Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 10:26



Hozzászólás a témához  [ 44 hozzászólás ] 
Hol és mikor korlátozzák a bittorrentet? 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 18, 2008 21:47
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Padlásszoba kicsi számítógépasztala
Hozzászólás Re: Hol és mikor korlátozzák a bittorrentet?
Sziasztok!
Tud valaki egy jó és megbízható magyar torrent meghívót?
(Egy unokatesóm már 1 éve igér egy meghívót...azóta is jön...Szóval most bennetek bízok!)
A netem nem túl jó (a valós feltöltés kb. 1 MByte/s, a letöltés kb. 15 MByte/s), ezért olyan torrentet keresek, ahol nem követelmény a jó internet kapcsolat. (Ha jól tudom a Sárkány torrentnél alap a jó gép és a jó net.)
Köszi előre is a segítséget!


kedd okt. 11, 2011 18:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Hol és mikor korlátozzák a bittorrentet?
VadGyermek írta:
Már régebb óta ki van írv az üzenőfalára, hogy megszűnik.
Most meg az van kiírva, hogy bezárt!
Akkor nyilván bezárt...


pén. máj. 27, 2011 17:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 18, 2008 21:47
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Padlásszoba kicsi számítógépasztala
Hozzászólás Re: Hol és mikor korlátozzák a bittorrentet?
Hali!
Tudom ez nem egészen ide tartozik, de a mai nappal megszünt XIDER torrent? (Már régebb óta ki van írv az üzenőfalára, hogy megszűnik.)
Köszi a megértéseteket!


pén. máj. 27, 2011 16:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Hol és mikor korlátozzák a bittorrentet?
Toni72 írta:
... nem pont torrentet, hanem BCDCről szokott töltögetni de valszeg egykutya mindegyik, nem? ...

Nem a név a lényeg, hanem a protokoll, amit használ az átvitel. Ezt figyeli a szolgáltató, és erre korlátoz, ha úgy látja hogy szükséges a többi felhasználó védelmében.


pén. nov. 26, 2010 9:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. nov. 22, 2010 8:46
Hozzászólások: 21
Hozzászólás Re: Hol és mikor korlátozzák a bittorrentet?
Laci_L írta:
Toni72 írta:
... orrba-szájba töltöget csúcssebességgel...

Torrentet? Mert azt korlátozzák állítólag. :shock:

Háát, nem pont torrentet, hanem BCDCről szokott töltögetni de valszeg egykutya mindegyik, nem? :mrgreen:


pén. nov. 26, 2010 8:42
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Hol és mikor korlátozzák a bittorrentet?
Priorizálják.
Ha olyan környéken lakik, ahol nem terhelt nagyon a hálózat vagy csak jó időszakot fogott ki, akkor tölthet maximumon.


hétf. nov. 22, 2010 17:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Hol és mikor korlátozzák a bittorrentet?
Toni72 írta:
... orrba-szájba töltöget csúcssebességgel...

Torrentet? Mert azt korlátozzák állítólag. :shock:


hétf. nov. 22, 2010 17:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Hol és mikor korlátozzák a bittorrentet?
Toni72 írta:
Ezt meg honnan szedtétek, egyik cimbimnek UPC fibernetes cucca van
Én pl 2008-ban személyesen tapasztaltam meg a p2p korlátozást. 3 napig telepítettem, ghostoltam oda-vissza mert nem értettem miért lassult be. Ügyfélszolgálat persze tagadott mindent. Még akkor is, amikor a hwsw fórumon már nyilvánvalóan megszellőztették a belsős fórumtagok. Nem az fájt, hogy korlátoztak, hanem hogy TAGADTÁK. Hónom alá vettem a redvás modemjüket és leadtam az ügyfélszolgálaton. Azóta nem tudom mi van az UPC-vel...


hétf. nov. 22, 2010 16:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. nov. 22, 2010 8:46
Hozzászólások: 21
Hozzászólás Re: Hol és mikor korlátozzák a bittorrentet?
Ezt meg honnan szedtétek, egyik cimbimnek UPC fibernetes cucca van és orrba-szájba töltöget csúcssebességgel. Akkor ez most hogy van? :lol:


hétf. nov. 22, 2010 14:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
T68m írta:
... Ezt más jogszabályokból kell levezetni...

Hát ez az. :shock:

Mi így vezetjük le, az UPC meg úgy. És az erősebb kutya fog dugni. :D


kedd máj. 27, 2008 20:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Ilyen rendelet nincs. Nem gondolod, hogy jogászok ilyesmivel foglalkoznak.


mármint a törvényalkotók és hozók. Egyébként igazad van, tényleg nincs olyan rendelet, hogy a p2p ellenőrzése és korlátozása tilos. Ezt más jogszabályokból kell levezetni. Mint ahogy nincs felsorolva az emberölés összes vállfajának a tilalma se, bár ez most biztos meg fogja lepni MH-t! 8)


kedd máj. 27, 2008 20:08
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ilyen rendelet nincs. Nem gondolod, hogy jogászok ilyesmivel foglalkoznak.

Van az a szemét ÁSZF nevű sokoldalas szabályzat, ami a szerződés része, és jól képzett, jól fizetett jogászok csapata írja.

A mezei előfizető meg vagy elfogadja, vagy nem. Ha nem, nincs szolgáltatás.
Pont olyan, mint bármelyik telepítő. Csak akkor tudod folytatni, ha elfogadod az egész szerződést, ha nem akkor kilép, és kész.


kedd máj. 27, 2008 19:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
T68m írta:
Squito írta:
Tom-y írta:
Az egésszel az a baj,hogy a UPC nem tájékoztatja korrektül a nagyérdemût.A reklámjaiban egy szó sem esik a priorizálásról.Repkednek a 10Mbitek,közben torrenten az 1/10-e jön csak.Nincs pontos érték meghatározva.Ettõl-eddig,ennyivel csökkentjük.
Szerzõdést kötsz, nem reklámot. Ha a szerzõdésben van ilyesmi (priorizálás) és te nem kérdezel rá, hogy az pontosan micsoda, akkor az már a te hibád.


erre mondtam már rengetegszer, hogy azért a törvényeket, a jogszabályokat is be kell tartani. A szerzõdésnek és a szerzõdékötésnek meg kell felelni azoknak.


Na akkor kérünk konkrét paragrafusst,ami egyértelmûen megtiltja az internetszolgálttatónak,hogy "diszkrimináljon" a hálózatán folyó tevékenységek és egyes adatátviteli módok közt.
Nos? :D :D


ELVTÁRSAM!

Ha esetleg benéztél és olvastál VOLNA a mobilos internetes topicban, akkor fel sem tetted volna provokatív kérdésed. De, hogy okosodjál, itt van, nesze:

btk 178. § (1) Aki másnak közlést tartalmazó zárt küldeményét, a tartalmának megismerése végett felbontja, megszerzi, vagy ilyen célból illetéktelen személynek átadja, úgyszintén aki távközlési berendezés útján továbbított közleményt kifürkész, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és pénzbüntetéssel büntetendő.

178/A. § (1) Aki magántitok jogosulatlan megismerése céljából
c) másnak közlést tartalmazó zárt küldeményét felbontja vagy megszerzi, és annak tartalmát technikai eszközzel rögzíti,
d) hírközlő berendezés útján, illetőleg számítástechnikai rendszeren másnak továbbított közleményt, adatot kifürkész, és az észlelteket technikai eszközzel rögzíti,
bűntettet követ el, és öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

tehát nem egyszerűen jogsértő, hanem kifejezetten bűncselekményt követ el az upc és tsai.

továbbá tpvt
11. § (1) Tilos a vállalkozások közötti megállapodás és összehangolt magatartás, valamint a vállalkozások társadalmi szervezetének, a köztestületnek, az egyesülésnek és más hasonló szervezetnek a döntése (a továbbiakban együtt: megállapodás), amely a gazdasági verseny megakadályozását, korlátozását vagy torzítását célozza, vagy ilyen hatást fejthet, illetve fejt ki. Nem minősül ilyennek a megállapodás, ha egymástól nem független vállalkozások között jön létre.
g) arra az esetre, ha azonos értékű vagy jellegű ügyletek tekintetében az üzletfeleket megkülönböztetik, ideértve olyan árak, fizetési határidők, megkülönböztető eladási vagy vételi feltételek vagy módszerek alkalmazását, amelyek egyes üzletfeleknek hátrányt okoznak a versenyben;

21. § Tilos a gazdasági erőfölénnyel visszaélni, így különösen:
g) azonos értékű vagy jellegű ügyletek esetén az üzletfeleket indokolatlanul megkülönböztetni, ideértve olyan árak, fizetési határidők, megkülönböztető eladási vagy vételi feltételek vagy módszerek alkalmazását, amelyek egyes üzletfeleknek hátrányt okoznak a versenyben;

bár ez esetkben lehet arra hivatkozni, hogy az (egyéni) fogyasztót nem éri vesenyhátrány, ha nem tudja használni a torrentet, azonban a torrent korlátozást - tudtommal - nem csak egyéni, hanem minden, tehát üzleti felhasználóra is kiterjed.


kedd máj. 27, 2008 19:43
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Na akkor kérünk konkrét paragrafusst,ami egyértelműen megtiltja az internetszolgálttatónak,hogy "diszkrimináljon" a hálózatán folyó tevékenységek és egyes adatátviteli módok közt.
Nos? :D :D
Ez engem is érdekelne ;)


kedd máj. 27, 2008 19:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
T68m írta:
Squito írta:
Tom-y írta:
Az egésszel az a baj,hogy a UPC nem tájékoztatja korrektül a nagyérdeműt.A reklámjaiban egy szó sem esik a priorizálásról.Repkednek a 10Mbitek,közben torrenten az 1/10-e jön csak.Nincs pontos érték meghatározva.Ettől-eddig,ennyivel csökkentjük.
Szerződést kötsz, nem reklámot. Ha a szerződésben van ilyesmi (priorizálás) és te nem kérdezel rá, hogy az pontosan micsoda, akkor az már a te hibád.


erre mondtam már rengetegszer, hogy azért a törvényeket, a jogszabályokat is be kell tartani. A szerződésnek és a szerződékötésnek meg kell felelni azoknak.


Na akkor kérünk konkrét paragrafusst,ami egyértelműen megtiltja az internetszolgálttatónak,hogy "diszkrimináljon" a hálózatán folyó tevékenységek és egyes adatátviteli módok közt.
Nos? :D :D


kedd máj. 27, 2008 18:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Squito írta:
Tom-y írta:
Ha a szerződésben van ilyesmi (priorizálás) és te nem kérdezel rá, hogy az pontosan micsoda, akkor az már a te hibád.
Én megkérdeztem. És akkor mi van? Egyszerűen hazudtak! Amikor kezdődött a p2p korlát szóban és cseten is (képernyőképem van róla) rákérdeztem. Tök egyértelműen azt válaszolták, hogy csak ideiglenesen korlátoznak, amíg (pár hónap múlva) megtörténik a hálózat hardveres fejlesztése. Nos ez a hw fejlesztés abból állt, hogy vásároltak hálózat managelő eszközöket amivel lenyomják a p2p-t és magmaradt a korlátozás. Persze joguk van hazudni, kit érdekel. Nekem meg lejárt a hűségem és elköszöntem. Az sem érdekel senkit. Minden maradt a régiben...


kedd máj. 27, 2008 16:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Squito írta:
Tom-y írta:
Az egésszel az a baj,hogy a UPC nem tájékoztatja korrektül a nagyérdemût.A reklámjaiban egy szó sem esik a priorizálásról.Repkednek a 10Mbitek,közben torrenten az 1/10-e jön csak.Nincs pontos érték meghatározva.Ettõl-eddig,ennyivel csökkentjük.
Szerzõdést kötsz, nem reklámot. Ha a szerzõdésben van ilyesmi (priorizálás) és te nem kérdezel rá, hogy az pontosan micsoda, akkor az már a te hibád.


erre mondtam már rengetegszer, hogy azért a törvényeket, a jogszabályokat is be kell tartani. A szerződésnek és a szerződékötésnek meg kell felelni azoknak.


kedd máj. 27, 2008 15:53
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Tom-y írta:
Az egésszel az a baj,hogy a UPC nem tájékoztatja korrektül a nagyérdeműt.A reklámjaiban egy szó sem esik a priorizálásról.Repkednek a 10Mbitek,közben torrenten az 1/10-e jön csak.Nincs pontos érték meghatározva.Ettől-eddig,ennyivel csökkentjük.
Szerződést kötsz, nem reklámot. Ha a szerződésben van ilyesmi (priorizálás) és te nem kérdezel rá, hogy az pontosan micsoda, akkor az már a te hibád.

Naív az, aki egy ekkora cégtől azt reméli, hogy nem b*ssza át és emberségesen bánik vele. Add a pénzt és köszönd meg hogy kapsz egyáltalán valamit te kis féreg. Legalábbis valami ilyesmi lehet a cég filozófiája. :roll:


kedd máj. 27, 2008 15:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
:D


hétf. máj. 26, 2008 19:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Az UPC-vel (és a méltó társával a T-vel) úgysem lehet semmit sem csinálni. Akkora a cég, hogy egy néhány tízmilliós büntetésre magasról tojik. Bõven beszedi az elõfizetõktõl. Mondjuk ha a GVH egy 5-10 milliárdos bírsággal sújtaná, az már húzós lenne (egybõl letennék egy extra sört ünneplés képpen).


szeretnék már berúgni (veled együtt) ennek örömére! :wink:


hétf. máj. 26, 2008 19:45
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Az UPC-vel (és a méltó társával a T-vel) úgysem lehet semmit sem csinálni. Akkora a cég, hogy egy néhány tízmilliós büntetésre magasról tojik. Bőven beszedi az előfizetőktől. Mondjuk ha a GVH egy 5-10 milliárdos bírsággal sújtaná, az már húzós lenne (egyből letennék egy extra sört ünneplés képpen). Csakhogy ez nem fog megtörténni. Mármint a büntetés. :D


hétf. máj. 26, 2008 18:25
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Itt-ott,amott
Hozzászólás 
energoman írta:
Tegnap csak egyszerűen beütöttem a gulgliba hogy "p2p adatforgalom" és csak ugy ontotta a megoldásokat. A titkositás nem csak az UPC-nél érvényes én szeméyly szerint egy teljesen más hálón használom.

Megj.: és nem kifejezetten az illegális le/feltöltésekről van itt szó, itt a lényeg hogy mi a jogod ahhoz amit vásárolsz, tehát a sávszélesség!

Elég baj az,hogy mindenféle trükkökkel lehet csak normálisan használni a netet.Fejlesszenek,ne korlátozzanak.Ennyire egyszerű.


hétf. máj. 26, 2008 16:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Tegnap csak egyszerűen beütöttem a gulgliba hogy "p2p adatforgalom" és csak ugy ontotta a megoldásokat. A titkositás nem csak az UPC-nél érvényes én szeméyly szerint egy teljesen más hálón használom.

Megj.: és nem kifejezetten az illegális le/feltöltésekről van itt szó, itt a lényeg hogy mi a jogod ahhoz amit vásárolsz, tehát a sávszélesség!


hétf. máj. 26, 2008 12:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Valahol elhangzott itt a Fórumon, hogy a legújabb verziójú uTorrent már átveri valahogy az UPC-t ebben a témában. :shock:


hétf. máj. 26, 2008 8:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Itt-ott,amott
Hozzászólás 
Az egésszel az a baj,hogy a UPC nem tájékoztatja korrektül a nagyérdeműt.A reklámjaiban egy szó sem esik a priorizálásról.Repkednek a 10Mbitek,közben torrenten az 1/10-e jön csak.Nincs pontos érték meghatározva.Ettől-eddig,ennyivel csökkentjük.
Mióta a Digikábeles LAN internetem van,ilyen problémám nincsen.


hétf. máj. 26, 2008 5:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 17:11
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Már nem Budapest
Hozzászólás 
A lényeg az hogy már nem INTRANET-ről internettezek! :D

Viszont 1 hónapig 2x fizetek... :(


hétf. máj. 26, 2008 5:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Mégegyszerűbb havi 5-13ezer forintért seed szervert bérelni és onnan (FTP) letölteni az anyagot.
Mivel hivatalos sávszélteszttel bebizonyítják, hogy simán megvan a minimum, ezért nincs mit tenni. Persze mehetsz a fogyisokhoz, hogy te nem tudod a legújabb filmeket meg játékokat letölteni innen és onnan...


vas. máj. 25, 2008 22:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
megj!
ok de nem egyszerübb szoftveresen megoldani a dolgot? és az olcsóbb szolgáltatónál maradni!
nekem itt adtak ötlet vag 2 hónapja és azóta 1M le meg 1M fe sávszélem van wifin
ja és nincs lehetőségem szolgáltatótváltani


vas. máj. 25, 2008 21:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
energoman írta:
GERINC_SÁVSZÉLESSÉG és ha ezt nem tudja teljesiteni a szolgáltató akkor jól megvágni rengeteg büntetésre.
Nem túl jól példálóztok, mert a UPC nem sávszélt korlátoz, hanem a p2p adatforgalmat priorizálja. De ezt olyan sikerrel, hogy 50 seeder, 50 lecher és hozzám nem kapcsolódik senki. Gyakorlatilag tökéletes korlátozásnak látszik - még ha nem is az. Egyszerűen nem tudom visszaseedelni a letöltött anyagot. (Illetve most már igen. Nem a pereskedést választottam, hanem szolgáltatót váltottam :P ) Az automatás példánál maradva ez olyan, hogy a falban ott a 230 V, tudsz vele világítani, főzni, mosni, de a DVD másoló nem megy, mert az áramszolgáltató figyeli az elektron csomagokat és korlátozza a te korlátlan villanyod felhasználhatóságát - "a többi felhasználó érdekében".


vas. máj. 25, 2008 20:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
már egy kicsit tulfilóztátok a témát, ennyire azért nem bonyolult csaka bizonyitás nehézkes, de Laci_l példálya tökéletes az egészre. Itt csakis a szerződés lehet ami segithet és legfeljebb tesztnek egy stabil elérési pont.
Sajnos a szerződésben a sávszélesség ugye korlátok kőzé szorul amenyiben a minimumot teljesítik akkor nem szolhatunk semmit, és itt nem általány vagy átlagról kell beszélni, hanem itt a pilanatnyi sévszél a lényeg.
Mert ha nekem szükségem van mondjuk xkBit feltöltésre (itt a minimumra gondolok) és ez a sávszél kell ahhoz hogy nekem folymatos képet küldjön egy webkamról a világ végéről akkor annak annyival menni kell, de ha adatokat kell rögzitenem egy helyről a másikra folyamatosan, akkor is hasonló a helyzet.
Nemtudom csinált e olyat hirközlési hatóság hogy egyszerüen csinál egy számolást, miszerint:
szumma(FELHASZÁLÓK_SZÁMA(elérési pontonként) x MINIMÁLIS_SÁVSZÉLESSÉG (elérési pontonként)) = GERINC_SÁVSZÉLESSÉG
és ha ezt nem tudja teljesiteni a szolgáltató akkor jól megvágni rengeteg büntetésre.
A szolgáltatók is veszik a sávszélességet tehát számlával tudják igazolni!
A villamos példát előhozva itt annyi a kapcsolat, hogy létezik a beépített teljesitmény ami a 100%ot jelenti de az erőművek összességében ugye a napi ingadozásnak megfelelően átlagban 60%-on mennek.

Mi meg legfeljebb ha azt tapasztaljuk hogy nem megy a letöltés akkor szolhatunk a fogyivédőknek hogy ez van és megkérdezhetjük hogy ezt mi módon bizonyithatjuk vagy mi kell ehhez.

Hogy milye adatot és honna töltünk le azt csak akkor láthatják ha kutakodnak a személyes adataid között az pedig tudtommal nem törvényes de nem tudom pontosan.
Ja és én senkinek sem adtam az IP cimemet, szóval bárkinek is van meg azt nem jogosan ismeri. Tehát amennyiben használja akkor azt jogtalanul teszi mert én nem adtam rá jogosultságot.
:)
sziasztok


vas. máj. 25, 2008 19:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Squito írta:
mi van ha azt mondja az elmû, hogy te másolt DVD-t akarsz nézni a tv-n, ezért leveszik a 220V-t 100V-ra?


igen, kábé most ez a helyzet. És sokan ezt szó nélkül elfogadják...


vas. máj. 25, 2008 19:16
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Viszont amennyiben a sebesség a minimumot eléri, akkor nem hibásak. De ha mégis alámennének, akkor se tehetsz semmit, mert egyébként meg megkapod a sebességet általánosságban véve, hiszen ha kijönnek hozzád és sebességtesztet végeznek, akkor közel max sebesség jön ki. És mi van akkor, ha legális anyagot töltök le/fel torrenten keresztül? Talán be kell mennem hozzájuk, hogy 'kicseréljék a biztosítékot'? Mellesleg - hogy Laci_L példájánál maradjunk - mi van ha azt mondja az elmű, hogy te másolt DVD-t akarsz nézni a tv-n, ezért leveszik a 220V-t 100V-ra?


vas. máj. 25, 2008 19:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Nem védeni akarom az UPC-t, mert nagyon útálom az egész bagázst, de hadd írjak egy példát, még ha sántit is némileg:

A villanyórán is van egy automata (mondjuk 25A), aminél többet nem tudsz kivenni a hálózatból. És nem csak biztonsági okból, hanem azért, hogy másnak is maradjon. Ha új belépõ vagy, lehet hogy nem is kapsz 25A-re (vagy még többre) engedélyt, mert "betelt" a hálózat.

Hát itt is valami hasonló van.


a példád sántít. Ott ugyanis arra szerződtél, hogy 25A-nál többet nem veszel ki, ezért van ott a 25A-s biztosíték. (egyébként maga a hasonlat találó, mivel az "A", az áramerősség az időegység alatt átfolyó töltések mennyisége, a netezése sebesség pedig nem más, mint az időegység alatt átfolyó bitek száma)

Tehát, az elműnél arra szerződtél, hogy neked biztosítanak másodpercenként 25C átfolyó áramot. ÉS NEM ARRA SZERZŐDTÉL, HOGYHA ŐK ÚGY GONDOLJÁK, AKKOR AZT TETSZÉS SZERINT CSÖKKENTIK - átmennek áramgenertátorba.
A UPC pedig arra szerződik, hogy neked biztosítanak pl. 10Mb/s adatforgalmat. És az elművel szemben a hálózatukat alulméretezik, és ha elkezdi mindenki kivenni a 10Mb/s-t, akkor azt már nem tudják biztosítani.


vas. máj. 25, 2008 17:49
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Nem védeni akarom az UPC-t, mert nagyon útálom az egész bagázst, de hadd írjak egy példát, még ha sántit is némileg:

A villanyórán is van egy automata (mondjuk 25A), aminél többet nem tudsz kivenni a hálózatból. És nem csak biztonsági okból, hanem azért, hogy másnak is maradjon. Ha új belépő vagy, lehet hogy nem is kapsz 25A-re (vagy még többre) engedélyt, mert "betelt" a hálózat.

Hát itt is valami hasonló van.


vas. máj. 25, 2008 17:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
És persze ki dönti el, hogy neked - előfizetőnek - mi a jó... hát nem te!!


szomb. máj. 24, 2008 22:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Itt-ott,amott
Hozzászólás 
Az ÁFSZ elég homályosan fogalmaz a priorizálással kapcsolatosan.Idézet:

"A szolgáltató a upc internet szolgáltatási csomagok tekintetében olyan
hálózatkezelési rendszert alkalmaz, amely a szűkös kapacitású erőforrások
- a szolgáltató hálózata
biztonságának fenntartása és az előfizetők közössége érdekeinek elsődlegességén alapuló – hatékony
kihasználását teszi lehetővé."


Nesze semmi dugd meg jól.Erre aztán lehet alapozni.Tapasztalatom szerint a csúcsidőszakban full behúzzák a kéziféket.Megy kétpofára a reklám,a technikát meg nem akaródzik fejleszteni.
Még jó,hogy a Diginél vagyok. :lol:


szomb. máj. 24, 2008 20:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 17:11
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Már nem Budapest
Hozzászólás 
Én ezért váltottam ISP-t "lassabbra" drágábbra!

Igaz hogy minden gyorsabban működik...

UI:

És végre nem kell SSH Tunelingeznem...


szomb. máj. 24, 2008 19:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Miért ne tehetnék? Õk szolgáltatnak,te elfogadod a szolgáltatást.Ha nem fogadod el,nem vagy köteles igénybe venni.


Olyanokról, mint jogszabályok, azon belül is: törvények, még nem hallottál, ugye?


pén. máj. 23, 2008 14:55
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Miért ne tehetnék? Ők szolgáltatnak,te elfogadod a szolgáltatást.Ha nem fogadod el,nem vagy köteles igénybe venni.


pén. máj. 23, 2008 14:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
És hogy tehetik ezt meg?? És ha legális dolgot akarok tölteni??


csüt. máj. 22, 2008 23:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
161588 írta:
Nem csak Amerikában van korlát.Itt Magyarországon a UPC is keményen korlátoz csúcsidőben.Torrentre,dc-re tökéletesen használhatatlan.



Priorizál :P


csüt. máj. 22, 2008 22:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 287
Hozzászólás 
Idézet:
Szerencsére a jelenség egyelőre szinte kizárólag az Egyesült Államokban mutatkozik, az öreg kontinensen még nem jellemző a peer to peer technika „megrendszabályozása”.


Ez totál hülyeség. Igazából amcsiban az egész sávszél menedzselés dolog elég friss, csak az elmúlt fél-egy évben jött elő, azóta viszont ezzel van teli a világsajtó. Mert ugye tudjuk a világ amerika körül forog, más ország nem is létezik, főleg amerikai szemmel. Szóval sírják bánatukat netszerte, pedgi világszerte más országokban ez jóval régebb óta így megy. Európában nagyon sok országban évek óta sávszél menedzselik a hálózataikat a szolgáltatók. Főleg a p2p forgalmat, mivel az teszi ki a forgalom igen jelentős részét, miközben a felhasználó tábor csak egy kis része köthető ahhoz a forgalom. De ez ugyanígy van dél-amerikában és ázsiában valamint ausztráliában is. Sőt amcsik északi szomszédai a Kanadábaik talán a legkorábbi alkalmazói voltak ennek a technológiának, minimum 3-4 év óta.

Szóval nincs itt semmi új a nap alatt, csak az amcsik szeretik beállítani magukat úgy mint a világ közepe.

Idézet:
Összesen kilenc amerikai ISP-t találtak a német intézetnél érintettnek a kérdésben; a világon pedig tizenhárom szolgáltatóról állítják az intézet kutatói, hogy valamilyen szinten blokkolják a bittorrent adatforgalmat.


Ugyan már. Pl. angliában hosszú évek óta szinte az összes ADSL és kábelnet szolgáltató használ sávszél szabályozást, különösen a p2p menedzselését csúcsidőben. Csak ott könnyen lehetne találni több mint 13 szolgáltatót, világszerte meg akár sok százat is.


csüt. máj. 22, 2008 10:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Itt-ott,amott
Hozzászólás 
Nem csak Amerikában van korlát.Itt Magyarországon a UPC is keményen korlátoz csúcsidőben.Torrentre,dc-re tökéletesen használhatatlan.


csüt. máj. 22, 2008 5:30
Profil Privát üzenet küldése
bot
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 858
Hozzászólás Hol és mikor korlátozzák a bittorrentet?
Térkép az Internet-szolgáltatókról. http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=111174


csüt. máj. 22, 2008 5:30
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 44 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség