Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. ápr. 25, 2024 2:46



Hozzászólás a témához  [ 273 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
minőségi mikrohullámú internetszolgáltatás 

Elégedett vagy a mikrós szolgáltatóddal?
A szavazás pén. júl. 07, 2006 21:11-kor befejeződött.
Igen, elégedett vagyok 21%  21%  [ 3 ]
Nem, sok a hiba 21%  21%  [ 3 ]
Nem mikrós netem van 57%  57%  [ 8 ]
Szavazatok száma : 14

minőségi mikrohullámú internetszolgáltatás 
Szerző Üzenet
Hozzászólás 
djsms írta:
Landsmann írta:
Most olyan minőségi a szolgáltatás megint, hogy GPRS-ről vagyok. Gyakorlatilag az 1 kb-ot sem éri el az átvitel.

Miért nem mondod le? Ennyi szenvedést nem ér


Még van 1 év rabság. :?


szer. jún. 28, 2006 11:29
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Landsmann írta:
Most olyan minőségi a szolgáltatás megint, hogy GPRS-ről vagyok. Gyakorlatilag az 1 kb-ot sem éri el az átvitel.

Miért nem mondod le? Ennyi szenvedést nem ér


kedd jún. 27, 2006 21:36
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Most olyan minőségi a szolgáltatás megint, hogy GPRS-ről vagyok. Gyakorlatilag az 1 kb-ot sem éri el az átvitel.


kedd jún. 27, 2006 13:04
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
ezt a százalékosdit én se nagyon tudom hova tenni :) Én inkább hiszek a dB értékeknek! Senaokban azért többé-kevésbé használható a százalékos kijelzés is, de tényleg csak tájékoztató jelleggel, mivel a jel/zaj viszonyt nem tudja mutatni. A qualiti érték is csak egy szépség benne. Ha jó a kapcsolat mindig magas a quality ha rossz akkor meg 0 és 100 között ugrál ;)


hétf. jún. 26, 2006 17:59
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás Re: Landsmann netje
Idézet:

Lehet olyat csinálni, hogy "megvásárolod" a fát az önkormányzatnál, illeték = 1000 Ft/m, vagy ültetsz annyi db fát, amilyen magas méterben a régi. Csináltunk már ilyet. :->


Én nem fogok fát venni, ültetni. :)

Idézet:
Ezeknek a csúnya ap-knek a belső csoda jelszint mérőjét gyorsan el kell felejteni. Egyrészt megbízhatatlan, másrészt mihez képest 98%? Ha teszek oda egy másik adót, aminek a zajszintje ugyanakkora, és a jelszintje kétszer akkora, mint az első adóé, akkor 196% lesz a jelszint? :->
A másik, hogy a mérési eredményt szerintem kellően sokáig kell figyelni, hisze olyan is lehet, hogy 2 csomag elmegy jól, a harmadik meg nem, és olyankor kierült egy normális, hosszabb ideig tartó mérésnél, hogy adott időközönként nincs is jel.


Nem tudom mihez képest. Mikor kijöttek egy laptoppal, azon valami program futott, az mutatott ennyit. Gondolom, mikor ott van az adó közvetlen közelében teljes rálátással, azt veszik 100 %-nak.


hétf. jún. 26, 2006 16:40
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: ping ???
gyoztes írta:
Nem írtatok véleményeket a ping-re, pedig szerintem az 1 ms a bix-ig egészen jónak mondható, nem?


Aha, igen, persze. :wink:


hétf. jún. 26, 2006 9:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jún. 02, 2006 6:53
Hozzászólások: 33
Hozzászólás Re: Landsmann netje
Landsmann írta:
1 Sajnos nem lehet máshova tenni hogy kikerüljük a fát. Csak abban bízok, hogy jön egy vihar, aztán a fának annyi. Két éve egy vastagabb ág letört egy ilyen alkalommal.

Lehet olyat csinálni, hogy "megvásárolod" a fát az önkormányzatnál, illeték = 1000 Ft/m, vagy ültetsz annyi db fát, amilyen magas méterben a régi. Csináltunk már ilyet. :->

Landsmann írta:
Ettől függetlenül 98%-os volt a jelszint.

Ezeknek a csúnya ap-knek a belső csoda jelszint mérőjét gyorsan el kell felejteni. Egyrészt megbízhatatlan, másrészt mihez képest 98%? Ha teszek oda egy másik adót, aminek a zajszintje ugyanakkora, és a jelszintje kétszer akkora, mint az első adóé, akkor 196% lesz a jelszint? :->
A másik, hogy a mérési eredményt szerintem kellően sokáig kell figyelni, hisze olyan is lehet, hogy 2 csomag elmegy jól, a harmadik meg nem, és olyankor kierült egy normális, hosszabb ideig tartó mérésnél, hogy adott időközönként nincs is jel.

Landsmann írta:
2 Ilyen antennákat szereltek mindenkinél, nem volt velük gond.

Mondjuk valóban ez a leghkisebb probléma, de ebből is láttunk már csodát, meg a kábelnél is...

Landsmann írta:
3 Senao beltériket használnak. Nekem speciel nem volt bajom vele. Mánál hallottam róla hogy a beállítások csak úgy elmentek róla.

Röviden: én nagyon sokat szívtam minden márkával, mindegyiknek volt valami problémája. Órákat tudnél mesélni ezekről, hogy mennyi időnként fagynak le, milyen hibákat produkálnak, hihetetlen. 1 volt, ami stabilan ment, de az meg csak 128kbit/s-ot vitt át. :->

Landsmann írta:
A templomtorony-Szeghalom (10 km) vagy Szeghalom-Békéscsaba (50 km) között szokott a bukta lenni.

Az eső/jégeső/hó méréseim szerint 5-10 dB is megehet, szóval ennyivel legalább túl kell méretezni.

gyoztes


pén. jún. 23, 2006 14:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jún. 02, 2006 6:53
Hozzászólások: 33
Hozzászólás ping ???
Nem írtatok véleményeket a ping-re, pedig szerintem az 1 ms a bix-ig egészen jónak mondható, nem?


pén. jún. 23, 2006 14:24
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás Re: Landsmann netje
gyoztes írta:
Én a 3 küldött képből csak 3 hibát látok:

1., Az adóra való rálátás elég érdekes. Mi nem szoktunk olyat bekötni, amire nincs meg a teljes rálátás. Nagyon sok bosszúságot lehet ezzel elkerülni. Nem lehet valahogy máshova tenni az antennát? Feljebb/lejjebb? (Sajnos az egyik legrégebbi ügyfelünknél kezd belenőni egy fenyőfa, nem tudom, mi lesz ott. Másik bázis nem látszik onnan, mert elég alacsonyan van. Még megy, de szépen lassan csökken a jelszint...)

2., Én speciel nem szeretem a panelantennákat. Ugyanolyan árban vannak szép parabolák, és sokkal nagyobb rajta a jeltartalék. Esőben sokat dob. Vannak 30 cm-es tükörrel is, ha nem fér el nagyobb, az is 5-10 dB-vel nagyobb.

3., Senao szépség: szerencsére nem sok került a kezembe, de mostmár úgy dobom el, mint a tüzes vasat. Nagyon kevés ap márka működött megbízhatóan nálunk. Senao tipikus hiba volt: mac cím hazudás, azaz kitalált egy olyan mac címet, ami nem is volt az egész rendszerben. Egyszer emiatt ez _egész_ hálónk leállt, amíg ki nem vágtam az adott eszközt a fenébe.

A többi jó volt a képeken... :-)


1 Sajnos nem lehet máshova tenni hogy kikerüljük a fát. Csak abban bízok, hogy jön egy vihar, aztán a fának annyi. Két éve egy vastagabb ág letört egy ilyen alkalommal. Ettől függetlenül 98%-os volt a jelszint.

2 Ilyen antennákat szereltek mindenkinél, nem volt velük gond.

3 Senao beltériket használnak. Nekem speciel nem volt bajom vele. Mánál hallottam róla hogy a beállítások csak úgy elmentek róla.

Mint korábban is írtam, nem a templomtorony és a közöttem lévő távolság áthidalásában van a hiba. Ez a rész tökéletesen működik. A templomtorony-Szeghalom (10 km) vagy Szeghalom-Békéscsaba (50 km) között szokott a bukta lenni. Nálunk szakadó jégesőben is jó volt az átvitel, szóval ennyi időjárás tartaléka van a rendszernek. (640 méterre van a két antenna) Viszont már húzósabb a 10 és 50 km áthidalása.


csüt. jún. 22, 2006 19:36
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jún. 02, 2006 6:53
Hozzászólások: 33
Hozzászólás Landsmann netje
Én a 3 küldött képből csak 3 hibát látok:

1., Az adóra való rálátás elég érdekes. Mi nem szoktunk olyat bekötni, amire nincs meg a teljes rálátás. Nagyon sok bosszúságot lehet ezzel elkerülni. Nem lehet valahogy máshova tenni az antennát? Feljebb/lejjebb? (Sajnos az egyik legrégebbi ügyfelünknél kezd belenőni egy fenyőfa, nem tudom, mi lesz ott. Másik bázis nem látszik onnan, mert elég alacsonyan van. Még megy, de szépen lassan csökken a jelszint...)

2., Én speciel nem szeretem a panelantennákat. Ugyanolyan árban vannak szép parabolák, és sokkal nagyobb rajta a jeltartalék. Esőben sokat dob. Vannak 30 cm-es tükörrel is, ha nem fér el nagyobb, az is 5-10 dB-vel nagyobb.

3., Senao szépség: szerencsére nem sok került a kezembe, de mostmár úgy dobom el, mint a tüzes vasat. Nagyon kevés ap márka működött megbízhatóan nálunk. Senao tipikus hiba volt: mac cím hazudás, azaz kitalált egy olyan mac címet, ami nem is volt az egész rendszerben. Egyszer emiatt ez _egész_ hálónk leállt, amíg ki nem vágtam az adott eszközt a fenébe.

A többi jó volt a képeken... :-)


csüt. jún. 22, 2006 16:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jún. 02, 2006 6:53
Hozzászólások: 33
Hozzászólás esmét lehet tesztelni
Csak azért, hogy egy régebbi témát megnyugtatóan lezárjunk, szeretnék lehetőséget adni ismét tesztelésre, továbbra is bízva abban, hogy semmilyen rosszaságra nem használjátok fel.

Ez itt az egyik ügyfelünk routerének címe: 217.113.60.161, lehet nézegetni. A kapcsolatban 3 db mikrós link van a bix-től, az utóbbi pont-multipont, és mindhármat mi menedzseljük.

A mérésekből a saját gép -> bix idő értelemszerűen levonandó. Remélem, hogy elégedettek lesztek az eredménnyel.

Ui: most teszteljetek, most vihar van!


csüt. jún. 22, 2006 16:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás 
Igaz a sebességról nem is beszéltem.
Hétvégén az 512/128-al a letöltés néha elérte a 10-15K-t.
Munkanapokon ment minden "normálisan" 1-2 leállást beleétve.


csüt. jún. 22, 2006 6:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
mondjuk pont ezek a hibák nem a technológia hibái, hanem a cégeké....

a technológia hibája, hogy 8192byte-os csomagpingelésnél 70% elveszett, nagyobbaknál pedig az összes! :lol: :lol: :lol:


szer. jún. 21, 2006 16:39
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás 
Hali!
Annak idején nem is olyan régen nálunk is ment a mikrós net.
1 várost fed le.
A város nevét nem írom le mert szerintem ezt a fórumot is olvassák.
A lényeg az, hogy először volt belsőháló, iptelefon meg minden.
Akkor történtek kisebb feltörések meg hasonlók. Ha jól emlékszem akkor rendőrségi ügyis lett az egyikből.
Hozzánk is beakartak törni ( lehet sikerült is ).
A tűzfal ( ZA ) volt akkor fent.
Egyszercsak jelez, hogy valaki akar valamit.
Nem probléma, nem jutott be. Ez megtörtént kb. 5-6 alkalommal.
Fogtam az Ip-ket és beírtam a gugliba.
Az egyikre kidobta az én szolgáltatóm IP-jét.
A többi pedig belsőhálós ip volt.
Az egyik komámmal játszottunk sokat a belsőhálón és mondom neki,hogy mivan. Nézi az IP-ket és az egyikre rábők miszerint az a szolgáltató irodai gépének az ip-je.
Ő jóban van a csávóval és megosztják egymás között a dolgaikat.
Pár nap múlva bemegyünk a szolgáltatóhoz és odanyomjuk az orruk alá, hogy a tűzfal ezeket blokkolta és szeretnénk megtudni az illető mivoltját.
A csávó mindenfele nézett csak a szemünkbe nem.
Utánna nem történt egy alaklommal sem.
Máskor pedig a szolgáltató megváltoztatta mindenkinek az adatforgalohoz használt jelszavát.
Nem tudtuk megnézni, hogy mennyit használtunk el.
Se egy mail se semmi.
Szólunk neki kb. 1-2 hónap múlva akkor azt mondja:
Igen egy jobb számlálót telepítettünk és mindenkinek megváltoztattuk a jelszavát 1234-re.
De ő nemszólt nekünk erről. (gondolom másnak sem)
Az ilyenek után szerintem lehet váltani szolgáltatót.

Bocsi, hogy ilyen hosszú lett.


szer. jún. 21, 2006 13:04
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
djsms írta:
Landsmann írta:
No, megint nincs net. Mindenféle látható indok nélkül (még zivatar sincs) megszűnt a rádiós kapcsolat. (wlan led nem világít) Ez ám a minőségi szolgáltatás! :evil:

Esetleg elárulhatnád már a szolgáltató nevét, vagy jelentkezhetne a szolgáltató...


Novatech a szolgáltató. Legalább 12 órát nem volt net. Reggel fél nyolckor még semmi, ma délben 1-kor már volt.


szer. jún. 21, 2006 12:26
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
djsms írta:
...
vagy jelentkezhetne a szolgáltató...



Landsmann írásai után szerinted merne jelentkezni? !-D !-F !-B


kedd jún. 20, 2006 22:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Landsmann írta:
No, megint nincs net. Mindenféle látható indok nélkül (még zivatar sincs) megszűnt a rádiós kapcsolat. (wlan led nem világít) Ez ám a minőségi szolgáltatás! :evil:

Esetleg elárulhatnád már a szolgáltató nevét, vagy jelentkezhetne a szolgáltató...


kedd jún. 20, 2006 20:48
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
No, megint nincs net. Mindenféle látható indok nélkül (még zivatar sincs) megszűnt a rádiós kapcsolat. (wlan led nem világít) Ez ám a minőségi szolgáltatás! :evil:


kedd jún. 20, 2006 20:26
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Landsmann írta:
Meglepő módon megcsinálták. Valószínűleg kijöttek Szeghalomról, mert a wlan led sem világított a ketyerén. Meg az elhárítási idő is olyan volt, hogy belefért egy kiruccanás. Először csak 10-15 kb/s-es sebességgel indult meg, de mostmár megy teljesen. Hát nem tudom, de valahogy nem tudok hinni benne hogy legyen szünetmentes táp a toronyban, pedig egyszer azt mondták. Máskor is volt ilyesmi probléma. Ha rossza szünetmentes, akkor az olyan mintha nem is lenne.

Lehet van ups, csak nincs figyelve az állapota. Még nálunk is van olyan hely, ahol ugyan van ups, de telepítéskor még nem volt mire kötni az okos portját.


hétf. jún. 19, 2006 19:11
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Meglepő módon megcsinálták. Valószínűleg kijöttek Szeghalomról, mert a wlan led sem világított a ketyerén. Meg az elhárítási idő is olyan volt, hogy belefért egy kiruccanás. Először csak 10-15 kb/s-es sebességgel indult meg, de mostmár megy teljesen. Hát nem tudom, de valahogy nem tudok hinni benne hogy legyen szünetmentes táp a toronyban, pedig egyszer azt mondták. Máskor is volt ilyesmi probléma. Ha rossza szünetmentes, akkor az olyan mintha nem is lenne.


hétf. jún. 19, 2006 17:51
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Landsmann írta:
23x23 centis, most mértem meg. A toronyban az egy redőnyféle, ami mindig úgy állt, tehát nem kellett megbontani semmit.

Az előbb volt egy 1 másodperces áramszünet, gép kikapcsolt meg minden. A net azóta sem jött vissza. A jó öreg GPRS-el tobzódok. Arra bármikor számíthattam. Sosem volt vele bajom. Majdnem visszasírom az időket. Kénytelen voltam az 50 megás csomagot megrendelni. Ez ám a luxus, két netszolgáltatást kell megrendelni, hogy bármikor tudjak netezni ha akarok. Szerintem ma már aligha lesz mikrós netem.


Hmm az elég pici, bár ez nem feltétlen baj. Viszont a hibaelhárítás úgy látom nagyon gyenge láncszem :/


hétf. jún. 19, 2006 17:30
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
23x23 centis, most mértem meg. A toronyban az egy redőnyféle, ami mindig úgy állt, tehát nem kellett megbontani semmit.

Az előbb volt egy 1 másodperces áramszünet, gép kikapcsolt meg minden. A net azóta sem jött vissza. A jó öreg GPRS-el tobzódok. Arra bármikor számíthattam. Sosem volt vele bajom. Majdnem visszasírom az időket. Kénytelen voltam az 50 megás csomagot megrendelni. Ez ám a luxus, két netszolgáltatást kell megrendelni, hogy bármikor tudjak netezni ha akarok. Szerintem ma már aligha lesz mikrós netem.


hétf. jún. 19, 2006 17:11
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Landsmann

Mi is használunk ilyen eszközöket. Teljesen rendben vannak, bár néha-néha elfelejtik a konfigurációt. Mondjuk erős a gyanúm, hogy nem az eszköz hibájából ;) Az antenna mekkora fizikailag? Ha olyan 30x30-as akkor az kb 17dB-es, ami tiszta rálátás esetén bőven jó úgy 4-5km-ig is.
Látom a templomban leszedték a deszkákat az antenna elől, ez jó! Sajna mi nem szedhettük le ezért volt is némi szívásunk eleinte, hiszen a fizes fa brutál nagyot tud csillapítani 2.4GHz-en. Szerencsére találtunk megoldást.

Egyébként shabba nagyon jól látja mi a leggyengébb láncszem. Gondolom nálad is ez lesz a helyzet.


vas. jún. 11, 2006 21:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
shabba írta:
.gúnár. írta:
A csomagméret asszem egészen 65000-ig növelhető, de az már brutális.


A csomagméretet az MTU határozza meg ami jellemzően 1500byte. MTU-nál nagyobb méretű csomagot nem tudsz küldeni. Amit te írsz az az ICMP adattartalma. Természetesen az MTU a fejlécet is tartalmazza(ICMP-nél ez 28 byte, TCP-nél 40) szóval a valós adattartalom kisebb jellezmően 1472byte. Ha te 8192bytes-os adattartalommal küldöd a pinget akkor az feldarabolódik 6 csomagra amiket szépen egymás után el fog küldeni.



Jajj, megint belém kötöttek. :D Szóval a ping által küldött csomagméretre gondoltam (vagy pufferméret, vagy mittomén egész pontosan). :D Ezzel együtt köszi a kiegészítést.


vas. jún. 11, 2006 13:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 287
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
A csomagméret asszem egészen 65000-ig növelhetõ, de az már brutális.


A csomagméretet az MTU határozza meg ami jellemzően 1500byte. MTU-nál nagyobb méretű csomagot nem tudsz küldeni. Amit te írsz az az ICMP adattartalma. Természetesen az MTU a fejlécet is tartalmazza(ICMP-nél ez 28 byte, TCP-nél 40) szóval a valós adattartalom kisebb jellezmően 1472byte. Ha te 8192bytes-os adattartalommal küldöd a pinget akkor az feldarabolódik 6 csomagra amiket szépen egymás után el fog küldeni.

A témához hozzászólva, nekem sem ADSL-em sem wirelessem nem volt helyette viszont Ethernet LAN hálózat igen. Viszont szerintem mindre igaz hogy a hálózatot működtető személyzet hozzáértése legalább ugyanolyan fontons mint a technikai rész. Ez annál az ISP-nél ahol előfizető vagyok már lassan 4 éve rengetegszer bebizonyosodott mivel a hozzáértéssel itt sajnos erősen hadilábon állnak, meg munkamorál sem volt sosem toppon.

Ha valami elromlik vagy meghülyül és hiába jelenti be az ügyfél csak azt kapja biztos az ön gépében van a hiba, nálunk semmi baj. Még akkor is ha egyértelműen látszik hogy a routertől a gerinchálós uplink felé 20% a loss esetleg totál **** a routolást és a miatt az egész lakótelep szív akkor hiába tudna a techika jó működést biztosítani ha az azt működtető humán erőforrás a szűk keresztmetszet.

Pl. nemrég az ISP-t megvette egy másik cég, mind régi munkatársat kirúgtak és ott maradtak egy olyan rendszerrel amiről semmit nem tudtak és nem ismertek a hozzáértés pedig ahogy azóta kiderült erősen nulla. Addig amíg ment a rendszer a régi team beállításaival nem volt gond, de amint beütött az első komolyabb hiba totál elszaródott minden, és onnantól jöttek a hibák halmozottan miközben az új emberek azt se tudták mit csináljanak. Most már lassan 1.5 hónapja **** a net pedig ezek már lecserélték, újraforrasztották az optikai kábeleket, switcheket cseréltek meg minden csak ahhoz a nyomorult linuxos routerhez nem nyúlnak pedig az a hiba forrása, **** van bekonfigolva ezek meg amióta újrabootoltatták azóta képtelenek normálisan visszaállítani.

Pedig előtte jó 1 éven át rendesen ment a net, viszont a cég 4 éves története során sok hasonló esemény volt. Anno amikor ez a kis cég elindult ezek is tanulták a szakmát ezért hosszú idő kellett ahhoz mire megtanulták hogy kell normálisan szolgáltatni. Aztán mire nagy nehezen ez sikerült megvették őket és jött egy új banda akik ugyanott kezdik mint a régiek 4 éve. És mi előfizetők meg szívunk. :(

És nem lehet azt mondani hogy az ethernet technológia a bűnös, vagy hogy az eszköz a bűnös, mert egy router pont azt csinálja amire konfigolják. Nálunk sajnos 4 éve hosszú tapasztalata alapján legfőképp az derült ki a leggyengébb láncszem jellemzően mindig az ember aki működteti a rendszert. Legyen az műszakis, helpdeskes vagy főnök, ha nagyívben **** az egészre, akkor sajnos az a net pont olyan is lesz.

Anno amikor még jó volt a net így ment:

-l csomagméret(28 byte header nincs benne)
-n csomagszám
-w timeout ms
-s ennyi ms-es időintervallumonként küldje el a csomagokat

hrping -l 32 -n 400 -w 1000 -s 25 www.bix.hu
Statistics for www.bix.hu:
Packets: sent=400, rcvd=400, error=0, lost=0 (0% loss) in 9.976767 sec
RTTs of replies in ms: min/avg/max: 1.433 / 2.011 / 3.206

hrping -l 132 -n 400 -w 1000 -s 25 www.bix.hu
Statistics for www.bix.hu:
Packets: sent=400, rcvd=400, error=0, lost=0 (0% loss) in 9.977075 sec
RTTs of replies in ms: min/avg/max: 1.690 / 2.833 / 6.798

hrping -l 548 -n 400 -w 1000 -s 25 www.bix.hu
Statistics for www.bix.hu:
Packets: sent=400, rcvd=400, error=0, lost=0 (0% loss) in 9.979404 sec
RTTs of replies in ms: min/avg/max: 2.736 / 3.949 / 5.910

hrping -l 1472 -n 400 -w 1000 -s 25 www.bix.hu
Statistics for www.bix.hu:
Packets: sent=400, rcvd=400, error=0, lost=0 (0% loss) in 9.981965 sec
RTTs of replies in ms: min/avg/max: 5.137 / 6.403 / 8.901

hrping -l 1472 -n 1600 -w 1000 -s 6.25 www.bix.hu
Statistics for www.bix.hu:
Packets: sent=1600, rcvd=1600, error=0, lost=0 (0% loss) in 9.999391 sec
RTTs of replies in ms: min/avg/max: 4.946 / 6.500 / 19.320


vas. jún. 11, 2006 13:25
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Tudom hogy nem nálam van a hiba. Hehe, sosem nálam volt mikor gubancok voltak.
A bejárónő éppen az évi rendes szabadságát tölti, nincs aki törölgessen. :) De tényleg ráférne. Nem gondoltam hogy így meglátszik.


vas. jún. 11, 2006 13:21
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Nem a te eszközeiddel van a baj, hanem az egész rendszerrel. De azért nálad egy portörlés nem ártana. :lol:


vas. jún. 11, 2006 13:14
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Tudom hogy nem egy csúcskatagória a netkapcsolatom. Van olyan hogy rábökök egy linkre, aztán 10-20 másodpercig nem történik semmi. Aztán vagy letöltődik, vagy a alp nem jeleníthető meg hibát ad. Rábökök mégegyszer, akkor meg azonnal lejön. Az utóbbi 1-2 hétben lett ilyen hosszú a várakozási idő. Ennél még a GPRS is gyorsabban reagált. Ott kattintás után 1-2 másodperccel meg elkezdtek jönni az adatok.

Adóantenna: (a kép készítése óta kicserélték, de ugyanott van)
Admin: A képet a felhasználó kérésére töröltük.

Antennám:
Admin: A képet a felhasználó kérésére töröltük.

Beltéri egység:
Admin: A képet a felhasználó kérésére töröltük.

Ilyen eszközökkel kommunikálok. Nem tudom a minőségi szinten hol helyezkednek el.


vas. jún. 11, 2006 13:04
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Landsmann írta:
Az én pingelésem így néz ki:

...

Ki-ki döntse el hogy milyen a rendszerem.


Most néztem, az én kapcsolatomon 15-ből 4 válasz jön, míg egy ADSL-nél az összesre. Sőt, a válaszidő ingadozás 8k-s csomagnál 3ms. Tehát a te kapcsolatod nem mondanám túl jónak, de pingetheted tovább is, pl. 15 csomag esetén ping -n 15 -l 8192 www.terminal.hu A csomagméret asszem egészen 65000-ig növelhető, de az már brutális.


vas. jún. 11, 2006 12:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
djsms írta:
Hm, valóban több csomag veszik el :) Mindenesetre még így is alig van 1% felett a veszteség, ami szerintem még mindig a bőven jó kategória.


Naja. Azóta a nap is kisütött, meg gondolom a jónép kirajzott és csak kevesen neteznek. :wink: De bízzunk benne, hogy mindig hasonló az arány. :roll:


vas. jún. 11, 2006 12:07
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Az én pingelésem így néz ki:

Admin: A képet a felhasználó kérésére töröltük.

Ki-ki döntse el hogy milyen a rendszerem.


vas. jún. 11, 2006 11:52
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
djsms írta:
Ha megnézed egy AP-re max 20 felhasználót lehet tenni úgy, hogy normálisan használható legyen a netjük....


te semmit sem értesz abból, amit írok! na, mind1.


vas. jún. 11, 2006 11:51
Profil Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Hm, valóban több csomag veszik el :) Mindenesetre még így is alig van 1% felett a veszteség, ami szerintem még mindig a bőven jó kategória.


vas. jún. 11, 2006 11:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
ping -l csomagméret cím. De indítsd el a pinget paraméterek nélkül, kiírja az opcióit. pl. ping -l 8192 www.terminal.hu


vas. jún. 11, 2006 10:53
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
OFF: Hogy lehet állítgatni a csomag méretét?


vas. jún. 11, 2006 10:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
djsms írta:
.gúnár. írta:
Így kiugróbbak a különbségek.

Ja értem. Szerintem ha egy hálózat rossz az normál méretű ping csomagokkal is szépen látszik :) Azt hittem van valami trükköd.


Nem látszik annyira. Pingesd csak a kimeneteteket nagyobb csomagokkal. Sokkal több fog elveszni.


vas. jún. 11, 2006 9:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
T68m írta:
nem "az összes mikrós cég felett", hisz a cégeket nem is ismerem! A technológia felett. Mekkora különbség!

Ez olyan, mintha ugyanazt a dáciát te is árulod, más is árulja. Te - legfeljebb - gondosabb vagy, átnézed a kocsit, meghúzod a csavarokat mielőtt eladod. Attól még ugyanaz a sza.r dácia!

A mikró, ha olyan jó lenne, mint amilyennek ti szeretnétek beállítani, mint amilyen valójában LEHETNE (más szabvány, más berendezések, stb.), akkor már rég kiszorított volna (szinte) minden más elérést és szolgáltatót. Sőt, szolgáltatók se nagyon lennének, hisz az emberek egymásnak szolgáltatnának (routolnának), természetesen teljesen automatikusan, ráadásul ingyen.
Na, ezért nem gyártanak ilyen berendezéseket, ezért nem teszik alkalmassá a technikát, ezért - direkt - olyanra csinálták, hogy helyiségen belüli átvitelre legyen csak alkalmas, veszítsen el csomagokat, stb., stb.
Én sosem állítottam be a mikrót olyannak, amilyennek Te szeretnéd látni, én olyannak mutatom amilyen VALÓJÁBAN! Én nem az elméletek alapján számolgatok, hanem a tapasztalatok alapján! Az életben pedig mindig a valóságé az utolsó szó nem az elméleté!


vas. jún. 11, 2006 1:01
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Egy OFF megjegyzés:
A Dacia sem volt egy rossz autó, csak miután kijött a gyárból szét kellett kapni teljesen és becsületesen összerakni, mert maga a konstrukció nem volt rossz, csak az összeszerelés nem volt épp Renault minőségű ;)


vas. jún. 11, 2006 0:53
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Egyátalán nem ezért nem ezt használják a "nagyok"!
Ha megnézed egy AP-re max 20 felhasználót lehet tenni úgy, hogy normálisan használható legyen a netjük. Egy bázisra 3, de maximum 5 ap-t tehetsz, több nem fér el a kevés csatorna miatt. Ez maximálisan 100 felhasználót jelent, de a gyakrolatban 50-60-nál többet nem érdemes egy bázisra tenni. Egy bázis kiépítése átlag fél millás tétel és viszonylag kis területet tud csak lefedni. Természetesen olcsóbban is ki lehet hozni, ha van megfelelő adottságú hely, de csak erre alapozni nem lehet országos viszonylatokban! Aztán ügyfél oldalon is kell tenni egy beltérit, kell egy antenna is amit egyedi igények szerint kell felszerelni és be kell kábelezni az egészet megfelelő minőségű kábellel és csatlakozókkal. Ügyfélre vetítve munkadíjjal együtt is legalább 30.000Ft, de inkább több. Ezzel szemben adsl-nél és kábelnetnél egy már meglévő infrastruktúrára kell csak rátelepülni. Kell egy központ, ami ugyan több milliós tétel, de erre akár több ezer ügyfelet is rá lehet kötni. Ügyfél oldalon pedig mindössze 1db eszköz kell, ami átlag 10.000Ft-al számolható. Szerelni nem nagyon kell, mert az infrastruktúra adott, ha pedig nem akkor megfizettetik az ügyféllel annak bekötését. Ráadásul kábel vagy adsl modem bekötéshez nem is kell jó szakember, mert egy mikrós szereléshez képest szinte nincs mit elrontani. Ezek alapján nem kell matematika professzornak lenni, hogy ki tudd számolni melyik megoldás éri meg nagy tételben.


vas. jún. 11, 2006 0:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
djsms írta:
T68m

A baj az, hogy általánosítasz! Van néhány rossz példa és ez alapján törsz pálcát az összes mikrós cég felett. Pedig a valóság egyátalán nem papucsban futóverseny! Ha ez így lenne nem használnák világszerte a mikrót!


nem "az összes mikrós cég felett", hisz a cégeket nem is ismerem! A technológia felett. Mekkora különbség!

Ez olyan, mintha ugyanazt a dáciát te is árulod, más is árulja. Te - legfeljebb - gondosabb vagy, átnézed a kocsit, meghúzod a csavarokat mielőtt eladod. Attól még ugyanaz a sza.r dácia!

A mikró, ha olyan jó lenne, mint amilyennek ti szeretnétek beállítani, mint amilyen valójában LEHETNE (más szabvány, más berendezések, stb.), akkor már rég kiszorított volna (szinte) minden más elérést és szolgáltatót. Sőt, szolgáltatók se nagyon lennének, hisz az emberek egymásnak szolgáltatnának (routolnának), természetesen teljesen automatikusan, ráadásul ingyen.
Na, ezért nem gyártanak ilyen berendezéseket, ezért nem teszik alkalmassá a technikát, ezért - direkt - olyanra csinálták, hogy helyiségen belüli átvitelre legyen csak alkalmas, veszítsen el csomagokat, stb., stb.


vas. jún. 11, 2006 0:27
Profil Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
T68m írta:
aldsl-es mikró tulajdonos:

természetesen megkérdeztem ezt még annakidején. Vártam, hogy győztes, djsms talán megpróbálja objektív nézni a saját szolgáltatásait - eredménytelenül.

A legobjektívebb vélemény a felhasználók viselkedése, igaz?
Alaptétel, hogy a felhasználót nem érdekli hogy jut hozzá a net, csak az számít, hogy tudja-e arra használni, amire szeretné. Remélem ebben egyetértünk.
Nos nálunk mint azt már írtam nincs hűségszerződés és van bőven konkurencia, így az ügyfél bármikor leléphet ha nem elégedett a szolgáltatással. Pontos előfizető számot most nem tudok mondani, de számoljunk 1000-el, az kb reális.
1000 felhasználóból eddig tudomásom szerint 6 váltott adsl-re, vagy másik cég kábelnetjére. Ebből 2 azért, mert nem volt elégedett a szolgáltatással és 4 azért, mert kevés volt neki az akkoriban adott 64/256-os csomagunk. Természetesen volt olyan is, aki elköltözött, vagy lemondta a szolgáltatást, mert nem használta és nem ment más szolgáltatóhoz, de ők ebbe az értékelésbe nem tartoznak bele. Na most ha dupla ennyien is hagytak volna ott minket más szolgáltató kedvéért, még az is csak a felhasználók 1%-a.Ennyit pedig amúgy is mozognak a felhasználók (elköltözések-új ügyfelek)

Ami pedig a végfelhasználóknál elhelyezett eszközök plusz biztosítását illeti azért nem tesz egy cég sem LC szűrőt vagy biztosítékot, mert nem kifizetődő. Nem hibásodik meg annyi, hogy valaha is behozná a védelemre fordított eszközök árát! Gondolom te sem teszel minden fogyasztó elé védőeszközöket, mert azt feltételezed, hogy nem megy tönkre.
Természetesen a bázisállomásokra egész másként kell tekinteni. Itt rendszerint nem túl olcsó eszközök vannak elhelyezve amik ráadásul fokozottan fontos szerepet töltenek be így értelem szerűen van létjogosultsága a megfelelő védelemnek és biztosításoknak. Ide tartozik az áramellátás biztosítása és a különféle védelmek. Pl villám vagy rongálás ellen.

Mindezek ugyan úgy igazak mindhárom fő technológiára. Kábelnetnél, adsl-nél ugyan úgy haza tudja vágni pl egy villámcsapás a központot is és ott is könnyen előfordulhat áramszünet.


vas. jún. 11, 2006 0:14
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
T68m

A baj az, hogy általánosítasz! Van néhány rossz példa és ez alapján törsz pálcát az összes mikrós cég felett. Pedig a valóság egyátalán nem papucsban futóverseny! Ha ez így lenne nem használnák világszerte a mikrót! Természetesen vannak különbségek a technológiák között, de semmi esetre sem dacia vs mercedes. Sokkal inkább személyautó-kistehreautó-terepjáró kategória lehete. Mindegyik alkalmas eljutni A-ból B-be (általános felhasználó) Van, amelyiknek jók a pingjei és mindig maximumon megy a terhelés (kisteherautó-adsl), van, amelyiken nagyon nagy sebességeket vehetsz igénybe (személyautó-kábelnet) és van, ami szinte bárhova eljuttatható(terepjáró-mikró) Na most ezen belül az autógyártók lennének a szolgáltatók. Értelem szerűen mindegyiknek vannak előnyei és hátrányai is, amiket mérlegelve lehet választani. Éppen ezért egy kistehertől ne várd el, hogy 300-al tudjon menni autópályán vagy egy személyautótól se várt el, hogy elszállítsa neked a fél lakásodat egyben.
Ami pedig a gyárakat (szolgáltatókat) illeti van, aki az árral szeretne piacon lenni a minőség rovására (pl Dacia, Yugo) van, aki közepes áron jó minőséget ad (pl Opel, Toyota) és van, aki prémium áron ad prémium szolgáltatást (Mercedes, Lexus) Persze ha mázlid van kifoghatsz egy nagyon üzembiztos Daciat is vagy ha nincs szerencséd egy folyton elromló Mercedest, ez benne van a pakliban, de ettől még nem lesz Prémium márka a Dacia és nem lesz rossz a Mercedes. Sőt, attól, hogy egy gyár kisteherautója nem sikerül túl jóra attól még nem rossz az összes gyár összes kisteherje. Remélem nem túl bonyolult a példám :)


szomb. jún. 10, 2006 23:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Villámláshoz: ha megkérdeznénk egy T-s emberkét, hogy miféle komoly villámvédelmi rendszert alkalmaznak, szerintem nem sokat tudna felsoroloni, amit djsms, gyoztes, illetve a többi mikrós szolgáltató nem használ.

Attól az emberkétõl aki ADSL-t használ bla bla bla, meg kéne kérdezni, hogy mért teszi ezt, nem találgatni. Ha mégis azért használ mert az Õ hangsúlyozom az Õ cégük nem tud normális mikrós netet üzembe helyezni, az nem a mikróhullámú technológia hibája. És itt akkor visszatértünk oda, hogy mindent lehet, csak akarni kell, illetve normálisan kell azt megcsinálni.



1. villámlással egy kábeles szolgáltatónak - ugye - annyival kevesebb a gondja, hogy nincs antennája.

2. a táp felöli védelem minden szolgáltatónak annyiban az érdeke, hogy kevesebb hibát kelljen elhárítania.

3. a mikrósnál még bejön a képbe a bázis. Itt pedig teljes villámvédelmet kell megvalósítania. Értelemszerűen ilyesmire a kábeleseknek nincs gondja.

ezekből az látszik, hogy a mikrós, értsd külső antennával üzemelőknek a villámvédelemre igenis több gondot kell(ene) fordítani, mint egy kábeles szolgáltatónak. Fentiekből (más írásaiból), az derül ki, hogy ennek ellenére a mikrósok nem fordítanak erre kellő figyelmet.

aldsl-es mikró tulajdonos:

természetesen megkérdeztem ezt még annakidején. Vártam, hogy győztes, djsms talán megpróbálja objektív nézni a saját szolgáltatásait - eredménytelenül.

Nos, a válasz, hogy ne húzzam sokáig az időt, az volt, hogy olyan fontos, bla-bla, hogy neki igenis szüksége van az adsl-es sávszélességre. Tehát szó sem volt hűségről vagy vakfoltról. És ha egy kicsit jobban belenézünk, akkor valószínűleg nem is sávszélességről, hanem megbízhatóságról van szó - amit, mint tulajdonos, azért mégsem akart konkrétan kimondani.

sztem, mondhatod, hogy utálom a mikrót, sztem nem. Egyszerűen nem erre való, ahogy papucsban sem érdemes futóversenyen indulni.


szomb. jún. 10, 2006 23:25
Profil Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Hannibal írta:
T68m: véleményem szerint kicsit elfogult vagy ebben a kérdésben (mármint a mikrós technológiában). Ahogy írtad, volt mikróneted egy darabig, ami nem működött megfelelően, szerintem ez hagyott benned mélyebb nyomot és undort a mikró iránt. Az utolsó néhány hozzászólásodból nekem is az érződik, hogy már már a mikrohullámú net lejáratása a célod. Valószínűleg nem hiába találták ki és nem véletlen alakalmazzák külföldön is. Ha olyan ratyi lenne, akkor már rég kihalt volna. Légyszi légy egy kicsit objektívabb.

Villámláshoz: ha megkérdeznénk egy T-s emberkét, hogy miféle komoly villámvédelmi rendszert alkalmaznak, szerintem nem sokat tudna felsoroloni, amit djsms, gyoztes, illetve a többi mikrós szolgáltató nem használ.

Attól az emberkétől aki ADSL-t használ bla bla bla, meg kéne kérdezni, hogy mért teszi ezt, nem találgatni. Ha mégis azért használ mert az Ő hangsúlyozom az Ő cégük nem tud normális mikrós netet üzembe helyezni, az nem a mikróhullámú technológia hibája. És itt akkor visszatértünk oda, hogy mindent lehet, csak akarni kell, illetve normálisan kell azt megcsinálni.

Hannibal.

u.i.: T68m ezzel az írásommal nem akarlak megbántani stb., elismerem tudásod, de ez most így este kikivánkozott belőlem :) Ha mégis megbántottalak valamivel, akkor bocssiii :)

Pontosan így gondolom én is, csak nekem nem sikerült ilyen szépen megfogalmazni :)


szomb. jún. 10, 2006 22:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
T68m írta:
djsms írta:
Na ezek aztán érvek, pláne a második...
Na mindegy, én inkább kiszállok a témából, mert kezd elfajulni.


milyen érv kell arra, ami nincs?!?!?!?

Olyan érv, amiről eddig csak te állítottad, hogy úgy van, de semmi bizonyítékot nem tudsz felmutatni mellette. Mellesleg adsl-nél igenis eléggé gyakori a hűségszerződés, ezért egyátalán nem elhanyagolható. Ha nekem adsl-em lenne 2 év hűséggel de holnaptól alapítanék egy mikrós céget akkor biztosan nem mondanám le az adsl-t se, mert:
1, minek dobjak ki az ablakon egy csomó pénzt (lejárat elötti szerződésbontás)
2, az adsl-ről pl jól lehetne tesztelni tűzfalakat stb a mikrós hálózatban

(Zárójelben megjegyezném, hogy az irodában nekünk is van adsl vonal is pontosan a 2. pontban írt indok miatt.)


szomb. jún. 10, 2006 22:35
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
T68m írta:

nézd, véditek a védhetetlent. Ha valami rossz, azt be kell látni. Ha valami nem alkalmas, azt is. Mint fentebb írtam, nem úgy gondolom, hogy bennetek van a hiba, hanem úgy, hogy a használt technikában. Egy rossz párosból a rossz tagot kell kidobni, nem azon görcsölni, hogy a jó mégjobb legyen.

konkrét példánál maradva, fentieket természetesen a mikrós bázisokra értettem, nem a végfelhasználói berendezésekre. (az ügyfeleknél az antennán keresztüli villámvédelem lehet érdekes.)

Védjük, mert van benne tapasztalatunk és tudjuk, hogy működőképes, mert ezt tapasztaljuk. Már többször is leírtam, hogy a hibák 99,9%-a nem a technológiából adódik. Ami pedig JÓL működik nem szoktuk kidobni ;)
Ha te 4-5ms-os pingeket akarsz 0%-os veszteséggel akkor ne válaszd a mikrót. Ha te webezni szeretnél, letölteni, chatelni, voipozni, p2p programokat használni, online rádiót hallgatni vagy tv-zni (már ami a sávszélességedbe belefér) és nem egy trehány cég szolgáltat mikrón, aki ott spórol ahol nem lenne szabad, akkor bátran választhatod.


szomb. jún. 10, 2006 22:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
T68m: véleményem szerint kicsit elfogult vagy ebben a kérdésben (mármint a mikrós technológiában). Ahogy írtad, volt mikróneted egy darabig, ami nem működött megfelelően, szerintem ez hagyott benned mélyebb nyomot és undort a mikró iránt. Az utolsó néhány hozzászólásodból nekem is az érződik, hogy már már a mikrohullámú net lejáratása a célod. Valószínűleg nem hiába találták ki és nem véletlen alakalmazzák külföldön is. Ha olyan ratyi lenne, akkor már rég kihalt volna. Légyszi légy egy kicsit objektívabb.

Villámláshoz: ha megkérdeznénk egy T-s emberkét, hogy miféle komoly villámvédelmi rendszert alkalmaznak, szerintem nem sokat tudna felsoroloni, amit djsms, gyoztes, illetve a többi mikrós szolgáltató nem használ.

Attól az emberkétől aki ADSL-t használ bla bla bla, meg kéne kérdezni, hogy mért teszi ezt, nem találgatni. Ha mégis azért használ mert az Ő hangsúlyozom az Ő cégük nem tud normális mikrós netet üzembe helyezni, az nem a mikróhullámú technológia hibája. És itt akkor visszatértünk oda, hogy mindent lehet, csak akarni kell, illetve normálisan kell azt megcsinálni.

Hannibal.

u.i.: T68m ezzel az írásommal nem akarlak megbántani stb., elismerem tudásod, de ez most így este kikivánkozott belőlem :) Ha mégis megbántottalak valamivel, akkor bocssiii :)


szomb. jún. 10, 2006 22:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
djsms írta:
Na ezek aztán érvek, pláne a második...
Na mindegy, én inkább kiszállok a témából, mert kezd elfajulni.


milyen érv kell arra, ami nincs?!?!?!?


szomb. jún. 10, 2006 22:05
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
djsms írta:
T68m írta:
Azonban nem oly bonyolult betenni egy LC tagot, amit még követhet egy biztosíték és egy gyors túlfeszültségvédõ elektronika. Ezt aztán semmilyen villám nem tudná tönkrevágni (táp felõl), de ugye erre (is) tojnak a mikrós cégek. Az antennabemenetet is le lehet védeni közvetlen villámbecsapás ellen is.

Kedves T68m!

...


nézd, véditek a védhetetlent. Ha valami rossz, azt be kell látni. Ha valami nem alkalmas, azt is. Mint fentebb írtam, nem úgy gondolom, hogy bennetek van a hiba, hanem úgy, hogy a használt technikában. Egy rossz párosból a rossz tagot kell kidobni, nem azon görcsölni, hogy a jó mégjobb legyen.

konkrét példánál maradva, fentieket természetesen a mikrós bázisokra értettem, nem a végfelhasználói berendezésekre. (az ügyfeleknél az antennán keresztüli villámvédelem lehet érdekes.)


szomb. jún. 10, 2006 22:02
Profil Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
T68m írta:
1. az első pontot nem is igazán értem, hogy miért feszegeted. Felesleges plusz dolgokat képzelni (hűségszerződés), ami nincs megemlítve, az nyilvánvalóan nincs. Ezzel az erővel azt is oda kéne írnom, hogy nem azért nem használ mikrót, mert a feleségének fáj tőle a feje, vagy a kutyája mindig leveri az antennát, stb.

2. vakfolt, igen. Nos, hiába próbálkozol, nincs ott semmiféle vakfolt, a szolgáltatás technikailag lehetséges.

tehát a további, gyerekes próbálkozás helyett (amiben az eredeti kérdést hipotézisekkel egészítjük ki), próbálj a rendelkezésedre álló adatokból rájönni arra, hogy vajon miért választ egy mikrós internetszolgáltató cég (társ)tulajdonosa adsl vonalat, saját lefedettségi területén?

Na ezek aztán érvek, pláne a második...
Na mindegy, én inkább kiszállok a témából, mert kezd elfajulni.


szomb. jún. 10, 2006 22:02
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 273 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség