Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 22:24



Hozzászólás a témához  [ 244 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Skype - internetes telefonálás olcsón 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Megveszi az Ebay a Skype-ot?


szomb. szept. 10, 2005 8:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
http://index.hu/tech/mobil/skype0823/


szer. aug. 24, 2005 9:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. júl. 04, 2005 16:54
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Erről a RAVE 2 -ról tud valaki valamit? Mert a honlapjuk csak egy linktárnak tűnik.

Vagy valaki esetleg tud valami más gprs megoldást?

Köszi!


pén. aug. 05, 2005 17:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
djsms írta:
nekem nem akar adni ilyen bannert az istennek se...


Ahhoz be kellene lépned a profilodba a weben, hogy megkapjad. Ráadásul még egyenlegednek is kellene lennie ha jól emléxem. Nekem simán adta tegnap vagy tegnapelőtt, bár a 0,2 EUR-t hamar le szoktam beszélni.


hétf. aug. 01, 2005 14:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
nekem nem akar adni ilyen bannert az istennek se...


vas. júl. 31, 2005 12:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. máj. 16, 2004 12:22
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
0,20euro ez kb 10 perc mobil hivásra elég
ráadásul korektül számol az elsö 3 másdopercért semmit nem von le :)


vas. júl. 31, 2005 11:55
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
És mennyi pénzmagot ír fel a számlára ez a manőver?


vas. júl. 31, 2005 11:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. máj. 16, 2004 12:22
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Itt van leirás hogy simint megy a pénz szerzés 12 oránként enged ujra :) http://korfa.dyn.hu/skype/


vas. júl. 31, 2005 9:17
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
SkypeOut Gift Days - 10 percnyi hívás kifelé (SkypeOut), ingyen. Havonta többször is.

Idézet:
When one is approaching, we’ll let you know through our website and on Share.Skype.com. We’re planning to have SkypeOut Gift Days throughout July, so keep checking back for details.


http://www.skype.com/campaigns/freeskypedays/


csüt. júl. 21, 2005 13:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Jött az ellenfél:

VoipBuster: egyperces ingyentelefon
http://index.hu/tech/net/voipbu050628/


pén. júl. 01, 2005 15:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 188
Hozzászólás 
Skori írta:
Hi! Szóval nem nagyon vágom az angolt sajnos, leírná valaki részletesen, hogy hogyan lehet fizetni a hívásokért, ill. hogyan lehet aktiválni a skype ezen lehetöségét? Köszi!


Nos akkor szabatosan. :D

A Skype-ot úgy képzeld el ebben az esetben, mint egy feltöltő kártyás küföldi mobiltelefont. Vagy is előre kifizetsz 10-50 EUR-t, és azt lebeszéled. A Skype mindig pontosan mutatja, hogy épp mennyi az egyenleged (illetve a hívás után mennyi maradt). Arra kell vigyázni, hogy 180 nap után elveszik a lé, szal ha egyszer befizeted, akkor használd is ki... vagy is beszéld le. Az árakról részletesen itt:

http://www.skype.com/products/skypeout/ ... rates.html

Külön pénzért vásárolhatsz magadnak hívó számot is, bár szerintem ennek sok létjogosultsága nincs, tekintve a haza nemzetközi hívások díjait.

Az "aktiváláshoz", illetve a feltöltéshez a skype honlapján be kell jelentkezni az accountoddal, majd fizetni. Nem minden bankkártyát fogad el a rendszer, szóval nem kell meglepődni.... Régebben a http://www.moneybookers.com oldalról is lehetett skype-ra utalni, ez most nem tudom működik-e. Ez annak volt jó, aki nem akart "bankkártyázni", ugyanis a monebookers-nél nyitott accountodra lehetett közvetlen banki utalást is csinálni, amit utána át lehetett utaltatni onnan a Skype-nak.

Remélem kielégítő volt. ;)


hétf. jún. 27, 2005 21:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Ja :) Nem ismerem a fórum szoftverét, és optimista módon azt gondoltam, szabadon konfigolható hogy milyen adatokat lehet egy felhasználóhoz rendelni. Na mindegy valahogy megleszek enélkül is :) aki nagyon meg akar keresni, és magasabb az IQ-ja egy molylepkénél :) az úgyis megtalál. Azért köszi.


pén. jún. 24, 2005 18:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Skori írta:
Tényleg itt a fórumban van a felhasználoknak különféle linkje icq, www, msn. Nem csináltok lehetőséget a skype-hoz is?
Volt valami ilyesmi egy leírásban, hogy callto:...... -linkre kattintasz a weblapon és hívja a skype az illetőt.


Mert magát a motort nem mi fejlesztjük. Ezzel kapcsolatban írj a phpBB.com-ra :)


pén. jún. 24, 2005 18:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Tulajdonképpen egy kollégám szeretné kiváltani a telefonját a skype-val, de engem is érdekel a dolog. Néha jó lenne normál/mobiul telefont is hívni róla.

Tényleg itt a fórumban van a felhasználoknak különféle linkje icq, www, msn. Nem csináltok lehetőséget a skype-hoz is?
Volt valami ilyesmi egy leírásban, hogy callto:...... -linkre kattintasz a weblapon és hívja a skype az illetőt.


pén. jún. 24, 2005 17:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Ó, a Skype-nak, mint vállalatnak, magyar része biztosan nem lesz. Ez egy nagyon pici cég, alig vannak pár tizen (amihez képest a több tízmillió felhasználó egész jó arány). Sajnos segíteni nem tudok, mert még sosem próbáltam sem a SkypeInt, sem a SkypeOutot, de szerintem csak euróban meg dollárban lehet fizetni.


pén. jún. 24, 2005 8:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Jó lenne.... Szóval van skype.hu oldal is meg magyarítás is, de amikor erre a részre kattintasz angol nyelvü oldalra hivatkozik...... Egyszerübb lenne, ha lenne magyar része is a cégnek és lehetne forinttal fizetni - de addig is.... Próbálta már valaki egyáltalán a magyarországi mobilok és a vezetékes számok hívását?


csüt. jún. 23, 2005 23:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Az új Skype már magyarítva van. Abban nincs valami segédlet ezzel kapcsolatban?


csüt. jún. 23, 2005 21:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Hi! Szóval nem nagyon vágom az angolt sajnos, leírná valaki részletesen, hogy hogyan lehet fizetni a hívásokért, ill. hogyan lehet aktiválni a skype ezen lehetöségét? Köszi!


csüt. jún. 23, 2005 18:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 30, 2005 6:20
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Hali.Amikor bárki hívhat módban vagyok,akkor megjelenek minden bejelentkezett felhasználónál?Vagy csak a keresési opciónál számít vmit?


vas. jún. 12, 2005 15:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd márc. 29, 2005 14:34
Hozzászólások: 32
Hozzászólás 
Hi
Lehetségas a skype hívásokat IP telefonon, vagy ATA + analóg készüléken keresztül is fogadni, vagy mivel nem szerverre futnak a hívások, ezért halott ez a gondolat!?)). Esetleg, ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata azt nagy örömmel olvasnám.
üdv. krampi


csüt. jún. 09, 2005 9:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
utini írta:
Nálam mindig a számítógép kikapcsolásakor mentett állapottal indul. Ha kapcsolatban voltam, úgy, ha ne zavarjaba, akkor úgy...


Köszi, igy már jó!


szer. jún. 01, 2005 17:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Netter írta:
Azt szeretném kérdezni, hogy be lehet valahogy állítani, hogy mikor indítom a skype -t, akkor milyen legyen az alapértelmezett "állapotom"? (kapcsolódott, ne zavarj, láthatatlan, ....).
Az lenne a lényeg, hogy ne tegyen mindig automatikusan kapcsolódottba.


Nálam mindig a számítógép kikapcsolásakor mentett állapottal indul. Ha kapcsolatban voltam, úgy, ha ne zavarjaba, akkor úgy...


kedd máj. 31, 2005 19:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
Azt szeretném kérdezni, hogy be lehet valahogy állítani, hogy mikor indítom a skype -t, akkor milyen legyen az alapértelmezett "állapotom"? (kapcsolódott, ne zavarj, láthatatlan, ....).
Az lenne a lényeg, hogy ne tegyen mindig automatikusan kapcsolódottba.


kedd máj. 31, 2005 18:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
ZZ írta:
Köszi, időközben megkaptam máshonnan.


Azért elküldtem, mert naná, hogy elfelejtettem... :lol:


csüt. máj. 26, 2005 16:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 61
Hozzászólás 
Köszi, időközben megkaptam máshonnan.


szer. máj. 25, 2005 20:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás Re: Magyar menük
ZZ írta:
Sziasztok!

A skype-club.hu azt írja, hogy a honosítóműhely honlapján van magyar nyelvű menü file a skpye-hoz. Én ott csak a programot találtam meg. (Azt is a skype.com-ról akarja letölteni, így valószínűleg az se magyar.)

Elbénáztam valamit, vagy tényleg nincs ott?

Ha valakinek megvan, el tudná küldeni?

THX


Ha nem felejtem el, este küldöm !


szer. máj. 25, 2005 10:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 61
Hozzászólás Magyar menük
Sziasztok!

A skype-club.hu azt írja, hogy a honosítóműhely honlapján van magyar nyelvű menü file a skpye-hoz. Én ott csak a programot találtam meg. (Azt is a skype.com-ról akarja letölteni, így valószínűleg az se magyar.)

Elbénáztam valamit, vagy tényleg nincs ott?

Ha valakinek megvan, el tudná küldeni?

THX


szer. máj. 25, 2005 7:42
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Uh, köszönöm szépen, ki fogom próbálni! :)


csüt. máj. 12, 2005 19:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd márc. 29, 2005 14:34
Hozzászólások: 32
Hozzászólás 
UI.
A hangerő panelon (ami a tálcáról is megnyitható)) a mikrofonnál alul az elnémítás NE legyen bejelölve.
Üdv. krampi


szer. máj. 11, 2005 18:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd márc. 29, 2005 14:34
Hozzászólások: 32
Hozzászólás 
Szia Sy!
Amennyiben még nem oldottad meg a hangrögzítést, akkor tölts le ezt az egyszerü kis progit.
http://www.mp3towav.org/Audio-Record-Wizard/
Ezután bemész a START/Vezérlőpult/Hangok, audióeszközök - felül a "hangok" megnyitása után bejelölöd a hangerőikon elhelyezése a tálcán. - OK. Ezután egér jobb billentyüvel megnyitod. Beállítások /Tulajdonságok. Ezen a panelon alul bejelölöd a mikrofont - OK
Ezután a fejedre teszed a headsettet és beszabályozod a hangerőt. Ekkor a fülhalgatón keresztül hallod a külső (zajokat) hangokat.
A progit megnyitod és a jobb odalon a sztereo-ra állítod.
Kiprobálhatod egy mp3-as zenével a felvételt, úgy hogy közben Te is beszélsz. a mikrofonba.
Seialt is találsz a googlival, ha megnyeri a tetszésed a progi.
No - akkor sok sikert és jó felvételt .
Üdv. krampi


szer. máj. 11, 2005 18:24
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
(úgy egyébként van hozzá voicemail is, szintén pénzért, azaz használhatsz hangpostát is... alapos fejlődésen ment át a Skype az utóbbi egy-két hónapban :) )


pén. máj. 06, 2005 16:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Kössz, átolvasom!

Te használod?


pén. máj. 06, 2005 10:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 287
Hozzászólás 
Árpy írta:
Elõre át kell utalni a lóvét egy szla számra, vagy utólag kell befizetni?


Ezek jellemzően feltöltőkártyás szolgáltatások.

http://skype-club.hu/faq.html

http://www.neophone.hu/web/index.php?page=main.hu.3.1.2


pén. máj. 06, 2005 10:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
shabba írta:
Árpy írta:
Sima vezetékes számot is fel lehet hívni?
Úgy tudtam, eddig csak olyannal lehetett "beszélni", akinek megvolt ez a progi.
Rómából telefonált egyik ismerősöm egy sima bp-i telefonszámra skype segítségével. Le vagyok maradva?


Le. :) Másik skype softwaret használót ingyen lehet hívni, de pénzért hívhatsz vezetékest, mobilt vagy nemzetközit is. Sőt most már akár a számítógépet is fel lehet hívni külső vezetékes vagy mobil hálózatból. Az utóbbi itt Mo.-on még nem elérhető Skype-pal de pl. a NeoPhoneX képest erre is, ráadásul annak még a supportja is magyar.
Előre át kell utalni a lóvét egy szla számra, vagy utólag kell befizetni?


pén. máj. 06, 2005 8:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 287
Hozzászólás 
Árpy írta:
Sima vezetékes számot is fel lehet hívni?
Úgy tudtam, eddig csak olyannal lehetett "beszélni", akinek megvolt ez a progi.
Rómából telefonált egyik ismerõsöm egy sima bp-i telefonszámra skype segítségével. Le vagyok maradva?


Le. :) Másik skype softwaret használót ingyen lehet hívni, de pénzért hívhatsz vezetékest, mobilt vagy nemzetközit is. Sőt most már akár a számítógépet is fel lehet hívni külső vezetékes vagy mobil hálózatból. Az utóbbi itt Mo.-on még nem elérhető Skype-pal de pl. a NeoPhoneX képest erre is, ráadásul annak még a supportja is magyar.


szer. máj. 04, 2005 19:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Sima vezetékes számot is fel lehet hívni?
Úgy tudtam, eddig csak olyannal lehetett "beszélni", akinek megvolt ez a progi.
Rómából telefonált egyik ismerősöm egy sima bp-i telefonszámra skype segítségével. Le vagyok maradva?


kedd máj. 03, 2005 22:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Hozzászólás 
p.geri írta:
sziasztok.
Van valami gond a gépemmel,és ezért nem tudom használni a skype-ot sem.
A gond az,ha csatlakozom a netre(modemmel), és utána elindítok egy zenét vagy filmet,akkor a hangok olyanok,mintha egy kazettás magnó húzná a szallagot.Telefonálásnál,meg jól hallják azt,amit mondok,de azt nem értem,amit ők mondanak.
Ha tud valaki,kérem segítsen.
Köszi

Szvsz nem elég a sáv"szélesség".


szomb. ápr. 23, 2005 12:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Idézet:
Újabb országokban vásárolhatnak saját telefonszámot és hangpostafiókot a Skype-sok
írta: Ady Krisztián , idő: 13:55

[HWSW] A Skype hivatalosan is jelentette, hogy elindította -- bár továbbra is csak bétaként értékesíti -- SkypeIn és VoiceMail szolgáltatásait. Az új szolgáltatásokra már korábban is előfizethettünk, azonban azokat a múlt hónapban még csak az 1.2-es szoftver egyik korai bétaváltozatával lehetett elérni.

Bővülő kör, de itthon még nem elérhető

A nyilvános bétaszolgáltatás bejelentésével együtt bővült azon országok köre is, ahol saját telefonszámot vásárolhatnak a Skype felhasználók: az eddig Franciaországban, Hong Kongban, Egyesült Államokban és Nagy-Britanniában elérhető szolgáltatást már Finnországban, Dániában és Svédországban is meg lehet vásárolni.

Lapunk érdeklődésére, miszerint itthon várható-e, s ha igen, mikor a SkypeIn telefonszámok megjelenése, sajnos csak egy diplomatikus választ kaptunk. Eszerint a szolgáltatás jelenleg nem elérhető, azonban a vállalat azon dolgozik partnereivel, hogy hamarosan a hazai Skype felhasználók is saját telefonszámot vásárolhassanak maguknak, s erről természetesen hivatalosan is bejelentést tesz majd a Skype.

Saját telefonszám, hangposta

A SkypeOut segítségével a Skype eddig is lehetővé tette vezetékes vagy mobil számok hívását, a SkypeIn segítségével azonban már ellenkező irányból is átjárható lett a hálózat, azaz a szoftvert futtató felhasználók egy saját telefonszámot vásárolhatnak, melyet bármilyen telefonról fel lehet hívni. Ha a gépünk nincs bekapcsolva, vagy épp nem vagyunk elérhetők, a Skype Voicemailen hangos üzenetet hagyhatnak a számunkra a Skype rendszerében, melyet később akár e-mailben is letölthetünk.

A két új szolgáltatást negyedéves és éves díj ellenében lehet igénybe venni. A Voicemail szolgáltatás egy évre 15 euróba, körülbelül 3600 forintba kerül, míg egy negyedévre 5 eurót, 1200 forintot kell fizetni érte. A SkypeIn hasonló időszakokra vásárolható meg: az éves 30 eurós (~7200 forintos) és negyedéves 10 eurós (~2400 forintos) díjban a Voicemail szolgáltatás is benne foglaltatik.

Magunkkal is vihetjük

Havi 600 Ft-nak megfelelő díjért tehát egy bárhonnan, interneten keresztül akár ingyenesen is hívható telefonszámot kaphatunk ingyenes hangpostafiókkal, melyet -- a PocketPC-s verzió megjelenését követően -- nem csak notebookon, hanem akár egy kézi számítógépen is magunkkal vihetünk, egy Wi-Fi kártya segítségével pedig akár egy ingyenes elérést biztosító hotspoton keresztül is használhatunk, bárhol a világon.

A SkypeIn felhasználói jelenleg saját maguk határozhatják meg, hogy az adott országban mely körzetben kívánják számukat létrehozni, ennek megfelelően a hívó fél mentesülhet bizonyos távolsági telefondíjak megfizetése alól. Az azonos körzetbe tartozó SkypeIn-számok hívása pedig teljesen ingyenes.


kedd ápr. 19, 2005 19:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. márc. 26, 2005 22:00
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
sziasztok.
Van valami gond a gépemmel,és ezért nem tudom használni a skype-ot sem.
A gond az,ha csatlakozom a netre(modemmel), és utána elindítok egy zenét vagy filmet,akkor a hangok olyanok,mintha egy kazettás magnó húzná a szallagot.Telefonálásnál,meg jól hallják azt,amit mondok,de azt nem értem,amit ők mondanak.
Ha tud valaki,kérem segítsen.
Köszi


szomb. márc. 26, 2005 22:57
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Valaki tud abban segíteni, hogy a Skype hova rakja a history-t? Most húztam újra a rendszert (új winchesterre), és böngészgetem a régit, hogy hol is lehet, de sehol sem találom... Ötlet valakinek?

Update

Közben felleltem :)
C:\Documents and Settings\{felhasználónév}\Application Data\Skype\{Skype-név}


szer. dec. 29, 2004 21:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Ezen már én is rég gondolkoztam. De szerintem nem szűklátókörűen, és ilyenformán a matáv környékén kell keresni a megoldást. Elmondok valamit.
Még pár évvel ezelőtt, amikor a vezetékesen a hívószámkijelzés újdonság volt, egyik ismerősünk telefonált amerikából, egy ottani valamilyen VoIp-os kártyával. Egy helyi számot jelzett ki. A beszélgetés után felhívtam a számot, és valami olyasmit mondott be egy automata, hogy Ön a Pantel behívószámát hívta, kérjük adja meg azonosítóját, utána kettőskereszt, stb. Azóta tudjuk, hogy van a Neophone, ami mindehol helyi (nem rövidített) számmal is működik. A Neophone meg a Pantelé, a Pantelnek pedig nagykereskedő (adat), optikai gerincei szelik át az országot, melyek a környező országokba (pl.Bukarest) is átnyúlnak. Ha jól tudom a Máv is ezen telefonál asszem ingyen, merthogy a vasutak mentén és azok oszlopait? felhasználva fektette le a kábeleit.
Az adat pedig amit szállít a Pantel, az úgy, ahogy egy ISD30 is egy 2 megás vonalnak fele meg tömörítés nékül, lehet internet, fax, vagy éppen hang.
Szóval visszatérve az emerikai hívásra, hogy egy kintről jövő hívás olcsó legyen, már rég nem a Matávon jött be, hanem alternatív szerződések és megoldásokat használva a Pantel vonalán jött be. Azóta meg a szolgáltatók is nagykereskednek a percekkel, a Matávnak is tovább kell engednia a vonalakat nagykereskedelmi áron, a tele2 is miért tud ingyenes hívást adni karácsonykor, újévkor, mikor nincs is saját vonala, azért, mert qva olcsón kapja a perceket, lehet hogy egy bizonyos mennyiség felett már nincs is nagyobb díj (mint a tömeges sms->fix díj). Lehet a Matávtól kapja, lehet hogy a Panteltől vagy éppen mástól, lehet mindhárom szolgáltatót használja akár egy hívás felépítése alatt is.
Nem akartam a Pantelnek reklámot csinálni, de a cégünk is azzal telefonál 2 éve. Néha előfordult, hogy egy-egy irányba (nemzetközi) nem lehetett telefonálni, akkor be is jelentettük a hibát. Később kérdeztem, a képviselőnket, hogy miért vannak ilyenek, és mondat, hogy hát ők is szerződnek jobbra-balra, ahol olcsóbb, ki-ki próbálnak egy-egy másik szolgáltatót, de ha érkeznek bejelntések, gyorsan átállnak egy beválltra, mégha drágább is, nekik fő a megbízhatóság, működőképesség.
Szóval nem éppen olyan egyszerű dolgok ezek, gondolom a Skype is nem eljött minden egyes országba minden szolgáltatót megkeresni és megpályáztatni, hanem kötött egy olyan globál valakivel egy szerződést, akinek jó sok országgal vannak szerződései, és rengeteg percet/bitet/sávszélt/forgalmat bonyolít, így olcsón kapja. Mivel a Skype sem kis ügyfél, ezért kis árrésben állapodtak meg, amit gondolom normális vagy szintén kis árréssel ad tovább. Bocs ha hosszú voltam, persze lehet tök másképp van. ;-)


kedd dec. 28, 2004 1:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 06, 2004 21:03
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Nem a P2P megoldás érdekel, azt értem...
hanem a PC to Phone működése érthetetlen számomra!


szomb. nov. 06, 2004 21:05
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Zoltan31Bp írta:
Amúgy hogy működik a skype?


Van pár link a korábbi hozzászólásokban, azokat nem árt elolvasni ;) Egyébként egyáltalán nem úgy, ahogy te elképzeled. Decentralizált hálózaton megy, a file-cserébnél már elnevesült peer to peer alapokon nyugszik (azaz nincs központi szerver).


szer. nov. 03, 2004 16:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 06, 2004 21:03
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Amúgy hogy működik a skype?
Jelentkezem a központi szerverre, onnan kimegy egy jel budapestre, ahonnan felhív nekem egy valami egy hazai telefonszámot? És mi van, ha Gödre akarok telefonálni? Akkor egy gödi központon keresztül megy? Hogy jön ki így a 8 ft /perc? nem értem...


szer. nov. 03, 2004 15:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 01, 2004 0:30
Hozzászólások: 5
Hozzászólás NAT
hohó! a skype megy úgy, hogy NAT on vagyok? de, akkor mi az IP címem?:


hétf. nov. 01, 2004 0:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
modellfiu.hu írta:
A Rave 2 vodafonos mobil nettel is müködik.

http://modellfiu.uw.hu/tel.exe


Kiprobáltam, valóban használható VodaGPRS-el, míg a Skype nálam vodával annyira szaggat,hogy nem lehet érteni semmit.


pén. okt. 29, 2004 18:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 7:04
Hozzászólások: 385
Tartózkodási hely: Saint S,Budap Est :D
Hozzászólás 
A Rave 2 vodafonos mobil nettel is müködik.

http://modellfiu.uw.hu/tel.exe


vas. okt. 17, 2004 15:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 117
Hozzászólás 
On-line játékok mellé pl. még ADSL-en sem ajánlott, éppen a sávszélesség-igénye miatt.
Ha valakinek játék mellé kell, vagy nincs ADSL, irány a Roger Wilko. A hangminőség persze gyengébb, de jóval kisebb az adatforgalom-igénye.


szomb. okt. 16, 2004 21:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás 
Lehet különbség van telefonos és telefonos kapcsolatok közt :lol:


pén. okt. 15, 2004 18:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
Zozo írta:
fireman írta:
Sziasztok!
A hangminőség csak szélessávon jó, vagy esetleg szerintetek Vodagprs-el(max.56 kbps) is érdemes probálkozni?
fireman


Internet Connection (either dial-up: minimum 33.6 Kbps modem, or any broadband: cable, DSL, etc.)


Azota már kibrobáltam modemmel, szinte semmit nem értett akivel beszéltem, annyira szaggatott, nyujtott volt a hangom, viszont én jol értettem Őt, mert a másik gép ADSL volt.Úgy tűnik modemmel nem nyerő:-(


pén. okt. 15, 2004 11:39
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 244 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség