Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd jún. 04, 2024 2:42



Hozzászólás a témához  [ 1050 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Következő
ADSL vs. Chello 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 23:15
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
tahoman mihez képest jó a fibernet? mert én semmibe se nézem


vas. okt. 10, 2004 21:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 23:15
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Ha a chellonál nem lenne adatkorlát egyértelműen azt választanám, de mivel van igy egyértelműen adsl


vas. okt. 10, 2004 21:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. okt. 01, 2004 13:17
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Szerintem egyiket se válaszd, mert nem éri meg. Én a fibernetet használom. Az szerintem jó.


pén. okt. 01, 2004 13:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás Re: ADSL vs. Chello
puffi írta:
Eljutottam oda, rászánom magam a "széles" sávú internetre. De fenn áll a kérdés: ADSL vagy Chello?

Melyik a jobb?
Miért?
Mik az előnyök és hátrányok?

Kérem, hogy aki ért hozzá, szánjon rám öt percet és írja meg, melyiket ajánlja, mert hallottam már mindenfélét, és mivel nem értek hozzá, nem tudok dönteni.

Köszönöm

puffi



Ha beered havi 5-6 GB(eleg bongeszesre + 2-3 film, jatek... letoltesere) adatforgalommal es elerheto nalad vmelyik mikronet akkor azt valaszd. Fele annyiba van, altalaban gyorsabb csak sajna ott is az a franya korlat.(persze ezek mind szolgaltato fuggoek)


vas. szept. 26, 2004 15:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. ápr. 14, 2004 20:17
Hozzászólások: 29
Hozzászólás Re: ADSL vs. Chello
puffi írta:
Eljutottam oda, rászánom magam a "széles" sávú internetre. De fenn áll a kérdés: ADSL vagy Chello?

Melyik a jobb?
Miért?
Mik az előnyök és hátrányok?

Kérem, hogy aki ért hozzá, szánjon rám öt percet és írja meg, melyiket ajánlja, mert hallottam már mindenfélét, és mivel nem értek hozzá, nem tudok dönteni.

Köszönöm

puffi

ADSL... Axeleróék már voltak év Internet szolgáltatói... ;-)


szer. szept. 15, 2004 22:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 29, 2004 10:58
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: CyberSpace
Hozzászólás 
TXSonny írta:
:D Szerencsére én nem csellós vagyok hanem ADSL-em van, úgyhogy nekem sincs korlát :)

:arrow: és ez nagyon sokat számít! Nem is tudnám mit csinálnák,ha csak havi 15 gigát tőlthetnék le. Óóóó :wink:


vas. szept. 12, 2004 10:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
MeX írta:
Lehet hogy ez azért van mert én nem úgy vagyok internet előfizető mint te :idea:


:D Szerencsére én nem csellós vagyok hanem ADSL-em van, úgyhogy nekem sincs korlát :)


szomb. szept. 11, 2004 15:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 29, 2004 10:58
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: CyberSpace
Hozzászólás 
Lehet hogy ez azért van mert én nem úgy vagyok internet előfizető mint te :idea:
:arrow: Nem közvetlenűl a UPS vagy a Chello előfizetője vagyok.Hanem van egy közbe iktatott szolgáltatom,ami szabályozza ezeket a korlátozásokat.Pontosabban :!:
Ahol lakom ott egy magánvállalkozó kft bérli az internetet nem tudom melyik cégtől és ez a kft határozz és dönt a szerződésben leírtakról! Végülis nem az van a szerződésben hogy korlátozzunk 15 giga felett,hanem korlátozhatjuk pont.
De nekem nem korlátozzák és ez a lényeg 8) :P


szomb. szept. 11, 2004 14:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
MeX írta:
Nekem nincs korlátozva mennyit tőltök le :idea:
Sőt bementem a kábelszolgáltatómhoz,mert paráztam hogy a szerződésben benne van,hogy ha havi 15gigánál több a forgalmam korlátozhatnak.Kérdeztem nem baj ha havi 40-50 giga a forgalmam mert nagyon sokat nézem az internetes tv-t a fix.tv-t,ami ugye 300kbit/sec-el jön és internetes rádiókat hallgatok állandóan? :arrow:
Erre a válasz az volt hogy te ilyen függő vagy :?:
Mondom IGEN! :P :twisted:
Erre ő nem baj akármennyi a forgalmad nem korlátozzunk 8)


Persze neked nem korlátozzák másnak igen? Ez fura


pén. szept. 10, 2004 15:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 29, 2004 10:58
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: CyberSpace
Hozzászólás 
Nekem nincs korlátozva mennyit tőltök le :idea:
Sőt bementem a kábelszolgáltatómhoz,mert paráztam hogy a szerződésben benne van,hogy ha havi 15gigánál több a forgalmam korlátozhatnak.Kérdeztem nem baj ha havi 40-50 giga a forgalmam mert nagyon sokat nézem az internetes tv-t a fix.tv-t,ami ugye 300kbit/sec-el jön és internetes rádiókat hallgatok állandóan? :arrow:
Erre a válasz az volt hogy te ilyen függő vagy :?:
Mondom IGEN! :P :twisted:
Erre ő nem baj akármennyi a forgalmad nem korlátozzunk 8)


pén. szept. 10, 2004 11:09
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Nekem 1 megabit / fél megabit van.

Gyors, ritkán van vele gond. Csak a bumburnyák 20 GB-os limit zavar, főleg, hogy a Cselló pluszra három gépet is rá lehet legálisan "kötni", így meg egy gépre csak 6,67 GB-nyi forgalom jut, ami azért már elég kevés :(


csüt. szept. 02, 2004 10:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 29, 2004 10:58
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: CyberSpace
Hozzászólás 
Nekem 768/256 kbit/sec le-feltőltésű CabelNet van :!:
Eddig 1 év alatt 512-ről 768kbit/sec-re nőt és a havi díj nem változott. :P


hétf. aug. 30, 2004 9:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. aug. 27, 2004 13:02
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
De nagyon sok függ a szerencsétol is, vagyis hogy milyen modemet kapsz mert sztem nagyon nem mind1...a net stabilitása miatt...


vas. aug. 29, 2004 12:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. aug. 27, 2004 13:02
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Hi! Hát én az ADSL-re szavazok, mert nincs korlat és azert az nem mind1, Kábelnetes sosem voltam ugyan...


vas. aug. 29, 2004 12:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Én annyit írnék erre a kérdésre,hogy régóta használom a chellót,de nagyon elegem van már belőlük!Még annó az 1 gb korlátos broadband-del kezdtük,aztán lett idővel a chello.Hozzánk senki ki nem jött,hogy most átállás van,csak küldték az üzenetet,hogy mejünk be az új szerződést aláírni.Pedig körmailben azt ígérték,hogy kapunk majd mindenféle tájékoztatót,meg miegymást.Nem mintha annyira hiányzott volna a sok papír,csak ha egyszer ők mondják...
És a chello bejövetelével kezdett csökkenni a színvonal.Legalább havonta volt leállás.Az ügyfélszolgálat kritikán aluli,telis tele idióta dilettánsokkal.A csúcs 1 éve volt,amikor 1 hétig nem volt net,napi 40-50 percet hallgattam zenét az üszinél,mindig ígérgettek,és semmi se történt.Mindezt persze saját zsebre.köszönöm :evil:

De most se jobb a helyzet!Nagyjából napi szinten kell anyázni,hogy miért is nincs megint net.Egyes oldalakat megnyit,másokra azt mondja,hogy regisztráljam be a modemet.És akkor a modemet lecseréli saját magára és ugyanúgy nincs net.(több fajta böngészővel is ezt produkálja) Az IP cím megújítás az esetek 99%-ban nem megy.És akkor egy idő után (fél-2 óra) magától újra megy.Csak ki tudja,meddig?!?Természetesen a szerelők is jártak már a lakásban párszor és ált. széttett kézzel távoztak.Egyszerűen nem tudták megmondani,hogy mi a hiba a rendszerben,mivel a gépem jó,a kábel modem/vonal viszonylatában meg van vmi bibi,de azzal nem tudnak mit kezdeni.Majd a központ.És a központ szólt 1 óra múlva,hogy minden ok.Látom,azóta is :(

Ez ma,2004-ben a MINŐSÉGI szolgáltatás?Nem hinném.Engem abszolút de nem érdekel,hogy adnak-e az új előfizetéshez egy 3000 ft-os webkamerát,mert sztem ez annyira lényegtelen dolog...Akinek kell,az megveszi ugyanennyiért a boltban.Akinek meg profi cucc kell,az meg úgyse használná az olcsó gagyit.A havidíjkedvezmény is vonzó.Jó az parasztvakításnak.Csak aztán majd a 3. hónapban elkezded verni a fejed a falba,hogy ezért írtál alá 2 évet???

Én az adsl-re szavazok.Fateromnál,haveromnál az van,384/128-as,majdnem olyan gyorsan tölt vele ált. mint itthon az 512/128-cal,és eddig 1,5 év alatt egyszer volt net kimaradása összesen vmi 1 óra.Csak itthon még sajna köt a szerződés a chellohoz :evil:


szomb. aug. 14, 2004 15:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 26, 2004 8:39
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: széles egyhazánk egyik szögeletében :D
Hozzászólás 
nos az én véleményem az adsl vs chellora.

Mindkét cégnél szörnyü a telefonso ügyfélszolgálat de azért a chello nagyságrendekkel mélyebre eláshatja magát.

Hibák jelentkeznek mindkét lehetőségnél de a chello tuti hoyg egy évben legalább tizszer kihagy illetve ha nincs szerencséd akkro a harmadik kábelmodem fog veszteg maradni a lakásodban mig az első kettő távozik a szerelők álltal.

Ára nem térnék ki mert van szórás mindekettőnél.

Helyenként megjelentek alternativ szolgáltatók is pl micro adókkal és jó áron vannak igaz azokon is van korlát, de bizonyos területeken vagy micro vagy dial upos matáv.

Összeségében a chello 15gs korláta nagyon elkedvetleniti az embert, s hiába mondja nekem mindenki hoyg a 15 g milyen sok előbb utóbb az emebr átlépi.
Erre konkrét példa iroda 4 gép chelloval minimálsi forgalom aztán egyszercsak egyre több havi forgalom majd szép lassan rendzsres átlépés előbb csak hó végén aztán egyre közelebb a hó elejéhez. Oka egyrészt a fönökl fia letöltöget másrészt mindenki egyre inkább emiezget ökörségeket küldözgetve nézelődik aneten megnézegeti a videokat stb.

Tehát én az adslre szavazok s a fő ok nincs korlát és stabil. Egy éve használom lassan s semmi bajom nem volt vele.


pén. aug. 13, 2004 19:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. júl. 30, 2004 17:51
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Pár érv a chello mellett
Szerintem izlés dolga, ki mit választ... Én Chellot használok, és mindjárt el is mondom, miért:

1.: Nincs árukapcsolás, vagyis önállóan is megrendelheted a mindennapi betevő netet, nem úgy, mint matávnál, ahol a telefont is meg kell rendelned, ami csípőből +3000 Ft (persze ha amúgy is van telefon, vagy igényed van rá, úgy ez számodra nem lesz szempont)

2.: Kevesen tudják, de a közalkalmazottak részére jelentős BM kedvezmény van a Chellóra , nálunk, mivel a Kedvesem pedagógus, 7500 (!!! bruttó !!!) a havi díj (768/256, 15G limit). Ez, úgy gondolom, elég méltányos ár.

3.: Ha az ember tölt mindent ész nélkül, akkor nem ajánlom. Ha viszont nem csak letölteni szeret, de hajlandó cserébe feltölteni is, akkor ajánlom minden kedves Chello user figyelmébe a Chello HUBot: http://chellohub.dyndns.org/ Ez azért jó, mert az UPC hálózaton belüli le és feltöltések esetén nem számol (!!!) Így úgy tudsz nagyobb állományokat letölteni, hogy közben a 15G-d nem fogy, és így, a valami ott nincs meg, máshonnan még bőven lehúzhatod. Aki viszont sokat FTP-zik, annak nem nagyon ajánlom, mert 2 nap alatt felzabálja a 15G-t.


Vagyis: ha a közszférába dolgozol te vagy valamely családtagod, és DC++zel és kevesebbet FTPzel, és használod a kiskapukat, akkor Chello.

X


pén. júl. 30, 2004 18:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
kezdettõl fogva forgalom alapúnak kellett volna lenni a net elérésnek, minimális alapdíjjal.

Azonban eddig azért adták "korlátlanul", mert a szolgáltatóknak így volt nagyobb a bevételük. UI. az emberek többsége a "korlátlan" reklámkampánynak köszönhetõen sokkal több pénzt fizetett ki (magas alapdíjban) nekik, mint amennyire igénybevette a szolgáltatást.

Manapság, ahogy ténylegesen nõ a használat vagy azzal arányosan kéne nõvelni (a profit érdekében) az alapdíjat vagy pedig áttérni más konstrukciókra.

Az alapdíj növelése piaci szempontból elfogadhatatlan, ezért marad a korlátozás eszköze.


csüt. júl. 29, 2004 10:03
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
TXSuny írta:
ezt honnan veszed? Ha ez így lenne ADSL-nél is akkor iszonyatosan rohadtul kurxvára begurulnék, és kitudja mit csinálnék! :(


Apamtol, (matav dolgozo), de ez meg tervezet
2005 be akarjak bevezetni, lenne olcso limites ADSL, meg borsos aron a korlatlan. A limtet mindenki tamogatja, csak a utobbival vannak gondok hogy kell-e.
Fatav suxxx :(


szer. júl. 28, 2004 10:13
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 


ezt honnan veszed? Ha ez így lenne ADSL-nél is akkor iszonyatosan rohadtul kurxvára begurulnék, és kitudja mit csinálnék! :(


szer. júl. 28, 2004 9:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás 
Hamarosan beköszönt a forgalmi korlátozással egybekötött szélessávú internetezés korszaka?

Rossz hir az ADSL-nek :(


kedd júl. 27, 2004 22:07
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
T68m írta:
igen, felvette, ha nem is gyorsan a technikusuk is a telót, s azt mondta, ha routert használok, akkor az osztja meg is kifele egy ip cím látszik, ha switch-et, akkor három.

ezek szerint a switch nem csinál mást, csak az ethernet forgalmat 1:1-ben továbbítja a kábelmodemnek (mintha régi jó módon vékony koaxon lenne az egész)?????

ja, ezek is fix ip cimek lesznek?


Hát igen, a router és a switch között azért van különbség :) Érdemesebb ez utóbbit használni, mert egy tisztességes routerhez egy tisztességesen bekonfigurálható tűzfal is jár, annak minden előnyével együtt (pl. egyik gépre sem kell rakni szoftvereset, nálam ez nagyon bevált).

Mármint mi lesz fix IP? Amit az egyes gépek megkapnak a routertől, mint gateway-től (vagy amiket beállítasz nekik), azok addig, amíg nem reseteled a routert (vagy tán utána is, fajtája válogatja). Amit viszont a Cselló oszt ki, az marad a szokásos fél-fix (ha használod, akkor fix, de azért meg lehet változtatni).


hétf. júl. 19, 2004 8:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
igen, felvette, ha nem is gyorsan a technikusuk is a telót, s azt mondta, ha routert használok, akkor az osztja meg is kifele egy ip cím látszik, ha switch-et, akkor három.

ezek szerint a switch nem csinál mást, csak az ethernet forgalmat 1:1-ben továbbítja a kábelmodemnek (mintha régi jó módon vékony koaxon lenne az egész)?????

ja, ezek is fix ip cimek lesznek?


szomb. júl. 17, 2004 0:02
Profil Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Jam, bár ha routert használsz, akkor onanntól kezdve ők is meg vannak lőve. Az ugyebár NAT-ol (ezt most nem fejteném itt ki részletesen), amiből következik, hogy nekik kintről a te hálózatod egyetlen gépnek látszik. Érdemes a router vagy switch MAC címét beregisztrálni náluk (én is így tettem).


pén. júl. 16, 2004 16:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
T68m írta:
ezek megint olyan sötétek, mint az éjszaka.
1. házilag kell megosztani?

2. marad egy ip cím?

3. marad a fix ip cím?


A te kábelmodemedhez három MAC-ed fog engedni regisztrálni, és ezek mind kapnak ip címet , a négy gép és a kábelmodem legyen egy LAN-ban (egy kis switch-be dugva pl.) . és mind a három gép a két másiktól függetlenül jön-megy a neten.


pén. júl. 16, 2004 15:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
ezek megint olyan sötétek, mint az éjszaka.

felhívtam õket, ha átváltok chello pluszra, akkor hogyan használhatom 3 gépen (mert ez szerepel a leírásban). Mind a háromhoz adnak modemet vagy nekem kell a 3 gépet összekötni, s valahogy megosztani a hálózatot?

válasz (férfi ügyfélszolgálatos): nem kell a helyszinen semmit se csinálni, tehát õk nem telepítenek semmit, s nekem sem kell kábelezni, hanem majd õk "központilag megosztják".

megpróbáltam megvilágítani a helyzetet, hogy egy fizikailag nem csatlakoztatott második vagy harmadik géppel õk központilag nem tudnak semmit se csinálni, de nem nagyon értette meg a ****. Pár perc gyõzködés után, inkább csak azért, hogy rámhagyja közölte, hogy kapcsol egy technikus kollegát. Ez volt 20 perce, azóta hallgatom Vivaldi Négy Évszakát......

tudja vki:

1. házilag kell megosztani?

2. marad egy ip cím?

3. marad a fix ip cím?


pén. júl. 16, 2004 15:17
Profil Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Kikaptam a témából a Skype-ra vonatkozó részt, és átraktam egy külön topikba (http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=19468); ez utóbbi kiemeltem, hogy picit szem előtt legyen. Szerintem megérdemel egy külön esszét a VoIP; kérlek, hogy azt a témát a továbbiakban a másik topikban tárgyaljátok!

Köszönöm.


pén. júl. 09, 2004 11:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nem természetes, nemkéne megszakadnia, nekem is, csak az idióta winfos szakítja meg ritkán, de amikor telefonos netem volt akkor is ugyanez volt.


szer. júl. 07, 2004 7:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
bordan írta:
Lehet, hogy én csesztem el vmit, de akárhányszor éjszaka töltöttem, mindig megszakadt...


azt hiszem ez is természetes, minthogy cserélgeti az ip cimedet. /nekem még nem volt adsl-em, csak így gondolom/


kedd júl. 06, 2004 22:39
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
bordan írta:
Aztán elköltöztünk, chellót nem lehetett bekötni, ADSL. Megrendeltük, azt mondták 2-3 hét (!). Több mint egy hónapra rá bekötötték. Na most: azelõtt a tûzfalnak még a fogalmát is csak úgyahogy ismertem, mégsem volt. ADSLnél állandóan tele vagyok vírusokkkal, spyware-ekkel, tûzfal mellett. Lehet, hogy én csesztem el vmit, de akárhányszor éjszaka töltöttem, mindig megszakadt...Egyébként az ügyfélszolgálattal a chellós idõkben nem beszéltem, Axeleronál többször is, mindig segítõkészek voltak, mindig megoldották a problémát. JA: az árukapcsolásról annyit, hogy ha matáv a telefonvonalad és a matáv köti be az ADSL-t, akkor a 3400 az beleszámít az ADSL díjába.


szerintem a virusoknak vajmi kevés köze van az ADSL-hez. Ha mrá találgatni kéne, akkor inkább az az oka ennek, hogy az épp aktuális ip címedet régebben más használta, amivel felhívta magára egyes erre szakosodott gépek figyelmét.

"JA: az árukapcsolásról annyit, hogy ha matáv a telefonvonalad és a matáv köti be az ADSL-t, akkor a 3400 az beleszámít az ADSL díjába." - errõl még soha, sehol nem hallottam, pedig van egy-két axelero adslt használó ismerõsöm.


kedd júl. 06, 2004 22:38
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
szi1 írta:
Lehetne most mar Chellom is,nem tudom,ha mmindkettore elofizetnek,akkor 1 1.5 Mbittell nyomulhatneek?...csak draga lenne..


elvileg igen. már a 98-ban is ott a lehetõség.


kedd júl. 06, 2004 22:35
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 98
Hozzászólás 
Lehetne most mar Chellom is,nem tudom,ha mmindkettore elofizetnek,akkor 1 1.5 Mbittell nyomulhatneek?...csak draga lenne..


hétf. júl. 05, 2004 15:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 98
Hozzászólás 
Nekem Axelero ADSLem van Freemail posta.Egyy kobor virusos emailt kiveve ccsak uzenetet kapok,hogy ez az email virusos volt..Egy eve az elejen sokszzorr megszakadt,mara mar elmult..A tuzfal vmit szamool maganak,de szerintem az csak onbizonyitasnak,mert amikor nem volt tuzfalam,akkor se vettem eszre semmit...


hétf. júl. 05, 2004 15:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 21:57
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Nekem költözés meg egyebek miatt mindkettőhöz volt szerencsém. UPC bekötésnél elkötöttek valamit, de rövid időn belül megszerelték (egyébként kevesebb mint egy hét volt a különbség a megrendelés és a bekötés között). Utána elég gyakran megszakadt a net, de szerencsére általában nappal. Ilyenkor általában reset, kábelek kihuzigálása a modemből stb. 15G suxx. Nekem az árukapcsolással nem volt gond, mert már a chello előtt is 3as csomag volt...

Aztán elköltöztünk, chellót nem lehetett bekötni, ADSL. Megrendeltük, azt mondták 2-3 hét (!). Több mint egy hónapra rá bekötötték. Na most: azelőtt a tűzfalnak még a fogalmát is csak úgyahogy ismertem, mégsem volt. ADSLnél állandóan tele vagyok vírusokkkal, spyware-ekkel, tűzfal mellett. Lehet, hogy én csesztem el vmit, de akárhányszor éjszaka töltöttem, mindig megszakadt...Egyébként az ügyfélszolgálattal a chellós időkben nem beszéltem, Axeleronál többször is, mindig segítőkészek voltak, mindig megoldották a problémát. JA: az árukapcsolásról annyit, hogy ha matáv a telefonvonalad és a matáv köti be az ADSL-t, akkor a 3400 az beleszámít az ADSL díjába.


hétf. júl. 05, 2004 13:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
T68m

Na lám, milyen igazat írtam az UPC-ről. Soha az életben egy fillért nem adnék nekik. Egy beképzelt, tahó banda. Fejétől bűzlik a hal.
SUXXX.


pén. júl. 02, 2004 15:29
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nagy sxzar ez a cselló!


csüt. júl. 01, 2004 14:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
upc-m van, akkor trágya, hogy messzirõl bûzõlög, de adsl nem lehetséges, mert optikai hálón vagyok. Oda - furcsa meggondolásból - a fatáv nem hajlandó net-et telepíteni. (peidg ugye az adsl-nél az optikai cucc 100x jobb lehetne)

Az upc összes elõnye:

- nincs árukapcsolás, TV nélkül is megy. Sõt, többnyire elfelejtik a megfelelõ szûrõt berakni, ezért egy-két adó is fogható a kábelen;
- fix, illetve ritkán változó IP cím;

egyébként meg:

- hetente van akár több órás kimaradás, nekem tegnap volt;
- az ügyfélszolgálatra 0640-es számon vagy a 1221-en órákat lehet várni;
- egyébként is nagy **** az ügyfelekkel való bánásmóduk;
- 15gb korlát;
- telepítés után un. regisztrációt kell elvégezni, addig nem megy a szolgáltatás. Azonban a **** oldaluk csak IE5.5 böngészõvel ment nekem ami ***** az NT4 bizonyos dolgait /átkapcsol valami más üzemmódba, ami után a legújabb magyar patch nem fut le, az angol pedig közli, hogy nem megfelelõ nyelv/ és telepíthettem újra az NT-t! De bármi más oprendszerrel is ott a szívás, ha nem megy rajta az IE5.5 vagy hasonló ****.

Szal, nekem az kéne, hogy 1x megrendelem, aztán megy. Ezt az upc nem tudja, mindig kell **** õket.

2002 tavaszán rendeltem meg a szolgáltatásuk, egy hónapon beül bekötötték, nem müködött. Bejelentettem, közben pedig minden hónapban küldték a számlát, meg a fiz. felszólításokat, mintha minden a legnagyobb rendben lett volna. Fél év telt el + HIF kellett hozzá, míg kiszálltak, s megállapították, hogy az erõsítõjük rossz, azért nem volt netem. Félév után!!!! Kicserélték, az eltelt hónapokat jóváírták, nem telt el újabb három hónap, s megint elromlott az erõsítõjük!!!! Ekkor már csak két hét volt a megcsinálás. Azóta is rendszeres a számlapanasz, valamint a szolgáltatás szakadozása, most már nem az erõsítõ hibájából, hanem csak úgy!

Ja, és a hozzáértõ technikusuk nem tudta NT4-re beállítani a szolgáltatást. Azt mondta telepítsek fel egy másik op.rendszert. Röhejes, hogy van képe egy szolgáltató emberének ilyet mondani egy ügyfélnek!


csüt. júl. 01, 2004 13:56
Profil Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ez a nyáron nem kell fizetni, ez szinte mindegyik adsl szolgáltatónál van.


csüt. júl. 01, 2004 9:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 28, 2004 15:14
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: valahol a Nap és a Szaturnusz között félúton
Hozzászólás 
Én is az ADSL-re szavazok :!: :!: :!:
Többek között azért, mert a szolgáltatók sok kedvezményt adnak a bekötés után. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Pl: Emitelnél, ha most fizetsz elő és aláírsz 2-3 évig egy nyilatkozatott akkor egy vebkamerát kapsz ajándékba :P :P :P :P :P :P :P
Ha nem érdekel a vebkamera/ez erősen kétlem/ akkor ettől biztosan lázba jössz :!: :!: A vebkamera mellé 2-t hónapig nem kell előfizetési díjat fizetni :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Én biztosat nem tudok ezért érdeklődj ügyfélszolgálatoknál :idea: :idea:

Remélem sikerül eldöntened, hogy mit szeretnél :wink: :wink:
Sok szerencsét :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:


szer. jún. 30, 2004 19:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nagy szemétség a Chello-nál ez a 15 gigás korlát, mert az nagyon kevés. Legalább az ADSL korlátlan.


szer. jún. 30, 2004 9:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 98
Hozzászólás 
Matav uj adsl internet szolgaltatas bmely adsl cegtol,videochat 1212 kerik a telefonszamot es az ugyfelszamot??? nem telefonalni akarok adsl ezni a telefon a szuleime az adsl talan az enyem...nesze neked Matav monopolium ez is...


hétf. jún. 21, 2004 17:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
stexes007

Én speciel a Matáv-ra gondoltam, de véletlenül odaírtam az UPC-t is.

Mindettől függetlenűl fenntarom, amit az UPC-ről írtam: beképzelt. pofátlan gátlástalan társaság, azt hiszik ő értük van mindenki. Hát a nagy túrót. Soha nem fizetnék nekik egy filért sem.
Hívd fel (azaz próbáld meg) az ügyfélszolgálatot. És nézd az órádat. Aztán meg a buxádat.
Ilyen pimasz, kretén megoldást még nem láttam. Ráadásul én fizetek azért, hogy hallgatom a sok baromságot, meg zenét.
Hát NEEEEM!


hétf. jún. 21, 2004 17:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Hm. Én eddig 2x hívtam az ügyfélszolgálatot. Először a megrendelést követő ügymenetről érdeklődtem. A telefonkagyló felemelésétől számítva kb. 40 másodperc után már az ügyfélszolgálatossal beszéltem. A második egy technikai probléma volt, a modem rakoncátlankodott. Itt kb 15-20 percet várakoztam és a végére már kezdtem igen-igen türelmetlen lenni, mivel csak Vivaldi 4 évszak című művét hallgathattam, de semmi olyasmivel nem kecsegtettek, hogy valaha is tudok beszélni valakivel. Már éppen letettem volna, mikor kicsengett, a szaki felvette és olyan 6-8 perc alatt megoldódott a probléma távgyógyítással (így utólag visszagondolva félig-meddig érthető is a várakozási idő figyelembe véve a szombatot). Mindenesetre a várakozást én másképpen oldanám meg, lehetővé tenném a visszahívásra regisztrálást vagy egy biztató szöveg elhangzását jó néven vettem volna a várakozási időre vonatkozóan. Egyébként eddig gond nincs, a sebesség működő skype (telefonszoftver) mellett 570-590 kb/s, a 80-90K/s letöltés a standard (nyilván ha a másik fél engedi), szakadás nincs. No majd meglátjuk kíváncsi leszek fél év múlva mi lesz a véleményem.:)


vas. jún. 20, 2004 9:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 98
Hozzászólás 
En is anno mikor nemvolt meg ADSL elerheto se,a Chellorol almodoztam.Most ide is megerkezett,de fel sem merul.hogy atvaltsak,a felhasznalot magasrol sz****k le ha mar megszereztek...


pén. jún. 18, 2004 21:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jún. 12, 2004 22:49
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Én az UPC-t nagy ívben elkerülném. Nem is a szolgáltatás minősége miatt, hanem a lenéző, gátlástalan, pofátlan ügyfél kezelés miatt. És még szerény voltam.


Hát ez is egy jó hír, hogy van, aki eljutott az ügyfélszolgálatig. Hány óráig kellett nyomkodni hozzá a telefonod gombjait?


pén. jún. 18, 2004 20:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Üdv.
Most készülök csellóelőfizetni. Elolvastam a topicot a pro és kontra véleményeket. Utánakérdeztem csellósoknál, de a kezdeti -2-3 évvel ezelőtti- nehézségeken kívül csak jó mondtak róla. A 15GB-os korlátot ők is gyakran elérték, de meglepő módon az úgynevezett korlátozás után nem egyszer 50-60 Kb/s volt a letöltésük (!). Jómagam nem fogom a napi 500 megát kihasználni ezért ez engem különösebben nem zavar. A mostanában 768/256-ra emelt sávszélesség pedig 2 éves hűségnyilatkozattal 10990 Ft-ért havonta finoman szólva jó ajánlat. Nem finoman szólva verhetetlen.:)
Na kíváncsi vagyok, bár biztosan lassúnak fogom találni a melóhely után...


szomb. jún. 12, 2004 19:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. ápr. 04, 2004 14:23
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Mármint 15 Giga után sem lassú, csak nem enged letölteni.pont.
:D
Na, ha már újra kotnyeleskedhetek, nekem nincs TV előfizetésem, magasról ...rok a reklámokra, de évek óta kábelnetem van (a UPC a szolgáltató), Chello-m van, és semmi bajom nincs vele. Az ügyfelesek is mindig szolgálatkészek, minddig segítenek (ha kell, három éve kétszer akadt problémám), ....asszátok meg ezt a hülye vitát.
Megmondom miért.
Nekem két városban van tapasztalatom. Miskolcon élek, de egy időben Gyöngyösön dolgoztam és laktam. Miskolcon úgy lubickálok a neten, mint hal a vízben, semmi gond. Amikor Gyöngyösön szerettem volna ugyanezt a korlátlan netezést használni, ugyanaz a UPC már előételnek felkínálta kábeltévé családi (vagy mittudomén milyen) csomagját, mert anélkül nincs ám internet. Beintettem...
:twisted:

Mindenki lakókörnyezetében nézzen szét, melyik a leg optimálisabb.
Telefonszámlát pedig látni sem akarok, mire való a mobilom? :o

Mindenki kalkuláljon, mi mennyi és hány méter, meg mennyibe kerül, megéri-e, és vágjon bele! :D


szomb. máj. 01, 2004 17:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 18:07
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
mármint 15 giga átlépése után lassú:)


szomb. máj. 01, 2004 11:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 18:07
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hello! Én nekem UPC van, de a UPC TVs szolgáltatásom soha nem volt, és meg se kérdezték bekötésnél, hogy van-e. Szóval, emiatt ne ítéljétek el a chellot. Ettöl függetlenül tényleg a 15 giga egy trágya, és utána a net is lassú, de aki nem FTP-zni éjjel nappal, annak ajánlom, meg aztán én is szoktam filmeket megnézni de 2 naponta 1 giga azért kibírható. Axeleronál nincs korlát, viszont sokan panaszkodnak hogy laggos gamekban stb..... Ennek fejébe sajnos tényleg nem lehet szerintem eldönteni, hogy ADSL vagy UPC.

Pere


szomb. máj. 01, 2004 10:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. ápr. 04, 2004 14:23
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Megerősítem az előttem szólókat, nem kell kábelTV előfizetés, ahogy nekem nincs is. Chello-m van a UPC-nél.


csüt. ápr. 29, 2004 20:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1050 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség