját fényképeit elkészíteni. És nem egy irodalmu műről. :P

Ez a jogászkodás igen szép és jó megélhetés egyeseknek. Ha már erről van szó, inkább a jogalap nélküli gazdagodás illik rá nálam az esetre, ha ezzel szellemiekben gazdagodtam a mű élvezetében, ingyen.


kedd nov. 25, 2008 18:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
//OFF
Amennyinek kellene!! :wink:


kedd nov. 25, 2008 17:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... Soha nem lett volna tőlem egy fillér bevétele, csak így, hogy lebuktam...

Még így sem lesz a szerzőnek bevétele, mert a bíróság közérdekű büntetést szab ki, ami az államkasszába megy. A szerző meg nem kap semmit. Szvsz akkor kapna, ha ő lenne a felperes, vagy legalább is beszállna a prebe mint közreműködő.

T68m írta:
...márpedig magyarországon a (c) száramzás enyhítő körülmény, a fenti (megélhetési bűnöző) indoklással.

Ha nem lenne, akkor mennyien ülnének... :D


kedd nov. 25, 2008 16:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Squito írta:
A megélhetési bûnözés lopásra és nem rablógyilkosságra vonatkozik. Ha jól tudom ennek a jelenlegi határa 20ezer forint, bár nem vagyok teljesen naprakész az ügyben.


Nem egészen. A megélhetési bűnöző fogalom egy mentegetési, felmentési eszköz, amivel az államapparátus a cigányokat támogatja általános esetben, mindenre ráhúzhatóan. A 20eFt egy másik támogatási eszköz, amivel felbátorítja őket a lopásra azzal, hogy 20eFt alatti lopás nem minősül bűncselekménynek, csak szabálysértésnek. Amivel nem jár dutyi, legfeljebb pénzbüntetés, amit a cigányok úgysem fizetnek ki, és a segélyből tilos levonni. Tehát büntetlenek maradhatnak, nyugodtan lophatnak. Echte fajvédő politika.


kedd nov. 25, 2008 16:34
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Victorius írta:
TargeT: a megélhetési bûnözés egy jelenség neve, nem pedig egy a BTK által szabályozott fogalom. A büdös életben nem lesz enyhítõ körülmény senkinél, hogy azért öltem embert, mert éhes vagyok, nincs munkám, és el kellett vennem a pénzét zsömlére...


márpedig magyarországon a (c) száramzás enyhítő körülmény, a fenti (megélhetési bűnöző) indoklással.


kedd nov. 25, 2008 16:30
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Victorius írta:
Squito írta:
Ha olyat töltök le, amit anyagilag nem tudok megengedni magamnak, akkor azzal milyen kárt okozok? A többség nem azért tölt le, mert nincs kedve elbattyogni egy boltig vagy felmenni egy netes bolt oldalára, hanem mert nem engedheti meg magának.

Nem gondolod ezt ugye komolyan? Az nem legalizálja a te tettedet, hogy neked nincs rá pénzed, és hogy te emiatt töltesz le. :shock: :shock: :shock: Ezzel nem védekezhetsz. Ha egy boltban ellopsz bármit, akkor is kiröhög a rendőr, ha azt mondod, azért tetted, mert nincs pénzed. Ha nincs pénzed, akkor ne vedd el, ne töltsd le.
Olyat magyarázol bele a szavaimba, amiket nem is mondtam. És mint már mondtam ne keverjük össze a lopást a letöltéssel, mert a kettő egyáltalán nem ugyanaz. Persze lehet szajkózni a jogvédők agymosó dumáját, engem nem nagyon érdekel, de akkor már lécci ne forgasd ki a szavaimat.

Victorius írta:
TargeT: a megélhetési bűnözés egy jelenség neve, nem pedig egy a BTK által szabályozott fogalom. A büdös életben nem lesz enyhítő körülmény senkinél, hogy azért öltem embert, mert éhes vagyok, nincs munkám, és el kellett vennem a pénzét zsömlére...
Az gyilkosság és nem megélhetési bűnözés. A megélhetési bűnözés lopásra és nem rablógyilkosságra vonatkozik. Ha jól tudom ennek a jelenlegi határa 20ezer forint, bár nem vagyok teljesen naprakész az ügyben.


kedd nov. 25, 2008 16:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. szept. 23, 2004 15:47
Hozzászólások: 1955
Tartózkodási hely: Somewhere in time
Hozzászólás 
TargeT: a megélhetési bűnözés egy jelenség neve, nem pedig egy a BTK által szabályozott fogalom. A büdös életben nem lesz enyhítő körülmény senkinél, hogy azért öltem embert, mert éhes vagyok, nincs munkám, és el kellett vennem a pénzét zsömlére...

Továbbá: igenis kárt okoztál neki Létezik ugyanis egy olyan fogalom, hogy jövedelem elmaradás. Ez azt jelenti, hogy ha jogszerűen jársz el, és megveszed a dvdt, x ezer forint jövedelmet okozol. A jogszerű magatartás elmaradása miatt okozol neki kárt (nem jut hozzá az 5 ezer forintjához, pedig a termékét használod).

A jogszerű magatartás ellentéte nem csupán a jogszerűtlen magatartás, hanem a jogszerű magatartás elmaradása is.

Tudom, nem egyszerű, de attól még így van.[/b]


kedd nov. 25, 2008 15:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. szept. 23, 2004 15:47
Hozzászólások: 1955
Tartózkodási hely: Somewhere in time
Hozzászólás 
Mindenkinek saját megítélésére van bízva, hogy egy szinten érzi-e magát a tesókkal, vagy nem....


kedd nov. 25, 2008 15:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Victorius írta:
Idézet:


Ha olyat töltök le, amit anyagilag nem tudok megengedni magamnak, akkor azzal milyen kárt okozok? A többség nem azért tölt le, mert nincs kedve elbattyogni egy boltig vagy felmenni egy netes bolt oldalára, hanem mert nem engedheti meg magának.


Nem gondolod ezt ugye komolyan? Az nem legalizálja a te tettedet, hogy neked nincs rá pénzed, és hogy te emiatt töltesz le. :shock: :shock: :shock: Ezzel nem védekezhetsz. Ha egy boltban ellopsz bármit, akkor is kiröhög a rendõr, ha azt mondod, azért tetted, mert nincs pénzed.


Mié'? A tesók mit gondolsz mit mondanak? És mit gondolsz elítélik vagy tovább támogatják őket, pl. segélyek formájában? :twisted:


kedd nov. 25, 2008 15:11
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
... és persze mindenki mondhatná, hogy "én nem okozok bevételkiesést, mert úgysem venném meg")

Pedig ez mégis igaz valahogy. De a nagy jogvédők majd lehurrognak. :wink:

Ha nem tudok kifizetni egy kiflit, és éhes vagyok, akkor a példa kedvéért vagy ellopom, vagy éhes maradok.
Ha ellopom, bűncselekményt követtem el. Tekintsünk el most a 20.000 Ft alatti értékhatártól.
Csak az a bűncselekmény persze, ami kodifikálva van. Ha ez van, akkor bűnös vagyok törvényileg.
Ezen túl ténylegesen kárt okoztam valakinek, mert odalett a kiflije. Én meg jól bezabáltam ingyen.

Másik dolog. Feltételezzük, hogy szintén "éhes" vagyok vagy csak úgy próbaképpen letöltök egy filmet vagy zenét - ingyen. Állítólag ugyanúgy loptam, mint a kiflinél.
Most azon túl, hogy magáncélra letölthetem, mert továbbra sem bűncselekmény, csak a feltöltés. (A fából vaskarikát ismét tegyük félre, hogy akkor hogyan is tölthetnék le akár legálisan, akár illegálisan. :wink:)
De mondjuk mégis elfognak, meghurcolnak, hogy törvénytelenül viselkedtem, megkárosítottam a szerző jogait, és ez ugyan bár immateriális, de most büntetésből mivel ilyen csúnyán lebuktam szépen összeszorozva az összes letölteményt annak "csillagászati egységárával" mégis ki kell fizetnem, mert a bíróság megállapítja.
Na itt van mégis a bibi. Mert ellentétben a kiflivel, pont a pofátlan árképzés miatt soha a büdös életben nem vásároltam volna meg a boltban. Tehát a szerzővel nem toltam ki, nem okoztam neki kárt. Soha nem lett volna tőlem egy fillér bevétele, csak így, hogy lebuktam.
Az igaz, hogy én roppant jól jártam, eleinte, mert ingyen jutottam olyan szolgáltatáshoz, ami fizetős lenne.
De csak eleinte, mert ahogy lebuktam, a korábban nemlétező vevőből mindjárt lett a szerzőnek kikényszerített új vevője, ha behajtják rajtam a cechet.

Biztos számtalanszor elhangzott már ez a laikus hozzáállás. Meg mi lenne, ha mindenki csak letöltene.
De nem tölt le mindenki, és nem is fognak el minden letöltőt. Van egyfajta egyensúly.


kedd nov. 25, 2008 13:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Nem akarom előre elszólni magam de a tövény ezen része amit most körüljárunk biztos nem jelent semmit, mert ha most odamegy hozzád vagy bárkihez a rendőr nem azt fogja kérdezni hogy letöltötted-e, hanem hogy miért van a gépeden, és lefoglalják az egészet cakkom firc, persze ha nem tudod bizonyitani az ellenkezőjét hogy megvásároltad vagy hivatalos helyen szerezted be, bár itt megint felvet egy kérdést az online letöltés.
Egyébként még ez is megindokolható mindkét odlaról, ezért is nem igazán lehet ebben az egészben igazságot tenni és rendes szabályozát hozni!

A megélhetési bűnözésről meg annyit: hogy azok akik vasat mennek lopni meg kocsit meg lelopni a villamosvezetéket vagy a sineket és ezzel az anyagin tűl horribilis károkat okoznak az NEM MEGÉLHETÉSI BŰNÖZÉS főleg nem akinek INTERNETE van otthon!
A megélhetési bünözést talán azokra lehetne fogni akik gyógyszer mennek lopni vagy élelmiszert, mert ez talán az lenne!
A többi csak vandálkodás és lopás bárhogy is szépítjük ez van!
Tehát viszamehenék az első civilizációig, ha nem adtál valamit valamiért cserébe akkor az lopás, ha pedig olyantól loptad aki szintén lopta az ugyan ugy lopás, ha vetted olyantól aki lopta akkor át lettél verve! Kb ilyen tövényeket kellene irni! :D


kedd nov. 25, 2008 11:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Victorius írta:
Idézet:


Ha olyat töltök le, amit anyagilag nem tudok megengedni magamnak, akkor azzal milyen kárt okozok? A többség nem azért tölt le, mert nincs kedve elbattyogni egy boltig vagy felmenni egy netes bolt oldalára, hanem mert nem engedheti meg magának.


Nem gondolod ezt ugye komolyan? Az nem legalizálja a te tettedet, hogy neked nincs rá pénzed, és hogy te emiatt töltesz le. :shock: :shock: :shock: Ezzel nem védekezhetsz. Ha egy boltban ellopsz bármit, akkor is kiröhög a rendőr, ha azt mondod, azért tetted, mert nincs pénzed. Ha nincs pénzed, akkor ne vedd el, ne töltsd le.

De, van olyan, hogy "megélhetési bűnözés" ... pontosan nem tudom, mit jelent, de valami olyasmit, hogy akinek annyira lecsúszott egzisztenciája van, hogy nem tud megélni, az enyhítő körülménynek számít (persze DVD film bizonyára nem tartozik bele, mert simán lehet élni nélküle)

Másrészt, saját célra, filmet letölteni nem illegális (törvényt nem olvastam, de elhiszem, hogy így van, mert máshol is olvastam már, nem csak itt).
De azért okoz bevételkiesést valakiknek. Hiszen minél többen töltenek le, annál kevesebben fizetnek érte (sarkallatos esetben, ha mindenki letöltené, akkor egyetlen ember sem fizetne ... és persze mindenki mondhatná, hogy "én nem okozok bevételkiesést, mert úgysem venném meg")


kedd nov. 25, 2008 11:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Csoda, hogy még nem rúgott se*ggbe még egy Moderátor sem minket. :D

Mivel van némi élettapasztalatom, így bátran leírhatom hogy a magyar emeber természte általában pesszimista, búsulós. Nincs még egy himnusz (amit ismerek), ami a múlton kesereg és a zenéje is búskomor (ettől még az enyém).
Ki tehet arról, ha 500 éve mindig a vesztes oldalon állt, vagy elnyomták? Ha meg nem, akkor egymást kezdték bas*ztatni (lásd a nyilas idők, vagy akár manapság is).
Mivel volt szerencsém néhány népet úgy-ahogy megismerni, hát egyik sem ilyen, bár soknak szinte semmije sincs (a nagy átlagban). És mégis tud mosolyogni. De ott nem avval vannak elfoglalva az ország első emberei, hogy csak a pesszimizmust hirdessék (rosszabbul élünk ...), ami közönséges hazugság. És nem lopják szét az országot, mert másnap már nem lennének a helyükön.

Na mindegy, kisírtam magam. :o


kedd nov. 25, 2008 10:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. szept. 23, 2004 15:47
Hozzászólások: 1955
Tartózkodási hely: Somewhere in time
Hozzászólás 
Idézet:


Ha olyat töltök le, amit anyagilag nem tudok megengedni magamnak, akkor azzal milyen kárt okozok? A többség nem azért tölt le, mert nincs kedve elbattyogni egy boltig vagy felmenni egy netes bolt oldalára, hanem mert nem engedheti meg magának.


Nem gondolod ezt ugye komolyan? Az nem legalizálja a te tettedet, hogy neked nincs rá pénzed, és hogy te emiatt töltesz le. :shock: :shock: :shock: Ezzel nem védekezhetsz. Ha egy boltban ellopsz bármit, akkor is kiröhög a rendőr, ha azt mondod, azért tetted, mert nincs pénzed. Ha nincs pénzed, akkor ne vedd el, ne töltsd le.


kedd nov. 25, 2008 10:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
...Erre a megoldás, ha külföldön veszel DVD-t, ott nincs rajta ilyen adó (olyan is van, amit akár netes rendeléssel postán elküldik, számlával).
De ha nagyon keresel, akkor idehaza is találsz olyan boltot, ahol jogdíj nélkül árulják a DVD-ket ... ezért nem érdemes sajnálkozni ...

Lehet ezzel kapcsolatban nem értesz, nekem nem az a 2 vagy 10 vagy 100 Ft ami zavar veszett már több is oda, még mondhatnám nem is sajnálom, meg had legyen a szerzőké művészeké, de ne állampolgári jogon KELL fennhangon szedjék be ADÓ formályában, inkább mondják ezt hogy támogatás végett kérik, vagy valami és a sok jogi vita helyett inkább azt mutassák meg hogy akkor most ki kap pénzt az ebből befolyt pénzből és támogassák azokat akik megérdemlik egy nyilvános fórumon bemutatva! Ennyi és ezzelé motiválják azokat akik tényleg alkotni akarnak és még értenek is hozzá.
ELV kérlekszépen ELV! Ezt kell változtatni! A külföldi példákkal is ezt magyarázzátok TI is!
Megj.: A külföldön vásárolt adathordozók és én mint magyar egyszerű honpolgár szempontjábol teljesen mindegy van e adótartalma vagy nincs mert az az adó nem a magyar államkasszába folyik hanem inkább mondjuk úgy ki onnan!

Na mindegy tulfilozofálom már a dolgokat.
üdv


kedd nov. 25, 2008 9:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
energoman írta:
Ez utóbbihoz kicsi észrevétel:
Minden országban ugyan olyanok az emberek ez nem kétség ugyan ugy eldobják a szemetet ugyan ugy randariloznak! Sokan ezt nem látják mert csak távolról szemlélik és csak turistáskodnak.

Egy ideje már ott lakik (persze ott se mindenki ilyen, ott is került már verekedésbe, mert megtámadták, nem csak itthon; meg ott is próbálták meglopni, nem csak itthon)
De általában tényleg az van, hogy nem lehőbörög, ha szólsz, hogy a kutyája ide csokizott, hanem szólni sem kell, visznek az emberek magukkal kis zacsikat, és összeszedik, ez a természetes. De ez csak egy dolog a sokból. Sokkal fegyelmezettebbek az emberek. Az utcákon nem látsz eldobva egy csikket ... nincsenek összefestékezve az aluljárók ...

energoman írta:
Csak! Valóban van egy más mentalitás, a nyugati országokban megvan mindnkinke a saját dolga, aki 8 órában szemetetszed az valóban 8 órában szedi a szemetet, semmi mással nem kell törődnie csak szemeteszedni.
...
Ennyi, csak az kell, h. mindenki tegye a dolgát, és mással ne foglakozzon.

Ez is biztos így van ...
energoman írta:

Visszatérve
És ebből kifolyólag arra sincsen "emberileg" joguk (az más hogy a tövény mit mond), hogy az én üres DVD-mért pénzt kérjen amire kiirom a hivatalosan megvásárolt letöltött anyagaimat, legyen az szoftver hardver vagy akármi.
Ez mind legális amiről beszélek!

üdv

Erre a megoldás, ha külföldön veszel DVD-t, ott nincs rajta ilyen adó (olyan is van, amit akár netes rendeléssel postán elküldik, számlával).
De ha nagyon keresel, akkor idehaza is találsz olyan boltot, ahol jogdíj nélkül árulják a DVD-ket ... ezért nem érdemes sajnálkozni ...


kedd nov. 25, 2008 8:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
OFF:

energoman írta:
Minden országban ugyan olyanok az emberek ez nem kétség ugyan ugy eldobják a szemetet ugyan ugy randariloznak!

Ez azért nem így van, vagy ennyire teljesen általánosan biztos nem.
Oly nagyra vagyunk a kultúránkkal, de kultúrabb államokban nem hiszem, hogy ilyen mértékben találsz olyat, hogy a megállóban a pofádba fújják a füstöt, majd ha indul a busz vagy villamos laza mozdulattal az égő hosszabb rövidebb csikket pöckölik a jármű alá. És ez mindenki, legyen szó a legpuccosabb dámáról is. A hajléktalanszerűek annyiban jobbak, hogy a hosszabbakat ők felszedik saját használatra.
Nem ragadnék le a bagósoknál, említsem a rengeteg üres szétdobált műanyagflakont, papírzsebkendőt, különféle áruk kibontott celofáncsomagolását.
Nem keverném ide egy meccs utáni vagy alatti szemetelést, randalírozást, bár ahol az angolok voltak jó pár éve, hogy vér is folyt, lassan mi leszünk ott.
Úgy tudom ott ebben eléggé megváltozott a helyzet.


kedd nov. 25, 2008 8:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Ez utóbbihoz kicsi észrevétel:
Minden országban ugyan olyanok az emberek ez nem kétség ugyan ugy eldobják a szemetet ugyan ugy randariloznak! Sokan ezt nem látják mert csak távolról szemlélik és csak turistáskodnak.
Csak! Valóban van egy más mentalitás, a nyugati országokban megvan mindnkinke a saját dolga, aki 8 órában szemetetszed az valóban 8 órában szedi a szemetet, semmi mással nem kell törődnie csak szemeteszedni. Pl a németek egy focimeccs útán az a városokat teleszmetelik egy szombati éjszaka után üveghegyek vannak az utcákon, csak másnap reggelre érdekes módon egyet nem találni.
Ahol most lakom ott leégett a szállásom egy része, a tüzoltók estére eloltottak mindent, másnap reggelre itt volt egy 20 fős fehér kezeslábasba öltözött brigád és 1 hét alatt rendbevágtak mindent. Suinte maguktól jöttek, mindnet elkordonoztak és a parkolót és mindnt eltekaritottak maguk után.

Ennyi, csak az kell, h. mindenki tegye a dolgát, és mással ne foglakozzon.

Visszatérve
Egy olyan környzetben ahol nem kell könyörögni és mindn beszerezhető olcsón, az emberek sem hőbörögnek, de mikor korlátozva vannak a filmmegjelenések magyarországon, mert függ mindenki a kiadóktól, akkor ha meg akarom nézni akkor meg kell valahonnan szereznem, ha meg külföldről veszem akkor annak semmi köze az ARTISJUS-nak vagy bármilyen magyar jogvédőnek!
Az fizetős internetes tartalmak és ebay-megrendelések mindmind magyar forintokból kerülnek kifizetésre és semmit sem kap ebből az artisjus vagy legalábbis nincsen hozzá köze. Ergó kell kezdeni valamit a magyar jogvédőknek mert az internet egybeolvasztja a MÉDIA világát gazdaságilag.
És ebből kifolyólag arra sincsen "emberileg" joguk (az más hogy a tövény mit mond), hogy az én üres DVD-mért pénzt kérjen amire kiirom a hivatalosan megvásárolt letöltött anyagaimat, legyen az szoftver hardver vagy akármi.
Ez mind legális amiről beszélek!

üdv


kedd nov. 25, 2008 0:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Csak érintőlegesen érinti az itteni témát, de azért leírom:

Legalább 20 éve volt. Ausztrián át jöttem haza kocsival, és megálltam (megszálltam) valahol Karintiában egy kis faluban. Amikor másnap fizettem, elkezdi írni a számlát a tulaj. Mondom hagyja, mert nekem nem számít. Mondja, az nem úgy van mert a befolyó adóból szépül a környék, és ehhez neki is hozzá kell járulnia. Nem hittem a szememnek.
...

Ez az ... egész más az emberek hozzáállása a dolgokhoz. Nem csak adóügyileg, vagy pénzügyileg, hanem mindenben.
Ismerős mesélte, aki elköltözött Angliába, hogy pl. ha megkérdezi az utcán, hogy valamit keres, és merre van, akkor totál normálisak, ha nem tudják, hogy merre van, akkor is próbálnak segíteni az emberek, nézegetik az utcanévtáblákat, vagy megkérdeznek egy másik embert ... vagy pl. totál természetes, hogy nem a parkba vagy a játszótérre csokiztatják a kutyájukat, és összeszedik utána a "stollwerket" ... nem dobálják el a szemetet, meg a csikkeket az utcán ... lehetne még sorolni, sok apróság, de ezektől mintha másik bolygón járnál.
Vagy pl. szintén magyar ismerős elutazott Angliába, és amikor a buszra felszállt, a sofőrnél is lehetett váltani jegyet (meg külön lehet bérletet is venni, amiről egy kis kütyü vonja le az utazások árát). Na, szóval szép magyar mentalitással mondta a sofőrnek, hogy nem kell jegy, és fél árat fizet, így mindketten jól járnak (idehaza a helyközi buszjáraton mindig így utazott). Persze az ottani sofőr nem ment bele, és úgy csodálkozott, mintha a Marsról jött volna ... (persze most lehet mondani, hogy többet keresnek, meg olcsóbb a jegy a fizetéshez képest, stb ...) De pl. az emberek nem tülekedtek a buszon, szépen sorban álltak, megvárták, amíg jegyet vett az elöl álló, meg hátrament, elfoglalta a helyét, stb ... ő is el volt csodálkozva eleinte, hogy egészen másképp élnek.

Van egy csomó dolog, ami nem kerül pénzbe, és rögtön jobb egy picit tőle a világ, csak egy picit oda kell figyelni ... de ha mindenki csak lesz*rja a többi embert, akkor nem jobb senkinek.


hétf. nov. 24, 2008 22:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Tudtam. :( :D


Kedves L-am!

Én nagyon szívesen foglalkozok az elektronikával és a programozással. Sőt, leginkább csak ezt tenném! De ha a tolvajok ezt nem hagyják, az utolsó fillérem ellopják, akkor dühös vagyok!


hétf. nov. 24, 2008 22:06
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Tudtam. :( :D


hétf. nov. 24, 2008 20:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Csak érintõlegesen érinti az itteni témát, de azért leírom:

Legalább 20 éve volt. Ausztrián át jöttem haza kocsival, és megálltam (megszálltam) valahol Karintiában egy kis faluban. Amikor másnap fizettem, elkezdi írni a számlát a tulaj. Mondom hagyja, mert nekem nem számít. Mondja, az nem úgy van mert a befolyó adóból szépül a környék, és ehhez neki is hozzá kell járulnia. Nem hittem a szememnek.

És ma mi van nálunk? Hát ez az. Követelni könnyû, hozzájárulni már nem annyira. :shock:

Mint írtam, 20 éve volt. Most mi lehet ott? :roll:

Már látom lelki szemeimmel T hsz-ét. Mindegy. :D


ja, és hogy írásban is lásd:

1. ott kisebb az adó, mint itt.

2. ott a kisebb adóból is több jut a településnek, mert nem lopják el az xxx-ek, mint itt.

Úgyhogy hagyjuk a demagógiát!


hétf. nov. 24, 2008 20:16
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Csak érintőlegesen érinti az itteni témát, de azért leírom:

Legalább 20 éve volt. Ausztrián át jöttem haza kocsival, és megálltam (megszálltam) valahol Karintiában egy kis faluban. Amikor másnap fizettem, elkezdi írni a számlát a tulaj. Mondom hagyja, mert nekem nem számít. Mondja, az nem úgy van mert a befolyó adóból szépül a környék, és ehhez neki is hozzá kell járulnia. Nem hittem a szememnek.

És ma mi van nálunk? Hát ez az. Követelni könnyű, hozzájárulni már nem annyira. :shock:

Mint írtam, 20 éve volt. Most mi lehet ott? :roll:

Már látom lelki szemeimmel T hsz-ét. Mindegy. :D


hétf. nov. 24, 2008 20:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
te tulkomplikáltad amit irtam, pedig még hézagot is hagytam közte! :D:D


hétf. nov. 24, 2008 18:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
energoman írta:
Egyébként sajnos a buta pénszhajhász gyorsan meggazdagodni vágyó cégek gondolják csak úgy hogy a béreket lefele szoritják és igy próbálják a kiadásokat csökkenteni akár a filmgyártásban is. Ez volt az egyik oka a 29-es világválságnak is. A bérek csökkentek igy a potenciális vásárlók eltüntek ami megszüntette az igényeket, és egy vagon minden becsõdölt,


ez milyen egyszerűsített, de annál tévesebb magyarázat! :lol:

Ennél még az is jobb (és közelebb van az igazsághoz), ami elmélet szerint szándékos pénzkihelyezéssel függő helyzetbe hozzák a gazdaságot, hogy azután a nagymértékű pénzvisszahívással elértéktelenítsék a gazdaság nagy részét, amit utána fillérekért felvásárolhatnak.
http://video.google.com/googleplayer.sw ... sv&fs=true

természetesen nem ez volt a válság oka, annak ellenére, hogy (esetleg) ilyen motivációk is közrejátszottak. Úgyanúgy, ahogy a mozik se azért mentek csődbe, mert az artisjussosok rövid idő alatt sok pénzt akartak kivenni. Ez legfeljebb gyorsította az amúgy is bekövetkező változást.


hétf. nov. 24, 2008 18:20
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Ez már gazdasági kérdés és nem ARTISJUS, de tegyük meg őket minden baj forrásának, és meg is van a kiút a világválságból! :D

Egyébként sajnos a buta pénszhajhász gyorsan meggazdagodni vágyó cégek gondolják csak úgy hogy a béreket lefele szoritják és igy próbálják a kiadásokat csökkenteni akár a filmgyártásban is. Ez volt az egyik oka a 29-es világválságnak is. A bérek csökkentek igy a potenciális vásárlók eltüntek ami megszüntette az igényeket, és egy vagon minden becsődölt, ez van a moziban is, emelik az árakat az emberek más uton nézik meg a filmeke, a mozi aktulitását veszti, egyedül a vécépapirpiac a nyerő, az mindig kell!


hétf. nov. 24, 2008 18:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Ez nem véletlen. Ez azért van így, mert minél kisebb költségre törekednek.
Ha Neked volna gyárad/céged, Te is minél olcsóbb munkaerõt keresnél, hogy kisebb legyen a kiadásod.


de nem erről beszéltünk! :wink:


hétf. nov. 24, 2008 17:49
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
Sparow2 írta:
....
:)


abszolút nem akarok jobban belemenni, de abba gondolj bele, hogy mennyivel nagyobb lenne a munkaerőkereslet, ezáltal a munkabér is, ha nem exportálnák ki a gyártást keletre, filléres munkaerőért (vagy hoznák be a filléres munkaerőt keletről)!
(Persze, ezt szigorúan csak a minőségibb és/vagy szellemi munkára értem. Alacsonyabb szintű munkát nyilvánvalóan érdemes kiszervezni, hogy otthon a magasabb szintű, a jobban fizetőt végezhessék. A gond ott van, hogy jelenleg már a magasabb szintű munkát is exportálják, ezzel nyomva le az otthon béreket.)

Ez nem véletlen. Ez azért van így, mert minél kisebb költségre törekednek.
Ha Neked volna gyárad/céged, Te is minél olcsóbb munkaerőt keresnél, hogy kisebb legyen a kiadásod.


hétf. nov. 24, 2008 15:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Laci_L írta:
energoman írta:
... épp a hetekben zárták be az utolsó filmszinházat ...
Sajnos ez van. Nyilván a sok tv csatorna, meg a letöltések miatt. :shock:
Csakhogy ennek vonzata is van: megint néhány ember elveszíti a munkáját evvel is. És hát sok kicsi sokra megy. :(
Nálunk szeXárdon még éldegél a mozi, de istenbiza itthon a 19"-os monitoromon és az 5.1-el jobb minőséget kapok, mint a moziban. Persze itthon nincs meg az a bizonyos "beülök a moziba" hangulat (csúnya szóval fíling) és a basszus se dübörög úgy, a kép se akkora, de a kép minősége nagyon jó, ha minőségi hangfalak vannak, akkor az is tud szépen szólni (és ha kell ütni) és egy DVD lassan olyan olcsó, hogy többe kerül ha én és a szüleim elmegyünk hárman moziba (főleg, hogy vannak már minőségi filmek DVD-n, amiknek az ára egyenlő vagy kevesebb mint egy mozijegy). Persze kényelmesebb mindent 100%-ban rákenni a 'kalózokra' (és most főként nem az itteni okfejtésekre gondolok) és azt mondani, hogy csakis miattunk nem veszik az albumokat (még akkor is ha le se töltik és nem is veszik, mert annyira ratyi), miattunk nem mennek moziba az emberek (mindegy, hogy vacak a hangtechnika és a kép is néha-néha elmegy, a székek is kopottak stb.) ésatöbbi. A végén mi leszünk a gazdasági válság okozói, mert az emberek nem mennek a bankba betenni a pénzüket / kölcsönt felvenni, mert otthon töltögetnek! :lol:
Komolyra ferdítve a sót evidens, hogy a 'kalózok' munkája csökkenti a bevételeket minden fronton, de nem akkora mértékben, mint amennyire a jogvédők próbálják elhitetni.


hétf. nov. 24, 2008 15:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
....
:)


abszolút nem akarok jobban belemenni, de abba gondolj bele, hogy mennyivel nagyobb lenne a munkaerőkereslet, ezáltal a munkabér is, ha nem exportálnák ki a gyártást keletre, filléres munkaerőért (vagy hoznák be a filléres munkaerőt keletről)!
(Persze, ezt szigorúan csak a minőségibb és/vagy szellemi munkára értem. Alacsonyabb szintű munkát nyilvánvalóan érdemes kiszervezni, hogy otthon a magasabb szintű, a jobban fizetőt végezhessék. A gond ott van, hogy jelenleg már a magasabb szintű munkát is exportálják, ezzel nyomva le az otthon béreket.)


hétf. nov. 24, 2008 15:38
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
...
És valóban, nyugatabbra most is jobban élnek az emberek (bár a helyi politikusok ott is igyekeznek az utolsó fillért is kicsikarni belőlük, hisz látják a példát keletről, vagy még keletebbről (kína), hogy az embereket márék rizsért is lehet dógoztatni, akkor meg miért ne importálják azt (a nyomort), exportálva a termelést, a minél nagyobb haszon érdekében, ámen)
...

Hát nem tudom ...
Ismerős Angliában pizzafutár, heti 30 órát dolgozik, és a béréből bérel egy kis lakást, plusz megél belőle, és 2 heti fizetése megmarad ...
De volt már pincér is, meg raktáros is, és azt mondja azonnal találsz melót, és mindegyikből meg lehet élni ugyanígy. Bármelyik melót elvállalja az ember. Pedig ezek nem a túlfizetett munkák. Szóval nem úgy tűnik, hogy az utolsó fillérjüket is ki akarnák csikarni.
:)


hétf. nov. 24, 2008 15:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
T68m írta:
...
Megint kavarunk? :twisted: Vagy most már a TV nézés is erkölcstelen egyesek (nem te) szerint, mert azzal a szerzői jogok tulajdonosait károsítjuk, hogy ingyen nézzük meg "alkotásakat"? :twisted:
...

Jaj ez annyira jó volt hogy hangosan nevetni kezdtem és a munkatársaim nem tudták min nevetek :)
Jaj tulfilozofáljátok már az egészet! "MON DJON LE!" ezt kell hangoztani mindegy ki csak "MON DJON LE!"
Egyébként pedig ilyen a fejlődés iparágak jönnek mennek halnak, születnek, ez ilyen nem kell őket sajnálni. Az én szüleimnek is kellett kétkezi munkát végezni hát akkor most Rambo is kénytelen lesz elmenni :D.
És azt, hogy mondjuk valamelyik megasztárosnak csak 2 évig huzta a lóvé a bankszámlájátmert most meg kétkézzel kapar a hirnévért hát nosza neki csinálja. Kelemen Anna is fáradságos munkával keresi pénzét a szórakoztatóiparban, és mindent bevetve a hirnévért. A legtöbb nagy szinész meg előadó szinházból keveredett ki és csak evesen voltak szültett tehetségek, de ha mégis annak született akkor csak odakerült valmi mesterember keze alá, és ez már monka nem csak "Reggeli Capucsinó"

csáó


hétf. nov. 24, 2008 15:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
T68m írta:
Igen, a mozik bezárnak, mert most már nem csak egy adó van (mint az imádott szocializmusban), ami hétfõnként nem is sugároz. Bezárnak, mert olcsóért lehet venni dvd-t (ami az imádott szocializmusban nem volt), nagyképernyõs színes TV-t (ami az imádott szocializmusban, 0 minõség mellett, 5-6 havi fizetésbe került), így bárkinek lehet otthon házimozija. És a havi mozi árából meg tud venni egy-két DVD-t, sõt, akciósból többet is, így mi a francért menjen moziba?!?!?!? A mozi bezárt, mert túlhaladott. Addig volt létjogosultsága, míg az embereknek nem volt pénzük otthonra megvenni a cuccost. De ennek semmi köze a töltikézéshez! (ami, nem gyõzõm eleget hangsúlyozni, teljesen jogszerû)

De a mozi nem a szocializmus miatt volt. Hiszen pl. az USA-ban is voltak mozik.
Meg ott sem volt DVD, nem csak itt, mert nem is létezett ... a 80-as években meg ide is bejött a VHS, ugyanúgy, mint nyugaton (jó, ott biztos valamivel korábban, meg biztos jobban elterjedt volt, és több embernek volt) ... vehettél videófilmeket a boltokban, ugyanúgy, mint most DVD-t. Csak annyi a különbség, hogy letöltés nem volt, mert szélessávú internet nem létezett még. (Viszont voltak piacos másolt filmek, amit sokszor az üres kazetta bolti árán adták, tehát gyakorlatilag a film ingyen volt)
És nyugatabbra most is jobban élnek az emberek, mint itt, és most is könnyebben megveszik a tv-t, meg a házimozit, meg a kábeltévét, mint itt, nem csak a szocializmus idején ...

Ha jogszerû, hát legyen jogszerû, én csak örülök neki.
:)


persze, mert amíg egyátalán nem voltak meg a házimozizáshoz a feltételek, addig sehol nem lehetett házimozizni. Ahol sok tv csatorna volt (nyugaton), ott az emberek nagyobb része eleve nem ment moziba. Ezt kompenzálta az, hogy ahol az emberek sokat kerestek (nyugaton), ott akik jártak moziba, azok többet tudtak költeni erre a szórakozásukra (is).
És valóban, nyugatabbra most is jobban élnek az emberek (bár a helyi politikusok ott is igyekeznek az utolsó fillért is kicsikarni belőlük, hisz látják a példát keletről, vagy még keletebbről (kína), hogy az embereket márék rizsért is lehet dógoztatni, akkor meg miért ne importálják azt (a nyomort), exportálva a termelést, a minél nagyobb haszon érdekében, ámen)
Azonban itthonról egyátalán nem lehet elmondani, hogy kiépült volna a szabadversenyes kapitalizmus. Nem nevezhető szabadversenynek az, ahol a külföldi (vagy bármilyen) befeketető adókedvezményt kap a hazai (vagy bármilyen) rovására. Nem tekinthető szabadversenynek a magas adóból folyó korrupt közbeszerzések sokasága, sem a pályáztatásos rendszer.

Ott, ahol valódi verseny van, mert a politikai szereplők hatáskörén kívüli esik az, pl. az elektronikai termékek piacán folyamatosan esnek az árak. Ott, ahova a politikai szereplőknek befolyása van: adó, energia, stb., ott folyamatosan nőnek az árak. Ez nem más, mint a szocializmus és az elvtársak túlélése.


hétf. nov. 24, 2008 13:05
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
Igen, a mozik bezárnak, mert most már nem csak egy adó van (mint az imádott szocializmusban), ami hétfőnként nem is sugároz. Bezárnak, mert olcsóért lehet venni dvd-t (ami az imádott szocializmusban nem volt), nagyképernyős színes TV-t (ami az imádott szocializmusban, 0 minőség mellett, 5-6 havi fizetésbe került), így bárkinek lehet otthon házimozija. És a havi mozi árából meg tud venni egy-két DVD-t, sőt, akciósból többet is, így mi a francért menjen moziba?!?!?!? A mozi bezárt, mert túlhaladott. Addig volt létjogosultsága, míg az embereknek nem volt pénzük otthonra megvenni a cuccost. De ennek semmi köze a töltikézéshez! (ami, nem győzőm eleget hangsúlyozni, teljesen jogszerű)

De a mozi nem a szocializmus miatt volt. Hiszen pl. az USA-ban is voltak mozik.
Meg ott sem volt DVD, nem csak itt, mert nem is létezett ... a 80-as években meg ide is bejött a VHS, ugyanúgy, mint nyugaton (jó, ott biztos valamivel korábban, meg biztos jobban elterjedt volt, és több embernek volt) ... vehettél videófilmeket a boltokban, ugyanúgy, mint most DVD-t. Csak annyi a különbség, hogy letöltés nem volt, mert szélessávú internet nem létezett még. (Viszont voltak piacos másolt filmek, amit sokszor az üres kazetta bolti árán adták, tehát gyakorlatilag a film ingyen volt)
És nyugatabbra most is jobban élnek az emberek, mint itt, és most is könnyebben megveszik a tv-t, meg a házimozit, meg a kábeltévét, mint itt, nem csak a szocializmus idején ...

Ha jogszerű, hát legyen jogszerű, én csak örülök neki.
:)


hétf. nov. 24, 2008 12:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
A mozi nálunk is bezárt (viszont plázákban van sok, ezért gondoltam, hogy több mozi van, de lehet tévedtem, és inkább kevesebb van, hiszen régen még sok kis faluban is volt mozi).
Most hogy mozi sincs, igazából semmi sincs, csak kocsmák, meg közértek ... meg néha, nagy ritkán szokott lenni egy kis diszkó, vagy egy kis zenés rendezvény, ilyesmi, de az is csak arra jó, hogy a helyi "kemény(nek képzelő magát) mag" belekössön az emberbe. (Mondjuk nem azért, mert félek tőlük, mert volt, hogy 3-an felálltunk kb. 15-ük ellen, aztán még el se tudtak fektetni ekkora túlerővel, szóval nevetséges ... nem voltak valami nagy számok, egyetlen egy volt, aki tudott valamennyire rúgni is, a többiek csak kézzel "kapálóztak a levegőben" ... De ha az ember egy nővel elmegy szórakozni, nem ilyen helyre akar menni, érted)
Szóval ha moziba vagy bárhová akarsz menni, az kb. 15-20 km ...


hétf. nov. 24, 2008 12:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
energoman írta:
... épp a hetekben zárták be az utolsó filmszinházat ...

Sajnos ez van. Nyilván a sok tv csatorna, meg a letöltések miatt. :shock:


Megint kavarunk? :twisted: Vagy most már a TV nézés is erkölcstelen egyesek (nem te) szerint, mert azzal a szerzői jogok tulajdonosait károsítjuk, hogy ingyen nézzük meg "alkotásakat"? :twisted:

Igen, a mozik bezárnak, mert most már nem csak egy adó van (mint az imádott szocializmusban), ami hétfőnként nem is sugároz. Bezárnak, mert olcsóért lehet venni dvd-t (ami az imádott szocializmusban nem volt), nagyképernyős színes TV-t (ami az imádott szocializmusban, 0 minőség mellett, 5-6 havi fizetésbe került), így bárkinek lehet otthon házimozija. És a havi mozi árából meg tud venni egy-két DVD-t, sőt, akciósból többet is, így mi a francért menjen moziba?!?!?!? A mozi bezárt, mert túlhaladott. Addig volt létjogosultsága, míg az embereknek nem volt pénzük otthonra megvenni a cuccost. De ennek semmi köze a töltikézéshez! (ami, nem győzőm eleget hangsúlyozni, teljesen jogszerű)

Személy szerint én is sajnálom a mozi bezárásokat, de ennek semmi köze a filmekhez. (amiket nem nézek, mert nem érdekel) Egyszerűen azért sajnálom, mert konzervatív vagyok és utálom a változásokat.


hétf. nov. 24, 2008 12:15
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
energoman írta:
... épp a hetekben zárták be az utolsó filmszinházat ...

Sajnos ez van. Nyilván a sok tv csatorna, meg a letöltések miatt. :shock:
Csakhogy ennek vonzata is van: megint néhány ember elveszíti a munkáját evvel is. És hát sok kicsi sokra megy. :(


hétf. nov. 24, 2008 10:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
OFF
Nálunk Miskolcon mára már csak egy mozi maradt, épp a hetekben zárták be az utolsó filmszinházat a Kossuth mozit, ami már az épület és díszes színház jellege miatt is megnyerő és kihivó volt.
De nem tudták a lépést tartani!
ON


hétf. nov. 24, 2008 10:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Squito írta:
A mozis példa esetében saját városomat (szeXárd) vettem alapul. Ott nem nagyon láttam teltházat, sőőőt. Teltház olyan filmeknél volt, mint pl Gyűrűk ura 3, Mátrix 3, de pl a Tiltott Királyságot tizedmagammal néztem és kb ugyanez volt a Renaissance-nál, a Faun labirintusánál, a Levelek Ivo Dzsimából esetében is (pedig ezek mind jó filmek).

Igen ... manapság ritka a teltház. Régen sokszor nem lehetett jegyet kapni a filmekre (sokszor jegyüzérek voltak a mozik előtt, manapság meg nincsenek)

Persze ez nem csak azért van, mert sokan letöltenek (bár ez is biztos közrejátszik), de több mozi is van, mint régen, meg több tv csatorna, DVD, stb. ... ezért egy-egy mozira kevesebb ember jut, mint annakidején.


hétf. nov. 24, 2008 9:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
A mozis példa esetében saját városomat (szeXárd) vettem alapul. Ott nem nagyon láttam teltházat, sőőőt. Teltház olyan filmeknél volt, mint pl Gyűrűk ura 3, Mátrix 3, de pl a Tiltott Királyságot tizedmagammal néztem és kb ugyanez volt a Renaissance-nál, a Faun labirintusánál, a Levelek Ivo Dzsimából esetében is (pedig ezek mind jó filmek).


vas. nov. 23, 2008 23:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Squito írta:
... Az ilyen kezdő zenekarokról meg annyit, hogy ha ismersz ilyeneket, akkor küldd őket hozzám! Felrakom akár saját tárra a számaikat, csinálok nekik egy alap honlapot és az Easyriderre is kirakom az albumjukat/honlapjukat ingyen.

Saját tárhelyen sztem ők is ki tudnák tenni magukat (sőt biztosan voltak is) ...
Egyébként az együttes tavaly felbomlott (legalábbis akit ismertem belőle az kilépett), éppen azért mert a tagok nagy része az ingyenes fellépéseket is elvállata, csak azért hogy többen ismerjék őket, és volt akinek meg a pénz kellett volna.
Én csak egy tagot ismerek belőle (aki egyébként alkalmi zenei fellépésekből és szabadúszó újságírásból él) A héten (vagyis most már jövő héten) megkérdezem a srácot, mit szól hozzá, érdekli-e a dolog ... Mindenesetre köszönjük a lehetőséget, pü-ben írok.
Különben neki volt olyan, hogy egy számot előadott poénosan, amit egy ismert magyar parodista együttes egyik tagja nagy örömmel megnézett (sok más ember között, csak ő előadás közben felismerte, hogy "Jééé, itt van az XY a XXX együttesből, és tetszik neki nagyon!"), még nevetett is, aztán a tévében ők is előadták ... persze nem mondva, hogy ezt tőle látták. (Nem egy egész zeneszám volt a tévében belőle, csak kb. 20 mp., de akkor is az ő ötlete volt)

Egyébként a lopástól nagyon félnek a művészek.
Ismerős pl. weboldalakat készít, és mesélte, hogy egy festőművész nem engedte kirakni a képeit, mondván, hogy ellopják ... és nem lehetett megmagyarázni neki, hogy ember, a kis 3x4 cm-es képeket nem lehet úgy nézni, meg élvezni, vagy akkorában kinyomtatni normálisan, mint az eredeti 70 cm x 100 cm-es képet :roll:

Squito írta:
A lopásról meg annyit, hogy ebben az esetben ez a terminus nem alkalmazható. Ha valamit ellopok, akkor ami eddig a sértett tulajdonában volt elveszem és az nálam lesz, nála pedig nem lesz.

De ez szellemi termék ... nem egy fizikailag létező tárgy, hogy elveszem ...
Ha az üdvözletemet küldöm, azt se keresed, hogy melyik zsebemből veszem elő, nem? :D
Valaki dolgozik amíg előállítja, megkomponálja, vagy előadják a színészek, stb. ... aki ellopja, az meg ingyen megszerzi magának (egyszerű példa: ha saját magamnak akarnék felvenni egy Gyűrűk Urát, akkor sose lenne kész, és sose nézhetném meg ... vagy ha mégis készen lenne, akkor olyan is volna: ha levetíteném a moziban, senkinek sem tetszene ... hasonlóképpen, ha magamnak akarnék írni egy DOOM 3-at, az se lenne olyan, mint az igazi)
De mivel mások megcsinálták helyettem, ezért pénzért megvehetem a jogot, hogy használjam. Ha ezt nem fizetem ki érte, és mégis használom, akkor elloptam, mivel nincs meg rá a jogom, hogy használhassam.

Squito írta:
Ebben az esetben viszont ez nem állja meg a helyét. Sokkal jobb hasonlat ha teszemazt belógok egy moziba és egy nem foglalt székbe leülök. A filmet ígyis-úgyis levetítik, a jegyért lesznek akik fizetnek, de mégse veszem el más elől a helyet és nem is teszek kárt a moziban.

Kicsit sántít a példa, mert ha a moziban megtelnek a helyek, és nem tudsz hová átülni, akkor lebuktál és kizavar a jegyszedő. Akkor volna jó a példa, ha a mozit úgy fognánk fel, hogy akárhányan lógnak be, azoknak mindig betesznek egy-egy pótszéket, és a helyiség is akkora, hogy mindig beférnek ...
Ha a közönség 95%-a ingyen lógna be a moziba, akkor mi történne?
És csak a maradék 5% fizetne, a többiek meg mondogatnák, hogy "nem okoztam bevételkiesést!" Közben dehogynem, mert ha nem tudnának belógni ingyen, akkor azért közülük is fizetnének többen, és mondjuk nem lenne tele 100% ig a mozi úgy, hogy csak 5% fizetett, hanem csak mondjuk 30%-ig, de mind a 30% fizetett.

Ezen az elven, amit Te mondtál, nem csak moziba ülhetnék be ingyen, hanem internet kávézóba is, ha éppen nincs elfoglalva minden hely (hiszen biztosan fix tarifája van a netszolgáltató felé, nem forgalom arányos; a számítógépek úgyis be vannak kapcsolva, hiszen nem kapcsolgatja ki/be minden egyes kuncsaft után, tehát plusz áramot sem fogyasztok). Vagy a hullámvasútra is felülhetek, ha van még hely, a kocsisor úgyis végigmenne, ha üres 3 ülés is, akkor nem mindegy, hogy egyikbe beleülök? Vagy a buszon/villamoson/vonaton is bliccelhetek, hiszen úgyis végigmegy az útvonalon a jármű, ha nem vagyok rajta: sőt, ha nem ülök le, akkor még helyet se foglalok el a fizető utasoktól ... csak a jegyellenőrök vitatkoznak, mert szerintük meg nem így van ... :D


vas. nov. 23, 2008 19:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
@Sparrow2: én nem sírok, csupán arra próbáltam rávilágítani, hogy olyan egzisztenciális szinten élő emberek sírnak mégtöbb pénzért, akiknek a szintjét egy átlagember a büdös életben nem éri el (hacsak nem jön be neki a lottó5ös, kiperel pár millát az állam zsebéből stb.). Persze megértem őket, mert dolgoztak vele és minden bizonnyal ők a lemezeladások alapján is mérik a saját teljesítményüket, de mi a jobb kérdem én: teltházas koncert a PeCsában vagy mondjuk 10ezerrel több eladott album? (és itt most nem az anyagiakra célzok) Aztán a mozibajárás. Hát én csak olyan filmre megyek el, amiről tudom, hogy valszeg 8/10 felett lesz nálam az értékelése (és nem felejtem el, hogy mikor játszák). Példának okáért pénteken néztem meg a Tiltott Királyságot moziban. Régen is ennyit jártam moziba, régen is ugyanennyi játékot, albumot, filmet vettem meg és ugyanennyi koncertre mentem el. Az ilyen kezdő zenekarokról meg annyit, hogy ha ismersz ilyeneket, akkor küldd őket hozzám! Felrakom akár saját tárra a számaikat, csinálok nekik egy alap honlapot és az Easyriderre is kirakom az albumjukat/honlapjukat ingyen. Például a 30Y zenekar is elismerte, hogy a warez oldalak igenis segítettek a zenéjük elterjedésében, az ismertté válásban. Nem kell feltétlenül a warez oldalakra fogni az ilyen kis zenekarok bukását, ki is lehet azokat használni ilyen szempontból!

A lopásról meg annyit, hogy ebben az esetben ez a terminus nem alkalmazható. Ha valamit ellopok, akkor ami eddig a sértett tulajdonában volt elveszem és az nálam lesz, nála pedig nem lesz. Ebben az esetben viszont ez nem állja meg a helyét. Sokkal jobb hasonlat ha teszemazt belógok egy moziba és egy nem foglalt székbe leülök. A filmet ígyis-úgyis levetítik, a jegyért lesznek akik fizetnek, de mégse veszem el más elől a helyet és nem is teszek kárt a moziban.


vas. nov. 23, 2008 18:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
Sparow2 írta:
Tőlem töltögethet le bárki ... nem zavar ... csak azt ne próbálják bemagyarázni, hogy ezzel nem rövidítik meg a szerzőket (meg kiadókat, stúdiókat, stb.) ...
Ez ugyanaz, mintha a Te bolti programodat meglátnád, hogy a sarki közértben is használják, csak nem fizettek érte ... ettől több lesz a forgalmad?


Nézd, azt - ugye - te sem gondolod, hogy a jogdíjak tulajdonosainak érdekeitől gyökeresen eltérő szabályozást hoznának? A törvény csak a meglévő helyzetet rögzíti. Itthon, ahol messze alacsonyabbak az átlagkeresetek, és ennek következtétben a szabadon elkölthető keret töredéke a nyugati átlagemberének. Tehát akkor sem lenne túl nagy a szerzői jogdíjas forgalom, ha nyugati szabályozás lenne és azt betartatnák. (persze, miért pont azt tartatnák be, mikor alul-fölül is lopnak nálunk?)
Mivel elkölthető keret nincs (vagy töredéke a nyugatinak), ezért az emberek továbbra is ingyen moziznának a különböző szenny, akarom mondani tv csatornák keretében vagy egyéb módon. Nyugaton azért szigorúbb a szabályozás, mert ott van mit elvonni az emberektől és odaadni a kiadóknak.
T68m írta:
Persze, ez mind igaz ... (sokkal fentebb én magam is írtam, hogy más a fizetések és a filmek árának az aránya más országokban)
Én csak az ellen ágáltam, hogy próbálta megmagyarázni az ember, hogy ő aztán nem okoz kárt a letöltéssel.


Térjünk vissza a programokra: téves azt gondolni, hogy a programoknál a programokból van a sok pénz! Én egyátalán nem bánnám, ha minden sarki boltban az én programom futna (mégha ezért nem is fizetnek), mert akkor supportért hozzám fordulnak. Márpedig egy óra supporttal már több jön, mint egy havi programhasználati díj.

Kalóz szoftverekre nem szoktak supportot adni ... na meg kérni se nagyon ...
Jó ... sánta volt a hasonlatom, mert egy bolti számlázóprogramhoz hozzá kell nyúlni, ha változik az adózás ... esetleg év végi záráskor ... vagy biztos még más esetekben is, Te jobban tudod ezt. (Meg gáz, ha bedöglik menet közben valamiért, és nincs segítség, ezért is jó, ha jogtiszta.) Ezért az ebből a szempontból más tészta.
De pl. egy másolt játékból vagy filmből vagy CD-ből a gyártónak egy fillér haszna nem lesz.


vas. nov. 23, 2008 18:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Tõlem töltögethet le bárki ... nem zavar ... csak azt ne próbálják bemagyarázni, hogy ezzel nem rövidítik meg a szerzõket (meg kiadókat, stúdiókat, stb.) ...
Ez ugyanaz, mintha a Te bolti programodat meglátnád, hogy a sarki közértben is használják, csak nem fizettek érte ... ettõl több lesz a forgalmad?


Nézd, azt - ugye - te sem gondolod, hogy a jogdíjak tulajdonosainak érdekeitől gyökeresen eltérő szabályozást hoznának? A törvény csak a meglévő helyzetet rögzíti. Itthon, ahol messze alacsonyabbak az átlagkeresetek, és ennek következtétben a szabadon elkölthető keret töredéke a nyugati átlagemberének. Tehát akkor sem lenne túl nagy a szerzői jogdíjas forgalom, ha nyugati szabályozás lenne és azt betartatnák. (persze, miért pont azt tartatnák be, mikor alul-fölül is lopnak nálunk?)
Mivel elkölthető keret nincs (vagy töredéke a nyugatinak), ezért az emberek továbbra is ingyen moziznának a különböző szenny, akarom mondani tv csatornák keretében vagy egyéb módon. Nyugaton azért szigorúbb a szabályozás, mert ott van mit elvonni az emberektől és odaadni a kiadóknak.

Térjünk vissza a programokra: téves azt gondolni, hogy a programoknál a programokból van a sok pénz! Én egyátalán nem bánnám, ha minden sarki boltban az én programom futna (mégha ezért nem is fizetnek), mert akkor supportért hozzám fordulnak. Márpedig egy óra supporttal már több jön, mint egy havi programhasználati díj.


vas. nov. 23, 2008 18:14
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 155 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség