Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 11:53



Hozzászólás a témához  [ 244 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5
Skype - internetes telefonálás olcsón 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás 
fireman írta:
Sziasztok!
A hangminőség csak szélessávon jó, vagy esetleg szerintetek Vodagprs-el(max.56 kbps) is érdemes probálkozni?
fireman


Internet Connection (either dial-up: minimum 33.6 Kbps modem, or any broadband: cable, DSL, etc.)


csüt. okt. 14, 2004 15:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Igen, még aktuális ;-)
Köszönöm a segítséget!


vas. okt. 10, 2004 18:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 117
Hozzászólás 
cskalmi írta:
Tudtok-e ajánlani headset-et (nem tudom itt is így hívják-e, de úgyis tudjátok, hogy fejhallgató ami egybe van építve egy mikrofonnal) úgy 3000 forint körül.


Ha még aktuális, én egy Genius Headset-et vettem (HS-04A) brutto 3200Ft-ért, és szerintem teljesen korrekt mindkét irányban.
Van rajta egy le-fel hajtható mikrofon, teljes fület befedő füles, valamint saját hangerőszabályozója is van a madzagon.

De nem csináltam semmi benchmark-ot, biztos rengeteg egyéb jó is van a piacon ebben az árkategóriában.


vas. okt. 10, 2004 13:28
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
A Skype alapból valami elvetemült porton megy, de van benne egy opció, ami alapból ki van pipálva, eszerint ha azon nem tud kimenni (és csak ne is legyen mindenféle port megnyitogatva), akkor a 80-as, azaz a HTTP porton át megy. Ez meg valószínűleg minden internetező gépén nyitva van (különben ezt sem olvashatnád most, legalábbis online nem :))


szer. szept. 29, 2004 21:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 683
Tartózkodási hely: lehetőleg üvegközelben
Hozzászólás 
velem nem sokra mész----csak, hogy ne legyél egyedül---
nekem is megy a skype de nem használok tűzfalat.
igaz a routeren van.
még semmi gondom nem volt vele.


kedd szept. 28, 2004 18:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Hi!
Ennyire kihalt a fórum, hogy senki sem szól hozzá?
Nem hiszem, hogy ennyire nem használ senki tüzfalat azok közül akiknek fut a skype a számítógépén! Vagy mégis???
Nekem TCP és UDP csomagokat is küld mindenfelé a skype, de ha az UDP-t letiltom akkor is jól müködik - most akkor mire használja az UDP-t? És kell vagy sem?


hétf. szept. 27, 2004 15:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Hi!
Most raktam fel a skype-ot és lenne néhány kérdésem főleg azokhoz akik már használják. Nem kell-e egy ilyen program esetében fokozottabban figyelni a vírusokra (trójai programokra) mint pl. a Kazaa esetében? Nem lehet ezen keresztül hozzáférni a gépen tárolt adatokhoz ?
Milyen tüzfal beállítás kell a skype használatához? Jelenleg minden porton, minden IP-re felvettem egy engedélyt a skype.exe számára, érdemes ezen szigorítani? Ha igen akkor mit állítsak be?
Skori


pén. szept. 24, 2004 13:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Ühüm, de ez a 2.0-shoz jó, nekem meg a 2.2-es jött le. De majd keresek még, köszönöm! :)


pén. szept. 24, 2004 9:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 41
Hozzászólás 
Name: (Anything) s/n: 4C4E.2622.2222.2222.2222.6626.SEF7.34S7.9XQP


csüt. szept. 23, 2004 20:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 41
Hozzászólás 
db hez a neten találsz serialt


csüt. szept. 23, 2004 19:58
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
modellfiu írta:
Hello!A dictation buddyval mindent fel lehet venni.
A rave 2 nettelefont ismeritek?Én ezt használom 200k körüli méret,ip hívás,icqba beépül.Beszélgetés közben is lehet állítni a sávszélességet.

http://modellfiu.uw.hu/tel.exe

Köszönöm, majd kipróbálom a DB-t (kár, hogy shareware), már jön lefele :)

A Rave 2-t nem ismerem; nekem az volt a gondom az ICQ-s VoIP-pal, hogy ahhoz konfigurálni kellett a tűzfalat, hogy menjen. A Skype-nál ez ugye sokkal egyszerűbb, mert van egy opciója (alapértelmezetten bekapcsolva), hogy ha nem tudja az általa kijelölt portot igénybe venni, akkor rácuppan a 80-asra, a HTTP port meg ugyebár mindenhol engedélyezve van...


szer. szept. 22, 2004 20:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 41
Hozzászólás 
Hello!A dictation buddyval mindent fel lehet venni.
A rave 2 nettelefont ismeritek?Én ezt használom 200k körüli méret,ip hívás,icqba beépül.Beszélgetés közben is lehet állítni a sávszélességet.

http://modellfiu.uw.hu/tel.exe


szer. szept. 22, 2004 13:08
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 22, 2004 10:01
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Skype storyhoz
Hello Minden Sorstársnak!

Legyetek szívesek felvilágosítást adni:
Hogyan tudok előfizetni a Skype-ra?

Még sosem fizettem a neten keresztül. Hogy lehet biztonságosan megtenni?

Köszi.


szer. szept. 22, 2004 10:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
Sziasztok!
A hangminőség csak szélessávon jó, vagy esetleg szerintetek Vodagprs-el(max.56 kbps) is érdemes probálkozni?
fireman


kedd szept. 21, 2004 13:30
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:54
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott!
Hozzászólás 
cskalmi írta:
Jobb a hangminőség a vonalashoz képest vagy rosszabb?

Lenne egy másik kérdésem is ami végülis hardver, de remélem idevág:
Tudtok-e ajánlani headset-et (nem tudom itt is így hívják-e, de úgyis tudjátok, hogy fejhallgató ami egybe van építve egy mikrofonnal) úgy 3000 forint körül.
Próbaképp érdeklődtem (ki sem merem mondani) a Mist...-nál, ők asszo'nták van 1000-ért gagyi és 5000-ért egy "jobb".
Fontos lenne megtalálni (mint mindenhol máshol) a legjobb ár/érték arányt.


Úgy beszélgetek müncheni barátommal, mintha velem szemben ülne! Szerinted? :D


hétf. szept. 20, 2004 11:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Nekem XP-m van és csak elindítom a sima hangrögzítőt és felveszi mind2 fél beszélgetését. Bár az én hangom lényegesen hangosabb, de ez csak beállítás kérdése.


csüt. szept. 09, 2004 22:25
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Valóban jobb a minősége, de néha érdekes dolgokat produkál. Nem vagyok hangtechnikai szakember, pontosan nem tudom megfogalmazni, de néha olyanná válik a túloldalt ülő hangja, mintha valami robot beszélne :) És érdekes módon ezt csak akkor tapasztalom, ha Bács-Kiskunba (Haxelero ADSL-re) telefonálok. Pesten semmi ilyet nem éltem még át. Szóval ez nem feltétlen a Skype hibája.

Egyébként nálam is a hangfalaimon jön a hang, így az egész házban hallom, ha hívnak :D

Viszont még mindig van egy problémám, hogy mivel lehetne rendesen rögzíteni egy beszélgetést? Arra gondolok, hogy amit én és amit a másik fél is beszél, azt egy audió file-ba szeretném rögzíteni. Eddig az All sound recorder XP-t próbálgattam, de mindig csak a májki hangját (azaz a sajátomat és ami "behallatszott") tudtam felvenni... Pedig nem a microphone volt beállítva forrásnak, hanem az őőő... most nem emlékszem :) De melyiket kell? Az auxiliary-t (ezt nem hinném), a Line int (ezt se), ezenkívül még olyanok vannak, hogy Phone (szerintem ezt se), Mono out és wave out mix... Tud valaki segíteni? :) Bocs a kontár megfogalmazásért, remélem, azért érhető még.. :)

Persze ha tud valaki egy másik, használhatóbb programot mondani, vevő vagyok mindenre!


csüt. szept. 09, 2004 13:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 45
Hozzászólás 
Jobb a minősége! Én ugyan nem headset-et haszálok habár ez is be van dugva a mikrofon miatt, hanem egy régebbi Hi-Fi torony vonalbemenetén a hangszórókból jön a hang. Így ha nem vagyok közvetlenül a PC mellett akkor is hallom a csengetést.

Sys


csüt. szept. 09, 2004 7:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Jobb a hangminőség a vonalashoz képest vagy rosszabb?

Lenne egy másik kérdésem is ami végülis hardver, de remélem idevág:
Tudtok-e ajánlani headset-et (nem tudom itt is így hívják-e, de úgyis tudjátok, hogy fejhallgató ami egybe van építve egy mikrofonnal) úgy 3000 forint körül.
Próbaképp érdeklődtem (ki sem merem mondani) a Mist...-nál, ők asszo'nták van 1000-ért gagyi és 5000-ért egy "jobb".
Fontos lenne megtalálni (mint mindenhol máshol) a legjobb ár/érték arányt.


szer. szept. 08, 2004 19:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 45
Hozzászólás 
A Skype-t első megjelenése óta használom PC-k között. Ezeknek az jútott eszükbe, hogy a telyes forgalmat ne egy központi szerverre bízzák, hanem jöjjön létre a kapcsolat a két/több gép között. A NetMeeting esetén minden adat a központon megy át. A Skype felé csak az adat töredéke. Amikor regisztrált felhasználóként inditod a progit, elküldöd nekik a fix/dinamikus IP címedet, még NAT-olt környezetből is, majd ha hívást indítasz/fogadsz akkor a szerverük csak egy utasítást ad a két/több gépnek, hogy azok milyen IP-vel lógnak a netten. nálam két gép esetén lokális hálózatban 20-40Kbps csúcsokat is mértem és a Gateway felé csak alig volt 2-6Kbps-os forgalom. Ezután jött a 4 gépes konferencia a lokális hálózatba és a Gateway felé minimálisat nőtt a forgalom de mindenkinél megvolt az említett 20-40 Kbps forgalom. A switch-en rendesen világítottak a forgalmat jelző ledek míg a WAN oldalon alig. Ez az idő alatt senki sem töltött le vagy böngészett. Nagytávolságra (WAN) csak 3-as konferenciát próbáltunk ki ahol én voltam a leg "soványabb" 256/256 le is fel is, de kifogástalan és a vonalas hangminőséghez képest nem is hasonlítható össze.

De a progi az jó, a munkahelyemen is használom magán jelleggel.

Üdv,

Sys


szer. szept. 08, 2004 14:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 06, 2004 11:16
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Az emberkék: adsl, és chello-s hozzáférésről jönnek. Nem töltenek semmit és maximálisan kihasználják a sávszélességet. 4 főt egyszerűen már nem tud kiszolgálni. Az egyik emberke mindig csúszik, van úgy hogy 1 percet, vagy pedig beszaggat és egyszerüen lehetetlenné válik a beszélgetés.
Tényleg nagyon frankó a progi. 3 főt mondhatni hiba nélkül kiszolgál a konferencián.
Biztos vagyok benne hogy idővel a fejlesztők orvosolni fogják a problémát. De arra még várni kell. :(


szer. szept. 08, 2004 8:43
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Erron írta:
...ha 4 főt hozok össze már megakad az egész, közel 1 perces csúszások vannak.

Milyen Internet-kapcsolatokról "jönnek" az emberek a konferenciabeszélgetésre? Én még sosem próbáltam, nem tudok nyilatkozni, de nem lehet, hogy valaki modemes például, és azért lassít?

Egyébként a Skype-ot folyamatosan fejlesztik, minden hónapban kijön egy-két új változat, ha az ő hibájuk, biztosan hamar lesz rá megoldás...


kedd szept. 07, 2004 18:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 06, 2004 11:16
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nagyon frankó progi ez a Skype, kristálytiszta a hang, de a konferenciabeszélgetéssel nem vagyok megelégedve, ha 4 főt hozok össze már megakad az egész, közel 1 perces csúszások vannak.
Tud valaki valamilyen gyógymódot erre a problémára??
Ha nem akkor mivel tudnám helyetesíteni.

Előre is thx.

Erron


hétf. szept. 06, 2004 11:22
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
No, kipróbáltam, de nem igazán értem, mi a gond. Mondjuk a hangkeltéshez és -rögzítéshez sosem értettem igazán :) A problémám az, hogy az 1.78-as változatnál a Wave out mix rögzítésekor azt veszi fel, amit a májkiban én beszélek, illetve ami a hangfalakról beszűrődik. Ez így viszont nem túl jó... Vagy tévedek, és nem ezt kellene rögzíteni?


szer. aug. 18, 2004 22:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Lauter írta:
Próbnáld ki ezt, nagyon jó!
http://www.mp3do.com/soundrecorder.html
_Lauter_


Köszönöm, kipróbálom :) Aztán majd beszámolok.


szer. aug. 11, 2004 21:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 105
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Próbnáld ki ezt, nagyon jó!
http://www.mp3do.com/soundrecorder.html
_Lauter_


szer. aug. 11, 2004 18:04
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Nem tudja vki, hogy lehet-e rögzíteni a Skype-os beszélgeteseket a programmal? Vagy valahogy másként kell ezt megoldjam, ha szeretnék ilyet? :)


szer. aug. 11, 2004 15:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
AGyurma írta:
Nektek nem zúg a vonal folyamatosan beszélgetés közben?
Vagy lehet, hogy a tűzfal okozza?


Ha hangosra állítom, akkor igen, de ez már szerintem az erősítő (vagy a hangkártya) alapzaja. Normál hangerőn nálam van olyan minősége, mint a hagyományos (oldschool, hehe :)) telefonnak.


szer. júl. 28, 2004 21:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Nektek nem zúg a vonal folyamatosan beszélgetés közben?
Vagy lehet, hogy a tűzfal okozza?


szer. júl. 28, 2004 20:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 105
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Én tegnap vettem egy 10EUR-s SkypeOut-t bankkártyával, 15mp elteltével már élt, remekül mûködik.
Egyelõre, sajnos, számlát nem tudnak adni.

_Lauter_


hétf. júl. 26, 2004 9:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 77
Hozzászólás 
teradam írta:
Figy: hogy tudok hozzajutni ilyen kartyahoz?
csak neten lehet rendelni, vagy beszerezheto itthon is?


Ez nem kartya, hanem egy szoftver. http://www.skype.com


csüt. júl. 22, 2004 21:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 23:19
Hozzászólások: 31
Hozzászólás 
Figy: hogy tudok hozzajutni ilyen kartyahoz?
csak neten lehet rendelni, vagy beszerezheto itthon is?


vas. júl. 18, 2004 18:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
Sziasztok!
A hangminőség csak szélessávon jó, vagy esetleg szerintetek Vodagprs-el is érdemes probálkozni?
fireman


szomb. júl. 17, 2004 10:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jún. 25, 2004 22:10
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Ez érdekes, nekem simán ment freemail-es emailcímmel.

Ha technikai problémáitok vannak, akkor a Live chat-es help-ben kérdezzétek meg angolul, hogy mi lehet a megoldás. Ott is általában elég segítőkészek.

Egyébként nap mint nap használom a Skype-t telefonálásra és nagyon jól múködik.

Rövidesen átállok chello-ra és búcsút mondok végleg a Matávnak.


szer. júl. 14, 2004 20:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. máj. 23, 2004 14:12
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Tata
Hozzászólás 
Sziasztok!Letöltöttem a programot,mert kedvet kaptam a kipróbálására!Szeretném regeltetni magam,de nem fogadja el az email címem ( msn és freemail )!Nem tudjátok,hogy milyen kellene neki?Előre is köszi a választ! :oops:


szer. júl. 14, 2004 17:10
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Kivettem az ADSL vs. Chello témából az Skype-os részt, szerintem megérdemel egy külön misét. Én is havonta több ezret spórolok a Skype-pal, igaz, én csak PC-PC chatre használom.

Kedvcsinálónak itt egy magyar nyelvű link:
http://www.terminal.hu/newsread.php?id=29204206043112


pén. júl. 09, 2004 11:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jún. 25, 2004 22:10
Hozzászólások: 10
Hozzászólás Skype vonalas hívás
A Skype storyhoz: vettem egy 10 euros Skypet lebeszélhető csomagot. A számlázás perc alapú, ezt figyelni kell, szerencsére a programban van timer.

Egyébként meg teljesen korrektül működik, hívtam mobilt és vonalast is, annyi van, hogy kb. van egy 1-1.5 sec. késés a kommunikációban, de ezt ki lehet bírni.

Poén, hogy Angliát 3,6 Ft/perc-ért lehet hívni vonalason, Mo-n a vonalas hívás 8,6 Ft, míg a mobil 46 Ft.


csüt. júl. 01, 2004 19:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 13
Hozzászólás SKYPE
Helló :!:

Nem tudjátok véletlenül, hogy a Skype-nél a fizetős hívásoknál
milyen a számlázás alapja :?: (perc, mp)
Ti vettetek már valamelyik feltöltőkártyából :?:
Mennyire rizikós kártyával fizetni :?:


szer. jún. 30, 2004 15:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jún. 25, 2004 22:10
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Köszi a választ és a segítséget!


szomb. jún. 26, 2004 14:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jún. 25, 2004 22:10
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Ok, szerintem érdemes lesz, megnézem, hogy személy szerint én is mit tehetek.


szomb. jún. 26, 2004 14:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 287
Hozzászólás 
http://www.netert.hu

http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9066533&uq=17955

Próbáld meg. A hónap 15.-én HIF ráhatásra megváltoztak a nagyker árak, mind a teljes(2932) mind a részleges(1071) hurokátengedés díja. Persze a fatáv azonnal fellebezett bíróságon, nem akarja elfogadni. Szóval a cikkben említett nagykerár változás megvolt épp az utóbbi napokban, kérdés ettõl mit változik a helyzet. Az én véleményem szerint eddig is látható volt hogy duplán fizet az elõfizetõ ugyanazon vonalszakasz után. 1x kifizetteti a fatáv a teljes havidíjat a fenntartás, beszélgetési és adatszolgáltatási frekvenciasáv utáni díjat és ezen kívül kötelezõen megvásároltat egy hangszolgáltatást. Amikor viszont ADSL szolgáltatás kötsz egy ISP akkor az ISP-nek a fatáv felé nagyker díjat kell fizetnie az ADSL szolgáltatás után. Ez a nagyker díj két részbõl tevõdik össze 1x fizet a ATM hálózaton a bérelt vonali szolgáltatás után, 2x pedig fizet az elõfizetõi hurokra egy részleges hurokátengedési díjat hogy elérhessen az elõfizetõig. Na de ennek a szakasznak a díját az elõfizetõ 1x már kifizette hisz a teljes alapdíjat be kellett fizetnie, most be kell fizetnie még1x hisz az ISP a havidíjában ezt a tételt 100%-ban az elõfizetõre fog terhelni. De úgy látszik ezt a GVH-nak nem akaródzik meglátni mert fatáv kezek takarják el a szemét.


szomb. jún. 26, 2004 11:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jún. 25, 2004 22:10
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Felháborító ez az érvelés:

"Jogi szempontból akkor merülhetne fel probléma, ha a telefontársaság monopolhelyzetével visszaélve, ügyfelei kizsákmányolásával növelné bevételeit, például plusz díjakért vásároltatna meg olyan szolgáltatást a fogyasztóval, amire annak nincs szüksége, magyarázta."

Lehet nagyon szépen beszélni erről a dologról, de sajnos pont ezt történik: nem kívánom igénybe venni a beszélgetést, mégis fizetnem kell érte, akár csak ha a havidíj és kapcsolási díj nélküli Kontroll díjcsomagot nézem is.

Szerintem mást nem lehet tenni, max. újabb beadványokkal továbbra is bombázni a hivatalt. Egyértelmű, hogy a MATÁV nem szeretne további előfizetőket veszteni, de úgyis fog. Én mostantól sokkal inkább Skype-s feltöltőkártyával fogok telefonálni, és szerintem írok is újabb beadványt, akár van értelme, akár nincs.

Van ilyen célra érdekvédelmi szövetség, aki szakszerűen tudná ezt a beadványt elkészíteni?


szomb. jún. 26, 2004 7:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 287
Hozzászólás 
tripleflow:

http://index.hu/tech/jog/adsl040316/


szomb. jún. 26, 2004 1:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jún. 25, 2004 22:10
Hozzászólások: 10
Hozzászólás Skype - internetes telefonálás olcsón
Az alábbi dolog kapcsolódik a topic témájához és az árukapcsolás kérdésében szeretnék választ kapni.

Elindult a Skype új szolgáltatása: lehet hívni vonalas és mobil telefonokat is a Skype-ről!!! (www.skype.com)

Ez már ugyan nem ingyen van, de nagyon kedvezőek a percdíjak, ha akár csak a többi nagy internetes telefontársaság (pl. Net2Phone) áraival is hasonlítom össze, hogy a MATÁV-ról már ne is beszéljünk.


SKYPE hívásdíjak (10, 20 és 50 eurós kártyákkal)
Felhasználható 180 napig


Átszámítva (2004. jún. 25)
magyarországi vonalas hívás: 0.034 € = 8,6 Ft
magyarországi mobil hívás: 0.184 € = 46,5 Ft


Tehát látható, hogy a vonalas hívás mindenképpen jobban megéri így.


Én szívesen áttérnék teljesen a SKYPE alapú telefonálásra, a probléma csak az, hogy a MATÁV megszüntette a MINIMÁL díjcsomag előfizethetőségét. A jelenlegi ADSL előfizetés mellett így már MATAV díjcsomagom (Felező csomag) feleslegessé vált. Megnéztem a MATÁV többi csomagját is, és hát mindegyik elég kedvezőtlen a SKYPE-hez képest, nem beszélve hogy nincs havídíj és tényleg baromi olcsó!!!


A skype-s árakat itt tudjátok megnézni (kell hozzá regisztrálás után login/pw)
https://secure.skype.com/store/myaccount.overview.html


Most azon gondolkozom, hogy simán egyirányusíttatom a MATÁV vonalat. Van esetleg valakinek ilyen irányú tapasztalata? Ettől az ADSL-nek azért még elméletileg működnie kell még?


Remélem, hogy nem kell két szolgáltatás (telefon + ADSL) árát megfizetnem azért , hogy egyet (ADSL) igénybe vegyek...


pén. jún. 25, 2004 22:13
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 244 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség