Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 14:08



Hozzászólás a témához  [ 107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
wireless eszközökről tapasztalatok 
Szerző Üzenet
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Mondtam én, hogy rendesek :)


csüt. jún. 07, 2007 22:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 21, 2005 21:26
Hozzászólások: 66
Hozzászólás 
Nem akarom reklámozni a wlan-ok boltot, de MAXIMÁLIS pozitív tapasztalat, hozzáértés és kiszolgálás. Percekre voltunk a zárástól és még simán megcsinált két kábelt (4 csatlakozóval) a srác aki kiszolgált.
Nem beszélve arról hogy az RDAA 81 5 GHz-es AP-t jóval a honlapon látható ár alatt adták (br ~20e) ;)
Szoval erröl az eszközröl máris jó tapasztalataim vannak, ajánlom mindenkinek :)


csüt. jún. 07, 2007 15:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 21, 2005 21:26
Hozzászólások: 66
Hozzászólás 
OFF: uhh, az gáz mert gondoltam viszek magammal egy forrasztópákát is. ilyen háklisak lennének? :D
Szoval köszi szépen, igazából én is rájuk gondoltam, annak ellénere hogy a wificentrum.hu oldalon is nagyon jó árak vannak. Mivel van eu-s adoszamom (bárkinek lehet csak igényelni kell) nettó árat számláznak s azt is kell fizetni, no meg a GLS díját.
Csakhát egyszer befürödtem a wline W4500G routerrel, s azota nem szivesen rendelek tőlük. Sőtt a 8 portos AirLive switch se bírt ki többet fél évnél, pedig csak egy 4 megás adsl-t dob szét gépek közt. Egyszerűen lehalnak a portok rajta. Pedig nagyon bizalomgerjesztő az Airlive WLA 5200AP -jük, és még pár cuccuk...


kedd jún. 05, 2007 12:43
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Pesten az egyik legismertebb a wlanok. Rendesek, bár mivel nem vagy rendszeres vevő nem tudom mit fognak szólni a "fogdosáshoz" :)


hétf. jún. 04, 2007 23:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 21, 2005 21:26
Hozzászólások: 66
Hozzászólás 
djsms írta:
Idézet:
A konkurenciának sem ajánlanám :)

cseles :)
tudsz olyan boltot Budapesten ami nem csak webshop hanem valódi, tehát be lehet menni, kézbevenni a kiszemelt cuccot?
Wireless speckó boltra godolok, ahol akár nagyfrekis csatlakozókat, kábeleket is meg lehet venni.
Sajna nem találtam a hol kapható topikba ilyet :(


hétf. jún. 04, 2007 17:47
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
A konkurenciának sem ajánlanám :)


vas. jún. 03, 2007 13:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 21, 2005 21:26
Hozzászólások: 66
Hozzászólás 
A belinkelt tonze dual ap-rol mi a velemenyed?


vas. jún. 03, 2007 11:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
p3/700MHz-es compaq gép van az egyik linkünkön, ami 45/45 megát tud dual nstreme-el :)
A fogyasztás meg elhanyagolható a bevételhez képest.


vas. jún. 03, 2007 10:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 21, 2005 21:26
Hozzászólások: 66
Hozzászólás 
8 ezer/db áron van most kb 8db compaq deskpro PII-III 766-os gép 256 sd rammal. Van bennük 1 db minipci, és 3 db pci slot. Nem tudom milyen prociigénye lehet a wifikártyáknak, de gondolom vastagon többet tudhat egy ilyen gép köré épített wifi AP, mint az RB 532.
Amugy nem kell nagy sávszél, elég lenne az RB 133 által nyujtott mondjuk 7/3 is, de az is piszok drága.
Jo, mondjuk egy ilyen pc-nek meg a fogyasztása lehet jóval drasztikusabb.
Mondjuk van egy IBM netvista gépem 1000-es PII-vel debian etch-gnome pociterhelés nélkül 36 W fogyasztással :)


vas. jún. 03, 2007 10:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Az rb133 alapvetően cpe, ezért nem tud sokat. Viszont ennél megbízhatóbb cpe-t nem találsz a piacon relative olcsón! :)
Linkhez, mint írtam, rb532-t javaslok, az 20 megáig jó. Anno próbálkoztunk tsunamikkal is 5 gigán, de az árához képest (~200e/db) a mikrotik közelébe sem ért.
Ha a 20 mega is kevés akkor egy kis méretű rital szekrénybe könnyen beépíthetsz egy közönséges pc alaplapot. Azzal akár dual nstremes linket is építhetsz, ami elég komoly sávot át tud vinni stabilan.


vas. jún. 03, 2007 10:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 21, 2005 21:26
Hozzászólások: 66
Hozzászólás 
Koszi az eszreveteleket. Nagyon karcsu a 10/0 vagy 5/5 a mikrotiktol, s raadasul igy draga is.
Sima soho cucctol mit lehet elvarni 5 GHZ-en? Mondjuk a tonze AW6660 802.11a+b/g AP, AP kliens és bridge ( http://wlan-ok.hu/index.php?si=234 ) menne mindkt oldalra, 5 km-re menne az 5GHz-es link, 2,4 maradna AP a kliensek fele.
Te tudsz mreteket 5 GHz-es biquadra? Ugy gondolom pont a fele a 2.4-re meretezettnek, csak a reflektortol valo tavolsaggal vagyok hadilabon.


szomb. jún. 02, 2007 12:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
trioda írta:
A mikrotik-ek mennének ki a tetőre, vízálló IP dobozba.
Szerinted offset tükörrel érdemes foglalkozni 5 GHz-en 5 km-es linken?
Wlan-ok boltba van 5GHz-es fej 4608 Ftért és 3990 ért van itt helyben 60 cm-es offset tükör.
Láttál már szétszedve ilyen 5 GHz-es fejet?
Igy 5500 ft-al jobb az ár mint a prímfókuszos antennájuk ami 14280 Ft, s . Így a két oldalt számolva már 11 lepedőt lehetne megtakarítani.
(sőtt tudok szerezni más forrásból 90-es offset tükröt 2500 ft-ért, de az már tul nagy vitorla.)
mégvalami: mirotik esetében mit jelent az hogy pl : RB133 Routerboard+ Level 4 OS
kapok egy routerboard-ot és mellé a mikrotik szoftvert is? Milyen korlátozásokat foglal magában a mikrotik level4 licensze?
Az már megvan hogy 200 pppoe, stb hitelesítést tud, AP/client/bridge funkciok.
Frissítésben van korlatozás? tehát adott verzioig tudom csak frissíteni?

Bocsi, ma is tetőn voltam fél délután egy 55-ös offszet parabola miatt :) (Pont olyan, mint amit említesz... )
Igen, láttam már szétszedve ilyen fejet, mert az egyik alkalmazottunk kezdte el gyártani anno :) ( http://www.wlan-ok.hu/index.php?si=301 )
Ezzel 5km-re bőven elég egy-egy 55-ös tükör. Bár ha nagyobb az egyátalán nem baj! Ezeknek az olcsó tükröknek viszont az a nagy bajuk, hogy nagyon könnyen deformálódnak szél hatására, mert nincsenek megerősítve. Ez pedig elég nagy jelerősség ingadozást tud okozni. Mondjuk ha van bőven tartalék és nem fullosan akarod kihasználni a linket (routerboarddal úgysem tudod :) ) akkor ez nem fog gondot okozni. De számolj azzal is, hogy nagy szélben nekünk már szakadt szét ilyen tányér! Azóta inkább visszatértünk a drágább gridekre. link
Az alsó kettőt szeretjük, de leginkább az alsót :) Mondjuk a bruttó 22 ezres ár neked nem nagyon fog tetszeni, de hidd el megéri!
Ha viszont tényleg profin akarod megoldani akkor Grante antennát tudok javasolni. Ezek nagyon profik és nagyon erősek is, csak kiba drágák...
A 27db-s prímüket még nem próbáltam, de majd ki fogom talán. A 26dB-s gridet viszont nagyon nem ajánlom, mi befürödtünk vele elég rendesen.

Az rb+levelx meg azt jelenti, hogy az rb már tartalmazza az x szintű os-t is. Tehát nem pluszban kapsz egyet, hanem benne van a hardverben. Máshova nem tudod felhasználni! A level szintekről itt találsz leírást.
Ja és még egy apróság. A 133-as és hasonszőrű alaplapok 5GHz-en is csak 10Mbit-et tudnak átvinni ÖSSZESEN! Tehát vagy 10/0 vagy 0/10 vagy 5/5 stb. 10/10 felejtős, mégha a kártya simán tudja akkor is.
Ha nagyobb sáv kell, akkor rb532 kell minimum, az olyan 20 megát tud.
Ha ez sem elég akkor maradnak a pc alaplapok...


pén. jún. 01, 2007 22:00
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: itt
Hozzászólás 
Köszi szépen!


csüt. máj. 31, 2007 11:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 21, 2005 21:26
Hozzászólások: 66
Hozzászólás 
Persze,
point-to.multipoint: egyik legyen modjuk egy AP, masik pedig bridge. (infrastructure)
point-to -point: legyen mindkettő bridge (ad-hoc)
SSID legyen minden esetben ugyanaz.
Csatornát az AP határozza meg.


csüt. máj. 31, 2007 11:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: itt
Hozzászólás 
Két WLAN kártyás gépet össze lehet kötni egymással router és egyébb drága cucc nélkül???

Köszi a választ!


csüt. máj. 31, 2007 10:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 21, 2005 21:26
Hozzászólások: 66
Hozzászólás 
Több biquad egymáshoz illesztéséről mit tudsz? Régebben írtad hogy trükkösen egyszerű :)
Szeretném megnövelni egy db biquad nyílásszögét, ami tudtommal 60 ˚ mind vertikálisan, mind horizontálisan.


szer. máj. 30, 2007 22:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 21, 2005 21:26
Hozzászólások: 66
Hozzászólás 
A mikrotik-ek mennének ki a tetőre, vízálló IP dobozba.
Szerinted offset tükörrel érdemes foglalkozni 5 GHz-en 5 km-es linken?
Wlan-ok boltba van 5GHz-es fej 4608 Ftért és 3990 ért van itt helyben 60 cm-es offset tükör.
Láttál már szétszedve ilyen 5 GHz-es fejet?
Igy 5500 ft-al jobb az ár mint a prímfókuszos antennájuk ami 14280 Ft, s . Így a két oldalt számolva már 11 lepedőt lehetne megtakarítani.
(sőtt tudok szerezni más forrásból 90-es offset tükröt 2500 ft-ért, de az már tul nagy vitorla.)
mégvalami: mirotik esetében mit jelent az hogy pl : RB133 Routerboard+ Level 4 OS
kapok egy routerboard-ot és mellé a mikrotik szoftvert is? Milyen korlátozásokat foglal magában a mikrotik level4 licensze?
Az már megvan hogy 200 pppoe, stb hitelesítést tud, AP/client/bridge funkciok.
Frissítésben van korlatozás? tehát adott verzioig tudom csak frissíteni?


szer. máj. 30, 2007 19:18
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Ja bocs, mégis wireless :)
Azt ne feledd, hogy a koax kábel minél rövidebb kell legyen, vagyis vagy felteszed a tetőre a mikrotiket vagy megtartod a most működő senaokat.
Utóbbinak annyi hátránya van, hogy 11b-n ez a 4mbit erősen a plafon, nem tudsz bővíteni. Ha ennél több kell majd érdemes áttérni 5GHz-re. Picivel drágább csak a kellő cucc, de sokkal többet tud!


pén. máj. 25, 2007 15:23
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Tehát nem wirelessre akarod használni a mikrotiket!
Akkor ilyen sebességre elég egy olcsó rb133 is, de én inkább egy 532-est vennék gondolva a későbbi bővülésrekre.
De ha hajlandó vagy pc-t üzemeltetni akkor olcsóbb lehet egy sd kártyát venni level 4-es mikrotikkel. Esetleg vehetnéd vinyóra, úgy egyből tudnál proxyt is csinálni, ami hasznos találmány!


pén. máj. 25, 2007 15:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 21, 2005 21:26
Hozzászólások: 66
Hozzászólás 
Telephelyen adott 4Mbit adsl, innen van 5 km-re az ominozus falu ahol hibátlanul teljesít egyenlöre a senao.

telephely--------------------------------5km--------------------->falu
ide kellene mikrotik................................................egyenlore marad
dual radioval, lehetöleg ...................................a senao, kesöbb 5GHz
lan port felé is tudja a sáv-................................ radio ide is. Erre a brid-
szélesség kiosztást. ..........................................ge-re kerülne egy switch
Ez azért hogy a sajat gepeimet ...........................Innen pedig két irányba
is tudjam korlatozni, ne foglaljak ...................utp kanocon a szomszedoknak
én se savot.

Ha az adsl birja majd a gyürödést, lehet feldobok egy AP-t a faluba és masok is hozzajuthatnak "szelessávhoz".
Ebben az esetben már tényleg jo lenne egy olyan mokrotik routerboard ami tud sávszélesség menedzselést


pén. máj. 25, 2007 15:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Hány usered van és mekkora sáv kell?
Csinálj valami vázlatot az elhelyezkedésről is.


pén. máj. 25, 2007 12:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 21, 2005 21:26
Hozzászólások: 66
Hozzászólás 
hali djsms!

Mirotik-rol kérdeznék. Arra linkre kellene valami megoldás ami egy szomszéd falu felé néz, kb 5 km távolságban. Egyenlőre a két senao sl 2611-et üzemeltem be, de mivel ugy nez ki hogy kellene még két szomszédnak is a faluban "szélessáv" :) jó lenne valamiféle szávszélesség kiosztást beüzemelni.
Gondolom a senao maradhatna a faluba mint bridge, rászúrok egy switch-et és utp kanócon áthuzzák magukhoz a szomszédok.
Van egy gateway pc-m ami kapja az adsl-t debian etch fut rajta. Nézegettem a myshper, wondershaper megoldásokat de tul bonyolultnak tartom arra hogy pár emberkéért végigszenvedjem.
Arra jo lesz az iptables hogy ip-szerint tudok maszkolni /32 hálózati maszkkal, igy nem tudjak tovabb adni. Vagyis tudjak ha értenek hozzá valamit de erre kéne a sávszélesség kiosztás. Tudtommal a mikrotik tökéletes megoldás lenne erre. sőtt!
Mit javasolsz milyen routerboard-ot vegyek, s milyen minipci radiot bele?


szer. máj. 23, 2007 20:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 21, 2005 21:26
Hozzászólások: 66
Hozzászólás 
Hi emberek!

Csak hogy ne dögöljön a topic, valaki látta már az OvisLink WL 5460 AP belsejét? Éredkelne hogy milyen csatlakozó van a NYÁK-on a koax számára? Esetleg beforrasztós, és ugy van kivezetve az rp-sma csatlakozóhoz?


hétf. máj. 14, 2007 9:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 21, 2005 21:26
Hozzászólások: 66
Hozzászólás 
Üdv,
Írok ide is, mivel egy ujabb eszközről szeretnék jó tapasztalatokat megosztani. Ez a WA-2204A amit talán mmtek, és maximus néven látni forgalomban. 5 km-es linket sikerült vele összehozni signal/dBm 41/-66 volt a legjobb. Az AP szerepében a régi jó senao sl 2611, feltolva 23 dB-re. offset tükör mindkét ezközön, igy remélem nem zavarok senkit a kicsit megemelt teljesítménnyel.


pén. ápr. 27, 2007 23:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Szerintem firmware csere orvosolhatja a dolgot... Mi 3054-eket használtunk régebben többféle célra (sima AP, vagy irányított antennával nagyobb linkek), ott is az "európai" firmware-el korlátozva volt a teljesítmény (szigorúbb előírások), de egy sima cserével 100mW lett a cucc.

Üdv!


vas. márc. 04, 2007 23:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 16, 2005 13:42
Hozzászólások: 56
Hozzászólás 
Hello! Nekem senao SL2611CB3 AP-m van, és az a problémám vele, hogy csak 100mW-on dolgozik, de elméletileg dolgozna 200-on is. Hogy lehet megcsinálni?


kedd feb. 20, 2007 14:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Amint megtalálom az mmc kártyámat teszem fel a képeket! Amúgy nincs balun, sokkal trükkösebben van megoldva :)


kedd okt. 03, 2006 20:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 21, 2005 21:26
Hozzászólások: 66
Hozzászólás 
A képek lehet jól jönnének, de az is kérdéses lehet hogy kell illeszteni több biquad-ot egymáshoz. Gondolom baluntrafóval.


vas. okt. 01, 2006 12:42
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
trioda írta:
Az a helyzet hogy egy évvel ezelőtt még nem nagyon voltam képben wireless ügyben, a senao melett pedig azért döntöttem mert azt ajánlotta egy haver aki wireless internet szolgáltató. Ő már kipróbált sok cuccot és az ügyfelekhez már egy ideje csak senaot tesz.
Nekem bevált, mostmár én is ki fogok próbálni más eszközt is, de ettől jobb megoldást nemigen láttam amit én csináltam. Igaz van vele egy kis munka, a biquad sztem elég jó nyereséget produkál, és egybeépítve az antennát az eszközzel elesek egy sor kellemetlenségtől amit a koaxszal való szerelés igényelhet. Az utp kábelt pedig jószerivel csűrhetem csavarhatom a gépig, vagy switchig.
Egyébként a senao eddig jól vizsgázott a téli fagyban, és a nyári forróságban is.
Kíváncsi vagyok a többi eszközről mi a tapasztalat?
Amugy a tonze tud bridge funkciót is?
Mondjuk egy TONZE BW6200R wireless routert és egy tonze AW-6200R AP (WDS, Kliens) eszközt össze lehet hozni? (gondolom a routerhez bridge-vel lehet csatlakozni és az AW-6200R neve mögött a kliens szó az arra utal hogy lehet bidge is)?

Pár éve még mi is a senaokat szórtuk az ügyfelekhez, de lecseréltük, mert drága és a tonze cseppet sem rosszabb nála.
A panel antennákban is gyakorlatilag dupla biquad "fej" van amúgy. Holnap teszek fel róla képet, ha érdekel esetleg!


vas. okt. 01, 2006 0:53
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
trioda írta:
Hannibal írta:
Namost én ehhez a témához tök hülye vagyok. Annyit tudok, hogy van a routeren antenna, aztán az ott adja a wifit.

Na szóval kérdés: Egy WLAN-os antenna gyakorlatilag csak egy rézdarab?


Ez hogy az antenna csak egy rézdarab nem igaz, vannak olyan antennák amelyek elkészíthetők egy rézdrótból is, meg vannak másfajták amelyek kicsit bonyolultabbak. pl egy körsugárzó már egész másképp néz ki, cantenna kulcsszóra a gugli dob pár megoldást :)


Aha. Értem.
Google-t sasolom :)


szomb. szept. 30, 2006 21:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 21, 2005 21:26
Hozzászólások: 66
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Namost én ehhez a témához tök hülye vagyok. Annyit tudok, hogy van a routeren antenna, aztán az ott adja a wifit.

Na szóval kérdés: Egy WLAN-os antenna gyakorlatilag csak egy rézdarab?


Ez hogy az antenna csak egy rézdarab nem igaz, vannak olyan antennák amelyek elkészíthetők egy rézdrótból is, meg vannak másfajták amelyek kicsit bonyolultabbak. pl egy körsugárzó már egész másképp néz ki, cantenna kulcsszóra a gugli dob pár megoldást :)


szomb. szept. 30, 2006 19:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 21, 2005 21:26
Hozzászólások: 66
Hozzászólás 
Az a helyzet hogy egy évvel ezelőtt még nem nagyon voltam képben wireless ügyben, a senao melett pedig azért döntöttem mert azt ajánlotta egy haver aki wireless internet szolgáltató. Ő már kipróbált sok cuccot és az ügyfelekhez már egy ideje csak senaot tesz.
Nekem bevált, mostmár én is ki fogok próbálni más eszközt is, de ettől jobb megoldást nemigen láttam amit én csináltam. Igaz van vele egy kis munka, a biquad sztem elég jó nyereséget produkál, és egybeépítve az antennát az eszközzel elesek egy sor kellemetlenségtől amit a koaxszal való szerelés igényelhet. Az utp kábelt pedig jószerivel csűrhetem csavarhatom a gépig, vagy switchig.
Egyébként a senao eddig jól vizsgázott a téli fagyban, és a nyári forróságban is.
Kíváncsi vagyok a többi eszközről mi a tapasztalat?
Amugy a tonze tud bridge funkciót is?
Mondjuk egy TONZE BW6200R wireless routert és egy tonze AW-6200R AP (WDS, Kliens) eszközt össze lehet hozni? (gondolom a routerhez bridge-vel lehet csatlakozni és az AW-6200R neve mögött a kliens szó az arra utal hogy lehet bridge is)?


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára trioda kedd okt. 03, 2006 22:56-kor.



szomb. szept. 30, 2006 19:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
trioda írta:
Idézet:
djsms írta:
Szép munka, de megkérdezhetem mennyibe került cakkumpakk az egész? :)

Egy éve vettem a két senao cuccot 25000Ft/db, IP55 szigetelt kültéri doboz 1500Ft/db, alu lemezt vágattam össze vagy 30 darabot két sörért :), a réz bekötőhuzal elhanyagolható, a réz érhüvely asszem 65 Ft/db, plusz a pár csavar max 50 Ft. A UPC-s offset tükör 2600Ft/db. Kb 15 méter árnyékolt utp 1350Ft. Tehát összesen kb 30500 Ft és két sör :)
Persze ez az ár per darabra értendő.
Most az az egyik gondom hogy hol vegyek megfizethető senaot, mert Rubi Mártonnál még mindig drága, Sowah nem tart, HRP meg nem enged reggelni mert nem fő tevékenységi köröm a számítástechnikai viszonteladás. Mit tehetnék a helyébe, van e-valakinek ötlete hol lehetne olcsóbban megvenni. Melyik nagykerhez érdemes még beregisztrálni wireless cucc miatt?
Ugye nem vagyok telhetetlen :?: :wink:

uh, rakás pénz meg munka. Gyári cuccokból olcsóbban is megoldhattad volna ;)
Senao helyett használj nyugodtan tonzét. Fele annyiba kerül és ugyanolyan megbízható. Ha amúgy is szétszeded tegyél rá hűtést és akár 400mW-ot is ki lehet csikarni belőle, de azt már csak a minőség rovására (up to 1-2Mbit) Antennából meg a 17dB-es panel bőven jó. 55-ös tükörrel se nagyon tudsz 20-23dB fölé menni, meg igazából nincs is értelme. Ha nagy távot akarsz átlőni akkor arra az 5GHz való.


pén. szept. 29, 2006 20:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
trioda írta:
Hi,
Látom szépen beindult a topic, saccperkábé ilyen hozzászólásokra vagyok kíváncsi. Beszúrok egy linket ahol meg lehet nézni milyen galádságokat műveltem a senao SL2611CB3 AP-Bridgeével. Még annyit fogok vele csinálni hogy 180 fokkal visszafordítom az entennát hogy a fejet tartó kar lefelé álljon, mivel így télen valószínűleg megtapad rajta a hó.
Várom a további észrevételeket, főleg a HEPBE eszközéről.
http://trioda.tx.hu/kepek/ Itt a wireless kt, a többi nem érdekes :)


Namost én ehhez a témához tök hülye vagyok. Annyit tudok, hogy van a routeren antenna, aztán az ott adja a wifit.

Na szóval kérdés: Egy WLAN-os antenna gyakorlatilag csak egy rézdarab?


pén. szept. 29, 2006 19:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
djsms írta:
g-vel szokott lenni sok szívás. 2.4GHz-en eléggé elcseszerintett dolog az 54Mbit, mert nincs hozzá elég csatorna. Túl sokat lóg át másik csatornákba! Vidéken, ahol nem vagy körülvéve mindenféle sugárzóval nem is szokott gond lenni. 54Mbit-re ott az 'a' szabvány!


nincs csak "mixed" vagy "g" mód.

Visszavettem a sebességet 11mb/s-re, így már a másik gép is szóhoz jut.


pén. szept. 29, 2006 19:29
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 21, 2005 21:26
Hozzászólások: 66
Hozzászólás 
Idézet:
djsms írta:
Szép munka, de megkérdezhetem mennyibe került cakkumpakk az egész? :)

Egy éve vettem a két senao cuccot 25000Ft/db, IP55 szigetelt kültéri doboz 1500Ft/db, alu lemezt vágattam össze vagy 30 darabot két sörért :), a réz bekötőhuzal elhanyagolható, a réz érhüvely asszem 65 Ft/db, plusz a pár csavar max 50 Ft. A UPC-s offset tükör 2600Ft/db. Kb 15 méter árnyékolt utp 1350Ft. Tehát összesen kb 30500 Ft és két sör :)
Persze ez az ár per darabra értendő.
Most az az egyik gondom hogy hol vegyek megfizethető senaot, mert Rubi Mártonnál még mindig drága, Sowah nem tart, HRP meg nem enged reggelni mert nem fő tevékenységi köröm a számítástechnikai viszonteladás. Mit tehetnék a helyébe, van e-valakinek ötlete hol lehetne olcsóbban megvenni. Melyik nagykerhez érdemes még beregisztrálni wireless cucc miatt?
Ugye nem vagyok telhetetlen :?: :wink:


pén. szept. 29, 2006 14:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Árpy írta:
Köszke. Ezt a wifi routeren lehet állítani + van egy automatikus gomb/kapcsoló is...ha jól értem.

Részben. Előfeltétel, hogy ismerje a szabványokat a vas :)
Egy csak b-s routert nem lehet se a se g módra kapcsolni vagy egy b/g routert a-ra. Plusz vannak olyan szutyok routerek is, amik csak g módban működnek, nem lehet őket visszatenni b-re.


pén. szept. 29, 2006 10:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Köszke. Ezt a wifi routeren lehet állítani + van egy automatikus gomb/kapcsoló is...ha jól értem.


pén. szept. 29, 2006 10:18
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Árpy írta:
"a", "b", "g"...ezeknek mi a jelentősége, mire valók?

a - 5GHz - 54Mbit
b - 2.4GHz - 11Mbit
g - 2.4GHz - 54Mbit


pén. szept. 29, 2006 9:04
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
trioda írta:
Hi,
Látom szépen beindult a topic, saccperkábé ilyen hozzászólásokra vagyok kíváncsi. Beszúrok egy linket ahol meg lehet nézni milyen galádságokat műveltem a senao SL2611CB3 AP-Bridgeével. Még annyit fogok vele csinálni hogy 180 fokkal visszafordítom az entennát hogy a fejet tartó kar lefelé álljon, mivel így télen valószínűleg megtapad rajta a hó.
Várom a további észrevételeket, főleg a HEPBE eszközéről.
http://trioda.tx.hu/kepek/ Itt a wireless kt, a többi nem érdekes :)

Szép munka, de megkérdezhetem mennyibe került cakkumpakk az egész? :)


pén. szept. 29, 2006 9:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
"a", "b", "g"...ezeknek mi a jelentősége, mire valók?


pén. szept. 29, 2006 8:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 21, 2005 21:26
Hozzászólások: 66
Hozzászólás 
Hi,
Látom szépen beindult a topic, saccperkábé ilyen hozzászólásokra vagyok kíváncsi. Beszúrok egy linket ahol meg lehet nézni milyen galádságokat műveltem a senao SL2611CB3 AP-Bridgeével. Még annyit fogok vele csinálni hogy 180 fokkal visszafordítom az entennát hogy a fejet tartó kar lefelé álljon, mivel így télen valószínűleg megtapad rajta a hó.
Várom a további észrevételeket, főleg a HEPBE eszközéről.
http://trioda.tx.hu/kepek/ Itt a wireless kt, a többi nem érdekes :)


pén. szept. 29, 2006 8:22
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
g-vel szokott lenni sok szívás. 2.4GHz-en eléggé elcseszerintett dolog az 54Mbit, mert nincs hozzá elég csatorna. Túl sokat lóg át másik csatornákba! Vidéken, ahol nem vagy körülvéve mindenféle sugárzóval nem is szokott gond lenni. 54Mbit-re ott az 'a' szabvány!


csüt. szept. 28, 2006 8:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
djsms írta:
Valószínûleg megy a ping, csak olyan nagy értékekkel, hogy a windows már timeoutra teszi. Ha nem így lenne a windows el is dobná a kapcsolatot. Ez akkor szokott elõfordulni, ha az egyik kliens fullosan leülteti a wifit. Bár ehhez az kellene, hogy q..va gyors interneted legyen, gyorsabb, mint amit a wifid átvisz :)
Próbáld meg azt, hogy a laptoppal a neted letöltési sebességének max 80%-ával töltesz le és eközben az asztali géprõl pingeled a routert. Ha így drasztikusan emelkedik ott a pingidõ (akár 1-2mp-re) akkor a router szoftvere a ludas. Ilyet egyszer láttam egy linux alapú routernél. Ott firmware frissítés megoldotta a dolgot.
Amúgy b-ben vagy g-ben használod a routert?


na ez az! Nyilván, egy 512-es internet nem tölti ki az 54mb-s sávszélt. Akkor miért nem tud pingelni a másik gép?

Legújabb firmware van a routerben és "auto"-ban van. Majd megnézem "b"-ben is.


szer. szept. 27, 2006 23:42
Profil Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Valószínűleg megy a ping, csak olyan nagy értékekkel, hogy a windows már timeoutra teszi. Ha nem így lenne a windows el is dobná a kapcsolatot. Ez akkor szokott előfordulni, ha az egyik kliens fullosan leülteti a wifit. Bár ehhez az kellene, hogy q..va gyors interneted legyen, gyorsabb, mint amit a wifid átvisz :)
Próbáld meg azt, hogy a laptoppal a neted letöltési sebességének max 80%-ával töltesz le és eközben az asztali gépről pingeled a routert. Ha így drasztikusan emelkedik ott a pingidő (akár 1-2mp-re) akkor a router szoftvere a ludas. Ilyet egyszer láttam egy linux alapú routernél. Ott firmware frissítés megoldotta a dolgot.
Amúgy b-ben vagy g-ben használod a routert?


szer. szept. 27, 2006 23:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
az AB mentés, adatbázis mentés. Interneten keresztül lehúzok néhány száz megát.

a router dlink 524.

nem jel eltünésről írtam, hanem arról hogy nem megy a kapcsolat a másik gép és a router között, még ping szinten se. (kérésre nem érkezett válasz jön mindaddig, míg az első gép be nem fejezi a forgalmazást)

A három eszköz egy szobán belül van, egy családi házban, távol, mármint wifihez képest távol, legalább 30-40-50m a többi háztól, legközelebbi wifitől pedig 100m-ekre.


szer. szept. 27, 2006 22:38
Profil Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
T68m írta:
djsms írta:
...


inkább azt mondd meg, hogy miért megy el a wifi kapcsolat egy eszköz és a router között, ha egyik eszköz intenzíven elkezdi használni a wifi routert?

na jó, azt tudom, hogy fizikailag miért megy el (uszav rendszer), hanem inkább az érdekelne, hogy mit lehet tenni? Hisz AB mentést bármikor elindíhatok és addig minden más álljon?

Folyamatosan produkálod az olyan szituációkat amivel még sosem találkoztam ;) (nem bántásból mondom!)
Szóval ha jól értem van 1 wifi routered 1 laptopod meg 1 pc.
Mi az az AB mentés?
Amúgy ilyen jel eltűnés akkor fordul elő, ha eleve vacak minőségű a kapcsolat. (Vacak minőségű akkor is lehet, ha a jelszint jó!!!)
Ilyenkor a ping látszólag jó, de a konkrét adatátvitel már vacak szokott lenni. Na most ha egy másik jó kapcsolatú eszköz elkezd forgalmazni akkor az amúgy is vacak kapcsolat további veszteséget szenved el a versenyhelyzet miatt. Rossz esetben le is szakadhat a link. Ha nem bridge-d van akkor méginkább rossz a helyzet, mert a windows elég gagyin kezeli a wirelesst. A bridge-k leszakadás után szinte azonnal vissza szoktak lépni, így szimplán rossznak néz ki a kapcsolat míg win alatt fel se csatlakozik egy ideig.
Ilyen esetekben ha g-n van a router visszateszem b-re. Ez sokszor elég is, mert b-n sokkal zavarérzéketlenebb a link. Érdemes még végigzongorázni a csatornákat is, mert lehet olyan zavarás is, ami nem wifiből ered és így pl egy netsrumbler nem is találja meg.
Probléma lehet még az ack is, de lakáson belül ez kizárható.


szer. szept. 27, 2006 22:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
djsms írta:
...


inkább azt mondd meg, hogy miért megy el a wifi kapcsolat egy eszköz és a router között, ha egyik eszköz intenzíven elkezdi használni a wifi routert?

na jó, azt tudom, hogy fizikailag miért megy el (uszav rendszer), hanem inkább az érdekelne, hogy mit lehet tenni? Hisz AB mentést bármikor elindíhatok és addig minden más álljon?


szer. szept. 27, 2006 21:43
Profil Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Húúú, ez a téma megint T68m kedvence lesz :D

Vita lesz itt, de nagy. Érzem én :twisted: :twisted: :twisted:

A poén része megvolt a topiknak, szóval mostmár szerintem nem lesz flame.
Egyébként ha valakinek kérdése van a következő eszközökkel kapcsolatban tudok segíteni:
-Tonze aw6200r (illetve ennek klónjai, pl edimax)
-Sparkal WX7800A (és klónjai)
-Senao cb2611
-PANWA2204A (és klónjai, pl ovislink)
-E-tech routerek
-Edimax routerek
-Mikrotik


szer. szept. 27, 2006 15:38
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Húúú, ez a téma megint T68m kedvence lesz :D

Vita lesz itt, de nagy. Érzem én :twisted: :twisted: :twisted:


szer. szept. 27, 2006 14:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség