Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 09, 2024 19:11



Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ] 
Szolgáltatók SMTP szerver korlátozása 

Egyetértesz-e azzal, hogy a szolgáltatód csak saját smtp szervert enged használni?
Igen, semmi kifogásom ellene, használom az övét. 9%  9%  [ 1 ]
Nem értek egyet, de muszáj elfogadnom. 45%  45%  [ 5 ]
Nem értek egyet és kötbérköveteléssel fogok fellépni. 45%  45%  [ 5 ]
Szavazatok száma : 11

Szolgáltatók SMTP szerver korlátozása 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: Szolgáltatók SMTP szerver korlátozása
okés megnézem és próbálom.
Én csak magamnak szeretném, így a 10 fő limit nem probléma remélem.
köszönöm


szomb. márc. 05, 2011 17:00
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Szolgáltatók SMTP szerver korlátozása
Ingyenes SMTP servereket múltkor nézegettem. A fő problémám az volt, hogy nekem az kellett, hogy gmail-t be tudjam állítani forwarder-nek. Viszont gmail nem teljesen szabványos és olyan válaszokat ad vissza, amit sok SMTP server nem tud értelmezni.
(Ezt nem én találtam ki valamelyik mailserver fórumában volt róla szó.)

A lényeg, hogy működő megoldásként a SmarterMail mail server-t találtam. Van ingyenes verziója, ami funkcionalitást tekintve majdnem mindent tud, mint a fizetős, csak felhasználószámban (10) és domain számban (1) van korlátja.
http://www.smartertools.com/smartermail ... erver.aspx


pén. márc. 04, 2011 23:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: Szolgáltatók SMTP szerver korlátozása
Ha ki lehet kapcsolni a thome-t akkor lehet megoldja a problémámat. Köszönöm nektek. :)
A gmailról én is tudtam. Az átirányításon is gondolkodtam, de mindenképpen foglalkozni kellene vele és nincs kedvem spamokat kutatgatni a fiókokban, mert a webre nem igazán tévedek sosem email miatt. Az emailcimeim is már úgy néz ki hogy ezek maradnak, sajnos meg sem szüntethetem mert külföldiában néhány wifi elérés ezekhez a hitelesítésekhez van kötve és pont hogy hibe-hóba használom őket és folyamatos pop3 megy rajta ezért nem szüntetik meg. :) remélem nem fog feltűnni nekik :).

Azért a server/service kérdést még meghagynám mert elég sok kényelmet jelentene. Akár egy Win szerveren nehéz lenne egy smtp-t összehozni ?

Köszönöm szépen az eddigieket is.
üdv
Energo


pén. márc. 04, 2011 19:57
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Szolgáltatók SMTP szerver korlátozása
Igen, UPC alól simán megy a gmail-es SMTP.


pén. márc. 04, 2011 19:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Szolgáltatók SMTP szerver korlátozása
energoman írta:
5-6 emalcimmel különböző szolgáltatók levelezőrendszereit használom
Én szép lassan átirányítottam/felszámoltam ez email címeimet, már csak egy gmail címet használok. Az smtp.gmail.com pedig a 465-ös porton érhető el SSL titkosítással és gmail-es account hitelesítéssel. Én úgy tapasztalom, hogy a szolgáltatók csak a 25-ös smtp-t tiltják, a gmail smtp szerverre mindenhonnan fel tudok menni levelező programmal.


pén. márc. 04, 2011 18:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Szolgáltatók SMTP szerver korlátozása
TargeT írta:
... belépsz a T-Home fiókodba, és az internet beállítások alatt az alapértelmezetten aktív SMTP szűrést ki tudod kapcsolni.

Na, a UPC nem foglalkozik ilyesmivel. Nincs semmilyen saját beállítás, fiók, doboz, semmi sem. Ha kell valami, fel lehet hívni őket, negyedóra zenehallgatás (reklámmal), igazoltatnak (szül dátum anyja neve, cím), aztán vagy sikerül, vagy nem.


pén. márc. 04, 2011 17:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás Re: Szolgáltatók SMTP szerver korlátozása
Fel sem kell hívni, belépsz a T-Home fiókodba, és az internet beállítások alatt az alapértelmezetten aktív SMTP szűrést ki tudod kapcsolni.


pén. márc. 04, 2011 17:30
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Szolgáltatók SMTP szerver korlátozása
Fel kell hívni a T-t és ki lehet kapcsoltatni az SMTP tiltást.


pén. márc. 04, 2011 17:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: Szolgáltatók SMTP szerver korlátozása
Sziasztok,

SMTP-vel kapcsolatban keresek tapasztalt hozzáértőket.
Barátnőm szülei sajnos T-home-ra áltak át a tiltakozásom ellenére is, ezért pár dolog ujra megtanulásra kellett elővennem, mivel a T-home nem engedi az smtp-t használni csak azonoítóval és jelszóval.
MS Outlookot használok már hosszú ideje laptopon, otthoni és munkahelyi gépeimen, ahol 5-6 emalcimmel különböző szolgáltatók levelezőrendszereit használom. A laptopon mindig is nehézkes volt, de amióta T-home a szolgáltató nincs SMTP szererem ami elküldené a leveleimet. POP3 ugye adott ezért ez nem probléma.
Átnéztem és találtam pár SMTP server lehetőséget, amit próbáltam is de nem tudom életre lehelni őket. Ezért kérem a segítségeteket és tanácsotokat, a hálózati ismereteim hiányosságai miatt.

Koncepcióm:
Adott egy dyndns domainnév, ami folymatosan a gépemre mutat a Dyndns kliens szoftver segítségével, ami most is fut a gépemen igy "azonositom.dyndns.org" cimen pingelhető és elérhető a gépem (laptop). A gép neve: "win7gep" - localhost miatt lényeges lehet.
Kipróbáltam 2 progit egyik Macallan és a másik hMailServer, ezek szolgáltatásokat indítanak, ami a gép indulásakor elindul vagy elindítható. Előbbi kevésbé esztétikus (dos jellegű ablakos) második inkább átláthatóbb és szebb de a funkcionálisan azonosak.
Mindkettőnél a beállításoknál akadtam el: nem tudom mi is a domain nevem mi az smtp szerver neve
E kérdésem adódik abból is hogy nem tudom mi a kapcsolat a dyndns nevem a gépnév és a locahost között, illetve hogyan lehet kinyitni a csatornákat (ami egyébként is nyitva van, de mi van akkor ha nem lenne). Hogy az SMTP működjön.
Hosszútávon úgy gondoltam hogyha sikerül beindítani valamelyik progit akkor a munkahelyi gépemre felteszem a szervert és azt használom SMTP-nek, plusz egyszerűbb lenne mert ez fix és publikus IP.

Nemtudom tudtok e ebben segíteni?!
Az SMTP szerver indítása legfőképpen a laptopproblémákat oldaná meg de a külföldi tartózkodásokhoz is jól jönne.

Remélem érthetően írtam amit írtam!
Köszönöm nektek előre is
üdv
Energo


pén. márc. 04, 2011 15:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
qvidra írta:
t-online-nál vagyok, saját domain-em van email cimekkel, saját külső SMTP szerverrel. Gond nélkül megy a levelezés azon keresztül. A saját SMTP-t én is próbálgattam anno (freesmtp és társai), amivel nem az volt a szívás hogy elmegy-e a levél vagy sem, hanem a címzett megkapja-e vagy sem! És sajnos döntő többségben nem kapták meg (pl. t-ések, chello-sok), mert a saját SMTP-n kiment leveleket nem tartották biztonságosnak az ottani mailserverek (MX rekord lekérdezéssel látták, hogy a küldő "domain" egy ADSL pool volt, vissza is vágták percen belül).

:evil:


A tonnyálnál ki lehet kapcsolni online ügyfélszolgálaton keresztül. A többinél nem hiszem, hogy van erre lehetőség.


szer. szept. 26, 2007 15:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
t-online-nál vagyok, saját domain-em van email cimekkel, saját külső SMTP szerverrel. Gond nélkül megy a levelezés azon keresztül. A saját SMTP-t én is próbálgattam anno (freesmtp és társai), amivel nem az volt a szívás hogy elmegy-e a levél vagy sem, hanem a címzett megkapja-e vagy sem! És sajnos döntő többségben nem kapták meg (pl. t-ések, chello-sok), mert a saját SMTP-n kiment leveleket nem tartották biztonságosnak az ottani mailserverek (MX rekord lekérdezéssel látták, hogy a küldő "domain" egy ADSL pool volt, vissza is vágták percen belül).

:evil:


hétf. szept. 10, 2007 20:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Mostantól a cselló is tiltja. Legalábbis a nyóckerben már nem megy a gmail saját smtp-je.


pén. aug. 31, 2007 17:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Skori írta:
Most nézem lehet, hogy félreértettem valamit. Tehát az internet elöfizetésedhez tartozó szolgáltató smtp szerverét használnád, de más internetszolgátatón keresztül netezve? Ezt most jól megasztmondtam. :) Szóval én a saját gépemen futtatok smtp szervert így a levelezöprogramban pl. 127.0.0.1 lehet a beállítás.


igen, nekem nem az a bajom, hogy saját smtp szervert akarok, hanem az, hogy ha minden szolgáltató bevezeti a szűrést, akkor ahova viszem a laptopom, mindig át kéne állítgatni a levelezésben az smtp szervert arra, ami épp a szolgáltató dilije. (ráadásul ez nem is menne, hisz ahhoz - mivel autentikált szerverekről van szó - el kéne kérnem az ottani internet előfizető azonosítóit)

nagy testvér ügyben: sejtettem, hogy erre gondolsz, de nekik teljesen mindegy, hogy a saját smtp szerverüket naplózzák vagy a te forgalmadat. Mindkettő a kezükben van.


szer. aug. 29, 2007 17:40
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Most nézem lehet, hogy félreértettem valamit. Tehát az internet elöfizetésedhez tartozó szolgáltató smtp szerverét használnád, de más internetszolgátatón keresztül netezve? Ezt most jól megasztmondtam. :) Szóval én a saját gépemen futtatok smtp szervert így a levelezöprogramban pl. 127.0.0.1 lehet a beállítás.


szer. aug. 29, 2007 17:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Re: Szolgáltatók SMTP szerver korlátozása
.gúnár. írta:
......... használnék mást is, ha nem szeretném, hogy a tartalom a szolgáltatóm smtp szerverén keresztül menjen ki........

T68m: nos részben ezért. A saját smtp sokmindent lehetövé tesz, pl. ha a cimzett pl. futtat pop3 szervert (is), akkor közvetlenül a 2 számúitógép között mehet át a levél. A logfájlokból meg tudod nézni, hogy elfogadta-e a levelet a címzett szervere. Ha igen akkor már nehéz dolog pl. azt állítani, hogy nem kapta meg a mailt....
Amúgy meg a nagy testvér mindent lát, hát nehezítsük meg a dolgát kicsit, dolgozzon meg azért amit látni szeretne :) :) :)
Persze lehet fake emailcímek használatával spam-elni, de szerintem egyikünknek sem erre kell.
Még a modemes korszakban volt olyan net elérésem amihez nem volt elérhetö smtp szolgáltatás. Itt a fórumon segített valki azzal a tippel, hogy használjak saját smtp-t, és bejött a dolog, anyira, hogy most is azt használok, pedig általában nem lenne muszáj.
Egyébként van még egy elönye a dolognak. A címzett(ek) azonnal megkapják a levelet, míg a szolgáltató néha 10 percet,néha fél napot is ül rajta....

Az internetszolgáltatók azt szeretnék ha a levél küldöje minden esetben beazonosítható lenne, amit a standard smtp alapból nem támogat. Tehát csak úgy lehet kideríteni a küldö személyét ha az IP címe alapján kinyomozzák, hogy az adott idöpopntban kié volt a cím. Néhány szolgáltató ezért az smtp szolgáltatást is jelszóhoz köti, és nem enged saját smtp-t használni. Ugyanakkor a nem beazonosítható smtp szerverektöl sem fogadnak el levelet, hogy a saját szerver használatát ne csak a saját elöfizetöik, hanem az azoknak levelet küldök se tudják használni.
Ezt régebben viszonylag könnyen ki lehetett játszani, de manapság van ahová tényleg csak a szolgáltató smtp szervere viszi el a levelet.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe.


szer. aug. 29, 2007 17:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Skori írta:
Magyarul a spam-ra hivatkozva próbálják kiírtani ezt a dolgot, de mindenki tudja, hogy nem egészen erröl van szó.....


mire gondolsz?

(egyébként nem az a gond, hogy saját smtp szervert nem lehet működtetni, hanem az, hogy a szolgáltatóén kívül semelyik más szolgáltatóét nem lehet elérni a szűrés miatt!)


szer. aug. 29, 2007 16:26
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Egyik ismerösömnél szintén hdsnet van, Régebben minden szerverszolgáltatást korlátoztak, levélküldéskor csak a saját szerverüket lehetett használni, de az csak @hdsnet.hu végü emailcímeket fogadott el feladónak. Tehát pl. egy freemail-es postafiókot nem lehetett rendesen levelezöprogrammal használni. Amikor az ismerösöm reklamált egyszerüen közölték vele, hogy használjon webfelületet, vagy ha nem tetszik keressen más szolgáltatót....... (már ha olyan helyen lakik, hogy talál...) Amúgy az áraik elég jók a többihez képest, de akkor is kapják be.... A T-gizmó még pláne.

A saját smtp-röl még annyit, hogy sok szolgáltató egyszerüen nem fogadja el a mailt (pl. invitel és még sorolhatnám) ha nem bejegyzett domén nevü smtp-töl kapja a mailt. Tehát az ilyen postafiókok tulajdonosai nem kapják meg a levelet ! !, ha saját smtp-t használ(t)ok..... Magyarul a spam-ra hivatkozva próbálják kiírtani ezt a dolgot, de mindenki tudja, hogy nem egészen erröl van szó.....


szer. aug. 29, 2007 16:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Ez nem spamolás kérdése. Nekem laptopom van. Mindig máshol csatlakozom, pl. itthon, anyámnál, havernál, stb. Elég kényelmetlen lenne, ha minden csatlakozás után az SMTP szervert át kéne állítani a helyi, magát hatóságnak képzelő szolgáltató kedvéért.

Felhívnám mindeni figyelmét, hogy az SMTP szerver korlátozása is csökkentett szolgáltatás, tehát kötbérköteles!!!

A kötbérre vonatkozó általános szabályok vonatkoznák rá, azaz a hibabejelentéstől számított 72 órán belül nem szünteti meg azt a szolgáltató, akkor az azon túli időszakra köteles kötbér fizetni.


szer. aug. 29, 2007 8:06
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Szolgáltatók SMTP szerver korlátozása
Jelenleg a hdsnetről és a t-online -ról tudom, hogy korlátozzák rajtuk kívüli smtp szerver, legalábbis a 25-ös porton keresztüli használatát. Én használnék mást is, ha nem szeretném, hogy a tartalom a szolgáltatóm smtp szerverén keresztül menjen ki. Nem spammolni szoktam, félreértés ne essék. hivatalos indolkás szerint gondolom, hogy a spamforgalom miatt lépik meg ezt. Azonban ezzel korlátozzák az internet teljeskörű használatát.


szer. aug. 29, 2007 7:19
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 19 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség