Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 10:43



Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ] 
IP Telefon 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 11:51
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: IP Telefon
Az outbound proxyt hol tudom beállítani a Frtizbox 7170-ben?

Csatolok egy képet a beállításaimról:

Kép


szomb. szept. 10, 2011 21:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: IP Telefon
Az outbound proxy beállítás is megvolt?
sip.ephone.hu


pén. szept. 09, 2011 4:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 11:51
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: IP Telefon
Sziasztok!

Valaki tudna Fritz!box 7170-es konfigurálásában segíteni.
A telefont nem tudom beállítani. Az ephon-nál vagyok regisztrálva és oda vittem át a régi földrajzi hivómámomat is.
A telefonszámom, a szolgáltatónál regisztrált felhasználónevet és a jelszót is többször beírtam már + a registrar, stun proxy harmast is beállítottam, de nem működik.

Van valakinek valamilyen ötlete?


csüt. szept. 08, 2011 20:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: IP Telefon
Lehetett nemcsak 21-es körzetre, de budapesti ingyenes számot is kérni egy listából korábban. Ezekből csak bizonyos extra számok voltak fizetősek.


csüt. dec. 02, 2010 21:38
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: IP Telefon
Ephone-nál elvileg ingyenes a telefonszám, valami 0621...-t adnak (vagy kérhetsz földrajzit is, de az lehet h fizetős).


csüt. dec. 02, 2010 21:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2010 22:16
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: IP Telefon
Köszönöm a segítségeket sikerült jól összekötnöm és beállítanom a POIVY-re.
Abban még tudnátok segíteni, hogy hol tudok ingyenes telefonszámot igényelni hozzá? Lehet külföldi is.


csüt. dec. 02, 2010 20:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: IP Telefon
SzoNo írta:
Ezután a telefonkábelt is átkössem az adapter line in bemenetére?

http://www.packetman.com.au/kb/images/linksys/spa3102_sug1.gif


csüt. dec. 02, 2010 18:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: IP Telefon
Bekötés: http://www.packetman.com.au/kb/images/l ... 02_sug.gif


szer. dec. 01, 2010 23:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2010 22:16
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: IP Telefon
Igen, eddig az ADSL hozta létre a kapcsolatot.
Ezután a telefonkábelt is átkössem az adapter line in bemenetére?


szer. dec. 01, 2010 23:33
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: IP Telefon
http://www.ephone.hu/downloads/Linksys_ ... magyar.pdf
Magyar beállítási útmutató. Hálózati konfignál neked a PPPoE kell.


szer. dec. 01, 2010 23:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: IP Telefon
A gép hogyan van beállítva? Gondolom eddig az hozta létre az ADSL kapcsolatot, most viszont az nem kell, csak a helyi kapcsolat, automatikus beállítással. Az ADSL kapcsolatot pedig az adapter (VoiP router) felületén kell beállítani.


szer. dec. 01, 2010 23:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2010 22:16
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: IP Telefon
Sziasztok!

Kezdő vagyok még a VOIP technológiában. Sikerült beszereznem egy Linksys SPA 3102 telefonadaptert, és a beállításában szeretném a segítségeteket kérni. Nem használok routert egy D-linkes ADSL modemem van. A kérdésem előként az lenne, hogyha bekötöm az adaptert, akkor miért nem érhető el az ineternet a gépen? Mit és hol kell beállítani hozzá?
Amit eddig csináltam: Telefonvonal be az ADSL modembe, UTP kábel be az adapter internet csatlakozójába, az enternetből UTP a PC-be, és az adapter phone-jába egy készülék.

A válaszokat előre is köszönöm.


szer. dec. 01, 2010 22:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: IP Telefon
A Pirelli az egy home gatewaynek nevezett egység, ADSL és IPTV modem, router és VoIP egység. Mellesleg wifi is van benne.
Ebből nálam a szolgáltatói VoIP le van tiltva, nincs rá előfizetésem, helyette saját megoldást használok más szolgáltatóval. Erre kell a Linksys SPA3102. Vagy nem árt. :wink:

Sajnos vagy nem sajnos a Pirelli nem kerülhető meg, mert az IPTV jelet más egyéb sima ADSL modemmel nem lehetne leszedni. Miért is tenném, miért használnék mást, ha a szolgáltató úgyis adja?
Ezzel viszont a 100 Mbites LAN router is adott az 54 Mbites wifivel. Wifit persze rakhatnék mást is, de elég és így egyszerűbb.
Ha majd kifogyok a csatlakozókból, és ez már itt van, tehetek még be akár egy TP-Link TL-WR1043ND-t is switchelni.
Tehát az IPTV miatt ehhez a Pirellihez vagyok kötve.
Annak még nem jártam utána, hogy kábelneten pontosan hogy lenne a Cisco HGW-vel ez a router kérdés. Pedig lehet, hogy egyszer majd az lesz.
Optineten viszont az adott HGW már csak modemként funkcionál.

Én igazából az SPA3102 használatra reagáltam, de elsiklottam afelett, bár írtad, hogy valami all-in-one megoldás szerűt szeretnél.
Sőt ezt is írtad: "Legegyszerűbb eset ha veszünk egy Linksys SPA3102 eszközt, amiben a NAS-on kívül minden benne van, azonban nem szoftverezhető"
Nos ez így nem igaz, ha jól értem, mire gondoltál. Az SPA3102-ben egyáltalán nincs benne "minden", ez "csak" egy VoIP router, semmilyen LAN-os router funkciója nincs. Ezért is kell egy LAN-os router után kötni.
Az SPA3102 a VoIP netes telefont és az analóg vonalas telefont routolja akár egy analóg telefonkészülékre.
És ez az egyik lényeg, hogy meglévő analóg készüléket, zsinór nélkülit is, használhatsz VoIP-ra, nem kell számítógépes headsetes megoldás, vagy VoIP képes egyéb végberendezés.
No meg az analóg telefonvonal kezelése is. Nálad talán ez nem fontos.
Kisirodai eszköznek is bőven jó, nemcsak hogy tényleg small business kategória, hanem a dial planekkel rengeteg féle beállítást lehet programozni, hogy milyen szám hívása esetén mit csináljon, melyik szolgáltató felé csatlakozzon.

Hogy a WRT610N-ből hogyan lesz VoIP dd-wrt szoft felpakolásával, az egy kérdés. Ez nyilván megtalálható a neten.
De ha ez sikerülne is, arra ne számíts, hogy bármilyen hagyományos telefont erre rá tudsz kötni. Nem csak az RJ-11 telefoncsatlakozó hiányában a kütyüdön, de szerintem ez már nem szoftver kérdése.


szer. nov. 17, 2010 9:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: IP Telefon
Mi az a Pirelli HGW legalábbis mire való, ha ott a linksys? Nem lenne hatékonyabb csak a linksys-t használni?

Én leginkább a WRT610N-et gondoltam bevetni egy kisebb egységgel és lehet fel lehetne rá tenni egy szoftvert ami a voip-ot viszi. Csak itt azt nem tudom hol fog kijönni a telefon, pl. RJ45-ön a csatlakozókból vagy hogyan lehet ezt kivitelezni, mondjuk ez egy komplett megoldás lenne mert egy külső HDD_val már a NAS is megvan.


kedd nov. 16, 2010 21:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: IP Telefon
Linksys SPA3102-t használok. Igaz csak akkor kapcsolom be, ha tényleg VoIP-on akarok telefonálni.
Egyrészt ne fogyasszon feleslegesen, így is annyi minden be van kapcsolva potyán.
Másrészt ugyan routolja az analóg vonalas fogadott hívást is, de ilyenkor kicsit rosszabb a hang.
A Pirelli HGW-re van dugva. Egy baj van vele ebben a kapcsolgatós üzemmódban, hogy időnként nem tud csatlakozni a szerverhez. Lehet, hogy folyamatosan bekapcsolva is gond lenne.
Ezt említik is, hogy egyes routerekkel és/vagy szolgáltatókkal valamiért nem tökéletes az összhang.
Csak a megoldást nem említik, hogy ilyen esetben cserélni kell a portot egy másikra. Már elég sokat eljátszadoztam a 5060 - 5063 címek közt oda és vissza. Feljebb ritkán kell menni. Kicsit bosszantó, hogy ilyenkor telefonálás előtt valami PC-t is be kell kapcsolni.
Érdekes, hogy a PC-s VoIP telefon programmal viszont nem volt soha ilyen probléma, csak azt meg nem használom.
Egyébként jó kis készülék, jóval többet tud, mint nekem kell.


kedd nov. 16, 2010 10:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: IP Telefon
Gondoltam nem nyitok új címet ezért ide írom kérdésem.

Célom: Integráljunk minden hálózati szolgáltatást egy eszközbe nagy teljesítménnyel és nagy hatékonysággal. Mindenen túl elsődleges szempont a biztonság a hatékonyság és minimum 5-10 eszköz vagy user kapcsolódása.
Ahhoz azonban hogy egy ilyenbe anyagi beruházást is tegyen az ember köztéma tárgyává teszem kérdésem, ami hasznos lehet még sokunknak.

Mik is ezek: Router + Voip + N-es wifi + NAS

A lehetőségek tárháza széles azonban a kipróbálatlanság és a veszett fejsze ügyek is.
Legegyszerűbb eset ha veszünk egy Linksys SPA3102 eszközt, amiben a NAS-on kívül minden benne van, azonban nem szoftverezhető pl. a DD-WRT se megy fel rá, felhasználók managelése is a leegyszerűsitett változat ami 20 fő szemmel követését nem igazán teszi lehetővé.

Másik lehetőség egy Linksys WRT610N erre már felmegy a DD-WRT plusz a "LaFonera Software VoIP" + a NAS-is kis mahinálással beállítható. De költséges és jó leírások nincsenek róla.

Szóval van közöttetek aki ilyet használ és hatékonyan?

üdv
energo


kedd nov. 16, 2010 9:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:54
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott!
Hozzászólás 
http://www.telebau.de/english/voip/ipt100.html Hátha itt találsz valamit! :)


kedd jan. 09, 2007 22:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd márc. 15, 2005 9:28
Hozzászólások: 38
Hozzászólás IP Telefon
Sziasztok!
Vettem egy TELNET IP Tel 100-as internet telefont és nincs hozzá magyar leírás. Az instaláló CD németül van meg, de sajna csak az angol megy. Nincs valakinek magyar leírása, vagy angol, nagyon nagy szükségem lenne rá. Előre is köszi.
Üdv Sanci.


kedd jan. 09, 2007 9:08
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 18 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség