Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. ápr. 26, 2024 6:33



Hozzászólás a témához  [ 273 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
minőségi mikrohullámú internetszolgáltatás 

Elégedett vagy a mikrós szolgáltatóddal?
A szavazás pén. júl. 07, 2006 21:11-kor befejeződött.
Igen, elégedett vagyok 21%  21%  [ 3 ]
Nem, sok a hiba 21%  21%  [ 3 ]
Nem mikrós netem van 57%  57%  [ 8 ]
Szavazatok száma : 14

minőségi mikrohullámú internetszolgáltatás 
Szerző Üzenet
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
djsms írta:
T68m írta:

érdekes, hogy szavaimat pont a két mikrós értette félre! Akkor még1x:

1. Nem, nem a hûségszerzõdés köti az adsl-hez

2. saját lefedettségi területen van

3. tulajdonos

+1 mégsem mikrót használ! Vajon miért? :lol:


ezt írtad:
T68m írta:
még 1 fontos momentum. Egy kedves fórumtársunknak ugyancsak érdekeltsége van egy mikrós cégben (értsd: tulajdonos), s saját lefedettségi területén, hogy, hogy nem, ADSL-t használ! :lol: :lol: :lol:

azt hiszem ez mindennél többet elmond errõl a technikáról!

Na most ez alapán
1, honnan tudod? A hozzászólásodból csak annyi derült ki, hogy adsl-t használ.
2, honnan tudod? Lefedettségi területen belül is szoktak lenni vakfoltok!

Ezen információk pontos ismerete nélkül egyátalán nem egyértelmû a helyzet, mindenesetre bárminemû következtetést levonni pusztán spekuláció.


1. az első pontot nem is igazán értem, hogy miért feszegeted. Felesleges plusz dolgokat képzelni (hűségszerződés), ami nincs megemlítve, az nyilvánvalóan nincs. Ezzel az erővel azt is oda kéne írnom, hogy nem azért nem használ mikrót, mert a feleségének fáj tőle a feje, vagy a kutyája mindig leveri az antennát, stb.

2. vakfolt, igen. Nos, hiába próbálkozol, nincs ott semmiféle vakfolt, a szolgáltatás technikailag lehetséges.

tehát a további, gyerekes próbálkozás helyett (amiben az eredeti kérdést hipotézisekkel egészítjük ki), próbálj a rendelkezésedre álló adatokból rájönni arra, hogy vajon miért választ egy mikrós internetszolgáltató cég (társ)tulajdonosa adsl vonalat, saját lefedettségi területén?


szomb. jún. 10, 2006 21:53
Profil Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
T68m írta:
Azonban nem oly bonyolult betenni egy LC tagot, amit még követhet egy biztosíték és egy gyors túlfeszültségvédő elektronika. Ezt aztán semmilyen villám nem tudná tönkrevágni (táp felől), de ugye erre (is) tojnak a mikrós cégek. Az antennabemenetet is le lehet védeni közvetlen villámbecsapás ellen is.

Kedves T68m!

Áruld már el nekem, hogy miért szeretnéd ennyire lejáratni a mikrós cégeket? Talán csináltál te is egy céget nem mikróval? :P Ugyanis ilyen LC tagot biztosítékkal EGYETLEN EGY ISP SEM TESZ AZ ÜGYFELEKHEZ technológiától függetlenül! Sőt, a kábeltv szolgáltatók sem csinálják meg a galvanikus leválasztást lakásonként... Mostanában valahogy nem igazán vagy korrekt és ez nem jó...


szomb. jún. 10, 2006 21:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
djsms írta:
Az meg, hogy az oszlopról is eltünt egy darabon a drót szerintem megintcsak engem igazol ;)


Persze, elméletileg ha jól lenne védve a hálózat (az elektromosok részérõl), akkor nem lenne tranziens még annak árán sem, hogy elég a drót, de ennek szerintem is kicsi a valószínûsége. :wink:


a nagyfeszültségű hálózaton maga a hálózat földel, azonban a kisfeszültségű szakaszon - ha elég a vezeték - akkor a fogyasztók fognak földelni, mint az djsms példájából látszik.

Azonban nem oly bonyolult betenni egy LC tagot, amit még követhet egy biztosíték és egy gyors túlfeszültségvédő elektronika. Ezt aztán semmilyen villám nem tudná tönkrevágni (táp felől), de ugye erre (is) tojnak a mikrós cégek. Az antennabemenetet is le lehet védeni közvetlen villámbecsapás ellen is.


szomb. jún. 10, 2006 21:34
Profil Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Bocs, a 2-est nem pontosan fogalmaztam. Szóval honnan tudod, hogy a lakása nem épp egy vakfoltban van?


szomb. jún. 10, 2006 21:32
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
T68m írta:

érdekes, hogy szavaimat pont a két mikrós értette félre! Akkor még1x:

1. Nem, nem a hűségszerződés köti az adsl-hez

2. saját lefedettségi területen van

3. tulajdonos

+1 mégsem mikrót használ! Vajon miért? :lol:


ezt írtad:
T68m írta:
még 1 fontos momentum. Egy kedves fórumtársunknak ugyancsak érdekeltsége van egy mikrós cégben (értsd: tulajdonos), s saját lefedettségi területén, hogy, hogy nem, ADSL-t használ! :lol: :lol: :lol:

azt hiszem ez mindennél többet elmond erről a technikáról!

Na most ez alapán
1, honnan tudod? A hozzászólásodból csak annyi derült ki, hogy adsl-t használ.
2, honnan tudod? Lefedettségi területen belül is szoktak lenni vakfoltok!

Ezen információk pontos ismerete nélkül egyátalán nem egyértelmű a helyzet, mindenesetre bárminemű következtetést levonni pusztán spekuláció.


szomb. jún. 10, 2006 21:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
djsms írta:
T68m írta:
még 1 fontos momentum. Egy kedves fórumtársunknak ugyancsak érdekeltsége van egy mikrós cégben (értsd: tulajdonos), s saját lefedettségi területén, hogy, hogy nem, ADSL-t használ! :lol: :lol: :lol:

azt hiszem ez mindennél többet elmond errõl a technikáról!

Egy alkalmazottunk nálunk is adsl-es, de csak azért, mert pont akkor kötötte a szerzõdést mikor hozzánk jött dolgozni. Feltételezem ez másnál is így van. Plusz akkor ott van az a tény is, hogy a mikrót sem lehet akárhova eljuttatni, így elõállhat az a faramuci helyzet is, hogy pont a fõnök lakik a település mikróval elérhetetlen részén. Ugyan én nem vagyok tulajdonos, de pl hozzám is csak éppenhogy sikerült bekötni a mikrót, mert fullosan körbe van véve a ház magas fákkal... :)


érdekes, hogy szavaimat pont a két mikrós értette félre! Akkor még1x:

1. Nem, nem a hűségszerződés köti az adsl-hez

2. saját lefedettségi területen van

3. tulajdonos

+1 mégsem mikrót használ! Vajon miért? :lol:


szomb. jún. 10, 2006 21:14
Profil Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Így kiugróbbak a különbségek.

Ja értem. Szerintem ha egy hálózat rossz az normál méretű ping csomagokkal is szépen látszik :) Azt hittem van valami trükköd.


szomb. jún. 10, 2006 20:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Így kiugróbbak a különbségek.


szomb. jún. 10, 2006 20:17
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Ebből nekem nem derül ki sokminden, csak az, hogy vannak kiugrások, de nyilván ez lehet a te géphasználatod miatt is. A minap, amikor csak a bázisig volt hálózat, üresben pingettem a bázist (minden más hálózati szolgáltatás a saját gépemen le volt állítva):
Pinging 1xx.1x.7x.1 with 8192 bytes of data:
Reply from 1xx.1x.7x.1: bytes=8192 time=21ms TTL=63
Reply from 1xx.1x.7x.1: bytes=8192 time=26ms TTL=63
Reply from 1xx.1x.7x.1: bytes=8192 time=20ms TTL=63

A régebben beírt pingeket összevetve ezzel látszik a különbség. Ergo a mi hálózatunk az utolsó gatewayig jó, onnan romlik nagyságrendekkel a helyzet. Ez viszont nekünk jó, mert ezt egyszerűen lehet orvosolni. (jobb vonalat kell venni)

Egyébként miért jó az, hogy 8k-s csomagokkal pingelsz?


szomb. jún. 10, 2006 20:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
djsms írta:
Pingről jut eszembe. Reggel elkezdtem pingelni a kimenetünket, ahol a csomag átlép a másik szolgáltatóhoz. Az eredmény szerintem önmagáért beszél:

Csomagok: küldött = 14606, fogadott = 14513, elveszett = 93 (0% veszteség),
Oda-vissza út ideje közelítőlegesen, milliszekundumban:
minimum = 3ms, maximum = 2508ms, átlag = 12ms
CTRL-C
^C

Közben használtam a netet is és az eső is esik tegnap óta! Egyébként ebből számomra egyértelműen kiderült most, hogy a 30-50-es pingek nem a mi hálózatunkban keletkeznek, mivel ha a Deninetes gatewayt pingelem már akkor is ekkora pingjeink vannak. Na majd szeptembertől optikánk lesz, akkor ismét visszatérhetünk erre a kérdésre!


Ebből nekem nem derül ki sokminden, csak az, hogy vannak kiugrások, de nyilván ez lehet a te géphasználatod miatt is. A minap, amikor csak a bázisig volt hálózat, üresben pingettem a bázist (minden más hálózati szolgáltatás a saját gépemen le volt állítva):

Pinging 1xx.1x.7x.1 with 8192 bytes of data:



Reply from 1xx.1x.7x.1: bytes=8192 time=21ms TTL=63

Reply from 1xx.1x.7x.1: bytes=8192 time=26ms TTL=63

Reply from 1xx.1x.7x.1: bytes=8192 time=20ms TTL=63

Reply from 1xx.1x.7x.1: bytes=8192 time=23ms TTL=63


Látható, hogy nagyobb csomagokkal ment ki, de azért 4 csomaggal 6ms eltérés volt ezen az 500 méteren. Hogy ez most sok, vagy kevés, nem kommentálom. Nyilván ha azt vesszük, hogy csak 6ms ekkora csomagnál, akkor kevés. Ha azt, hogy mekkora szakaszon mértük, akkor már nem annyira az.


szomb. jún. 10, 2006 20:01
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Akárhogy is nézzük a villám ellen tökéletes védelem nincs, vagy pedig a védett eszközt használhatatlanná teszi :) Az elektroban már írtam, hogy volt szerencsém fémszekrényben lévő(!) telefonközponthoz, amit közvetlen villámcsapás ért a telefondróton keresztül. Még a fémdoboz ajtaja is összeolvadt a tokkal, úgy kellett szétfelxelni az egészet. Pedig ugyebár a fémszekrény Faraday kailckaként működik, csak éppen a vékonyka telefondrót volt a gyenge láncszem... ;)
Szóval majd ha a technika oda jut, hogy hasznosítani tudjuk a villám energiáját akkor etalán tökéletes védelmet is ki tudunk fejleszteni ellene.


szomb. jún. 10, 2006 19:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
djsms írta:
Az meg, hogy az oszlopról is eltünt egy darabon a drót szerintem megintcsak engem igazol ;)


Persze, elméletileg ha jól lenne védve a hálózat (az elektromosok részéről), akkor nem lenne tranziens még annak árán sem, hogy elég a drót, de ennek szerintem is kicsi a valószínűsége. :wink:


szomb. jún. 10, 2006 19:28
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
.gúnár. Azért rádióhullám és rádióhullám között is brutál nagy eltérések vannak, de szerintem ezt te is tudod :)
Ami pedig a villámos dolgot illeti ha több utcában is elszállnak a cuccok (nem csak a beltérik) akkor szerintem nem valószínű, hogy az antennán keresztül jött be Zeusz :)
Az meg, hogy az oszlopról is eltünt egy darabon a drót szerintem megintcsak engem igazol ;)


szomb. jún. 10, 2006 18:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Pingről jut eszembe. Reggel elkezdtem pingelni a kimenetünket, ahol a csomag átlép a másik szolgáltatóhoz. Az eredmény szerintem önmagáért beszél:

Csomagok: küldött = 14606, fogadott = 14513, elveszett = 93 (0% veszteség),
Oda-vissza út ideje közelítőlegesen, milliszekundumban:
minimum = 3ms, maximum = 2508ms, átlag = 12ms
CTRL-C
^C

Közben használtam a netet is és az eső is esik tegnap óta! Egyébként ebből számomra egyértelműen kiderült most, hogy a 30-50-es pingek nem a mi hálózatunkban keletkeznek, mivel ha a Deninetes gatewayt pingelem már akkor is ekkora pingjeink vannak. Na majd szeptembertől optikánk lesz, akkor ismét visszatérhetünk erre a kérdésre!


szomb. jún. 10, 2006 17:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
djsms írta:
.gúnár. írta:
Ó köszönöm, de igazán nem szeretnék Lábatlan-kodni! :lol: Egyébként nem írtam egy szóval sem, hogy kizárom a villámcsapást, csak annyit, hogy az ügyfélnek ebből szinte semmit sem szabad érzékelnie. Az 1-2 perc, amíg újraindul, elfogadható. Az már kevésbé, hogy nálunk egy áramszünet után 2 napig nincs net. Egyébként rég jártam arra, legutóbb a papírgyárban csináltunk valami rádiós vezérlést vagy 7 éve (nyugi, az 470MHz volt), de ha legközelebb arra járok, beugrok.

Hát a papírgyárban szerintem sokmindent már nem fogtok csinálni, mert leginkább lapátnyelet osztogatnak ott mostanában...
Az idegenvezetést pedig azért ajánlom fel, hogy megfelelő következtetéseket vonhass le a mi hozzáállásunkról :)


Közben szerkesztettem az előzőt, és még hozzátenném, hogy ha a beltériben az antennabemenet mondjuk el van szenesedve, akkor az már bizonyító erejű lehet. A hozzáállásotokkal nincs bajom, eddig se volt. A technológiával vannak bajaim. Most elkottyintottam, hogy én is voltam alkalmazott egy rádiós cégnél, de mi ipari adatátvitelt csináltunk kisebb frekvencián és jóval kisebb sávszélességgel. És sokszor volt ott is szívás, pedig nagyobb teljesítménnyel is dolgoztunk. :wink:


szomb. jún. 10, 2006 17:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Hannibal írta:
djsms, nem akartok véletlen Bonyhád fele terjeszkedni?! :)

Sajnos az nekünk túl messze van :/


szomb. jún. 10, 2006 17:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Ó köszönöm, de igazán nem szeretnék Lábatlan-kodni! :lol: Egyébként nem írtam egy szóval sem, hogy kizárom a villámcsapást, csak annyit, hogy az ügyfélnek ebből szinte semmit sem szabad érzékelnie. Az 1-2 perc, amíg újraindul, elfogadható. Az már kevésbé, hogy nálunk egy áramszünet után 2 napig nincs net. Egyébként rég jártam arra, legutóbb a papírgyárban csináltunk valami rádiós vezérlést vagy 7 éve (nyugi, az 470MHz volt), de ha legközelebb arra járok, beugrok.

Hát a papírgyárban szerintem sokmindent már nem fogtok csinálni, mert leginkább lapátnyelet osztogatnak ott mostanában...
Az idegenvezetést pedig azért ajánlom fel, hogy megfelelő következtetéseket vonhass le a mi hozzáállásunkról :)


szomb. jún. 10, 2006 17:38
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
djsms, nem akartok véletlen Bonyhád fele terjeszkedni?! :)


szomb. jún. 10, 2006 17:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Ó köszönöm, de igazán nem szeretnék Lábatlan-kodni! :lol: Egyébként nem írtam egy szóval sem, hogy kizárom a villámcsapást, csak annyit, hogy az ügyfélnek ebből szinte semmit sem szabad érzékelnie. Az 1-2 perc, amíg újraindul, elfogadható. Az már kevésbé, hogy nálunk egy áramszünet után 2 napig nincs net. Egyébként rég jártam arra, legutóbb a papírgyárban csináltunk valami rádiós vezérlést vagy 7 éve (nyugi, az 470MHz volt), de ha legközelebb arra járok, beugrok.

Amit a lakáson belüli dolgokról írtál: ha bizonyíthatóan az antennától származik a túlfeszültség, akkor az a ti hibátok (hiszen a végpontot ti szereltétek), ha hálózati tranziens miatt, és mondjuk más elektromos cucc is kiment, akkor nem. Csak hát ilyenkor aztán nehéz dolgokat bizonyítani, de ha a lakásokban a beltériken kívül más nem hibásodott meg, akkor az gyanús lehet.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára .gúnár. szomb. jún. 10, 2006 17:39-kor.



szomb. jún. 10, 2006 17:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Bocs, az adó is megállt néhány percre, de automatikusan újraindult. Amikor írtam az első hsz-t én még nem tudtam, hogy 1-2 percre rá elindult, csak azt, hogy megállt de ezt nem írtam le az előbb.


szomb. jún. 10, 2006 17:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Akkor pontosítok: az adótornyot érő KÖZVETLEN és KÖZVETETT villámcsapásra gondolok. Mert villámcsapásnál e kettő közül valamelyikkel kell számolni. Remélem így már pontos. :roll: Hogy egészen pontos legyek, arra gondolok, hogy ha elég a villanyvezeték, akkor egy darabig azért az adónak még illene működnie. :wink:

Te guni! Felajánlok neked egy idegenvezetést a területünkön, csak hogy lásd hol vannak az adók villám szempontjából és hogy miként oldottuk meg a villámvédelmet! Ugyan bizonyítani nem tudom, hogy érte őket villámcsapás, de ha meglátod hol vannak és azt mondod továbbra is, hogy kizártnak tartasz oda egy közvetlen villámcsapást akkor megeszem a kalapomat! :)
Egyébként az általam írt mai esetben közvetett, villanydrótón keresztüli villámcsapás volt. Az adónknak semmi baja nem lett, csak megszűnt a betáp, de ups-ről ment tovább az egész. Közben már megoldottuk a betápot máshonnan, szvsz az ügyfelek (akiket nem érintett a villámcsapás) végig tudták használni a netet.
Azon ügyfeleknél, ahol most tönkrement a beltéri természetesen nem működik az internet, de a lakáson belüli villám és túlfeszültség védelem nem a mi feladatunk. Ennek ellenére nem fogunk egyik ügyféllel sem semmit kifizettetni, így a tönkrement beltériket sem és a kiszállást sem, noha egyértelműen nem a mi hibánkból ment tönkre az eszköz és nem is rendeltetés szerű használat melletti meghibásodásról van szó. Kíváncsi lennék mi van azoknál a szolgáltatóknál, akik megvetetik az ügyféllel az eszközöket. Valószínűleg vehetnék meg újra...


szomb. jún. 10, 2006 16:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Akkor pontosítok: az adótornyot érő KÖZVETLEN és KÖZVETETT villámcsapásra gondolok. Mert villámcsapásnál e kettő közül valamelyikkel kell számolni. Remélem így már pontos. :roll: Hogy egészen pontos legyek, arra gondolok, hogy ha elég a villanyvezeték, akkor egy darabig azért az adónak még illene működnie. :wink:


szomb. jún. 10, 2006 16:42
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
És most essünk hasra? Képzeld, mennyi villám szokott belecsapni egy műsorszóró adóba, vagy egy vidéki GSM toronyba, mégis megoldották valahogy. És nem hiszem, hogy egy mikrós bázisállomás sokszáz kilowattot zabálna.

Elnézést, ma kicsit a szokásosnál is agresszívabb vagyok. :oops:

cenzúrázva by djsms

bocs, de a nem éppen építő jellegű hozzászólásodra reagáltam hasonló stílusban, ami nem épp illendő :) Egyébként legközelebb figyelj oda mit ír a másik, mert nem adótornyot ért villámcsapásról volt szó.


szomb. jún. 10, 2006 16:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Landsmann írta:
No, ha már a villámoknál járunk, akkor had mondjam el, hogy éppen ezért szoktam én itthon ilyenkor mindent kihúzgálni. Így maximum a külső antenna megy tönkre, de megmarad a beltéri és a számítógép.
Amúgy meg azt hiszem nagyságrendekkel többet költenek egy mobil bázisállomás villámvédelmére, mint egy mikrós rendszerére. Nem biztos hogy azért mert nem jutna rá, hanem inkább azért, mert talán sosem, vagy nagyon soká térülne meg.


Nos, ami a villámvédelmet illeti:
Ugyebár alap dolog, hogy az antennaárbócnak nem a legtetejére pakoljuk az antennát, és még a padlástérbe való belépés előtt legalább 2 helyen földelőbilincs (minden antennaüzletben kapható) segítségével tetőn és falon kívül vezetve leföldeljük. A földbe beásunk egy-egy régi vasvödröt, vagy a földelőkábelt jó hosszan beletekerjük a gödörbe. Persze lehetőleg a nedves földrétegig célszerű leásni, hogy vezessen is a drága és lehetőleg ne vékony kábellel földeljünk. (Forrás: Rádiótechnika folyóirat, valamikor nagyon régről) Ez nagy költség? Nem hinném. A tranziensekkel és áramkimaradásokkal szembeni védelmet pedig mikrós szolgáltatók szakembereinek kivételével (tisztelet a kivételnek) mindenki ismeri. Ez sem nagy költség, annál tuti nem nagyobb, mintha kétszer kimenne a bázis.

Ja! Eszembe jutott egy általam elkövetett nagy baklövés még régről. Antennamikró antennát szereltem, 90 centis offszet parabolát. Mivel a tetőn volt villámvédelem, így lazán nem törődtem vele. Feltettem a villámhárító mögé kb. 5 méterre az antennát. Amikor becsapott a villám, kifordította a tükröt, letépte az árbócról és elvitte a szomszéd kertig. Na az volt még a brutális látvány. Ennél csak az volt jobb, amikor a becsapó villám a villámhárítóhoz szintén közel lévő fát tövig meghámozta a kérgétől.


szomb. jún. 10, 2006 14:48
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
No, ha már a villámoknál járunk, akkor had mondjam el, hogy éppen ezért szoktam én itthon ilyenkor mindent kihúzgálni. Így maximum a külső antenna megy tönkre, de megmarad a beltéri és a számítógép.
Amúgy meg azt hiszem nagyságrendekkel többet költenek egy mobil bázisállomás villámvédelmére, mint egy mikrós rendszerére. Nem biztos hogy azért mert nem jutna rá, hanem inkább azért, mert talán sosem, vagy nagyon soká térülne meg.


szomb. jún. 10, 2006 14:11
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
djsms írta:
Na bumm, pár hsz-el ezelött volt szó a villámkárról. Szó szerint beütött hozzánk is az elöbb... Nem az adót kapta el, hanem az egyik villanydrótot így pár utcában az elektromos készülékek szinte elpárologtak... Összegyűjtök néhányant és majd lefényképezem :) Az adónk is megállt, de úgy néz ki csak azért, mert kvázi eltünt a villanydrót két oszlop között így a mi adónkhoz sem jut sok áram :) Remélem van még élet a fényképezőgépemben! :)


És most essünk hasra? Képzeld, mennyi villám szokott belecsapni egy műsorszóró adóba, vagy egy vidéki GSM toronyba, mégis megoldották valahogy. És nem hiszem, hogy egy mikrós bázisállomás sokszáz kilowattot zabálna.

Elnézést, ma kicsit a szokásosnál is agresszívabb vagyok. :oops:


szomb. jún. 10, 2006 13:52
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Na bumm, pár hsz-el ezelött volt szó a villámkárról. Szó szerint beütött hozzánk is az elöbb... Nem az adót kapta el, hanem az egyik villanydrótot így pár utcában az elektromos készülékek szinte elpárologtak... Összegyűjtök néhányant és majd lefényképezem :) Az adónk is megállt, de úgy néz ki csak azért, mert kvázi eltünt a villanydrót két oszlop között így a mi adónkhoz sem jut sok áram :) Remélem van még élet a fényképezőgépemben! :)


szomb. jún. 10, 2006 13:22
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
T68m írta:
még 1 fontos momentum. Egy kedves fórumtársunknak ugyancsak érdekeltsége van egy mikrós cégben (értsd: tulajdonos), s saját lefedettségi területén, hogy, hogy nem, ADSL-t használ! :lol: :lol: :lol:

azt hiszem ez mindennél többet elmond erről a technikáról!

Egy alkalmazottunk nálunk is adsl-es, de csak azért, mert pont akkor kötötte a szerződést mikor hozzánk jött dolgozni. Feltételezem ez másnál is így van. Plusz akkor ott van az a tény is, hogy a mikrót sem lehet akárhova eljuttatni, így előállhat az a faramuci helyzet is, hogy pont a főnök lakik a település mikróval elérhetetlen részén. Ugyan én nem vagyok tulajdonos, de pl hozzám is csak éppenhogy sikerült bekötni a mikrót, mert fullosan körbe van véve a ház magas fákkal... :)


szomb. jún. 10, 2006 12:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
gyoztes írta:
Ui: reszeltem egy kicsit a rendszeren, volt egy kis antenna + 2.4 gond, ezt a linket kicseréltem jobbra. Ha gondoljátok, esmételten nézhettek egy ping-et. Tudom, még nem 100%-os, de lesz ez még jobb is. Az ip cím emlékeztetőnek: 217.113.60.192. Ha valaki érdekel, akkor így néz ki a kapcsolat ide: bix - (5g) - bázis - utp - bázis - (5g) - vége. (Ne fejetsétek el, hogy nem látjátok a (változó) forgalmat a link-en, így ugye még azt is bele kell kalkulálni, plusz a saját net -> bix-et is.)



Aham. Nálunk is állandóan "reszelgetik" a rendszert. Mert vannak néha "kisebb" gondok. Azért örülök, hogy amíg isteníted magad és a rendszered, azért ezeket bevallod. Nekem kicsit ellentmondásos, de te tudod.


szomb. jún. 10, 2006 12:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
gyoztes írta:
Kedves Kollégák!

Esmét itt, talán nem hívatlanul. Nagy örömömre szolgál, hogy kezd beindulni a beszélgetés (köszike), és egyre szélesebb körben; mind téma mind felhasználószámban.

Úgy látom, hogy a vélemények egyre inkább a "lehet ezt jól csinálni, ha olyan a hozzáállás" irányába mennek, mintsemhogy az "ez csak szobán belül működik" felé, és ez nekem tetszik.



Örülök, hogy te így látod. Szerinted ez látszik a szavazáson és a hozzászólásokon is. Fő az optimizmus. :wink:


szomb. jún. 10, 2006 12:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jún. 02, 2006 6:53
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Kedves Kollégák!

Esmét itt, talán nem hívatlanul. Nagy örömömre szolgál, hogy kezd beindulni a beszélgetés (köszike), és egyre szélesebb körben; mind téma mind felhasználószámban.

Úgy látom, hogy a vélemények egyre inkább a "lehet ezt jól csinálni, ha olyan a hozzáállás" irányába mennek, mintsemhogy az "ez csak szobán belül működik" felé, és ez nekem tetszik.

djsms írta:
gyoztes, szeretném tőled megkérdezni, hogy átlagosan hány felhasználót tesztek egy AP-ra?


Max. 10-et tervezek, de még egyink ap-nken sincs ennyi. Nem olyan drága egy normális antenna + kábel + kártya, hogy ne érné meg.

T68m: "még 1 fontos momentum. Egy kedves fórumtársunknak ugyancsak érdekeltsége van egy mikrós cégben (értsd: tulajdonos), s saját lefedettségi területén, hogy, hogy nem, ADSL-t használ!"

Ehhez nem kell messzire menni, nekem is adsl van otthon, pedig lehetne mikróm is. Egyszerű miért: október végén jár le a hűségszerződésem, és addig nem illik felmondani. Addig meg kényelmesen kiépítem majd. A cégnél a saját mikrónkat használjuk, és nincs vele gond.

Ui: reszeltem egy kicsit a rendszeren, volt egy kis antenna + 2.4 gond, ezt a linket kicseréltem jobbra. Ha gondoljátok, esmételten nézhettek egy ping-et. Tudom, még nem 100%-os, de lesz ez még jobb is. Az ip cím emlékeztetőnek: 217.113.60.192. Ha valaki érdekel, akkor így néz ki a kapcsolat ide: bix - (5g) - bázis - utp - bázis - (5g) - vége. (Ne fejetsétek el, hogy nem látjátok a (változó) forgalmat a link-en, így ugye még azt is bele kell kalkulálni, plusz a saját net -> bix-et is.)

Ui2: Kedves kolléga írt az Edimax ap-kről. Hozzászólásom: nálam még ez a márka működött a legtovább, ahhoz képest, hogy nem egy top-level. Ezeket csak tavaly télen kellett kidobnom (az összeset), mert 2 év gari volt rájuk, és 2 év 1 hónapig (úgy ahogy) mentek. A többi márkáról - bár tudnék sokat - de nem nyilatkozom, csak röviden: tré. :-( Az Edimaxból a régi széria (11b) viszonylag megbízható, ha tud még valaki ilyet szerezni, hobbiszintre jó, és persze ment kliens módban is. Azóta csináltak egy nagyonjó fejlesztést a 11g-re, az ratyi lett, és nem megy kliensben. :-(

gyoztes


szomb. jún. 10, 2006 12:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
még 1 fontos momentum. Egy kedves fórumtársunknak ugyancsak érdekeltsége van egy mikrós cégben (értsd: tulajdonos), s saját lefedettségi területén, hogy, hogy nem, ADSL-t használ! :lol: :lol: :lol:

azt hiszem ez mindennél többet elmond erről a technikáról!


szomb. jún. 10, 2006 1:22
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Én sem harapnám le a fejét. Magamat is olyan közepesen alulképzett embernek tartom, és nem szokott csorba esni az önérzetemen, ha valaki olyan infóval lát el, amiről eddig nem volt tudomásom. Sajnos megint majdnem 1 napig nem volt net. Mellesleg olvastam egy másik mikrós szolgáltató honlapján, hogy ők is tervezik, hogy a falunkba jönnek. Na nem tudom, hogy abból lesz-e kavarodás, de lassan én körbetekerem a házat dróttal és azzal fogok világítani. Este meg fénykardozni fogok tartalék fénycsövekkel. Meg nem fogok meglepődni, ha a tévé befogja a Google-t. :wink:


pén. jún. 09, 2006 17:08
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Legutóbbi beszólásom óta felhívott a cég ügyvezetője, ő is itt van read-only. Túl jó reklámot ezek után sem tudok nekik csinálni, de igyekszek konkrét adatokat nem szolgáltatni, aki a többi topikot végignyálazza, az rájöhet, hogy melyik szolgáltatóról van szó, de azért picit nyomozni is kell.

Szerintem pedig egy szolgáltatónak az az egyik legjobb reklám, ha korrekt hibakezelésről ad számot egy ügyfelük.
Egyébként ha itt van egy illetékes a cégtől igazán beszállhatna ő is a beszélgetésbe. Ebből a topikból szerintem már nagyon szépen látszik, hogy azonos technológiát használó szolgáltatók között is hatalmas eltérések vannak.


csüt. jún. 08, 2006 20:54
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
T68m írta:
djsms írta:
De nem a szolgáltató építette ki az ügyfél oldali dolgokat, így ergo az is benne van, hogy te hibáztál.


egy tapasztalt mikrós szolgáltató emberének aktív segítségével! :wink:

De csak szóbeli és főleg telefonos ;)
Egyébként mint már írtam van olyan hely, ahol mindenféle zavarok miatt egyszerűen nem lehet szolgáltatni. A számtech rémtörténetekbe írtam is egy ilyen esetet!


csüt. jún. 08, 2006 20:43
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
T68m írta:
Gúnár ezúton kér mindenkitől elnézést, de mostanában elég nagy a ping time-ja (uszkve néhány milliós), ezért ismét nélkülözni leszünk kénytelenk, amíg mikrós szolgáltatója felfedezi a rádióhullámokat...



Inkább visszaszerzi !-D !-]


csüt. jún. 08, 2006 20:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Gúnár ezúton kér mindenkitől elnézést, de mostanában elég nagy a ping time-ja (uszkve néhány milliós), ezért ismét nélkülözni leszünk kénytelenk, amíg mikrós szolgáltatója felfedezi a rádióhullámokat...


csüt. jún. 08, 2006 20:02
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Rákérdezhetek? :wink:


csüt. jún. 08, 2006 16:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
djsms írta:
T68m írta:
djsms írta:
Egyébként eddig 2-1 az arány, bár te nem voltál mikrós elõfizetõ, mert magad nem tudtad megfelelõen kiépíteni a linket. (Lehet, hogy a szolgáltató sem tudta volna hozzád)


sztem 3-1.

egyébként voltam. Elsõ hónap után le is mondtam.

De nem a szolgáltató építette ki az ügyfél oldali dolgokat, így ergo az is benne van, hogy te hibáztál.


egy tapasztalt mikrós szolgáltató emberének aktív segítségével! :wink:


csüt. jún. 08, 2006 13:38
Profil Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Természetesen én is így értettem.

Gondoltam, de inkább leírtam, mert egyesek szeretnek belekötni mindenbe, ami ugyan egyértelmű, de esetleg nincs leírva. (Nem célzok személyesen senkire)


csüt. jún. 08, 2006 12:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Természetesen én is így értettem.


csüt. jún. 08, 2006 11:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Én is azt írtam, hogy ez akkor zavaró, ha több van belőle. Mondjuk 10-ből 3.

de csak ha tényleg nem származik tőled semmilyen forgalom eközben!


csüt. jún. 08, 2006 11:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Én is azt írtam, hogy ez akkor zavaró, ha több van belőle. Mondjuk 10-ből 3.


csüt. jún. 08, 2006 10:40
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
djsms írta:
[Egyébként snr ping példája is jól mutatja, hogy lehet mikrón is jól szolgáltatni.

" maximun=242ms "

Na ez azért kicsit sok. Ha van olyan időszak, amikor az ilyenek túlsúlyba kerülnek (túlsúly=30% felett), akkor az már zavaró.

Ilyen érték valószínűleg azért van benne, mert valamilyen program (pl víruskereső) éppen megkérdezte a szerverét, hogy van-e frissítés, vagy valamiért adatot küldött vagy fogadott. Próbáld ki adsl-en vagy kábelen, ott is lesz ilyen ha elkapsz egy ilyen lekérdezést stb.


csüt. jún. 08, 2006 9:53
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
djsms írta:
[Egyébként snr ping példája is jól mutatja, hogy lehet mikrón is jól szolgáltatni.

" maximun=242ms "

Na ez azért kicsit sok. Ha van olyan időszak, amikor az ilyenek túlsúlyba kerülnek (túlsúly=30% felett), akkor az már zavaró.



Jó, most ez relatív. Pl.: amikor én csináltam a ping statisztikát, és valaki bejelntkezett msn-re, akkor "nem érkezett válasz..."


csüt. jún. 08, 2006 9:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
djsms írta:
[Egyébként snr ping példája is jól mutatja, hogy lehet mikrón is jól szolgáltatni.

" maximun=242ms "

Na ez azért kicsit sok. Ha van olyan időszak, amikor az ilyenek túlsúlyba kerülnek (túlsúly=30% felett), akkor az már zavaró.


csüt. jún. 08, 2006 9:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
T68m írta:
djsms írta:
Egyébként eddig 2-1 az arány, bár te nem voltál mikrós előfizető, mert magad nem tudtad megfelelően kiépíteni a linket. (Lehet, hogy a szolgáltató sem tudta volna hozzád)


sztem 3-1.

egyébként voltam. Első hónap után le is mondtam.

De nem a szolgáltató építette ki az ügyfél oldali dolgokat, így ergo az is benne van, hogy te hibáztál. Természetesen nem kizárható, hogy a szolgáltató sem tudta volna ott megcsinálni!
Mindenesetre ez a 3-1 is nevetségesen kevés valós vélemény alkotáshoz.
Én tegnap 4 edimax routert vittem vissza 3 napon belül, mert mindegyik rossz volt. Ez alapján mégsem állítom, hogy az edimax sz.r (pedig 4-ből 4 rossz volt, azaz 100%-os a hibaarány) mivel korábban már 100-as nagyságrendben vettem jó edimax cuccokat.

Egyébként snr ping példája is jól mutatja, hogy lehet mikrón is jól szolgáltatni.


csüt. jún. 08, 2006 8:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. márc. 17, 2005 21:06
Hozzászólások: 50
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
"Megtennéd, hogy pingeled pl a terminal.hu-t olyan 5-6 percig és beírod a statisztikát a végéről?"

elküldött=545 fogadott=544 elveszett=1 0%veszteség
minimum=6ms maximun=242ms átlag=12ms


csüt. jún. 08, 2006 5:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
djsms írta:
Egyébként eddig 2-1 az arány, bár te nem voltál mikrós elõfizetõ, mert magad nem tudtad megfelelõen kiépíteni a linket. (Lehet, hogy a szolgáltató sem tudta volna hozzád)


sztem 3-1.

egyébként voltam. Első hónap után le is mondtam.


szer. jún. 07, 2006 23:04
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hmm, elég érdekes vita/beszélgetés bontakozott ki itt :)

Mivel én még soha nem használtam mikrós netet, ezért érdemben nem tudok róla nyilatkozni. Az általános véleményem az ilyen dolgokról, hogy ha valamit akar az ember illetve egy cég, akkor azt meg tudja csinálni. Ehhez (sok) pénz kell, illetve nem szabad csak úgy összecsapni a dolgokat. Normálisan meg kell tervezni, az anyagokkal nem szabad spórolni, normális cuccokat kell venni, nem bóvli sz*rságokat. Ha ezek adottak, akkor szerintem bármely technológiát lehet normálisan használni, mind az ADSL-t, kábelnetet, mikrót.

Személyes vélemény (ebbe kérem nem belekötni :) ): én magam részéről előnyben részesítem a kábeles kapcsolatokat, DE ha felém nem lenne kábeles kapcs, illetve a mikró ár/érték-be jobb lenne, illetve a környékemen élők nem panaszkodnának rá (értem: bunkó cég, stb), akkor nyugodt szívvel válatnék mikróra.

Mint már többször írtam a fórumba, nekem szerencsére egy betonstabil kábelnetem van, csináltam egy ilyen pingelést: kép

Hannibal


szer. jún. 07, 2006 22:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 273 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség