Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 13:06



Hozzászólás a témához  [ 107 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
wireless eszközökről tapasztalatok 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szer. jún. 04, 2008 17:57
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok

djsms (ha vagy még)

Valahol a topik elején azt írtad, hogy, többek között, a panwa2204a típusú routerről tusz felvilágosítást adni.
Engem ez a típus érdekelne, mivel a birtokomban van egy, de (sajna) szinte semmit nem tudok róla. Nincs leírás, még azt sem találom ki gyártotta. (nincs a készüléken semmiféle jelzés)
A gugli sem volt barátom ebben az esetben. :-( A találatok többsége nem angol nyelvű volt.
Talán valami ezzel egyenértékű darab!? : G-LINK WL-2204A

Kösz a segítséget.


szer. jún. 04, 2008 19:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
A teszvesz.hu-n hirdetnek itt egy pcmcia kártyát és progikat, amik pár óra alatt törik a wlan hálót. Mondjuk nem írja, hogy ez hány karakteres jelszóra és melyik titkosításra vonatkozik. Mi lehet ebből igaz? Mondjuk wep-re, vagy egy "Manci" jelszavas wpa1-re esetleg igaz lehet, de egy wpa2 aes 63 random jelszót csak nem törhet fel olyan könnyen?


vas. máj. 18, 2008 10:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
stell írta:
En szerintem valaki rad akar kotodni es keresi a kulcsot.
A fentiek csak halózat keresések lehettek. De egy kisfickó most keményen rámtapadt. Másodpercenként 2-3-szor próbálkozik több órán keresztül. Pár óra szünet, s majd folytatja egész éjszaka... Tegye, kibánja :P Az usb adapterem nem ismeri a WPA2-t. A WPA-PSK (TKIP) helyett WPA-PSK (AES)-t állítottam be. Állítólag az erősebb védelmet ad. A 64 karakter hexa kulcsot meg cseréltem 63 karakter vegyes, mindenféle jelekre. Ezt nem tudom melyik jobb? 64 hexa vagy 63 vegyes?


szomb. máj. 17, 2008 11:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
En szerintem valaki rad akar kotodni es keresi a kulcsot.
Vagy valaki keresi az elerheto halozatot,de lehet hogy nemtudja hogy kidobja a MAC-cim miat.


pén. máj. 16, 2008 14:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Sziasztok!
Ssid sugárzás kikapcsolva, WPA-PSK (TKIP) 64 karakter kulcs beállítva, MAC szűrés aktív. D-Link DI-524 naplórészlet:
Idézet:
Friday May 16, 2008 10:48:46 Unallowed access from WLAN 00-13-E8-20-23-F1
Friday May 16, 2008 10:48:46 Unallowed access from WLAN 00-13-E8-20-23-F1
Friday May 16, 2008 10:48:59 Unallowed access from WLAN 00-0E-2E-6C-1B-1B
Friday May 16, 2008 10:49:14 Unallowed access from WLAN 00-0E-2E-42-93-64
Friday May 16, 2008 10:49:19 Unallowed access from WLAN 00-0E-2E-42-93-6C
Friday May 16, 2008 10:50:22 Unallowed access from WLAN 00-0E-2E-42-93-6C
Mit jelentenek ezek? Keresik az elérhető hálózatokat és azt naplózza a router? Vagy már megtaláltak és próbálnak feltörni? De ilyen sok kis hacker nem lehet a környéken, ezért én inkább az elsőre tippelek.


pén. máj. 16, 2008 9:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
nbela írta:
D-Link Wireless Router Kit (DI-524+USB wlan) 9 756 Ft... Az egyik gépen usb wlan adapter lesz. És a többin? Nekem a pci hálókártya szimpatikusabb lenne.
Akkor a 3 gépből 1 kábelen kapja, 1 usb wireless adapterrel, 1 pedig pci wlan kártyával. Tapasztalatok: pci wlan kártyától erősen zúgott a pci cmedia hangkártya. (Ez a kis szutyok csak a voip miatt van, hogy ne kelljen a hangfalat meg a füldugós mikrofont dugdosni.) Akárhogy cserélgettem a kártyákat fentre-lentre, kiforgattam az antennát, nem lett jó. Ezért ebbe a gépbe tettem az usb adaptert. Most már én is tudom, hogy ez a nyerő. Van hozzá egy méteres kábel és oda teszem, ahol legjobb a térerő. A pci kártyát tettem a gyerek gépébe. Érdekes módon függőleges antennával volt a leggyengébb, fektetve a legjobb a térerő. Végül is jó lett így is, de az usb-t jobbnak tartom, mert nem árnyékolja a gép háza és a méteres kábel sokkal tágabb beállítási lehetőségeket enged.


vas. máj. 11, 2008 16:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Egy drót mindig 100% biztonsággal továbbítja a jeleket (hacsak el nem szakad), míg egy rádiós átvitel (legyen bármilyen frekvencián, és modulációs eljárással), soha nem tud 100% biztonsággal mûködni.


ez azért merő spekuláció! A drót tud KH-s lenni. És igenis volt már rá élő példa, hogy (igaz vékony) ethernert kábel KH-s volt és (mivel azon több van összefűzve) eltartott egy ideig míg megtaláltuk a helyét. Ugyanis mérés közben mindegyik csati jónak mutatta magát! :twisted:

A rádiós átvitel főképp abban különbözik a drótostól (a szórást, lehallgatás leszámítva), hogy a jel/zaj viszony nem állandó*, hanem folyamatosan, tág határok közt változhat. Azonban a hétköznapi (wifi) eszközök erre nincsenek felkészítve. Így aztán elég megbízhatatlanok.


pén. máj. 02, 2008 21:05
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nbela írta:
... Külön megkérdeztem, semmi bajuk vele. Itt meg mindig azt olvasom a fórum mérvadó szakembereitől, hogy a wlant ha lehet kerüljük ...

Nem kell kerülni, mert ez egy nagyon jó és új technika. Van ahol elkerülhetetlen a használata, van ahol csak kényelmi megoldás. Mindenképpen ez a jövő, de korlátozott lehet (lesz) a használat a szűk frekvenciasáv miatt, hiába van kvadratúra moduláció és szórt spektrumu átvitel.

Szvsz azért is nyomatják a gyárak, mert nagyobb a haszon egy Wlan kapcsolaton, mint egy szál dróton. Ha router, switch is van a kábeles rendszerben, akkor már nincs nagy árkülönbség.

Ha gond nélkül megy (nincs nagy távolság, vagy zavarok), lehet használni. De mindenképpen jól kell konfigurálni (jelszavas védelem, stb), mert más is símán hozzáférhet, és nem biztos, hogy jó szándékkal.

Ilyen probléma a dróttal nincs. :D


pén. máj. 02, 2008 20:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Köszi az észrevételeket. Igazából nem értem :( Sok (nem szakértő) haverom használ otthon wlant, asztali gépen és laptopon egyaránt - nagy megelégedéssel. Külön megkérdeztem, semmi bajuk vele. Itt meg mindig azt olvasom a fórum mérvadó szakembereitől, hogy a wlant ha lehet kerüljük :shock: Szóval ez a technika nem alkalmas egy 2 Mbites internet 3 gépen történő problémaments megosztására? Na jóóó. Majd körbenézek milyen lehetőségek vannak a falban vagy csatornákban...


pén. máj. 02, 2008 19:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
T68m írta:
ha lehet, akkor az asztali gépekből hagyd ki a wireless-t!

(laci_l is ezt fogja javasolni)

:D

Amúgy nem logikus? Dehogynem.
Egy drót mindig 100% biztonsággal továbbítja a jeleket (hacsak el nem szakad), míg egy rádiós átvitel (legyen bármilyen frekvencián, és modulációs eljárással), soha nem tud 100% biztonsággal működni.

És itt még nem beszéltem az idegen behatolásról (pl.: Wifi "lopás").

Egy biztos: kényelmeseb, mint a drótozás. :D


pén. máj. 02, 2008 16:48
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Amelyik gépet lehet, azt kábellal kösd, még ha macerásabb is, jobb a kábeles megoldás.

Erőforrás szempontjából nem hiszem, hogy számít hogy PCI vagy USB wireless. Még annak a celeronnak is bőven el kell boldogulnia mindkettővel.


csüt. máj. 01, 2008 22:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
ha lehet, akkor az asztali gépekből hagyd ki a wireless-t!

(laci_l is ezt fogja javasolni)


csüt. máj. 01, 2008 21:15
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Sziasztok!
Kéne egy wlan router. Városunkban ilyen árakat találtam:
Idézet:
TP-Link TL-WR542G 6800 Ft (ez a legolcsóbb)
D-Link DI-524 9672 Ft (ez a kedvenc márkám)
D-Link Wireless Router Kit (DI-524+USB wlan) 9 756 Ft
Így akkor egyértelmű. Az egyik gépen usb wlan adapter lesz. És a többin? Nekem a pci hálókártya szimpatikusabb lenne. Csak stabilabb egy ilyen beépített kártya antennával mint egy kis semmi dugó. Bár semmi tapasztalatom nincs, de akinek meg van, ezt mondja:
TargeT írta:
USB stick legyen, ne PCI kártya. A praktikusságon túl és érdekes módon még jobb a jel/zaj viszonya is, és nagyobb sebességen csatlakozik, mint a PCI kártya.
Ez egy 2007-es hozzászólás volt. Most is ez a helyzet? Tapasztalatok? Az usb adapter nem igényel több erőforrást? (Gyenge Celeron 2400-as gépekbe kellene.)


csüt. máj. 01, 2008 20:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
szétszedtem egy senao bridge-t, s mit látok, hogy működik? :shock:

Egy pcimcia 801.11b wlan kártya a lelke!

Berakom a laptopba, s felismerte: intersil hfa384x/ieee. Na, kipróbálom és tudott a wlan routerre csatlakozni.

(most is azzal netezek)


szer. nov. 07, 2007 1:57
Profil Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Igen furcsa dolgokat tud művelni egyetlen illetve 3 szál drót. Konkrétan a kisfeszes villanydrót, ami az oszlopon van. Ha a két antenna között van nagy szívásokat tud okozni. Az okát nem tudom, de több tucat esetben jártunk már így.


hétf. nov. 05, 2007 10:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Az nem háló aminek a pontjai nem érintkeznek,csak függőleges és vízszintes rácsvonalak szövedéke.
Amik mind önálló antennaként rezonálhatnak,hurokáram nem alakul ki,tehát jelentősen kevesebb energiát képes elnyelni,mint a zárt hurkokat tartalmazó valódi háló.


vas. nov. 04, 2007 22:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
MotoHacker írta:
...van olyan,ami benonatos,szigetelt drótból van.Ott a csillapítás elvileg nagyságrendekkel kisebb.

Hmmm. És miért? A fém háló csillapít, mindegy mi van rajta. Törõdj bele, ugyanúgy csillapít a bevonatos is. :shock:
A mikrohullám nem csúszik a mûanygon. :D


igen, én sem gondolom, hogy a bevonat kedvezőbb lenne. Bár MH nyilván arra gondol, hogy így nem tud kialakulni áram két drót között. Ez igaz, viszont ha egyetlen drótot nézünk, akkor az is cikk-cakkban megy, így sem vizszintesen, sem függőlegesen nincs rés a hullámok számára.

A "beteszt" pedig úgy értettem, hogy jelentősen csillapít.


vas. nov. 04, 2007 19:25
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
...van olyan,ami benonatos,szigetelt drótból van.Ott a csillapítás elvileg nagyságrendekkel kisebb.

Hmmm. És miért? A fém háló csillapít, mindegy mi van rajta. Törődj bele, ugyanúgy csillapít a bevonatos is. :shock:
A mikrohullám nem csúszik a műanygon. :D


vas. nov. 04, 2007 19:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Hát..pedig elvileg csak igen erős csillapítás léphet fel,és az adó távolsága sem mindegy a kerítéstől.
Ez is annál a fajta kerítésnél igaz csak,amit csupasz drótból fonnak,van olyan,ami benonatos,szigetelt drótból van.Ott a csillapítás elvileg nagyságrendekkel kisebb.


vas. nov. 04, 2007 15:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
na, érdekes dolgot vettem észre. A drótkerítés betesz a wifi kapcsolatnak. Ez azért volt elsőre furcsa, mivel - ugye - van rálátás. Hehe, de ez a fényre vonatkozik. Azonban a wifi 2,4GHz-en megy, azaz a hullámhossza 12,5cm. Na, ez viszont pont nem megy át a kerítésen. Ha 24GHz-es lenne, akkor tök jó lenne.


vas. nov. 04, 2007 11:10
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
giandra-most a TE GEPEDROL...>parancssor>ird be>legjob ha bekopirozod inenn>..ping google.com..enter-az erdekel ha visza jon e mind a 4-paket.UDV


hétf. okt. 08, 2007 19:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
giandra írta:
Csak ezzel az 1 haloval van bajom, masik 2-t siman fogok( 1 a suliban, 1 egy bevasarlokozpontban, )- uh azt hiszem be vagyok kapcsolva.


akkor lehet, hogy "b" vagy "g" a gond?


hétf. okt. 08, 2007 18:31
Profil Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 07, 2007 12:39
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Csak ezzel az 1 haloval van bajom, masik 2-t siman fogok( 1 a suliban, 1 egy bevasarlokozpontban, )- uh azt hiszem be vagyok kapcsolva.


hétf. okt. 08, 2007 11:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Aha nincsen vagyis gyenge a veves .Egyszer van aztan nincsen.Ha jol ertem.


vas. okt. 07, 2007 21:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
giandra írta:
A vicc ,hogy a vezeték nélküli kapcsolatok állítja, hogy nincs kapcsolat a közelben.


a laptopokon (általában) külön be kell kapcsolni a wirelesst. Pl. az én FuSi laptopomon is.


vas. okt. 07, 2007 20:48
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Meg egyszer -oszekotetesed van csak a bongeszovel nemtudol kinyitani az oldalokat,ha jol ertem.Ha igy van akorr ird a parancssorba eztett...ipconfig/flushdns...enter.RESTART es megy.UDV


vas. okt. 07, 2007 20:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 07, 2007 12:39
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
A vicc ,hogy a vezeték nélküli kapcsolatok állítja, hogy nincs kapcsolat a közelben.


vas. okt. 07, 2007 20:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 07, 2007 12:39
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Most hirtelen lett kapcsolatom, fene se érti. 1Mbps, és nagyon gyenge, de itt van- még 1 ideig.


vas. okt. 07, 2007 20:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 07, 2007 12:39
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Igen, XP-m van. Az elsõ 2 napban ment a belepes, de eleg gyengen (bocs a betukert, ez az esz lakotarsam gepe.) most mar nem is igen erzekeli a gepem a jelet, pedig ez senki masnak nem okoz gondot. mindenki masnak van nete.Az kapcsolat a szomszedbol jön, megendedte a pali, h hasznäljuk, 10 ember kapcsolodhat rä, tehät ez nem problema. Arra gondoltam, h a beällitäsokkal( vagy a vevovel) lehet gond, de nemigen ertek hozzä.Azt hiszem enyi.


vas. okt. 07, 2007 20:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Ha egy kicsit pontosoban leirnad a problemat.
Tehat xp-van?
oszekotetes megvan-csak nemtudsz -belepni a netre??
Vagy nincsen oszekotetes se??
Igy valahogy
UDV.


vas. okt. 07, 2007 13:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 07, 2007 12:39
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Helló, egy kis segítségre van szükségem. Van egy fuji siemens amilo pro v 2055-öm. Broadcom 802.11g -m van a wirelesshez, de nemigen működik. ( 2 órán át is próbálkozhatom, míg a lakótársaimnk 1-re bejön a net). Tudok tenni vmit, hogy megoldjam ezt a dolgot?- persze egy új gép vételét nem számítva. Köszi.


vas. okt. 07, 2007 12:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Hát igen, lehet venni 1500 forintért olyan kütyüket, amik az eszköz saját tápjának villanyát viszi fel az eszközhöz. De ez nem teljesen OK, mert pl. 80m olyan vékony dróton sok nem marad a mondjuk 5V/2A villanyból... Tehát ezek jók 5-10, esetleg 20 méterre, de egy "céges" környezetben általában kiesik.

Ez "egy lépcsővel nagyobb dugasztáp" meg mit is jelent? Pl. 5V helyett 9V, ha az van otthon? ;-))) Ezt egy 40-80.000 forintos AP-vel nem szívesen játszanám el ;-))) A jó tápellátás NAGYON fontos minden eszköznek, PC-nek, aktív eszközöknek, de ugyanúgy a híradástechnikai berendezéseknek is: stabil, megfelelő tápellátás nélkül semmi sem működik megfelelően.

Amúgy egy "rendes" PoE adapter nem is biztos, hogy kijön 6-8000 forintból (bár de, mert most létom, hogy feladó cucc 1500, 48V/2A táp meg 6000 forint): ezek 48V-os cuccok, beépített kapcsolóüzemű táppal. De találtunk "PoE switc" nevű cuccot, ami százakárhányezer forint, és 24 portja van: azt választottuk, kettő talán elég lesz belőle ;-)))
Tényleg, furcsán nézne ki a szerverszobában 40 darab dugasztáp meg 40 darab feladó kütyü ;-))) Be sem lehetne menni ;-)

Üdv!


csüt. júl. 19, 2007 8:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 21, 2005 21:26
Hozzászólások: 66
Hozzászólás 
PoE?
Én veszek olyan tápcsatit amilyen az eszközön van, az utp kábelből krimpelésnél kihagyom a kék és a barna érpárt majd ráforrasztom a csatit. Utp masik vegere pedig falonkívüli utp aljzat kerül aminek a müa. fedelére kerül egy 10 mm-es furat bele a megfelelő tápcsati aljzat, beforraszt és 1300 ft-bol megvan az egesz :)
Ha tul hosszu a tápvonal akkor pedig egy lépcsővel nagyobb dugasztápot kap a cucc. Igy az az eszköz is PoE lesz ami valojaban nem PoE :)
PoEnos mi?


kedd júl. 17, 2007 17:17
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
6-8000 a PoE? Drága helyen veszed :)


kedd júl. 17, 2007 13:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
djsms írta:
Konkrétan még sosem néztem utánna, de az biztos, hogy "hagyományos" wifivel megy, mert bármilyen wifis eszközzel fel lehet(ne) csatlakozni rá.


Persze, ez alapkövetlemény ;-)))
Ha egy eszköz támogat mondjuk 802.11b-t, akkor minden olyan kliens tud csatlakozni hozzá, amelyik szintén tud "b"-t: meg persze olyan titkosítási eljárásokat, amit az AP kér.
Ebben a 3Com hálózatban az a jó, hogy központilag adminisztrálható teljesen: homogén rendszer, az AP-k adóteljesítményét is úgy állítja be a switch, hogy a legjobban lefedjék a területet. A menedzselhető AP-k tudnának amúgy magukban is működni, de így a wireless switch-re dugva majdhogynem csak a "harverük" (adó, antenna, kommunikáviós részek) vannak használva, de a "tudást" a switch adja, ezért fog (állítólag ;-) teljesen zökkenőmentesen működni. Ja, és a switch 6 v. 8 eszköznek PoE-et is ad, tehát csak egy cat.5 kábelt kell húzni az AP-hez, PoE cuccra sem kell külön költeni (6-8000 forint AP-ként)

De bocs, nem vagyok ám a 3Com reklámembre ;-) Sőt, sokat szenvedtünk velük (100.000 körüli, 24 portos rack switch-ek, a típusszámok mejegyzésében nem vagyok jó ;-), azért kicsit egyfelől félek is: másrészt viszont várom már, hogy a gyakorlatban is megismerhessem a rendszer ;-)

Üdv!


kedd júl. 10, 2007 12:08
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
vasti írta:
djsms írta:
Nálunk a targoncások használnak ilyen rendszert. Wifin keresztül nézik meg mit kell honnan és hova pakolni.


Ja!

Leírhatnád, hogy milyen rendszer? Hány AP, milyen megoldás (wds, roaming), milyen eszközök, hogyan működik? Minden érdekel!

Üdv

Konkrétan még sosem néztem utánna, de az biztos, hogy "hagyományos" wifivel megy, mert bármilyen wifis eszközzel fel lehet(ne) csatlakozni rá. A targonyákon "közönséges" tabletpc van ipari kivitelű dobozban. Majd ha jön a cég rendszergazdája rákérdezek a részletekre!


vas. júl. 08, 2007 13:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
djsms írta:
Nálunk a targoncások használnak ilyen rendszert. Wifin keresztül nézik meg mit kell honnan és hova pakolni.


Ja!

Leírhatnád, hogy milyen rendszer? Hány AP, milyen megoldás (wds, roaming), milyen eszközök, hogyan működik? Minden érdekel!

Üdv


pén. júl. 06, 2007 23:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
djsms írta:
Mennyit szándékoztok költeni rá?


Mi semennyit ;-)) A megrendelő 2,5M forintot szán a dologra.

Lehetne kísérletezni végülis, wds-t meg roaming-ot tudó AP-ket feltenni: de a srác, akire ráakadtam (hálózatos szaki a megye legnagyobb cégénél) azt mondta, hogy nem fog rendesen működni, úgyhogy ha a megrendelő rászánja a pénzt, akkor már csináljuk meg profin. (azt mondja most szereltek le egy raktárépületben egy negyvenakárhány Liksys AP-ból álló hálózatot, mert egyszerűen senki sem tudta beállítani jól: sem aki csinálta, sem az utánuk jövők, végül őket kérték meg, de aztán az egyetlen megoldás a rendszer "kidobása" lett...

Ráadásul aki a rendszergazda a cégnél, az még több nagyobb cégnél is rendszergazdi, mi meg alvállalkozóként dolgozunk neki (hardver + linux), és több cégnél is tervezik ilyen wlan-os adatgyűjtők bevezetését: úgyhogy ha ezt jól megcsináljuk, akkor lesz talán folytatás ;-)))

Állítólag a Cisco-nak van még ilyen rendszere, de az egy "kicsit" drágább ;-))
Itt egy 12 portos wireless switch kb. 560.000+ÁFA, Cisco-ból a hasonló (utána nem néztem, mert eleve kiesett) a fickó szerint több millió forint...
Egy ehhez a rendszerhez való Managed AP (a/b/g) meg olyan 47.000+ÁFA körül van. Szóval 1,5-1.7M forintból szereléssel, konfigurálással együtt simán meglehet a dolog (8 AP-t tervezünk feltenni)

Üdv!


pén. júl. 06, 2007 21:47
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Mennyit szándékoztok költeni rá? Nálunk a targoncások használnak ilyen rendszert. Wifin keresztül nézik meg mit kell honnan és hova pakolni.


pén. júl. 06, 2007 15:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
djsms írta:
wds


Köszönöm, kaptam közben ilyen ötletet, illetve a wireless romaing is szóba került.

Aztán beszéltem egy emberrel, aki szerintem ért ehhez, és azt mondta: ha nem akarok szívni, akkor 3Com wireless switch + Managed AP-k hozzá... Elvileg pl. a wireless romaing menne simán egyforma, azt támogató AP-ket tartalmazó hálózatban, de azt mondta, a gyakorlatban problémás a dolog, jól működőt még nem látott.

Szóval ez lesz ajánlva. Üdv!


pén. júl. 06, 2007 11:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jún. 12, 2007 9:53
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Látom más nem nagyon barkácsolgat otthon. :)
Az alufólia inkább ront mint javít!


szer. júl. 04, 2007 20:48
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
wds


szer. júl. 04, 2007 11:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Sziasztok!

Olyan vezeték nélküli hálózatot kellene most kiépítenünk, ami több (kb. 6-7) AP-ből áll, de a kliensek számára valahogy transzparensnek kellene lennie...

Tehát: adott egy üzem, könnyűszerkezetes (alu) csarnokokkal, meg két külön kétszintes irodaépülettel. A vezeték nélküli hálózatot wlan-t használó kézi adatgyűjtő berendezésekkel használnék 99%-ban, amiken gondolom ciki lenne, ha átmegy a dolgozó egy csarnokból egy másikba, aztán hálózat keresés, csatlakozás... Szóval úgy kellene, hogy felcsatlakozik, aztán sétálhat kedvére, a gép mindig ahhoz az AP-hez csatlakozik, amelyiket éppen a legjobban látja.

Merre induljak el?

Üdv!


kedd júl. 03, 2007 10:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jún. 12, 2007 9:53
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Sziasztok !
Lenne néhány kérdésem és elnézést előre is láma vagyok wifiben!
:oops:
1. Szerintetek mivel lehet jobban venni ?
http://www.canyon-tech.com/products/con ... s/CN-WF511

vagy

http://www.zyxel.com/web/product_family ... EAEFD1F559

2. Ha 1 földi UHF/VHF ( http://www.somogyi.hu/jsp/folap.jsp?old ... &cikk=3040 ) Antenna közepébe beteszem 23 cm átmérő 3 cm a mélysége így kb 7-7 cmre van mindkettő vége az antennától, melyikkel érhetek el nagyobb jelerősséget és ez kb mennyi méterben amit "átlő"?

3. Esetleg ha bevonom alufóliával javit-e valamit ?


csüt. jún. 21, 2007 10:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 07, 2007 13:04
Hozzászólások: 380
Hozzászólás 
Távol álljon tőlem a politizálás, zárom is a témát, csak egy lehetséges ok:
A rendőrség további lejáratása. A sztori esetleg véletlen kapóra jött. Az ügy mindenképp pitiáner, de hangulatkeltésre kiváló.

Köszönöm a válaszokat, hasonlókra gondoltam én is, csak megerősítés kellett.


kedd jún. 19, 2007 18:21
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Én sem értem a srácot. Több dologgal is csúnyán vissza lehetne vágni!
-testi sértés
-személyes szabadság korlátozása
-vagyon elleni bűncselekmény (elvették a laptopját erőszakkal)

Ráadásul az nem is derült ki, hogy szándékosan lépett-e fel haszonszerzés céljából, vagy a windows magától csatlakozott! Mert ugye ha van nekem otthon egy routerem 'default' ssid-vel titkosítás nélkül akkor bizony a windows fel fog lépni mindennemű figyelmeztetés nélkül másik 'default' ssid-vel rendelkező titkosítás nélküli ap-re!


kedd jún. 19, 2007 12:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Igen, én is láttam ezt, a 9 Ft-os kár.... :?

Nekem errõl az a véleményem, hogy ha valaki olyan láma, hogy nem kódolja le, akkor ne büntessenek, ha feltörte, akkor jogos a büntetés... Mind1, errõl a törvény sajnos nem így vélekedik....


bocs, csak a rendőrök "nem így vélekednek".

Valójában nincs olyan jogszabály, ami szerint el lehetne ítélni a fickót. Azért sem értem miért lovagolnak ezen a zsernyákon, mivel könnyen fordítva sülhet el a dolog, és ellenük indítanak kártérítési eljárást. (Én meg is tenném a gyerek helyében)


hétf. jún. 18, 2007 23:08
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Igen, én is láttam ezt, a 9 Ft-os kár.... :?

Nekem erről az a véleményem, hogy ha valaki olyan láma, hogy nem kódolja le, akkor ne büntessenek, ha feltörte, akkor jogos a büntetés... Mind1, erről a törvény sajnos nem így vélekedik....


hétf. jún. 18, 2007 18:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 07, 2007 13:04
Hozzászólások: 380
Hozzászólás 
Lehet, hogy nem jó helyen teszem fel a kérdést, de végülis wireless.
Most láttam a híradóban, hogy egy fickót szabálysértéssel vádoltak meg, mert felcsatlakozott egy nyitott hálózatra. Először is miért nem védi a saját routerét a tulajdonos? Másrészől honnan tudhatnám én, hogy direkt hagyta-e nyitva az illető, vagy nem?


hétf. jún. 18, 2007 17:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 21, 2005 21:26
Hozzászólások: 66
Hozzászólás 
Jaja, csak a biquad-ok illesztéséről nem tettél még be képet. ;) Egy másik topicba volt róla szó, ha megtalálod a memoriakártyát akkor belinkeled. Azt mondtad hogy nem balun trafóval csinálják.
Esetleg megtalálod a képet az jó lenne, de nem életbevágó. Én azóta láttam olyat hogy egy drótból hajtogatott kettős biquad, tehát hosszanti irányban 4 db quad. Másik amit láttam, hogy egymással szembe két biquad, és a távolabbi csúcsoknál fogva kb 15mm -es ugyanolyan 1.5mm2 rézdrótból távtartó beforrasztva a két biquad közé. a második biquad melegpontja asszem összezárva.

Tplink TL-WA501G routere kliensként tényleg nem tud WEP titkosításon kívül mást? Router-ként tudja a WPA, WPA2 kulcsokat is.....


pén. jún. 08, 2007 7:27
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 107 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség