Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 9:07



Hozzászólás a témához  [ 501 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő
Internet kapcsolat gondok 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Alattomos dolog, mi is (a cég) szívunk vele rendesen.
Legyen nagyobb szerencséd az új kábellel.


szer. szept. 06, 2023 22:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Meg van a hiba.
Régi cat6 -os kabelem vissza raktam ahogy mondtad.
És az a gond.
Tönkre ment az alig pár hónapos kábel.
Most rendeltem cat8 -at kettőt.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget


szer. szept. 06, 2023 20:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
A gép és a konzolok messze vannak a router től
Azért lett így, hogy csak 1 hosszú kábel legyen.
Kábel lett cserélve.
Ha rossz vmi akkor az a switch.


szer. szept. 06, 2023 15:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Ilyen akkor fordul elő, ha a csatlakozó gép nem képes gigás sebességre, vagy képes rá, de valami fizikailag korlátozza (leggyakrabban a hibás patchkábel vagy csatlakozó).

Kell mindenképpen a switch? Nem lehet a gépet közvetlenül a routerre csatlakoztatni?
Csak mert úgy látom van neki szabad LAN portja. Én megpróbálnám direktben. Ha úgy sem jó, akkor kábelcsere.


szer. szept. 06, 2023 14:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Ma olyan történt ami még nem volt.
Nem tudom visszaállítani a sebességet.
Router beállításaiban látni hogy a router korlátozta le
https://cdn.rios.hu/dl/upc/2023-09/521923_img_20230906_111316647.jpg
Hiába állítottam auto -rol 1000Mbps full -ra akkor is 100 marad.
Nem tudom miért.
Újra indítottam mindent és nem
Router legfrissebb firmware -ja van.


szer. szept. 06, 2023 12:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Hmm. Ez esetben én megcserélném a két gépet (ha megoldható), hogy fordítva legyenek a switcheken. Ha így is belassul, akkor a géppel van probléma.


szer. szept. 06, 2023 9:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Először is köszönöm szépen a választ

Nincs kontakt hiba. Lecseréltem a kábeleket cat7 -re.
Dugtam máshova.

Router-en 2 ugyanolyan switch van. Csak az egyikkel van gond. Másiknál nem jelentkezik ilyen probléma.
Switch nek nincs firmware ja /sehol se találtam/. Tplink ls108g mind a két switch.

Több dolog van rajta /konzolok/, de csak 1et használok. A többi ki van kapcsolva./nem alvóban/ Nincs torrent a pc-n, játékra van, meg youtube ra.

A másik switch en a tanuló gépem van.

Mindig ugyanannyira esik le a net 70-re.
Nem 100, nem 60, nem 80, hanem 70-75-re.
Ez a fura.

Kontakt hiba, letöltés stb nem minden esetben ugyanannyira fogná vissza. Szerintem.


kedd szept. 05, 2023 22:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Így látatlanban ezek jutnak eszembe, ami hibaforrás lehet:
1. Kontakt hibás a kábel a router és a switch között. Ha megmozgatod átmenetileg jobb lesz, de az érintkezés nem jó, ezért a hiba visszatér. Újraindításnál attól lehet jó hosszabb ideig, mert törlődnek a hiba-számlálók. Kábel csere vagy a csatlakozók megtisztítása segíthet.
2. Hibás a szoftver a switchben vagy a routerben. Mondjuk ezt tartom a legkevésbé valószínűnek, de esetleg érdemes lenne utánanézni van-e firmware frissítés hozzájuk.
3. Gondolom a switch azért kell, mert a routernek nincs elég LAN portja, vagyis a switchen is több gép lóg. Ha valamelyik leterheli a hálózatot, akkor elveszi a sávszélességet a többi elől. Ezen segíthet egy jó QoS konfiguráció, persze csak ha a router és a gépek is támogatják, de tartós leterhelésnél (sok torrent, stb.) az sem segít túl sokat. Sebesség mérés mellett egyenként lehúzva a többi gépet kiderülhet melyik viszi el a netet.

[Amit a PC (windows?) sebességnek mutat, az csak az interfész sebessége, gyakorlatilag a PC és a switch közti átvitel.]


kedd szept. 05, 2023 21:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Hello
Hálózatom: szolgáltató hub -> router ac1750 -> switch tp link ls108g -> pc
A pc-n random időnként lecsökken a sebesség 70 -re , 400 -rol.
Nem tudom miért.
Ha kihúzom a router -> switch kábelt és vissza dugom akkor ismét jó pár napig.
Ha a routert és a switch-et is újra indítom akkor pár hétig jó.
PC-n beállításokban a hálózat sebesség 1000Mbps -t mutat.
Miért lassul be a net?


kedd szept. 05, 2023 18:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Köszönöm a választ.
Nagyon szép ez a hibalista, úgyhogy inkább egy másik wifikártyát próbálok.
A dolog érdekessége, hogy két másik teljesen ugyanilyn gépen nincs semmi probléma.
Három azonos típusú laptop közül egy megy kettőn nem.

(Most műszakiztattam, van egy 34 éves veterán autóm összesen 68 ezer kilométerrel.
Valahogy szeretem a retro dolgokat...)


kedd júl. 19, 2022 16:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Supervisor írta:
Mi lehet a hiba, mit rontok el?

A veterán autókat általában kiállítani viszik, nem közlekedésre használják. 8)

Egyébként egy csomó helyen lehet hiba. Ami hirtelen eszembe jut:
- valahogy mégiscsak hibás a beírt jelszó
- zavarja valami a rádiós kapcsolatot (routeren váltás egy másik csatornára)
- sérült a konfiguráció (parancssorba: netsh winsock reset, aztán reboot)
- el van állítódva a gép órája vagy időzónája
- hibás valamelyik kriptográfiai modul (sfc /scannow)
- a router/hotspot nem enged csatlakozni
- policy tiltja a csatlakozást a gépen
- érvénytelen fix IP konfiguráció (átállítani DHCP-re)
- bekavar az IPv6 (Hmm, Win7 alatt?)
- csatorna sávszélesség hiba (pl. a router 40 MHz, az adapter meg csak 20 MHz)
- hálózati hibaelhárító? (Oké, nekem még soha nem javított ki hibát)
- ...


kedd júl. 19, 2022 14:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
USB 2.0 wireless 802.IIN 900 Mbps antennával Win7 alatt szeretnék létrehozni wifi kapcsolatot asztali gépen de a végeredmény mindig az, hogy a Windows nem tud csatlakozni a hálózathoz.
Észleli a halózatot beírom a jelszót de nem jön létre a csatlakozás. Egy másik ugyanilyen asztali gépen és laptopon meg rendben működk.
Próbáltam más ugyanilyen új antennával de ugyanez az eredmény, nem tud csatlakozni.
Mi lehet a hiba, mit rontok el?


hétf. júl. 18, 2022 17:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Akkor mégis Lacinak volt igaza, és nem kellett ezzel Amerikáig menni.
Még akartam is egy olyat írni eleinte, ha világméretű gond lenne, arról jönnének a cikkek hamarosan. Nem jöttek.
Mondjuk én a magyar (Vodafone) problémáról is csak itt olvastam, tőled.


hétf. jan. 17, 2022 19:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Prohardveres fórumlakók szerint a Vodafone útválasztója akadt össze a Cloudflare címeivel, és emiatt sokaknál nem működtek a google szolgáltatások.


hétf. jan. 17, 2022 10:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
A Telekommal nem valószínű, hogy összefügg.
Ahogy nbela írta, nála úgy tűnt, hogy az elsődlegesnek beállított Cloudflare DNS szerver (1.1.1.1) nem tudta feloldani egy ideig a Google domain neveit. És csak azokat.
Ahogy a Google-t állította be elsődlegesnek, már nem volt semmi gond.
Valami zavar volt az Erőben... :wink:


vas. jan. 16, 2022 15:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
nbela írta:
... Ez volt a kényszerített DNS beállításom a routerben: DNS1=1.1.1.1 és DNS2=8.8.8.8 ...

Nekem is így van, és ugyanebben a sorrendben (a kisebb elől :) ), de ma semmi gondot nem láttam. Nálam Telekom kábeles internet van. Lehet, hogy evvel is összefügg?


szomb. jan. 15, 2022 21:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Szervusztok!

Ma egész nap bajom volt az Internettel. Például a Goggle nem, vagy akadozva volt csak elérhető. Asztali gépen és mobilon is. Más lapok általában működtek. A Gmailt csak alkalmazással tudtam elérni, webesen nem. A mobil a wifi kapcsolódáskor azt írta, hogy kapcsolódott, de nincs Internet. De volt rajta net, csak a google nem működött. A Youtube is akadozott. Vodafone TV boxban a Youtube szolgáltatás nem működött, csak karikázott az indításnál. Már hívni akartam az ügyfélszolgát, de mivel DNS-re gyanakodtam, hát kipróbáltam. Ez volt a kényszerített DNS beállításom a routerben: DNS1=1.1.1.1 és DNS2=8.8.8.8

Megcseréltem a kettőt, és azóta minden rendben működik. ]:-> :potyog: Akkor ez most micsoda? Háború a Cloudflare és a Google között. Vagy valami támadás? Vagy egy hiba, amit egész nap nem bírtak javítani?


pén. jan. 14, 2022 21:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Természetesen ami a router közelében van (pl. NAS) az vezetékesen csatlakozik. Ha most újítanám fel a házat, akkor be lenne építve minden szobában legalább 2 ethernet port. Talán még a fürdőben is. :D
De utólag vezetékezni nem egyszerű, szem előtt tartva, hogy most nem akarunk sem falat bontani, sem hasra esni a vezetékekben.

Az elmúlt 15 évben abszolút jól teljesített a wifi, a tavalyi és idei kijárási korlátozás és digitális oktatás alatt egyszerre lógott rajta 5 notebook meg 6 mobil, amiket szinte folyamatosan használtunk is.
A router a másik szobában van, egy 40 centis téglafal választ el tőle és az ajtó sem arra nyílik. Most mértem a gépen 280 Mbps sávszélességet (az előző képen látszik, hogy a mobil 585 Mbps-t mért a router felől, pár perce meg 866-ot), ami bőven sokszorosa a szükségesnek. Emiatt nem állok neki falat fúrni.


kedd szept. 07, 2021 16:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
vackor írta:
... internetre pedig wifin csatlakozik. ...

Miért is? Lakáson belül? Néhány méter kábel helyett átalakítani RF átvitelre, majd vissza. Amikor ott a kábel 100% biztonsággal. Csak szívás lehet a rádiós átvitellel.
A rádiós egeret sem fogom megérteni mire jó. Az egér mindenképpen ott van a képernyő (azaz a gép) közelében. Egy méter drótot kiváltani RF átvitellel? Talán egy esetben lehet oka: egyetemi előadóterem, ahol tényleg messzebb lehet a gép. De otthon? :shock:

Visszatérve: kösd össze kábellel. Nehezen tudok olyan szituációt, ahol nem lehet megcsinálni. Pl át kell fúrni egy vastag falat. De azon a WiFi sem megy át mosolyogva. Nekem van 1m hosszú Hilti fúróm, mindent átvisz.


kedd szept. 07, 2021 15:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Érdekes hibába sikerült megint belefutnom. Van a gépen Windows és Linux, internetre pedig wifin csatlakozik. Linux alatt napok óta azzal küzdök, hogy a kapcsolat nagyon durván belassul. Általában 2-3 Mbps között van, de mértem már 0.4 Mbps, meg kerek 0 Mbps-t is. Youtube videózás közben tűnt fel, hogy akadozik a lejátszás, meg időnként átvált 360p-re. Eleinte a routerre gyanakodtam, mert az újraindítása után fél percig jó volt, utána megint jött a lassulás. De amikor csináltam egy wifi ki-/bekapcsolást, utána megint felgyorsult, fél perc után megint csiga. Ezek szerint nem a router, hanem a gép lehet a ludas.

Ezt a gyanút erősítette az is, hogy nemrég volt Linux kernel frissítés, illetve Windows alatt hasonló hiba nem jelentkezett. Kipróbáltam több régi kernelt, mindegyikkel belassult. Még az áprilisban kiadott live telepítővel is. Az is feltűnt, hogy a kapcsolatnál azt jelezte, hogy nagyon gyenge a jel. Windows alatt viszont ment simán. Egészen ma reggelig, akkor az is megadta magát. Hardver hiba lenne? Akkor nem ment volna windows alatt sem. Előkaptam a mobilt, azon belül is a Wifi Analyzer-t. Csak nem valamelyik szomszéd wifije zavarja? Nem, semmi mást nem jelzett a közelben. Azért próbaképpen átraktam a 44-es csatornáról a 112-re, és mi történt? Száguld. Gyorsabban mint előtte!

Mi történhetett? Szerintem valami zavarja a 44-es csatornát, de nem egy másik wifi. Hogy Windows alatt miért működött akkor is, amikor Linux alatt nem? Talán a Windows driver érzékelte a zavarást és nagyobb teljesítményre kapcsolt. Néhány alkalommal azért Windows alatt is előfordult, hogy percekig botrányosan lassú volt, én meg szidtam a szolgáltatót... Lényeg hogy most már nagyjából sejtem mi történhetett, és sikerült megoldani (kopp-kopp), de azért jó néhány nap bosszúságot okozott.

Kép


kedd szept. 07, 2021 10:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
JUHÉ! MEGOLDÓDOTT!

A NOD9 csinálta a hibát! Uninstalláltam a 9-es NOD-ot, visszaraktam a 8-ast, és -láss csodát- minden rendeben van. :D
Az bosszant, hogy a NOD9 alapbeállításban hogy csinálhat ilyet? Ők nem néznek Youtube-ot? Holnap megkeresem őket, nyilván lesz olyan beállítás, ami jó lesz.

Mindenkinek köszi a segítséget.


csüt. márc. 31, 2016 18:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Firefox: Még az lett volna a javaslatom, hogy mentsd a régi profilt, és törölj ki mindent, hogy teljesen tiszta lappal induljon.

Winfax: A nem létező eljárás valamilyen dll hibára utal. Azt persze nem mondja meg, hogy melyikről van szó. Lehet, hogy a kérdéses dll-t valami felülírta egy régebbi verzióval, vagy több példány is létezik belőle, és nem a megfelelőt tölti be a Windows. Próbálj meg egy újratelepítést (a windows összetevőknél eltávolítani és visszarakni), akkor frissítenie kell minden szükséges dll-t.


szer. márc. 30, 2016 21:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
A ping -t 8.8.8.8 válaszok legrosszabb értéke 17 (30 mp alatt).

Az újabb fejlemény: vissza ghostoltam az előző, utolsó mentést (3 napos). Amúgy ebből mentettem el Mozbackup-pal a FF összes beállítását és tartalmát. Ezt raktam vissza a hibásnak tűnőre ahol a FF is ugyanaz a verzió. És ebben a régebbi Win verzióban tökéletesen fut a Youtube, és semmi hiba nincs. Pedig a böngésző, és minden eleme ugyanaz. Tehát szvsz máshol lehet a hiba. De hol???

Az egész macerát azért vállaltam, mert néhány napja kiderült, hogy a Windows Faxoló és Képolvasó hibát dob. Így egy fél éves ghostolást visszaállítottam, ahol ez még jó volt. De az új FF után ilyen lett. A WinFaxot nem tudom javítani, ötletet sem láttam rá a Neten, ezért tértem vissza a régihez. Hogy mikor, és mitől lett ilyen, nem tudom, mert sosem használtam, így csak most derült ki.

Ez a hiba ablak jön, ha az "Új Fax"-ra kattintok:

Kép

Ha ez megjavulna, akkor hagynám a fenébe a másik (Youtube) problémát, mert az itt jó. Érdekes dolog ez a Win.

Térdre borulok, ha valakinek erre építő ötlete van.


szer. márc. 30, 2016 20:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Én akkor tapasztaltam ilyet, amikor szakadozott az Internet.
ping -t 8.8.8.8
Általában 10-40 mS. Elődordul-e, hogy tartósan magasabb vagy nincs válasz?
http://www.szelessavindex.hu/


szer. márc. 30, 2016 14:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Kudarc. Pontosabban, most bejött az oldal (nem tudom mi történt két óra alatt), de a lejátszás nem megy, teker, aztán hibát ír ki. Ilyen mindig volt, de nagyon ritkán, gondolom a szerver túlterheltsége miatt.
A fejlesztői eszköztár tele van írva, azt sem tudom, mi mit jelent. Ehhez nem értek. :cry:

Amikor újra telepítettem, beléptem csökkentett módban, de akkor is rossz volt. Most, a jó, visszamentet konfigurációval is ugyanolyan rossz. Letiltottam az összes kiegészítőt, akkor is rossz. A Youtube-on HTML5 lejátszó van, lehet, hogy itt az összefüggés? Bár ez eddig jó volt.

Az Index pl. simán bejön, az ott futó Indavideo is jó.

Csak nézek. :shock:


szer. márc. 30, 2016 9:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Ilyet akkor szokott csinálni, ha nem tudja betölteni a stíluslapokat.
Használsz valamilyen szűrő kiterjesztést? (adblock, noscript, vagy hasonlók.) Ezeknek a szűrő-listái tudnak bekavarni, amik a program-verziótól függetlenül frissülnek, ezért régebbi verziónál is ugyanúgy jelentkezik a hatásuk. Próbálj letiltani minden bővítményt, és egyesével engedélyezni, úgy betölteni az oldalt.

Esetleg F12-vel nyisd meg a fejlesztői eszköztárat és töltsd újra a lapot. Ha valamit nem tud betölteni, akkor hibaként megjelenik. Ezt kielemezve már el lehet indulni a hibakereséssel.


szer. márc. 30, 2016 8:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
SEGÍTSÉG!

Nem tudok kibontakozni ebből a problémából:
A Firefox-ban a Youtube egyszerű szöveges módon jelenik meg. Visszaraktam egy régebbi FF verziót, régebbi beállítást, Uninstall után újra telepíttettem, ugyanaz a hiba. Az IE-ben jó. Mi lett szerintetek?
A le/feltöltési teszt OK.

Kép


szer. márc. 30, 2016 7:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Tron írta:
... A feltöltő limitált mennyiségű szálon engedi ki az anyagot ...

Csakhogy én lennék a feltöltő, éppen senki sem tölt le (nulla kimenő forgalom), és 450/100/10 a uTorrent beállítás (Kapcsolatok száma). Azaz szál van bőven. :|

Ezért nem értem az egészet. :shock:


hétf. feb. 22, 2016 10:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Csak 1 ötlet (bár tényleg fura helyzet):
A feltöltő limitált mennyiségű szálon engedi ki az anyagot (ez így lenne amúgy normális) és Neked már nem jutott szál, csak ha valamelyik korábbi letöltő kiszáll.


hétf. feb. 22, 2016 9:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Uraim, lenne egy kérdésem.

Egy torrent oldalon vagyok tag (Libranet). Elég sokat töltök fel, és sokszor jön elő ez a probléma. A feltöltő (Papo) csatlakozva van. A letöltő (LSL) nincs csatlakozva (második oszlop), miközben 22 órája csatlakozva van (kilencedik oszlop). Az Admint hiába kérdezem, nem válaszol (ezt a képet küldtem el neki is). Egyszer csak elindul a letöltés, és kész. Linket nem tudok adni, mert csak regisztráltak léphetnek be.

Van esetleg valami ötletetek?

Kép


szer. feb. 17, 2016 16:29
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Az itt lévő rendkívül értelmes, és túliskolázott szakemberektől megkérdezném, hogy a portálon miért nem található semmi információ az óriási mértékben terjedő Androidos tábla PC eszközökről, vagy azok beállításáról és használatáról? /Miközben a kereskedelemben és egyéb csatornákon naponta több száz ilyen készüléket is forgalmaznak/
Például valószínűleg sok ilyen új tábla PC tulajdonost, esetleg az is érdekelné, hogy egy ilyen új tábla PC eszközön, hogyan lehet beállítani és használni egy már meglévő 3-4G USB mobil internet modemet?


pén. feb. 20, 2015 15:31
vas-tag

Csatlakozott: csüt. nov. 06, 2014 15:03
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Szerintem sem, és mondom még egyszer 1 évig működött. Ezért tartom érdekesnek a támogató válaszát. Egyszerűen nem jövök rá mi a gond.


pén. nov. 07, 2014 7:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
royal12 írta:
belülről a szerver IP-vel, kívülről a fix IP-vel.


A domain regisztráció ebbe aligha szól bele. Ha IP-címmel használod, akkor nincs is mit feloldani.


csüt. nov. 06, 2014 15:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. nov. 06, 2014 15:03
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Sziasztok!

Adott egy progi ami SQL adatbázishoz csatlakozik 5000 porton. Tűzfal: Zywall USG-100, portátírányítás beállítva tűzfalon engedélyezve.
A probléma a következő: vagy csak hálózaton belülről, vagy csak kívülről működik, belülről a szerver IP-vel, kívülről a fix IP-vel.

Zyxel műszaki támogató szerint névfeloldás probléma, egy domain regisztrációval megoldható. (Egy évig domain név nélkül működött helyesen)

Egy ftp kapcsolatnál és VPN kapcsolatnál ugyanez a helyzet.

Van valakinek ötlete?

Köszi


csüt. nov. 06, 2014 15:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
07aaron írta:
... Mi a véleményetek?

Nem működik. :shock:

És most megpróbálok nagyon finoman fogalmazni: nyalják meg a sót, élükön avval a talpnyaló Vitéz majommal. :jaj:


kedd júl. 02, 2013 13:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 24, 2010 0:23
Hozzászólások: 19
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Sziasztok!

Nem tudom, másnak hogy alakult a dolog, de nekem pár nap normál működés után ismét csak a korábban ajánlott proxszerveres megoldással ment a bkk.hu.

Ma már azonban ez sem jó, hibaüzenetet kapok: "The requested resource could not be loaded. libcurl returned the error: connect() timed out!"

Mi a véleményetek?


kedd júl. 02, 2013 11:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Úgy látszik, fogott az átok, működik. :shock:


szer. jún. 05, 2013 15:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 24, 2010 0:23
Hozzászólások: 19
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Úgy tűnik, magukhoz tértek, nálam újra gond nélkül megy a bkk.hu. Kíváncsi vagyok, másnál is helyreállt-e?


szer. jún. 05, 2013 10:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
07aaron írta:
... jelezze a +36-1-258-4636 telefonszámon! ...

És az 5-ös melléken.

Felhívtam, és elmondtam a véleményem az egészről. Mondtam annak szerencsétlen ügyfélszogálatos hölgynek, hogy nem rá vagyok pipa, hanem arra talpnyaló szervilis tahó bagázsra, akik mindent meg mernek csinálni, csak azért mert nekik áll most a zászló. A jót tönkreteszik, a sza*rt benyomják, tömik a haverok meg a saját zsebüket. Van jó példa előttük, meg jóváhagyás is. Különben nem mernék csinálni.
Megmondtam a nevem, címem, kíváncsi vagyok milyen választ adnak. Valószínűleg egy semmitmondó bemásolt valami lesz.
Be fogom a másolatot tenni a Fórumba, ahogy megjön.


kedd jún. 04, 2013 16:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Hello!
Nem elrejteni szeretném magam, csak egy másik oldal alól megnyitni az adf.ly oldalát néha.
Miért:
Külföldön vagyok, és a szolgáltató letiltotta az adf.ly oldalt, így nem tudom nézni a magyar sorozatokat.
A hidemyass -el próbálkoztam, de nem indul meg a visszaszámlálás, így nem kapom meg a linket a végén.
Tudtok valamilyen megoldást rá?
Válaszokat előre is köszönöm!


kedd jún. 04, 2013 12:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 24, 2010 0:23
Hozzászólások: 19
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Elfelejtettem megemlíteni, hogy megcsináltam a cache-törlést is, de ez nem vezetett megoldásra.


kedd jún. 04, 2013 10:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 24, 2010 0:23
Hozzászólások: 19
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
vackor: köszönöm a linket, müxik! Reklámszűrőről nem tudok a gépemen. Viszont van ESET Smart Security, de még soha nem okozott ilyen gondot. Erről a programról mi a véleményetek? A proxyról az jut eszember, hogy esetleg ez lehet szolgáltató-függő probléma? (Vagy most hülységet kérdeztem?)

TargeT: nincs okostelefonom, de megjegyzem: már volt olyan problémám, hogy egy barátom mobilon megnézte a menetrendet - ami már elavult volt, de a teló alkalmazása nem frissítette időközben az adatbázist, így le is késtük a buszainkat.

Laci_L: egyetértünk. Nem lennék annyira felháborodva, ha a telefonos néni nem intézte volna el annyival, hogy hát ő nem informatikus és nem tud mit tenni. Egy olyasmi válasszal megelégedtem volna, hogy nem vagyok informatikus DE rögzítettük észrevételét és panaszát kivizsgálják az illetékesek.

Ha másnak is van problémája, mindenképp írjon a bkk@bkk.hu címre vagy jelezze a +36-1-258-4636 telefonszámon! Nehogy már mindenki maga keresse az egyéni megoldásokat, ahelyett, hogy rendbetennék a honlapjukat.

Nem akarom a témát elterelni az informatikai vonatkozástól, továbbra is várok javaslatokat! Mint jeleztem, vackor jó ötletet adott, de azért még szeretném eredeti címmel elérni erről a gépről a kárhoztatott társaság honlapját.


hétf. jún. 03, 2013 22:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Nekem sem jön be. :(
Tegnap kellett volna, és nem töltődött be. Sehogy sem (a két példa link azonnal bejön :shock: ).

A BKV honlappal semmi gond nem volt, ezért meg kellett piszkálni. A Vitézy gyereknek bizonyítani kell, hogy üzemel a BKK. És hát némi pénzt is el kell költeni, mert abból momentán van bőven. Elmehetnek kapálni. :wink:


hétf. jún. 03, 2013 20:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Valóban problémás a BKK honlapja. Szerintem a szerverükkel lehet gond.
Igaz én androidos okostelefonon néztem Opera Minivel, de időtúllépést jelez a kiszolgálónál és nem töltődik be.

Megkerülő megoldásként javasolnám a BP Menetrend appot, ha volna androidos telefon.
Szerintem BKV-ra ez a legjobb. 8)


hétf. jún. 03, 2013 13:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Több minden is szűrheti a weblap elemeit: proxy, reklámszűrő, vírus/kémprogram kereső, stb.
Ezeket kéne ellenőrizni, esetleg egy cache törlést csinálni.

Ha továbbra sem megy, akkor próbáld betölteni a http://www.webproxy.ca oldalról, de az opcióknál a 'Remove scripts' NE legyen bejelölve.


hétf. jún. 03, 2013 10:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 24, 2010 0:23
Hozzászólások: 19
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Sziasztok!

A BKK honlapjával van gondom.

Windows XP-n Mozilla Firefox 21.0 és IE 8 böngészőket használok.

Bármilyen honlapot gyorsan be tudok tölteni (index.hu kb. 3 másodperc alatt). Azonban a bkk.hu május 31. óta IE-rel egyáltalán nem tölt be, Firefox-szal vagy nem, vagy lassan és korlátoltan (nincs kép vagy hiányos). Érdekes, hogy a Google által tárolt változat sem jön be, vagy szintén hiányosan. A fő gondom az, hogy május 25-26 során a menetrend-információk átkerültek a bkv.hu-ról a bkk.hu-ra.

A költözés után néhány napig még simán ment a bkk.hu és aloldalainak (http://www.bkk.hu/menetrendek, http://www.bkk.hu/tomegkozlekedes/utaza ... enetrendek) is az elérése.

A legkülönösebb az egészben az, hogy ha kikeresek konkrét megállóhelyi menetrendtáblákat a Firefox előzményei közül, akkor azok a pdf-fájlok bejönnek. Azt gondoltam, hogy talán a Firefox tárolja a pdf-eket. Azonban kipróbáltam találomra olyan címeket, amelyek nincsenek az előzmények között - így is betöltött.

A bkv.hu-n még logikus volt halandó felhasználó számára is a linkek kialakítása, de ha megnézitek az alábbiakat, nem mondhatjátok, hogy könnyű kitatalálni a címek felépítését.
http://www.bkk.hu/apps/menetrend/pdf/35 ... 801/23.pdf
http://www.bkk.hu/apps/menetrend/pdf/35 ... 801/20.pdf

Újabb "poén", hogy egyelőre a Google sem talál rá a bkk.hu-n elhelyezett menetrendekre, csak a bkv.hu oldalaira, amik meg átirányítanak a bkk.hu-ra.

Ma felhívtam a BKK-t és telefonon annyit mondtak, hogy néha nekik is kicsit lassabban tölt be, de amúgy elérhető az oldal (szintén Firefox és IE böngészőkkel).

Mindenkinek köszönöm a türelmet, aki ezt végigolvasta. Kérem a segítségeteket, hogy vajon az én rendszeremben van-e a gond? Ha igen, mit tegyek?

Előre is köszönöm:
07aaron


hétf. jún. 03, 2013 9:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Hát, elég fura hardver hiba lenne, ha automatikus IP-n kapott 100-as végű IP-vel nem megy, kézi 102-vel pedig azóta is tökéletes...
A Live CD-t még kipróbálom. Az is lehet, hogy a router hülyéskedik a 100-as végű IP-vel... :hm:

Üdv
Inhouse


csüt. márc. 28, 2013 23:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Félek attól hogy a szokásos "Yóu" minőségű Fu-Si-ról van szó és az biza hardverhiba lesz.Telepítheted a divereket rendszerestül,annak már Kossut!:először a wi-fi,majd a bluetooth végül az összes háló elszáll :cry: -holott látszólag minden működik...
Még egy dolgot próbálj ki: egy bármilyen live-cd ről indítva van-e egyáltalán net elérésed..akár router nélkül.


csüt. márc. 28, 2013 21:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
Köszönöm a tanácsokat! Már majdnem mindent kipróbáltam sikertelenül, amikor azon kezdtem agyalni, hogy miért megy a ping a TV felé a laptopról, és miért sikertelen a router felé...holott a TV-be is a routeren keresztül megy... :hm: Hirtelen felindulásból átállítottam az eddigi automatikus IP-t kézire és 100-ról 102-re. Persze alhálózati maszk, átjáró és DNS társaságában... és jó lett! !-F Azt nem tudom, hogy a 100-assal mi van, ha majd kiderül még valami akkor szólok...vagy ha beborul...

Üdv
Inhouse


szer. márc. 27, 2013 22:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Internet kapcsolat gondok
inhouse írta:
A laptop vezetékes hálózati része hülyült meg?
Driver újratelepítés, vagy:
Bootoloni valamilyen live cd/usb oprendszerről (hirens boot cd miniXP, live linux...) és tesztelni a hálózatot...


szer. márc. 27, 2013 16:53
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 501 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség