Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 23:50



Hozzászólás a témához  [ 68 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
ip-cím meghatározás 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: ip-cím meghatározás
horex írta:
... Lementettem a regisztrit, ha netán valami gond lenne
Vagy elég korábbi időpontra visszaállitás baj esetén?

Egyik sem. :idea:
Mint írtam, visszarakod a pöttyöt a "Nincs jelen" mellé, OK, újraindítás, és kész. Itt nem kell mentegetni semmit.


szomb. aug. 11, 2012 19:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: ip-cím meghatározás
nbela írta:
Nincs kedvem kipróbálni, de asszem ha megváltoztatja MAC címet, akkor másik ip címet fog kapni.
Kipróbáltam. Helyes a bőgés...


csüt. aug. 09, 2012 22:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: ip-cím meghatározás
Laci_L írta:
Azért az érdekes, hogy Horex-nek fix IP cime lenne, mert az pénzbe kerül. Ha meg nincs, úgyis változik össze-vissza. Az UPC regisztráció ellenben nem. Azt újra kell csinálni más MAC számnál (http://pcreg.upc.hu). Ha sűrűn van változtatva, kiakadnak. Régen legalább is így volt.
Az UPC-nél dinamikus ip cím van, ami nem állandó, hanem változik, de nagyon ritkán. Nekem például már 8. hónapja nem változott. A regisztrációs lapon a kábelmodem MAC címét kell regisztrálni. Régen valóban a felhasználó számítógépének MAC címét kellett regisztrálni. MAC csere után 2 napig nem működött a forgalom számláló. Aztán jött egy dzsunka hálókártya gyártó, amelyik elárasztotta a világot azonos MAC című kártyákkal. (A horex által linkelt cikk is megemlíti.) Innentől a felhasználói MAC regisztrációkat a szolgáltatóknak el kellett felejteni.


csüt. aug. 09, 2012 22:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: ip-cím meghatározás
nbela írta:
És nem kell hozzá külön progi sem. Az eszközkezelőben is meg lehet változtatni:
Kép


Nekem ott semmi hasonló nem jelenik meg most, amit mutatsz
Nyilván azért, mert az anonim proxi átvette a hatalmat a netem felett

A tálcán most ugy mutatja nekem a netet mintha "egy kábel ki lenne huzva" a modemböl
és a Realtek mellett egy TAPI Adapter V9 is szerepel
Egyelőre most hagyom a témát, majd ha hazajöttem a Balatonrol


csüt. aug. 09, 2012 21:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: ip-cím meghatározás
Laci_L írta:
nbela írta:
... És nem kell hozzá külön progi sem. Az eszközkezelőben is meg lehet változtatni ...

Tényleg. :shock:

És csináltam is, nem egyszer amikor egy-egy betévedt gépet javítgattam.
Nekem is UPC van, simán elfogadják. Ha router van oda kell klónozni a számot, vagy ott megváltoztatni.
XP-nél ilyen:

Kép

Az értéket be kell pöttyözni, és megadni (egybe írva, kötőjelek nélkül), újraindítás kell. Ha már nem kell, a nincs jelen-t kell bepöttyözni.

Azért az érdekes, hogy Horex-nek fix IP cime lenne, mert az pénzbe kerül. Ha meg nincs, úgyis változik össze-vissza. Az UPC regisztráció ellenben nem. Azt újra kell csinálni más MAC számnál (http://pcreg.upc.hu). Ha sűrűn van változtatva, kiakadnak. Régen legalább is így volt.



A UPC-nél mondta atanácsot a technikai személyzet a MAC váltásra
Azt is mondta hogy dinamikus
Mondtam már vagy 2 hónapja ugyanaz

Szoval azt mondod hogy egy random generált számot asjak meg neki, oszt annyi

Lementettem a regisztrit, ha netán valami gond lenne
Vagy elég korábbi időpontra visszaállitás baj esetén?


csüt. aug. 09, 2012 21:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: ip-cím meghatározás
nbela írta:
... És nem kell hozzá külön progi sem. Az eszközkezelőben is meg lehet változtatni ...

Tényleg. :shock:

És csináltam is, nem egyszer amikor egy-egy betévedt gépet javítgattam.
Nekem is UPC van, simán elfogadják. Ha router van oda kell klónozni a számot, vagy ott megváltoztatni.
XP-nél ilyen:

Kép

Az értéket be kell pöttyözni, és megadni (egybe írva, kötőjelek nélkül), újraindítás kell. Ha már nem kell, a nincs jelen-t kell bepöttyözni.

Azért az érdekes, hogy Horex-nek fix IP cime lenne, mert az pénzbe kerül. Ha meg nincs, úgyis változik össze-vissza. Az UPC regisztráció ellenben nem. Azt újra kell csinálni más MAC számnál (http://pcreg.upc.hu). Ha sűrűn van változtatva, kiakadnak. Régen legalább is így volt.


csüt. aug. 09, 2012 20:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: ip-cím meghatározás
Nincs kedvem kipróbálni, de asszem ha megváltoztatja MAC címet, akkor másik ip címet fog kapni. És nem kell hozzá külön progi sem. Az eszközkezelőben is meg lehet változtatni:
Kép
Mindegy mit változtat, mondjuk cserélje meg az utolsó byte két karakterét. Ha meg router van, akkor annak a WAN oldali mac címét kell megváltoztatni.


csüt. aug. 09, 2012 20:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: ip-cím meghatározás
horex írta:
... Na de milyet?
Ha saccra irom, lehet hogy másnak is ez a MAC-ja ennél az ISP-nél ...

Nehogy már eltaláld pont azt, ami az UPC-nél más már használ. Akkor inkább lottózzál.
Nem kell saccolni, Random megoldással a program kitölti.

Mellesleg hiába változtatod meg a MAC számot, az csak szoftveres lesz, az eredeti beégetett szám marad. És ha valaki ki akarja olvasni, nem okoz gondot. Vannak szoftverek, amik erre adják a licencet (a beégetettre). azt meg nagyon macerás megváltoztatni (bár van rá megoldás). :shock:

Ha a szoftveresen változtatott jó az UPC-nek, akkor csináld. De érdemes megkérdezni, mert akkor hiába nyomulsz. :wink:


csüt. aug. 09, 2012 19:26
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: ip-cím meghatározás
Üdv

Beszéltem a szolgáltatómmal, upc, változtatná meg az IP cimem
Nem lehet, változtassam a MAC cimét a hálókártyának

Ezt a témát nem értem
Leirja ugyan itt http://itcafe.hu/cikk/a_mac_cim_megvaltoztatasa/nehany_alapveto_informacio_a_csatolocimekrol.html

Van segédprogram is hozzá,
http://www.klcconsulting.net/smac/
de azt irj ahogy ide meg ide irjon be egy másik hexa számot

Na de milyet?
Ha saccra irom, lehet hogy másnak is ez a MAC-ja ennél az ISP-nél

Valami segitség kellene ez ügyben /bár szombaton Balaton, addig ugysem csinálok semmit/


csüt. aug. 09, 2012 18:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: ip-cím meghatározás
Laci_L írta:
horex írta:
... SecurityKiss Tunnel a jó megoldás ...

Ha elég a napi 300 MB, és a szerény szolgáltatás. Különben fizetni kell: http://www.securitykiss.com/pricing/ :wink:
Érdekes lehet, bár én nem próbáltam ki. :shock:


Bőven elég, csak arra az egy fórumra kell, pár kommenthez vagy amig rendezem a körülményeket
Merazé' nehogymár egy spiller modi okosabb legyen, mégha szakmája is a technika :mrgreen:

Irtam, elfogadtam az időleges tiltást, csak a szemét hangot velem szemben nem :evil:


És nem is olyan szegényes a szolgáltatás, mert váltogathatom a proxikat, mig a másiknál ez nyűgösebb volt és nem volt teljes anonim.

Azért érdekelne egy szakértőtöl, hogy lehet visszafejteni egy IP-t ha ténylegesen nem mutatja egyik oldal sem a valódit


vas. júl. 22, 2012 12:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: ip-cím meghatározás
horex írta:
... SecurityKiss Tunnel a jó megoldás ...

Ha elég a napi 300 MB, és a szerény szolgáltatás. Különben fizetni kell: http://www.securitykiss.com/pricing/ :wink:
Érdekes lehet, bár én nem próbáltam ki. :shock:


szomb. júl. 21, 2012 20:22
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: ip-cím meghatározás
Laci_L írta:
horex írta:
... Van olyan oldal még mindig, whois, ahol kiirja az IPv4 IP cimet ...

A baj az, hogy a fájlmegosztó szerverek is ide tartoznak (látják az eredeti IP címet). Azaz az első letöltés után a másodikkal már várni kell, a harmadikkal (stb) még többet. Hacsak nem fizetsz. :shock:


SecurityKiss Tunnel a jó megoldás, úgy tűnik. Jobb mint az előző
Idáig egyik ellenőrző sem irta ki a valódi IP-t

Irtam mire kell, ezek a P2P , MSN és tsai nem hoznak lázba


szomb. júl. 21, 2012 19:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: ip-cím meghatározás
horex írta:
... Van olyan oldal még mindig, whois, ahol kiirja az IPv4 IP cimet ...

A baj az, hogy a fájlmegosztó szerverek is ide tartoznak (látják az eredeti IP címet). Azaz az első letöltés után a másodikkal már várni kell, a harmadikkal (stb) még többet. Hacsak nem fizetsz. :shock:


szomb. júl. 21, 2012 16:52
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: ip-cím meghatározás
Laci_L írta:
horex írta:
... Akkor magad uram ha szolgád nincs! :)
Nem keveset kellett olvasgatnom, mire egy jó megoldást találtam :idea:

Azért ne felejtsd el, hogy nyár van, sokan szabadságon vannak, vagy csak pihennek. Talán ha két napig nem válaszoltak (nincsenek olyan sokan, akik értenek hozzá a Fórumon - én pl. nem).

Evvel szemben közzé tehetnéd a jó megoldásod. Ne sértődj meg egyből. :)


Jaj, dehogy sértődtem meg! Sőt türelmetlen sem voltam, csak elkezdtem utánakeresni
A megoldás http://www.hotspotshield.com/
Amit találtam mást , annál sokkal tökeletesebb de nem tökéletes mégsem

Van olyan oldal még mindig, whois, ahol kiirja az IPv4 IP cimet, hiába anonim proxy
de a legtöbb csekkolo oldalon nem, mint a whatismyip,hu stb


pén. júl. 20, 2012 21:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: ip-cím meghatározás
horex írta:
... Akkor magad uram ha szolgád nincs! :)
Nem keveset kellett olvasgatnom, mire egy jó megoldást találtam :idea:

Azért ne felejtsd el, hogy nyár van, sokan szabadságon vannak, vagy csak pihennek. Talán ha két napig nem válaszoltak (nincsenek olyan sokan, akik értenek hozzá a Fórumon - én pl. nem).

Evvel szemben közzé tehetnéd a jó megoldásod. Ne sértődj meg egyből. :)


pén. júl. 20, 2012 19:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: ip-cím meghatározás
horex írta:
Üdv!

Van egy gondom, de én nem értek ezekhez az IP és társaihoz
Tehát hogy lehet hatásosan rejteni az IP-t, illetve lehet-e kérni a kábelszolgáltatótol az IP cserét?
Utóbbi nyűgösebb, mert lehet hogy cseréli, de aztán "cserélgetni" biztos nem, mert megunja és "elhajt"


Akkor magad uram ha szolgád nincs! :)
Nem keveset kellett olvasgatnom, mire egy jó megoldást találtam :idea:


kedd júl. 17, 2012 7:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: ip-cím meghatározás
Üdv!

Van egy gondom, de én nem értek ezekhez az IP és társaihoz

Összeszólalkoztam egy pökhendi módival egy fórumon.
Az összeszólalkozás lényege, hogy tiltott oldalrol linkeltem még tavaly, akaratomon kivűl, mert nem figyeltem
Elismertem, bár vitatkoztam kissé, rootoltak. Erős fél év után kértem hogy ugyanmár kérném vissza a régi nikkemet
A moderátor pökhendi hangot használ mindenkivel szemben és "ovodást jáccik" , mintegy
"tessék bocsánatot kérni" hogy csak a finomabbakat emlitsem
Elég vén vagyok már ahhoz hogy pökhendi hangot használjanak velem szemben. Nem anyáztam, de keményen visszautasitottam azt a hangot
Ezután vettem észre hogy más témáju topikokba sem tudok , más nikkel bejelentkezni, igy nyilván IP bann volt

Ezek után felraktam egy Hide Ip progit
Legtöbb whatismyip mutatja is a fake ip-t, viszont pl. a http://whatismyip.hu/ mutatja ugyan, de jelzi hogy proxi és a valódi IP-t is
Érdekes módon, vannak oldalak ahova igy nem tudok belépni, illetve valami hibaüzenetet is kiír
Az nem emlitett fórumra be tudok igy lépni

Tehát hogy lehet hatásosan rejteni az IP-t, illetve lehet-e kérni a kábelszolgáltatótol az IP cserét?
Utóbbi nyűgösebb, mert lehet hogy cseréli, de aztán "cserélgetni" biztos nem, mert megunja és "elhajt"


vas. júl. 15, 2012 8:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: ip-cím meghatározás
1.Itt nem magázódunk.. :)
2.Internetes levelezőről akár egy 'nagyon-gazdaságosból' is elküldheted WiFi-n keresztül akár telefonról vagy Ciber-Cafe és egyéb megoldások is szóba jöhetnek pl..egy a lényeg a bomba,terrorista és egyéb magyar kifejezések se kerüljenek bele mert jön a CIA-n..AVH stb és a nyomor számodra +ban ill minusban.
Pl: ez a szöveget is olvassák majd! :jajne:


kedd jan. 17, 2012 20:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 15, 2012 16:12
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: ip-cím meghatározás
Sziasztok!

Szeretnék egy nagy segítséget, tanácsot kérni.
A lényeg egy kföldi cég átvert majd 2000 euróval, és megfenyegettek, ha bárkinek is szólok, akkor meglátogatnak.....
Mivel tudomásomra jutott, hogy a cég illegálisan működik, ezért szeretnék küldeni interneten keresztül egy levelet az ottani adóhatóságoknak, hogy nézzenek a cég után. De névtelenül, hogyha kiderül, ne tudja se az adóhatóság, se a cég, hogy én szóltam. Lehetséges lenne ez innen Magyarországról? hogy ne tudják, Magyarországról jött az sms, vagy email.
Kérem, ha tudnak segíteni, írják meg.


vas. jan. 15, 2012 16:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: ip-cím meghatározás
Naná,hogy megjelenik...de melyik!?
A nyilvánosv a portfordwaddolt?
Hogy,valamelyest rávilágítsak a témára:
Gépet a hálózaton azonosítani lehet pl: IP cím alapján is,de mi van akkor ha csak egyszerű esetet említsek a szolgáltató egygépes szerződést kötött-(manapság ilyen már nincs is.. 8) Ha egy router (alias IP-portttal) vagy akár egy szerver mögött vagy akkor melyik IP címet jeleníti meg? :lol:
A domaint és annak a generált portos-ait amik át vannak irányítva,de hová Kínába...?-más ,de ide pontosan ezért akadozik néhány "kalózoldal" is- mert a portolt-seed-szerver (pirate-bay,stb) kiesik- a kiszolgáló.lebuktak helyben..
és ettől félnek sokan:=Cloud!
Sokan az adatokat féltik,sokan meg belemenekülnek..ott még ez sincs!Ezer*szerver 18600* genereált alias IP...melyik a helyi gép és hol?


hétf. feb. 07, 2011 19:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Re: ip-cím meghatározás
Most olvastam bele ebbe a témába.
Ha a vendégkönyvemben nyilvánosan megjelenik a hozzászólók IP címe, akkor az probléma vagy sem? Tehát elmarasztalható vagyok-e amiatt, hogy ezt az adatot nem rejtem el?


hétf. feb. 07, 2011 17:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: ip-cím meghatározás
Ha változik az ip címed, akkor az alkalmazott böngésződben tárolt cookie-k alapján jegyezhetnek meg, de azt egyszerűen törölheted.


hétf. feb. 07, 2011 6:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 06, 2011 23:38
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: ip-cím meghatározás
szervusztok! témához kicsit sem konyító vagyok.
Valóban hozzáértő válaszát szeretném! T_online ADSL netem van, routerre van kötve két gép és úgy csazlakoznak.
Az ip címem minden nap változik bekapcsolással. Van valami állandó címem vagy gépszámom amit IP cím rögzítő szerverek, oldalak láthatnak, megjegyezhetnek hogy: háháááá te már jártál itt...
válaszotokat köszönöm


vas. feb. 06, 2011 23:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 18, 2009 22:59
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Én extra-t akartam csak ott most szünetel a regisztráció :( és kitudja meddig, így hát most van egy gportal.


csüt. jan. 22, 2009 10:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
A Gportszar kb olyan mint az e107 csak testreszabhatóbb, a készítők nem ismerik a böngészőkompatibilitást, gagyi és nem nyúkálhatsz a forráskódban. De az olyanoknak, akik nem tudnak portált telepíteni tökéletes.


kedd jan. 20, 2009 20:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Squito írta:
Sparow2 írta:
Squito:
Ezen az oldalon PHP van, a Küldd gomb formja egy index.php-t hív meg. Csak annyit kéne hozzáírni, hogy kiírja a nevet meg az IP-címet egy file-ba a szerveren.
Egy szó: Gportsz*r. Amennyire én tudom nem lehet belenyúlni a PHP forráskódba.

Nem ismerem a gportalt. Ott valami sablonjaik vannak, és azt használja mindenki? És saját forrást nem tölthetek fel???? Mert így eléggé kötött lehet a dolog.
Most néztem az első oldalát, és igen, valami előregyártott elemekből lehet összelegózni ... (bár ez még nem zárja ki a saját kód feltöltését)
Squito írta:
A chat pedig egy cbox.ws oldal saját terméke, melyet nem letöltött, hanem regelt és kapott egy beszúrható chat boxot, aminek szintén kétlem, hogy belenyúlhatna a forráskódjába. Így kétségessé válik, hogy beszúrhat két fájl függvényt vagy három mysql függvényt a chat script forráskódjába.

Igen, az az üzenőfal szerűség egy külön szerveren futó dolog.
Azt lehet tenni, hogy a formmal egy saját függvényt meghívni az eredeti helyett, ami elvégzi a megfelelő logolást és utána hívja az eredetileg hívandó URL-t a paraméterekkel. Már ha lehet ide saját kódot tenni. (pl. ha lehet ftp-vel feltölteni a tartalmat, akkor elvileg OK; vagy ha van valami HTML felület a feltöltésre, és ott lehet akár PHP-t is --tehát nincs megkötés hogy pl. csak képet-- feltölteni, az is jó)
Ha nem lehet saját kódot használni, akkor halott ügy, csak azt tudod használni, amilyen LEGO elemeket ott felkínálnak Neked.

Squito írta:
Sparow2 írta:
Ezt a szolgáltató dönti el, függetlenül attól, hogy az előfizető mennyire okos :D
Általában dinamikus címet adnak, és plusz pénzért lehet vásárolni fix címet.
A UPC meg dinamikus IP-t ad, ami ezer évente egyszer változik (vagy ha MAC címet cserélsz).

Tudom, nekem is csak kb. hetente változik az IP címem, és nem minden bejelentkezéskor.
De van ebben az országban másfél millió ember, akinek minden bejelentkezéskor változik.

De mindegy is, ezt csak azért mondtam, hogy az IP-címes dolog nem lesz 100%-os.
Nem csak ezért (bár sok esetben már kapásból ezért is), hanem azért is, mert könnyen megkerülhető.


kedd jan. 20, 2009 19:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Squito:
Ezen az oldalon PHP van, a Küldd gomb formja egy index.php-t hív meg. Csak annyit kéne hozzáírni, hogy kiírja a nevet meg az IP-címet egy file-ba a szerveren.
Egy szó: Gportsz*r. Amennyire én tudom nem lehet belenyúlni a PHP forráskódba. A chat pedig egy cbox.ws oldal saját terméke, melyet nem letöltött, hanem regelt és kapott egy beszúrható chat boxot, aminek szintén kétlem, hogy belenyúlhatna a forráskódjába. Így kétségessé válik, hogy beszúrhat két fájl függvényt vagy három mysql függvényt a chat script forráskódjába.

Sparow2 írta:
Ezt a szolgáltató dönti el, függetlenül attól, hogy az előfizető mennyire okos :D
Általában dinamikus címet adnak, és plusz pénzért lehet vásárolni fix címet.
A UPC meg dinamikus IP-t ad, ami ezer évente egyszer változik (vagy ha MAC címet cserélsz).


kedd jan. 20, 2009 15:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Ezt a szolgáltató dönti el, függetlenül attól, hogy az előfizető mennyire okos :D
Általában dinamikus címet adnak, és plusz pénzért lehet vásárolni fix címet.


kedd jan. 20, 2009 14:56
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Az IP-t nem az emberke teszi dinamikussá, hanem a szolgáltató. :wink:


kedd jan. 20, 2009 14:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 18, 2009 22:59
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Bocsi, tudom hogy ezt nem írtam. Egyébként majdnem 100% hogy nem dinamikus, mert annyira nem okos azért.


kedd jan. 20, 2009 13:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
szofi11 írta:
A hozzászólásom alatt van az oldal (www gomb) de azért beírom: www.katarafansite.gportal.hu van egy társzerkesztő is, inkább ő intézi ezeket a dolgokat

Az más. (Ennyiből nem tudtam, hogy arról az oldalról beszélsz, és nem egy másikról.)

És abba a jobb oldali kis boxba, ahol vannak a hozzászólások, oda ír valaki nem tetsző dolgokat.
Ha jól gondolom.

Squito:
Ezen az oldalon PHP van, a Küldd gomb formja egy index.php-t hív meg. Csak annyit kéne hozzáírni, hogy kiírja a nevet meg az IP-címet egy file-ba a szerveren.

szofi11:
Ha az irkálónak dinamikus IP címe van (ennek nagy az esélye), akkor nem érsz vele semmit, mert ahányszor bejelentkezik, annyiszor kap másik IP címet. De ha fix a címe, akkor is használhat millió anonim proxyt, ha az a célja, hogy odaírjon valamit.


hétf. jan. 19, 2009 23:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Lehet egyáltalán GPortsz*rba PHP kódot implementálni? Ha nem csal az emlékezetem, akkor nem... De ha lehet iframe-et rakni bele, akkor egy külsős oldalon már meg lehet oldani az IP-k logolását. Persze ebből nem fogod tudni a 'zaklató' IP-jét kiválasztani. Bár ha van olyan időszak, amikor irogat és mások nincsenek, akkor...


hétf. jan. 19, 2009 20:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 18, 2009 22:59
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
A hozzászólásom alatt van az oldal (www gomb) de azért beírom: www.katarafansite.gportal.hu van egy társzerkesztő is, inkább ő intézi ezeket a dolgokat


hétf. jan. 19, 2009 16:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Az oldal programkódját. Ami a hozzászólásokat elteszi. Gondolom van mögötte egy program, PHP vagy valami. Ezt úgy kell módosítani, hogy ne csak a beírást tegye el, hanem az IP címét is (persze azt nem publikusan, hanem csak Te láthasd, pl. egy logfile-ba).

Kérdésedből ítélve nem fogod tudni megcsinálni.

Sok konkrétumot nem írtál ... Szóval nem tudom, milyen oldal ez, amiről írtál.
Ha ez egy fórum, akkor ha megfelelő jogosultságod van, láthatod a hozzászólás küldőjének IP címét is. Általában így működnek a fórummotorok.


hétf. jan. 19, 2009 16:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 18, 2009 22:59
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Aha, köszönöm de hogyan és milyen kódot kell beírnom?


hétf. jan. 19, 2009 14:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Szofi11
Egyszerűbb volna, ha az oldaladon, amikor hozzászól valaki, akkor logolod az IP-címét (amivel gyakorlatilag semmit sem érsz, ha dinamikus a címe).

1. Ha saját webszervered van, akkor annak a logjában láthatod is.
2. Ha egy (ingyenes) szolgáltatónál vagy, akkor az oldalad kódját kell úgy megírni, hogy amikor küldik a hozzászólást, akkor eltegye a küldő IP-címét is (úgy, hogy Te megnézhesd).


hétf. jan. 19, 2009 10:27
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Valószínűleg dinamikus IP-je van, így nem sokat érsz vele. Ahhoz pedig, hogy megtudd, hogy az adott IP címhez, adott pillanatban mely felhasználó tartozik, nyomós indok kell az ISP-nél. (Az, hogy beír egy fórumba leszóló dolgokat, az nem az.)


hétf. jan. 19, 2009 0:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 18, 2009 22:59
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Sziasztok!
Azért írok, mert van egy oldalam, ahova folyton irogat valaki, aki leakarja szidni az oldalt. Az lenne a kérésem, hogy segítsetek légyszíves lenyomozni az IP címét, hogy megtudjam, ki is ő. Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv.: Szofi11


vas. jan. 18, 2009 23:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Off:Mé' nem az?
Mindenki Bp-i és ugyanúgy ...192.64 a vége Kép
Uff azaz On.


hétf. szept. 17, 2007 20:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Táblácskás vicckocka? :)


vas. szept. 16, 2007 20:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
IP címhez:
A PHPBB,legalábbis ez a verzió valóban így működik,aki admin látja a címeket.
Nem minden fórummotor ilyen....,de mintha már a PHPBB legújabb verziója is finomított volna ezen.(kíváncsi lennék teminál mikor áll át...ha egyáltalán..)

Az IP címét ha tudom valakinek,mire jó?

Az attól függ...ha nagyon okos csávó vagyok,már megtudhatom az IRL adatait.
Ha kevésbé vagyok okos,még mindig kitolhatok vele.

Például pár éve nyomhattam rá egy modemblitz-et(killping),ami rögtön letette a modemmel a vonalat,és így elvesztette az egy betárcsázásos matáv kedvezményt :D

Ez egy kőkori lehetőség,win98 is érdekes dolgokra volt képes,egyes portokra való csomagok küldözgetése esetén.

XP sem teljesen védett,és meglepően kevés ember használ normális tűzfalat még mindig.
Pedig sokan már olyan "szélessáv végén lógnak" az FW nélküli géppel,amiről azokban a "modemblitzes időkben" csak álmodhatott pl egy kisebb cég szervere.

Megjegyzem,nekem ebben a táblácskás vicckockában most semmi nincs,csak egy blokkolást(hibát) jelző felirat..nem véletlenül..


szomb. szept. 15, 2007 21:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Ez meg hogy lehett ,mikor irtam meg nemvolt ott a megoldott problem,na de nembaj fo hogy mukodik.


szomb. szept. 15, 2007 19:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Cyberdog67 írta:
A probléma megoldódott
;)


szomb. szept. 15, 2007 19:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Akor csinald igy,mert enszerintem valami el van rontva a thompson telepitesnel.Biztos van telepito lemezed a modemhoz.Ted be a cd/dvd meghajtoba a thomson lemezt,ha kinyilik zardbe.Utana klik sajat gep>kinyitod a dvd/cd telepito lemezet>megtalalod a thompson setup progit>klik>install>kikene dobnia>eztett>repair>unninstall,kivalasztod uninstall....kihuzod a modemot es restartolsz.Utana bedugot a modemt mindent bekapcsolsz.Es a telepito lemezen ujra kivalasztod a szetup progit es most kivalasztod install,..>kivalasztod Install USB/ Software>'Welcome utan klik next># C:Program FilesThomsonSpeedTouch USB
# from the 'Select Program Folder' window, megint> klik > Next>utana>klik finis.Restart es kene mukodnie,mindennek.


szomb. szept. 15, 2007 18:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 10:44
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
A probléma megoldódott,fél óra modempihentetés után harmadszori újraindításra megoldódott a probléma


szomb. szept. 15, 2007 18:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 10:44
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Úgy érted hogy a registry-ben,mert ott azt se tudom hol keressem.


szomb. szept. 15, 2007 14:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Egy TIP.A registerben talald meg az THOMPSON modemot, es torold ki.A modemot huzd ki es restart.Dugd be a modemot kosd be es megint restart.UDV


szomb. szept. 15, 2007 12:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 10:44
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Egyébként Szigetnet KFT


szomb. szept. 15, 2007 11:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 10:44
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Minden ilyesmit megcsináltam


szomb. szept. 15, 2007 11:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Melyik kábelcég? Hálókártya MAC addresst nem regisztrálni a szolgáltatónál? Az USB-t kihúztad? Újraindítást csináltál? Kábel modem tápegység kihúz, bedug...


szomb. szept. 15, 2007 8:40
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 68 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség