Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. máj. 18, 2024 18:26



Hozzászólás a témához  [ 208 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő
MSN Messenger hiba 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 31, 2011 17:59
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Az msn nem frissíti a partnerlistát
Sziasztok segítségre lenne szükségem. Az msn-em nem frissíti a partnerek kapcsolódási állapotát. Hangot ad ha valaki be vagy kijelentkezik, de nem tudom ki volt az, ki kell jelentkeznem majd vissza és csak ezek után frissít. Többször rákerestem már,h mit lehetne kezdeni vele de semmi hasznosat nem találtam. Előre is kösz.


csüt. márc. 31, 2011 18:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 18, 2008 21:47
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Padlásszoba kicsi számítógépasztala
Hozzászólás Mindig kéri az email címet és a jelszót bejelentkezéskor
Sziasztok!
Most telepítettem újra gépemet, és vele együtt a Windows Live-val a Messengert is (2009-es verzió). Nekem Xp Proff Sp3 Hu oprendszerem van.
Valamiért midig kéri az email címemet és a jelszavamat a Messenger a bejelentkezéskor amikor újraindítom a gépemet és szeretnék belépni a Messengerbe. Még arra sem "emlékszik" a program, hogy bejelöltem, hogy emlékezzen az email címemre és a jelszavamra. :hm:

Más: A pokol tüze égesse meg azt az embert, aki be akart jelentkezni az én nevemmel a fórumra. Hála nem tudta a jelszavamat, pedig próbálkozott egy párszor. Sz*r alak lehetett. :evil:


szomb. jan. 01, 2011 14:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. aug. 23, 2010 21:41
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: MSN Messenger hiba
Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni.Megnyitom az msn-t és ezt irja ki.: Windows live Messenger has encountedred a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience.
If youu were in the middle of something,the information you were working on might be lost.'

itt a kép.:http://www.kepmegoszto.com/201008232202/4c72d3cc3c948-cats.html

Újra telepítettem de azse használt :cry: :(
Lécii segitsetek elöre is köszi. :cry: ui: már 2 órája ezel szenvedek.:\

Félkövér nélkül is el tudjuk olvasni.
Moderálva: Hannibal.


hétf. aug. 23, 2010 21:51
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: MSN Messenger hiba
OFF: miért jó az, ha tudod, hogy ki törölt/bannolt?
ON: változtasd meg sűrgősen a jelszavadat, mert az ilyen és hasonló oldalak, mint amit linkeltél, 99%, hogy szépen eltárolják.


szomb. júl. 03, 2010 12:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2010 10:52
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: MSN Messenger hiba
Sziasztok, gondolom egy sokszor felmerült kérdésem lenne, de nekem a google sem mondott rá egyértelmű választ. Azt szeretném megnézni, hogy Windows Live messengerben ki törölt a listájáról és ki ban-elt. Találtam egy oldalt, ahol bejelentkezés után kidob egy listát (www.blockstatus.com) de a listán lévő emberek közül valakit ma is látok, amikor bejelentkezik és a profilodalát is meg tudom nézni (gondolom ban-elés után ez is letiltódna).
Letöltöttem az MSN discovery-t is de nem találom benne ezeket a funkciókat. Köszi minden segítséget!


szomb. júl. 03, 2010 10:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ezt láttam ma: Világszerte akadozik az MSN
http://index.hu/tech/2010/03/23/vilagszerte_akadozik_az_msn/
Talán összafügg a dolog. :shock:

Ps: most látom megelőztek. Nem baj. :D


kedd márc. 23, 2010 20:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3538
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Szóval központi hiba. Megnyugtató, nem kell belebújnom. Köszi


kedd márc. 23, 2010 17:11
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
http://itcafe.hu/hir/windows_live_messe ... fline.html


kedd márc. 23, 2010 16:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3538
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
zsiir írta:
mikor belépek az msn-be, nem tudom az állapotomat átállítani,állandóan rejtettben vagyok
Lányom azért panaszkodik, mert Ő ugyan át tudja állítani és ki is írja, hogy "szabad", de a partnerei (természetesen engedélyezett partnerei) nem látják az állapotát. Még nem volt időm megnézni a rendszerét.
Verzió: 14.0.8089.726, +MsgPlusLive-483

Neked milyen verzió? Van-e rajta Plusz? És mit jelent nálad pontosan a "rejtett"? Tehát nem tudod átkapcsolni, vagy átkapcsolás ellenére nem látják az állapotodat?


kedd márc. 23, 2010 16:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 23, 2010 14:06
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!
Nekem egy olyan problémám lenne hogy mikor belépek az msn-be, nem tudom az állapotomat átállítani,állandóan rejtettben vagyok:S Mi lehet a gond?
Előre is köszi...


kedd márc. 23, 2010 14:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 04, 2010 9:12
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: bátya
Hozzászólás 
Hello mindenkinek! lenne egy elég furra kérdésem?
Az utobbi pár napban ha géplek és és kűldők egy emotikont, ami alpba is fen van a messengerben,nem jeleniti meg csak számokat meg betűket jelenit meg a "figurát" nem. Nem 1 ismerősőmnél már ez elő fordult..
Esetleg tudna valaki ebbe segiteni mi lehet ennek az oka?


csüt. márc. 04, 2010 9:22
Profil Privát üzenet küldése YIM
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 15, 2009 10:54
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
hát a programok közül töröltem a vezérlőpultnál.


kedd dec. 15, 2009 12:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
A "mindenhonnan törlés" alatt uninstall-t vagy a Del gombot érted?


kedd dec. 15, 2009 11:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 15, 2009 10:54
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
sziasztok.
van egy olyan problémám,hogy egy facebookos linket megnyitva bemondta az unalmast az msnem 2009es változata. azt hittem,hogy ez vírus,így elinditottam a keresőt de nem talált semmit. addig én már töröltem az msnt a gépemről és amikor újra akartam telepíteni,azt írta ki,hogy már minden rajta van a gépemen az msnnel együtt. de az lehetetlen,mert mindenhonnan kitöröltem. segítenétek? előre is köszi.


kedd dec. 15, 2009 10:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Szerintem stell-t kéne megkeresned a fórumon, ő a vírusirtó guru. :)
Ebben a topicban aktívan tevékenykedik.

Üdv!


vas. nov. 29, 2009 17:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. nov. 28, 2009 21:14
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás kössz
Értem
ha birnál keresni nekem 1 ilyen progi-t és el linkelnéd nagyon megköszönném mert én nemnagyon tudom hogy hogy néz ez ki.

Kössz


vas. nov. 29, 2009 9:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
MSN virnyákod van. Szokásos... valószínűleg te is kaptál ilyen linket, amit most küldözgetsz, és rákattintottál...
Van pár kifejezetten MSN vírus irtására szolgáló progi, de sajnos hirtelen nem tudok egyet se linkelni, mert engem sosem érintett a probléma.

Üdv!


szomb. nov. 28, 2009 21:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. nov. 28, 2009 21:14
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás :S
Sziasztok!

segítséget kérnék , az a probléma áll fent a messengeremmel hogy miután belépek pár percel az egerem leáll , kihozza az összes barátom ablakját aki éppen fent van és 1 linket kezd el küldözgetni és így nembirok normálisan msnezni.
próbáltam már újratelepíteni de nemsegített.

ha valaki tud segíteni léccives irjon!!!
köszi előre is


szomb. nov. 28, 2009 21:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Meg mi az oldal címe, ahová elnavigál?
Mert szerintem van egy ősrégi regisztrációd, amikor még nem kért semmit az MSN, az új regisztrációnál viszont már pár személyes adatot kér. Ill. ezen kívül már csak a 2008-as WLM-et engedi a régebbiek közül csatlakozni, ha ettől régebbid van, akkor frissíteni kell.
De most őszintén, a "személyes" adatoknál nem azt adsz meg, amit akarsz? De! Ha akarod, te lehetsz Pandacsöki Boborján...

Üdv!


pén. okt. 30, 2009 0:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Mi az MSN-ed verziója?


csüt. okt. 29, 2009 18:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd aug. 25, 2009 9:14
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Hellosztok!

Most akartam bejelentkezni MSN-be, erre azt mondja, hogy le kell töltenem valami új szoftvert, meg megadni magamról plusz regisztrációs adatokat.
Ezt most meg merjem csinálni vagy ne? Ki lehet játszani?
Rohadt adathalászat, annyira unom már... :evil:


csüt. okt. 29, 2009 14:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 08, 2006 10:08
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Sziasztok,

Olyan problémám lenne a messenger 2009-el, hogy amint bejelntkezek bevillan az ablak aztán eltünik, bezároódik az msnmsgr.exe ( a wlcomm.exe -vel együtt).Ezt pár napja kezdte el addig tökéletesen müködött. Csináltam egy vírusírtást a legfrissebb adatbázissal (NOD Smart Security) tálát 5 vírust, azokat leírtotta, aztán végig nézettem a gépet MSN virus cleanerrel az nem talált semmit.
Frissítést nem kérdezi meg.Magát az MSN-t újra is telepitettem de a hiba továbbra is fennáll :cry:
Mit tudok csinálni? Találkozott már valaki ilyesmi a problémával?
Bármilyen tippet szívesen meghallgatok!
Segítségeteket előre is köszönöm!



Maid egy ismerősöm gépén is ez volt a probléma, neki frissítés után elmult :) (Felajánlotta a program , h frissítsen...)
Amúgy az
Eszközök --> Hangok és videó ba minden jól bevan állítva?


hétf. okt. 19, 2009 11:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 09, 2006 9:34
Hozzászólások: 14
Hozzászólás Hiba - nincs kimenő kamerakép
Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy az msn nem jeleníti meg a kimenő kameraképet.
Hétfőn még jó volt. Másnap kiírt valami olyasmi üzenetet, hogy az msn biztonsági okokból letilt bizonyos szolgáltatásokat. A választási lehetőségek ezek voltak: letiltás fenntartása - elvetés - vagy következő belépéskor figyelmeztet (ha jól emlékszem). A válaszom a köv. belépéses volt, de belépés után nem már nem jelent meg a kamera képe (tehát a partnert láttam, de az én képem helyén egy rajz volt: kamera egy piros x-szel áthúzva). A beállításoknál minden jó, ott láttam magam.

Kiléptem, majd vissza, megint megjelent az üzenet, amire az elvetést választottam (tiltás feloldása), és onnantól minden megjavult, volt kép nálam is, a partner is látott.

Ezt követő napon az üzenet már nem jelent meg, de megint ugyanaz a kép volt a kamarakép helyén. (A beállításoknál most is jó.)
Mi lehet ez? Mégis letiltotta valami? Vagy vírus?? Nem tudom, infó-e, de WinXP-m van.

Köszi előre is a segítséget,
maid


pén. okt. 09, 2009 10:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Szomorú... pedig maga a progi nagyon jól használható.

Üdv!


kedd szept. 29, 2009 20:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3538
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
McLaca írta:
Ésehhezmit szólsz?
Nimbuzz? Köszi, bekapcsolom a céges gépet és kipróbálom: Create account hiányolja az 5222-es bejövő portot. Itthon regeltem, és próbáltam a cégesen kapcsolódni, de a login sem ment át a tűzfalon. Az a proxy csak a 80-as portokra engedélyez kifelé. Befelé meg nyilván semmit.


kedd szept. 29, 2009 20:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ésehhezmit szólsz?
Telefonon jól bevált, gondolom, PC-n se lehet rosszabb.

Üdv!


kedd szept. 29, 2009 19:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3538
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Squito írta:
nbela írta:
Van egy munkahelyi proxy és egy nagyon szigorú tűzfal. A 8.1 tegnap még átment rajta, a 14.0.8089.0726 már olyan portokat használ ami a tűzfalon nincs engedélyezve.
Akkor maradnak a webes MSN kliensek vagy esetleg az olyan alternatívák, mint például a Miranda.
Az elmúlt két hétben a Mirandát és a Pidgint próbálgattam. Mindkettőnek az a baja, hogy a beérkező üzenetek 20 %-a nem érkezik meg, visszapattan a feladónak, hogy sikertelen a küldés. Végül is ami a céges tűzfal mögött atomstabilan bevált, az a http://www.meebo.com. Igaz ez webes és nem akarok folyamatosan egy böngésző ablakot nyitvatartani. A meebo lapjáról letölthető egy pici notifier exe, ami tray ikonban csücsül és jelez ha MSN megszólít valaki. Ekkor dupla klikk az ikonon és indítja böngésző ablakot. Chat után böngésző becsuk, és csak a notifier ikon marad kint 5 M memót zabálva.


kedd szept. 29, 2009 6:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ja, hogy el se indul... honnan próbálod telepíteni, milyen fájlból?

Próbáld ebből: http://w3.hdsnet.hu/blpref/wlm2008hu.msi

Üdv!


szomb. szept. 19, 2009 15:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 19, 2009 13:11
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
De nem is tudom feltenni csak kiírja a hibát és kilép a telepítőből


szomb. szept. 19, 2009 14:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ne tedd fel, csak a messengert. :)
A Live Suite nem kell, nem tudom, mire jó, de nem is hiányzik.

Üdv!


szomb. szept. 19, 2009 13:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 19, 2009 13:11
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Fel akarom telepíteni az msn 8.5-öt,de azt írka ki,hogy:
Probléma merült fel a telepítés során. A következő program nem lett teélepítve:Windows Live Suite

Rendszerhiba részletei
Kód: 0x8000ffff
Leírás: katasztófális hiba


Nem tudom mit csináljak. Segítsetek!!!!


szomb. szept. 19, 2009 13:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Laci_L írta:
McLaca írta:
... A widescreen monitor meg filmezéshez sokkal jobb, mint a 4:3-as ...

PC-n még soha nem néztem filmet, nem is fogok. :shock:
Nos vegyél egy olyan 19"os (vagy nagyobb) 4:3as CRT monitort, mint amilyen pl nekem is van (Samsung SyncMaster 957MB) és rakj be egy DVD-t vagy egy HD filmet. Aztán nézd meg azt a DVD-t (ha van rá lehetőség, akkor HD filmet is) egy szimpla TVn és visszasírod a monitort, főleg ha nem két 100-150 éves hangfalcsökevény van mellette. Én kb 1 méterről szoktam nézni a filmeket a monitoromon és meg kell mondjam semmi kedvem ugyanazt TVn megnézni. :)

UI: szerintem ezt a kis diskurzust a hardver részlegben kellene folytatni. :D


szomb. szept. 19, 2009 1:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nem hiszem, csak ezt nem így írtad le korábban.
Ha a nép igénytelen, az ellen viszont én nem tehetek semmit. A torzított kép pedig - legyen az bármennyire nem feltűnően torzítva, akkor is torz marad, tehát az nálam nem játszik.
Egyébként nem csak én használom így, hanem jó pár józanul gondolkodó ismerősöm. Az viszont nem igaz, hogy a tv műsorok nagy része 4:3-as, mert mostanában ami nem reklám (de azoknak is a fele már szélesvásznú), vagy valamilyen beszélgetős műsor (de már ott is állnak át), az szinte mind szélesvásznú már. Főleg a dokumentumfilm csatornák. A külföldi csatornákon 90%-os a szélesvásznú arány, a hírcsatornákon e fölötti, majdnem 100, ahogy a sportcsatornák is, most meg is néztem, a 6 sportcsatornából 4 épp 16:9-ben nyomja.
De nagyon eltértünk az MSN témától... :)

Szóval a 8.5-ös még megtűrt a Microsoftnak, de annál is hetente dobálja, hogy frissítsek. De én makacs vagyok. :D

Üdv!


pén. szept. 18, 2009 23:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
McLaca írta:
... Viszont amiket utána írtál, hát nem tudom, sírjak-e, vagy röhögjek...
A TV-kre igaz az, amit írtál, de az is csak akkor, ha a júzer hülye, és nem tudja, hogy a 4:3-as képet arányos magasságtartó módban kell nézni...

Off
Erre most meg én nem tudom hogy sírjak vagy ... :o

Azt azért ne feltételezd, hogy amiket leírtál, azt nem tudom (többek között tévé technikával is foglalkozom több mint 30 éve). :shock:

Mint már írtam manapság az adások nagy része 4:3. Így hiába lenne ott az új, drága tv széles adottsága, az idő nagy részében át lenne állítva (ami előbb-utóbb be is éghet). Az egyéb arányu adások miatt meg állandóan állítgatni kell(ene) a méretarányt.
De ezt gyakorlatilag senki (rajtad kívül?) nem csinálja. Ott van a széles kép torzan, és kész. Nincs olyan ismerősöm, akinél ne így lenne. De a boltokban is így vannak a bemutató tévék.

És hát a sok állítási opcióból pont azt hagytad ki (amiről már az előző hsz-ben is írtam), ami még a leginkább elfogadható: a nemlineáris vízszintes előtorzítást.

Nincs új a nap alatt, talán félreértettél. :D


pén. szept. 18, 2009 19:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
OFF
Laci_L írta:
PC-n még soha nem néztem filmet, nem is fogok. :shock:
Én se. De sokan szoktak. :)

Viszont amiket utána írtál, hát nem tudom, sírjak-e, vagy röhögjek...
A TV-kre igaz az, amit írtál, de az is csak akkor, ha a júzer hülye, és nem tudja, hogy a 4:3-as képet arányos magasságtartó módban kell nézni... (Így persze kétoldalt fekete sáv lesz, de torzulásmentes lesz a kép.) Egy valamire való szélesvásznú tv legalább 8-12 féle képmegjelenítést tud. Ezek közül igazából 3-at érdemes használni, az egyik az arányos magasságtartó a 4:3-as képekhez (ezt írtam fentebb), a másik az arányos szélességtartó olyan szélesvásznú filmekhez, amiknél alul-felül fekete sávval 4:3-as arányúvá egészítették ki a képet ("postaláda" forma, avagy letterbox), így a tv a kép széleit a tv széleihez illeszti, alul-felül meg levág ebből a fekete sávból (így arányos marad a kép), a harmadik meg a sima natív 16:9, amikor ilyen jelet is kap a tv (tehát nincs alul-felül ráégetett fekete sáv). Ilyen egyszerű... Nem szabványos arányú képekhez van még a kis- és nagymértékű nagyítás, és ezek a levágásokkal kombinálva, de az ilyen adások ritkák.

Monitornál nincs ilyen, kizárólag akkor, ha beállítasz 4:3 arányú felbontást egy 16:9-es monitornak (amik amúgy inkább 16:10-es arányúak a TV-kkel ellentétben).
Nyilván nem fog senki egy 16:10-es monitorra 1024×768-at beállítani, hanem 1280×800-at (ha az a natív felbontása), és láss csodát, aránytartó lett a kép, csak az asztalod kiszélesedett...
Illetve mint tudjuk, az LCD monitorokat mindig a natív felbontásában kell hajtani. Egy LCD pixel pedig mindig 1:1 oldalarányú. :)

Azt hittem, ez az értelmezési/beállítási probléma, tévhit már 3-4 éve lecsengett, de ezek szerint még mindig van új a nap alatt.

Üdv!
ON


pén. szept. 18, 2009 16:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
McLaca írta:
... A widescreen monitor meg filmezéshez sokkal jobb, mint a 4:3-as ...

PC-n még soha nem néztem filmet, nem is fogok. :shock:

Engem halálra bosszant, hogy minden foto, de akár egy 4:3-as film is ellaposodik, minden "kövér" rajta. Ugyanez igaz a tévékre is, ha nem direkt HD adást nézek. Nem véletlen, hogy mindenféle trükkökkel (pl nemlináris vízszintes előtorzítás) igyekeznek a lapos jelenséget helyrehozni.

Addig meg még eltelik egy kis idő, amikor már minden 16:9-ben lesz adva, és minden kép és film is ilyen lesz. Szóval ezért nem kell a széles monitor.

A 19" nak szélesben a 22" felel meg (nagyjából)


pén. szept. 18, 2009 9:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
A 8.5-ös működik. Még.

A widescreen monitor meg filmezéshez sokkal jobb, mint a 4:3-as, de grafikai munkánál is jobb, hogy széltére több hely van az asztalon. Sőt, én eddig minden alkalmazásban csak előnyét élveztem, tekintve, hogy nem "laposabb", hanem pont, hogy ugyanazon magassághoz képest szélesebb, mint a 4:3-as. :)

Üdv!


pén. szept. 18, 2009 7:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3538
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
McLaca írta:
Nekem a 8.5-ös van fent, mert az új ocsmány és nem tetszik
És működik még? Én 16-án a 8.1-el nem tudtam belépni. Ilyet dobott:
Idézet:
2009. szeptember 15-től a felhasználóknak a Messenger szolgáltatásba való bejelentkezéshez és a program folyamatos használatához a Messenger legújabb verziójával kell rendelkezniük a számítógépen. A Messenger legfrissebb verziójának letöltéséhez keresse fel a Windows Live Messenger webhelyét.
Céges gépen végül is Pidgint telepítetem. Puritán, barátságos és magyar nyelvű. Azon is lehet egyedi proxyt és 80-as gatewayt állítani. Ja! És nekem más proxy kell az explorerbe és más az msn-be. A LiveMessenger ezt sem tudja külön állítani. Miranda és Pidgin bezzeg tudja...


csüt. szept. 17, 2009 23:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Squito írta:
... Valahogy nemannyira teccenek a TFT-k. Lehet én vagyok maradi, de a 4:3 jobban bejön, mint a 16:9 ...
Miii? :shock:
Van 4:3-as TFT is. Pl nekem. Mivel nekem sem tetszett a "lapos" kép. :D
A környékbeli boltokban szinte egyáltalán nem találtam ilyet. Szinte kizárólag widescreen van a boltokban. És mivel a jelenlegi monitorom egyetlen hibája, hogy újra kellett forrasztanom a ki/bekapcsoló gomb mikrokapcsolóját (a cin elfáradt és eltört) nem fogom lecserélni TFTre. Meg aztán eddig se kellett a hely az íróasztalomon, szóval... :D


csüt. szept. 17, 2009 22:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nekem a 8.5-ös van fent, mert az új ocsmány és nem tetszik, ill. dugig van buggal. A 8.5-ös is csak azt teszi fel, amit hagysz neki.

Üdv!


csüt. szept. 17, 2009 22:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Squito írta:
... Valahogy nemannyira teccenek a TFT-k. Lehet én vagyok maradi, de a 4:3 jobban bejön, mint a 16:9 ...

Miii? :shock:

Van 4:3-as TFT is. Pl nekem. Mivel nekem sem tetszett a "lapos" kép. :D


csüt. szept. 17, 2009 20:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
nbela írta:
Egyenlőre működik. Squito köszi :rulez:
Nincsmit, örülök, hogy segíthettem.

nbela írta:
Persze ki használ már 15" crt monitort?
Jelen! 19"os CRT előtt ülök éppen. Samsung SyncMaster 957MB. Valahogy nemannyira teccenek a TFT-k. Lehet én vagyok maradi, de a 4:3 jobban bejön, mint a 16:9 :) :P


csüt. szept. 17, 2009 20:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3538
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
További gond: a live msn 14 leutálja a 800x600 felbontást. Beállítások panelon nem látszanak a gombok. Persze ki használ már 15" crt monitort?...
Squito írta:
esetleg az olyan alternatívák, mint például a Miranda.
Ez jóóó :lol: Be lehet rajta állítani, hogy proxyn keresztül a 80-as porton kapcsolódjon a gateway.messenger.hotmail.com szerverhez. A LiveMSN-ben nincs ilyen és automatikusan nem is találja. Egyenlőre működik. Squito köszi :rulez:


csüt. szept. 17, 2009 7:48
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
nbela írta:
Kipróbáltam. Tényleg nem is olyan ijesztő. A 8.5 verzióra emlékeztem, hogy szutykolta a gépet. Egyetlen gondom van csak az új verzóval: nem működik. Van egy munkahelyi proxy és egy nagyon szigorú tűzfal. A 8.1 tegnap még átment rajta, a 14.0.8089.0726 már olyan portokat használ ami a tűzfalon nincs engedélyezve.


Hát ez valóban baj :D
Így sajnos tényleg marad valamilyen alternatív megoldás.


szer. szept. 16, 2009 16:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
nbela írta:
Van egy munkahelyi proxy és egy nagyon szigorú tűzfal. A 8.1 tegnap még átment rajta, a 14.0.8089.0726 már olyan portokat használ ami a tűzfalon nincs engedélyezve.
Akkor maradnak a webes MSN kliensek vagy esetleg az olyan alternatívák, mint például a Miranda.


szer. szept. 16, 2009 12:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3538
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Kipróbáltam. Tényleg nem is olyan ijesztő. A 8.5 verzióra emlékeztem, hogy szutykolta a gépet. Egyetlen gondom van csak az új verzóval: nem működik. Van egy munkahelyi proxy és egy nagyon szigorú tűzfal. A 8.1 tegnap még átment rajta, a 14.0.8089.0726 már olyan portokat használ ami a tűzfalon nincs engedélyezve.


szer. szept. 16, 2009 10:33
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nekem most 14.xxxx van fenn már elég rég óta. Szerintem semmi baj nincs vele. Használd nyugodtan.


szer. szept. 16, 2009 9:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3538
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
nbela írta:
Szedd le a 8.1.0178 (azt hiszem 2007-es) 16 Megás offline telepítőjét, az felmegy. Én is ezt használom, mert az ezt követőek annyi szutyok szolgáltatást betelepítenek, hogy leutáltam a gépről.
Szakadjanak meg! A fenti verziót már nem engedik bejelentkezni! Kiírja, hogy a szolgáltatás használatához az új verziót KELL telepíteni. Rakhatom fel a szutyok szolgáltatásokat:( Vagy keresek valami alternatív programot ami egyszerű és működik. Javaslat?


szer. szept. 16, 2009 9:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. júl. 06, 2009 18:39
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Szasz tesó;)
HElP!!!!


Olyan problémám lenne hogy nem tudok felmenni az msn-re mert azt irja ki hogy partnerlistája nem érhető el: 81000378
1. megprobáltam a súgó nyujtotta segitségeket persze eredménytelenül
2. öcsém fel tud menni msn.re ugyanerrö la gépröl
3. csináltam ugy fiókot de arra is ugyanezt irja ki.
szeretném kérni a ti segitségeteket, ha van vmi ötletetek akkor irjátok le pls:) nagyon jó lenne!!!!!!
thx;)


hétf. júl. 06, 2009 18:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 18, 2009 23:12
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: pest
Hozzászólás 
Na ez bejött most jóóóóó:D nagyon köszönöm:)


vas. ápr. 19, 2009 14:47
Profil Privát üzenet küldése YIM
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 208 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség