Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 23:55



Hozzászólás a témához  [ 273 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
minőségi mikrohullámú internetszolgáltatás 

Elégedett vagy a mikrós szolgáltatóddal?
A szavazás pén. júl. 07, 2006 21:11-kor befejeződött.
Igen, elégedett vagyok 21%  21%  [ 3 ]
Nem, sok a hiba 21%  21%  [ 3 ]
Nem mikrós netem van 57%  57%  [ 8 ]
Szavazatok száma : 14

minőségi mikrohullámú internetszolgáltatás 
Szerző Üzenet
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
T68m írta:
djsms írta:
Tessék, egy elégedett felhasználó! ;)


elég sokáig tartott keresnetek egyet! :wink:

Ez már a provokáció kategóriát súrolja...
Egyébként eddig 2-1 az arány, bár te nem voltál mikrós előfizető, mert magad nem tudtad megfelelően kiépíteni a linket. (Lehet, hogy a szolgáltató sem tudta volna hozzád)
Mindenesetre tettem fel egy szavazást. Bár sok értelmét nem látom, mert mikrós szolgáltatók között is hatalmas eltérések vannak főleg a hozzáállás tekintetében.


szer. jún. 07, 2006 21:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
djsms írta:
Tessék, egy elégedett felhasználó! ;)


elég sokáig tartott keresnetek egyet! :wink:


szer. jún. 07, 2006 20:29
Profil Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
gyoztes, szeretném tőled megkérdezni, hogy átlagosan hány felhasználót tesztek egy AP-ra?


szer. jún. 07, 2006 19:51
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
snr írta:
"A felhasználók 98%-nak fogalma sincs arról mi az a ping és egészen addig nem is érdekli amíg normálisan működik az internet."

Nos én is ezek közé tartozom. Lassan két éve használom a mikrós netet és működik. Web, levelezés, ftp, OTP Bank, megy gond nélkül, esőben, hóban, mindig. Régebben voltak rövidebb leállások, de nem a mikró miatt (áramszünet, router hiba).

Kiváncsivá tett ez a vita, ha leírjátok hogy kell, megnézem nálam milyen a ping.

Tessék, egy elégedett felhasználó! ;)
snr, a ping egy egyszerű kis protokollocska. Parancssorba írd be, hogy
Kód:
ping -t terminal.hu
Ez a végtelenségig fog menni, de ctrl+c -vel megszakíthatod. Akkor valami ilyesmit fogsz látni:
Kód:
C:\Documents and Settings\user>ping -t terminal.hu

terminal.hu [193.28.86.32] pingelése 32 bájt méretű adatokkal:

Válasz 193.28.86.32: bájt=32 idő=12 ms TTL=55
Válasz 193.28.86.32: bájt=32 idő=34 ms TTL=55
Válasz 193.28.86.32: bájt=32 idő=18 ms TTL=55
Válasz 193.28.86.32: bájt=32 idő=30 ms TTL=55
Válasz 193.28.86.32: bájt=32 idő=23 ms TTL=55

193.28.86.32 ping-statisztikája:
    Csomagok: küldött = 5, fogadott = 5, elveszett = 0 (0% veszteség),
Oda-vissza út ideje közelítőlegesen, milliszekundumban:
    minimum = 12ms, maximum = 34ms, átlag = 23ms

A végén jól látszik a statisztika (minimum, maximum, átlag)
Normál felhasználáshoz az átlagnak 0 és 200 között kell lenni valahol. Ez nagyban függ attól is, hogy éppen töltesz-e le vagy fel. Olyankor akár 2-3000ms is lehet, ami természetes dolog, a sávszélszabályozás miatt van. A tesztet célszerű úgy csinálni, hogy közben semmilyen le vagy feltöltés nem megy. A kapott értékek kiértékeléséről folyik a vita egyébként ebben a topikban, hogy meddig számít jónak egy kapcsolat. Én tapasztalati úton azt állítom, hogy az átlagnak 100ms alatt kell lennie ha más forgalmad nincs és a maximum érték sem lehet kirívóan magas. Emellett az elveszett csomagok számának minél kevesebbnek kell lennie. Tapasztalataim alapján a 10%-os veszteség még szinte észrevehetetlen az átlagos felhasználó szemszögéből, aki a már korábban felsorolt dolgokra használja az internet kapcsolatát.
Megtennéd, hogy pingeled pl a terminal.hu-t olyan 5-6 percig és beírod a statisztikát a végéről? Kíváncsi vagyok milyen értékek vannak nálad amit te jónak értékeltél.


szer. jún. 07, 2006 19:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. márc. 17, 2005 21:06
Hozzászólások: 50
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
"A felhasználók 98%-nak fogalma sincs arról mi az a ping és egészen addig nem is érdekli amíg normálisan működik az internet."

Nos én is ezek közé tartozom. Lassan két éve használom a mikrós netet és működik. Web, levelezés, ftp, OTP Bank, megy gond nélkül, esőben, hóban, mindig. Régebben voltak rövidebb leállások, de nem a mikró miatt (áramszünet, router hiba).

Kiváncsivá tett ez a vita, ha leírjátok hogy kell, megnézem nálam milyen a ping.


szer. jún. 07, 2006 18:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Nem akarom a másik szolgáltatót bántani, de az ups tényleg alap dolog. Természetesen hosszabb áramszünet ellen az sem véd. Ilyen áramszolgáltató által végzett karbantartás miatt már nekünk is volt gondunk, de mi ilyen esetekre rendszeresítettünk egy olcsó 20eFt-os aggregátort, ami a célra tökéletesen megfelel. Az egyik adónknál több hétvégén keresztül volt tartós áramszünet, így szerencsétlen 72 órázott bőven :) Na most ha egyszerre több adónál lép fel be nem jelentett(!) áramkimaradás akkor "megy a levesbe" mert mindenhova nem lehet hirtelen szerezni aggregátort, főleg hétvégén. Viszont ha ilyen eset előfordul rövid időn belül többször is, akkor ÁSZF-től függetlenül fájdalomdíjként kedvezményt kapnak az ügyfeleink az adott havi előfizetési díjból.


szer. jún. 07, 2006 14:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Először is köszönöm T68m-nek, hogy kimentett, biztos sokaknak hiányzok. :wink:

Nos, vasárnap 1 körül elment a netem, az ügyfélszolgálatos mondta, hogy ne aggódjak, az elmű szakaszol. Ekkor gondoltam, adományoznék nekik 2-3 UPS-t, na mind1. 4 körül hívtam őket, közölték, hogy valami nagyobb gatter van, vizsgálják. Hétfő reggel azt a választ kaptam, hogy 3 bázis elment, de mivel csak kedden tudnak Pünkösd miatt alkatrészt venni, ezért keddig nem is lesz semmi. Kedden éjszakáig nem volt net, állítólag javították. Ma szerda van, most melóhelyről írok, nem tudom, estére mi lesz a helyzet. Legutóbbi beszólásom óta felhívott a cég ügyvezetője, ő is itt van read-only. Túl jó reklámot ezek után sem tudok nekik csinálni, de igyekszek konkrét adatokat nem szolgáltatni, aki a többi topikot végignyálazza, az rájöhet, hogy melyik szolgáltatóról van szó, de azért picit nyomozni is kell.


szer. jún. 07, 2006 12:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
a két érdemi részre válaszolnék:

djsms írta:
T68m írta:
"Ha nem, akkor azt áruljátok el mire alapozzátok a kijelentést, hogy mikrón nem lehet normálisan szolgáltatni? "

Arra, hogy nem alkalmas rá a technika. Nem veled van bajunk, nem rajtad múlik. Egyszerûen nem erre lett kitalálva, nem erre való és nem is mûködik. (szoba, irodai felhasználásra alkalmas)

Ha nem arra van kitalálva miért gyárt sok neves gyártó mégis kültéri antennákat és fõleg szektorsugárzókat?

T68m írta:
"Ha ez igaz, akkor miért választ sok ügyfél mikrós elérést, noha jobb esetben választhatna adsl-t vagy kábelnetet is?"

Van aki dáciát vesz, arra tellik. A nugátoknak is van keletje a csokival szemben vagy említhetném a lecsó gazdaságos kólát, esetleg az egész kínai piacot.

A felhasználók 98%-nak fogalma sincs arról mi az a ping és egészen addig nem is érdekli amíg normálisan mûködik az internet. Ami pedig az árakat illeti nem jó a hasonlat, mert pl kábelen olcsóbban is meg lehetne kapni picit lassabb csomagot! Akinek pedig a pénz számít az inkább 4000-ért vesz 384/64-et mint 6000-ért 512/128-at!


1. azért gyártanak "mégis" kültéri antennákat, szektorsugárzókat, (erre is), mert látják, hogy van rá kereslet. Őket nem érdekli, hogy fogsz-e ezzel szívni vagy sem. (sőt, azt se gondolják, hogy ettől a mikrós net jó lesz. Egyszerűen gyártanak egy specifikus berendezést, ami van X hasznuk)
A mikrós net-et kifejlesztették épületen belüli használatra, majd mikor a mikrós cégek erre ráharaptak, hogy majd ezen szórják a netet, akkor egészen más cégek, ezt az igényt kielégítő berendezéseket kezdtek gyártani. De ettől még nem lett a mikrós net alapjaiban áttervezve, ugyanaz a helysiségen (nem helységen) belüli trabant maradt, immár könnyűfémfelnikkel, optikai tuninggal.

2. a második példa pedig olyan, mint aki megveszi a nagyobb MP-es digitális gépet, mert az nagyobb felbontás, hiába kínai gagyi, zajos képpel, rossz színekkel, torzítással, esetleg csak felinterpolált pixelszámmal.


szer. jún. 07, 2006 10:36
Profil Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
T68m írta:
"Ha nem, akkor azt áruljátok el mire alapozzátok a kijelentést, hogy mikrón nem lehet normálisan szolgáltatni? "

Arra, hogy nem alkalmas rá a technika. Nem veled van bajunk, nem rajtad múlik. Egyszerűen nem erre lett kitalálva, nem erre való és nem is működik. (szoba, irodai felhasználásra alkalmas)

Ha nem arra van kitalálva miért gyárt sok neves gyártó mégis kültéri antennákat és főleg szektorsugárzókat?

T68m írta:
"Ha ez igaz, akkor miért választ sok ügyfél mikrós elérést, noha jobb esetben választhatna adsl-t vagy kábelnetet is?"

Van aki dáciát vesz, arra tellik. A nugátoknak is van keletje a csokival szemben vagy említhetném a lecsó gazdaságos kólát, esetleg az egész kínai piacot.

A felhasználók 98%-nak fogalma sincs arról mi az a ping és egészen addig nem is érdekli amíg normálisan működik az internet. Ami pedig az árakat illeti nem jó a hasonlat, mert pl kábelen olcsóbban is meg lehetne kapni picit lassabb csomagot! Akinek pedig a pénz számít az inkább 4000-ért vesz 384/64-et mint 6000-ért 512/128-at!

T68m írta:
"Barátaim ti mindannyian 1, 2 vagy 3 esetből vonjátok le a következtetéseiteket nagyon hibásan!"

tévedsz, mi az elvi alapokból vonjuk le a következtetéseket, mert a rossz tapasztalatok elgondolkodásra késztettek minket.

visszatértünk az "akkor minden sz.r" esetéhez...

T68m írta:
"Hajszál híján már elértük az 1000 főnyi előfizetői számot. "

Hasra ne essek! Nekem meg 20.000 felhasználóm van. Ez a topic erről szól?!

Nem igazán kellene keverni gizikét a gőzekével! Te üzemeltetsz valami szervert valahol, 10-100-1000Mbiten. Nem kell foglalkoznod a kapcsolattal, mert az mindig jó. Ha pedig mégsem majd a hosting cég rendbe teszi. Teljesen más a profil!!! Egyébként pedig tessék elolvasni az egész szöveget! Segítek, idézném magamat
Idézet:
Ezek alapján azt hiszem reálisabb amit én állítok, mert több ezer eset azaz előfizető után vonhatom le a következtetéseket
Szerintem világosan látszik, hogy a hangsúly a mintavétei arányon van és nem az előfizetői számon.

T68m írta:
Én pedig azt állítom, hogy a gprs és méginkább a 3G hálózat jobb, mint a mikró, annak ellenére, hogy sokszorta drágább, nat-olt net-et oszt, de legalább MŰKÖDIK!

Hát én végig ott voltam a vodás gprs beindulása óta... Bizony az ügyfélszolgálattal folytatott beszélgetéseim túlnyomó részét a gprs tette ki, mert folyton lehalt. Az ok nyilvánvaló volt, nem bírta a hálózat, mivel nem arra fejlesztették ki, hogy a sok okos ezen keresztül intézze el mindazt, amit egy szélessávú korlátlan kapcsolattól elvárnak. Most, hogy nagyságrendekkel kevesebben használják, mivel elterjedt az egyéb szélessáv, már stabil a hálózat. Ugyan ez a helyzet a wifivel is. Van egy kapacitása amire képes. Ha egy AP-ra feltesznek 40-50 usert természetes, hogy szívások lesznek vele. 10-15 userrel 512-es csomaggal viszont problémamentesen üzemel, ha a többi feltétel is adott. A többi feltétel pedig a jó rálátás, a normális megbízható eszközök és a jó minőségű szerelés. Ha ezek adottak akkor a zavarásra is sokkal kisebb az esély. Egyébként visszatérve a gprs idegtépő gyorsaságához ha egy AP-ra felteszek 30 embert és a gprs-nek megfelelő 4kB/1kB csomagokat adok, akkor mindenkinek jó lesz a ping is, mert bőven jut hibajavításra is.
Ami pedig a NAT-olt rendszereket illeti megintcsak cég (azaz emberi tényező) kérdése ki hányszor natol. Egyébként mi is natolva adjuk a netet, de a felhasználóknak ingyen adunk publikus fix ip-t, ha kérik. Eddig kevesebb, mint 10-en kérték a fentebb említett létszámból... Főleg olyanok, akik különféle fájlcserélőkön ténykednek! A többieknek úgy látszik jó a natolt net is.
Amúgy nálunk pl az elmúlt hónapokban bekövetkezett hibák egyike sem a mikró hibája volt. Főleg eszköz és konfigurációs hibák voltak.

Ami pedig az elméletet és a gyakorlatot illeti elméletileg én is tudok atombombát gyártani... ADSL-hez sokat nem tudok érdemben szólni, de mikróhoz és kábelnethez igen, mert mindkettőn szolgáltatunk így van megfelelő mennyiségű tapasztalatom, hogy ne téves vagy pontatlan elméletek alapján keljen véleményt alkotnom.
Továbbra is azt állítom, hogy nem a technológiával van a gond, hanem az azt nem megfelelően üzemeltető emberekkel, akik nem tudnak nemet mondani amikor kellene. A trabiba is be lehet pakolni 1 tonna cementet még el is indul vele, de úgysem fogja bírni. De ha csak 300 kilót teszel bele a világ végére is elviszi, mert ennyi az optimális neki.


szer. jún. 07, 2006 1:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
djsms írta:
T68m írta:
mit gondoltok, gúnár miért nem fórumozik napok óta?

Igen, mert olyan jó a ping time-ja!!! :lol: :lol: :lol:

(természetesen mikrós szolgáltató)

Ez kedves barátom csak gúnyos találgatás! ;)


Ez, kedves Barátom, tény! Cml-el üzleti kapcsolatban vagyok, ő a hawerbeszállítom. Gondoltam nem sértődik meg, ha megírom, azért nem tud fórumozni, mert olyan a mikrós szolgáltatója.

"Mikor egyszer egy hibabejelentés után 1 hétre kijöttek ellenõrizni a problémát a net éppen mûködött, ezért kiszámlázták a barátomnak a teljes kiszállás díját, mondván nem volt hiba."

Ez, de meleg!

"kábelnet is nagy kalap kutyagumi, mert egy kis hiba a kábelhálózaton egy egész utca internet elérését hazavághatja."

Ez így van! Nézz bele az adsl vs chello topicba! Milliószor le lett írva, hogy a kábelnet legnagyobb hibája a közös kábel, amit tuti néhány naponta elromlik, mert valamiért hozzá van piszkálva.

"Ha nem, akkor azt áruljátok el mire alapozzátok a kijelentést, hogy mikrón nem lehet normálisan szolgáltatni? "

Arra, hogy nem alkalmas rá a technika. Nem veled van bajunk, nem rajtad múlik. Egyszerűen nem erre lett kitalálva, nem erre való és nem is működik. (szoba, irodai felhasználásra alkalmas)

"Ha ez igaz, akkor miért választ sok ügyfél mikrós elérést, noha jobb esetben választhatna adsl-t vagy kábelnetet is?"

Van aki dáciát vesz, arra tellik. A nugátoknak is van keletje a csokival szemben vagy említhetném a lecsó gazdaságos kólát, esetleg az egész kínai piacot.

"Barátaim ti mindannyian 1, 2 vagy 3 esetbõl vonjátok le a következtetéseiteket nagyon hibásan!"

tévedsz, mi az elvi alapokból vonjuk le a következtetéseket, mert a rossz tapasztalatok elgondolkodásra késztettek minket.

"Hajszál híján már elértük az 1000 fõnyi elõfizetõi számot. "

Hasra ne essek! Nekem meg 20.000 felhasználóm van. Ez a topic erről szól?!

Én pedig azt állítom, hogy a gprs és méginkább a 3G hálózat jobb, mint a mikró, annak ellenére, hogy sokszorta drágább, nat-olt net-et oszt, de legalább MŰKÖDIK!


kedd jún. 06, 2006 22:56
Profil Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
T68m írta:
mit gondoltok, gúnár miért nem fórumozik napok óta?

Igen, mert olyan jó a ping time-ja!!! :lol: :lol: :lol:

(természetesen mikrós szolgáltató)

Ez kedves barátom csak gúnyos találgatás! ;)

Egyébként ezen logikát követve az összes szolgáltató (nem csak mikrós) egy nagy kalap kaka, mert mindenhol van hiba. Nézzünk konkrét példákat.
Szomszédom most sem tudja használni a vezetéken jövő adsl szolgáltatást, mert az esőnek köszönhetően beázott valahol valami, amit a tisztelt szolgáltató nem tud (vagy nem akar) megoldani, egyszerűen megvárja, hogy kiszáradjon aminek ki kell. Ergo az adsl sz..r, mert könnyen beázik.
Másik ismerősöm a kábelnetes szolgáltatásra pipa már hónapok óta, mert a F..net silány minőségben csinálta meg hálózata visszirányának azon részét, ahol említett barátom lakik, így a modem igen gyakran nem tud felcsatlakozni. Mikor egyszer egy hibabejelentés után 1 hétre kijöttek ellenőrizni a problémát a net éppen működött, ezért kiszámlázták a barátomnak a teljes kiszállás díját, mondván nem volt hiba. levonva a tanulságot a kábelnet is nagy kalap kutyagumi, mert egy kis hiba a kábelhálózaton egy egész utca internet elérését hazavághatja.

Vagy rosszul látom?

Ha nem, akkor azt áruljátok el mire alapozzátok a kijelentést, hogy mikrón nem lehet normálisan szolgáltatni? Ha ez igaz, akkor miért választ sok ügyfél mikrós elérést, noha jobb esetben választhatna adsl-t vagy kábelnetet is?
Barátaim ti mindannyian 1, 2 vagy 3 esetből vonjátok le a következtetéseiteket nagyon hibásan! Én, mint már páran eddig is tudtátok, mikrós cégnél dolgozom főállásban. Hajszál híján már elértük az 1000 főnyi előfizetői számot. Emellett nagyon jó napi kapcsolatban vagyok más mikrón szolgáltató céggel is. Ezek alapján azt hiszem reálisabb amit én állítok, mert több ezer eset azaz előfizető után vonhatom le a következtetéseket.

Pár dologról valamiért nem akartok tudomást venni. Az egyik fő dolog, hogy az internet elérés biztosításához technológiánként más és más műszaki paramétereknek kell megfelelni, hogy lehessen szolgáltatni. Ha ezen feltételek nem teljesülnek, akkor nem lehet szolgáltatni. Sajnos bizonyos esetekben a műszaki feltételek hiányossága csak akkor derül ki, ha felszerelik a berendezéseket, vagy a későbbiekben valamilyen elháríthatatlan akadály lép fel. Pl mikrónál az adó és az ügyfél között felépítenek egy házat, így az optikai rálátás megszűnik. Ilyen esetben természetesen az előfizetés nem biztosítható, az ügyféllel szerződést kell bontani. Természetesen más ok miatt is meghiúsulhat a folyamatos szolgáltatás lehetősége. Ilyenkor is az ÁSZF szerint kell kivizsgálni az esetet és annak megfelelően kell eljárni. Ha nem lehet a hibát tartósan elhárítani akkor szerződést kell bontani. Ha ez nem így történik az nem a technika hibája és nem azt jellemzi, hanem a céget!

Egyébként arról sem szabad elfeledkezni, hogy mindegyik technológiának megvannak a sajátosságai és határai. ADSl és kábelnethez pl kikerülhetetlen feltétel a kábel megléte, mikrónál pedig az optikai rálátás. ADSL-nél 7-8Mbitnél többet egyelőre nem tesz lehetővé a technológi pláne nagyobb távolságon. Mikrónál és kábelnetnél azért jobb a helyzet. Mikrónál több tíz km-es távolságban is lehet akár 20Mbit-et vagy még többet is adni!!! Aztán a mikrót lehet a leghamarabb kivitelezni ha az előfizető 0-ról indul (se telefon se kábeltv) plusz (jelenleg) csak más szolgáltatás előfizetése mellett lehet adsl vagy kábelnet előfizetés.

Továbbá általánosságban igaz, hogy hagyományos felhasználásra mindhárom technológia alkalmas! A teljesség igénye nélkül: VoIP, web, ftp, ssh, p2p programok, chat, bizonyos minőségű szerver üzemeltetés.

Én nem azt állítom, hogy a mikró tökéletes. Nem az, de az adsl sem és a kábelnet sem az. Mindegyik technológiának megvannak a maga hátrányai is, amikkel együtt lehet élni. Ha ezen hártányok egyike egy előfizetőnél már zavaró mértékben jelentkezik, akkor közös megegyezéssel szerződést kell bontani.


kedd jún. 06, 2006 20:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jún. 02, 2006 6:53
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Ne kezdjünk már megint vitázni egy új topikban arról, hogy mekkora sz.ar a mikró. Szobán belül jó, ahogy T68m írta. Különben jó elbohóckodni, lehet levelezgetni, böngészgetni, meg chatelni. Https kapcsolatra, VoIP-re meg nem jó. El kéne már ezt fogadni. Szerintem felesleges volt ezt a topikot megnyitni és erősködni.


Ez az, amivel nagyon nem értek egyet. Minap végignéztem minden ügyfelünket, és mindenkinél jött a megrendelt maximális sávszélesség. Elképzelhető az, hogy egy terheltebb hálózaton feljebbmegy, vagy ingadozik a pingidő, de attól még mehetnek stabilan az adatok. És ez nálunk így is van.

Szerintem a https-nek ehhez semmi köze, ha megy a http, akkor a https is megy, hanem, akkor egyik sem, de akkor megállt a net.

Az irodában a saját rendszerünket használjuk, szépen megy a voip, nincs vele gond, lassulás, visszhang, szaggatás. Ja: körül kell egy kicsit nézni, hogy melyik voip szolgáltató megy rendesen, mert nem mindegyik.

A topicot pont azért nyitottam, hogy meggyőzzem a nagyközönséget a wifi működőképességéről. Nyilván mi sem vagyunk a legeslegjobbak, de jó a szolgáltatásunk, nincs vele (sok) gond. Elképzelhető, hogy néha elromlanak eszközök, ami nyilván okozhatja azt is, hogy nagyobbak lesznek a ping-ek, de ez nem állandó. Ez fordult elő ma délután is, holnap megyek és kártyát cserélek a bázison. Szerintem ezek kezelhető dolgok.

gyoztes


kedd jún. 06, 2006 18:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
mit gondoltok, gúnár miért nem fórumozik napok óta?

Igen, mert olyan jó a ping time-ja!!! :lol: :lol: :lol:

(természetesen mikrós szolgáltató)


kedd jún. 06, 2006 17:11
Profil Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Itt a voip és társai nagyobb üzemű felhasználását értem. Nálam is arra jó a Skype, hogy amikor éppen jó a hálózat, akkor elökörködjek másokkal. Akkor meg érdekes módon pont nem jó, amikor egy hivatalos ügyet szeretnék elintézni rajta. Le se fogom tudni beszélni a 10 eurós egyenlegemet. És ez nem a skype hálózat hibája, hanem a mikró bizonytalansága. Hadd ne ragozzuk ezt tovább. :wink: Kábeltévéről érdemben nem tudok nyilatkozni, legtöbbször ADSL-lel van dolgom.

De ragozzuk csak! ;) Én tudok olyan cégről, aki mikrón (is) szolgáltat és úgymond üzemszerűen használ voipot is! Megfelelő priorizációval működőképes a dolog. Persze akinél eleve vacak a helyzet ott valószínűleg nem fog működni, de ez benne van a pakliban. Egyébként szeptembertől nálunk is indul a voip! Egyelőre kábelen, majd ha kiforrta magát megy a mikrós hálóra is!


vas. jún. 04, 2006 12:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Itt a voip és társai nagyobb üzemű felhasználását értem. Nálam is arra jó a Skype, hogy amikor éppen jó a hálózat, akkor elökörködjek másokkal. Akkor meg érdekes módon pont nem jó, amikor egy hivatalos ügyet szeretnék elintézni rajta. Le se fogom tudni beszélni a 10 eurós egyenlegemet. És ez nem a skype hálózat hibája, hanem a mikró bizonytalansága. Hadd ne ragozzuk ezt tovább. :wink: Kábeltévéről érdemben nem tudok nyilatkozni, legtöbbször ADSL-lel van dolgom.


vas. jún. 04, 2006 9:38
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Nos, én hasonlítottam sima ADSL-re kötött kliens géppel is. A ping idő 2kB-os csomagoknál 15 ping esetén 4ms-ot ingadozott. Ugyanez Gyoztes bázisállomásán 44 ms volt. Akkor egy kliensnél ez mennyi lenne? No comment. Ne kezdjünk már megint vitázni egy új topikban arról, hogy mekkora sz.ar a mikró. Szobán belül jó, ahogy T68m írta. Különben jó elbohóckodni, lehet levelezgetni, böngészgetni, meg chatelni. Https kapcsolatra, VoIP-re meg nem jó. El kéne már ezt fogadni. Szerintem felesleges volt ezt a topikot megnyitni és erősködni.

Na most ez ebben a formában nem teljesen igaz! Elég sok ügyfelünk használ https-t, köztük én is. (otp netbank stb) VoIP is normálisan használható. Kizárt dolog, hogy zavaró lenne az a maximum plusz 0.1s-os késés. Ennyit, vagy még kicsit többet a mobilok is "lagzanak"...
Továbbá a kebeltv-s hálózatok is a wifihez nagyon hasonló elven működnek, csak az átviteli közeg nem a levegő, hanem drót, plusz sokkal több ügyfél lóg a dróton, ami nem sokkal nagyobb kapacitású, mint a wifi!
Wifin ugyebár általában 11mbit-re jut 10-30 ügyfél szolgáltatótól függően, míg egy cmts downstream 50Mbit az upstream pedig 10Mbit áganként, amire bizony több száz ügyfelet is rákötnek!


szomb. jún. 03, 2006 23:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
djsms írta:
T68m írta:
pingeld az én gépemet, akkor meglátod, hogy milyennek kell lennie egy normális válaszidőnek, csomagvesztés nélkül.

www.cscs.hu

Azért nem kellene egy hostingos kapcsolatot egy szabad sávon lévő vezetéknélküli bérelt vonalassal hasonlítgatni...



Nos, én hasonlítottam sima ADSL-re kötött kliens géppel is. A ping idő 2kB-os csomagoknál 15 ping esetén 4ms-ot ingadozott. Ugyanez Gyoztes bázisállomásán 44 ms volt. Akkor egy kliensnél ez mennyi lenne? No comment. Ne kezdjünk már megint vitázni egy új topikban arról, hogy mekkora sz.ar a mikró. Szobán belül jó, ahogy T68m írta. Különben jó elbohóckodni, lehet levelezgetni, böngészgetni, meg chatelni. Https kapcsolatra, VoIP-re meg nem jó. El kéne már ezt fogadni. Szerintem felesleges volt ezt a topikot megnyitni és erősködni.


szomb. jún. 03, 2006 16:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
gyoztes írta:
Nem az a probléma, hogy milyen messze van, mert tudunk nagyobb linket is csinálni, de ha antennaelhelyezési díjat kérnek tőlünk, mondjuk egy most tervezett helynél 3-at, akkor azt be kell építeni az árainkba. Nem tudom, hogy mostanában nézegetted-e ezeket az árakat Budapesten, sajnos egy-két központi helynél _nagyon_ borsos. Tehát jelen példánál ebből lehet választani egy Budapest közeli faluban: nincs _semmilyen_ szélessávú net, mert már tárgyaltak az atyaúristennel is, és senki nem visz nekik oda semmit, vagy mi odavisszük, ennyiért. Melyik a jobb? Nem azért adjuk drágábban, mert olyan nagyot akarunk kaszálni, ez az iparág szerintem nem errő szól, és nem is azért, hogy visszaélünk azzal, hogy nincs ott versenytárs. Ennyiért tudjuk odavinni és kész. Összegyűjtük az igényeket, ha x embernek kell, akkor megéri üzletileg, ha nem, akkor nem. Olyan előfizetői számot várunk el, amiből a bevétel 3/4-e nálunk a bekerülési költség.

Nem piszkáltak még ezért, remélem, hogy a fentiek miatt nem is fognak. Ha piszkálnak, akkor azt tudjuk csinálni, hogy nem szolgáltatunk vidékre. Akkor jobb lesz?

gyoztes

Szerintem az ügyfelet nem érdekli hogy viszed oda az internetet. Ez nem az ő dolga!
Net szolgáltatásnál van az úgynevezett szolgáltatási terület. Ha ezen belül van az ügyfél akkor ha más külső tényező nem akadályozza kiépítjük a kapcsolatot. Ha a szolgáltatási területen kívül esik akkor 'így járt'. Megfelelő számú jelentkező esetén kiépítünk egy lokális adót, amivel a szolgáltatási terület kibővül a kérdéses részre is, ahol az immáron új jelentkezőkre ugyan azok a feltételek érvényesek, mint a többiekre. A szolgáltatási terület definíciója az ÁSZF-ben pontosan le van írva.

Egyébként pontosan ilyen módon és feltételekkel "mentünk" három településre is, ahol az analóg rossz minőségű modemes kapcsolaton kívül más alternatíva nem volt. (Mostmár mindenütt van legalább adsl) Mivel mindhárom településen a település kért meg minket, így gyakorlatilag mi diktálhattuk volna a feltételeket. Te mit szólnál hozzá, ha a szomszéd faluban 1 ezüsttallér lenne az előfizetés nálad pedig mondjuk 3 ezüsttallér ugyanazon szolgáltató ugyanazon termékéért? Nekem biztosan szúrná a szememet...
Arról nem is beszélve, hogy van a jelen és a jövő. Mi nem a rövidtávú meggazdagodást tűztük ki célul, hanem a hosszú távú kifizetődő kapcsolatot. (Pl egy ügyfél rendszerbe kötése kb 6-7 hónap alatt térül meg, csak ez után hoz nyereséget. De ezen idő alatt is bármikor kiszállhat, hisz nincs hűségszerződés) Ugyanis nem elég az ügyfelet megszerezni, meg is kell tartani. Ezt el lehet érni (szerintem undorító) hűségszerződéssel és anélkül is. Utóbbihoz olyan feltételeket kell biztosítani, hogy a felhasználónak megérje nálunk maradni! Az élet egyébként ezt a hozzáállást igazolta, hiszen több településen is piacvezetők lettünk az Invitellel és/vagy a Fibernettel szemben is és a felhasználók nemhogy lemorzsolódnának, hanem az esetleges adsl vagy kábelnetes hűség lejárta után átpártolnak hozzánk. Mindez bármiféle reklám nélkül. Nálunk az ügyfelek szerzik nekünk (kérés nélkül) az újabb ügyfeleket és szerintem ez a leg reálisabb vélemény a cégünkről!


szomb. jún. 03, 2006 15:37
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
T68m írta:
pingeld az én gépemet, akkor meglátod, hogy milyennek kell lennie egy normális válaszidőnek, csomagvesztés nélkül.

www.cscs.hu

Azért nem kellene egy hostingos kapcsolatot egy szabad sávon lévő vezetéknélküli bérelt vonalassal hasonlítgatni...


szomb. jún. 03, 2006 15:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
pingeld az én gépemet, akkor meglátod, hogy milyennek kell lennie egy normális válaszidőnek, csomagvesztés nélkül.

www.cscs.hu


szomb. jún. 03, 2006 14:39
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Te is tudod, hogy ez nem igaz. Egy bázis nyilván egy normális pont-pont linken kapja a vonalat valószinüleg 5GHz-en. Én a bázisotokról is elég ingadozó pingeket kapok, akkor valószinüleg a klienseitek is ugyanúgy működnek, mint az összes többi mikrós szolgáltatóé, hiszen a klienseknél jön elő az összes többi nyűg a zavarástól kezdve az időjárás szeszélyéig.

Szerk.: megint ránéztem a bázisotokra, és összehasonlítottam djsms két bázisával, hát a tiétek ingadozik a legjobban ping időben.


szomb. jún. 03, 2006 12:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jún. 02, 2006 6:53
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
T68m írta:
djsms írta:
T68m írta:
én és gúnár nem bázis ip címet kértünk, mert nem arra vagyunk kíváncsi, hogy a bázison jó-e a net! (hanem arra, hogy az ügyfélnél)

Ügyfél címét én sem adnám ki! Nem azért, mert esetleg szégyellném milyen rossz a kapcsolat, hiszen megadhatnék olyat is, ami dróton kapcsolódik a gerinchez csak te ezt nem tudod :)


ügyfél gépének pingelése nélkül pedig mindenki azt mond amit akar.

Tényeket kértünk, az nincs. Innentől kezdve pedig nyilvánvalóan reklám ez a topic.

(érdekes, hogy pozitív dolgot csak két, mikrósszolgáltatóhoz közeli fórumtag ír erről a netelérésől)


Bízom benne, hogy a fenti egyszerű magyarázat miatt megérted, hogy miért nem egy ügyfelél címét adtam ki. Remélem bízol benne, hogyha x (sok) linket jól meg tudunk csinálni, akkor x+1-et is. Adj hozzá még 1-2 ms-ot az értékekhez, és megkapod a végeredményt.

Asszem adtam már tényeket, ráadásul a cégnevet sem én adtam ki. Ha reklámozni szeretnék, akkor szórólapozok a környéken, az tuti a célpiacnak szól.

gyoztes


szomb. jún. 03, 2006 7:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jún. 02, 2006 6:53
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
djsms írta:
Mi ugyanannyiért adjuk annak is, aki a bázistól 100m-re van és annak is, aki külföldön, a (központi) bázistól 20-30km-re. Ha annak, aki messzebb van drágábban adnám azzal őt negatív diszkrimináció érné. Nálunk ez nem megengedett plusz a gvh is jól megbüntethetne! (Benneteket még nem piszkáltak ezért?)


Nem az a probléma, hogy milyen messze van, mert tudunk nagyobb linket is csinálni, de ha antennaelhelyezési díjat kérnek tőlünk, mondjuk egy most tervezett helynél 3-at, akkor azt be kell építeni az árainkba. Nem tudom, hogy mostanában nézegetted-e ezeket az árakat Budapesten, sajnos egy-két központi helynél _nagyon_ borsos. Tehát jelen példánál ebből lehet választani egy Budapest közeli faluban: nincs _semmilyen_ szélessávú net, mert már tárgyaltak az atyaúristennel is, és senki nem visz nekik oda semmit, vagy mi odavisszük, ennyiért. Melyik a jobb? Nem azért adjuk drágábban, mert olyan nagyot akarunk kaszálni, ez az iparág szerintem nem errő szól, és nem is azért, hogy visszaélünk azzal, hogy nincs ott versenytárs. Ennyiért tudjuk odavinni és kész. Összegyűjtük az igényeket, ha x embernek kell, akkor megéri üzletileg, ha nem, akkor nem. Olyan előfizetői számot várunk el, amiből a bevétel 3/4-e nálunk a bekerülési költség.

Nem piszkáltak még ezért, remélem, hogy a fentiek miatt nem is fognak. Ha piszkálnak, akkor azt tudjuk csinálni, hogy nem szolgáltatunk vidékre. Akkor jobb lesz?

gyoztes


szomb. jún. 03, 2006 7:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
djsms írta:
szvsz nem tudom mit érhetnék el az önreklámmal.


ez nyilván a topicnyitóra vonatkozott, nem rád!

azért nem panaszkodnak, hogy elvesznek csomagjai, mert észre sem veszik. letöltik újra az adott weboldalt, ha azon valami gond van, az ftp pedig ALKALMAZÁSSZINTEN lekezeli a hibát. Icq-n ha hiányzik egy mondat arra rákérdeznek vagy egyébként sem zavarja a beszélgetés menetét.

tehát az átlagfelhasználónak tényleg nem érdekes a kisszámű csomagvesztés, ezért is terjedt el ez a technika. Aztán, van ahol sűrűbben előjön, van ahol nem.


szomb. jún. 03, 2006 4:44
Profil Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
T68m írta:
(érdekes, hogy pozitív dolgot csak két, mikrósszolgáltatóhoz közeli fórumtag ír erről a netelérésől)


Ez azért van, mert aki elégedett rendszerint csendben van. Akinek valami baja van úgyis kiabál, ergó ha csend van az jó! :)
Másrészt (a te kivételeddel) senki sem tudja melyik szolgáltatóról van szó esetemben, ráadásul az itt lévők 99,9%-a nem is lehetne ügyfelünk, szvsz nem tudom mit érhetnék el az önreklámmal.


pén. jún. 02, 2006 21:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
T68m írta:
djsms írta:
Ez egyébként egy bizonyos mértékik egyátalán nem zavaró, mert az oprendszerek többé-kevésbé fel vannak készülve az ilyen problémák kezelésére. A gond akkor van, amikor ez a csomagveszteség már relative nagy!


de zavaró, mivel a tcp/ip protokol nincs erre felkészítve (ehhez nincs köze az oprendszernek), ezért alkalmazásszinten és szerveroldalon kell(ene) megoldani a csomagvesztést.

az ftp - természetesen - fel van erre készítve, azonban jelentősen (nem a csomagvesztéssel arányosan) belassítja. (ezért van az, hogy 3-4kb/s-al csordogál egy letöltés, amellett, hogy a sávszélesség ennél jóval nagyobb)

webnél, legfeljebb újrakéri a lúzer a hibásan betöltött oldalt.

az icq viszont nincs felkészítve, ott elveszhet az üzenet.

Más alkalmazások pedig képtelenek ilyen környezetben működni.

érdekes amit írsz :)
Az ügyfeleink használnak ftp-t, webet, icq-t is, de senki sem panaszkodott soha, hogy elvesznének az üzenetek :P
Van olyan ügyfelünk, aki folyamatosan ssh-zik, van aki vnc-t használ.
Az általad említett 3-4k-ra lassulás akkor jelentkezik, ha a veszteség elér egy bizonyos százalékot. Hogy pontosan ez mennyi azt nem tudom, de tapasztalataim alapján 10%-os pingveszteség mellett még tűrhetően megy az ftp és normálisan lejönnek a weboldalak. Persze a cél nem a 10% elérése, hanem a 0! :)

Közben pingelgettem egy ügyfelet bix-ben lévő gépemről -s2048 paraméterrel 8 ugrással:
203 packets transmitted, 201 received, 1% loss, time 204084ms
rtt min/avg/max/mdev = 17.390/43.071/317.957/45.072 ms

ugyanez gerincen belülről az ügyféltől legtávolabbi pontról 7 ugrással:
101 packets transmitted, 101 received, 0% packet loss, time 100998ms
rtt min/avg/max/mdev = 15.897/31.156/298.211/29.336 ms

ugyanez az userhez tartozó gatewayről, ahol átlép a mi szolgáltatónkhoz, az ap-től 3 ugrásra:
101 packets transmitted, 101 received, 0% packet loss, time 101992ms
rtt min/avg/max/mdev = 5.845/13.165/234.411/17.637 ms

Közben az user netezett és becsszó nem a legjobbat választottam ki! :)
Ehhez hozzá tartozik, hogy péntek este van és esik az eső, azaz csúcsterhelésen megy a hálózatunk :)


pén. jún. 02, 2006 21:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
djsms írta:
T68m írta:
én és gúnár nem bázis ip címet kértünk, mert nem arra vagyunk kíváncsi, hogy a bázison jó-e a net! (hanem arra, hogy az ügyfélnél)

Ügyfél címét én sem adnám ki! Nem azért, mert esetleg szégyellném milyen rossz a kapcsolat, hiszen megadhatnék olyat is, ami dróton kapcsolódik a gerinchez csak te ezt nem tudod :)


ügyfél gépének pingelése nélkül pedig mindenki azt mond amit akar.

Tényeket kértünk, az nincs. Innentől kezdve pedig nyilvánvalóan reklám ez a topic.

(érdekes, hogy pozitív dolgot csak két, mikrósszolgáltatóhoz közeli fórumtag ír erről a netelérésől)


pén. jún. 02, 2006 21:35
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
djsms írta:
Ez egyébként egy bizonyos mértékik egyátalán nem zavaró, mert az oprendszerek többé-kevésbé fel vannak készülve az ilyen problémák kezelésére. A gond akkor van, amikor ez a csomagveszteség már relative nagy!


de zavaró, mivel a tcp/ip protokol nincs erre felkészítve (ehhez nincs köze az oprendszernek), ezért alkalmazásszinten és szerveroldalon kell(ene) megoldani a csomagvesztést.

az ftp - természetesen - fel van erre készítve, azonban jelentősen (nem a csomagvesztéssel arányosan) belassítja. (ezért van az, hogy 3-4kb/s-al csordogál egy letöltés, amellett, hogy a sávszélesség ennél jóval nagyobb)

webnél, legfeljebb újrakéri a lúzer a hibásan betöltött oldalt.

az icq viszont nincs felkészítve, ott elveszhet az üzenet.

Más alkalmazások pedig képtelenek ilyen környezetben működni.


pén. jún. 02, 2006 21:25
Profil Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
T68m írta:
én és gúnár nem bázis ip címet kértünk, mert nem arra vagyunk kíváncsi, hogy a bázison jó-e a net! (hanem arra, hogy az ügyfélnél)

Ügyfél címét én sem adnám ki! Nem azért, mert esetleg szégyellném milyen rossz a kapcsolat, hiszen megadhatnék olyat is, ami dróton kapcsolódik a gerinchez csak te ezt nem tudod :)


pén. jún. 02, 2006 21:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
66 és 144ms között ingadozik a válaszidő 2kB-os csomagoknál. Szerintem ez nem az igazi egy bázisnál. Nem csak maga a válaszidő, hanem az ingadozás mértéke is nagy. :wink:


pén. jún. 02, 2006 21:15
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
djsms írta:
Landsmann írta:
Most is jó kis ingadozások vannak. Mielőtt elmentem fürdeni, minden oké volt. Most viusszajöttem, és 4-10 kb/s. Néha felugrik 30-40-re. Szerencsére van egy jó kis progim, grafikusan is mutatja az éppen aktuális le és feltöltést.Ez még most hagyján, de amikor 3-4 kb-nál nem akar feljebb menni és órákon át úgy marad, akkor már anyázni lenne kedvem. Sajnos az a baj, hogy nincs alternatíva szélessávú netre. ADSL jöhetne még szóba, de október 1-től visszamondtam a vezetékest és nem is lesz újra míg a Hungarotel borzolja itt az előfizetők idegeit. Tőlük még ingyen sem kell semmi. Ritka szemét banda.

Na őket nem kell bemutatni, a párom békési :)
Én akkor akadtam ki rajtuk leginkább, mikor már az invztel és a matáv is ingyen kötötte az adsl-t, a hungaro pedig valami 20k-ért plusz havi 10k vonalbérleti díjért a havidíjon felül...

Ja nem, azon akadtam le először, hogy a prepaides modemes internetet használóknál a forgalom mértékével arányosan nőtt a havidíj is a telefonra míg másoknál minél többet használod annál olcsóbb... ;)


Szemetek. Persze mostmár csábítanának, hogy köttessem vissza avonalat. Arra várhatnak. Nekem éppen elég borsot törtek az orrom alá. Elegem is lett belőlük.
Én lassan ledöglök, nem érzem valami jól magam. Csak nyugodtan vitatkozzatok, holnap délután leszek, ha egyáltalán felébredek.


pén. jún. 02, 2006 21:14
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
gyoztes írta:
Landsmann írta:
Azt kérdezted, lehet-e csinálni megbízható mikrós netet. Meg is attad a választ, igen, szobán belül. Erre írtam hogy bluetoot. Mert az is mikrohullám már. (2,4 GHz) Telóval összekötve az is net és megbízható is. :D


Most kapaszkodj meg: láttam már erre is rendszert, ap-vel, mindennel, persze nem egy nagy sávszéllel de szépen stabilan ment. 1 ap max 768kbps, azt lehet osztani, mondjuk 128k-s csomagokra. :-> Ja: és nem zavarta be a wifi!

gyoztes


valaki pedig látott már lottó ötöst...


pén. jún. 02, 2006 21:14
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
gyoztes írta:
T68m írta:
ja, most olvasom, talán, ha adna Gyõztes néhány ip-címet (ugye, nem natolt netet oszototok?!), amik az ügyfeleknél vannak, azt esetleg monitoroznám a szerveremrõl, aztán miután idemásoltam az eredményt, Gyõztes gyorsan el is kerülné e fórum látogatását.


Amit az elõbb adtam, az az egyik bázisunk, azt lehet nézegetni. Ja: attól, hogy natolunk, még lehet mindenkinek egyedi külsõ címe. Remélem, nem égek be, majd kritizáljatok kultúráltan.


én és gúnár nem bázis ip címet kértünk, mert nem arra vagyunk kíváncsi, hogy a bázison jó-e a net! (hanem arra, hogy az ügyfélnél)


pén. jún. 02, 2006 21:10
Profil Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Landsmann írta:
Most is jó kis ingadozások vannak. Mielőtt elmentem fürdeni, minden oké volt. Most viusszajöttem, és 4-10 kb/s. Néha felugrik 30-40-re. Szerencsére van egy jó kis progim, grafikusan is mutatja az éppen aktuális le és feltöltést.Ez még most hagyján, de amikor 3-4 kb-nál nem akar feljebb menni és órákon át úgy marad, akkor már anyázni lenne kedvem. Sajnos az a baj, hogy nincs alternatíva szélessávú netre. ADSL jöhetne még szóba, de október 1-től visszamondtam a vezetékest és nem is lesz újra míg a Hungarotel borzolja itt az előfizetők idegeit. Tőlük még ingyen sem kell semmi. Ritka szemét banda.

Na őket nem kell bemutatni, a párom békési :)
Én akkor akadtam ki rajtuk leginkább, mikor már az invztel és a matáv is ingyen kötötte az adsl-t, a hungaro pedig valami 20k-ért plusz havi 10k vonalbérleti díjért a havidíjon felül...

Ja nem, azon akadtam le először, hogy a prepaides modemes internetet használóknál a forgalom mértékével arányosan nőtt a havidíj is a telefonra míg másoknál minél többet használod annál olcsóbb... ;)


pén. jún. 02, 2006 21:06
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
gyoztes írta:
Ahhoz képest, hogy az elején direkt nem mondtam cégnevet, nehogy a saját cégem futtatásának tűnjön a téma, gyorsan kipakoltad. Mondjuk várható volt, jó dolog a ripe.

Nyugi, nem vesszük reklámnak :)

gyoztes írta:
Azért azt is tegyük hozzá, hogy azt kell tudni az internetről, hogy az kerül benne drágába, hogy elviszem valahova. Nekünk is azért van más árunk vidékre, mert (innen nézve) oda el kell vinni. Ha megnézed, a helyi áraink sokkal jobbak, hiszen 4 eFt nettó 512k-ért nem rossz, ugye?

Na ez az a pont, amiről az ügyfél nem tehet. Mi ugyanannyiért adjuk annak is, aki a bázistól 100m-re van és annak is, aki külföldön, a (központi) bázistól 20-30km-re. Ha annak, aki messzebb van drágábban adnám azzal őt negatív diszkrimináció érné. Nálunk ez nem megengedett plusz a gvh is jól megbüntethetne! (Benneteket még nem piszkáltak ezért?)


pén. jún. 02, 2006 21:02
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Most is jó kis ingadozások vannak. Mielőtt elmentem fürdeni, minden oké volt. Most viusszajöttem, és 4-10 kb/s. Néha felugrik 30-40-re. Szerencsére van egy jó kis progim, grafikusan is mutatja az éppen aktuális le és feltöltést.Ez még most hagyján, de amikor 3-4 kb-nál nem akar feljebb menni és órákon át úgy marad, akkor már anyázni lenne kedvem. Sajnos az a baj, hogy nincs alternatíva szélessávú netre. ADSL jöhetne még szóba, de október 1-től visszamondtam a vezetékest és nem is lesz újra míg a Hungarotel borzolja itt az előfizetők idegeit. Tőlük még ingyen sem kell semmi. Ritka szemét banda.


pén. jún. 02, 2006 20:57
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jún. 02, 2006 6:53
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
djsms írta:
Gyoztes által megadott ip alapján néztem meg hogy melyik céghez tartozik!


Ahhoz képest, hogy az elején direkt nem mondtam cégnevet, nehogy a saját cégem futtatásának tűnjön a téma, gyorsan kipakoltad. Mondjuk várható volt, jó dolog a ripe.

djsms írta:
Közben azt is megnéztem, hogy még havidíjban is olcsóbbak vagyunk a bruttó 6000Ft/160k/560k-s csomagunkkal :)
De még mielött valaki nagyon hozzánk szeretne jönni annyit elárulok, hogy nem szolgáltatunk Pesten és környékén.


Azért azt is tegyük hozzá, hogy azt kell tudni az internetről, hogy az kerül benne drágába, hogy elviszem valahova. Nekünk is azért van más árunk vidékre, mert (innen nézve) oda el kell vinni. Ha megnézed, a helyi áraink sokkal jobbak, hiszen 4 eFt nettó 512k-ért nem rossz, ugye?


pén. jún. 02, 2006 20:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
gyoztes írta:
Nem hiszem, csak nem szeretnénk ingyen csinálni olyat, ami nem tartozik bele az internetszolgáltatásunkba. Lehet, hogy neketek belefér minden a havidíjba, nekünk nem.

Semmi sincs ingyen. A piacon eléggé kiélezett a verseny. Csak úgy lehet talpon maradni, ha a többieknél jobb és olcsóbb vagy. Mi a területünkön mindenütt első vagyunk, megelőzve az Invitelt és a Fibernetet is, pedig mindkettő elég nagy cég! Emellett van még egy mikrós szolgáltató, de ők eléggé válogatnak az ügyfelek között így csak a negyedik helyre szorultak.


pén. jún. 02, 2006 20:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Nos hirtelen megnézve a ping időket, a www.terminal.hu -nak durván a duplája a maximum és ingadozik. 2kB-os csomagméretnél 85-119ms, ugyanez a terminalra stabil 58ms. Tőlem direktben nézve is hasonló a helyzet, csak más adatokkal. De én mára befejezem, mert most már 2 perc, mire frissít egy hozzászólásom után. :twisted:


pén. jún. 02, 2006 20:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jún. 02, 2006 6:53
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
djsms írta:
Felfedeztem még egy különbséget! Nálunk 10eFt bekötési díj van, de az ügyfélnek nem kell megvenni semmit és nincs hűség se. Gyozteséknél számomra elég durva árak vannak.


Igen, mi is tudnánk úgy csinálni, és így is kezdtük, szerencsére sikerült megszabadulnom ettől a techológiától, és ragaszkodom a mostanihoz, mert így a hibabejelentésektől is megszabadultam szerencsére. Szerintem ezt a kedves előfizetők is megértik. Nálunk sem kell semmit mevennie az ügyfélnek, legfeljebb ha nincs vezetékes hálókártya a gépében, akkor azt, de az meg ugye lassan csak kerekítési különbözet.

Meg kell gondolni a hűségszerződést, és akkor engedünk mi is az árból.

Az a baj, hogy az előfizetők azt hiszik, hogyha rossz szolgáltatást kapnak, akkor sem tudnak kilépni a hűségszerződésből, pedig nem így van. Persze ha jót kapnak, akkor meg nem lépnek ki. Arról nem is beszélve, hogy eddig minden évben sávszélességet emeltünk minden előfizetőnek, ugyanazért az árért, azoknak is, akiknek még tartott a hűségszerződés, pedig ugye nekik nem kellett volna.

gyoztes


pén. jún. 02, 2006 20:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
gyoztes írta:

Kíváncsi vagyok, hogy erre a többi fórumozó hogy reagál, halljuk! Nem igazságtételt szeretnék a két elmélet között, csak józan véleményeket.

gyoztes


Világos, hogy nem rivalizálásról van szó, hiszen teljesen más a szolgáltatási területünk. Így eleve nincs értelme egy "ki a jobb" vitának :)


pén. jún. 02, 2006 20:40
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Ja egyébként még mielött valaki megvádolna, hogy visszaéltem a moderátori jogaimmal nos nem ez történt. Gyoztes által megadott ip alapján néztem meg hogy melyik céghez tartozik!
inetnum: 217.113.60.0 - 217.113.60.255
netname: EXTRALINK
descr: EXTRALINK Kft.
descr: 1163 Budapest, Cziraki u. 26-32.

Közben azt is megnéztem, hogy még havidíjban is olcsóbbak vagyunk a bruttó 6000Ft/160k/560k-s csomagunkkal :)
De még mielött valaki nagyon hozzánk szeretne jönni annyit elárulok, hogy nem szolgáltatunk Pesten és környékén. Akinek meg szolgáltathatunk úgyis tud rólunk ;)


pén. jún. 02, 2006 20:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jún. 02, 2006 6:53
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
djsms írta:
Úgy látom gyoztessel ellentétben nálunk teljesen más az üzletpolitika


Nem hiszem, csak nem szeretnénk ingyen csinálni olyat, ami nem tartozik bele az internetszolgáltatásunkba. Lehet, hogy neketek belefér minden a havidíjba, nekünk nem. Szívesen megcsinálunk mindent mi is az ügyfélnek, de meg kell fizetnie a szolgáltatásunkat. Ha a hiba a mi rendszerünkben van, akkor értelemszerűen semmit nem kell fizetnie. Ha behozza hozzánk a gépét, akkor szívesen beszerelünk egy hálókártyát, és kipróbáljuk, hogy működik-e rendesen, de nem hiszen, hogy bele kell, hogy férjen a havi díjainkba az ügyfél gépének vírusmentesítése. A telefonos tanácsadás nálunk is ingyenes, és nyilván mi is arra törekszünk, hogy megoldódjon egy ügyfél problémája, de nem vállalunk átalánydíjas karbantartás kiszállással együtt mondjuk havi 4 eFt+ÁFÁ-ért.

Kíváncsi vagyok, hogy erre a többi fórumozó hogy reagál, halljuk! Nem igazságtételt szeretnék a két elmélet között, csak józan véleményeket.

gyoztes


pén. jún. 02, 2006 20:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
gyoztes írta:
Mint ahogy írtam, Budapest XVI. kerület.

217.113.60.192, ez van a legmesszebb. Ne felejtsd el, hogy forgalom megy rajta, úgy nézd az adatokat. Ja: az ip címet a megtekintés kedvéért adtam ki, nem a rosszalkodás miatt, kérem, hogy ezt máshol csináljátok. Akinek nem inge, ne vegye magára. Előre is köszi.

gyoztes


Ja, átsiklottam felette, bocs. Ok, rá fogok nézni az IP címre, ahogy jobb lesz a netem, mert most az én mikrós szolgáltatóm küzd megint gerincproblémákkal, így még egy terminállal se tudok belépni sehova. Innen közvetlenül vizsgálni az IP-teket meg szamárság lenne.


pén. jún. 02, 2006 20:33
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Felfedeztem még egy különbséget! Nálunk 10eFt bekötési díj van, de az ügyfélnek nem kell megvenni semmit és nincs hűség se. Gyozteséknél számomra elég durva árak vannak.


pén. jún. 02, 2006 20:33
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Úgy látom gyoztessel ellentétben nálunk teljesen más az üzletpolitika :)
Nálunk az internet bekötésébe az is beletartozik, hogy az ügyfél gépén működjön az internet. Ha ehhez egy pci-os hálókártyát kell beletenni, akkor beletesszük. Ha alaplapi van neki és elromlik akkor teszünk bele pci-ost ingyen és bérmentve :) Ez érvényes a későbbi hibaelhárításra is.
Továbbá ha az ügyfél bejelenti, hogy nem megy az internet ingyen kimegyünk akkor is, ha az ügyfél hibájából nem megy. Ide tartozik a letiltott hálókártya és a vírus is. Ha vírusos a gép (ingyenes szoftverekkel) ingyen leszedjük azt az usernek. Azért természetesen egy teljes reinstallt már nem vállalunk el, de az ügyfél külön kérésére megegyezés szerint azt is megcsináljuk. Emellett ingyenesen adunk tanácsot, ha fejleszteni/cserélni szeretné a gépét, illetve ha vásárol (tőlünk vagy mástól) routert azt is ingyenesen beállítjuk (és karbantartjuk ha tőlünk vette. Ez esetben a garancia az 1 éven felül kiterjesztődik az előfizetés időtartamára). Az előfizetőinknek (ha kérik) biztosítunk 100 mega tárhelyet, plusz vírusszűrt levelezésünk van szintén 100 megás postafiókokkal.
Ezen pontok egyike sincs benne a szerződésben, ez nálunk grátisz szolgáltatás minden ügyfélnek. Ráadásul pc bolt ágazatunk sincs! No meg hűségszerződés se!
Reklámra nem költöttünk soha egy fillért se, az antennákra nincs rászitázva a cég neve. Ennek ellenére már külföldről is megkerestek 3 településről is, hogy szolgáltassunk ott netet. Érdekes marketingünk van mi? :)

Egyébként ami a hibákat illeti természetesen (sajnos) nálunk is vannak, jelenleg is. Ezt jelenleg szoftverhiba okozza, amit nem egyszerű orvosolni. (hibás router széria, 1-2 naponta lefagy) Viszont az érintett település lakosai nem is fizetnek addig havidíjat, amíg nem oldjuk meg a problémát. (Egyébként már találtunk megoldást és 1 hete senki sem jelzett hibát, de a májusi havidíjból ezt a részt sem kérjük el)
Ami a felhasználók tájékoztatását illeti a hazugság nem megengedhető, ugyanakkor nem kell mindenről tudnia a felhasználónak. Természetesen sosem mondjuk azt, hogy a hiba miatta volt, ha ez nem így van.

T68m hozzászólására reagálva abban igaza van, hogy 2.4GHz-en 0%-os csomag csomagveszteséget nem lehet elérni. Még ideális környezetben is el-elveszik néha egy csomag. Ez egyébként egy bizonyos mértékik egyátalán nem zavaró, mert az oprendszerek többé-kevésbé fel vannak készülve az ilyen problémák kezelésére. A gond akkor van, amikor ez a csomagveszteség már relative nagy!


pén. jún. 02, 2006 20:22
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Helyesírási hibát kijavítottam az írásomban. Nem tudom hogy néztem el, még ilyet nem bakiztam: attad=adtad

Bocsi.


pén. jún. 02, 2006 20:16
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jún. 02, 2006 6:53
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Landsmann írta:
Azt kérdezted, lehet-e csinálni megbízható mikrós netet. Meg is attad a választ, igen, szobán belül. Erre írtam hogy bluetoot. Mert az is mikrohullám már. (2,4 GHz) Telóval összekötve az is net és megbízható is. :D


Most kapaszkodj meg: láttam már erre is rendszert, ap-vel, mindennel, persze nem egy nagy sávszéllel de szépen stabilan ment. 1 ap max 768kbps, azt lehet osztani, mondjuk 128k-s csomagokra. :-> Ja: és nem zavarta be a wifi!

gyoztes


pén. jún. 02, 2006 20:08
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
gyoztes írta:

Itt követték el az első, és egyben legnagyobb hibát. Válasszuk már ketté a hálózatot: az én rendszerem az enyém, az ügyfélé pedig az övé. Ha ezt összekeverjük, akkor nagy baj lesz. Lett is. Az, hogy a szolgáltató magáravállalta az ügyfél gépének a konfigurációját is, és ráadásul nem is tudta megcsinálni. Így ha bármi gond van, az ügyfél azonnal teefonál, hogy nem megy, holott csak megborult a wintalicskája.


Kénytelenek magukra vállalni, ugyanis a hálózati kártyát ők adják és a beltéri ketyerét is nekik kell konfigurálni a hálókártya száma alapján. Teháét ha én kicserélném a hálókártyát, mégha azonos típusú is, a net bizony nem menne.


gyoztes írta:

Jaj ne, ennek nem így kell működnie. Szerintem egy picit túlliheged. Azért biztosítás is van a világon.


De nem egyszerűbb mint a biztosítóhoz rohangálni, aztán azzal harcolni? Egy idegtépő mozzanatot megspróolok.

gyoztes írta:

Igen, ez valóban érdekes. Úgy tudom, hogy kétféle víztorony van: amit le kell engedni, és amit nem. Ráadásul ha le kell engedni, akkor ki is kell fizetni minimum a vizet, de lehet, hogy még a szolgáltatást is. :->


Végülis nem megy pocsékba a víz, mert nem a szabadba engedik, hanem úgy irányítják a víz útját, hogy a toronyba nem nyomják fel, onnan csak lefelé engedik. Éppen ezért kell sok idő hogy felmehessenek.


gyoztes írta:

Ez tetszik a legjobban. :-)

gyoztes


Kösz! :)


pén. jún. 02, 2006 20:03
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jún. 02, 2006 6:53
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
T68m írta:
ja, most olvasom, talán, ha adna Győztes néhány ip-címet (ugye, nem natolt netet oszototok?!), amik az ügyfeleknél vannak, azt esetleg monitoroznám a szerveremről, aztán miután idemásoltam az eredményt, Győztes gyorsan el is kerülné e fórum látogatását.


Amit az előbb adtam, az az egyik bázisunk, azt lehet nézegetni. Ja: attól, hogy natolunk, még lehet mindenkinek egyedi külső címe. Remélem, nem égek be, majd kritizáljatok kultúráltan.

T68m írta:
a mikrós cégek úgy gondolják, hogy kib* egy antennát, aztán csak dől a lé. (maga az elvvel semmi bajom) Csak azt felejtik el, hogy a mostani eszközök erre a célra teljesen alkalmatlanok. Helyiségen (nem helységen) belüli alkalmazásra lettek kitalálva, nem többre.


Ezzel továbbra sem értek egyet. Nagyon sokan csinálják rosszan, de vannak, akik jól nyomják, bár nincs belőlü(n)k sok. :->


pén. jún. 02, 2006 20:02
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 273 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség