Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 10:51



Hozzászólás a témához  [ 820 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Internet megosztás 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Félve kérdezem, mert ez nem az én szakterületem:

Subnet Mask : 255.255.255.255

Ennek nem 255.255.255.0-nak kéne lennie?


szomb. aug. 13, 2005 9:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
tibuu írta:
windowsbol meg pingelsz valamit akkor mi tortenik?
pl: ping bix.hu


Nem érkezik válasz. Közben arra már rájöttem, hogy ha engedélyezem a NAT-ot a router konfigjában, akkor megy az ICQ és az emule (igaz, ez utóbbi alacsony ID-vel), ha tiltva van, akkor még ezek se mennek. A tűzfalat is engedélyeztem most, de úgy tűnik, az nem befolyásol semmit, mert az explorerben továbbra se jön be semmi.


pén. aug. 12, 2005 23:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Kissé furcsa számomra, hogy a gateway más hálóban van, mint a gép... Mondjuk pppoe-vel csak most kezdtem behatóbban foglalkozni és úgy tünik müködhet így is :)


pén. aug. 12, 2005 11:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
windowsbol meg pingelsz valamit akkor mi tortenik?
pl: ping bix.hu


csüt. aug. 11, 2005 18:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
A default gateway-nek nem kellene megegyeznie az IP-addressel?
Legalabbis nalam ugyanaz, a routerben.


csüt. aug. 11, 2005 18:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
tibuu írta:
IP cim alapjan sem megy a net?
ird be expolerbe: 194.38.118.50 igy megjelenik az oldal?


Nem megy így sem... Ráadásul már az ICQ se konnektál, és az e-mule is alacsony id-vel csatlakozik magas helyett, pedig most kiiktattam a routert. ***** itt az egész renceremet ez a köcsög rúter. :)
A konfigban ezt írja ki:
Attain IP Protocol : PPPoE connected
IP Address : 217.197.xxx.xxx
Subnet Mask : 255.255.255.255
Default Gateway : 195.38.98.66
MAC Address : 00:50:FC:F5:E0:94
Primary DNS : 195.38.97.1
Secondary DNS : 195.38.96.20

IP címem is van, szóval nem értem:
IP Address MAC Address Time Expired(s)
192.168.2.100 00:0c:6e:4e:86:d8 forever


csüt. aug. 11, 2005 17:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
IP cim alapjan sem megy a net?
ird be expolerbe: 194.38.118.50 igy megjelenik az oldal?


csüt. aug. 11, 2005 15:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
tibuu írta:

beallitos a halokartyanak fix ip
pl : 192.168.2.3
subnet 255.255.255.0
gateway 192.168.2.1
igy probald


Köszi, így összejött, aztán végül már automatikus ip cím kéréssel is. Megy is a netkapcsolat, bár az ikon nem jelenik meg (a jobb alsó sarokban), de a konfigban megnézve kapok a szolgáltatótól ip címet, az ICQ is megy, csak épp a netezés nem az explorerben... Mit kellene még állítanom a router konfigjában? Tegnap este és ma de. is próbáltam mindenféle beállítást, de sehogy nem jött össze. (192.168.2.100-as címet kapok a routertől egyébként.)


csüt. aug. 11, 2005 13:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Butthead írta:
Szasztok!

Vettem egy Sweex xdsl routert (használtan) internet megosztás céljából. Mindent össze is kötöttem az előírás szerint, működik is a router, mert ip címet kaptam, viszont a konfig oldalt nem tudom előhívni. A leírás szerint: 4) Once your PC has obtained an IP address from your router, enter the default IP address 192.168.2.1 (broadband router’s IP address) into your PC’s web browser and press <enter>
Namármost, ha beírom a browserembe a fenti címet, majd entert nyomok, akkor rá akar menni a netre, amihez jelszót kér. A szolgáltatótól kapott névvel + jelszóval nem csatlakozik így, a router default nevével + jelszavával szintén. Én vagyok nagyon béna, vagy máshol van a hiba?


beallitos a halokartyanak fix ip
pl : 192.168.2.3
subnet 255.255.255.0
gateway 192.168.2.1
igy probald


kedd aug. 09, 2005 14:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
Az előző tulaj restelte a routert, vagyis visszaállt az alapjelszó (admin/1234). Ezzel is próbáltam (felvettem egy új kapcsolatot, ahol ezt adtam meg), de így se volt jó...


kedd aug. 09, 2005 14:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Ha meg nem mondja meg, akkor nyomd a router resetjét 8-10 mp.-ig és utána próbálkozhatsz az alapértelmezettel.


kedd aug. 09, 2005 13:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 8:11
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
Butthead írta:
Szasztok!

Vettem egy Sweex xdsl routert (használtan) internet megosztás céljából. Mindent össze is kötöttem az előírás szerint, működik is a router, mert ip címet kaptam, viszont a konfig oldalt nem tudom előhívni. A leírás szerint: 4) Once your PC has obtained an IP address from your router, enter the default IP address 192.168.2.1 (broadband router’s IP address) into your PC’s web browser and press <enter>
Namármost, ha beírom a browserembe a fenti címet, majd entert nyomok, akkor rá akar menni a netre, amihez jelszót kér. A szolgáltatótól kapott névvel + jelszóval nem csatlakozik így, a router default nevével + jelszavával szintén. Én vagyok nagyon béna, vagy máshol van a hiba?
Te vagy a béna. :D A router passwordjét kell beírnod. Ezt valszeg az előző tulaj fogja neked megmondani.


kedd aug. 09, 2005 13:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Butthead írta:
Szasztok!

Vettem egy Sweex xdsl routert (használtan) internet megosztás céljából. Mindent össze is kötöttem az előírás szerint, működik is a router, mert ip címet kaptam, viszont a konfig oldalt nem tudom előhívni. A leírás szerint: 4) Once your PC has obtained an IP address from your router, enter the default IP address 192.168.2.1 (broadband router’s IP address) into your PC’s web browser and press <enter>
Namármost, ha beírom a browserembe a fenti címet, majd entert nyomok, akkor rá akar menni a netre, amihez jelszót kér. A szolgáltatótól kapott névvel + jelszóval nem csatlakozik így, a router default nevével + jelszavával szintén. Én vagyok nagyon béna, vagy máshol van a hiba?


Gyanítom, hogy az internet explorer eszközök-internet beállítások-kapcsolatnál nem a "sose tárcsázzon" van bepipálva... Szóval az legyen.


kedd aug. 09, 2005 12:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
Szasztok!

Vettem egy Sweex xdsl routert (használtan) internet megosztás céljából. Mindent össze is kötöttem az előírás szerint, működik is a router, mert ip címet kaptam, viszont a konfig oldalt nem tudom előhívni. A leírás szerint: 4) Once your PC has obtained an IP address from your router, enter the default IP address 192.168.2.1 (broadband router’s IP address) into your PC’s web browser and press <enter>
Namármost, ha beírom a browserembe a fenti címet, majd entert nyomok, akkor rá akar menni a netre, amihez jelszót kér. A szolgáltatótól kapott névvel + jelszóval nem csatlakozik így, a router default nevével + jelszavával szintén. Én vagyok nagyon béna, vagy máshol van a hiba?


kedd aug. 09, 2005 12:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 320
Hozzászólás 
Ha a DNS szervert tudod pingelni, és ADSL-ed van, csökkenthetsz az MTU-n. 1500 helyett 1492 szinte 100%, hogy jó lesz.

Üdv:
chx


hétf. júl. 25, 2005 15:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Hali!

Köszi a választ. Végülis lehet bár már átnéztem viruskeresővel, és féregirtóval isa gépet. Persze nem talált semmit, de ez még nem azt jelenti hogy nem lapul valamit.

A Windowssal nemtok mit kezdeni. Ezek szerint elméletileg semmilyen szűrő nincs a Win2000-ben internet megosztás területén? Én egyedül IP szűréssel találkoztam, de az ki van kapcsolva. :(


pén. júl. 15, 2005 20:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 188
Hozzászólás 
szukzs írta:
:evil:
Szóval először is amiket leirtál az mind ok.Nem az a kérdésem, hogy hogy kell az internet megosztást beálitani.
Nekem minden működik rendesen, DHCP szervertől kapnak a gépek ip-t meg minden, csak 1-2 oldal egyszerűen nem jön le. Olyan mintha valami blokkolná vagy mitmonén.
A dolog érdekessége, hogyha ping paranccsal megpingelem az oldal cimét akkor minden oki, válaszol. Viszont ha a böngészőben szeretném lekérni az oldalt akkor semmi.

Ebben kérek segitséget vagy ötletet. :?: :?: :?:


Hmm.. nem emeltem volna ki eléggé, hogy a windows saját DHCP kiosztása esetenként egy rakás ...... ? sőt.. két rakás ....? :lol:

De azért elképzelhető hogy egy jóféle vírus, vagy trójai bújik meg a probléma mögött...


csüt. júl. 14, 2005 23:57
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
:evil:
Szóval először is amiket leirtál az mind ok.Nem az a kérdésem, hogy hogy kell az internet megosztást beálitani.
Nekem minden működik rendesen, DHCP szervertől kapnak a gépek ip-t meg minden, csak 1-2 oldal egyszerűen nem jön le. Olyan mintha valami blokkolná vagy mitmonén.
A dolog érdekessége, hogyha ping paranccsal megpingelem az oldal cimét akkor minden oki, válaszol. Viszont ha a böngészőben szeretném lekérni az oldalt akkor semmi.

Ebben kérek segitséget vagy ötletet. :?: :?: :?:


csüt. júl. 14, 2005 17:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 188
Hozzászólás Re: Internet megosztás
szukzs írta:
Sziasztok!

Szeretnék segitséget kérni internet megosztással kapcsolatban. Adott egy internetkapcsolat, ami egy Windows 2000-es gépbe van csatlakoztatva. Van egy switch amivel szétosztom a többi számitógép között a netet. Konkrétan két gép között, egyiken 2000 van a másikon xp.

A gond az, hogy bizonyos oldalakat nem tudok megnézni a kliens gépeken(www.freemail.hu, www.metnet.hu, meg az MSN sem tud bejelentkezni, viszont a SkyPe megy). Egyik gépen sem jó. Ha ping paranccsal vagy tracert-al megnézem, úgy hiba nélkül látja az oldalt. Viszont ha a webböngészőben szeretném behozni az oldalt, akkor nem jó. Mi lehet a gond? A szerver gépen működik minden. Router-t nem veszek(sokan ezt tanácsoltás), nincs pénzem egyenlőre rá.

Segitsetek légyszi!

Köszi a válaszokat, ötleteket előre is!

Zsuzsi


Nos remélem utoljára kell ezt itt leírni.. (Apropóó! ...valamelyik admin kiemelhetné ezt a megosztós topicot, hogy ne legyen már minden héten ilyen témában új topic nyitva).
Szóval.. a gyengébbek és kezdők kedvéért menjünk végig a dolgon az elejétől. Megpróbálom úgy magyarázni, hogy a hozzánemértők is valamennyire megértsék.

Vegyük alapból a gépeket... Ahhoz, hogy hálózatba kerüljenek, legyen ez Intra, vagy Internet minden gépnek lennie kell egy un. IP címének. Ezt nem boncolgatnám, mardjunk annyiban, hogy olyan, mint pl. a személyi szám. Mindegyik csak egy géphez lehet hozzárendelve. Ellenkező esetben fellép az ütközés és egyik gép sem megy a hálózatban. Alap esetben, mivel a legtöbb felhasználó nem ért ezek beállításához, a szolgáltatók akik sok gépet kapcsolnak be, vagy a lustább rendszergazdák un. DHCP szerverrel oldják meg ezeknek a címeknek az automatikus kiosztását. Ez egy gép, amely automatikusan kioszt mindenféle szükséges beállítást a hálózatba kapcsolódó gépeknek: IP cím, alhálózati maszk, átjáró és name sever (DNS szerver) címe.
Nos alap esetben a windows ezeket a szolgáltatatásokat finoman szólva is "néha el*****-sza". Ergo ha valaki tutira akar menni érdemes elmagyarázni a windowsnak, hogy mit is szeretnénk csinálntatni vele.
Ha valóban csak egy swich-ed van és nem routered (amiben tűzfal is lehet), akkor nem túl bonyolúlt a dolog.

A belső álózatok fix IP címeire a 192.168.x.x formulát szokták használni. Használjunk most mi egy 192.168.0.x formátumot.

A Win 2000-es "szerver" gép belső hálókártyáját (amivel a swich-hez csatlakozik) a windows az internet kapcsolat megosztásával automatikusan 192.168.0.1-nek nevezi el, innentől ezzel nincs dolgunk..

A kliens gépeknél tegyük ugyan ezt, azzal a különbséggel, hogy 2-es és 3-as véget kapjon az IP cím. --> 192.168.0.2 és 0.3
Átjárónak írjuk be a szerver gép belső kártyáját: 192.168.0.1
Elsődleges DNS szervernek pedig ugyan ezt a címet, másodlagos DNS-nek pedig a szerver gépben található DNS címét.
Ehhez a legkönnyebben úgy juthatunk, ha a következő lépéseket követve megtudjuk, a szolgáltató mit osztott ki nekünk.
start menü/futtatás ---> írjuk be:cmd Ekkor kapunk egy MS DOS ablakot ahová a következő prancsot gépeljük be:msconfig /all
A kapott eredmény részletesen megmutatja az hálózatunk konfigurációját (Win 98 esetében a futtatáshoz a winipcfg parancsot írjuk be).
--részletesebb infót itt találtok erről a parancsról: http://www.microsoft.com/technet/prodte ... 4136f.mspx

Nincs más dolgunk, mint az eredményből kigyűjteni a szolgáltató elsődleges DNS szerverének címét és megadni a klienseknél másodlagos DNS szervernek. (pl. 83.123.224.10)


Tehát egy kliens innentől így néz majd ki:
IP cím: 192.168.0.3
alhálózti maszk: 255.255.255.0
alapértelmezett átjáró: 192.168.0.1

elsődleges DNS: 192.168.0.1
másodlagos DNS: 83.123.224.10

Windows 2000 és XP gépek esetében ennek mennie kell, ha az internet kapcsolat megosztása engedélyezve van a belső hálókártyára.

Remélem nem bonyolítottam túl...

Egyébként néha az egyes alkalmazások hibáját okozhatja az átjáró és a DNS szerver hiányán kivül a rosszul beállított tűzfal is. Ez főleg az XP saját tűzfalának bekapcsolása esetén történhet meg.


__________________________________________________________
"...Nem vagyok meg valami nagy webmester, ezert kerdezlek titeket:
le lehet e tolteni a teljes internetet nehany(2-3) 30GBs vinyora?"
"Designoscsavo"


szer. júl. 13, 2005 19:17
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Internet megosztás
Sziasztok!

Szeretnék segitséget kérni internet megosztással kapcsolatban. Adott egy internetkapcsolat, ami egy Windows 2000-es gépbe van csatlakoztatva. Van egy switch amivel szétosztom a többi számitógép között a netet. Konkrétan két gép között, egyiken 2000 van a másikon xp.

A gond az, hogy bizonyos oldalakat nem tudok megnézni a kliens gépeken(www.freemail.hu, www.metnet.hu, meg az MSN sem tud bejelentkezni, viszont a SkyPe megy). Egyik gépen sem jó. Ha ping paranccsal vagy tracert-al megnézem, úgy hiba nélkül látja az oldalt. Viszont ha a webböngészőben szeretném behozni az oldalt, akkor nem jó. Mi lehet a gond? A szerver gépen működik minden. Router-t nem veszek(sokan ezt tanácsoltás), nincs pénzem egyenlőre rá.

Segitsetek légyszi!

Köszi a válaszokat, ötleteket előre is!

Zsuzsi


szer. júl. 13, 2005 15:26
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 820 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség