Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd jún. 04, 2024 2:53



Hozzászólás a témához  [ 352 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
SOS! melyik internetszolgáltatót válasszam? 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Tron írta:
Tekerhetek mégegyet a témán?
Az általam említett ismerős egynéni vállalkozó. Mint ilyen a magánemberként használt neve és címe teljes egészében megyegyezik a céges nevével és címével.

Persze egyéni vállalkozónál mindig az név, mint a saját neve :D És a telephely is sokszor a magán lakcím (de lehet más is).
A számlát direkt megkülönböztetik, hiszen adhatnak a magánszemélyének egy számlát, ahol a "Gipsz Jakab" névre szól a számla és adhatnak cégeset, ahol "Gipsz Jakab egyéni vállalkozó" névre szól a számla. A kettő már itt nem mindegy! Ráadásul a magánszemély és az egyéni vállalkozó adószáma sem ugyanaz (ennek céges számlánál rajta kell lenni a számlán, ez alapján azonosítják be egyértelműen az APEH-ban). Egyértelműen meg van különböztetve, hogy egy számla magán vagy céges.
Biztos van sok kiskapu, de azért ennyire nem hülye az APEH :)

Tron írta:
- Ha jóltudom (,de majd jönnek aktív vállalkozók vagy könyvelők és megmondják az igazit), gépkocsi használat elszámolásához még mindig nem kell gépkocsi tulajdonosnak lenni. Csak vezetni kell a megfelelő nyílvántartást.

Fentebb nem gépkocsi használat elszámolásáról volt szó, hanem gépkocsi javítási költség elszámolásáról.
Gépkocsi használatot valamekkora minimális határ alatt elszámolhatsz mindenféle nyilvántartás nélkül is. Ha átléped a határt, akkor kell útnyilvántartást vezetni: melyik autóval hány km-t mentél, milyen célból, km óra állása ettől-eddig.
Gépkocsi használathoz --szerintem-- kell valamilyen dokumentumnak lennie, legalább egy bérleti szerződésnek, vagy hogy odaadták kölcsönbe. Különben az egész utca gépkocsi használatát leírhatnám ... :roll:

De a javítási költség --amiről fentebb szó volt-- az más tészta (hiszen pl. ha bérelek egy bérautót 2 napig, akkor a tankolásról kapott számlát elszámolhatom, de a javítást nem, hiszen azt nem én fizetem, hanem a cég, akitől a kocsit bérelem)

Gépkocsi használat:
Ha tudod a km órát machinálni, akkor megoldható, hogy sok ismerős --akiknek nem kell számla-- kér számlát a benzinkúton tankoláskor, de a Te nevedre, Te meg leírod hogy ennyi km-t mentél és kész.
Persze ehhez kell megfelelő úticél is, pl. ha messze laksz a melóhelytől vagy rendszeresen tárgyalásokra kell menned távoli helyekre, akkor megcsinálhatod, hogy beírsz kamu utakat, hiszen nem fogják tudni, hogy tömegközlekedéssel mentél-e vagy gépkocsival, vagy hogy egyáltalán valóban mentél-e annyi alkalommal.
De azt pl. nem írhatod le, hogy vasárnap elmentem kirándulni 200 km-t, mindenképpen megfelelő úticél kell.

Tron írta:
- Ha jóltudom (,de majd jönnek aktív vállalkozók vagy könyvelők és megmondják az igazit), akkor a vállalkozók, akik a lakásukon működtetik a vállalkozást, egy egyszerű nyilatkozatot írnak arról (saját maguknak), hogy hány %-ban teszik ezt. Innentől kezdve a lakással kapcsolatos valamennyi költséget a megadott %-ban elszámolhatják.

Ezt írtam fentebb, hogy legelső alkalommal kb. 10 évvel ezelőtt, amikor először voltam vállalkozó, én is ezt akartam csinálni, de a könyvelő gyorsan lebeszélt róla.
Ha kijön az APEH akkor megnézik, valóban annyi %-e az a %, és sok mindenbe beleköthetnek. (Persze ha nem jön adóellenőr, akkor jól jártál)
Tron írta:
- Dolgozónak havonta adómentesen 6000 Ft-nyi étkezési hozzájárulás adható, amit a cég elszámolhat.
stb stb, de inkább nem folytatom, mert már tényleg eléggé OFF

Nem csak az étkezési hozzájárulást, hanem a dolgozó egész fizetését --sőt az összes céges kiadást-- elszámolhatja a cég.
Amivel szerintem összekeverted: az étkezési utalvány után nem kell munkáltatói adót fizetni (vagy kevesebbet kell, mint a fizetés után), ezért jobban jár a cég, ha a fizetés egy részét így adja.
Ha jól tudom, bár nem vagyok benne a témában, a hideg élelemre jár 6e ft, de van olyan amit csak meleg élelemre lehet költeni, abból 12e-t adhatnak havonta, és ha a cég ad étkezési utalványt, akkor a dolgozó dönthet, hogy melyiket kéri. Hátránya, hogy a 12e-st csak étteremben tudod elhasználni, és ott drágább a kész kaja, mint a sarki közértben az alapanyag, vagyis a 12e-ből kevesebbet eszel, mint a 6e-ből.

Egyébként nem csak étkezésre van ilyen, hanem van olyan utalvány is, amit pl. üdülésre vagy pl. internet előfizetésre (is) fel lehet használni.
Tron írta:
Hogy kicsit ON is legyen: miért ne fizethetné a cég az alkalmazott internetjét, ha mondjuk kijelenti: amunkájához kell? Gondolok itt távfelügyeletre és hasonlókra.

Biztosan fizetheti.
De ha kijönnek ellenőrizni, akkor beleköthetnek, hogy biztosan kell-e.
És ha úgy találják, hogy nem kell a cég működéséhez, akkor az valamilyen juttatásnak minősül, és adózni kell(ett volna) utána.


kedd dec. 30, 2008 13:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Tekerhetek mégegyet a témán?
Az általam említett ismerős egynéni vállalkozó. Mint ilyen a magánemberként használt neve és címe teljes egészében megyegyezik a céges nevével és címével.
- Ha jóltudom (,de majd jönnek aktív vállalkozók vagy könyvelők és megmondják az igazit), gépkocsi használat elszámolásához még mindig nem kell gépkocsi tulajdonosnak lenni. Csak vezetni kell a megfelelő nyílvántartást.
- Ha jóltudom (,de majd jönnek aktív vállalkozók vagy könyvelők és megmondják az igazit), akkor a vállalkozók, akik a lakásukon működtetik a vállalkozást, egy egyszerű nyilatkozatot írnak arról (saját maguknak), hogy hány %-ban teszik ezt. Innentől kezdve a lakással kapcsolatos valamennyi költséget a megadott %-ban elszámolhatják.
- Dolgozónak havonta adómentesen 6000 Ft-nyi étkezési hozzájárulás adható, amit a cég elszámolhat.
stb stb, de inkább nem folytatom, mert már tényleg eléggé OFF

Hogy kicsit ON is legyen: miért ne fizethetné a cég az alkalmazott internetjét, ha mondjuk kijelenti: amunkájához kell? Gondolok itt távfelügyeletre és hasonlókra.


hétf. dec. 29, 2008 19:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Szvsz a lényeg az, hogy elvileg minden jövedelem után adót kell fizetni. Cégnek és magánszemélynek is. Eltekintve a kivételektől.
De hát a magyar ember szereti megkerülni a kötelezettségeket.


Tudod, ha csak a jövedelem után kéne adót fizetni, akkor itt nagyon boldog emberek élnének. :wink:


hétf. dec. 29, 2008 18:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Szvsz a lényeg az, hogy elvileg minden jövedelem után adót kell fizetni. Cégnek és magánszemélynek is. Eltekintve a kivételektől.
De hát a magyar ember szereti megkerülni a kötelezettségeket.


hétf. dec. 29, 2008 16:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Ha van egy magán autóm (én vagyok a tulaj és az üzembentartó), annak a javítási költségeit nem írathatom le a céges adóból. Hiszen az autónak semmi köze a céghez, lehet hogy otthonról távmunkát csinálok, és 1 km-t sem autózok céges ügyből kifolyólag.
Esetleg ha tartós bérletet köt az autóra a cég velem (de akkor asszem a cég lesz az üzembentartó alapból, és lehet ugyanolyan szabályok vonatkoznak rá, mintha céges autó volna)

Ugyanez van mindennel, pl. az otthoni tévéd javíttatását sem írathatod le.

Most sajna nincs könyvelő a közelemben hogy megkérdezzem tőle, de számomra nagyon furcsa, hogy hogyan fizetnék egy magáncélú kifizetést céges pénzből ...


vas. dec. 28, 2008 19:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Röviden: céges pénzbõl fizetsz ki olyat, ami:
1. nem céges használatra van (mert lakossági elõfizetés, nem üzleti),
2. nem a cég használja -a papírok szerint-, mert a szolgáltatónál Te vagy bejegyezve használónak, mint magánszemély (csak a számla megy a céghez, a cég csak a kifizetõ)


Ha egyéni vállalkozó vagy, lehet nem érzed a különbséget magán és céges között, hiszen mindkettõ Te vagy. (Persze ennek ellenére van különbség!)
De ha egy bt.-d van, vagy egy kft.-d, akkor jobban látni, hogy a kettõ más.


1. az, hogy nem céges használatra van, az adózás szempontjából lényegtelen, indifferens. Egy külön vita tárgya lehetne
2. hogy ki használja tényleges az nem az előfizetőtől függ, még adózási szempontból sem. Erre írtam azt, hogyha van egy kocsid, azt sem biztos, hogy át akarod írni a cég nevére. De ettől még használhatja a céged, sőt a költségeit is fizetheti.


vas. dec. 28, 2008 18:00
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Nem tudják megkülönböztetni, ebben igazad van, .gúnár.!
(Elvileg az ISP-nél megvan, hogy mikor hová/honnét volt forgalmad, elvileg meg is nézhetik, nem tudom szokták-e; szerintem sem nézik meg; ráadásul külső proxyval akár megoldható hogy ne is lássák - de most ez mindegy is a mostani téma szempontjából)
Amiből kiindul az egész, az az, hogy a számla egy magán előfizetésről szól, nem cégesről!

Ezt mondom az eleje óta, hogy Te cégesen leírsz egy olyan dolgot, ami egy magán szolgáltatás előfizetése/havidíja.

Fizetsz egy magán előfizetést (a netszolgáltatónál is úgy vagy felvéve, mint magánszemély, lakossági csomagra), de ennek a számlája a cégedhez jön, és a céges bevételből levonod adózás előtt.

Ezért mondtam, hogy elképzelhető, hogy beleköthetnek, hogy a Te (magán) neveden van egy lakossági (magán) előfizetés, amit a céged fizet, pedig ez nem céges szolgáltatás. Aki a számla szerint igénybe vette, az sem a cég, hanem Te mint magánszemély (a számlán csak a fizető a cég, aki igénybe veszi, az egy magánszemély. Azért, hogy a lakossági csomagot kapd, ne az üzletit)

Röviden: céges pénzből fizetsz ki olyat, ami:
1. nem céges használatra van (mert lakossági előfizetés, nem üzleti),
2. nem a cég használja -a papírok szerint-, mert a szolgáltatónál Te vagy bejegyezve használónak, mint magánszemély (csak a számla megy a céghez, a cég csak a kifizető)


Ha egyéni vállalkozó vagy, lehet nem érzed a különbséget magán és céges között, hiszen mindkettő Te vagy. (Persze ennek ellenére van különbség!)
De ha egy bt.-d van, vagy egy kft.-d, akkor jobban látni, hogy a kettő más.


vas. dec. 28, 2008 15:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
off:
na igen, a telefonszámlánál megkülönböztethető a céges és a magán használat. Internet esetén ez nem tudom, hogyan működhetne. Elég érdekesen nézne ki egy számlarészletezés, hogy pl. mikor játszottam online játékot és mikor távmenedzseltem. :lol: Tehát ha az én lakhelyemen, ami tegyük fel, a cégnek egyben telephelye is, internetet használok, sőt mitőbb még van mellé egy vezetékes telefon is, amit hívásra nem használok, csak a net miatt van, akkor arra is ráfoghatom, hogy céges használatú.


vas. dec. 28, 2008 13:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
ja, így van. Tehát a számla önmagában nem elég, kell ahhoz az is, amiket te is írtál. Az eredeti kérdésfelvetés pont ezzel van összefüggésben, ha még számlafizetőként sincs a cég feltüntetve, akkor elszámolhatatlan a telefonszámla. Ha számlafizető a cég, attól még nem lesz automatikusan elszámolható, de egy lépéssel közelebb lesz hozzá.


vas. dec. 28, 2008 7:45
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
...
az elején értettem amit írtál, a végén már nem.... Ha Pista bá' a féltengely javításának számláját eleve a céged nevére kéri, akkor miért ne számolhatnád el? (függetlenül attól, hogy ez nem teljesen tisztességes) A gond csak akkor van, ha az moszkvics féltengely, neked pedig skodád van! :lol:

Hiába van ugyanolyan típusú autóm, mint a Pista bácsinak, ha ráírják a rendszámot is a számlára :roll:

Itt eggyel feljebb, amit vasti írt az igaz: annak idején még a 90-es évek végén, amikor először kezdtem komolyabb vállalkozást, akkor választhattam, hogy mi legyen a "cég" (egyéni vállalkozó) telephelye. Lehetett beírni vagy ahol laktam, vagy a cég telephelyét, akinek alvállalkozója voltam. Akkor én kitaláltam, hogy legyen otthon, így pl. leírathatom az adóból a telefont, az internetet (meg a mit tudom én mit, még talán a fűtés egy részét is, hiszen azok is a munkahely költségei, még ha csak részben is). Ekkor mondta az első könyvelő, akivel dolgom volt, hogy ácsi, a telefont --vezetékest is és mobilt is-- csak akkor írathatom le, ha valamekkora résznél nagyobbat használok céges ügyekre, és azt meg is nézhetik, ha kijönnek ellenőrizni (nekem meg céges telefonálni valóm nem volt, akkor telefonáltam be a melóba, ha valamiért nem mentem be; a hívások 99%-a szülők, barátnő, meg pár ismerős között merült ki) ... a fűtésre már nem emlékszem, de azzal is volt valami, amiért nem lehetett leírni; vagy lehet hogy csak néhány %-át lehetett volna, már nem emlékszem sajna ...

Ilyenekre emlékszem, hogy lehetett leírni pl.:
- ruhát (mondván, hogy a melóba abban járok; persze csak minimális mennyiségben - igaz én nem is vagyok egy ruházkodós típus, évente kb. egyszer veszek egy farmernadrágot + 2 pólót, annyit még le lehetett írni),
- kaját havonta valami kis mennyiségben (mondván, hogy megbeszélés volt, mert ügyfél jött hozzám és megkínáltam kólával és süteménnyel, de itt valami nagyon kicsi havi limit volt),
- aztán ami a legtöbb volt az a benzin: ismerősök hoztak rengeteg benzin számlát (tankolásnál nem írják fel a gépkocsi rendszámát, ezért bárki elszámolhatja, akinek a nevére töltik ki) én meg elszámoltam, mintha minden nap autóval jártam volna melózni (kb. napi 100 km), de havi X km fölött már vezetni kellett km könyvet is, és a km óra számlálójának egyeznie kellett vele :wink:

Volt még 1-2 ilyesmi, amiről jó volt a számla, de már nem emlékszem mindre, csak arra, hogy nagyon sok dolgot nem lehetett leírni. Pl. autójavítást sem (attól még az elején több ismerős óva intett, hogy céges autót csináljak a magánból, de már erre sem emlékszem sajna, hogy mi volt az oka kb. 10 évvel ezelőtt. Ezért magán maradt. De volt valami szerződés, hogy a "magán magamtól" béreltem a "vállalkozó magam", vagy csak szó volt róla, hogy ilyet kellene csinálni, de aztán mégse kellett ... rég volt már, és zavaros ... km után lehetett leírni az biztos ...)

Szerintem menjünk át az OFF-olós topikba, mert ha idejön egy admin, akkor kitör a III. világháború :roll:


vas. dec. 28, 2008 0:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Tényleg nem ilyen egyszerű ám, hogy ha egy számlán egy cég neve szerepel, akkor azt leírhatja, elszámolhatja, költségelheti, stb....

Ezt alá is kell támasztani: ha vásárolsz valamit, akkor azt meg kell tudni mutatni amíg "ki nem fut", akármit eleve nem számolhatsz el (pl. infós cégnél 100m3 tűzifát meg mellé egy IFA-t;-) , nézhetik a tevékenységi körödet, mi szerepel az alapító okiratban stb., kapcsolódik-e ahhoz az adott "beszerzés", felhasználásra vagy eladásra ment, ha eladásra, hol a számla az értékesítésről, vagy raktáron van még - elő vele, szóval ha adóellenőrzés van, akkor van a baj. Amúgy persze, a könyvelő azt csinál, amit akar / akarsz, kérdés, hogy jogszerű-e.

Az egyik rokonom adóellenőr, nem ma kezdte: ő azt mondja, ha lehet, egyéni vállalkozóként még a telefonomat se számoljam el, mert akár bele is lehet kötni, ha akarnak, hívásrészletezés, ha már a hívások fele a családba ment, akkor jogtalan, stb.

Üdv!


szomb. dec. 27, 2008 19:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
T68m írta:
hadd mondjak egy másik példát. Van nekem egy kocsim, de nem akarom a cégnak ajándékozni, nevére átírni. A kocsi költségeit - mivel az autót a cég használja - ezért a cég is fizeti, annak a nevére kérünk számlát benzinrõl, alkatrészrõl, javításról. Na, így van ez elõfizetõ és számlafizetõ megkülönböztetés esetén is.

De errõl csak kell valami papír (pl. hogy a céget kell bejelenteni a gépkocsi üzemeletetõjeként, vagy nem tudom)

Különben az egész utca autójának a számláit az én cégemmel iratnám le. (Pl. ha az utcában lakó Pista bácsi hoz egy számlát féltengely cserérõl, akkor adok neki egy ezrest --õ, mint magánszemély úgysem tudná semmire használni a számlát--, én meg leírom az adómból, és azt mondom adóellenõrzéskor, hogy ja kérem, a cég használja a Pista bácsi autóját)

Szerk:
Érted, amit mondok: van egy számla, amit leírok az adóból, és nem a cég internet havidíjáról, hanem Gipsz Jakab internet havidíjáról szól. Persze a számla a cég nevére szól, mert õ a fizetõ, de rajta a leírás, hogy mit is fizetek, az egy magánszemély költsége. Érted, a megnevezés rovatban nem az van, hogy "X.Y. Bt. 2008. június havi internet díja", hanem az, hogy "Kovács Pista 2008. június havi internet díja"


az elején értettem amit írtál, a végén már nem.... Ha Pista bá' a féltengely javításának számláját eleve a céged nevére kéri, akkor miért ne számolhatnád el? (függetlenül attól, hogy ez nem teljesen tisztességes) A gond csak akkor van, ha az moszkvics féltengely, neked pedig skodád van! :lol:

Ha az előfizető magánszemély, akkor ez olyan, mint a kocsitulajdonlás. Természetesen az APEH nem fogadja el csak úgy a féltengelyszámlákat, ha a cég nevén nincs is kocsi. De ha van erről egy bérleti szerződés, akkor már teljesen jogos a féltengely céggel való javíttatása.


szomb. dec. 27, 2008 19:21
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
hadd mondjak egy másik példát. Van nekem egy kocsim, de nem akarom a cégnak ajándékozni, nevére átírni. A kocsi költségeit - mivel az autót a cég használja - ezért a cég is fizeti, annak a nevére kérünk számlát benzinről, alkatrészről, javításról. Na, így van ez előfizető és számlafizető megkülönböztetés esetén is.

De erről csak kell valami papír (pl. hogy a céget kell bejelenteni a gépkocsi üzemeletetőjeként, vagy nem tudom)

Különben az egész utca autójának a számláit az én cégemmel iratnám le. (Pl. ha az utcában lakó Pista bácsi hoz egy számlát féltengely cseréről, akkor adok neki egy ezrest --ő, mint magánszemély úgysem tudná semmire használni a számlát--, én meg leírom az adómból, és azt mondom adóellenőrzéskor, hogy ja kérem, a cég használja a Pista bácsi autóját)

Szerk:
Érted, amit mondok: van egy számla, amit leírok az adóból, és nem a cég internet havidíjáról, hanem Gipsz Jakab internet havidíjáról szól. Persze a számla a cég nevére szól, mert ő a fizető, de rajta a leírás, hogy mit is fizetek, az egy magánszemély költsége. Érted, a megnevezés rovatban nem az van, hogy "X.Y. Bt. 2008. június havi internet díja", hanem az, hogy "Kovács Pista 2008. június havi internet díja"


szomb. dec. 27, 2008 18:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Idézet:
Pl. kollégának volt olyan könyvelője, hogy akármiről vitt számlát, mindent leírt neki.

Lehet, addig míg egyszer nincs adóellenőrzés. A haver járt így, 300 ezerbe került neki, plusz vissza kellett fizetni a kedvezményt. :shock:

Tudom, szívás, ha lebukik ilyesmivel az ember.
Ennek a srácnak is minden baja volt, amikor rájött, hogy nem lehet bármit leiratni, és ráadásul nem volt elég, hogy utána jól csinálta, hanem még 5 évig aggódhatott.
Pl. ilyeneket talált ki, hogy mindenki minimálbérrel volt bejelentve (egyéni vállalkozóként vagy bt.-ként) és ő a következő hónaptól +5e ft-tal többel jelentette be magát, mert szerinte akkor X%-kal kisebb az esélye, hogy adóellenőrzést kap :D


szomb. dec. 27, 2008 18:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
hadd mondjak egy másik példát. Van nekem egy kocsim, de nem akarom a cégnak ajándékozni, nevére átírni. A kocsi költségeit - mivel az autót a cég használja - ezért a cég is fizeti, annak a nevére kérünk számlát benzinről, alkatrészről, javításról. Na, így van ez előfizető és számlafizető megkülönböztetés esetén is.


szomb. dec. 27, 2008 18:16
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Oké, értem én.
Csak az fura, hogy a számla egy magánszemélynek van kiállítva, miközben cég használja.


Mondom még1x: cégnévre van kiállítva a számla.


szomb. dec. 27, 2008 18:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Idézet:
Pl. kollégának volt olyan könyvelője, hogy akármiről vitt számlát, mindent leírt neki.

Lehet, addig míg egyszer nincs adóellenőrzés. A haver járt így, 300 ezerbe került neki, plusz vissza kellett fizetni a kedvezményt. :shock:

Idézet:
Sose értettem, hogy cégeknek miért drágább minden, mint magánszemélynek?

Az a gyanúm, hogy a cégek kirántanak valmilyen állami támogatást, ha lakossági a szolgáltatás iránya. Ezt a kedvezményt meg beteszik az árba. :roll:


szomb. dec. 27, 2008 15:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Oké, értem én.
Csak az fura, hogy a számla egy magánszemélynek van kiállítva, miközben cég használja.
Könyvelési szempontból ugyanúgy másnak szól a számla, mintha mondjuk a szomszéd nevén volna.
Lehet, hogy az adóhatóság nem veszi zokon, mert a Te céged, és a számla Neked szól. De igazából a cég nevére kellene szólnia.
A Te dolgod, csak rámjött a "majd én megmondom" ... :oops:

Lehet, hogy tudod, de azért:
hogy a könyvelő mit ír le, és mit nem, az csak tőle függ. Viszont ha olyan számlát is leír, amit nem szabadna, akkor Téged büntetnek meg, nem őt. Erre vigyázz!
Kivéve, ha olyan szerződésed van vele, hogy ő viseli a felelősséget a könyvelésért (de ilyen szerződést még nem sikerült csinálnom egy könyvelővel sem :) ).

Pl. kollégának volt olyan könyvelője, hogy akármiről vitt számlát, mindent leírt neki.
Nekem meg volt olyan könyvelőm, hogy egy számítógépet --amit elvileg 3 év alatt lehet leírni értékcsökkenésként-- úgy vettem, hogy külön számla volt minden részegységről, és így már a számlákat le lehetett írni azonnal (most nem tudom, hogy mennyi a határ, de akkor még 20e ft volt az azonnali értékcsökkenésként elszámolható határ, és az alkatrészek külön-külön alatta voltak) De azt mondta, hogy ő ezt egyben fogja leírni, az akkori aktuális év helyett 3 év alatt, mert ha az APEH-tól kijönnek, akkor megbüntetnek, hogy az egy darab számítógép ... hiába mondtam, hogy:
- ez nem egy darab számítógép, hanem egy kupac alkatrész, mindről külön számlával, és akár szétoszthatnám 5 másik számítógépbe külön-külön, akkor ezek soha az életben nem lennének egy gépben, vagyis akkor külön kéne leírnia.
- vehettem volna mindegyiket külön napokon, még aznap elszámoltatom, és mire egyiket megveszem, a másik le van értékcsökkentve. Ekkor is külön leírná, hiszen még lehet én sem tudom, hogy holnap mit fogok venni, és mind külön vásárlás.
- nincs olyan előírás, hogy ha veszek x darab alkatrészt, azt nem tehetem egy számítógépbe, csak különbözőkbe.
De ő akkor se, az egy gép lesz, tehát 3 évi adóból kell leírni ...

Nem lebeszélni akartalak, Te így csinálod a számlát, nincs is semmi közöm hozzá, a fentit csak azért írtam le, hogy lásd, hogy miért szóltam bele az egészbe. Ráadásul lehet, hogy meg se büntetnek érte.

Más:
Sose értettem, hogy cégeknek miért drágább minden, mint magánszemélynek?
Pl. ismerősnek volt egy kis üzlete, és üzleti net csomagja volt, kb. duplája, mint az ugyanaz otthonra ... de nem csak ez, hanem pl. a víz is drágább volt neki ... pedig nem használt ő nagyobb mennyiségű vizet, mint mondjuk bárki más otthon (IT cég volt, volt berakva egy WC + egy mosdó, mert előírás volt; szóval még csak nem is fürödtek, gyakorlatilag alig fogyott a víz, kb. 1 nap kétszer lehúzták a WC-t, de lehet annyi se) Mégis kb. dupla árban volt neki egy m3 víz.
Az áram is drágább volt, de ott, ha jól emlékszem, nem egy kWh ára volt több, hanem egy fix összeg volt pluszban havonta.


pén. dec. 26, 2008 23:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Nekem a munkámhoz kell az internet. A cég profiljában benne van hivatalosan. A könyvelőm is így látja. Ő meg már csak tudja.


pén. dec. 26, 2008 19:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
.gúnár.
Laci_L-nek van igaza!
Hogyan számolhatnál el bármit amit akarsz az adóból?
Ilyen elven az asszony tamponját is elszámolnám, és senkinek semmi köze hozzá, mert a boltban cégnévre szóló számlát kértem róla :roll:

Elvileg a könyvelődnek (vagy aki csinálja a könyvelést, mert csinálhatod saját magadnak is akár) kell tudnia, hogy mi számolható el és mi nem. Meg azt is, hogy milyen célra mennyi pénz számolható el, mert van olyan is, amiből csak X összegig lehet leírni az adóból (pl. repi kaják).
Addig nincs baj, amíg nem kapsz egy adóellenőrzést.

Ettől függetlenül, elképzelhető, hogy "kimagyarázható", hogy a cég telephelyére vagy épületére egy magánszemélyes előfizetés van, amit a céges pénzből fizetnek ki, hiszen végülis ez céges használatra van. De bele lehet kötni, hogy akkor miért magánszemély nevére jön a számla, miért nem a cég nevére.

.gúnár. írta:
Nem. Cégnévre jön a számla rendesen. Innentől kezdve meg senkinek semmi köze ahhoz, hogy ki az előfizető.

Senkinek semmi köze, kivéve az APEH-nek ... igaz, azt mondják, hogy a kivétel erősíti a szabályt :)
Akkor a barátnőd meg az összes ismerősöd internet-, áram-, fűtés-, víz-, gázszámláját is át lehetne "irányítani" a cégedhez (a céget jelentik be számlafizetőnek), és azokat a számlákat is leírhatnád szerinted?


pén. dec. 26, 2008 19:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
... Nem. Cégnévre jön a számla rendesen. Innentől kezdve meg senkinek semmi köze ahhoz, hogy ki az előfizető.

Az, hogy cégnévre van egy számla, nem jelenti azt hogy el is számolható. A könyvelő mit szól hozzá (az adóellenőrről nem is beszélek)? :shock:

Lehet számlát kérni az elnyalt fagyiról, vagy a strandbelépőről is. Elszámolni már húzós lehet. :D

De meg lehet próbálni. :roll:


pén. dec. 26, 2008 15:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
.gúnár. írta:
Tron írta:
Így viszont olcsóbb lesz (bár nemtudom, számít-e). Egy ismerősöm végigjátszotta.
Rendeléskor kiderült, hogy mint magánember cca 8000-ért kap netet (évekkel ezelőtt volt), de ÁFÁ-s számla csak céges előfizetéshez jár, az viszont 12.000 fölött lenne. Kis beszélgetés az ügyintézővel és kiderül:
Köttessen be magánt 8e-ért és ballagjon be egy nyilatkozattal, hogy a cége átvállalja a díjat. Símán ment.
(most, ha jóllátom a cégem 2M net 9000, a magán 4000. tényleg: kinek találták ki az 500 megás csomagot???)


Én mindig is így csináltam úgy a vezetékes és a mobiltelefonnal, mint a nettel. Tehát az előfizető magánszemély, a számlafizető a cég. Így magánelőfizetőknek szóló árakon számlázzák a cégnek a szolgáltatásokat.

Gondolom, azért volt fontos, hogy a cég legyen a fizető, mert leírod az adóból (ha nem írnád le, jöhetne a saját magánszemélyes címedre is akár).
Viszont, akié a számla, az magánszemély, vagyis egy magánszemély számláját fizetted ki céges pénzből, ami még nem volna baj, de le is irattad az adóból.

Nem értek hozzá, de szerintem ez nem szabályos, és ha kapsz egy adóelenőrzést, akkor lehet megbántanak érte.


Nem. Cégnévre jön a számla rendesen. Innentől kezdve meg senkinek semmi köze ahhoz, hogy ki az előfizető.


pén. dec. 26, 2008 12:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Tron írta:
Így viszont olcsóbb lesz (bár nemtudom, számít-e). Egy ismerősöm végigjátszotta.
Rendeléskor kiderült, hogy mint magánember cca 8000-ért kap netet (évekkel ezelőtt volt), de ÁFÁ-s számla csak céges előfizetéshez jár, az viszont 12.000 fölött lenne. Kis beszélgetés az ügyintézővel és kiderül:
Köttessen be magánt 8e-ért és ballagjon be egy nyilatkozattal, hogy a cége átvállalja a díjat. Símán ment.
(most, ha jóllátom a cégem 2M net 9000, a magán 4000. tényleg: kinek találták ki az 500 megás csomagot???)


Én mindig is így csináltam úgy a vezetékes és a mobiltelefonnal, mint a nettel. Tehát az előfizető magánszemély, a számlafizető a cég. Így magánelőfizetőknek szóló árakon számlázzák a cégnek a szolgáltatásokat.

Gondolom, azért volt fontos, hogy a cég legyen a fizető, mert leírod az adóból (ha nem írnád le, jöhetne a saját magánszemélyes címedre is akár).
Viszont, akié a számla, az magánszemély, vagyis egy magánszemély számláját fizetted ki céges pénzből, ami még nem volna baj, de le is irattad az adóból.

Nem értek hozzá, de szerintem ez nem szabályos, és ha kapsz egy adóelenőrzést, akkor lehet megbántanak érte.


csüt. dec. 25, 2008 1:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Laci_L írta:
TargeT írta:
... A végén addig kötögette, hogy idén a MÁV Biztosítónál kötött ki, ami csak szívás lett. :twisted:

Azért ilyen hülyeséget nem csináltam. Az elsőre látszott, hogy az ilyen olcsó ajánlatokkal gáz van (legyen az biztosítás, utazás, vagy akármi). ...

A kötelező biztosítással mi gáz lehet???
(Azon kívül, hogy megszűnik a biztosító, de ekkor is kapkodtak a többi biztosítók az ügyfelek után)
Az előfizetőnek nem számít, hogy milyen minőségű a szolgáltatás (nem fizet, vagy sok vele a bürokrataharc), hiszen nem ő fogja igénybe venni, hanem akinek ő okoz kárt.


csüt. dec. 25, 2008 1:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd feb. 28, 2006 14:29
Hozzászólások: 40
Hozzászólás 
Azt hiszem, az ICE-nál a legolcsóbb a net. Az új előfizetős és az ISP-váltós is.
Februárig ott voltam mint ISP-váltós, 1 M-s valami 3900 körül volt.
Aztán átigazoltam az UPC-kábelre, a net lett 3500, meg még vagy 500-zal a tv-díj is olcsóbb lett.
Most ADSL-vonalon már új előfizetőnek számítok, emelni fogom a sebességet, 2,5 M-s 2290. (1 M-s 1590 lenne.)
Egy év múlva megint kábel jön, ha addig ideér a kábel vége, akkor Digi.


csüt. dec. 18, 2008 14:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Tron írta:
Így viszont olcsóbb lesz (bár nemtudom, számít-e). Egy ismerősöm végigjátszotta.
Rendeléskor kiderült, hogy mint magánember cca 8000-ért kap netet (évekkel ezelőtt volt), de ÁFÁ-s számla csak céges előfizetéshez jár, az viszont 12.000 fölött lenne. Kis beszélgetés az ügyintézővel és kiderül:
Köttessen be magánt 8e-ért és ballagjon be egy nyilatkozattal, hogy a cége átvállalja a díjat. Símán ment.
(most, ha jóllátom a cégem 2M net 9000, a magán 4000. tényleg: kinek találták ki az 500 megás csomagot???)


Én mindig is így csináltam úgy a vezetékes és a mobiltelefonnal, mint a nettel. Tehát az előfizető magánszemély, a számlafizető a cég. Így magánelőfizetőknek szóló árakon számlázzák a cégnek a szolgáltatásokat.


kedd okt. 21, 2008 18:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Így viszont olcsóbb lesz (bár nemtudom, számít-e). Egy ismerősöm végigjátszotta.
Rendeléskor kiderült, hogy mint magánember cca 8000-ért kap netet (évekkel ezelőtt volt), de ÁFÁ-s számla csak céges előfizetéshez jár, az viszont 12.000 fölött lenne. Kis beszélgetés az ügyintézővel és kiderül:
Köttessen be magánt 8e-ért és ballagjon be egy nyilatkozattal, hogy a cége átvállalja a díjat. Símán ment.
(most, ha jóllátom a cégem 2M net 9000, a magán 4000. tényleg: kinek találták ki az 500 megás csomagot???)


vas. okt. 19, 2008 20:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Na, most éppen ismét szolgáltatót váltok, vesztemre a T-Home kábelnetre. Megpróbáltam neten rendelni, erre semmi reakció, majd telefonon hívtam őket, ekkor közölték, hogy mivel még nincs kábeltévés végpont nálam (fizikailag az oszlopig van kábelem), ezért kizárólag személyesen köthetem meg a szerződést. Megkérdeztem, jó-e viszonteladó is, mondták, hogy igen. Természetesen nem volt jó, be kellett menni nagy Trépontba. Vasárnap hív a szerelő, hogy jön kedden. Jött is, csak éppen nem volt nála kábelmodem szerelési lap, így netem még nincs, de azért kérte, hogy írjam alá a kábelezési szerelőlapot, hogy igazolja, hogy itt járt (persze semmit nem csinált, mert a kábel az oszlopig megvan, csak ott kéne rákötni). Külön pikantéria, hogy kértem a szerződéskötéskor, hogy legyen cég a számlafizető, erre közölték, hogy azt csak akkor lehet, ha már él a szolgáltatás, menjünk vissza.


kedd okt. 14, 2008 12:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
nbela írta:
ADSL szolgáltatós üzletkötő ismerősöm azt mondta, hogy a Hírközlési Felügyelet ellenőrzi őket, hogy az új előfizetőknek járó akciós havidíjak valóban csak az újakat illessék meg. Ő arra szokta az ügyfeleket rábeszélni, hogy 1 év után a szomszédban lakó nagymama nevére kössenek egy ADSL szerződést és áthozzák tőle a netet. És így persze évente cserélnek oda-vissza.


Nem értem, miért kéne ezt bárkinek is ellenőriznie, de mindegy. Szerintem régebben az én megoldásomat már beírtam: nem kell szomszéd nagymama, a végpont számít. Tehát rendelsz egy új vonalat adsl-lel, lemondod a régi adsl-t, majd lemondod a régi vonalat is. A t-nél napra pontosan meg lehet adni, mikor kapcsolják le az adsl-t, így nekem kb. fél óra kiesés volt a szolgáltatóváltás, csak a telefonszerelő rimánkodott, hogy hadd ne húzzon már le még egy vonalat az oszlopról, hadd kösse rá a régi drótra, mivel a régi vonal hamarosan megszűnik. Pedig úgy megszivattam volna na nem őt, hanem a trékomot. Tehát vonalban volt 3 nap átfedés, netben semennyi. Hátránya ennek a megoldásnak, hogy új telefonszámot kapsz.


pén. aug. 22, 2008 20:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
TargeT írta:
... A végén addig kötögette, hogy idén a MÁV Biztosítónál kötött ki, ami csak szívás lett. :twisted:

Azért ilyen hülyeséget nem csináltam. Az elsõre látszott, hogy az ilyen olcsó ajánlatokkal gáz van (legyen az biztosítás, utazás, vagy akármi). Én maradtam a réginél. Csak õk semmi kedvezményt nem vettek figyelembe a normál esetben (közalkalmazott, kor, több együttes biztosítás). És hát 20 vagy 30% volt az Internetes kötési kedvezmény még plusz. Így jött ki az eredmény. Nem normálisak. Csináltak maguknak egy rakás papírmunkát, levelezést, fizettek az alkusz cégnek, és még olcsóbb is lett. :shock:


az a baj, hogy nem érted a lényeget! A multik (általánosságban, lehet, hogy pont a kötelező biztosítás ez alól kivétel, erre még visszatérek) elképesztő haszonkulccsal dolgoznak. Maximum 3-4 évente visszatermelik az egész befektetett tőkét (ezt még a többiek sem vitatták), de pl. a matáv egy év alatt visszatermelte a dt által beletettet.
Ez - értelemszerűen - csak úgy működik, hogy nagyon magas a haszonkulcs a valódi költségre vetítva, azaz van miből engedni. Pl. a t-online 4.500-ért ad adsl-t, amit (a tőle bérlő) cégektől már 2.000 alatt megkapsz! Tehát 2.500 már (extra)extra profit. Tehát tudna engedni az árból, de nem teszi. Nem teszi, mert akkor minden előfizetőjének engedni kellene, és azon többet veszteni, mint amennyit a néhány új ügyféllel nyerne.
Tehát nálad vesztett a biztosító egy kis papírmunkát, de sokkal több pénzhez jut azáltal, akik nem váltanak, csak fizetik a magasabb díjakat.

Ez az egész - természetesen - az eltorzult piaci viszonyoknak köszönhető, ahol a multik állami segítséggel vannak kiemelt (monopol) pozicióban és élhetnek vissza ezzel, szemben egy szabad piaci helyzettel.


szer. aug. 20, 2008 18:28
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... A végén addig kötögette, hogy idén a MÁV Biztosítónál kötött ki, ami csak szívás lett. :twisted:

Azért ilyen hülyeséget nem csináltam. Az elsőre látszott, hogy az ilyen olcsó ajánlatokkal gáz van (legyen az biztosítás, utazás, vagy akármi). Én maradtam a réginél. Csak ők semmi kedvezményt nem vettek figyelembe a normál esetben (közalkalmazott, kor, több együttes biztosítás). És hát 20 vagy 30% volt az Internetes kötési kedvezmény még plusz. Így jött ki az eredmény. Nem normálisak. Csináltak maguknak egy rakás papírmunkát, levelezést, fizettek az alkusz cégnek, és még olcsóbb is lett. :shock:


szer. aug. 20, 2008 17:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
:roll: Van valami olyan kitétel is, hogy 3 hónapig vagy már nem tudom pontosan meddig nem lehetett ADSL a vonaladon, ha újra akciósan akarsz kötni szerződést.
Na de ha a vonalat is felmondod, meg újrakötöd azt is, háááát őrület. Ilyenkor lazán lehet, ahogy T68m mondja? :shock: :roll: :hm:
Tuti, hogy hülye az egész világ. Vagy csak a magyarok.
Ilyenkor persze ugrott a telefonszám is, de lehet hogy ebben a mobilos világban pár ezer forintért megéri. :P

A főnököm ugyanezt csinálta a kötelezővel, mint Laci írt, pedig tele van suskával, de legyen minél olcsóbb.
Fel kellett mondja a szerződést, majd újrakötötte interneten és így olcsóbb lett. A végén addig kötögette, hogy idén a MÁV Biztosítónál kötött ki, ami csak szívás lett. :twisted:


szer. aug. 20, 2008 9:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Az biztos, hogy a hûséget nem becsülik meg. Lásd kötelezõ biztosítás. A legalább 20 éve meglévõ Allianz kötelezõ biztosításom a kocsimra 17 eFt-tal, a feleségem kocsijára 23 eFt-tal lett kevesebb. Csak azért, mert a Neten felmondtam, és ugyanott, ugyanazt újrakötöttem. És még meg is (próbálták) magyarázni.
Erre mondta Woody Allen: kapják be az összes f*omat. Ez fennál itt is. :o


nem rossz. Én adsl-re azt a módszert ismerem, hogy felmondod a vonalat telóval együtt, majd újrabekötteted. egy-két hét kiesés, de gyakran csak egy-két óra. De (állítólag) az is jó, hogy felmondod, majd ha megszünt a net (csak akkor!!!) átíratod más nevére a telefont, majd megrendeled az adsl-t.


szer. aug. 20, 2008 0:26
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nbela írta:
... 1 év után a szomszédban lakó nagymama nevére kössenek egy ADSL szerződést és áthozzák tőle a netet...

Bexarok. Ez emberi ésszel felfoghatatlan. Meg fogok kérdezni egy-két külföldi ismerőst, ott létezik-e ilyen.
Az biztos, hogy a hűséget nem becsülik meg. Lásd kötelező biztosítás. A legalább 20 éve meglévő Allianz kötelező biztosításom a kocsimra 17 eFt-tal, a feleségem kocsijára 23 eFt-tal lett kevesebb. Csak azért, mert a Neten felmondtam, és ugyanott, ugyanazt újrakötöttem. És még meg is (próbálták) magyarázni.
Erre mondta Woody Allen: kapják be az összes f*omat. Ez fennál itt is. :o


kedd aug. 19, 2008 19:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Csak nincs mindenütt a szomszédban egy nagymama. :roll:


kedd aug. 19, 2008 7:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
ADSL szolgáltatós üzletkötő ismerősöm azt mondta, hogy a Hírközlési Felügyelet ellenőrzi őket, hogy az új előfizetőknek járó akciós havidíjak valóban csak az újakat illessék meg. Ő arra szokta az ügyfeleket rábeszélni, hogy 1 év után a szomszédban lakó nagymama nevére kössenek egy ADSL szerződést és áthozzák tőle a netet. És így persze évente cserélnek oda-vissza.


hétf. aug. 18, 2008 20:52
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
1 év után ugyebár az ember kénytelen szolgáltatót váltani, ha nem akar dupla összeget fizetni a netért. Ebben szolgáltató oldalról mi a poén, hogy elégedett ügyfelet nem tartják meg? Ezt a T-Com (vagy minek hívják magukat most) kényszeríti a szolgáltatókra?


hétf. aug. 18, 2008 20:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Vizsla írta:
... Más szolgáltatónál érdekes mód, működik ilyen.

Sajnos nem, azért írtam hogy láttam már ilyet. Végső soron anyagi kár nem ért. Van miért bosszankodni az életben, ez meg le van sza*rva. :D


pén. júl. 25, 2008 15:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Ők úgyse adnak érdemi választ. Itt meg legalább befolyásóló tényező lehet az őket választani szándékozóknak.

Maga a mért időszak, az naptári hónap. De miért nem lehet egy állandó keltezést, fizetési határidőt bevezetni? Más szolgáltatónál érdekes mód, működik ilyen.


pén. júl. 25, 2008 11:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Vizsla írta:
Miért nem tud, ez a tetves t-online egy normális számlázási ciklust kialakítni? Miért kell nekem ebben a hónapban már másodjára 8 ezret kifizetnem az internetért?! :x :x

Miért nem őket kérdezed. :shock:

Mellesleg láttam már olyat, hogy egy hónapra esik valahogy két számlázási időszak, a következő hónap meg kimarad.


pén. júl. 25, 2008 9:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Miért nem tud, ez a tetves t-online egy normális számlázási ciklust kialakítni? Miért kell nekem ebben a hónapban már másodjára 8 ezret kifizetnem az internetért?! :x :x


pén. júl. 25, 2008 7:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Hát még én! Nem kell a gép mellett ülnöm, míg megy a letöltés, hogy folyton reseteljem a modemet.


csüt. júl. 24, 2008 21:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Vizsla írta:
@.gúnár. ET javaslatára bejelentettem az ISP-nél, ahol jeleztem, hogy modemcsere előtt még csináljának egy vonalvizsgálatot és portcserét. Megtörtént, nincs szükség modemcserére. Az FSX-ről állandó 400KB-tal jön minden, nyoma sincs a korábbi sebességingadozásnak és persze az ADSL-szakadásnak sincs. Atya ég, és én ezt használtam alssan 4 éve! Merthogy már az első ISP-nél is tapasztaltam, csak ráfogtam a HUAWEI modemre. Az frankó, ha már akkor is rossz volt a DSLAM ezen portja! Azt mondta a szerelő, most valami újabbra tett át.


Na gratulálok és örülök, hogy megoldódott. :D


csüt. júl. 24, 2008 20:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
@.gúnár. ET javaslatára bejelentettem az ISP-nél, ahol jeleztem, hogy modemcsere előtt még csináljának egy vonalvizsgálatot és portcserét. Megtörtént, nincs szükség modemcserére. Az FSX-ről állandó 400KB-tal jön minden, nyoma sincs a korábbi sebességingadozásnak és persze az ADSL-szakadásnak sincs. Atya ég, és én ezt használtam alssan 4 éve! Merthogy már az első ISP-nél is tapasztaltam, csak ráfogtam a HUAWEI modemre. Az frankó, ha már akkor is rossz volt a DSLAM ezen portja! Azt mondta a szerelő, most valami újabbra tett át.


kedd júl. 22, 2008 6:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Vizsla írta:
Az jobb is, hogy nem jönnek ki.

Kezdjem úgy a bejelentést, hogy mostantól felírkálom magamnak, mikor "tűnik el" a netem? S ha van 5 ilyen időpont, akkor jelezzem?


Nem kell bonyolítani, egyszerűen csak közöld velük, hogy kérsz egy vonalvizsgálatot, mert időnként kiesik a modem a szinkronból. Nekem volt olyan, hogy órákig nem jött vissza, én egy ilyen periódusban szóltam be.


hétf. jún. 23, 2008 10:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Az jobb is, hogy nem jönnek ki.

Kezdjem úgy a bejelentést, hogy mostantól felírkálom magamnak, mikor "tűnik el" a netem? S ha van 5 ilyen időpont, akkor jelezzem?


vas. jún. 22, 2008 19:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Vizsla írta:
A vonal nem a nevemen van, de az ADSL igen. Tehetek bejelentést az ISP-nél? Ilynekor a t-comosok kijönnek a helyszínre is, vagy csak az utcán matatnak?


Hogy tehetsz-e, nem tudom, de sajnos ilyenkor nem nagyon jönnek házhoz. Nekem egyszer volt olyan, hogy a vonal is szétszakadt, na akkor kijöttek, mert az oszlopon volt valami gatter.


vas. jún. 22, 2008 17:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
A vonal nem a nevemen van, de az ADSL igen. Tehetek bejelentést az ISP-nél? Ilynekor a t-comosok kijönnek a helyszínre is, vagy csak az utcán matatnak?


vas. jún. 22, 2008 14:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Vizsla írta:
.gúnár. írta:
Nekem a T-online netem egy régebbi végpontra volt kötve, valami ilyesmit gagyogott a telefonos, ott annyi gond volt, hogy időnként leakadt a netről és nem akart visszaszinkronizálni. Most újabb végponton van, de sokszor lassabb a net a Fraktál miatt, de emellett viszont megszűntek a szinkronizálási problémák.
Nekem IW-nél, ICE-nál, és most T-Onlinenál is mindig előjön, hogy egyszercsak megáll a letöltés, nem jön be semmilyen oldal srm, és a windows magától megpróbl újracsatlakozni, miközben van ADSL-jel a modemen. Ekkor segít egy modem reset. Ezt hogy lehet kiküszöbölni? Korábban már feltettem ezt a kérdést, akkor azt a választ kaptam, válasszak másik ADSL-modemet. De ha a szinkronizációval van a gond, akkor nem érek semmit a másik modemmel, nem?


Nem nagyon, bár olvastam valahol egy adsl modem tesztet, ahol az jött ki, hogy van olyan modem, ami ócskább vonalon is stabilabban megy. http://logout.hu/iras/adsl_modem_teszt_1_resz.html Szerintem viszont inkább kérj egy vonalvizsgálatot elsőnek. Egyébként pontosan ez volt nekem is a jelenség a régi végponton, és 3 féle modemmel (Dlink 360R, 360T és Edimax routerrel kombinált modem) próbáltam, de mindegyik ugyanúgy dobta a szinkront.


szomb. jún. 21, 2008 13:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Nekem a T-online netem egy régebbi végpontra volt kötve, valami ilyesmit gagyogott a telefonos, ott annyi gond volt, hogy időnként leakadt a netről és nem akart visszaszinkronizálni. Most újabb végponton van, de sokszor lassabb a net a Fraktál miatt, de emellett viszont megszűntek a szinkronizálási problémák.
Nekem IW-nél, ICE-nál, és most T-Onlinenál is mindig előjön, hogy egyszercsak megáll a letöltés, nem jön be semmilyen oldal srm, és a windows magától megpróbl újracsatlakozni, miközben van ADSL-jel a modemen. Ekkor segít egy modem reset. Ezt hogy lehet kiküszöbölni? Korábban már feltettem ezt a kérdést, akkor azt a választ kaptam, válasszak másik ADSL-modemet. De ha a szinkronizációval van a gond, akkor nem érek semmit a másik modemmel, nem?


szomb. jún. 21, 2008 9:56
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 352 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség