Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 0:34



Hozzászólás a témához  [ 68 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
ip-cím meghatározás 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 10:44
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
igen megnéztem az eszközkezelőben is megfelelően működik


szomb. szept. 15, 2007 7:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Jó a hálókártyád? Kábel?


szomb. szept. 15, 2007 7:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 10:44
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Sziasztok !
Van egy kábel tv-s internetem,az internet
koax kábelen jön be egy Thomson típusú kábelmodembe.A problémám a következő.Ha a modemet usb-n csatlakoztatom a számítógéphez akkor jön
az internet,ha hálózati kábellal akkor nem.Megpróbáltam az alaplapi cdről
újratelepíteni a hálókártya driverét is a hálózati kapcsolatokban a javítást is de nem kapok ip címet.Ha az usb-n csatlakozok egyből jó.Mitől van ez ?


szomb. szept. 15, 2007 6:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Hsz-t törölni csak tudsz... :)


pén. szept. 14, 2007 12:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Árpy írta:
...Zsoca? Gondolom nem csak az IPinket látod...

Sokmindent nem!
A hozzászólás milyen IP-ről jött.
Adott IP-ről milyen hozzászólások / userek vannak.
Illetve adott user milyen IP-kről szólt hozzá.
Ha jól nézem ennyi.


pén. szept. 14, 2007 12:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Nagy portálok fórumain csak a "legfőbb moderátorok láthatnak címeket" és tehetnek meg szinte mindent...,akiket a felhasználók közül választottak arra,hogy tartsanak kézben egy-egy témát,ők csak figyelmeztetnek,hozzászólást törölnek,stb.
Vagyis moderátorok,de általában usert sem tilthatnak és a címeket meg végképp nem látják.
A phpBB-nél szerintem alapból látják a modok az IP címeket és törölni is tudnak hsz-t és topikot is.
Zsoca? Gondolom nem csak az IPinket látod :)

MotoHacker írta:
IPket kiírni fórumra ettől függetlenül olyan mint lakcímeket,telszámokat vagy mobiltelefon IMEI-ket,stb.
IP nem annyira fontos, személyes, mint egy lakcím vagy tel. szám. Mi van ha nem statikus, hanem dinamikus? Mi van ha proxyn keresztül vagyok (más IPt látsz, mint amit ténylegesen használok - ezt nem neked magyarázom ;)).
Végül mi van, ha tudod az IPm? :)
MSN-ből is meg lehet állapítani, csak egy fájlt kell küldeni a partnernak ;)

Végül:
http://www.ip-adress.com/


pén. szept. 14, 2007 10:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
kirst írta:
Gondoltam, meglepem, hogy most én írom be, ő hová tartozik.

Ezzel meglepheted :D
Kép


kedd aug. 14, 2007 17:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Itt a terminálon én láthatoma címeket, de szerintem fórum és beállítás kérdése!


hétf. aug. 13, 2007 8:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Nagy portálok fórumain csak a "legfőbb moderátorok láthatnak címeket" és tehetnek meg szinte mindent...,akiket a felhasználók közül választottak arra,hogy tartsanak kézben egy-egy témát,ők csak figyelmeztetnek,hozzászólást törölnek,stb.
Vagyis moderátorok,de általában usert sem tilthatnak és a címeket meg végképp nem látják.

Szóval te akkor "kismodi" vagy valamelyik oldalon?! :)
Most nézem,bár nem phpBB hanem SMF -en,de sehol nem látok olyat a jogosultságok között hogy kik azok akik láthatják az ip-t és kik nem.Mod rangtól felfelé látható az ip.


vas. aug. 12, 2007 16:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Nagy portálok fórumain csak a "legfőbb moderátorok láthatnak címeket" és tehetnek meg szinte mindent...,akiket a felhasználók közül választottak arra,hogy tartsanak kézben egy-egy témát,ők csak figyelmeztetnek,hozzászólást törölnek,stb.
Vagyis moderátorok,de általában usert sem tilthatnak és a címeket meg végképp nem látják.


vas. aug. 12, 2007 15:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Aki nem moderátor,(sőt komoly fórumon még az sem aki igen),nem láthatja a többi felhasználó IP címeit.

De, a moderátor látja az IP címeket.
Néha éppen IP cím alapján is bannolnak. Kép Mégha nem is mindig egyszerű a dinamikus IP-k miatt.


vas. aug. 12, 2007 6:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Miféle tolószékes fórum lehet az? áhh....

Aki nem moderátor,(sőt komoly fórumon még az sem aki igen),nem láthatja a többi felhasználó IP címeit.
Persze lehet hacker is,de egy komolyabb embernek azért feltünik a széthekkelik a szerverét.

Egy komolytalan fórum meg a másik véglet,ha valami "free szolgáltató" szerverén van a cucca (fóruma),oda nem fog józsika a sarokról csakúgy betörni,jöttem-láttam-hihihi alapon.

Persze minden megoldható,ha az illető nem is mezei user,hanem ő a fórum gazda,(vagy ellopta a jelszavát valahogyan és visszaél vele) csak ezt nem terjeszti,akkor szórakozhat ezzel...

IPket kiírni fórumra ettől függetlenül olyan mint lakcímeket,telszámokat vagy mobiltelefon IMEI-ket,stb.

Van még egy trükk,amit a magukat hekkernek képzelő kisgyerekek előszeretettel alkalmaznak,a sok gyanútlan jógyerekek (közte a néhol istennek számító-?- fórum adminok is) meg bedőlnek.

Pl felraknék ide egy linket most,hogy "na ezt nézd meg",aztán ott még egy form is lenne,hogy írd be a neved (esetleg email cíímed) mert csak aztán láthatod..
tudodmennyien beírnák,puszta kiváncsiságból???!?
Namost a link amire mutat már az én oldalam,ott simán megtudhatom a látogató IPjét,(hiszen ezer oldal kiírja,gondolj bele),nevet ő maga adja meg (tehát tudom kihez kapcsolni) voilá,kész is a "varázslat".

Ha csak IP címek kellenek,aztán majd én kilogikázom,nem is kell olyan link,amíből _tudatosul benned_ hogy igen,elhúztalak az oldalamra.
Ez meg hogy lehet?
Simán.
Pl kamu töltögetés után úgy teszek mintha halott lenne a link,nemlétező helyre mutatna.

Oda persze már én dobtalak át csendben,közben saját IP megtudó kódom lefutott.
Te vállatvonsz,á ez szakadt semmire sem jó már..dehogynem,közben egy ideig az én kódom futott a böngésződben,csak erre nem is gondoltál..:D


Másik lehetőség:
Rákattintassz,de fura,mert nem jön be semmi...legtöbb 1bites user ezzel sem tud mitkezdeni,talán ez nem is link? Pedig aláhúzott meg kék...kiérti? ..Legyintget.
Pedig dehogynem link!
Csak rögtön el is tüntetem az ablakot,vagyis látszólag nem nyílt meg a link,valójában a kis "bújtatott ablakom" dolgozik szorgosan...nem egy agresszív site így szórja tele reklámmal a képernyőt...ugyebár..khm :D

Ezeket kiegészítve azzal,hogy pl privátban is lehet linket küldeni,ami valami hülye poénos tartalmat ad fel...noshát..igen..manapság minden vackot benyelnek,"bekattintgatnak" az emberek,amit egy sosemlátott tréfamester személyesnek tűnő hangvétellel rájuk dob egy fórumon.... :(
Tehát a privátban eleve tudom kinek mit "linkeltem",amikor elolvassa és rákattint ő sajátmaga azonosítja magát a szerverem és a szkriptjeim számára(!!)...íme,már kész is a tökéletes IP megtudó "csel",agybetegeknek...
..merthogy normális ember aki ezekhez ért,ilyesmivel nyilván nem foglalkozik.

Kis http oktatásnak mára vége..maci köp..szép álmokat gyerekek! ;)


szomb. aug. 11, 2007 23:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
tibuu írta:
http://www.ripe.net/fcgi-bin/whois
Beirod IP aztán search

Ez csak akkor jó neki ha már tudja az IP-t.De amúgy ezt az oldalt használja az SMF fórummotor keresésre.Én meg benéztem a postot. :o
Hogy megtudd mely isp-hez tartozik az ip ahhoz tudnod kell magát az ip-t.Gondolom modi vagy admin az illető aki ilyet csinál ott.De akkor elég bunkó lehet az illető.


szomb. aug. 11, 2007 17:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 15:19
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
tibuu írta:
http://www.ripe.net/fcgi-bin/whois
Beirod IP aztán search


Köszönöm szépen, 1 ilyet én is ismerek:

http://www.ip2location.com/free.asp

Csak az a baj, fogalmam sincs az ip-címe micsoda. Azt hittem azért mert mod a gyerek, de a többi modnak is beköhögi az adatokat, azok meg csak pislognak:))))))))))))))))))))


szomb. aug. 11, 2007 17:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
http://www.ripe.net/fcgi-bin/whois
Beirod IP aztán search


szomb. aug. 11, 2007 17:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 15:19
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
rittinger zoltán írta:
Van,de minek az neked?Zaklatnak vagy te akarsz valakit?


Igazából semmi extra, csak a hócipőm televan, hogy egy fazon erre veri a nyálát a fórumon, hogy mindenkinek beköhögi ki-milyen szolgáltatónál van :(((( Gondoltam, meglepem, hogy most én írom be, ő hová tartozik.
Csak ennyi, ha gond, akkor bocsánat.

Ha esetleg elárulod, mi a módja, légyszíves akkor pár mondatban, hogyan használjam. Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséged.


szomb. aug. 11, 2007 16:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Van,de minek az neked?Zaklatnak vagy te akarsz valakit?


szomb. aug. 11, 2007 15:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 15:19
Hozzászólások: 14
Hozzászólás ip-cím meghatározás
Hello!
Az lenne a kérdésem, hogyan lehet valakinek az ip-címét megtudni, és ebből a szolgálatatót (upc, externet, stb). Konkrétan fórumról van szó. Van erre valami program?

Előre is köszönöm :wink:


szomb. aug. 11, 2007 15:26
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 68 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség