Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 09, 2024 18:58



Hozzászólás a témához  [ 820 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő
Internet megosztás 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 169
Hozzászólás UBiQUITI - beallitas
hello, segítségeteket szeretném kerni, mégpedig ilyen gondom volna?:
Adott egy ovislink WL-5460AP ami netre van kapcsolva ja es megy rajta a wifi is persze jelszoval vedett. Most vettem egy NANOSTATION2-t es ezzel szetnem a netet továbbitani, de sajnos nem tudomtam beallitani, valaki tudna nekem ebben segiteni

Koszike


hétf. máj. 03, 2010 9:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 06, 2009 8:10
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
Helló kén egy kis segítség egy Pannonos netet osztanék meg ruter nélkül 2 gépen ugy hogy a gépeken Win 7 van és nod virusirto segítséget elöre is köszi. 8)


kedd márc. 30, 2010 9:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4786
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Szerintem akkor itt nem kapcsolódási, hanem IP-szintű probléma volt (pl. rossz adapter beállítások).


szer. feb. 03, 2010 10:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 19:37
Hozzászólások: 26
Hozzászólás 
Sehogy nem akar menni minden titkosítás kikapcsolva látni látja a routert de azt írja korlátozott a kapcsolat állandóan szinkronizálja az ip számot Megoldottam vettem egy usb-s kulcsot azzal simán megy és köszi a segítségeteket!


szer. feb. 03, 2010 9:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Próbáld meg kikapcsolni az összes titkosítást, mac cím szűrést és úgy próbáld meg. Ha így megy, akkor lehet tovább lépni.


hétf. feb. 01, 2010 7:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4786
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Akkor valami mégsem tökéletes. A 64/128 bites kódolás a WEP-nél van, ha jól emlékszem, nem a WPA-nál.


vas. jan. 31, 2010 22:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 19:37
Hozzászólások: 26
Hozzászólás 
Eddig eljutottam én is mind a 2 wpa-ra állítottam de egyfolytában sír hogy nem tetszik neki valami 64 128 bites akármi amit nem tudok hova tenni! Amit generál a router kódot azt mutatom pedig meg a laptopnak és mégis rossz! Ezek után az lesz még érdekes ha az asszony laptopja (MSI v670) nem tud rmászni a wifire!


vas. jan. 31, 2010 21:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4786
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Egy jó kérdés: eddig hogyan próbáltad? Hogy van beállítva a router?
Az adapter a 802.11b szabványt ismeri, a router meg a 802.11g-t is.
A router tud WPA2-t is, az adapter viszont csak WEP és WPA-t.


vas. jan. 31, 2010 14:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 19:37
Hozzászólások: 26
Hozzászólás 
Sziasztok! Van 1 Compal cl50 laptopom benne az eszközkezeló szerint egy inel pro lan 2100 3B mini pci adapter és 1 sisco wrt54g2 router de az istenért sem tudom őket összepárosítani miért?


vas. jan. 31, 2010 11:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4786
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Én is C64-en kezdtem, még most is beindítom időnként a CCS64-et. :D

A QoS (Quality of Service) lényege, hogy versenyhelyzet esetén, amikor nincs elég sávszélesség minden kliens számára, akkor közbelép. A beállított kliens(ek) részére fenntart bizonyos sávszélességet. Pl.: nyugodtan tölthetsz lefelé, de ha felhív valaki Skype-on, akkor a Skype prioritást élvez, a letöltés meg addig lassabban megy. Ugyanígy prioritást lehet rendelni két csatlakozó géphez, és akkor mindkettőnek jut 50%, nem nyomja el egyik a másikat. De ha csak az egyik forgalmaz, akkor az övé az egész.


csüt. jan. 28, 2010 9:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 18, 2008 21:47
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Padlásszoba kicsi számítógépasztala
Hozzászólás 
Idézet:
"Ha a router támogatja, akkor használj QoS-t, azonos prioritással a két gépnél."

Bocsi, én még pólyás vagyok eme vasak terén....Mi is az a QoS? Bocsi a tudatlanságomért, de amikor én még a számítástechnikát tanultam, akkor még javában Commodore 64 és Amiga volt a király. (Azok a jó régi mászkálós játékok, a kor legtutibb játék zenéi....) Azóta meg személyes önképző körbe járok a nappalimba a gépem elé, és próbálok néha többet megérteni a mai vasak világából.
Köszi a megértésedet!
VadGyermek


szer. jan. 27, 2010 20:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 18, 2008 21:47
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Padlásszoba kicsi számítógépasztala
Hozzászólás 
A sávszélesség probléma megoldódott, mivel a T-Online hálózatával volt a gond. (Felhívtam Őket, és lemérették velem router nélkül és csak vezetékkel a sávszélességet, és kiderült, hogy nekem van igazam. Még aznap este valamit csináltak a sávszélességgel, és jó lett a net.)
A T-Online-s srácnak is elmondtam a routers problémát, és Ő szerinte a 2 db azonos gép néve és mac címe csak egy egyszerű duplikáció. Remélem neki van igaza.
Köszi a segítséget!
Van valakinek Belkin Wireles G Router (model no.:F5D7230-4)? Csak azért kérdezem, mert nálam nem világít a Security (wps) led, pedig le van titkosítva a router.
Köszi előre is a segítséget!


szer. jan. 27, 2010 20:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4786
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Ha a router támogatja, akkor használj QoS-t, azonos prioritással a két gépnél.

Ha tényleg WPA2-t használsz, akkor azért nem olyan egyszerű lopni a sávszélességet. Lehet hogy csak zavarja valami az átvitelt. A modem ledek villogását okozhatja a router is: kommunikálhat a hálózaton akkor is, ha a gépeket kikapcsolod.


szer. jan. 27, 2010 10:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
Be volt kapcsolva a titkosítás, ráadásul WPA2-t használok. Amúgy van a routernak valami security villogója is, de azt nem értem, ha titkosítva van a router, akkor miért nem világít? Question
Amúgy nem értem, mert ma még lassabb az internet mint valaha, mintha 1 Mb/s lenne a kapcsolat, pedig 15 Mb/s
....tyúkbelesen biztosan meg is van a sebesség,próbáld csak ki kábellel is! :wink:


kedd jan. 26, 2010 22:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 18, 2008 21:47
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Padlásszoba kicsi számítógépasztala
Hozzászólás 
Be volt kapcsolva a titkosítás, ráadásul WPA2-t használok. Amúgy van a routernak valami security villogója is, de azt nem értem, ha titkosítva van a router, akkor miért nem világít? :?:
Amúgy nem értem, mert ma még lassabb az internet mint valaha, mintha 1 Mb/s lenne a kapcsolat, pedig 15 Mb/s az internetem. Ha be van a másik gép kapcsolva akkor is csak feleződnie kellene a sebességnek, és nem kellene ilyen lassúnak lennie. Szerintem megint valami gubanc van, de már gőzöm sincs, hogy mit tehetnék. Legszívesebben végigjárnám a szomszédokat, és lepofoznám azt, aki a netemet lopja.


kedd jan. 26, 2010 18:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Két db azonos mac cím a routernél
VadGyermek írta:
Üdv!
Kb 1 éve van Belkin wireles routerem. Azt vettem észre, hogy az internet lelassult, és furcsa módon a laptopom mac címe, és a laptopom neve kétszer szerepel a router lan listájában. Ezek után elkezdtem játszani. Először átneveztem a laptompomat. Az érdekesség ezután jött, hogy megnéztem a router lan listáját. Az egyik címen az új laptompom neve szerepelt, a régi néven szerpelt gép kb 5 perc után lett átkeresztelve az új névre. Ekkor már tudtam hogy mi a jó Ip címe a laptopomnak, így gyorsan letiltottam a másik gép IP címét amit a router osztott ki neki.
Szerintetek ez fóbia, vagy valaki pofátlan módon lopta az internetet a routeremen keresztül? Amúgy amikor megnézem a laptopomon a hálózati gépek listáját érdekes módon 2 db belkin router-t jelez ki, az egyik titkosítatlan, a másik szerintem az enyém, mivel titkosított a jele. Hozzáteszem, hogy a PIN-jét csak ekkor változtattam meg, és nem volt jelszó sem a routernak. (Ugyanis olyan helyen lakom, ahol max 1-2 fő-nek van számítógépe a router hatáskörében.) Amúgy onnan is sejtettem hogy lopják a netet, hogy a router wireles és internet kijelzője a számítógépeim kikapcsolása után is folyamatosan égtek, illetve a modem-en villogot az adatátviltel villógói.
Ezek után várom a hozzászólásaitokat, mert érdekelne, hogy igazam van-e....
Köszi: VadGyermek


Mindenképp kapcsolj be valamilyen titkosítást a routeren. WPA2 jelenleg a legerősebb, és legalább 8-10 karakteres jelszót használj.


hétf. jan. 25, 2010 22:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 18, 2008 21:47
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Padlásszoba kicsi számítógépasztala
Hozzászólás 
Szia Yoda!
Én is kezdő vagyok, de hátha bejön.
Először is ha Xp-ről akarod elérni a Win7-es gépet, akkor kell egy számítógépnév (ezt meg kellet adnod, ha jól emlékszem akkor a telepítésnél), ezután szóköz nélkül be kell írni a felhasználó nevet, amivel be szoktál lépni a Win7-es gépre, majd ezek alá kell beírni a Win7-es jelszót.
kb ilyen formában:

\\SZÁMÍTÓGÉPNÉV\Felhasználónév
Jelszó

A számítógép néve elé kell a két db ferde ( \\ ) vonal, illetve a számítógép neve után kell egy db ferd vonal ( \ ).
A számítógép nevét nagybetűkkel kell írni!

Igaz nekem vistám van, de ha a vistás gépről akarsz rálpéni az Xp-s gép megosztott meghajtójára, akkor nem kéri a felhasználói nevet és jelszót. (Legalább is nálam nem kéri...)


hétf. jan. 25, 2010 22:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 18, 2008 21:47
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Padlásszoba kicsi számítógépasztala
Hozzászólás Két db azonos mac cím a routernél
Üdv!
Kb 1 éve van Belkin wireles routerem. Azt vettem észre, hogy az internet lelassult, és furcsa módon a laptopom mac címe, és a laptopom neve kétszer szerepel a router lan listájában. Ezek után elkezdtem játszani. Először átneveztem a laptompomat. Az érdekesség ezután jött, hogy megnéztem a router lan listáját. Az egyik címen az új laptompom neve szerepelt, a régi néven szerpelt gép kb 5 perc után lett átkeresztelve az új névre. Ekkor már tudtam hogy mi a jó Ip címe a laptopomnak, így gyorsan letiltottam a másik gép IP címét amit a router osztott ki neki.
Szerintetek ez fóbia, vagy valaki pofátlan módon lopta az internetet a routeremen keresztül? Amúgy amikor megnézem a laptopomon a hálózati gépek listáját érdekes módon 2 db belkin router-t jelez ki, az egyik titkosítatlan, a másik szerintem az enyém, mivel titkosított a jele. Hozzáteszem, hogy a PIN-jét csak ekkor változtattam meg, és nem volt jelszó sem a routernak. (Ugyanis olyan helyen lakom, ahol max 1-2 fő-nek van számítógépe a router hatáskörében.) Amúgy onnan is sejtettem hogy lopják a netet, hogy a router wireles és internet kijelzője a számítógépeim kikapcsolása után is folyamatosan égtek, illetve a modem-en villogot az adatátviltel villógói.
Ezek után várom a hozzászólásaitokat, mert érdekelne, hogy igazam van-e....
Köszi: VadGyermek


hétf. jan. 25, 2010 22:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 10, 2009 17:58
Hozzászólások: 39
Hozzászólás 
Helló, nekem switchel van 2 gép az internetre kapcsolva, és működik is a net. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnék az egyik gépről a másikhoz hozzáférni, mert eddig nem sikerült. A hálózatban látni a másik gépet, de nem tudok hozzáférni, mert kér valami felhasználónevet/jelszót.
http://kepfeltoltes.hu/091207/network_www.kepfeltoltes.hu_.png
A másik gép jelszava lenne ez, mert azt nem fogadja el... Az egyik gépen XP, a másikon Win7 van.


hétf. dec. 07, 2009 15:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 06, 2009 8:10
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
Sziasztok kén egy kis segitség van nekem egy pannonos mobil interenetem szeretném a 2 gép köszt megosztani ugy hogy a képeken win7 van és ruterel kapcsoladnak ősze . Köszi a segitséget elöre is


pén. nov. 13, 2009 16:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 19, 2009 15:18
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
közben valamilyen csoda történt és csatlakozott. :D
úgyhogy most örülök neki
azért köszönöm szépen a válaszodat
további szép napot :D :D :D


hétf. okt. 19, 2009 17:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Nem írtad hogy milyen neted van,de erős a gyanúm,hogy a szolgáltatód a hálókártya Mac-címéről azonosítja a gépet.
Ezesetben,klónoznod kell a hálókártyád címét a ruterbe.


hétf. okt. 19, 2009 16:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 19, 2009 15:18
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
sziasztok!
Vettem egy asus rx3041-es routert internet megosztás céljából. A netről leszedett használati utasítás szerint csináltam mindent és az a problémám, hogy ha a router be van iktatva akkor nem tudok a netre kapcsolódni. Valaki tudna nekem segíteni, hogy esetleg mit ronthattam el vagy mi lehet a probléma?
Köszönet!


hétf. okt. 19, 2009 16:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: TvNetwork
slylecz13 írta:
A srác bediktálta a hálókártyám IP-jét és már zörgettem is a netet. Még egyeztettük, ha kártyát vagy alaplapot cserélek hívjam fel őket, új IP-t diktáljam be, és kész.
Nem az ip címét, hanem a hálókártya fizikai azonosítóját (MAC Address) kell bediktálni. Hálózatok, jobb klikk, Tulajdonságok, Helyi kapcsolaton dupla klikk, Támogatás fül, Részletek, Fizikai cím. Na ez az. Valami ilyesmi: 00-11-22-33-44-55. Ez minden hálókártyának egyedi, más és más. A routernek is van ilyen, az is más, azért kellene bediktálni. Minden routeren van egy klónozási lehetőség: setup, wan, Clone MAC Address. Ilyekor a router fizikai azonosítája megváltozik, átveszi a hozzá csatlakozó hálókártya azonosítóját. Így a szolgáltató ugyanazt a MAC Address-t fogja látni, ezért nem kell betelefonálni.

Szerk: vackor gyorsabb volt 1 perccel. Most már hagyom...


szomb. szept. 19, 2009 22:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4786
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Valószínűleg nem az IP-címet, hanem a fizikai címet (MAC address) kell bediktálni, mert az ami hardverfüggő. Ha veszel egy routert, arra is rá lesz írva a fizikai cím. Lehet hogy több is, ilyen esetben a WAN port címe kell.


szomb. szept. 19, 2009 22:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. dec. 02, 2007 22:39
Hozzászólások: 34
Hozzászólás TvNetwork
Sziasztok!

Történet: Bekötötték a TvNetwork-ösök a netet, ami a kábeltévé koax-ára csatlakozik egy modemmel. A srác bediktálta a hálókártyám IP-jét és már zörgettem is a netet. Még egyeztettük, ha kártyát vagy alaplapot cserélek hívjam fel őket, új IP-t diktáljam be, és kész.

Kérdésem: szeretném ezt két gépre elosztani, csak azt nem tudom, ha veszek egy routert, akkor alapból lesz netem a két gépen vagy a routernek van egy saját IP-je, amit előtte be kel diktálnom és csak úgy fog működni.

Nem vagyok mestere a hálózatépítéseknek, ezért ezt nézzétek el nekem, a segítségeteket pedig előre is köszönöm.


szomb. szept. 19, 2009 22:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4786
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Milyen IP beállításokkal használod a WLAN kártyát és a telefont?
Használj fix lokális IP-címeket, a WLAN kártyához ne legyen beállítva átjáró, a mobilon viszont a WLAN kártya címét add meg átjáróként.


szer. aug. 12, 2009 7:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 144
Hozzászólás hello
hello, de nem akarok most ezért költeni, meg mondom, meg volt nekem csinálva, csak ujratelepíttetem a gépem, és elfelejtettem, hogy hogy volt beállítva.

http://kepfeltoltes.hu/view/090811/773136037n_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Itt egy kép, mirõl is beszélek.

Addig mûködik, hogy a telcsi rácsatlakozik a Wlan kártyámra, de a net már nem jön át.


kedd aug. 11, 2009 16:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ha nem akarsz vacakolni, vegyél egy WLAN-os routert. 5000-ért már lehet kapni.
Így a gépnek nem is kell bekapcsolva lenni és nem kell vacakolni a beállításokkal.


hétf. aug. 10, 2009 20:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 144
Hozzászólás hello
Hello!

Tök béna vagyok, elfelejtettem hogy hogyan osztottam meg az internetemet.

Adott két hálókártya:
-LAN- ez megy a netre
-WLAN - ez meg egy vezeték nélküli.

Addig összejött hogy a wlanosra rá tudok kapcsolódni pl egy telefonnal, de az átjáró nem válaszol.

a másik netet megosztottam, hogy mások is használhatják ezt a hálózatot.

vmit beállítottam, de nem emlékszem, semmi hidkapcsolat, csak a lényeg a wlan kártyám routerként mûködjön, tudjak netezni a másik hálókártyáról.

tud vki segíteni? már megbolondulok, mindent állítgattam..


hétf. aug. 10, 2009 20:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
koszi.megprobalom.


szomb. aug. 01, 2009 21:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
zsolesz65 írta:
routerhez kapcsolodik egy ndas halozati meghajto.
interneten keresztul szeretnem kivulrol elerni ezt a meghajtot.
Szerintem közvetlenül nem fog menni. Valamelyik gépet kell elérni távoli asztal módban (TeamViewer, LogMeIn, VNC) és annak a gépnek a helyi meghajtójaként fogod látni az ndas meghajtót.


szomb. aug. 01, 2009 20:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
meg annyit hogy az ndas-nak nincs sajat szoftvere erre mint pl.ftp server print szerver samba vagy egyebb nem tud ip-t


szomb. aug. 01, 2009 19:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
sziasztok.
adott egy kabelmodemes net utana wlan router majd wlanon 4 gep.
plusz kabelen keresztul a routerhez kapcsolodik egy ndas halozati meghajto.
interneten keresztul szeretnem kivulrol elerni ezt a meghajtot.
tanacsot kernek. elore is koszi.


szomb. aug. 01, 2009 19:51
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Idézet:
reset után a UPC-nek menni kell, ha csak 1 gép van rajta


Mindenképp kell a MAC cím klónozás a routerben.
Router manualja: http://hu.diplodocs.com/hasznalati-utmu ... D7230-4-_E

A következőt csináld:
Az a gép legyen rá csatlakoztatva, amin alapból van net
Reseteld a routert. (Manual 12-13. oldal)
Gépeden beállítod, hogy DHCP-től kapjon IP-t (ha eddig nem úgy volt)
Böngésző, címsorba: 192.168.2.1
Jelszót üresen hagyod és Submit.
Menüben kattintasz MAC Address-re.
Clone
Apply Changes.

Ezután kell legyen net.


pén. júl. 17, 2009 22:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás 
vackor írta:
Sokat segítene, ha lementenél néhány képernyőképet a jelenlegi beállításokról, és belinkelnéd. Az sem világos, hogy mihez kér jelszót. A router? A böngésző? Vagy a szolgáltató weboldala jön csak be? (MAC problémáknál általában ez utóbbi van).

Hogy van beállítva a géped? Az is DHCP? Úgy működik, ha router nélkül csatlakozol? (Gépet közvetlenül a modemhez).

Ha a géppel tudsz csatlakozni, akkor milyen IP-címet kapsz? A routerben meg tudod nézni az IP-címet, ha éppen "van net"?


Hello!

Router nélkül van net, másik routerrel van net, rengeteg routert állítottam már be. A ruoter menüje kér felhasználót és jelszót. Szét néztem a neten, és más is ezzel küzd de senki se tudja. Admin, admin, User,user, Administrator, a..., belkin, Belkin...stb kipróbálva, semmi
Jelszót tudok váltani, semmi mást!
A router nem engedi a géphez a netet, ennyi. a routerben van, ki is írja internet connected, a gépen nincs, ha kiiktatom ezt a routert, akkor van net, bármilyen formában. Tehát azt kellene kideríteni, hogy mi az a fricska amit a belkin berakott, mert ez semmi más. Annyira semmi a felület, se port forward, se semmi. Csak dhcp, és wireless. Semmit se tudok állítani. Nem engedi magát firmware update-zni. Semmi. Semmi logika. Belkin f5d7230-4 google ban vannak képek. reset után a UPC-nek menni kell, ha csak 1 gép van rajta. Hiszen nem kell semmi, mert dinamyc alapból, az én edimaxom is így műxik. Csak ha több gép van akkor kell az ip kiosztás, épp ezért 1 géppel próbálom.

Ui: Itt is azt keresik:
http://www.techsupportforum.com/network ... -name.html


pén. júl. 17, 2009 21:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4786
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Sokat segítene, ha lementenél néhány képernyőképet a jelenlegi beállításokról, és belinkelnéd. Az sem világos, hogy mihez kér jelszót. A router? A böngésző? Vagy a szolgáltató weboldala jön csak be? (MAC problémáknál általában ez utóbbi van).

Hogy van beállítva a géped? Az is DHCP? Úgy működik, ha router nélkül csatlakozol? (Gépet közvetlenül a modemhez).

Ha a géppel tudsz csatlakozni, akkor milyen IP-címet kapsz? A routerben meg tudod nézni az IP-címet, ha éppen "van net"?


pén. júl. 17, 2009 21:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás 
Hannibal írta:
MAC címet klónoztad?

Igen, mint írtam a NAT -tal van vmi baj, mert ha letiltom egyből van net, csak többet nem tudok bemenni mert felhasználót és jelszót kér, de a könyvében sincs, hogy mi az alap.. no és az se, hogy hogyan kell beállítani a nat-ot, csak ki lehet kapcsolni.


pén. júl. 17, 2009 20:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
MAC címet klónoztad?


pén. júl. 17, 2009 20:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás 
Hello!

Van egy belkin f5d7230-4 router-em és upc netem. Hiába dugom rá a netet a routerre és dugom rá a gépet, nincs net.
Több routert állítottam már be, de ez vmiért nem akarja....
Dinamyc -on van a host namet üresen hagyom, dhcp kiosztás on, 2 -től 100 -ig , bár csak egy gép van most rajta, de kettő lenne, ha sikerál...
Biztos valami apró hülyeséget nem állítok be ami ennél a routernél kell, de nem találom hol hibázom.

Válaszokat előre is köszönöm!!!

Ha a NAT -ot kikapcsolom akkor van net, devalamilyen felhasználót és jelszót kér, és nem lehet bejelentkezni többet. A felhasználó alapból admin a jelszó alapból 1234 de hiába reseteltem nem reagál rá. A NAT-ot nem tudom hol lehet ezen beállítani, és hogy mit kéne átállítani.... Nagyon extra ez a belkin..... de sajna be kéne állítanom :-(


pén. júl. 17, 2009 19:28
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Routerben keress olyat, hogy QoS. Ezzel talán egy kicsit lehet javítani a helyzeten. Amit Te szeretnél azt az ilyen kis "homerouterek" nem tudják.


vas. jún. 28, 2009 15:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hannibal írta:
50Mbitnél már lehet különbség...

Az a távoli jövő (nekem. :D ), de még náluk is a határ most. :shock:


csüt. jún. 25, 2009 8:12
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
50Mbitnél már lehet különbség. Ha nincs elég combos CPU, akkor erőst előfordulhat lassulás.


szer. jún. 24, 2009 21:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nbela írta:
... Ha Eset3 vagy 4 van fent,akkor a védelmet a mérés idejére ki kell kapcsolni, különben a csomagellenőrzés miatt hamis lesz az eredmény.

Logikus amit írsz, de nálam semmi különbség nincs (4,13/1 mindkét esetben). :shock:


szer. jún. 24, 2009 20:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
DjPremier írta:
megnéztem a letöltést és 2.5 Mb/s-el jött maxon a torrent.Ennyit tud a router?
Vagy ennyit tud a torrent. Sebességet inkább itt mérjél:
http://www.speedtest.net/
Mérés közben más netes alkalmazás (főleg torrent) ne fusson (más gépen sem). Ha Eset3 vagy 4 van fent,akkor a védelmet a mérés idejére ki kell kapcsolni, különben a csomagellenőrzés miatt hamis lesz az eredmény.


szer. jún. 24, 2009 17:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. máj. 27, 2009 16:59
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok.Van egy ilyen router: http://www.ipon.hu/webshop/product/edimax_br_6214k/28006

Tegnap összekötöttem a 2 gépet minden ok volt,a netem az Digi top net (50/25 Mbit) megnéztem a letöltést és 2.5 Mb/s-el jött maxon a torrent.Ennyit tud a router? Hiába van ráirva 10/100 Mbit.


szer. jún. 24, 2009 11:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
blackholesun írta:
... ezt nézzétek meg!

Bravo ide is benyomtad. :(


szer. ápr. 29, 2009 15:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4786
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
herites írta:
Akadt egy kis problema a diginettel. Nemigazan akar mukodni a routeremmel. (TL WR642G) Amig upc volt minden problema nelkul mukodott.

Úgy tudom, hogy a UPC nem PPPoE kapcsolattal megy, ezért nem lehet csak úgy összehasonlítani. Mihez csatlakozik a router? Csak internet szolgáltatásod van, vagy más is?


szer. ápr. 29, 2009 15:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 20, 2009 14:58
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Hali!

Akadt egy kis problema a diginettel. Nemigazan akar mukodni a routeremmel. (TL WR642G) Amig upc volt minden problema nelkul mukodott. Beallitom hogy PPOE kapcsolat user/pass, connect auto es semmi.

A problema forrasa valoszinuleg ez, csak megoldani nem tudom:

Kód:
39   295022:PPPoE: Automatically dialing.
40   295022:Standard authentication.
41   295023:PPPoE: Sending PADI.
42   295023:Invalid PADT packt received.
43   295023:PPPOE_TAG_SVC_NAME=null
44   295023:The first service name is accepted.
45   295023:PPPoE: Received PADO,AC-Name=HDSnet,AC-MAC=001A646D85C0.
46   295023:PPPoE: Sending PADR.
47   295023:PPPoE: Received PADS,Session-ID=0x97,AC-MAC=001A646D85C0.


hétf. ápr. 20, 2009 15:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. máj. 14, 2006 18:58
Hozzászólások: 3
Hozzászólás smc wbr14-g2 diginettel
nos miutan vegigszivtam egy teljes napot a fent emlitett smc routerrel uzenem mindenkinek, aki ilyennel rendelkezik es nem meg nala a diginetes internet megosztasa, hogy a router admin felulelten az "advanced settings" menu "routing" almenujeben a "RIP" pontban engedelyezze a "RIP mode" es "Auto summary" opciokat, majd a tablazatban (table of current interface RIP parameter) a "WAN" opciot allitsa sorban "enable - 2 - enable - none" ertekekre... ezutan mentse a beallitasokat, reset es ha mar elolozoleg a pppoe-t beallitottuk, akkor hasitania kell...


pén. ápr. 10, 2009 6:56
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 820 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség