Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 16:31



Hozzászólás a témához  [ 2054 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42  Következő
Router+WLAN Router 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Ja igen, elfelejtettem kiegészíteni: szóval komolyabb router printserverrel. :wink: Meg 1-2 eszköz még rádugható. De azt a funkciót, ami T68m-nek kell, nem láttam, hogy tudná, de attól még lehet. Ha nem tudja, akkor valószinüleg minimum 2 eszközből kell a dolgot összeraknia, már ha ez működik gyakorlatban, tehát egy wifi bridge, ami leveszi a szolgáltató (ill. a feltörendő hálózat :lol: ) jelét, átalakítja tehernetté, majd erre rádug egy wlan routert, amire vezetéken is dughat gépet, de a laptopjával is mászkálhat körülötte, mert másik csatornán szórja is a netet. Ez a megoldás annyival rosszabb, hogy 2 eszköz van, de annyival jobb is, hogy a wifi bridge-t kirakhatja az ablakba, vagy fel a padlásra tetszés szerint, ahol jobb a jel. Mindenesetre az a kérdés, hogy a wifi bridge-re ráköthető-e egy wlan router csak úgy. Most az, hogy neki 11 megán, vagy 108 megán fog menni, az szinte lényegtelen.


pén. nov. 25, 2005 6:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nekem is ilyen eszközöm van (T68m, inkább ide írom a választ), a legszebb benne, hogy egyszerre tud AP és wireless bridge (WDS) lenni, de kipóbálni ezt a funkcióját még nem volt alkalmam (nincs hol).
A hybrid konfiguráció esetén ilyen hálózati sémát vázol a menüjében:
Kép
Ha jól sejtem, erre gondoltál. Viszont írtad, hogy wireless szolgáltatót akarsz vele routolni, de ez a szolgáltató nem úgy szolgáltat, hogy felszerel egy antennát, amitől kábellel jut el a jel a végleges hálózatig? Mert akkor nem kell a WDS funkció.
A gépek nálam itthon csak akkor látják egymást, ha fix IP-t kapnak (routerben közben engedélyezve van a DHCP, de csak 3 címet átfogó tartományt adtam meg hozzá, de ebben az esetben ez mindegy, így a gépek kérik meg a címet - természetesen az említett igen szűk tartományból).

.gúnár. : több, mint egy komolyabb WLAN router. A kedvenc funkcióim benne: dinamikus dns szolgáltatót helyből lekezel párat gépre telepített kliens nélkül (én dyndns.org-gal használom DC portforwardjához), és a radius szervert támogatja, nyomtatót, webkamerát USB porton tud megosztani, és egy USB-s vinyórackkel gép nélkül képes FTP szervert üzemeltetni. Ez egyébként a Deluxe verzió nálam, megfelelő WLAN kártyával képes 54Mbit helyett akár 70-80mbiten is csatlakozni. WLAN-on az eddig elért legnagyobb sebesség vele 2600kB/s volt, kábelen a papírforma, 8800kB/s.

Üdv!


pén. nov. 25, 2005 2:34
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
T68m írta:

köszi a választ!

megnéztem több helyen az adatlapját, igazándiból nem lettem okosabb tőle! :(
szal, még nem tudom, hogy ez egy extra funkciókkal ellátott router, aminek van wlan accespointja is VAGY ezeken felül képes arra, hogy elevel wlan szolgáltató hálójáról üzemelve routoljon ethernet és/vagy helyi, kisteljesítményű wlan fele.

Van neked ilyen eszközöd? Tudnál róla még infót adni?

van is ilyenem, de még soha nem próbáltam normál router üzemmódon kívül. Tud viszont wds-t is, ami pedig pont az, ami neked kell! Ha gondolod felteszem egy ip-re és mászkálhatsz a menüjében, csak fw-t ne frissíts rajta ;)


csüt. nov. 24, 2005 21:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
T68m írta:
djsms írta:
T68m írta:
kérdés:

tudtok-e olyan eszköről (egyben), ami a távoli wlan (wlan szolgáltató) jeleit fogja, arra bejelentkezik, routerként funkcionál egy helyi ethernet hálózatra (ethernet portjai vannak) és helyi wlanra is.
Tehát távoli wlant routol helyi ethernet portokra és helyi wlanra.

asus wl500g


köszi a választ!

megnéztem több helyen az adatlapját, igazándiból nem lettem okosabb tőle! :(
szal, még nem tudom, hogy ez egy extra funkciókkal ellátott router, aminek van wlan accespointja is VAGY ezeken felül képes arra, hogy elevel wlan szolgáltató hálójáról üzemelve routoljon ethernet és/vagy helyi, kisteljesítményű wlan fele.

Van neked ilyen eszközöd? Tudnál róla még infót adni?


Ez első ránézésre csak egy komolyabb wlan router. Semmi több.


csüt. nov. 24, 2005 19:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
djsms írta:
T68m írta:
kérdés:

tudtok-e olyan eszkörõl (egyben), ami a távoli wlan (wlan szolgáltató) jeleit fogja, arra bejelentkezik, routerként funkcionál egy helyi ethernet hálózatra (ethernet portjai vannak) és helyi wlanra is.
Tehát távoli wlant routol helyi ethernet portokra és helyi wlanra.

asus wl500g


köszi a választ!

megnéztem több helyen az adatlapját, igazándiból nem lettem okosabb tőle! :(
szal, még nem tudom, hogy ez egy extra funkciókkal ellátott router, aminek van wlan accespointja is VAGY ezeken felül képes arra, hogy elevel wlan szolgáltató hálójáról üzemelve routoljon ethernet és/vagy helyi, kisteljesítményű wlan fele.

Van neked ilyen eszközöd? Tudnál róla még infót adni?


csüt. nov. 24, 2005 19:01
Profil Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 23, 2005 9:41
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Hali! Mndörökké Hip-Hop!

150 méteres rádiós hálozatot szertenénk csinálni a haverommal. Kb egy utcányira lakunk egymástól. A tetőről akadály nélkül látjuk egymást!
MEG LEHET-E OLDANI WLAN KÁRTYA nélkül??????? Hálókártya van mindkettőnknek! Segitsetek légyszi!!!

Az ötleteket előre is köszi!


csüt. nov. 24, 2005 11:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 23, 2005 9:41
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Hali! Mndörökké Hip-Hop!

150 méteres rádiós hálozatot szertenénk csinálni a haverommal. Kb egy utcányira lakunk egymástól. A tetőről akadály nélkül látjuk egymást!
MEG LEHET-E OLDANI WLAN KÁRTYA nélkül??????? Hálókártya van mindkettőnknek! Segitsetek légyszi!!!

Az ötleteket előre is köszi!


csüt. nov. 24, 2005 11:06
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
T68m írta:
kérdés:

tudtok-e olyan eszköről (egyben), ami a távoli wlan (wlan szolgáltató) jeleit fogja, arra bejelentkezik, routerként funkcionál egy helyi ethernet hálózatra (ethernet portjai vannak) és helyi wlanra is.
Tehát távoli wlant routol helyi ethernet portokra és helyi wlanra.

asus wl500g


kedd nov. 22, 2005 23:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
kérdés:

tudtok-e olyan eszköről (egyben), ami a távoli wlan (wlan szolgáltató) jeleit fogja, arra bejelentkezik, routerként funkcionál egy helyi ethernet hálózatra (ethernet portjai vannak) és helyi wlanra is.
Tehát távoli wlant routol helyi ethernet portokra és helyi wlanra.


kedd nov. 22, 2005 23:13
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Mi az a Network interface index number? Az airodump kérdezi...
Ja, és honnan tudom neki megkeresni?


csüt. nov. 17, 2005 22:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd nov. 15, 2005 16:14
Hozzászólások: 1
Hozzászólás laptop+wlan router
Hi!

Net megosztást szeretnék laptopra + egy sima PC-re. Laptopra Wlanos megoldást akarok(lényeg hogy lakáson belül mindenhol elérhető legyen net+kb lan szinten tudjon az PC-mel komminikálni is) A bejövő net egy sima 1 mb-os dsl.

A kérdés: Milyen Wlanos router javasoltok, hogy kell ezt bekonfigurálni, ha nincs laptopban wlanos hálo kártya akkor mit vegyek hozzá, hogy tudom berakni a laptopba, mit kell beállítani laptopon, érdemes e kikapcsolni majd router tűzfalát és csak mindkét gépen egy sima tűzfalat használni helyette?


kedd nov. 15, 2005 16:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 42
Hozzászólás 
Sziasztok

A w-net's-nél (micro) szeretnék internetre befizetni,csak többen szeretnénk egy előfizura.Az lenne a kérdésem,hogy routerrel meg lehet osztani.Álítólag a gép hálókártyáját ismeri fel a rendszer.

Vaálaszokat előre is köszönöm.


vas. nov. 13, 2005 21:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Ha vennék egy Asus WL500g-t, ehhez milyen PCMCIA WLAN kártyát ajánlotok leginkább?


szomb. nov. 12, 2005 23:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Sziasztok!
Jelenleg egy ˝StLab˝ routert használok, immár két éve és minden OK!
Most viszont beköszönt egy laptop a családba és ezt kell a lakás egész területén használni. Jelenleg húzom a kábelt magam után, ami roppant kellemetlen, ezért akarom kihasználni a noti wifi képességét.
Mivel rendszertelenül, azaz van, hogy napokig nem kell használni a notit kérnék valami roppant olcsó megoldást ! Amit én saját eszemtől kigondoltam az egy SMC wbr14-g router beszerzése, bár nem szívesen válnék meg a jelenlegitől! Lenne esetleg a már meglévő routerre valami más megoldás?
Ha mégis az smc vásárlás lesz akkor azon ki lehet kapcsolni a wifi részt ideiglenesen amíg nem kell újra, Vagy ez hülyeség? Elég paranoiás vagyok, ezért nem szeretnék nyitott kaput, ha nem muszáj!
Előre is köszi!
Tomi


szomb. nov. 12, 2005 12:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. nov. 11, 2005 18:12
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Chello netmegosztás + telefon
Üdv Mindenkinek!

Végigolvasva a fórumokat még olyan problémával nem találkoztam, mint amilyen nekem van. Chello-t osztok meg egy SMC routerrel (vezeték nélkül is, meg azzal is), eddig nincs is semmi gond. Viszont a vezetékes telefon is ettől az áldott cégtől jön, a kábelmodemból ágazik el a telefon-modembe egy vezeték. Majd onnan egy újabb kábel viszi a sz.gépbe a nyetet. Viszont ha a routert beiktatom a rendszerbe, a telefon nem műxik. Ha közvetlenül dugom a routerbe ad vonalat és hívni is tudok, de hang nincsen, viszont a mi számunkat nem lehet hívni. Ha a routerből telefonmodembe, majd onnan a gépbe vezetem, még vonalat sem ad.

Szerintetek mi lehet a megoldás? Nagyon hálás lennék ha valaki tudna valami okosat írni.

Köszi: Bandi
----------------------------
Sikerült elég egyszerűen megoldani a problémát, csak én nem voltam elég kreatív. A trükk az, hogy a telefon után kell a routert betenni, nem elé. :oops:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gbandi vas. nov. 13, 2005 8:58-kor.



pén. nov. 11, 2005 18:17
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. nov. 06, 2005 16:36
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Router
[quote="tibuu"][quote="Yazo"]Mizu?!

Na nekem lenne 1 olyan gondon hogy nem tudom beállitani a routeremet hogy müködjön, ehhezz kérnék segitséget : Nem t'om hogy az számit e hogy a roter Amerikai és nem eurpopai?

Siemens SpeedStream Wireless DSL/Cable Router (SS2624)

Elöre is kössz!!

NA csöcsi

Mizu?! :wink:[/quote]
Bovebben? Milyen router peldaul?[/quote]

Siemens SpeedStream Router vezetékes és Wireleses is 1ben 4gépre lehet cstalkoztatni


vas. nov. 06, 2005 17:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás Re: Router
Yazo írta:
Mizu?!

Na nekem lenne 1 olyan gondon hogy nem tudom beállitani a routeremet hogy müködjön, ehhezz kérnék segitséget : Nem t'om hogy az számit e hogy a roter Amerikai és nem eurpopai?

Elöre is kössz!!

NA csöcsi

Mizu?! :wink:

Bovebben? Milyen router peldaul?


vas. nov. 06, 2005 17:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. nov. 06, 2005 16:36
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Router
Mizu?!

Na nekem lenne 1 olyan gondon hogy nem tudom beállitani a routeremet hogy müködjön, ehhezz kérnék segitséget : Nem t'om hogy az számit e hogy a roter Amerikai és nem eurpopai?

Elöre is kössz!!

NA csöcsi

Mizu?! :wink:


vas. nov. 06, 2005 16:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 269
Hozzászólás 
Egy lehet elég bagatel kérdésem lenne. Egy KTI Soho 4 portos routert vennék (valakin keresztül, így pontosabb típust nem tudok, de állítolag nem sok ilyen van), de a részletek megbeszélésénél arra nem tudtak válaszolni, hogy hálókártya fizikai címének clonozására képes-e. Sejtésem szerint a routerek mindegyike ezt tudja, de biztos nem vagyok benne, mivel nem gyakran fordul meg kezemben ilyen eszköz. A neten nem igazán találtam róla leírást (ennyi információ alapján). Ha valaki megerősítene, vagy tudna konkrétabb infot, azt megköszönném!


csüt. nov. 03, 2005 15:57
Profil Privát üzenet küldése
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Üdv!

Adott két gép; kb 50-70 méter van közöttük. Szeretnénk Vezeték nélküli hálózatot készíteni... Ebben szeretnénk a Ti segítségeteket kérni... Mi találtunk egy olyan kártyát, ami megfelelne a célnak... A tudása:

Idézet:
    Gigabyte GN-WPKG 54Mbps vezeték nélküli PCI hálózati kártya x
    Gigabyte GN-WPKG

  • csatoló: PCI
  • szabvány:IEEE 802.11 b/g
  • titkosítás:128 bit WEP,WPA és 802.1x,AES
  • antenna: külső Antenna
  • hatótáv(beltér): 100m
  • hatótáv(kültér): 400m
  • üzem: 0-55 Celsius
  • méret: 133x 81x 22mm
  • tömeg: 55g
  • rendszer: 98SE/ME/2000/XP
  • elismervény: FCC, CE, DGT


Tehát, Szerintetek megfelel - e a célra? Vagy van jobb? Mint tudásilag, de nagyjából ezen az áron? Pl szeretnénk HL1-ezni, CS-zni.. ToCA Race Driver 2-zni... Stb. Stb.

De ugye nem akadnának?!?! :D 8)

Válaszotokat előre is köszönöm!


csüt. okt. 27, 2005 18:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 188
Hozzászólás 
Ehhh... nem is fog menni így...

Elvileg a routered könyvtárában, vagy installemezén esetleg a util progjamjai között kell lennie egy a nyomtatót a routerhez illesztő proginak, ami egy "remote port"-ot hoz majd létre a nyomtató számára...

Illetve alapjában két eset van:
1. Külön, a gépeden futtatandó a nyomtatót illesztő program
2. A router configjában beállítható printer illesztés

Eddig ezzel a kettővel találkoztam csak. Sima IP címzés csak abban az esetben működik, ha a nyomtatód un. hálózati nyomtató, amely alpból képes hálózati nyomtatóként üzemelni (nem a gépen a hálózt számára megosztott nyomtatóról beszélek).

Szóval keresgélj még egy kicsit a routered CD-jén, vagy a telepített programok, esetleg a router admin felületén. ;)

Annyit segítek, hogy ha a router configol, akkor a hálózat tallózásánál jelenik meg az eszköz, ha a géped, akkor egy virtual port lesz (ahogy fentebb írtam).

__________________________________________________________
"...Nem vagyok meg valami nagy webmester, ezert kerdezlek titeket:
le lehet e tolteni a teljes internetet nehany(2-3) 30GBs vinyora?"
"Designoscsavo"


szomb. okt. 01, 2005 22:43
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. szept. 15, 2005 12:56
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
A "default" megoldas nem mukodott. Egy win2000-es gep nem talalt maganak dns-t, es csak IP cimek alapjan eleg kenyelmetlen pl: bongeszni:)
Amugy furi, mert azt hittem hogy a nyomtato mar csak gyerekjatek lesz. Es hat ugye minden mas mukodik... De meg nem adtam fel.


szomb. szept. 24, 2005 7:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. aug. 10, 2005 15:44
Hozzászólások: 139
Hozzászólás 
nem ismerem a doksiját, de általában egy alhálózatban két ugyonaz az ip ütközéshez vezet. most a géped akkor hogy dönti el hogy a routernek, vagy a nyomtatónak küldjön csomagot? hmm?

szeritnem haggy mindent "defaulton", meg ne te add meg az ip-ket, akkor SZERINTEM menni fog :)

Ha meg nem akkor, én eddig csak gépet csináltam routerrel, nyomtatoval még soha, de szerintem ugyanaz az egész.

Tehát különböző címek és szevasz :D


kedd szept. 20, 2005 13:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. szept. 15, 2005 12:56
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Oke, de ha nem lehet ugyanaz az IP cim, akkor gondolom a router beallitasainal kene megadni, hogy mi legyen a nyomtatonak a cime. De ott sehol sem talaltam ilyet, mar csomoszor atneztem. Amugy a router doksija szerint ugyanaz az IP kell, na persze lehet hogy rossz a leiras.


hétf. szept. 19, 2005 7:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. aug. 10, 2005 15:44
Hozzászólások: 139
Hozzászólás 
ugyonaz a nyomtato meg a router IP-je??


vas. szept. 18, 2005 14:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. szept. 15, 2005 12:56
Hozzászólások: 3
Hozzászólás smc router + print server
Sziasztok!

Az lenne a gondom, hogy egy wireless router-en keresztul nem tudok megosztani egy nyomtatot. A router felismeri "Printer Status: OK" . A nyomtatot a kovetkezo keppen probaltam beuzemelni
(WinXP rendszeren) :

A port tipusa: standard TCP/IP
Nyomtato IP cime: 192.168.2.1
Port neve: IP_192.168.2.1

Es ezutan egy listabol kene kivalasszam a nyomtato tipusat, de ott nincs. (Egyebkent a nyomtato mar fel volt telepitve a sz.gepre /tehat router nelkul/ es ugy mukodik) Probaltam a nyomtato telepito cd-jevel, de nem segit. Az inf file-t sem talalom, ami lehet hogy segitene.

A router IP-je termeszetesen 192.168.2.1 , tipusa: SMC2804WBRP-G ;
es a nyomtato: HP PhotoSmart 7660, USB interface-el.

Masik problemam: a wlan titkositasa. Szoval amikor beallitom a jelszot a router-en, a sz.gep a kulcsot keri, nem a jelszot. Ezzel nincs is semmi gond, csak hat hogy juttatom at a sz.gepre azt a kulcsot? Es melyik a jobb: WPA vagy WEP? A segitseget elore is koszonom!


csüt. szept. 15, 2005 13:25
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 658
Tartózkodási hely: Tiszántúl
Hozzászólás 
Úgy néz ki, rendeződnek a problémáim.
Lassan minden megy: DC, MSN, SkyPe, https SŐT! MÉG A VNC-IS!
A lényeg a router konfigban van és a sok reset-elésben :D
Az még mindig rejtély, hogy első használat alkalmával miért nem értem el a router-t...
Tehát aki ilyen X-Micro WXL-11GRIX router-t vesz, az firmware frissítéssel és gyári alapbeállításokkal kezdje.
A WAN kapcsolat beállítása után a DHCP-t kell belőni. Az a legjobb, ha nem használunk dhcp-t, csak fix ip-t. Ez megoldható WLAN-nál is, csak tudni kell a WLAN kártya MAC címét.
Utána a speciális alkalmazások fülök kell a szükséges portokat megnyitni, majd a vitruális szerverek fülön pedig a port továbbításokat beállítani. A DC csak úgy ment rendesen, ha kitettem a gépet DMZ-be. Ekkor már nem akadályozta a router tűzfala.
Csak legutolsó lépésben filterezzünk, mert az tudja el... a konfigot.
Ja! És ha minden jól működik, feltétlenül mentsük le a konfigot egy fáljba, hogy később vissza tudjuk neki adni!

:( Elszóltam magam... Csak nem megy a Skype... :(
Ha valaki tudja, hogy miért nem megy 1k-nál gyorsabban a fájlátvitelem, kérem szóljon! Köszi!


szer. szept. 14, 2005 11:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 658
Tartózkodási hely: Tiszántúl
Hozzászólás 
Csak nem kóser még ez a háló! Érdekes dolgokat művel már ez az x-micro!
Ha kábelesen is csatlakozom, akkor hirtelen az is kap címet. Ha kihúzom a kábelt, akkor megszakad a wireless kapcsolat is :?
Tegnap este egy távolabbi helyiségben (kb. 6m és 2 közfal) egyáltalán nem sikerült csatlakoznom. Most reggel automatikusan csatlakozott.

Tudna valaki segíteni nekem normálisan beállítani ezt a kapcsolatot?
Esetleg van valami használható leírás?
Most 64bites WEP van beállítva.


pén. szept. 09, 2005 8:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
Ezek közt filózok:
D-Link DI-514
SMC 7004VWBR
SMC SMC WBR14-G
Gigabyte GN-B41G
D-Link DI-624+
Netgear WGR614
D-Link DI-624

Vélemények tapasztalatok?????
Eddig SMC SMC WBR14-G a befutó nálam.


esetleg itt valaki???


csüt. szept. 08, 2005 13:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 658
Tartózkodási hely: Tiszántúl
Hozzászólás 
Most már megy a wlan is, csak az MSN nem megy.
80048820-as hibakódot ad. Másik gépen megy, úgyhogy biztos nem a router problémája.
Bekapcsoltam a WEP titkosítást 128biten, ami után lecsökkent az átviteli sebesség 24Mbitre. Normális ez?


csüt. szept. 08, 2005 9:36
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 658
Tartózkodási hely: Tiszántúl
Hozzászólás 
Schaf írta:
_Laca írta:
...nem tudom elérni, konfigurálni a router-ét...

Persze... nem jó az UTP kábeled.. ;) Megmagyarázzam, vagy ebből már érted?

Bocsi, de jó a kábelem!
Nem tudom, hogy mi történhetett az éjszaka, de ma reggelre elkezdte osztani az ip címeket, és fel is tudtam konfigurálni a routert :lol: :lol:
Bár a WLAN-t még nem próbáltam, de már kábelesen megy. Úgyhogy gondolom, a WLAN is menni fog.


csüt. szept. 08, 2005 7:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 188
Hozzászólás 
_Laca írta:
Sziasztok!

Tegnap vettem egy 54Mbps-es X-Micro WLAN router-t.
Az a gondom, hogy nem tudom elérni, konfigurálni a router-ét. Nem válaszol semmire. Meg van adva az IP címe, de sem UTP-n, sem wireless-en nem válaszol. Igazság szerint a WLAN nem is látszódik.
Lehet, hogy egyáltalán nem is megy a router része?
Reset-elni már próbáltam.

Van valami ötletetek? (az a baj, hogy a bolt ahol vettem, többszáz km.re van, így nem egyszerű visszavinni)

Köszi!
Üdv: Laca



Persze... nem jó az UTP kábeled.. ;) Megmagyarázzam, vagy ebből már érted?


szer. szept. 07, 2005 22:27
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 658
Tartózkodási hely: Tiszántúl
Hozzászólás 
Sziasztok!

Tegnap vettem egy 54Mbps-es X-Micro WLAN router-t.
Az a gondom, hogy nem tudom elérni, konfigurálni a router-ét. Nem válaszol semmire. Meg van adva az IP címe, de sem UTP-n, sem wireless-en nem válaszol. Igazság szerint a WLAN nem is látszódik.
Lehet, hogy egyáltalán nem is megy a router része?
Reset-elni már próbáltam.

Van valami ötletetek? (az a baj, hogy a bolt ahol vettem, többszáz km.re van, így nem egyszerű visszavinni)

Köszi!
Üdv: Laca


szer. szept. 07, 2005 20:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. aug. 10, 2005 15:44
Hozzászólások: 139
Hozzászólás 
én már chellot álíítottam be és nem kellett semmit állítgatni, mac címezni.. csak összedugtam és ment a net..

(csak apróbb állítgatások voltak..)


szer. szept. 07, 2005 19:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 188
Hozzászólás 
ViktorBp írta:
Köszi a választ. Akkor részleteiben:

WLAN Router vásárlás, LAN kábel laptoból ki, WLAN roterbe be, vezeték nélküli hálózat beállítása az XP-n, esetleg a chellonál újraregisztrálni az azonosítómat, és kész?

A sebesség ha jól gondolom nem csökken (mivel a chello max 2,5Mbit, a WLAN pedig 54Mbit).
Egy 25 nm-es egyterű lakásban gondolom nem lesz gond a hatótávolsággal...

Ha továbbra is mindent jól tudok, akkor megveszem:)


A beállításokról meg itt olvashatsz részletesen:

http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=531248#531248


szer. szept. 07, 2005 9:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 188
Hozzászólás 
Kenderice írta:
ViktorBp írta:
Köszi a választ. Akkor részleteiben:
...esetleg a chellonál újraregisztrálni az azonosítómat, és kész?


Nem kell, mert a router tud MAC címet klónozni.



Ezt nem egészen értem.. :D A Chello a modemet reggeli be!!!, nem a hálókártyát.. ergo a modemből a router wan portjába egy csati és klónozni sem kell. (elvileg) :D


szer. szept. 07, 2005 8:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 24, 2004 16:59
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
ViktorBp írta:
Köszi a választ. Akkor részleteiben:
...esetleg a chellonál újraregisztrálni az azonosítómat, és kész?


Nem kell, mert a router tud MAC címet klónozni.


szer. szept. 07, 2005 7:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. aug. 10, 2005 15:44
Hozzászólások: 139
Hozzászólás 
jól tucc mindent, így van :D

ha megvannak az ezközök akkor már nem lehet elrontani hogyha a routert be tudod állítani.. :oops:


kedd szept. 06, 2005 23:17
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. szept. 02, 2005 21:25
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Köszi a választ. Akkor részleteiben:

WLAN Router vásárlás, LAN kábel laptoból ki, WLAN roterbe be, vezeték nélküli hálózat beállítása az XP-n, esetleg a chellonál újraregisztrálni az azonosítómat, és kész?

A sebesség ha jól gondolom nem csökken (mivel a chello max 2,5Mbit, a WLAN pedig 54Mbit).
Egy 25 nm-es egyterű lakásban gondolom nem lesz gond a hatótávolsággal...

Ha továbbra is mindent jól tudok, akkor megveszem:)


vas. szept. 04, 2005 20:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. aug. 10, 2005 15:44
Hozzászólások: 139
Hozzászólás 
Te már szinte mindent tucc :D

1. az a cucc amit néztél tökéletes

2. a kábelt igen a routerbe kell dugni, esetleg beállítani a routert,
és a 3. kérdésre a válaszod is a ide tartozna..

3. tudja is / meg nem is... ez tőled függ, ugyanis ha beállítasz egy WEP titkosítást a routerban akkor csak te fogod a netet használni :D


szomb. szept. 03, 2005 21:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. szept. 02, 2005 21:25
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Nekem kicsit magasröptű amit itt olvastam... kezdhetnénk kicsit lejjebb? :D Van egy Gericom Excellent notebookom, beépített wlan-nal, és van egy chello classic előfizetésem. Mit kell tennem, ha szeretnék az ágyban hason fekve netezni?

:?: 1. Mit kell vennem hozzá? Pl: X-Micro XWL-11GRIX (Mistral honlapján találtam) megfelelő?

:?: 2. Azt a kábelt, amit eddig a notebook 10/100 csatlakozójába dugtam, az megy a routerbe és kész? Vagy ennél ez bonyolultabb?

:?: 3. Ha a szomszédom venne egy WLAN kártyát, akkor tudja majd lopni a netemet?


pén. szept. 02, 2005 21:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Valaki megtudná mondani, hogy milyen tipusú az antenna csatlakozó az Asus 500g routeren? Mrámint név szerint. Kompatiblis e az SMA csatlakozóval (Surecom EP-AN-02 antennával) Köszi


vas. aug. 14, 2005 12:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 188
Hozzászólás 
whp írta:
Hali!

Kérdés:
Asus wl500g routernél szeretném beállítani, hogy a helyi hálózat gépei fix ip címet kapjanak. beírtam a Manually Assigned IP List -be a gépek mac címét, az ip címet, és persze engedélyeztem is, hogy kiossza. Ha a dhcp-t engedélyezve hagyom, akkor automatikusan kioszt tetszőleges ip-t, de nem feltétlenül azt, amit én szeretnék, de a helyi kapcsolat-nál ha rákattintok a javításra, akkor már igen. ha viszont kikapcsolom a dhcp server-t, akkor a gépek nem tudnak csatlakozni a routerhez, nem sikerül ip-t kiosztani.
Mit írjak még, hogy egyértelmű legyen a panaszom?:)

Ötlet, vélemény, javaslat?

Üdv


Nem egészen értem mért van erre szükséged??
Ha fix IP-vel akarsz dolgozni, akkor állítsd be a gépeken a fix IP-t, aztán a routerben az IP tartományt, meg a mac szűrést.
Nem értem mért akarod a DHCP szerverrel mac címhez rendelni az IP címet, ha egyszer azt a gépnek is meg tudod adni???


pén. aug. 12, 2005 11:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hali!

Kérdés:
Asus wl500g routernél szeretném beállítani, hogy a helyi hálózat gépei fix ip címet kapjanak. beírtam a Manually Assigned IP List -be a gépek mac címét, az ip címet, és persze engedélyeztem is, hogy kiossza. Ha a dhcp-t engedélyezve hagyom, akkor automatikusan kioszt tetszőleges ip-t, de nem feltétlenül azt, amit én szeretnék, de a helyi kapcsolat-nál ha rákattintok a javításra, akkor már igen. ha viszont kikapcsolom a dhcp server-t, akkor a gépek nem tudnak csatlakozni a routerhez, nem sikerül ip-t kiosztani.
Mit írjak még, hogy egyértelmű legyen a panaszom?:)

Ötlet, vélemény, javaslat?

Üdv


vas. aug. 07, 2005 12:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
tiva kérdezte vagy írta:
A 2szint között vastag betonfödém van. Ez nem tom mennyire befolyásolná a vezetéknélküli átvitelt.
köszi elöre is a segitséget.


A betonfödém (15-20 cm fölött) eléggé lekorlátozhatja az adatátvitelt. Az ezalattiakat az én wifis routerem simán átkiabálja. (Ezt még a PDA-m BT egysége is simán veszi /szintén 2.4GHz/)


pén. aug. 05, 2005 19:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Ha minel kevesebb akarsz rakolteni, es a kabelek sem zavarnak, akkor vegyel vezetekes routert.
Ha zavarnak a kabelek, tobbet tudol anyagilag raforditani, akkor vezeteknelkulit vegyel.
Betonfodemes kerdesre meg nem tudom a valaszt :)

udv!


csüt. aug. 04, 2005 15:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 28, 2004 18:00
Hozzászólások: 86
Hozzászólás 
sziasztok

Hamarosan bekötik hozzánk az uj kábeltévés rendszert amin lesz internet is. Ezt én 2gépre szeretném rákötni. Az egyik gép a földszinten van a másik meg a felsö szinten. Az lenne a kérdésem hogy milyen routert vegyek majd? Vezetékeset vagy anélkülit? A 2szint között vastag betonfödém van. Ez nem tom mennyire befolyásolná a vezetéknélküli átvitelt.
köszi elöre is a segitséget.

üdv : Tiva


csüt. aug. 04, 2005 14:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. júl. 27, 2005 22:45
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: BP
Hozzászólás 
Ja bocsi igen olvastam csak kómásan jó tiszta
bocsi

Azért kár érte szakembert nem hívok mert az is meglop ahogy tud ahol tud :D
feltéve ha nem haver
hát necces buli lesz ez mondjuk én az emeleten lakom nekem csak 5M kábel kéne és kint lennék
a havernak meg 15 :)
majd mondom neki a jó hírt :D

Köszi minden segítséget asszem ennyi lett volna köszi szépen
Hello


hétf. aug. 01, 2005 19:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 188
Hozzászólás 
SName írta:
Mondjuk az eredeti cél a helyiháló lenne a dupla net csak egy elképzelés volt de a dhcp kiosztás tényleg nem menne.
igen itt közvetlen rálátás van,
a fa a keritéses megoldásnál lenne de onnan szerintem le is lopnák az első héten már az antennát ugyhogy az felejtős :)
biztos kell az az antenna 15e é?
nem jó az a 10cm amit a routerhez adtak? :(

előre is köszi


Elolvastad amit írtam?
A router antennáját mivel viszed ki a tetőre? Ha simán "kikábelezed" a kábel hossza miatt annyira gyengül a jel, hogy tuti nem fog menni. A szektor sugárzóval talán...
De hogy biztosra mehess ki kéne mérni. Azt meg szakember tudja csak.


hétf. aug. 01, 2005 19:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. júl. 27, 2005 22:45
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: BP
Hozzászólás 
Mondjuk az eredeti cél a helyiháló lenne a dupla net csak egy elképzelés volt de a dhcp kiosztás tényleg nem menne.
igen itt közvetlen rálátás van,
a fa a keritéses megoldásnál lenne de onnan szerintem le is lopnák az első héten már az antennát ugyhogy az felejtős :)
biztos kell az az antenna 15e é?
nem jó az a 10cm amit a routerhez adtak? :(

előre is köszi


hétf. aug. 01, 2005 11:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2054 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség