Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 12:11



Hozzászólás a témához  [ 2054 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42  Következő
Router+WLAN Router 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 188
Hozzászólás 
SName írta:
Meg mondjuk ami azt illeti elég érdekes lenne.
Mutatok egy látképet a parabola antenna tetejérő
http://www.startadsl.hu/sname/csucs.jpg
a mesterien bekeretezett antenna + házcsücsök a haver
vajon megoldható?
egyszerő hosszabítókábellel meg amit alapból adtak mini antennával?


Ne szórakozz! Ez sima közvetlen rálátás.. nincs itt semmi fa, meg egyéb. 2 db szektor sugárzó antenna. Kb 12-15 ezer Ft. ráfordítással + a kábelezés.
De még mindig nem értem mit akartok ezzel. Mert maximum a belső hálótokra lesz jó.
Nem lesz dupla net, mert egyik gép sem fogja tudni egyszerre mindkét routert használni kifelé. (mivel nem fogsz tudni megadni nekik két átjárót). Az egyik az egyiket, másik a másikat fogja... ennek akkor lenne értelme, ha köztetek is lenne valaki, akinek nincs netje, bár igazából akkor sem biztos.


__________________________________________________________
"...Nem vagyok meg valami nagy webmester, ezert kerdezlek titeket:
le lehet e tolteni a teljes internetet nehany(2-3) 30GBs vinyora?"
"Designoscsavo"


hétf. aug. 01, 2005 7:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. júl. 27, 2005 22:45
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: BP
Hozzászólás 
Meg mondjuk ami azt illeti elég érdekes lenne.
Mutatok egy látképet a parabola antenna tetejérő
http://www.startadsl.hu/sname/csucs.jpg
a mesterien bekeretezett antenna + házcsücsök a haver
vajon megoldható?
egyszerő hosszabítókábellel meg amit alapból adtak mini antennával?


vas. júl. 31, 2005 13:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. júl. 27, 2005 22:45
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: BP
Hozzászólás 
Ami az iagazatmegvalva van közvetlenrálátásom a parabolaantenna tetejéről az ö házcsücskére
és csak 79M :D
a keritüésről csak néhány faág akadályozza de szerintem az nem nagy gond lenne
Az nem megoldható olcsó buli hogy fogom letekerem a routerök a kis antennát meghosszabítom a kábellal és a kábelvégére rá a kis antennát?


a keritéssel max azzal lenne a baj ha a köztünk lévő szoszéd valamleyik hazajönne mert akkor elálja a jelet míg bemegy a kapun :D

Remélem nem mondtam nagyon nagy marhaságot... ha igen akkor meg ez van :)


vas. júl. 31, 2005 13:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
Az XYZ-trade-nél már 30 ért kapni 2.4 Giges antennyűket, már csak a csati és a kabel kell :) Azért ezt így nem lehet, hogy Majd kivezeti a parabolára aztán kész :) Majd jöna HIF és jól seggberúg mert leveszed a petőfit és az MTV a fél környék tevéjéről :) Hehe :)


szomb. júl. 30, 2005 22:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 188
Hozzászólás 
SName írta:
Nos hát a a dupla netre szavazunk mi is de mondjuk jelen pillanatban a fő akadály egy nagy fenyőfa ami leárnyéklj a cuccost
81M van köztünk de közbe házak fák neg minden .... vicces hogy a havernál már a kapuba nincs jele a routernek mig az enyimnél még 5 házzal arébb is épp hogy fogható már csak 3 ház
ugyhogy a terv az most hogy kivezetni valahogy az antennát a keritésre vagy fel a parabola antennára Majd kiderül hogymihogy lesz
Köszi a segítséget ha tudod milyen árban vannak a kábelnélküli kábelhosszabító akkor azt még megkösöznénk mert találunk jelerősítőt de nem ugy terveztük hogy +70E lesz valami házilag tákolmány lesz ha más megoldás nem lesz

Köszi a segítséget


Ha nincs közvetlen rálátásotok egymásra, felejtsd el. Az antenna hosszabitás meg ugyan csak felejtős, mert a megfelelő jel erősíő ami lehetővé tenne nagyobb távolságot igen borsos árban van.


szomb. júl. 30, 2005 16:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. júl. 27, 2005 22:45
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: BP
Hozzászólás 
Nos hát a a dupla netre szavazunk mi is de mondjuk jelen pillanatban a fő akadály egy nagy fenyőfa ami leárnyéklj a cuccost
81M van köztünk de közbe házak fák neg minden .... vicces hogy a havernál már a kapuba nincs jele a routernek mig az enyimnél még 5 házzal arébb is épp hogy fogható már csak 3 ház
ugyhogy a terv az most hogy kivezetni valahogy az antennát a keritésre vagy fel a parabola antennára Majd kiderül hogymihogy lesz
Köszi a segítséget ha tudod milyen árban vannak a kábelnélküli kábelhosszabító akkor azt még megkösöznénk mert találunk jelerősítőt de nem ugy terveztük hogy +70E lesz valami házilag tákolmány lesz ha más megoldás nem lesz

Köszi a segítséget


szomb. júl. 30, 2005 15:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 188
Hozzászólás 
SName írta:
Hello.
Remlém valaki tudna segíteni nekem a következőben
én és a barátom az utcában terverzünk wireless hálózatot

Amit szándékozunk venni az konkrétan egy:
Asus WL-500g IEEE 802.11g (54MBit/s) Wireless Router

Neki is van ADSL je és 2 gépe otthon meg nekem is.
Ezt el is osztanánk Kábelesen a fent említett routerel saját magunknak.
De a kérdésem végül az lenne hogy, a 2 ugyanazon típusú ruter látná-e egymást wireless en. és így a 4 gép egymást.

Remélem érthető
Előre is köszönök minden keveds választ.
Maszek


Nem.. nem érthető... sőt.. ha jól értem amit csinálni akartok, akkor lehet, hogy eleve halott a dolog.

Elviekben az ASUS WL500g tud hibrid módban üzemleni, vagy is egyszerre AP és repeater. Elvileg, ha az alhálózat ugyan az, akkor szépen össze is kapcsolja majd a hálót. (Itt jegyezném meg Andrei kedvéért, hogy akinek nincs az eszközzel üzemeltetési tapasztalata inkább ne mondjon semmit.) Vasbeton épületben 20-50m-t simán tud az ASUS. Külsőnek pedig eleve minden ilyen AP használhatatlan, hiszen 0 fok alatt nem működnek.
Szóval a probléma nem abból lesz, hogy látni fogják-e egymást a gépek, hanem hogy hogyan fognak az AP-k routerként üzemelni. Vagy is, ha mindkettőbe bekötöd az internetet akkor lehet, hogy jó lesz, lehet, hogy nem. Fogalmam nincs mi történik majd. Elvileg ha jól lövöd be a hálót, simán mennie kellene, hisz ebben az esetben a hálózatodnak két átjárója és DNS szervere lesz a net felé. Viszont megeshet az, hogy ha DHCP kiosztással megy a net az eszközök nem tudnak majd megegyezni ki továbbítsa kifelé a kéréseket. Tehát vagy dupla sávszéled lesz, vagy semmi. (bár én személy szeirnt ebben az esetben a duplára tippelnék)
Szóval kicsit érthetőbben kéne megfogalmazni mire is vagy kiváncsi. ;)

A lényeg, hogy ezek az AP-k össze fogják kapcsolni a belső hálót... a nagy kérdés az, hogy netezni fogtok-e tudni. :D

__________________________________________________________
"...Nem vagyok meg valami nagy webmester, ezert kerdezlek titeket:
le lehet e tolteni a teljes internetet nehany(2-3) 30GBs vinyora?"
"Designoscsavo"


pén. júl. 29, 2005 21:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. júl. 27, 2005 22:45
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: BP
Hozzászólás 
Köszi a segítséget de aza 30m Felől kétségeim vannak.
én ugy hallottam bőven többet is áttud már az lőni nem vagyok benne biztos hogy csak 30m, Te mennyire vagy biztos hogy csak 30 M
Mert itt egy utcába lenne az egész 80 M egymástól+fák meg néhol fal
100% hogy 30M és nem több? :?:


pén. júl. 29, 2005 9:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
SName írta:
Hello.
Remlém valaki tudna segíteni nekem a következőben
én és a barátom az utcában terverzünk wireless hálózatot

Amit szándékozunk venni az konkrétan egy:
Asus WL-500g IEEE 802.11g (54MBit/s) Wireless Router

Neki is van ADSL je és 2 gépe otthon meg nekem is.
Ezt el is osztanánk Kábelesen a fent említett routerel saját magunknak.
De a kérdésem végül az lenne hogy, a 2 ugyanazon típusú ruter látná-e egymást wireless en. és így a 4 gép egymást.

Remélem érthető
Előre is köszönök minden keveds választ.
Maszek


Látni látják egymást és a gépeket is be lehet lőni. Egy a veszélye a dolognak, hogyha nem elég a távolság, akkor megszakadhat a kapcsolat vagy baromi nagy jelveszteséggel üzemelnek. Ha nagyobb a távolság 30 méternél, akkor már akár maxi dB-nél is vakok lehetnek a gépek egymásra.

A másik probléma az lehet, hogy a legtöbb router nem tudja útjaépíteni böcsülettel a kapcsolatot. Ha pl Internet is van a közösbe bekötve, akkor megtagadhatja a routered a hozzáférést 2-3 leszakadás után... STB. Ez olyankor szokott előfordulni, ha valaki (idegen) üzemeltett egy másik WLAN-Routert pl WEP nélkül :-)

Nekem itt egy WLAN router és egy WLAN accesspoint van 3 géppel keresztbe kolbászolva. Szépen műxk is minden és a neten is szépen osztoznak a gépek.


csüt. júl. 28, 2005 19:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. júl. 27, 2005 22:45
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: BP
Hozzászólás 
Hello.
Remlém valaki tudna segíteni nekem a következőben
én és a barátom az utcában terverzünk wireless hálózatot

Amit szándékozunk venni az konkrétan egy:
Asus WL-500g IEEE 802.11g (54MBit/s) Wireless Router

Neki is van ADSL je és 2 gépe otthon meg nekem is.
Ezt el is osztanánk Kábelesen a fent említett routerel saját magunknak.
De a kérdésem végül az lenne hogy, a 2 ugyanazon típusú ruter látná-e egymást wireless en. és így a 4 gép egymást.

Remélem érthető
Előre is köszönök minden keveds választ.
Maszek


szer. júl. 27, 2005 22:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 188
Hozzászólás 
pocak45 írta:
Igen,én már mindent!A router tűzfalát kellene kikapcsolni,de nincs magyar nyelvű könyv hozzá!Mercury KOB BR100 a tipusa!


Figyi... ha az angol nyelvű leírás alapján nem tudod configolni, akkor jobb, ha szakembert hívsz. Egyébként valószinű, hogy más gond lehet mert nullconfigban általában nem aktív a tűzfal a ruterek többségében.


__________________________________________________________
"...Nem vagyok meg valami nagy webmester, ezert kerdezlek titeket:
le lehet e tolteni a teljes internetet nehany(2-3) 30GBs vinyora?"
"Designoscsavo"


kedd júl. 05, 2005 18:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 8:11
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
pocak45 írta:
Igen,én már mindent!A router tűzfalát kellene kikapcsolni,de nincs magyar nyelvű könyv hozzá!Mercury KOB BR100 a tipusa!
pocak45 írta:
Igen,én már mindent!A router tűzfalát kellene kikapcsolni,de nincs magyar nyelvű könyv hozzá!Mercury KOB BR100 a tipusa!
Boccs, de ha ki akarod kapcsolni a tűzfalat, akkor minek a router? Kivéve persze, ha több gépre routolod vele a netet.
A tűzfalat egyébként nem tudod kikacsolni. Helyette a géped IP-jét be kell tenned DMZ-be.
Egyébként nem szivatni akarlak, de nemigen akad olyan számítástechnikai eszköz, amihez lenne magyar nyelvű leírás. A vásárlásnál nyilván kaptál hozzá angol nyelvű kézikönyvet. Abból kell kiokoskodni.


szer. jún. 29, 2005 11:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. máj. 02, 2005 9:37
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Igen,én már mindent!A router tűzfalát kellene kikapcsolni,de nincs magyar nyelvű könyv hozzá!Mercury KOB BR100 a tipusa!


kedd jún. 28, 2005 21:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
pocak45 írta:
Minden port engedélyezve van mégsem működik,csak router nélkül!Miért?
Próbáltad az MSN-t proxyn keresztül használni?

Üdv!


kedd jún. 28, 2005 21:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 8:11
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
Schaf írta:
Tulajdonképpen ennyi a különbség. De az ASUS oldalán meg lehet nézni a specifikációkat...
A lényeg és az ASUS ezt domborítja ki USB 2 segítségével történő eszközök csatolása és a kezelőfelület LINUX-os finomhangolása..
Hogy értsd, egy USB HDD hozzákapcsolásával nem csak tárterületet, de elviekben komplett szerverszogláltatást üzemeltethetsz. Pl. proxy szerver.

Schaf
Aha. Azt hittem, valami korszakalkotóbb. Asus oldalon se találtam mást, ezért is voltam olyan kíváncsi, hogy miért nem ajánlod.


kedd jún. 28, 2005 15:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 8:11
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
pocak45 írta:
Minden port engedélyezve van mégsem működik,csak router nélkül!Miért?
Ez egy roppant jó kérdés. Lynksys és SMC routernél minden beállítás nélkül alapból mükszik.
szerk.
Kicsit utánanéztem a routerednek. Mit mondjak... Előnye az ára. Ugyanilyen messengeres problémája másnak is akadt vele.
Szerintem vegyél helyette egy rendes routert és legközelebb ne az ár alapján dönts.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Baley kedd jún. 28, 2005 16:02-kor.



kedd jún. 28, 2005 15:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 188
Hozzászólás 
Baley írta:
Schaf írta:
Már elmondtam lentebb.. szinte majdnem minden esetben felesleges belőle a deluxe verzió. RRáadásul az jóval olcsóbb is. ;)

Fentebb. :P

Schaf írta:
Ezt nem hiszem el... még ha oldalakat kéne visszakeresni.... na de nem tudsz lejebb olvasni 10-11 üzenetet?? :D

Szal. Álltalában és jellemzően olvasok mielőtt kérdezek. Mivel fenti (:P) párbeszéd is köztünk folyt le, élénken emlékszem rá. Ott az USB és a linuxos felület került elő össz mint különbségek. Viszont azt írtad, hogy "Már elmondtam lentebb.. szinte majdnem minden esetben felesleges belőle a deluxe verzió." Ebből sikerült arra következtetnem, hogy nem itt soroltad fel az érveidet a deluxe verzió ellen, mert nem találom őket. Tehát a kérdést pusztán kíváncsiságból tettem fel, mert nem tudom, hogy miért nem javaslod. Nem mintha vitatkozni szeretnék, szal no offense. :)


Tulajdonképpen ennyi a különbség. De az ASUS oldalán meg lehet nézni a specifikációkat...
A lényeg és az ASUS ezt domborítja ki USB 2 segítségével történő eszközök csatolása és a kezelőfelület LINUX-os finomhangolása..
Hogy értsd, egy USB HDD hozzákapcsolásával nem csak tárterületet, de elviekben komplett szerverszogláltatást üzemeltethetsz. Pl. proxy szerver.

Schaf


kedd jún. 28, 2005 15:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. máj. 02, 2005 9:37
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Minden port engedélyezve van mégsem működik,csak router nélkül!Miért?


kedd jún. 28, 2005 15:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 8:11
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
pocak45 írta:
Sziasztok!Egy techn.kérdésem lenne.Hogyan lehet leszedni a tűzfalat a Mercury KOB BR 100-as routerről?Segitsetek,mert igy nincs MSN-messengerem!Előre is kösz! :(
Mondjuk engedélyezd azokat a portokat (messengert ismerve inkább port tartományokat) az adminfelületen, amiket a messenger használ. :)


kedd jún. 28, 2005 14:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. máj. 02, 2005 9:37
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Sziasztok!Egy techn.kérdésem lenne.Hogyan lehet leszedni a tűzfalat a Mercury KOB BR 100-as routerről?Segitsetek,mert igy nincs MSN-messengerem!Előre is kösz! :(


kedd jún. 28, 2005 14:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 8:11
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
Schaf írta:
Már elmondtam lentebb.. szinte majdnem minden esetben felesleges belőle a deluxe verzió. RRáadásul az jóval olcsóbb is. ;)

Fentebb. :P

Schaf írta:
Ezt nem hiszem el... még ha oldalakat kéne visszakeresni.... na de nem tudsz lejebb olvasni 10-11 üzenetet?? :D

Szal. Álltalában és jellemzően olvasok mielőtt kérdezek. Mivel fenti (:P) párbeszéd is köztünk folyt le, élénken emlékszem rá. Ott az USB és a linuxos felület került elő össz mint különbségek. Viszont azt írtad, hogy "Már elmondtam lentebb.. szinte majdnem minden esetben felesleges belőle a deluxe verzió." Ebből sikerült arra következtetnem, hogy nem itt soroltad fel az érveidet a deluxe verzió ellen, mert nem találom őket. Tehát a kérdést pusztán kíváncsiságból tettem fel, mert nem tudom, hogy miért nem javaslod. Nem mintha vitatkozni szeretnék, szal no offense. :)


kedd jún. 28, 2005 7:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 188
Hozzászólás 
McLaca írta:
Schaf írta:
Ezt nem hiszem el... még ha oldalakat kéne visszakeresni.... na de nem tudsz lejebb olvasni 10-11 üzenetet?? :D
OFF
Nekem feljebb, mert így szeretem :) Folyamatosan olvasva így jobb.
ON

Üdv!


Akkor a te kedvedért fel... :lol:


hétf. jún. 27, 2005 22:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Schaf írta:
Ezt nem hiszem el... még ha oldalakat kéne visszakeresni.... na de nem tudsz lejebb olvasni 10-11 üzenetet?? :D
OFF
Nekem feljebb, mert így szeretem :) Folyamatosan olvasva így jobb.
ON

Üdv!


hétf. jún. 27, 2005 21:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 188
Hozzászólás 
Baley írta:
Schaf írta:
Már elmondtam lentebb.. szinte majdnem minden esetben felesleges belőle a deluxe verzió. RRáadásul az jóval olcsóbb is. ;)
Valamiről lemaradtam. Mik a különbségek, a normál és a deluxe között? Szal miért nem javaslod?



Ezt nem hiszem el... még ha oldalakat kéne visszakeresni.... na de nem tudsz lejebb olvasni 10-11 üzenetet?? :D


hétf. jún. 27, 2005 21:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 8:11
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
Schaf írta:
Már elmondtam lentebb.. szinte majdnem minden esetben felesleges belőle a deluxe verzió. RRáadásul az jóval olcsóbb is. ;)
Valamiről lemaradtam. Mik a különbségek, a normál és a deluxe között? Szal miért nem javaslod?


hétf. jún. 27, 2005 16:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nálunk csak az volt kapható...
De megéri az árát akkor is.

Üdv!


szomb. jún. 18, 2005 19:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 188
Hozzászólás 
INT írta:
http://www.asus.com/products/communication/wireless/wl-500g-d/overview.htm#

http://www.depo.hu/?page_number=5&tcsid ... d=1&gyid=9

A legjobb!


Már elmondtam lentebb.. szinte majdnem minden esetben felesleges belőle a deluxe verzió. RRáadásul az jóval olcsóbb is. ;)


szomb. jún. 18, 2005 6:43
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jún. 17, 2005 23:55
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
http://www.asus.com/products/communicat ... rview.htm#

http://www.depo.hu/?page_number=5&tcsid ... d=1&gyid=9

A legjobb!


szomb. jún. 18, 2005 0:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 188
Hozzászólás 
schaf@w-lantech.hu


pén. jún. 17, 2005 18:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 8:11
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
whp írta:
A kérdésem a következő: egy wi-fi routerre (mondjuk legyen az asus 500g) hány gépet leht rákötni? Illetve az USrobotics milyen minőségű wi-fi routereket gyárt? (pl, amit a mediamarktban lehet kapni és tartalmaz kábeles elosztást is, nem csak wireless-t)? Schaf, légyszi küldj priviben egy email címet, ahol el tudlak érni. Köszi!
WLAN-ról nem tudok nyilatkozni, de a LAN-on 253 gépet tud kezelni ha jól emlékszem. Természetesen ehez szükség van switchre, mivel alapból nem rendelkezik ennyi aljzattal.


csüt. jún. 16, 2005 11:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Hát halálpontos számot nem tudok mondani, de az biztos, hogy min. 8 gépet elvisz a WLAN része (de szerintem 16, vagy 32 a max.), meg természetesen 4-et LAN porton.
Egyébként minden vezetéknélküli routerben van vezetékes csatlakozás is, általában négy LAN port. Amin nincs, az már nem is router, hanem AP.

Üdv!


csüt. jún. 16, 2005 2:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A kérdésem a következő: egy wi-fi routerre (mondjuk legyen az asus 500g) hány gépet leht rákötni? Illetve az USrobotics milyen minőségű wi-fi routereket gyárt? (pl, amit a mediamarktban lehet kapni és tartalmaz kábeles elosztást is, nem csak wireless-t)? Schaf, légyszi küldj priviben egy email címet, ahol el tudlak érni. Köszi!


csüt. jún. 16, 2005 1:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 188
Hozzászólás 
Baley írta:
Schaf írta:
Nos Uraim.. én 17200+ÁFA-ért adom a drágákat raktárról. ;)
Ha aktuálissá válik, akkor nálad ezek szerint beszerezhető a deluxe változat számlával, garival ennyiért? :)


Elvileg igen, bár ha kiszámolod, a neten megrendelt is kb. ennyi lesz.


csüt. jún. 09, 2005 17:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Schaf írta:
Baley írta:
McLaca írta:
Üdv!
Ja. Csorgott rendesen a nyálam, mikor megláttam a gyári specifikációkat. :D
Azért is örülök neki, mert a legtöbb funkciója ki lesz használva(AP,ftp,Print server, dynDNS, meg gondolom még pár felfedezésre váró extra stuff :mrgreen:)
Te hol vetted a tiédet?


Nos Uraim.. én 17200+ÁFA-ért adom a drágákat raktárról. ;)

De a 28.000-at is megéri, ám aki szeret a netről rendelni, azok kedvéért:

http://www.addel.hu/template/temp1/prod ... egory=2295

Jó csemegézést...
Baley: én helyben, Miskolcon vettem, konkrétan az InfoBox-ban, mert náluk lehetett kapni és sürgős volt, két nap alatt megszerezték.
Schaf: április elején nem bírtál volna erre járni...? !-F
Egyébként a Deluxe verzióról beszélünk most árban?

Üdv!


csüt. jún. 09, 2005 15:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 8:11
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
Schaf írta:
Nos Uraim.. én 17200+ÁFA-ért adom a drágákat raktárról. ;)
Ha aktuálissá válik, akkor nálad ezek szerint beszerezhető a deluxe változat számlával, garival ennyiért? :)


csüt. jún. 09, 2005 9:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 188
Hozzászólás 
Baley írta:
McLaca írta:
Pontosan ennyiért vettem.
Egyébként meg tudja osztani az USB-s nyomtatót (azaz nem kell kinevezni egyik gépet sem nyomtatószervernek), webkamerát, sőt, egy USB-s külső merevlemezfiókkal FTP-szervert is lehet vele üzemeltetni.
Támogatja a WPA-PSK protokollt, AP és repeater egyidőben, sőt, a dyndns, tzo és zoneedit dinamikus IP-t DNS-hez rendelő szolgáltatásokat helyből lekezeli (DC felhasználók sikítsatok! !-] ), meg még egypár nyalánkság.
Szerintem jó boltot csináltam vele, főleg ha még hozzávesszük a routerekhez képest szokatlanul kicsi és szép kinézetét, és hogy élére is állítható.

Üdv!
Ja. Csorgott rendesen a nyálam, mikor megláttam a gyári specifikációkat. :D
Azért is örülök neki, mert a legtöbb funkciója ki lesz használva(AP,ftp,Print server, dynDNS, meg gondolom még pár felfedezésre váró extra stuff :mrgreen:)
Te hol vetted a tiédet?


Nos Uraim.. én 17200+ÁFA-ért adom a drágákat raktárról. ;)

De a 28.000-at is megéri, ám aki szeret a netről rendelni, azok kedvéért:

http://www.addel.hu/template/temp1/prod ... egory=2295

Jó csemegézést...


csüt. jún. 09, 2005 8:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 8:11
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
McLaca írta:
Pontosan ennyiért vettem.
Egyébként meg tudja osztani az USB-s nyomtatót (azaz nem kell kinevezni egyik gépet sem nyomtatószervernek), webkamerát, sőt, egy USB-s külső merevlemezfiókkal FTP-szervert is lehet vele üzemeltetni.
Támogatja a WPA-PSK protokollt, AP és repeater egyidőben, sőt, a dyndns, tzo és zoneedit dinamikus IP-t DNS-hez rendelő szolgáltatásokat helyből lekezeli (DC felhasználók sikítsatok! !-] ), meg még egypár nyalánkság.
Szerintem jó boltot csináltam vele, főleg ha még hozzávesszük a routerekhez képest szokatlanul kicsi és szép kinézetét, és hogy élére is állítható.

Üdv!
Ja. Csorgott rendesen a nyálam, mikor megláttam a gyári specifikációkat. :D
Azért is örülök neki, mert a legtöbb funkciója ki lesz használva(AP,ftp,Print server, dynDNS, meg gondolom még pár felfedezésre váró extra stuff :mrgreen:)
Te hol vetted a tiédet?


szer. jún. 08, 2005 20:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Pontosan ennyiért vettem.
Egyébként meg tudja osztani az USB-s nyomtatót (azaz nem kell kinevezni egyik gépet sem nyomtatószervernek), webkamerát, sőt, egy USB-s külső merevlemezfiókkal FTP-szervert is lehet vele üzemeltetni.
Támogatja a WPA-PSK protokollt, AP és repeater egyidőben, sőt, a dyndns, tzo és zoneedit dinamikus IP-t DNS-hez rendelő szolgáltatásokat helyből lekezeli (DC felhasználók sikítsatok! !-] ), meg még egypár nyalánkság.
Szerintem jó boltot csináltam vele, főleg ha még hozzávesszük a routerekhez képest szokatlanul kicsi és szép kinézetét, és hogy élére is állítható.

Üdv!


szer. jún. 08, 2005 20:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 8:11
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
Egy kis segítség nem informatikosoknak WIFI témában. :)


szer. jún. 08, 2005 20:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 8:11
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
Azt hiszem erről lehet itt szó. Találtam rá egy 28k HUF-os árat. Úgy érzem, következő fizu érkezésekor router upgrade lesz. :D


szer. jún. 08, 2005 20:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 8:11
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
Schaf írta:
Igen 1 - 108 Mbit/sec-ig.


A deluxe verzióban egyrészt USB2 van, valamint linux alapú felület, ami jobban konfigurálható és ezáltal kicsit több féle eszközt lehet "elvileg" az USB2-es csatolófelületre kötni. Cserébe viszont meg kell küzdeni az egyedi beállítások ismereteinek megismerésével. :D
Zene füleimnek. :D Imádok routerekkel küzdeni. :) Hol lehet ilyet kapni, és mennyibe kerül?


szer. jún. 08, 2005 19:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 188
Hozzászólás 
Baley írta:
Schaf írta:
Létezik belőle pár ezer ft-tal többért deluxe verzió, normál usernek nem túl sok plusz szolgáltatást adva.Üdv.

Szia!
ASUS WL500g-nél a deluxe változat mivel tud többet, ill. mennyibe kerül?
Schaf írta:
A WLAN routereknél igazából nem a sebességet korlátozod, hanem a WLAN kapcsolat fajtáját. Vagy is, 11b, 11g 11g+, stb. Ez befolyásolja természetesen a sebességet.


11b, 11g 11g+ az 11, 54, 54+ sebességeket takar?


Igen 1 - 108 Mbit/sec-ig.


A deluxe verzióban egyrészt USB2 van, valamint linux alapú felület, ami jobban konfigurálható és ezáltal kicsit több féle eszközt lehet "elvileg" az USB2-es csatolófelületre kötni. Cserébe viszont meg kell küzdeni az egyedi beállítások ismereteinek megismerésével. :D


szer. jún. 08, 2005 14:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 8:11
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
Schaf írta:
Létezik belőle pár ezer ft-tal többért deluxe verzió, normál usernek nem túl sok plusz szolgáltatást adva.Üdv.

Szia!
ASUS WL500g-nél a deluxe változat mivel tud többet, ill. mennyibe kerül?
Schaf írta:
A WLAN routereknél igazából nem a sebességet korlátozod, hanem a WLAN kapcsolat fajtáját. Vagy is, 11b, 11g 11g+, stb. Ez befolyásolja természetesen a sebességet.


11b, 11g 11g+ az 11, 54, 54+ sebességeket takar?


szer. jún. 08, 2005 8:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
toddzsa írta:
Köszi a segítséget Mindenkitől!

Úgy látom a switch-access point konfiguráció lesz a legjobb, és a legköltséghatékonyabb megoldás!

Mégegyszer THNX! :)

szerintem ez tévedés :) Egy AP nem túl olcsó! wlanos routert meg már ~15 ezresért lehet kapni, vagy akár olcsóbban is! A célnak tökéletesen megfelel


vas. jún. 05, 2005 17:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 188
Hozzászólás 
whp írta:
Sziasztok! Remélem tudtok segíteni, két kérdésem is lenne. Az egyik van itthon egy Micronet SP888B routerem rá van kötve két gép (most már három, egy laptop is.) Sima kábelen. A következő a problémám, hogy nagyobb fájlok vagy több fájl letöltésénél vagy küldésénél egy idő után megáll a letöltés/feltöltés és nem is lehet folytatni. Ha kihúzom a routert és csak anélkül kapcsolódok, úgy tökéletes. A másik kérdés, hogy szeretnék itthonra egy wireless hálózatot. A következők a terveim egy Asus WL530 G router két WL-138g hálókártya és egy WL-107g pcmcia-os a laptopba. Szerintetek ez jó választás lenne? Köszi a válaszokat.


Ár-érték arányt tekintve a legjobb, bár ha egy kicsit több szolgáltatást akarsz, akkor inkább egy WL500g az 530 helyett. ;)


kedd máj. 24, 2005 17:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 26
Hozzászólás mindenféle
A topic nyitójához:

igazából mind1 hogy access pointot használ vagy router-t, a 2 között annyi a különbség hogy hogy saját vagy a már meglévõ ip tartományt használ, de technikailag mind2 megoldható....

A sávszél korláthoz:

Simán vannak olyan router-ek amik képesek korlátozni a kimenõ és bejövõ forgalmat akár 1 ip-re egyedileg is....sima kábeles routerbõl ilyen a reportec cég 1-2 routere, wlan routerbõl pedig a zyxel gyárt ilyet durván 24-25 ezer forintos bruttó áron (pl a Zyxel P334W 25200 Ft-ért)

Ehhez a témához igazából kezdõ felhasználóknak inkább a router-es verziót javasolnám, mert a proxy-s megoldás beállítása elég bonyolult, arról nem is beszélve hogy otthoni használatban az erre szánt szerver hangos, sokat fogyaszt és helyigényes is egy routerhez képest...


kedd máj. 24, 2005 11:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Proxy-d van? Nekem az MSN-es fájlküldés és -fogadás lassult be mindig, amíg be nem állítottam a szolgáltató proxyját.
Egy Asus WL-500g WLAN routerem van, nekem nagyon bevált, szerintem az Asus egyéb cuccai sem lehetnek rosszak.

Üdv!


hétf. máj. 23, 2005 11:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok! Remélem tudtok segíteni, két kérdésem is lenne. Az egyik van itthon egy Micronet SP888B routerem rá van kötve két gép (most már három, egy laptop is.) Sima kábelen. A következő a problémám, hogy nagyobb fájlok vagy több fájl letöltésénél vagy küldésénél egy idő után megáll a letöltés/feltöltés és nem is lehet folytatni. Ha kihúzom a routert és csak anélkül kapcsolódok, úgy tökéletes. A másik kérdés, hogy szeretnék itthonra egy wireless hálózatot. A következők a terveim egy Asus WL530 G router két WL-138g hálókártya és egy WL-107g pcmcia-os a laptopba. Szerintetek ez jó választás lenne? Köszi a válaszokat.


hétf. máj. 23, 2005 11:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 188
Hozzászólás Re: dlink614
mannisto írta:
Segastok, ugylatom itt hozzaertok is vannak, segitseget szeretnek kerni.
Dlink DI 614+ -om vanmukodik is minden szepen, de most olyat szeretnek, hogy a wlan-os resz sebessege le legyek korlatozva mongyuk 60k-ra (tehat ne tudjon tolteni lefele mint allat :) )
Meg lehet ezt oldani valamilyen modon? ( a router configban csak 1mega a legkisebb valaszthato sebesseg.)
Koszi elore is...


Nos ehhez gyakorlatilag már nem elég egy router. Illetve elvileg elég lehetne, ha lehetne benne ilyen szolgáltatást használni, de ez gyakorlatilag szinte megvalósíthatatlan, hiszen az IP cím kiosztásoknál ha nem minden IP-re akarod alkalmazni a korlátozást (olyan nincs, hogy a WLAN lassabb, a WAN gyorsabb) akkor eszméletlen mennyiségű adattal kellene pontosan megmondanod a routernek, hogy melyik IP milyen sebességgel mehet, és ekkor még nem is beszéltem az egyéb finomabb beállításokról. Ergo elég nagy saját belső memóriával kellene rendelkeznie az eszköznek. Erre inkább szervert használnak. A WLAN routereknél igazából nem a sebességet korlátozod, hanem a WLAN kapcsolat fajtáját. Vagy is, 11b, 11g 11g+, stb. Ez befolyásolja természetesen a sebességet.
Tehát erre inkább a legalkalmasabb megoldás egy Proxy szerver beüzemelése. Elvileg egy ócska régi gép is megteszi, mondjuk 5-10GB tárterülettel. Ott mondjuk egy Squid proxy-t használva nem csak a sebességeket adhatod ki, hanem akár letöltési idő limitet, hozzáférési jogokat, protokollhasználati jogokat (ftp, pop3, smtp, stb.) Vagy is, te mondod meg, hogy az XY gép mikor mehet ki a netre, mikor milyen sebességgel (pl nap közben csak 50-60 kbit/sec, este teljes sávszél) netezhet és, hogy milyen internetes szolgáltatásokat használhat, vagy akár milyen oldalakat nem nézhet meg.
Nem kezdeném magyarázniaz acl-eket, egy kis utánaolvasással (pl. szabilinux.hu) gyorsan bele lehet tanulni.


...tudod... a remény hal meg utoljára. ;)


csüt. máj. 19, 2005 14:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Küzdöttem velük... De megoldottam egyedül :D

Üdv!


szer. máj. 18, 2005 15:39
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2054 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség