Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 09, 2024 13:51



Hozzászólás a témához  [ 820 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Következő
Internet megosztás 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Elvileg két azonos MAC cím nem lehet az egész Neten, nem hogy egymás mellett.
Itt egy kivétel, ami erősíti a szabályt :wink: Fórumtársunk HUB mögé rakott két gépet egyforma IP cím és MAC addressel. A HUB hivatalból küldi mindkettőnek a csomagokat, a gépek meg válogatnak, hogy ezt én kértem, ezt meg nem... IP ütközés meg azért nincsen, mert a gép azt hiszi, önmagát látja azonos IP és MAC címekkel. (Ez a rövid összefoglalása az ott kitárgyaltaknak.)


pén. jún. 06, 2008 16:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Aha. Köszi. :D

A tény az, hogy nem vagyok otthon a hálózati dolgokban. :shock:


pén. jún. 06, 2008 16:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
A routernek külön MAC addresse van a WAN és a LAN oldalon, illetve ha olyan, akkor a wireless oldalon is. Klónozáskor a WAN oldali felület kapja meg a LAN oldalhoz csatlakozó számítógép MAC addressét. Tehát a router két oldalán lévő (internetes illetve helyi) hálózaton lesz két egyforma MAC, amik nem akadnak össze, mert csak címfordítós (NAT-olt) kapcsolat van köztük.


pén. jún. 06, 2008 16:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
vackor írta:
1. Nem fog összeakadni (úgy nem lenne értelme a klónozásnak)...

Azért ez érdekes. Ha egyforma a kettő, miért nincs gond? Elvileg két azonos MAC cím nem lehet az egész Neten, nem hogy egymás mellett. Én így tudtam.

Tudod hogy van itt?


pén. jún. 06, 2008 15:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4786
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
1. Nem fog összeakadni (úgy nem lenne értelme a klónozásnak).
2. Ha nem regisztrálod, akkor nem kapsz publikus IP-címet, vagyis nem fogod tudni használni az előfizetésedet, csak a MAC cím klónozásával.

Te döntöd el, hogy melyik módszert választod, csak ne mindkettőt. :-)
Szerintem tiszta ügy regisztrálni, 1 perc alatt megvan.


pén. jún. 06, 2008 11:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jún. 06, 2008 10:45
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Router beállítás Cable nethez
vackor írta:
Vagy regisztrálod a router címét (a prov.chello.hu-n), vagy klónozod arról a gépről, amivel eddig használtad.


Köszönöm a segítséget, de felmerült bennem két kérdés:
1; Ha klónozom a PC MAC címét akkor nem fog összeakadni a gép a routerrel?
2; Ha nem regisztrálom a router-t a UPC-nél akkor nem fognak nagyon berágni?

Előre is köszi


pén. jún. 06, 2008 11:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4786
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Router beállítás Cable nethez
Káfau írta:
Hallottam olyan rémhíreket amik arról szólnak, hogy regisztrálni kell a router MAC-ét a szolgáltatónál, meg klónozni kell a MAC-et, meg az IP címmel kell valamit babrálni.

Vagy regisztrálod a router címét (a prov.chello.hu-n), vagy klónozod arról a gépről, amivel eddig használtad.

Az IP-címekkel nem kell különösebben babrálni. A gépeket kell beállítani közvetlen kapcsolatra (a UPC-nél ez alapból így szokott lenni), és a router majd ad nekik IP-címet.


pén. jún. 06, 2008 11:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jún. 06, 2008 10:45
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Router beállítás Cable nethez
Sziasztok!

A problémám a következő!

Van egy Linksys router amivel meg szeretném osztani a UPC-s netet.
Hogyan kezdjek hozzá?
A dolgok már össze vannak dugva rendesen(úgy ahogy kell)
csak azt nem tudom, hogy utánna milyen beállításokat kell eszközölni, hogy menjen is a net.
Hallottam olyan rémhíreket amik arról szólnak, hogy regisztrálni kell a router MAC-ét a szolgáltatónál, meg klónozni kell a MAC-et, meg az IP címmel kell valamit babrálni.

Előre is köszönöm a segítséget.


pén. jún. 06, 2008 10:52
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Illetve pl ha B gépen letöltésverzlővel több szálon töltenek, akkor annak az több sávszélt kap, torrent is szépen megfogja a kapcsolatot.


hétf. máj. 05, 2008 19:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Szerintem a dolog a szerveroldali sebességtől és a csomagok méretétől is függ.

Üdv!


hétf. máj. 05, 2008 19:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok,

Adott egy TP-Link (TL-R402M) kábeles router-rel megosztott internet.
Bekötés:
Modem > router WAN portja > "A" gép LAN 1. port
..........................................> "B" gép LAN 2. port

A net tökéletesen működik.
"A" és "B" gép is önmagában full sávszélességgel működnek külön-külön.

A gond, ha mindkét gép egyszerre tölt le:
Néha 50-50%, de néha 25%-75% a sebesség megosztás a "B" gép javára.
Én eddig úgy tudtam, hogy automatikusan osztja a sávszélességet a router.
A "B" gép nem nálam van, más üzemelteti.
Tehát elképzelhető valamilyen szoftverrel befolyásolni ezt, vagy a router beállításával?

Próbáltam a LAN portokat felcserélgetni. Ugyanaz a jelenség, tehát nem a LAN port hibája.
Tudtok segíteni???


hétf. máj. 05, 2008 10:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Ok, köszi!


csüt. márc. 27, 2008 13:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
VaFec írta:
Az SMC router címe 192.168.2.1, a D-Link AP címe pedig 192.168.0.50, tehát akkor az AP címét változtassam olyanra, mint a routeré +1?
Igen, 0.2 vagy 0.50 vagy akarmi. A gépek pedig például 2.100-tól kapják DHCP-n vagy kéziben... ahogy tetszik.


csüt. márc. 27, 2008 10:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
nbela írta:
AP=AccessPoint azaz hozzáférési pont, tehát nem veszi, hanem sugározza a wireless jelet. De ha van bridge üzemmódja akkor igen. Csak a router és az AP ip címe ne legyen egyforma. Az egyik legyen .1 a másik .2.

Természetesen van neki. Ha jól tudom, akkor DWL2000 AP. Szóval az AP után is el lehet még osztani a jelet switch-el? Az SMC router címe 192.168.2.1, a D-Link AP címe pedig 192.168.0.50, tehát akkor az AP címét változtassam olyanra, mint a routeré +1?


szer. márc. 26, 2008 17:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
VaFec írta:
Működhet az a dolog, hogy a router wireless jelét egy D-Link AP-vel fogom, aminek a lan portjára rákötök egy switch-et, amihez további két gépet kapcsolok és van mindegyiken net?
AP=AccessPoint azaz hozzáférési pont, tehát nem veszi, hanem sugározza a wireless jelet. De ha van bridge üzemmódja akkor igen. Csak a router és az AP ip címe ne legyen egyforma. Az egyik legyen .1 a másik .2.


kedd márc. 25, 2008 20:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Üdv!

Működhet az a dolog, hogy a router wireless jelét egy D-Link AP-vel fogom, aminek a lan portjára rákötök egy switch-et, amihez további két gépet kapcsolok és van mindegyiken net?


kedd márc. 25, 2008 17:00
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
BaliLaci írta:
Az én anyósom meg eladó egy hétre! Már a megérkezés napján nyersz egy túróstésztát!
Tiszta haszon!
Üdv.


:gigalol: :gigalol: :gigalol:


pén. márc. 14, 2008 10:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 06, 2007 12:16
Hozzászólások: 50
Hozzászólás 
Az én anyósom meg eladó egy hétre! Már a megérkezés napján nyersz egy túróstésztát!
Tiszta haszon!
Üdv.


pén. márc. 14, 2008 10:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 15, 2007 15:32
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Találtam egy weboldalt, amivel tényleg pénzt lehet keresni az Interneten. És a határ a csillagos ég! Nézd meg! Nem bánod meg..

Próbáld ki, csak nyerhetsz vele: http://wmpartner.try.hu/?pid=ahülyékatúloldaltvannak (Teljesen ingyenes, sőt már a regisztrációért is rögtön kapsz 1000 Ft bónuszt!)

Számlát is kérek, köszi *** Dester ***

Üdv!


csüt. márc. 13, 2008 17:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Sziasztok, olyan problémám van, hogy van egy 1 Mbit-es netem, és amióta ráraktam egy routert azóta ha töltök le, sokszor lelassul 50 kbit/s alá, és megáll a letöltés. Ja, a másik szálon nem történik letöltés, tehát nem azért van, mert megterhelem. Mi lehet a baj?


szomb. márc. 08, 2008 21:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: kedd márc. 04, 2008 13:44
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Legfőképp csak böngészésre és játékra használjuk.Amikor a sávszélességet mértük nem ment semmi program a gépén


szer. márc. 05, 2008 17:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
uioo írta:
Szomszédommal osztottuk meg az internetet... nem teljes a sávszélesség mindig
Ha megosztott netet használsz, akkor miért vársz mindig teljes sávszélességet? Például ha a szomszédod is tölt lefelé, vagy méginkább akkor ha korlátozás nélkül tölt fölfelé torrenten vagy DC++, akkor az rendesen haza tudja vágni a letöltési sebességedet.


szer. márc. 05, 2008 16:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: kedd márc. 04, 2008 13:44
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
vagy vegyek egy wlan-os routert?


szer. márc. 05, 2008 14:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: kedd márc. 04, 2008 13:44
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Ha mozgatom a kábelt a csatlakozónál,nem szakad az internet meg csak a sávszélesség nagyon belassul.sebességmérésnél is láthatóan lassu a sávszélesség.Átvittem a gépet a szomszédba ott viszont nem tapasztaltam semmit.Pedig már háromszor is cseréltem csatlakozót a vezeték mindkét végén is/már más lan csatlakozót is vettem de nálam a leirtak vannak/hát nemtudom mi lehet.. esetleg a szervizzel megnézetem a gépet is


szer. márc. 05, 2008 8:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
uioo írta:
Ami kábel átjön hozzám,csatlakoztathatnék rá egy wlan-os routert?
Igen.
Idézet:
de ha a kábelt mozgatom akkor változó hol normális,hol meg nagyon lassu a net... a laptopba nemlenne jó a lan aljzat?
Elképzelhető. Elindítasz egy hosszú letöltést. Például: http://www.minipe.org/MiniPE.v2k5.09.03-XT_UPDATED.rar A Feladatkezelő Hálózat fülén grafikusan látod a sebességet. Megnézed, hogy tényleg akkor szakad-e meg, amikor a csatlakozót mozgatod. Másik géppel nem tudod megpróbálni?


kedd márc. 04, 2008 20:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: kedd márc. 04, 2008 13:44
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Elöre is köszönöm a segitséget!


kedd márc. 04, 2008 14:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: kedd márc. 04, 2008 13:44
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Sziasztok!Szomszédommal osztottuk meg az internetet/sima edimax router ott van/.Ami kábel átjön hozzám,csatlakoztathatnék rá egy wlan-os routert?Müködne-e ugy is nekem az internet?Laptopot használok és jobb lenne vezeték nélkül.-Még volna egy probléma ami két napja jelentkezett:nem teljes a sávszélesség mindig,de ha a kábelt mozgatom akkor változó hol normális,hol meg nagyon lassu a net.Ma cseréltük ki a vezetéket,de semmi változás nem történt.A kábel maradt de a lan csatlakozókat ujra lecseréltük,de semmi változás.. Nálla tökéletesen müködik a net,nálam továbbra is ez a hiba.. a laptopba nemlenne jó a lan aljzat? nem tudok már másra gondolni.


kedd márc. 04, 2008 14:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 06, 2007 12:16
Hozzászólások: 50
Hozzászólás 
Hannibal írta:
BaliLaci írta:
Sziasztok!
Lehet, hogy már elhangzott a problémámra a válasz de nincs sok időm átbogarászni az összes hozzászólást, így itt kérek segítséget!
TVnetwork-ös, kábeles internetünk van az egyik gépen. Vettünk hozzá egy TPLink routert! Szeretnék az én gépemre is netet, de valamiért nem jön be nálam! Megcsináltam már mindent (remélem)!
Jók a kábelek, jó a router, jó a hálókártya!
Mi a fenéért nem sikerül???
Előre is köszönöm a segítséget!


Részletezd egy kicsit, hogy mit csináltál. Mit hogy dugtál össze? Hány gép van, mik a beállításai, dhcp vagy fix ip, megy-e valahol a net vagy még sehol?

Szia!
Na! A netkábel be van dugva a routerbe! A router össze van kötve a két géppel! Az egyik gépen van internet, amelyikbe be lett vezetve eredetileg!
Ezen a gépen van net. Nálam, a másik szobában nincs! Valószínűleg újra kell telepítenem a masinát, mert ha laptopot dugok rá a szobámban lévő kábelre, van net, de csak akkor, ha kihúzom a kábelt a másik gépből!
Ez így kicsit bonyolult! Szóval csak akkor van nálam net, amikor a másik gépből kihúzom a kábelt, tehát csak az egyik gépre adja a netet!


vas. márc. 02, 2008 12:10
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
BaliLaci írta:
Sziasztok!
Lehet, hogy már elhangzott a problémámra a válasz de nincs sok időm átbogarászni az összes hozzászólást, így itt kérek segítséget!
TVnetwork-ös, kábeles internetünk van az egyik gépen. Vettünk hozzá egy TPLink routert! Szeretnék az én gépemre is netet, de valamiért nem jön be nálam! Megcsináltam már mindent (remélem)!
Jók a kábelek, jó a router, jó a hálókártya!
Mi a fenéért nem sikerül???
Előre is köszönöm a segítséget!


Részletezd egy kicsit, hogy mit csináltál. Mit hogy dugtál össze? Hány gép van, mik a beállításai, dhcp vagy fix ip, megy-e valahol a net vagy még sehol?


pén. feb. 29, 2008 10:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás Re: sebesség
arcadio írta:
Sziasztok!

A kérdésem az lenne ,h most szereltek be LAn elérést és ha kábellel van összekötve
a gép a routeren keresztűl akkor 16059 kbps ha viszont usb-s wifi adapterrel akkor meg csak 6069 kbps.
Miért van ez??
Az USB-s WiFi valószínűleg csak 802.11b-s. De a g-s sem igen tud többet 18-22Mbit/s-nál. Az enyémből is a max. valahol 20Mbit körül van, bár ritkán sikerül 36Mbitet tisztán elérni. A furcsa csak az, hogy 54Mbites csatlakozásnál 20Mbitet érek el, a 36-ot pedig 36Mbites kapcsolatnál jelezte... (24 és 64 között ugrál a kapcsolat sebessége a jelszinttől függően, 80%-ban persze 54-en áll).

Üdv!


pén. feb. 29, 2008 2:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 06, 2007 12:16
Hozzászólások: 50
Hozzászólás 
Sziasztok!
Lehet, hogy már elhangzott a problémámra a válasz de nincs sok időm átbogarászni az összes hozzászólást, így itt kérek segítséget!
TVnetwork-ös, kábeles internetünk van az egyik gépen. Vettünk hozzá egy TPLink routert! Szeretnék az én gépemre is netet, de valamiért nem jön be nálam! Megcsináltam már mindent (remélem)!
Jók a kábelek, jó a router, jó a hálókártya!
Mi a fenéért nem sikerül???
Előre is köszönöm a segítséget!


szer. feb. 27, 2008 11:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd feb. 26, 2008 23:31
Hozzászólások: 1
Hozzászólás sebesség
Sziasztok!

A kérdésem az lenne ,h most szereltek be LAn elérést és ha kábellel van összekötve
a gép a routeren keresztűl akkor 16059 kbps ha viszont usb-s wifi adapterrel akkor meg csak 6069 kbps.
Miért van ez??


kedd feb. 26, 2008 23:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 11, 2008 11:54
Hozzászólások: 24
Hozzászólás 
sziasztok...
nekem az alábbi lenne a problémám:
albérletbe nekünk digi-s net van, 15 megás kábeles (nem modemes)
ahogy bejön a kábel => be a routerbe... onnan pedig 3szobába szét... ezzel nincs is gond .. mindenhol jön rendesen...
az egyik szobába még van egy switch is mivel ott két gép is van... ez se lassítja...
mi is szeretnénk egy switchet megosztásra a másik szobába...! csak nekem az a gondom, hogy mikor átviszem a notimat a másik szobába és rákapcsolodok akármeyik gép helyett, nekem már éppenhogycsak jön a net... mintha 512es lenne vagy még lassabb... acer 3690es notim van (vista)... szal a kérdésem az lenne, hogy vajon ez mitől lehet, talán a gépem miatt, vagy a gépem nem szereti azt a switchet... mer potyára nem akarok zsét kidobni...

köszi szépen aki segít (érdemben hozzászol)
G


vas. feb. 03, 2008 12:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 312
Hozzászólás 
Netlimitert használok. Van egy grants fül a limit mellett, ami elvileg arra szolgál, hogy az adott sávszélességet garantálja az alkalmazásnak, amit megadok neki. Ez feleslegessé tenné a limitek alkalmazását, de sajnos nem akar nekem működni: Szóval hiába állítom be az IE-nek a max. sávszélt nagyon keveset kap.
Kép
A képen jól látszik, hogy az IE csak kb. 100 Kbit-et kap az 512-ből, a
reget-tel szemben !
Van ötlete valakinek, hogy miért nem működik?


pén. jan. 25, 2008 17:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jan. 25, 2008 12:12
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
ÜdV!

Kis segítséget kérnék az alábbira:
van egy asztali gép mely wireless kapja a jeleket egy Buffalo Airstation G54 switchről
ha a gép mellé teszek egy laptopot arról viszont nem működik a csatlakozás (hálózatot észleli, ha megadom SSID-n a nevét, mert állítólag a szolgáltató így titkosította + wepes kódolás)

Hiába klónozom, a működő asztali gép beállításait usb-n átviszem a laptopra se működik
És feltűnt hogya laptopnak a protokolljai között nem szerepel az AEGIS... erre szükség lenne? (ASUS a laptop, Aerios wireless modullal)

Egyébkent a laptop más helyen gond nélkül megy

Hogy lehetne a switch beállításaihoz férni? pl.ipcímét lekérni a működő géppel vagy bármi ami előrébb vinne, mert ha nyomok egy resetet a switchen akkor biztos működik a laptop is de elveszti a kódolását amit a szolgáltató adott de egy idő után lehet kiszorulok a hálózatból mert sok kalóz rámászik /mint a múltkor /
de így a reset utánni ujratitkosítás is érdekelne ha eccerűbb

Köszi


pén. jan. 25, 2008 12:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Szánalmas...
Már két éve is az volt.
Megy a bejelentős topicba, csak hogy tudd. :)

Üdv!


kedd jan. 08, 2008 2:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
varga14 írta:
hogy kell megosztani. DunaWeb-es netem van. Szal nem modemes. Kösike előre is
Gondolom a netet hálózati kábelen kapod. Akkor kell a gépbe egy plusz hálókártya és azon keresztül összekötöd a két gépet és bekapcsolod a net kapcsolaton az internet megosztást. De ha mész a boltba hálókártyát venni, akkor már inkább routert vegyél. Abból is inkább wlan (antennás) routert. És akkor nem kell bekapcsolva tartani a netes gépet és wireless módon is tudsz csatlakozni.


vas. dec. 23, 2007 1:16
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Idézet:
amely egy 98-as XP


Ezt légyszike részletezd egy kicsit. Lehet, hogy csak késő van és azért nem fogom fel :oops:


vas. dec. 23, 2007 0:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. dec. 22, 2007 19:56
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: no
Hozzászólás 
Sziasztok van egy kis gondom! Van egy WinXp 2000-res alkalmazású gépem. Evvel szeretném megosztani a gépemet, amely egy 98-as XP. A 2000-resen van a net, csak nem tudom , hogy hogy kell megosztani. DunaWeb-es netem van. Szal nem modemes. Kösike előre is


szomb. dec. 22, 2007 20:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Összekötöttem a LAN-on keresztül, úgy látom, megy minden. Kösz! :D


csüt. nov. 15, 2007 13:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
izenahogyishivnak írta:
Patch kábellel kössem össze?


a legtöbb routernek mindegy, hogy pecs vagy krossz kábelt használsz.


szer. nov. 14, 2007 18:00
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
T68m írta:
vackor írta:
A két routert össze lehet kötni a LAN portjaikon keresztül is.


Igen, ezt írtam fentebb:

"3. routert is lehet switchként használni, ilyen esetben a wan portját ne kössök be, és tiltsuk le a saját dhcpjét a saját menüjében."


tényleg írtad, csak nem hittem el :lol: Na majd kipróbálom. Patch kábellel kössem össze?


szer. nov. 14, 2007 16:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4786
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Igen, és a DHCP-t sem felejtetted ki, mint én. Köszi! :-)


szer. nov. 14, 2007 11:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
vackor írta:
A két routert össze lehet kötni a LAN portjaikon keresztül is.


Igen, ezt írtam fentebb:

"3. routert is lehet switchként használni, ilyen esetben a wan portját ne kössök be, és tiltsuk le a saját dhcpjét a saját menüjében."


szer. nov. 14, 2007 11:14
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4786
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Szerintem nem fogsz tudni csak switch-et használni, mert egyszerre csak 1 gép fog IP-címet kapni. A legtisztább ügy, ha van egy routered ami közvetlenül csatlakozik, és a kapcsolatot a router saját switch portjain, illetve másik switch segítségével osztod tovább. A két routert össze lehet kötni a LAN portjaikon keresztül is.


szer. nov. 14, 2007 10:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Switch-t is konfigurálni kell (mint a routert), vagy azt csak össze kell dugni?


szer. nov. 14, 2007 7:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Összekötöttem ezt a 2 routeres hálót. Az első routeren beállítottam a PPPoE-t, a másodikon dinamikus IP-t, úgy nézett ki, hogy minden jó lett elsőre. De nem. Az első routeren lévő gépen úgy látom, minden oké, de a második routeren lévő gépeken nem megy minden. A legtöbb honlap bejön, de van a szomszédnak egy munkához szükséges oldala, (olyasmi, mint a biztosítókak, ahol ügyfelek adatait rögzíti fel). aspx oldal. A belépés és kb. a ott található menűk fele működik, fele nem. Pl. be tudja gépelni az ügyfelek adatait, de ha rányom a mentésre, az már nem megy. Meg FTP kapcsolattal is vannak gondok.

Azt olvastam, hogy nem szerencsés dolog 2 routert egymás után kapcsolni, sorba kapcsolt tűzfalak, ..., meg mitudomén miért. Én a tűzfalat kikapcsoltam mindkét routeren. Az a gond, hogy router van mindkettőnknek, de ha jobb lenne switch, akkor inkább kiadom azt a 2-3000 forintot, csak jó legyen. Vagy mit kell még állítani a második routeren, hogy minden jó legyen?


szer. nov. 14, 2007 7:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 15:29
Hozzászólások: 15
Hozzászólás Please help!
Sziasztok!

Akadt volna egy kis wireless-es gondom.

Netmegosztáshoz vásároltam egy TP-Link TL-WR543G típusú routert, meg egy szintén TP-Link TL-WN322G Usb-s sticket.
A két eszköz szabad térben látja egymást ami kb.130-140m.
A jelerősség jó és nagyon jó közt változik.

A bajom csak annyi, hogy a notebook amibe az USB-s cucc van dugva indítás után megkapja az IP-jét, be is csatlakozik, és el is hajítja a kapcsolatot.
Ezt kb. 3* eljátsza és egyszercsak beindul és megy minden ahogyan kell.

Ezt a 3* csatlakozást, hogyan tudnám orvosolni?

Segítséget előre is köszi!
üdv:Taresz :rulez:


vas. nov. 11, 2007 12:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Ez az is-is a routolásra, NAT-olásra sokkal szimpatikusabb. Egy router mégiscsak routoljon. :lol: Csak T68m hatására már elfogadtam volna, hogy amúgy is lehet.
Mert mi másért küldené ki a WAN-on tiltott lokális IP-jű csomagokat a WAN oldalra?
Még az lehet, hogy van annyira intelligens, bár ehhez talán nem is túl sok kell :D, hogyha látja hogy ha a WAN oldalon is lokális cím van, akkor arra kiküldi, NAT-olja, mert nem okozhat semmi problémát.
De a saját lokális címei meg mégis tiltottak, így ha a WAN oldalon is az a címtartomány van, akkor azokat a csomagokat meg eldobálja.
Valahogy így lehet akkor. Vagy hogy? :wink:

Ezekkel a lokális IP-kkel tényleg lett egy kis keveredés. :lol:


vas. nov. 11, 2007 7:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4786
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Tényleg nem kötözködésből, de...
TargeT írta:
a házi router nem routol, hanem NAT-ol

Szerintem meg is-is. A NAT a külső/belső kapcsolathoz kell, de routing tábla alapján történik a forgalom vezérlése - mit kell helyben továbbítani, mit kell átjárón keresztül, mit kell magának a routernek feldolgozni (saját cím, loopback). Ezen kívül a jobb routerek még a hálózat szerkezetét is vizsgálják (pl. STP-vel), és a pillanatnyi forgalmi adatok alapján döntenek az optimális routing érdekében. Különösen lényeges ez ott, ahol vezetékes és vezeték nélküli kapcsolat is van, és egy host több irányból is elérhető.


vas. nov. 11, 2007 1:05
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 820 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség