Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. ápr. 18, 2024 12:42



Hozzászólás a témához  [ 34 hozzászólás ] 
T-com szemlélet és amit a kiszolgáltatottságról tundni kell 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
T68m írta:
..
nem is tudtam, hogy lehet itt politizálni! :shock:

Mindenesetre sokan vannak, akik hozzád hasonlóan gondolják és már félig vissza is hozták a komm.....


bocsánat a némi politizálásért, bár nagyon burkolt volt, de hozzátartozott az árak kifejtéséhez.

Megj.: most elolvasva tökre érthetetlenül irtam az egészet, ezért átjavítom.


hétf. szept. 03, 2007 15:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Laci_L írta:
TargeT írta:
ocsi72 írta:
Nem tudja valaki hogy van-e a t-comnak foruma?

Nem hivatalos fórum: http://pohly.adatpark.hu/cgi-bin/forum/index.php

Na igen. Én kipróbltam. Soha nem kaptam konkrét válszt. Egymás között jól elvannak a Userek. :D

Én 3x kértem segítséget számlázási probléma miatt, mindháromszor segítettek és nem a userek. :)


hétf. szept. 03, 2007 14:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
energoman írta:
Nekem az a kor demokratikusabb volt akkor, mint most. Bár 20éves vagyok. És pont az én korosztályom hõbörög a látszatdemokrácia kiküzdéséért.

(Egyébként akkor a 30-40eFt többet ért mint most, fontos megjegyeznem tennem. Mert akkor 0,5dl valami nem kommers vodkát 70Ft-ért lehetett venni 30ezres telefon mellett. Most min 500Ft veszel 4cl 4eFt-os akciós telefonkészülékkel árult vonalat venni. Na ezen gondolkozzatok el. Ja amióta én élek a gyúrma mindig 100Ft-körül mozgott.)

És nem kell sajnálni a Tcomot.


nem is tudtam, hogy lehet itt politizálni! :shock:

Mindenesetre sokan vannak, akik hozzád hasonlóan gondolják és már félig vissza is hozták a komm.....


hétf. szept. 03, 2007 14:51
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Nekem az a kor demokratikusabb volt akkor, mint most. Bár 20éves korosztály vagyok utban a 30 felé. És pont az én korosztályom hőbörög a látszatdemokrácia kiküzdéséért, (mármint ezért küzdenek hogy legyen közben mindenki tudja hogy már nemlehet olyan hogy demokrácia).

(Egyébként akkor a 30-40eFt többet ért mint most, fontos ezt megjegyezni, mert akkor 0,5dl valami nem kommersz vodkát 70Ft-ért lehetett venni 30ezres telefon mellett. Most min 500Ft veszel 4cl vodkát 4eFt-os akciós telefonkészülékkel árult vonal mellett. Na ezen gondolkozzatok el. Ja amióta én élek a gyúrma mindig 100Ft-körül mozgott.)

És nem kell sajnálni a Tcomot.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára energoman hétf. szept. 03, 2007 15:30-kor.



hétf. szept. 03, 2007 14:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
shabba írta:
...


Pont akkorát csúsztattál, mint energo!

Az igaz, hogy a "népi" hálózat olyan volt, mint a nép demokrácia. Azonban mikor a fatáv nekiállt fejleszteni, akkor az igencsak busás belépési díjakkal (közületek esetén 100-200eFt!, az akkori pénzen!!!) rögtön megfizettette az összes kiadását úgy, mint digitális központ vagy éppenséggel új vonalak kiépítése.
Az már csak hab a tortán, hogy a németektől levetett szemetet kaptuk meg, hogy tovább csökkentse a valós költségeit. (papíron persze új, teljes áron számlázva)


hétf. szept. 03, 2007 12:15
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Amit a NÉP épitett hálózatárol mondtál abban részben igazad van, de azóta a csöves rádiókból és a fekete-fehér ORION TV-ből nézd meg mi lett, és a legutolsó termékben is elektronika van, ezért épit az ember magának hálózatot meg tudja müködtetni mozgásra a kertilámpát. Azért ez kb. 15 éve még nem volt mindnnapos.
A fejlődés nem akadályozta a kedves tikomnak a fejlesztést.
Ezzel az erővel számomra nincs is szükség a fejlődésre és fejlesztésre, egyszerüen maradjak a kőbaltánál és unalmamban majd járjak tüntni és köveket hajigálni.

Megj.: A szomszédtól én nem sajnálom a netet miért sajnálnám, csak azt mondtam hogy ha a távolság és a lehetetlenség nem okoz problémát, akkor miért nincs nekem még mindig, mert ahonnan neki van net onnan nekem is kellene jönnie, vagy az "erősebb kutya ba..ik" szindróma, és ő hamarabb szólt.

Megj.: kb 2 éve folyamtaosan hivogatom őket, meg irogatok én mindenféle barátságos levelet, nem segit, és nem igazán tünik ugy mintha akarnának valamit is orvosolni a problémán.
Egyébként én nem vagyok kötekedő és átérzem ha valami nem megy egyik pilanatrol a másikra, de ilyen téren ebben a ku.va világban nincs olyan hogy nem lehet, mert mindent meg lehet valósitani.

Mostanság már kezd nem tetszeni az oszlopon a Tcomos vezeték. Nem tudom lehet rombolja a házunk értékét és panorámáját.

Ha lenne nálunk UPC akkor nem papolnák itt semmit, mert egyszerü lenne minden, de nálunk olyan mintha mongóliából kellene a szolgáltatókat keresni.

Ami pedig némileg zavar, hogy mint leirtam minek is kezdenek bármit is rámtukmálni addig, amig nem nézik meg hogy mit lehet és mit nem.

üdv


hétf. szept. 03, 2007 11:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 287
Hozzászólás 
energoman:

Szerintem azért emlékezz vissza hogy a NÉP pénzén épült hálózat milyen állapotú volt, mennyit kellett arra várni hogy a telefon igénylésedből valóban élő telefon szolgáltatás lehessen(egyeseknek évtizedekig), és hány embernek is volt akkoriban telefonja. Attól tartok ha még most is az a NÉP által épített hálózat lenne, nemhogy ADSL-ed nem lenne, talán még telefonszolgáltatásod sem.

Anno azért privatizálták a matávot mert nem volt a NÉP-nek pénze hogy beleöljön akár ezer milliárdot egy olyan hálózat fejlesztésbe aminek köszönhetően megszűntek volna a korábbi évtizedes várakozások, a beázások miatti kimaradások, több embernek lehetett volna telefonja és a minőség is javult volna, egyéb jövőbeli szükséges fejlesztésekkel megtűzdelve. De nem hogy nem volt pénze a NÉP-nek erre de még inkább pénzre is volt szüksége ezért jó pénzért eladták. Az új tulaj pedig a vételáron felül még egy csomó pénzt ölthetett azért hálózat fejlesztésbe hogy meg 3x-ozza a vezetékes előfizetőszámot(ehhez új vezetékeket is kellett fektetni, a meglévők egy jó részét kicserélni), hogy eltűnjenek az évtizedes várakozások, hogy a régi telefon hálózat mindenhol digitálisra cserélődjön, hogy elinduljon az ADSL szolgáltatás, stb, stb.

A DT ugyanúgy csak előfizetői kört és a jogot vásárolta meg hogy szolgáltathasson, de utána a lerobbant, elavult hálózatot alaposan fel kellett javítania, ki kellett cserélnie, bővítenie hogy olyan legyen mint a mostani, ez pedig nem kevés pénzébe került. Nem sok köze van már a mai hálózatnak ahhoz amilyen 10-15 éve volt a privatizáció előtt.

Megsúgom a kábeltv szolgáltatók is ugyanezt a módszer választották anno egy évtize. Privatizálták a helyi önkormányzatoktól a régi, elavult soros kábeltv rendszereket az előfizetőkkel együtt. Majd utána kiépítettek egy teljesen új csillagpontos rendszert, mivel a régi hálózat minősége sok kivetnivalót hagyott maga után, nem érte meg toldozni-foltozni, inkább egy újat építettek ki helyette. Aztán utána az ügyfeleket átmigráltatták az új hálózatra a régit meg megszűntették.

Mivel a szomszédban van ADSL, ezért írtam korábban hogy írj egy levet Tíkomnak hogy a telefonszolgáltatásod vonalsorszorózás állapotán változtassanak mert te ADSL szolgáltatást szeretnél rendelni, és annak ez feltétele. Leírtam hogy több forgatókönyv lehet, attól függően milyenek a lehetőséget. De ha meg sem próbálod, magától biztos nem fog ott teremni az ADSL. Annak a rendelésével ráérsz az után ha már megteremtődtek a műszaki feltételei.


hétf. szept. 03, 2007 11:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
energoman írta:
Itt megint megjegyzem: a szomszédban van ADSL! Nem hiszem hogy ez a nagy fizikai akadály!
üdv


most akkor a szomszédodat tegyék át a vonaltbbszörözőre, hogy te kaphass egy független vonalat? :shock:

egyébként is, ha a szomszédban van, akkor miért osztjátok egyszerűen ketté??? Nincs vita, a szolgáltatók lesza.rva, és féláron neteztek....


hétf. szept. 03, 2007 10:48
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
shabba írta:
...
Az ADSL nem olyan technológia amivel 100%-os lefedettséget lehet elérni, mivel elér korlátozott a hatósugara. És ez nem csak Mo-on, vagy nem csak a Tíkomnál van így hanem világszerte mindenhol. És ez teljesen független attól is milyen évet írunk, a fizika és az üzleti világ történyei évtől függetlenek. Ha üzletileg nem éri meg DSLAM-ot telepíteni vagy fizikailag nem kivitelezhető az ADSL kiépíti ott nem fog senki neked ADSL-t nyújtani. Ha egy adott területen üzletileg nem éri meg a kiépítés akkor ott másnak sem igazán fogja megérni. Arra még nem gondoltál hogy azért nincs konkurenciájuk, mert a többi cég is pont ugyanolyan üzleti szempontok szerint dönti el a kiépíthetőséget mint a Tíkom? Akkor őket miért nem szidod, miért csak a Tíkom az egyedüli bűnös?

A szolgáltatókat érdekli a pénzed, de mindegy milyen áron. Ha nekik olyan mértékű beruházást kellene eszközölniük azért hogy havidíjat kapjanak tőled, ami 10-20 év alatt sem térülne meg akkor nem fognak kapkodni utánad, főleg ha találnak rövidebb megtérülésű ügyfeleket is. Ha 1-2 év alatt megtérülő beruházás vagy akkor meg fogják csinálni. Internetet szolgáltatni üzleti vállalkozás, e szerint is cselekednek a cégek, nem az cél hogy az emberek kedvében járjanak, ez nem szeretetszolgálat. És ez nem csak Tíkomnál van így, hanem világszerte mindenhol.

Szerinted hogy kellene reklámozni egy olyan terméket aminek a lefedettsége közel 80-90%-os? Az nem működik hogy azon a címen ahol nem lehet automatikusan kikapcsol a készülék nehogy lássa a tv spotot. Pont ezért van az hogy a rendelés során felmérik az adottságokat és ha lehet bekötik, hanem nem akkor elutasítják a rendelést.



Tudod a többi szolgáltatót azért nem szidja senki (vagy ilyen szempontból nem), mert a MATÁV hálózatát még a NÉP építette aNÉP pénzéböl üzletpolitikától függetlenül.
Na erre a nagy privatizációval rácsapott egy jókis üzleti csapat és hát szolgáltatnak, de megérni már nem ér meg senkinek semmi. EZ AZ AMI FÁJ!

Pl a UPC meg a többiek, azok a saját pénzükböl vagy befektetésükböl húzták a kábelt az oszlopon. A nem dróthoz kötött szolgáltatóknak meg ugye megint nem egyszerü sok helyen az életük, de annyiban ki is merül a szidásuk, hogy a franc már megint nincs térerő!

Itt megint megjegyzem: a szomszédban van ADSL! Nem hiszem hogy ez a nagy fizikai akadály!
üdv


hétf. szept. 03, 2007 9:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 287
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Neeem. Mint írtam, nekem volt ilyen. Teljesen különálló két szám, önálló számlákkal. Csak a közös drót miatt nagyon ****. De ma ez már történelem.


Igazad van tényleg volt különálló hívószám.
http://www.dtv.hu/hir.php?id=4340

Ahogy nézem ennél a hsz.nál amit egy Tíkomos szerelő írt, az volt a lényeg hogy a két érpáron osztozott a két előfizető.
http://pohly.adatpark.hu/cgi-bin/forum/viewthread.php?tid=617&page=7&repi=497

De a digitális központok miatt, ez ma már valóban történelem.


vas. szept. 02, 2007 20:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 287
Hozzászólás 
ocsi72 írta:
Sziasztok!Én is a felháborodásomat szeretném jelezni!A T-com céggel kapcsolatban,hogy nem értem miért kell az embereket hitgetni azzal hogy reklámozzák a termékeiket és nem mindenhol lehet ADSLt elérni!Nekem igérgették hogy belehet.Aztán beköttettem a vonalas telefont hogy hurrá lesz ADSLem.!!El is küldték a modemet és láss csodát nem lehet mert nem lehet az utcánka ADSLt fogni mert nincs ki telepítve!!!!"007 írunk és ilyen dolgok vannak!!!Ugy látom a T-comnak nem kell a pénzem vagy esteleg másé aki igy járt!Az a baj hogy nincs konkurenciájuk!!!Ha lenne biztos hogy rögtön megoldanák!Itt ugy látszik nem a T-com van az ügyfelekért hanem fordítva!!Szégyelhetnék magukat!!!Ekkora cég és nem képes az elöfizetök kedvébe járni!!!!! :x


Az ADSL nem olyan technológia amivel 100%-os lefedettséget lehet elérni, mivel elér korlátozott a hatósugara. És ez nem csak Mo-on, vagy nem csak a Tíkomnál van így hanem világszerte mindenhol. És ez teljesen független attól is milyen évet írunk, a fizika és az üzleti világ történyei évtől függetlenek. Ha üzletileg nem éri meg DSLAM-ot telepíteni vagy fizikailag nem kivitelezhető az ADSL kiépíti ott nem fog senki neked ADSL-t nyújtani. Ha egy adott területen üzletileg nem éri meg a kiépítés akkor ott másnak sem igazán fogja megérni. Arra még nem gondoltál hogy azért nincs konkurenciájuk, mert a többi cég is pont ugyanolyan üzleti szempontok szerint dönti el a kiépíthetőséget mint a Tíkom? Akkor őket miért nem szidod, miért csak a Tíkom az egyedüli bűnös?

A szolgáltatókat érdekli a pénzed, de mindegy milyen áron. Ha nekik olyan mértékű beruházást kellene eszközölniük azért hogy havidíjat kapjanak tőled, ami 10-20 év alatt sem térülne meg akkor nem fognak kapkodni utánad, főleg ha találnak rövidebb megtérülésű ügyfeleket is. Ha 1-2 év alatt megtérülő beruházás vagy akkor meg fogják csinálni. Internetet szolgáltatni üzleti vállalkozás, e szerint is cselekednek a cégek, nem az cél hogy az emberek kedvében járjanak, ez nem szeretetszolgálat. És ez nem csak Tíkomnál van így, hanem világszerte mindenhol.

Szerinted hogy kellene reklámozni egy olyan terméket aminek a lefedettsége közel 80-90%-os? Az nem működik hogy azon a címen ahol nem lehet automatikusan kikapcsol a készülék nehogy lássa a tv spotot. Pont ezért van az hogy a rendelés során felmérik az adottságokat és ha lehet bekötik, hanem nem akkor elutasítják a rendelést.


vas. szept. 02, 2007 20:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
shabba írta:
T68m írta:
És a bejövő hívásnál hogy döntötte el, hogy hova kapcsol?


Szerintem az ikresítettnél mind a kettő csörög, pont úgy mint amikor lakáson belül ikresíted. Épp ezért szerintem ugyanúgy 2 érpár kell hozzá. Pont úgy működik mint amikor a lakásban két telcsit kötsz ugyanrra az érpárra. Bár hogy ilyenkor a számlázás szétválasztását hogy lehetne megoldani, az passz, talán sehogy.


Neeem. Mint írtam, nekem volt ilyen. Teljesen különálló két szám, önálló számlákkal. Csak a közös drót miatt nagyon ****. De ma ez már történelem.


vas. szept. 02, 2007 20:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 287
Hozzászólás 
T68m írta:
És a bejövő hívásnál hogy döntötte el, hogy hova kapcsol?


Szerintem az ikresítettnél mind a kettő csörög, pont úgy mint amikor lakáson belül ikresíted. Épp ezért szerintem ugyanúgy 2 érpár kell hozzá. Pont úgy működik mint amikor a lakásban két telcsit kötsz ugyanrra az érpárra. Bár hogy ilyenkor a számlázás szétválasztását hogy lehetne megoldani, az passz, talán sehogy.


vas. szept. 02, 2007 20:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. szept. 02, 2007 14:22
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Rajka
Hozzászólás 
Köszönöm mindenkinek a cimet amit meg adott!Nagyon rendesk vagytok


vas. szept. 02, 2007 19:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
ocsi72 írta:
Nem tudja valaki hogy van-e a t-comnak foruma?

Nem hivatalos fórum: http://pohly.adatpark.hu/cgi-bin/forum/index.php

Na igen. Én kipróbltam. Soha nem kaptam konkrét válszt. Egymás között jól elvannak a Userek. :D


vas. szept. 02, 2007 18:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
ocsi72 írta:
Nem tudja valaki hogy van-e a t-comnak foruma?

Nem hivatalos fórum: http://pohly.adatpark.hu/cgi-bin/forum/index.php


vas. szept. 02, 2007 18:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
T68m írta:
...És a bejövő hívásnál hogy döntötte el, hogy hova kapcsol?

Hmmm. Lehet, hogy igazad lesz. Vagy nem? Nekem ezt a két drótos megoldást egy szerelő mondta vagy 30 éve.
Nem lehet, hogy a központból polaritás váltással választott az iker jelfogó? Mert az akkori technikát ismerve más megoldás nem nagyon lehetett.
Én nem is nagyon gondolkoztam el ezen eddig, de az ikresítésnek az volt a lényege, hogy egyszerűen duplázzák meg az előfizetőket. A három drót az már nem megtakarítás. És ha jól tudom ,érpárok vannak (voltak) a kábelekben. Mi lett a negyedik érrel?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Laci_L vas. szept. 02, 2007 18:57-kor.



vas. szept. 02, 2007 18:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. szept. 02, 2007 14:22
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Rajka
Hozzászólás 
Nem tudja valaki hogy van-e a t-comnak foruma?


vas. szept. 02, 2007 18:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Na kéremszépen, mot olvastam az egészet végig:

1. Az iker vonal 2 érbõl és egy jelfogóból állt. Aki felvette, oda nyomta a bejövõ érpárt, a másiknak addig kuss volt. Logikusan ezért nem tudták soha felhívni egymást. De erre nem volt szükség, mert az ikerdoboz mindig a ház aljában volt valahol, és onnan mentek ugyanabban a házban a külön kábeleka két lakáshoz. Emiatt csak át kellett menni egy húsklopfolóval, hogy rakd már le!
Nekem volt ilyen, úgyhogy tudom mekkora áldás volt.


És a bejövő hívásnál hogy döntötte el, hogy hova kapcsol?


vas. szept. 02, 2007 17:49
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Na kéremszépen, mot olvastam az egészet végig:

1. Az iker vonal 2 érből és egy jelfogóból állt. Aki felvette, oda nyomta a bejövő érpárt, a másiknak addig kuss volt. Logikusan ezért nem tudták soha felhívni egymást. De erre nem volt szükség, mert az ikerdoboz mindig a ház aljában volt valahol, és onnan mentek ugyanabban a házban a külön kábeleka két lakáshoz. Emiatt csak át kellett menni egy húsklopfolóval, hogy rakd már le!
Nekem volt ilyen, úgyhogy tudom mekkora áldás volt.

2. Évekig voltam a T-nél. A szolgáltatással sosem volt bajom, de az ügyfélszolgálat **** sem ért. Volt olyan Emailem, amire 8 hónap múlva válaszoltak.
Most UPC van, visszasírom a T-t. Tragédia. :cry:

3. A T-Online és T-Com ugyanaz a cég, pontosabban ugyanaz a tulaj, csak szétbontotta valamiért. Lehet hivatkozni (ha akar) hogy más cég a másik, de ha kell akkor meg ugyanaz. Mindenképpen nekik legyen jó.

Ez van.


vas. szept. 02, 2007 16:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
nekem az a bajom a fatávval, hogy nálunk optikai kábel van, így értelemszerűen nem lehet adsl. Viszont az optikai kábelen meg hiába lehetne net, nem hajlandó azon szolgáltatni.


vas. szept. 02, 2007 15:50
Profil Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. szept. 02, 2007 14:22
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Rajka
Hozzászólás 
Még anniyt hogy nem 1 emailt küldtem már el hozzájuk de a fülükbotját sem mozgatták.Ráadásul fel is hívtam öket és kértem hogy adjanak valami fönökszerűséget,de erre azt mondták hogy ő is csak ez fogja mondani hogy nem lehet!!Szóval leráztak.Szégyelhetnék a pofájukat!!!Ja és Most is híretik 1000el hogy köttesen ADSLt és csak ennyi köttetnék én is de nem lehet.Elég **** 1 cég!Remélem valami T-comos elolvassa!!!


vas. szept. 02, 2007 14:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. szept. 02, 2007 14:22
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Rajka
Hozzászólás 
Sziasztok!Én is a felháborodásomat szeretném jelezni!A T-com céggel kapcsolatban,hogy nem értem miért kell az embereket hitgetni azzal hogy reklámozzák a termékeiket és nem mindenhol lehet ADSLt elérni!Nekem igérgették hogy belehet.Aztán beköttettem a vonalas telefont hogy hurrá lesz ADSLem.!!El is küldték a modemet és láss csodát nem lehet mert nem lehet az utcánka ADSLt fogni mert nincs ki telepítve!!!!"007 írunk és ilyen dolgok vannak!!!Ugy látom a T-comnak nem kell a pénzem vagy esteleg másé aki igy járt!Az a baj hogy nincs konkurenciájuk!!!Ha lenne biztos hogy rögtön megoldanák!Itt ugy látszik nem a T-com van az ügyfelekért hanem fordítva!!Szégyelhetnék magukat!!!Ekkora cég és nem képes az elöfizetök kedvébe járni!!!!! :x


vas. szept. 02, 2007 14:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Hozzáfüznivaló az elejéhez!
Azt igaz elfelejtettem leirni hogy, a 45 perces matávos beszélgetésem után, egyetlen egy kérdést tettem fel, mielőtt megrendeltem volna az netszolgáltatást, és mielőtt teljesne felidegesitettem volna magam.
" Azt szeretném megkérdezni, hogy nálunk lehet e ADSL-t kötni? ". Erre a válasz: Ez ugy müködik, hogy megrendelem az ADSL-t és igy ők megbizzzák a műszaki osztályt, hogy vizsgálják meg lehet e, és majd ők visszaigazolják hogy tényleg lehet e.
Na de a megbizást a szerződés megkötésekor a netszolgáltató adja fel a Matávnak. Na itt van némi felesleges kör! Vagy rosszul látom.

A T-com-ot nem nevezhetem csak egyszerüen szolgáltatónak, mert talán nem az övé a hálózat? Vagy gazdátlan? Mert pl akkor miért nem müködik a Favorit plusz sem a matávos előfizetés nélkül. (megj.: ezt is egy nagy viccnek tartom, mármint a Favorit plusz-t)

Szóval én ugy gondolom hogy mindenképpen neki kellen tenni valamit és az ő saruk, de hogy nem lesz olyan ember akinek javasoljam a T-t, mert egy tahó tapló társaság.

üdv


szomb. szept. 01, 2007 18:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
- az iker is csak 2 db vezetéket használ, nem 3-t.
-a matáv lelkifurdalás nélkül beköti a telefont úgy, hogy a vele együtt rendelt adsl-t nem lehet beindítani (mert pl vonalsoxorozó van).
- a vonalsoxorozó mellé is be lehetne építeni DSL elosztót, csak ugye "másik cég" és egymás dobozába nem engednek belenyúlkálni.
- Ismerő még tavaly októberben rendelt egy akció keretében adsl-t. A modemet egy héten belül megkapta. Ezután több hónapon keresztül telefonálgatás: mikor éled már végre? Márciusban végre kibökték: épp most van folyamatban a DSLAM bővítés, még 2-3 hónap és lesz belőle valami. Hálaégnek számlát nemküldtek, úgyhogy további bonyodalom nemvolt.


szomb. szept. 01, 2007 10:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
shabba írta:
Szerintem mindenképp érdemes a Tíkom felé kezdeményezni a vonaltöbbszöröző megszűntetését, ami a telefon szolgáltatást érinti, nem az ADSL-hez kötődik. Több lehetőség lehet. Pl. anno amikor a telefont bekötötték még nem volt szabad érpár, ezért használtak vonaltöbbszörözőt. Később esetleg volt fejlesztés és lett szabad érpár, és abból most van épp szabadon. Attól mert volt fejlesztés és lett szabad érpár nem következik az hogy a vonaltöbbszörözőt automatikusan megszüntetik, hisz a telefonszolgáltatás anélkül is gond nélkül működik, ha meg valami működik ahhoz nem érdemes hozzányúlni. A másik lehetőség az hogy 2000 óta világméretű trend hogy a vonalas előfizetések száma csökken, a mobil technológia térnyerése miatt. Így azóta ha korábban nem is volt, azóta akár kialakulhattak szabad kapacitások amit most föl lehetne használni.


Így van! Ez a járható út. Illetve még az, hogy új vonallal rendelik meg az adsl szolgáltatást. Ilyenkor a fatáv eleve olyan vonalat visz ki, amin lehetséges az adsl, ha nem tud, akkor az egész megrendelés törlődik.


szomb. szept. 01, 2007 8:17
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 287
Hozzászólás 
Szerintem mindenképp érdemes a Tíkom felé kezdeményezni a vonaltöbbszöröző megszűntetését, ami a telefon szolgáltatást érinti, nem az ADSL-hez kötődik. Több lehetőség lehet. Pl. anno amikor a telefont bekötötték még nem volt szabad érpár, ezért használtak vonaltöbbszörözőt. Később esetleg volt fejlesztés és lett szabad érpár, és abból most van épp szabadon. Attól mert volt fejlesztés és lett szabad érpár nem következik az hogy a vonaltöbbszörözőt automatikusan megszüntetik, hisz a telefonszolgáltatás anélkül is gond nélkül működik, ha meg valami működik ahhoz nem érdemes hozzányúlni. A másik lehetőség az hogy 2000 óta világméretű trend hogy a vonalas előfizetések száma csökken, a mobil technológia térnyerése miatt. Így azóta ha korábban nem is volt, azóta akár kialakulhattak szabad kapacitások amit most föl lehetne használni. De akár az is lehetőség hogy ha nincs szabad kapacitás akkor majd kábelezni fognak és kiépítik, itt elsősorban az dominál milyen közel van szabad érpárral rendelkező szakasz, ahonnan el lehet kezdeni a kábelezést az előfizetőig. Ha ez nagyon távol vagy irreálisan túl nagy költséggel járna akkor nagy valószínűséggel nem fog lépni a szolgáltató. De megpróbálni mindenképp érdemes, veszteni nem lehet rajta.

Ha kiépül egy dedikált érpár az előfizető otthona és a telefonközpont között, ahol a DSLAM el van helyezve, történjen ez akár új kábelezéssel, a vonatöbbszöröző megszüntetésével és meglévő szabad kapacitásra átkötéssel, onnantól van csak értelme az ADSL rendelésről gondolkozni. Amíg nincsenek meg az ADSL kiépíthetőségének feltételei addig a megrendelést sem fogja senki teljesíteni, először a szükséges feltételeket kell megteremteni.

Persze ha a feltételek már teljesítve vannak és lehet rendelni, még az sem garancia a sikerre hisz a központban DSLAM-nak kell lennie, elég közel kell lennie és szabad portnak is kell lennie. Profile alapján Miskolcon kellene ez a kiépítés ott azért ez jobban megoldható mint egy kistelepülésen. Viszont Miskolcon vannak Hytasos területek is, ha pl. ez az ok nem vonaltöbbszöröző akkor megint egészen más problémákat kellene megoldani.


szomb. szept. 01, 2007 0:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
TargeT írta:
Itt egy dolgot látok problémásnak. Ahogy a dolog indult.
Anno energoman kb. 40.000 Ft-ért kapott telefonvonalat :!:
Ez egy hálózatfejlesztési konstrukció lehetett, illetve nálunk biztosan az volt. Ezzel az összeggel járultál hozzá a digitális központ létesítéséhez.
És ezek szerint ezért ilyen "herélt" vonalat kapott csak. Még az is lehet, hogy ez jogilag rendben van, nem tudom. Meg hallottam olyasmit is, hogy valami mobiltelefonos kütyüvel tudtak csak helyenként vonalat biztosítani. Az még tán ennél is heréltebb volt.
Tehát a digitális központhoz, vagy ahhoz amihez járult hozzá nem kis pénzzel, és kapott érte amit, amilyen szerencséje volt. :roll:
De most, amikor sorra adják vissza a vonalat, igaz nem tömegesen, meg egy új vonal igénylése pár ezer Ft (mai árfolyamon!!!), és még azt is lebeszélheted, meg utánad dobnak egy gagyi zsinór nélküli készüléket mellé, (vagy milyen akciók voltak), akkor nehogy má' szegény energomannak ne legyen egy normál közönséges rendes vonala, amelyen ADSL-kedhessen.
Ha nincs, toll a szolgáltató fülébe. :evil:
Mert az ADSL-bõl is csorog neki némi lóvé, még akkor is, ha nem a T-Onlinenal szerzõdik. Gondolom.


eheh, kis nézőpontbeli különbség van! :lol:

Energoék befizették a 40 ropit, de azt TELEFONszolgáltatásért tették. (most abba ne menjünk bele, hogy a fatáv mennyire élt vissza annakidején a monopolhelyzetével, a telefonhiánnyal)
Tehát azt, amiért fizettek, tökéletesen megkapták.

Másik oldalról nézve, mint fentebb írtam az adsl az összes telefonvonal közül csak és kizárólag az egyiken megy. Se vonaltöbbszörözön, se ikren, se optikai kábelen, se gsm rll-en nem megy. Pedig aztán az optikai kábelről nem lehet azt elmondani, hogy az fejletlenebb lenne, mint a rézvezeték! De nem megy rajta, mivel az adsl a rézvezetéken használja ki a beszéd szempontjából holt, de létező sávszélességet.

Végül, ahogy írtad, az emberek sorban adják vissza a vonalat. Nos, ezekután a fatáv nem fog soktízezerért kiépíteni új vonalakat azért, hogy legyen 1 új előfizetője, akinek adsl kell.


pén. aug. 31, 2007 23:12
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Itt egy dolgot látok problémásnak. Ahogy a dolog indult.
Anno energoman kb. 40.000 Ft-ért kapott telefonvonalat :!:
Ez egy hálózatfejlesztési konstrukció lehetett, illetve nálunk biztosan az volt. Ezzel az összeggel járultál hozzá a digitális központ létesítéséhez.
És ezek szerint ezért ilyen "herélt" vonalat kapott csak. Még az is lehet, hogy ez jogilag rendben van, nem tudom. Meg hallottam olyasmit is, hogy valami mobiltelefonos kütyüvel tudtak csak helyenként vonalat biztosítani. Az még tán ennél is heréltebb volt.
Tehát a digitális központhoz, vagy ahhoz amihez járult hozzá nem kis pénzzel, és kapott érte amit, amilyen szerencséje volt. :roll:
De most, amikor sorra adják vissza a vonalat, igaz nem tömegesen, meg egy új vonal igénylése pár ezer Ft (mai árfolyamon!!!), és még azt is lebeszélheted, meg utánad dobnak egy gagyi zsinór nélküli készüléket mellé, (vagy milyen akciók voltak), akkor nehogy má' szegény energomannak ne legyen egy normál közönséges rendes vonala, amelyen ADSL-kedhessen.
Ha nincs, toll a szolgáltató fülébe. :evil:
Mert az ADSL-ből is csorog neki némi lóvé, még akkor is, ha nem a T-Onlinenal szerződik. Gondolom.


pén. aug. 31, 2007 17:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
djsms írta:
Szerintem a szolgáltató dolga ezt az akadályt - külön kérés nélkül - megszüntetni...


most úgy nyilatkoztál, mintha nem tudnád mi a vonaltöbbszöröző! Vagy tényleg nem tudod?

A lényeg, amit én is már ezer éve kitaláltam - még a '80-as években, amikor kevés volt a telefonvonal -, hogy egy házba ne a vonalak behúzogatásával sza.rakodjanak, hanem a meglévőeket használják ki jobban.
Mondjuk ezt a posta is elkezdte az ikersítéssel, ami azt jelentette (gyakorlatban), hogy két előfizetőhöz 2x2ér helyett elég volt 3-at kivinni. Nem egy nagy megtakarítás... Cserébe ha az egyik beszélt, a másik nem beszélhetett és nem vol hívható. Ja, és az iker egymást sem tudta hívni.

A vonaltöbbszöröző ennél fejlettebb rendszer, egy kis alközponthoz hasonlít. Bemegy X vonal, csinal belőle Y-t. Egyidejűleg persze csak X beszélgetés folyhat, de akkor is Y embernek van külön vonala. Hátránya, ami mostanában jelentkezett, hogy adsl sem rakható rá, hisz legfeljebb X adsl-t lehet rárakni, de azok is csak az alközpontig jutnának el.

Tehát felesleges a fatávot szidni, a fatáv egy TELEFONszolgáltató. A vonaltöbbszörözővel ezt a feladatát TÖKÉLETESEN meg tudja oldani.

A szomszédnál meg azért van ADSL, mert oda közvetlen vonalat vittek ki. Vagy azért, mert ő jó ..... volt annakidején és ezért kihagyták az vonaltöbbszöröző buliból.

100 szónak is 1 a vége, az ADSL-t egybizonyos telefonvonal fajtára találták ki, a többin nem megy. Arról lehetne vitatkozni, hogy ennek ki vagy mi az oka, egy biztos: a telefonszolgáltató nem.


pén. aug. 31, 2007 17:11
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 287
Hozzászólás 
djsms írta:
Szerintem a szolgáltató dolga ezt az akadályt - külön kérés nélkül - megszüntetni...


A szerződésbe le van írva hogy mik azok a tényezők amik ellehetetlenítok az ADSL bekötést, ezek között az egyik a vonaltöbbszöröző. Az ISP amikor a nagykertől megrendeli visszakapja ezt a hibajegyet és ez alapján a rendelés okofogyottá válik és onnantól többet nem foglalkozik vele a szolgáltató. De nem igazán értem hogy is járhatna el a nevedben olyan témában az ISP amihez nincs köze. Hisz ilyenkor a telefon szolgáltatáshoz kapcsolódó hálózatban kellene változtatásokat eszközölni, aminek semmi köze az internethez.


pén. aug. 31, 2007 14:59
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Szerintem a szolgáltató dolga ezt az akadályt - külön kérés nélkül - megszüntetni...


pén. aug. 31, 2007 14:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 287
Hozzászólás 
Ha már két éve kiderült hogy vonaltöbbszörözőn vagy miért nem írtál inkább levelet, hívtad fel Tíkomot hogy szüntessék meg ezt a gátló tényezőt? Miután megcsinálták már elhárult volna az akadály az ADSL rendelés útjából


pén. aug. 31, 2007 13:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás T-com szemlélet és amit a kiszolgáltatottságról tundni kell
Szóval felháborodásomban ugy döntöttem nyitok egy ilyen témát hogy mint sok más fórumon itt is hangot adjak. (Visszaamlékezve a Mistral témára.)

Elöljáróban:
Még a 90-es évek elején kötöttük a Matáv előfizetésünket kb. 30-40eFt-ért. Szóval nem fiatal a kapcsolatunk. A közvetlen szomszédunkban van ADSL, nálunk nincs!

Az ügy:
Kb 2005 óta gondolkodok (mert én sokat szoktam ilyeneken) hogy ADSL-re kellene előfizetni, ugye hallva a sok reklámot a nehezményezet cégtől, és mert miért ne legyen. Igy hát már vagy 3-szor boiztos ki akartam próbálni ugy hogy az vállalat ügynökei (vagy kik) kerestek meg hogy próbáljam ki Az elsőnél meg is jött a kis egységcsomag virtuális 1Ft-ért, mikor is kaptam egy telt hogy nem fog menni mert vonaltöbbszörözőn vagy min vagyunk. A másik kettő ügynököt már én világositottm fel hogy ok kipróbálom de nekem nem megy a dolog, erősködve bár de sikerült rávenni őket hogy előtte check-olják már le a vonalat, amiböl rájöttek hogy tényleg nem megy. EZ AZ AMIKOR NEM TUDJA AZ EGYIK KÉZ HOGY MIT CSINÁL A MÁSIK, DE ITT MÉG AZT SEM TUDJA HOGY HOL VAN!

Azóta már jónáhány ügyfélszolgálat és jónéhány levél volt, de semmi változás.
"NEMAKARÁSNAK NYÖGÉS A VÉGE"

Közben az emlitett ügyfélszolgálati beszélgetések alkalmával az ember fél órákig (volt már több is) várakozik valakire mert többnyire a menüpontok alatt a rendszer némi hibájából nem nagyon lehet telefonvégre kapni senkit. (Örüljünk annak is, hogyha nem kapcsol szét a rendszer) De "a hivása fontos számunkra, kérem várja kezelőnk jelentkezését" (kb.), persze azt nem tudni hogy ez a várakozás a végtelenhez konvergál vagy van véges időpont is mielőtt szétkapcsol. Vicces hogy a telefontársaágnál nem tudok senkivel érdemben beszélni TELEFONON.

Igy történt ez is néhány hete mikor is 45 perces várakozás után sikerült telefonvégre kapnom valaki a müszakiak helyett valahol a számlázáson, aki szegény a munkálya végett rendes volt dehát érdemben segiteni nem tudott de adni se tudott senkit hogy beszéljek vele, és utalás sem volt arra hogy "hivása fontos számunkra..." és megoldjuk napokon vagy heteken belül. (Megj.: már két éve megy a dolog). Na itt elpattant a hur és küldtem egy panaszlevelet a T-Com-nak, a Fogyasztóvédelemnek, a Hirközlési hatóságnak, és a gazdasági versenyhivatalnak, akik közül a versenyhivatal nem válaszolt még de a többiek tehetetlenek. Pedig már az ADSL szerződés megvolt egy nem T-com-os céggel csak ugye nem müködik az ADSL.

Tudom itt reklámnak heléye nincs, de akkor is azt kell mondjam, hogy mindenki addig kerülje el a T-com-ot ameddig teheti.

Felháboritónak találom azt is, hogy egy monopolhelyzetben levő cég, a díjak beszedésén túl semmit sem tesz a kiszolgáltatott emberekért, és a másik hogy ezt hagyák az illetékesek.
És bár mindenki kedves és "ennivaló" beszédű akkor azzal én nem érek semmit.

Azért ha van tanácsotok szivesen meghallgatom!

üdv
energo

Megj.: Ha azt irtam volna ide, amit érzek akkor az egész ki lenne csillagozva, de megpróbáltam nem munkát adni a mod-oknak.


pén. aug. 31, 2007 11:37
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 34 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség