Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 0:18



Hozzászólás a témához  [ 55 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
PayPal, vagyis fizessen, aki tud... 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: PayPal, vagyis fizessen, aki tud...
bkat írta:
... amikor a TELJES bankszámlaszámot kérik, akkor az nekünk a bankszámlaszám 2. és 3. 8 számjegyét jelenti, az első nyolc nélkül!...

Miért is? Esküszöm nem értem. Azért mert egy magyar bank valami hülyeséget kitalált, az nem jelenti azt, hogy Amerikában is hülyék ülnek.
Bankszámlaszám csak egyféle van. A teljes. :shock:


hétf. szept. 12, 2011 20:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. júl. 22, 2011 22:24
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: PayPal, vagyis fizessen, aki tud...
Köszönöm a hozzászólásokat. A Paypalt nem sikerült felhívni, mert egy automata kéri rögtön azt a kódot, amit csak akkor kaptam volna meg, ha be tudtam volna lépni.
Írtak egy választ, hogy a kártyaadataimat meg kellett volna adni, - csakhogy ilyet egyébként nem is kérdeztek.
Viszont megvan a megoldás: Jelszót változtatni hagyott, és akkor visszavitt abba az ablakba, ahol ismét meg lehetett adni a bankszámlaszámot, persze 3-anként megint kizárt. Így aztán próbálkoztunk néhányszor... Mígnem rájöttünk, hogy amikor a TELJES bankszámlaszámot kérik, akkor az nekünk a bankszámlaszám 2. és 3. 8 számjegyét jelenti, az első nyolc nélkül!

bkat írta:
Valaki Paypal-guru tudna abban segíteni, hogy hogy juthatok megint vissza az accountomhoz?
Létre akartam hozni a meglévő accounthoz egy felhasználót. Végigcsináltam, amit kérdezett, elfogadta, de a végén kirakott elém egy oldalt, hogy bizots én vagyok-e én és a számlaszámommal igazoljam. Felső mezőben a swiftkód, x-ek és az utolsó 2 számjegy, alsó mezőhöz kiírva, hogy teljes számlaszám. Ide viszont bármit írok, nem fogadja el, azt mondja, hiányos, vagy nem megfelelő adat. Eleinte elbizonytalanodtam, hogy talán rosszul írtam be valamit, de két számlaszámból is lehet választani, az utóbbit nem rég csináltam, utaltam is rá többször pénzt, megérkezett rendesen, tehát nem lehet elírva.
Van valamilyen ötlet rá, hogy tudok ezen túljutni? Mert ezen az oldalon kívül viszont semmit nem hajlandó elérhetővé tenni innentől fogva. Próbáltam emailt írni, arra visszakaptam egy automatikus levelet, hogy a Contact Customer Servicenek írjak, de odáig nem jutok el az oldalon, mert az adott ablakon túl nem jutok. Egy üzenetküldési ablak van csak, arra se visszaigazolást nem kapok, hogy küldtem valamit, se választ.


hétf. szept. 12, 2011 19:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: PayPal, vagyis fizessen, aki tud...
bkat írta:
Valaki Paypal-guru tudna abban segíteni, hogy hogy juthatok megint vissza az accountomhoz? ...

Nem vagyok guru, de Accountom már van kb. 8 éve. Semmilyen problémám nem volt eddig, csak nézem hogy mi van veled.
Próbálj meg telefonon kapcsolatot keresni. Egyéb ötletem nincs.

https://www.paypal.com/hu/cgi-bin/webscr?cmd=_contact-phone


szomb. júl. 23, 2011 13:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. júl. 22, 2011 22:24
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: PayPal, vagyis fizessen, aki tud...
Valaki Paypal-guru tudna abban segíteni, hogy hogy juthatok megint vissza az accountomhoz?
Létre akartam hozni a meglévő accounthoz egy felhasználót. Végigcsináltam, amit kérdezett, elfogadta, de a végén kirakott elém egy oldalt, hogy bizots én vagyok-e én és a számlaszámommal igazoljam. Felső mezőben a swiftkód, x-ek és az utolsó 2 számjegy, alsó mezőhöz kiírva, hogy teljes számlaszám. Ide viszont bármit írok, nem fogadja el, azt mondja, hiányos, vagy nem megfelelő adat. Eleinte elbizonytalanodtam, hogy talán rosszul írtam be valamit, de két számlaszámból is lehet választani, az utóbbit nem rég csináltam, utaltam is rá többször pénzt, megérkezett rendesen, tehát nem lehet elírva.
Van valamilyen ötlet rá, hogy tudok ezen túljutni? Mert ezen az oldalon kívül viszont semmit nem hajlandó elérhetővé tenni innentől fogva. Próbáltam emailt írni, arra visszakaptam egy automatikus levelet, hogy a Contact Customer Servicenek írjak, de odáig nem jutok el az oldalon, mert az adott ablakon túl nem jutok. Egy üzenetküldési ablak van csak, arra se visszaigazolást nem kapok, hogy küldtem valamit, se választ.


pén. júl. 22, 2011 22:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: PayPal bonus
electro írta:
... Valakinek valami ötlete ? ...

Írja a Support-nak. Korrekten válaszolnak. Nem túl nagy az összeg,lehet, hogy van valamilyen limit.


csüt. máj. 13, 2010 19:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 45
Hozzászólás PayPal bonus
Hi there !

Azt kérdezném nálam hozzáértőbb kollégáktól, hogyan lehet felhasználni a PayPal egyenlegen lévő Bonus-t.
Regisztráltam a a PayPal-en - mivel az eBay-en vásároltam - és valahogy duplán sikerült, vagyis ott van 800 Ft, de ezt nem számítja be a vásárlásoknál, mindig a kártyáról veszi le a pénzt.
Valakinek valami ötlete ?

Regards:electro


csüt. máj. 13, 2010 7:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Épp ezt akartam belinkelni :)


szer. szept. 06, 2006 16:17
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
http://index.hu/tech/net/ppl060906/

Teljes jogú Paypal-ország leszünk

* Index

2006. szeptember 6., szerda 10:45

Szeptemer közepén Magyarországon is teljessé válik a Paypal szolgáltatása, már nem csak küldeni, fogadni is lehet pénzt az online rendszer segítségével.

részletek a link alatt


szer. szept. 06, 2006 15:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás Re: p
fehér írta:
Pedig lehet fogadni is, a multkor többet fizettem egy németnek 10,5EUR-val,és vissza küldte a PAYPAL-on keresztül,és sehol nem vontak le belőle.Pontosan 10,5 EUR jelent meg a számlámon.


Mert az eladó igazolta, hogy TÉVES levonás. Ez így van. Ilyenkor a paypal visszadja a tranzakciós díjat, az eladó mega ráeső részt. Ekkor nem terhel senkit semmilyen költség, mert a pénzt nem fogadták.


szer. júl. 26, 2006 22:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. jún. 30, 2005 13:36
Hozzászólások: 111
Hozzászólás p
Most kaptam egy csomagot LUFTPOST Németországból 4,5EUR!! volt rajta a bélyeg ,lassan olcsobb lesz a postaköltség külföldről mint itt a magyar posta.


szer. júl. 26, 2006 13:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: p
fehér írta:
Pedig lehet fogadni is, a multkor többet fizettem egy németnek 10,5EUR-val,és vissza küldte a PAYPAL-on keresztül,és sehol nem vontak le belőle.Pontosan 10,5 EUR jelent meg a számlámon.


Na lám. Kíváncsi lennék rá, hogy nálunk mennyit (ha egyáltalán...) és mikor kaptál volna vissza. :roll:


kedd júl. 25, 2006 16:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jún. 30, 2005 13:36
Hozzászólások: 111
Hozzászólás p
Pedig lehet fogadni is, a multkor többet fizettem egy németnek 10,5EUR-val,és vissza küldte a PAYPAL-on keresztül,és sehol nem vontak le belőle.Pontosan 10,5 EUR jelent meg a számlámon.


kedd júl. 25, 2006 14:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
krimlin írta:
A honlap szerint nem, de a gyakorlatot nem ismerem.


Utánakérdeztem és Magyarország elvileg majd az euroónával együtt fog tudni fogadni, meg van valami speckó banki követelmény, amelynek a bankok még nem felelnek meg (valam pénzügyi blabla). Szerencsére nekem van belga számlám is, tehát simán fizetek és fogadok. Csak érdekelt a dolog.


vas. júl. 23, 2006 19:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 02, 2005 13:01
Hozzászólások: 253
Hozzászólás 
Andrei írta:
Magyarországon lehet már pénzt FOGADNI paypal-al?


A honlap szerint nem, de a gyakorlatot nem ismerem.


vas. júl. 16, 2006 20:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Andrei írta:
Magyarországon lehet már pénzt FOGADNI paypal-al?


Szerintem írj nekik, és kérdezd meg. :shock:


vas. júl. 16, 2006 18:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
Magyarországon lehet már pénzt FOGADNI paypal-al?


pén. júl. 14, 2006 23:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Kösz a PÜ-t, az ott megadott számokkal kiegészítve már le is kapták a szálámról a zsugát :)


pén. júl. 14, 2006 16:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Nekem az elektronikus számlacsomaghoz szintén 10 számjegyes Maestro van. Itt valóban a 675761-et kell eléírni, de ennek nincs 3 jegyű CVC kódja. A webkártyám pedig 16 jegyű, az első 6 számjegyet PÜ elküldtem. Korábban a NeophoneX, most pedeg a Megafone-ra töltöttem a webkártyával. Ez utóbbi valóban írja a sima Maestro töltést is, de azt nem próbáltam.
Üdv,NBela


pén. júl. 14, 2006 16:01
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Bankkártyatudorok segítsetek :)
Gondoltam kipróbálom az egyik magyar voipos szolgáltatót fizetősen is. OTP webkárytával kívánnék fizetni. Tudom a kártya 10 jegyű számát (12-xxxx-xxxx) és a 3 jegyű kódot is. Az említett cég ráadásul az otp-n keresztül intézné a vásárlást, azaz bankon belül lenne minden. Na most az első probléma, hogy a 10 számjegy kevés. Semmi gond, a weboldalon írják is, hogy ha csak 10 számjegy van a kártyámon írjam elé a 675761-et. A hagyományos maestrom számát így el is fogadja, de nem tudja teljesíteni. Ez nem is baj, mert ezért van a webkártya. Na ha ez elé írom a 675761-et akkor meg panaszkodik, hogy nem igazán oké a kártyaszám. Régebben már fizettem így (voipbusterhez) tehát működik a dolog, csak a fene se emlékszik már mit kellett beírni a 10 számjegy elé. Sajna a pin boríték már nincs meg és az otp-ben se igazán tudták kezelni a problémámat... Valami ötlet részetekről a 6 hiányzó számjeggyel kapcsolatban?


pén. júl. 14, 2006 12:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 19, 2006 9:07
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Hali tudja valaki hogy mi az a redeem kód, amit meg kell adni a vásárlás előtt?


csüt. ápr. 20, 2006 16:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 19, 2006 9:07
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Pay Pallal való vásárlás
Hali!
Ha vki vásárol a ebayen és tudja, hogy mi az a 9 ill. 10 számjegy, amit szokásos banki számnak neveznek meg, az segítsen
Nem hiszem el, hogy ez csak nekem gondom!!!!!!!!!!!!!!!!!


szer. ápr. 19, 2006 9:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jún. 30, 2005 13:36
Hozzászólások: 111
Hozzászólás 
És mi lesz a sorsa az 1,5 USD-nek amit levett most megnéztem a Bankomat?Felhasználodik ,a következő fitetéskor ennyivel kevesebbet vesz le?És még úgy is fizethetek ,hogy beírom az eladóm emilcimét ?


szomb. ápr. 08, 2006 20:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jún. 30, 2005 13:36
Hozzászólások: 111
Hozzászólás p
Köszi az infot,szóval nem pinkód,de nem is a hátoldali számok,hanem a dombornyomott sorszám vége?Csak azért merült fel ,Ebay-ról fizetéskor egyből erre a metódusra lép.Egyébként hogy van az,hogy vevőnek emil cimre küldi apénz?


szomb. ápr. 08, 2006 20:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: p
fehér írta:
Szia, tudom a kártya hátulján van még egy azonositó azt meg is adtam a kártya felvitelekor háromjegyü,de a mit én kérdezek az EXPANDED USE NUMBER négy jegyü .Valaki aki fizetett már megtudná mondani hol van ez a 4 jegyü szám?


A Personal Account Overview oldalon a neved alatt Status: Hungarian - Unverified található. Ha erre kattintasz, a következőt látod:
Enroll in PayPal's Expanded Use Program

PayPal offers an Expanded Use option to help you get the most out of your PayPal account. Just complete our easy enrollment process to enjoy these Expanded Use benefits:

No Account Sending Limit - send unlimited funds from your PayPal account.
No Withdrawal Limit - withdraw unlimited funds from your PayPal account.

--------------------------------------------------------------------------------
How to Enroll in the Expanded Use Program

You're just three steps away from the freedom of Expanded Use:

Step 1:
Authorize PayPal to charge a €1.50 EUR Expanded Use Fee to your card. (You will receive a €1.50 EUR bonus in your PayPal account after you complete enrollment.)

Step 2:
On your next credit card statement (monthly transaction history), find the 4-digit Expanded Use Number that will be printed in the item description section of the charge. It may take 3-4 business days for the number to appear on your statement.

Step 3:
Log in to your PayPal account, click the Complete Expanded Use Enrollment link on your Account Overview, and enter your Expanded Use Number.

When you enter your Expanded Use Number, your enrollment will be complete. You'll have access to unlimited sending and withdrawals, and you will become a Verified Member of PayPal!

Click Get Number to authorize PayPal to charge €1.50 EUR to your credit card ending in xxxx

Ahol az xxxx a kártyád utolsó négy számjegye (mint ahogy írja).

Tehát végicsinálod a 3 lépést (befizetsz 1,5 EUR-t), és kész.

De a verifing nélkül is tudsz fizetni, a PayPal így is használható.


szomb. ápr. 08, 2006 19:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jún. 30, 2005 13:36
Hozzászólások: 111
Hozzászólás p
Szia, tudom a kártya hátulján van még egy azonositó azt meg is adtam a kártya felvitelekor háromjegyü,de a mit én kérdezek az EXPANDED USE NUMBER négy jegyü .Valaki aki fizetett már megtudná mondani hol van ez a 4 jegyü szám?


szomb. ápr. 08, 2006 17:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Nem a PIN! Azt nem szabad sehol sem megadni!
A kártya hátulján a bankkártya számok ismétlődnek, de utána még van 3 szám. Valszeg azt kéri.


pén. ápr. 07, 2006 20:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. jún. 30, 2005 13:36
Hozzászólások: 111
Hozzászólás P
Please ,most regisztráltam nemrég a PAY-PAL oldalon felraktam a Mastercard bankkártyát de amikor fizetni akartam kér Valami:Expanded use numbert,az mi lehet ,és hol található?A kártya pikódja talán?


pén. ápr. 07, 2006 11:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Ha esetleg emileket írtál volna nekik, ne tedd, használd a Paypalon belüli formküldést, arra reagáltak nekem is.


hétf. márc. 27, 2006 10:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jún. 10, 2004 10:01
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
EN meg ugy jartam hogy Kanadaban eltem meg es csinaltam egy Paypal accountot es egy magyar bankbol származo VISA kartyat adtam hozza. Kesobb hazakoltoztem Magyarorszagra. Nehany honap mulva a Paypal felfuggesztette az accountot, es faxon kert kanadai bankszamla igazolast, amit nem tudtam teljesiteni termeszetesen.
Uj Paypal accountot csinalni nem tudok, mert nem engedi hogy ketszer legyen uaz a kartya a rendszerben. A regit lezarni nem tudom, mert fel van fuggesztve. A leveleimre nem valaszolnak... :oops:
Mit tegyek?


hétf. márc. 27, 2006 10:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Laci_L írta:
.gúnár. írta:
A minap szerettem volna paypalon vásárolni. Az összeget szépen levonták a kártyámról, erre a weboldal hibát dobott vissza, hogy sikertelen a tranzakció, mert az account további ellenőrzést igényel. Bementem a resolve centerbe és ott egy fax dokumentumot dobott fel, amit el kell faxolni egy amerikai számra. Én meg a hajamat téptem, mert az eladó persze nem kapta meg a pénzt. Mivel csak vodafone mobilom van, azzal még felhívni se nagyon lehet Amerikát, nemhogy oda faxolni. Egy amcsi haverom végül elfaxolta, meg megírtam nekik a problémát, de még nem reagáltak. Kicsit megcsappant a bizalmam irántuk.


Ez tényleg bosszantó. Én már sokszor fizettem PayPal-lal (legutóbb tegnap), gond nélkül másodpercek alatt ment minden. :D


Ráadásul a pénzem meg ki tudja, hol van... Most kénytelen vagyok kivárni, amíg Paypaléknál is elkezdődik ma a munka (asszem amcsi székhelyű cég), gondolom akkor fognak reagálni a problémámra.

Szerk.: most kaptam egy visszaigazolást tőlük, hogy megkapták a faxot, és 3-5 munkanap kell nekik, mire feldolgozzák és reagálnak. Nem semmi. :(


hétf. márc. 13, 2006 10:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
A minap szerettem volna paypalon vásárolni. Az összeget szépen levonták a kártyámról, erre a weboldal hibát dobott vissza, hogy sikertelen a tranzakció, mert az account további ellenőrzést igényel. Bementem a resolve centerbe és ott egy fax dokumentumot dobott fel, amit el kell faxolni egy amerikai számra. Én meg a hajamat téptem, mert az eladó persze nem kapta meg a pénzt. Mivel csak vodafone mobilom van, azzal még felhívni se nagyon lehet Amerikát, nemhogy oda faxolni. Egy amcsi haverom végül elfaxolta, meg megírtam nekik a problémát, de még nem reagáltak. Kicsit megcsappant a bizalmam irántuk.


Ez tényleg bosszantó. Én már sokszor fizettem PayPal-lal (legutóbb tegnap), gond nélkül másodpercek alatt ment minden. :D


hétf. márc. 13, 2006 10:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
A minap szerettem volna paypalon vásárolni. Az összeget szépen levonták a kártyámról, erre a weboldal hibát dobott vissza, hogy sikertelen a tranzakció, mert az account további ellenőrzést igényel. Bementem a resolve centerbe és ott egy fax dokumentumot dobott fel, amit el kell faxolni egy amerikai számra. Én meg a hajamat téptem, mert az eladó persze nem kapta meg a pénzt. Mivel csak vodafone mobilom van, azzal még felhívni se nagyon lehet Amerikát, nemhogy oda faxolni. Egy amcsi haverom végül elfaxolta, meg megírtam nekik a problémát, de még nem reagáltak. Kicsit megcsappant a bizalmam irántuk.


hétf. márc. 13, 2006 10:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 04, 2006 9:45
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Idézet:
Nyiss inkább egy CIB EZ számlacsomagot, s ingyen jár hozzá jóval több minden, mint a xarházi OTP-hez. Többek között egy díjmentes Mastercard típusú Internetkártya is.

És ez a CIB-es internetkártyával lehet használni a PayPal-t?


szomb. márc. 04, 2006 11:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Nyiss inkább egy CIB EZ számlacsomagot, s ingyen jár hozzá jóval több minden, mint a xarházi OTP-hez. Többek között egy díjmentes Mastercard típusú Internetkártya is.


szomb. márc. 04, 2006 11:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 04, 2006 9:45
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Aha köhi szépen most hogy már én is utána néztem ráájöttem.. De azért köhi csak akkor még mindig meg vagyok lővi mivel kéne nekem valahol fizetni de nem tudok és csak PayPal vagy VISA, MASTERCARD lehet fizetni.
Akkor ezek szerint megy a kutakodás a családban, hogy kinek van megfelelő karija.. :)


szomb. márc. 04, 2006 10:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
morvo írta:
Hi all...

Nekem lenne egy óriási kérdésem a dombornyomot kártyához.
Addig értem hogy OTP jó de azon belül mondjuk a Juniort is elfogadják?????
Vagy nem? Előre is köhi a válaszokat...


A dombornyomott kártyákat nem az OTP (vagy más bank) felügyeli, és vállal felelősséget érte, hanem a névhordozó. Úgymint VISA, MASTERCARD, DINERS CLUB stb.
Ezért fogadják el bárhol a világon. Az OTP-ről azt sem tudják micsoda, mondjuk Indiában.
A Junior kártya az OTP-kiadása, hogy hol és mit tud fogalmam sincs. De látatlanban mindom: nem sokat. Távoli országokban meg se próbáld.


szomb. márc. 04, 2006 10:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 04, 2006 9:45
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Hi all...

Nekem lenne egy óriási kérdésem a dombornyomot kártyához.
Addig értem hogy OTP jó de azon belül mondjuk a Juniort is elfogadják?????
Vagy nem? Előre is köhi a válaszokat...


szomb. márc. 04, 2006 9:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Esküszöm, azt hittem a síma ingyen van. Minden évben (vagy kétévente?) odalökik. Már mondtam, hogy nem kell, de a csaj azt mondta: ingyen van, jár a számlához.

Van valami olyasmi, hogy ügyfélkártya. Ez semmire nem jó, egyedül csak azonosíthatod magad a bankfiókban vele.
No ez lehet ingyenes. Lehet, hogy neked ezt ajánlgatták.


vas. feb. 19, 2006 5:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
Laci_L írta:
A sima kártyát ingyen adja az OTP a bankszámla mellé, Európában általában működik

Melyik országban és melyik OTP :?: :?: :wink:
Az éves kártyadíj, meg a számlához tartozó zárlati díjak, meg az esetleges mobil vagy egyéb netes szolgáltatás havi alapdíjai az neked mind nulla?


Jajaj. Esküszöm, azt hittem a síma ingyen van. Minden évben (vagy kétévente?) odalökik. Már mondtam, hogy nem kell, de a csaj azt mondta: ingyen van, jár a számlához. Ezek szerint nem ingyenes. Még sosem használtam.

Ha külföldön vagyok csak a domborút használom. Avval még nem volt gond, bárhova mentem.

Díj meg minden kártyával van, kivéve az aranyat, mert ott semmit nem vonnak a tranzakciók után. De az meg havi 5000, és igen sok dohánynak kell lenni a számlán. Hát igen, a banknál sem hülyék ülnek.


szomb. feb. 18, 2006 17:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás 
Laci_L írta:
A sima kártyát ingyen adja az OTP a bankszámla mellé, Európában általában működik.
A dombornyomott tartalmaz egy többlet bizalmi vállalást a banktól. Ezek mindenhol használhatók (Afrika, távolkelet, Amerika). Csakhogy ezeknek van díja. A Visa és a Mastercard alkalmanként (2 év) 5000 Ft. Az aranykártyák meg havonta 4-5000 Ft-ba kerülnek (sok szolgáltatással). Na, ezt én is lemondtam egy év után, mert nem érte meg.


Akkor pláne rosszul választottam! Ennek a havi csomagdíja 1290 Ft. 3 számlaszám jár hozzá, egy sima Maestro kártya, egy Mastercard típusú webkártya és egy megtakarítási számla.


szomb. feb. 18, 2006 15:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Laci_L írta:
A sima kártyát ingyen adja az OTP a bankszámla mellé, Európában általában működik

Melyik országban és melyik OTP :?: :?: :wink:
Az éves kártyadíj, meg a számlához tartozó zárlati díjak, meg az esetleges mobil vagy egyéb netes szolgáltatás havi alapdíjai az neked mind nulla?


szomb. feb. 18, 2006 14:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
grimi írta:
Nekem OTP-s webkártyám van. Kicsit megbántam, hogy ilyet csináltattam és nem dombornyomottat, mert ezt nem tom külföldön használni. :(


A sima kártyát ingyen adja az OTP a bankszámla mellé, Európában általában működik.
A dombornyomott tartalmaz egy többlet bizalmi vállalást a banktól. Ezek mindenhol használhatók (Afrika, távolkelet, Amerika). Csakhogy ezeknek van díja. A Visa és a Mastercard alkalmanként (2 év) 5000 Ft. Az aranykártyák meg havonta 4-5000 Ft-ba kerülnek (sok szolgáltatással). Na, ezt én is lemondtam egy év után, mert nem érte meg.


szomb. feb. 18, 2006 10:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás 
Nekem OTP-s webkártyám van. Kicsit megbántam, hogy ilyet csináltattam és nem dombornyomottat, mert ezt nem tom külföldön használni. :( Na, mindegy.
A lényeg, hogy tényleg működik a PayPal. Egy másik srác is megkért, hogy rendeljek neki eBay-ről, és ott simán ment. Egy pillanat alatt lekapták róla a lóvét. :D

Az első vásárlás kicsit sem sikerült ilyen jól. Leírom tanulságképpen, de amúgy eléggé kínos. Mielőtt ez a vásárlás szóba került volna semmit nem tudtam az eBay-ről, csak annyit, hogy van és ott lehet licitálni meg vásárolni. Regisztráltam, megnéztem mit is kellene megvenni és végighaladtam az egyes lépcsőkön, hogy tudjam működni fog-e a dolog. (Ekkor a kártyámon még nem volt lóvé.) Kiválasztottam a kártyás fizetést, kérte is a kártyaszámot és a kódot. ÓÓÓ, mondom nem lesz itt semmi gáz.
Legközelebb mikor ugyanezt csináltam már valahogy nem kérte a kártyaszámot meg semmit, csak egyszerűen továbblépett egy visszaigazoló oldalra, ahol közölte velem, hogy akkor PayPal-en keresztül fizessek. Csodálkoztam nagyon.
Gondoltam semmi gáz nem lehet, akkor csinálom azon keresztül. Ez nem sikerült és ekkor nyitottam a topicot.

Mivel napokig nem sikerült kitalálni, hogy hogyan működik a dolog visszamentem az eBayre és ismét végigvittem egy rendelést ugyanazzal a kimenetellel, mint az első esetben. Na, ezt nem kellett volna. Arra gondoltam, hogy semmi baj nem lehet, az eladó szépen lestornozza az első vásárlást, én fizetek és kész. Le is írtam neki, hogy az egyik rendelést tekintse semmisnek.
Az eladó gyerek teljesen kiakadt és egy nem éppen kedves levélben közölte, hogy lóf.szt sem fog küldeni, mert 51 fontos forgalmat csináltam, de nem fizettem és ezzel komoly költségeket és gondokat okoztam neki. Azt is írta, hogy 10 napig kell most várnia, amíg helyre tudja hozni a galibát. Ja, és még annyit, hogy engem egy életre ki fognak tiltani az eBay-ről. (Ettől azért annyira nem félek.)

A lényeg, hogy az egész bonyodalom alapja az én tudatlanságom volt. Sajnos csak az eset után olvastam itt az eBay-ről szóló topicot és akkor értettem meg, hogyan működik ez az egész.
Komolyan mondom, nagyon sajnálom az esetet, mert igazán nem akartam rosszat senkinek. Eléggé sz.r volt elmesélni a haveromnak, akinek kellett volna rendelni, hogy ez van és nem nagyon lehet mást csinálni. Főleg most, hogy tudom mennyire egyszerű lett volna, ha azt csinálom, amit kell. :oops:


pén. feb. 17, 2006 21:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Én használom, működik is. :)

Csak dombornyomott bankkártyát fogad el. A lényeg az, hogy beregisztrálsz, ekkor ellenőriz. A fizetésnél megadod, hogy PayPal-al akarsz fizetni, az felismer, és azonnal levonja a már ismert krátya kódjaid segítségével a dohányt a bankszámládról.

Magyarul. nem kell a PayPal-nak elözöleg utalni, vagy feltölteni. Annyit von le, amennyi a számlád. Végső soron nem más, mint egy közbenső bank, csak nemzetközileg elismert, így bíznak benne mindkét oldalon (eladó, vevő).

A tranzakciós költséget az eladó fizeti, nem te. Tőled annyit vonnak, amennyi a számlán van, szorozva az árfolyammal.


pén. feb. 17, 2006 11:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás 
És tényleg működik!!! 8)

Köszi szépen mindenkinek a segítséget!


csüt. feb. 16, 2006 14:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás 
Oké, köszi! Megpróbálom így!


hétf. feb. 13, 2006 11:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:54
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott!
Hozzászólás Re: PayPal, vagyis fizessen, aki tud...
grimi írta:
Hello!

Story:
A múlt héten felmerült egy vásárlás egyik haverom részéről az e-bay-en. Gondoltam nagyon egyszerű lesz a dolog, hiszen itt van a kis OTP-s webkártyám és nagyon szépen fogom tudni használni, ahogy eddig is. Feltöltöttem lóvéval, ahogy kell és indulhatott a vásárlás. Kiválasztottam az e-bay-en, hogy kártyával szeretnék fizetni, erre azt igazolta vissza nekem, hogy PayPal-on keresztül fizessek. Gondoltam, mi baj lehet, egyszer ezt is ki kell próbálni. Megvolt a regisztráció, kivártam a 4 napot, amig megjött a visszaigazoló kód és verifájoltam magam. (Közben az eladó gyerek már piszkált, hogy ugyan mikor akarok neki fizetni a cuccokért? Kicsit sem lettem ideges!) Tovább viszont nem jutottam. Eccerűen nem értem, hogyan működik ez az egész. Egyenleget kell feltölteni vagy simán leveszik a kártyáról a lóvét?

Kérés:
Valaki legyen olyan kedves és magyarázza el nekem, hogy hogyan kell ezen a rendszeren keresztül fizetni, mert nekem valahogy nem tisza!

Köszi előre is a segítséget!

Üdv:
grimi


Semmit nem kell töltögetni sehová! Ha van a számládon elegendő pénz, csak kattintasz a paypal - fizetés - tovább stb. és levonja az egyenlegedről!


vas. feb. 12, 2006 10:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
grimi írta:
Köszi az eddigi hozzászólásokért!

Sajnos a másik kártyámat sem fogadja el a rendszer.
Úgy látszik másik megoldást kell találni a problémára. :?


Én úgy emlékszem, hogy bár a Paypal a vevőknek ingyenességet igér, de mégis rászámol valami tranzakciós díjat. Szóval én maradtam az átutalásnál.


szomb. feb. 11, 2006 18:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás 
Köszi az eddigi hozzászólásokért!

Sajnos a másik kártyámat sem fogadja el a rendszer.
Úgy látszik másik megoldást kell találni a problémára. :?


pén. feb. 10, 2006 16:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
vocsok írta:
A kártya jó, csak nem nekik. Valami mással próbálkozz.
Pl.: Visa, EC-MC


Csatlakozok. Amikor felviszed a kártyát, akkor van rá lehetőséged, hogy azzal ellenőriztesd magad. Tesztként leemel asszem 1,5 Euro-t, vagy USD-t, most nem emlékszem, és azt ráteszi az egyenlegedre. Ekkor nem is kell napokat várni, hogy éles legyen a regisztráció.


szer. feb. 08, 2006 18:42
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 55 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség