Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. ápr. 18, 2024 2:21



Hozzászólás a témához  [ 501 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Következő
Internet kapcsolat gondok 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Olyan van, hogy egyes cégek, legyen az akár ilyen kormányszerv is elhanyagolják a tanúsítvány megújítását. Nem törődnek vele, hogy lejár, vagy változás van.
Volt ilyen pl. korábban, hogy amikor a Pannon GSM sima Pannonra váltott, ott is volt valami böngészői sikongatás.
Inkább annak kellene örülni, hogy a Firefox jobban kezeli a biztonságot. 8)
Valószínű a phising részével függ össze. Ahogy belépnél https-re váltana, és ez nem smakkol így az FF-nek.

De mondtam, nyugodtan vedd fel a kivétellistára a magyaroszag.hu-t.
Ahogy feldobja az elutasító ablakot, alsó részében van egy link. Erre rákattintasz, letölti a tanúsítványt, utána kivételbe teheted megtartással.
Mondom, hogy csak pár klikk. :wink: A nádpálca helyett. :twisted: :lol:


pén. okt. 17, 2008 9:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... Most nekem is a megbízhatatlanságot írja belépéskor...

De mi a túró ez? Honnan szedi ezt a FF? Mert szinte csak ez az egy oldal nem teteszik neki. Azt meg nehezen hiszem, hogy pont a kormány igazgatási portálja legyen gázos. :shock:

Ps. Próbáltam engedélyezni *-gal, meg nélküle is, nem érdekli, beint. :(

https://www.magyarorszag.hu/
https://www.magyarorszag.hu/*
*www.magyarorszag.hu/*


pén. okt. 17, 2008 8:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Bocs, vissza kell vonjam állításom. :roll: Most nekem is a megbízhatatlanságot írja belépéskor.
Tegnap belépni nem próbáltam. :oops:
Viszont simán hozzá lehet adni kivételként pár klikkel. 8)

Korábban valóban nem volt ilyen gondom, legfeljebb annyi, hogy a céges proxy miatt a Java biztonságos küldés valamiért nem ment, csak a sima.


pén. okt. 17, 2008 8:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... Na ilyet még sosem tapasztaltam az Ügyfélkapun Firefoxszal. :roll:
A legújabb rootsupd.exe-t érdemes feltenni...

Felraktam. Az eredmény ugyanaz. :(

Kép

Az FF biztonsági beállításait nem piszkáltam, olyanok most is, ahogyan telepítette magát.


pén. okt. 17, 2008 8:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Laci_L írta:
És: nagyon ritkán, de előfordul, hogy a FF nem nyit meg valamit. Pl. a Bp. II. ker. Önkormányzat oldalát, de az Ügyfélkaput sem. Kiírja, hogy lejárt a tanusítvány, és kész. Most menjek el a Miniszterelnőki Hivatalba egy nádpálcával (lehet, hogy jó is lenne :D ), és kérdezzem meg mi a túró ez?
Inkább belépek a másikkal. Az IE nem szól egy szót sem. :shock:


Firefoxhoz van egy IE Tab plugin. A foxon belül az IE motorjával jeleníti meg az oldalt. Be lehet állítani, hogy bizonyos címekhez automatikusan váltson át IE-re. Szerintem hasznos dolog.


pén. okt. 17, 2008 8:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
TargeT írta:
IP cím, netmaszk nélkül azt sem látjuk, tényleg egy hálón vannak a gépeid.

Megírta, csak közben márik téma is fut. :-)
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=892014#892014


pén. okt. 17, 2008 8:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
kissgy1028 írta:
Nem lehet, hogy ez a megosztott internetkacsolat okozza a problémát?

Na, akkor légy szíves linkelj be egy képet a géped "hálózati kapcsolatok" mappájáról, mert ez így nekem nem világos.

1. Az ipconfig szerint nem fix IP-címed van, hanem DHCP által kiosztott.
2. Te a HELYI IP-címet nézed, nem a nyilvánosat.
3. Internet megosztáshoz legalább 2 hálózati kapcsolat kell.
4. Tulajdonképpen mi a probléma? Az, hogy nem változik az IP-cím???


pén. okt. 17, 2008 7:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Úgy látom, még mindig ugyanabban a malomban őrölsz.
Írták már, hogy más a helyi hálós IP cím, és megint más, amit a netszolgáltatótól kapsz, és kifelé a WAN-on, az Interneten bóklászol.
A szolgáltatótól kapott cím vagy változik, vagy nem.
A helyi hálós meg fixen beállítva persze hogy nem, de még automatikus címnél sem biztos, hogy a DHCP változtatja és másikat ad.
Pl. céges gépemen mindig ugyanazt az IP címet kapom, hiába nincs bekapcsolva a gép akár 1-2 hétig. Pedig 1 napos bérleti idő van.

Ami a súgóban szerepel megosztásra, az nem lehet más, mint a 192.168.0.1 IP cím.
Lásd még: Netmegosztás hibaelhárítás
Ez helyi hálós cím, ezzel nem is keveredhetsz ki a netre.
Viszont ez az IP cím előszeretettel lehet a router (default) IP címe is, két azonos meg nem lehet. Ilyenkor nem is tudod a megosztást létrehozni.
Az meg hogy látják e egymást a gépeid, egy hálózatban kell lenniük, ami függ az IP címüktől és az alhálózati maszktól is.
Utána jönnek a jogosultsági kérdések.
Mondták már, meg én is, töröld a megosztást. (Miniport bridge)

A továbbiakban, meg ha ennyire titkolózol, hogy még a 192.168.0.1-et is csak ráutaló magatartásként lehet kikövetkeztetni :lol:, nem tudunk konkrétabban segíteni.
IP cím, netmaszk nélkül azt sem látjuk, tényleg egy hálón vannak a gépeid.


pén. okt. 17, 2008 7:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 02, 2008 12:45
Hozzászólások: 47
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Én ott kezdeném, hogy pl a barát használ-e routert?

Idézet:
Ki böngészik üzemszerűen IE-vel?

Szolgálatra jelentkezem Uram! :D


A barátom nem használ routert, mert csak egy gépe van. De ha közvetlenül a modemen keresztül (router nélkül) csatlakoztatom a gépem az internetre, akkor is ugyanez a helyzet. A Windows a súgójában azt írja, hogy megosztott internetkacspolat esetén, van egy alapértelmezett IP cím, és az én IP-m most pontosan az ami, a súgóban is le van írva. Nem lehet, hogy ez a megosztott internetkacsolat okozza a problémát? A helyi kapcsolatnál ez az IP jelenik meg, és ez volt az ami régebben változott. Miért van az, hogy a ha az internetkapcsolat beállításait megváltoztatom (pl: közvetlen internetkapcsolatra, és kiiktatom a routert) akkor sem történik semmi. A munkacsoportom számítógépei sem látják egymást.
A munkahelyemen is T-kábeles net van, és itt is csak egy helyi kacsolat van a hálózati kapcsolatokban az összes gépnél, nincs külön megosztott internetkapcsolat. Itt is routerrel van szétosztva a net, és itt is változik a helyi kacsolathoz tartozó ip, erre pont múlt héten derült fény számomra, mert újra kellett indítani a modemünket, mivel elszállt az internet.
Űdv.!


pén. okt. 17, 2008 7:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Én ott kezdeném, hogy pl a barát használ-e routert?

Idézet:
Ki böngészik üzemszerűen IE-vel?

Szolgálatra jelentkezem Uram! :D


csüt. okt. 16, 2008 22:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Ezt már elég nehéz követni.
Ezek szerint, ha a barátod újraindítja az ő T-kábeles modemjét új IP címet kap, ha meg te indítod újra a tied, te meg nem.
Írták már, hogy nem feltétlen garantált az új IP. Bérleti idő van DHCP-nél.
Próbáld kicsit hosszabb időre kikapcsolni a modemet.

A megosztott kapcsolatnál meg töröld a bridge-et.


csüt. okt. 16, 2008 21:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 02, 2008 12:45
Hozzászólások: 47
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Úgyérzem egy kis fogalomzavarban szenvedsz kissgy1028.
Van a modem, ami csatlakozik a netre és a routerra. A router csatlakozik a modemhez és a gépedhez. A modemen keresztül a router WAN interfésze kap egy IP címet. A te géped a routerben lévő DHCP servertől kap egy IP címet. Ha újraindítod a modemet, akkor a router WAN interfészének IP címe változhat, a te géped IP-jéhez nincs köze. A te IP-d egy belső hálózatos IP cím, amit mint már írtam, a router oszt ki. Ha újraindítod a géped, akkor se biztos, hogy kap új belsőhálós IP-t, mert van a bizonyos DHCP lease time, ami alapban az iylen otthoni routereken 1 nap. Tehát bekapcsolod a géped, kér IP címet, meg is kapja, kikapcsolod a géped, 2 óra múlva bekapcsolod, ugyanazt a címet fogja kapni.
Ha meg akarod nézni a külső IP címed, azt a router konfigjában vagy pl a whatsmyip.org-n nézheted meg.


Az a baj, hogy a hálózatokkal kapcsolatos témában elég gyengék az ismereteim.

Akkor már csak egy kérdésem lenne, hogyan tudom visszaállítani a régi állapotot, mégpedig azt, hogy ne legyen megosztott internetkapcsolat, és és az, IP változzon. Amióta internetem van azóta routeren keresztül csatlakoztatom a gépeimet a modemre egyébként. Még azt nem értem, hogyha kiiktatom a routert és közvetlenül a modemre kapcsolom a gépet, akkor miért ugyanaz marad az IP. Már azzal is próbálkoztam a minap, hogy a gépet rákötöttem közvetlenül a modemre, és elindítottam az új hálózati kapcsolat varázslót, és ott kiválasztottam, hogy a gép közvetlenül kacsolódik az internetre, de ez sem oldotta meg a problémát. A megosztott kapcsolat továbbra is él. Egyébként ma is megbizonyosodtam arról, hogy dinamikus IP cím kiosztás van minálunk a T-kábelnél, beszéltem a barátommal ismét, hogy nézze meg hogy biztos változik-e az ip-je, ha újraindítja a modemet (ő is T-kábeles), és nála változik. Hogy tudom ezt én is elérni. Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv.!


csüt. okt. 16, 2008 20:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Laci_L írta:
de az Ügyfélkaput sem.

:shock: Na ilyet még sosem tapasztaltam az Ügyfélkapun Firefoxszal. :roll:
A legújabb rootsupd.exe-t érdemes feltenni. Volt ebből már hasonló probléma más oldalakon, ha jól tudom.

Van egy pár oldal, ami tényleg nem OK a Rókával. Ott az IE kell. De én az üzemszerűt írtam.
Nekem a könyvjelzők eszköztár és a néhány plugin elég nélkülözhetetlen amellett, hogy... 8)

Nálunk egy program visszapofázott egy időben, hogy használjak inkább IE-t.
Anyád, mondom. Tovább lehetett persze klikkelni, de valamit állítottam a beállításoknál, és azóta nincs ez az üzi.
Ráadásul ennél pont az IE jelenítette meg a dolgot kicsit rosszabbul. :lol:


csüt. okt. 16, 2008 20:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Hogy színesitsünk a dolgon:http://www.danasoft.com/sig-hun.jpg
Sea Monkey :P


csüt. okt. 16, 2008 20:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
TargeT írta:
A Firefoxot nálam azonosítja.
Az IE7-et valóban Netscape 4-nek írja. Úgy látszik mostanában nem fejlesztették.
Ezt is pont neked kell észrevenni. :twisted: Ki böngészik üzemszerűen IE-vel? :roll: :lol:


Én. :D


csüt. okt. 16, 2008 19:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Idézet:
A Firefoxot nálam azonosítja.

Nálam is. Azért nem írtam. :D

Idézet:
Ezt is pont neked kell észrevenni.

Hehe. :D

Idézet:
Ki böngészik üzemszerűen IE-vel?

Én sem, kizárólag ezt a Fórumot nézem a Maxthon-nal (= IE), így nem zavarodik össze a böngészés meg a levelezés. Szépen megy paralell.

És: nagyon ritkán, de előfordul, hogy a FF nem nyit meg valamit. Pl. a Bp. II. ker. Önkormányzat oldalát, de az Ügyfélkaput sem. Kiírja, hogy lejárt a tanusítvány, és kész. Most menjek el a Miniszterelnőki Hivatalba egy nádpálcával (lehet, hogy jó is lenne :D ), és kérdezzem meg mi a túró ez?
Inkább belépek a másikkal. Az IE nem szól egy szót sem. :shock:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Laci_L csüt. okt. 16, 2008 19:51-kor.



csüt. okt. 16, 2008 19:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
A Firefoxot nálam azonosítja.
Az IE7-et valóban Netscape 4-nek írja. Úgy látszik mostanában nem fejlesztették.
Ezt is pont neked kell észrevenni. :twisted: Ki böngészik üzemszerűen IE-vel? :roll: :lol:


csüt. okt. 16, 2008 19:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:

Azért ez nem tökéletes. Az IP cím stimmel, de azt írja hogy Netscape böngészőm van. Pedig ilyenem soha nem volt. :D

Az IE-t (Maxthon nálam) látja ilyennek. Érdekes. :shock:


csüt. okt. 16, 2008 18:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Ha meg akarod nézni a külső IP címed, azt a router konfigjában vagy pl a whatsmyip.org-n nézheted meg.


:wink: Vagy ez: http://www.danasoft.com/sig-hun.jpg

Firefox böngészőnél pedig van az external IP kiegészítő, amin beállíthatod azt is, hogy egy felbukkanó ablakban jelezze, ha a korábbihoz képest változott a külső IP címed. 8)


csüt. okt. 16, 2008 18:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
a helyi hálón amit a te otthoni gépeid és a router reprezentál az egy önáló hálózat és ha ez müködik tehát tudsz egymára másolgatni pingelgetni akkor müködik rendesen. A rouernek ehez a helyi háló oldala tartozik. Tehát ez nem változik.
ezenkivül ha a modem rá van csatlakoztatva a routerre akkor a router ezen részén pl. pppoe beállatásaiban tudod megtenni hogy mi leygen, itt majd a routered kap ip-t a szolgáltatótol amit automatikusan változtatnak majd de ettől függetlenül az asztali pc ip-je nem változik, vagyis nem feltétlenül.
üdv


csüt. okt. 16, 2008 18:00
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Úgyérzem egy kis fogalomzavarban szenvedsz kissgy1028.
Van a modem, ami csatlakozik a netre és a routerra. A router csatlakozik a modemhez és a gépedhez. A modemen keresztül a router WAN interfésze kap egy IP címet. A te géped a routerben lévő DHCP servertől kap egy IP címet. Ha újraindítod a modemet, akkor a router WAN interfészének IP címe változhat, a te géped IP-jéhez nincs köze. A te IP-d egy belső hálózatos IP cím, amit mint már írtam, a router oszt ki. Ha újraindítod a géped, akkor se biztos, hogy kap új belsőhálós IP-t, mert van a bizonyos DHCP lease time, ami alapban az iylen otthoni routereken 1 nap. Tehát bekapcsolod a géped, kér IP címet, meg is kapja, kikapcsolod a géped, 2 óra múlva bekapcsolod, ugyanazt a címet fogja kapni.
Ha meg akarod nézni a külső IP címed, azt a router konfigjában vagy pl a whatsmyip.org-n nézheted meg.


csüt. okt. 16, 2008 16:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 02, 2008 12:45
Hozzászólások: 47
Hozzászólás 
vackor írta:
kissgy1028 írta:
ha a gépet router nélkül közvetlenül a modemre kötöm rá, akkor is ugyanazt az IP-t jelzi ki a gép. Az meg teljesen mindegy kéne, hogy legyen, hogy router-en keresztül kapcsolódok a modemre, mert ha a modemet újraindítom, akkor már eleve új IP-t kéne kapjak, és a routernek pedig két új IP-t kéne kiosztania a rákötött gépeknek. Ez régen nálam működött is.

Egyáltalán nem mindegy, hogy routeren keresztül kapcsolódsz-e!
Ha routert használsz, akkor a nyilvános és hely IP-címek között nincs közvetlen kapcsolat, csak a router általi címfordítás. A lokális IP-cím még akkor is érvényes marad, ha mondjuk a router nem kap címet (pl. kihúzod a kábelt).

Jó lenne, ha belinkelnél egy képet a hálózati kapcsolatokról, vagy inkább egy listát az "ipconfig /all" parancs kimenetéről. Abból sokminden kiderül.


Itt van amit kértél.

Parancssor
Microsoft Windows XP [verziószám: 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Felhasználó>ipconfig /all

Windows IP konfiguráció

Állomásnév. . . . . . . . . . . . . . : ASZTALI
Elsődleges DNS-utótag . . . . . . . . :
Csomóponttípus . . . . . . . . . . . : Ismeretlen
IP útválasztás engedélyezve . . . . . : Nem
WINS-proxy engedélyezve . . . . . . . : Nem

Ethernet-adapter Helyi kapcsolat:

Kapcsolatspecifikus DNS-utótag. . . . :
Leírás. . . . . . . . . . . . . . . . : Marvell Yukon 88E8053 PCI-E Gigabit Ethernet Control
ler
Fizikai cím . . . . . . . . . . . . . : 00-18-F3-5B-B3-3C
DHCP engedélyezve . . . . . . . . . . : Igen
Automatikus konfiguráció engedélyezve : Igen
IP-cím. . . . . . . . . . . . . . . . : 192.168.2.101
Alhálózati maszk. . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Alapértelmezett átjáró. . . . . . . . : 192.168.2.1
DHCP kiszolgáló . . . . . . . . . . . : 192.168.2.1
DNS-kiszolgálók . . . . . . . . . . . : 192.168.2.1
Bérleti jog kezdete . . . . . . . . . : 2008. október 16. 16:54:58
Bérleti jog vége. . . . . . . . . . . : 2008. október 17. 16:54:58

C:\Documents and Settings\Felhasználó>

Köszi a segítséget!


csüt. okt. 16, 2008 16:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
kissgy1028 írta:
ha a gépet router nélkül közvetlenül a modemre kötöm rá, akkor is ugyanazt az IP-t jelzi ki a gép. Az meg teljesen mindegy kéne, hogy legyen, hogy router-en keresztül kapcsolódok a modemre, mert ha a modemet újraindítom, akkor már eleve új IP-t kéne kapjak, és a routernek pedig két új IP-t kéne kiosztania a rákötött gépeknek. Ez régen nálam működött is.

Egyáltalán nem mindegy, hogy routeren keresztül kapcsolódsz-e!
Ha routert használsz, akkor a nyilvános és hely IP-címek között nincs közvetlen kapcsolat, csak a router általi címfordítás. A lokális IP-cím még akkor is érvényes marad, ha mondjuk a router nem kap címet (pl. kihúzod a kábelt).

Jó lenne, ha belinkelnél egy képet a hálózati kapcsolatokról, vagy inkább egy listát az "ipconfig /all" parancs kimenetéről. Abból sokminden kiderül.


csüt. okt. 16, 2008 11:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Tökjó, nekem hétvégén kötik a T-kábelt, és a szerelő már előre mondta, hogy az ip cím fix lesz, bele van "programozva" a modembe. Na kíváncsi leszek. Sajnos nekem az a rossz érzésem van, hogy az a kártevő alaposan hazakefélte a hálózati réteget. Még annyit tehetsz, hogy parancssorba beírod a netsh int ip reset c:\log.txt parancsot, illetve a netsh winsock reset parancsot, majd újraindítod a gépet. Ennél nekem több lövésem nincs, csak az újratelepítés. :cry: A jogosultságokkal kapcsolatban még annyit tehetsz, hogy létrehozol egy új, szűz admin fiókot és ott próbálkozol.


csüt. okt. 16, 2008 11:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 02, 2008 12:45
Hozzászólások: 47
Hozzászólás 
vackor írta:
Ha routert használsz, akkor a géped IP-címét vagy a router adja, vagy fix privát címet használhatsz. Ennek nincs köze a szolgáltató által adott címhez, mert azt a router kapja, nem a hozzá csatlakozó gépek.

A megosztott kapcsolat már érdekesebb. Ha "önálló életre kelt", akkor lehet hogy még van valami kártevő a gépen. Ha nem tudod beállítani, akkor az is előfordulhat, hogy valamelyik beletúrt a jogosultságokba, ezért nem engedelmeskedik.


ha a gépet router nélkül közvetlenül a modemre kötöm rá, akkor is ugyanazt az IP-t jelzi ki a gép. Az meg teljesen mindegy kéne, hogy legyen, hogy router-en keresztül kapcsolódok a modemre, mert ha a modemet újraindítom, akkor már eleve új IP-t kéne kapjak, és a routernek pedig két új IP-t kéne kiosztania a rákötött gépeknek. Ez régen nálam működött is.
A jogosultságokat már megnéztem, és elvileg azzal nincs gond.
Egyébként A virusokkal és Rootkitekkel foglalkozó topikból átküldtek ide, miután a kártevőket sikerült eltakarítani, mert azt mondták, hogy ezt a problémát már nem vírus okozza. A vírusok le lettek takarítva a gépről.
Üdv.!


csüt. okt. 16, 2008 11:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 02, 2008 12:45
Hozzászólások: 47
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
A megosztott kapcsolat című ikont a kapcsolatok közül egyszerűen ki kell törölni (esetleg csökkentett mód hálózattal üzemmódban, ha alapból nem megy), tehát hogy csak a helyi kapcsolat maradjon. Annak meg automatán legyen az ip címe. Ha kábeles net van, akkor az kétszer sem biztos, hogy ip-t cserél egy modem ki-bekapcsoláskor, lehet akár véletlen egybeeseés is, hogy mostantól nem cserél.

Abban biztos vagyok, hogy változnia kéne az IP-nek. Egyébként T-kábeles vagyok. Egyik barátom is T-kábeles internettel rendelkezik, és nála, ha a modemet újraindítjuk egyből új IP-t kap. Ennek szerintem nálam is így kéne lennie. Utána olvastam egyébként a windows súgójában, hogy a megosztott internetkapcsolat eredményezi, azt a fix IP-t. És az IP-m pontosan megeggyezik a súgóban leírt IP-vel (és ezt elvileg alapértelmezettként osztja ki a gép megosztott kapcsolat esetén).
Ha hazaérek a melóból, akkor majd megpróbálom törölni csökkentettmód hálózat indításával hátha így összejön (bár szerintem nem sok az esélye, hogy ez bejön). És arra esetleg nincs ötlet, hogy miért nem tudok kapcsolatot teremteni a két gépem között. Mindig ez a válasz, hogy nem rendelkezek megfelelő jogosultságokkal, és forduljak a rendszergazdához (aki én lennék). Egyébként csak egy fiók van a gépemen, ami rendszergazdai fiók, és régebben nem volt gondom, hogy a helyi hálózatba beléjek. Ha elindítom az új hálózati kacsolat varászlót, és beállítok mindent úgy ahogy szeretném, akkor sem javul meg a kapcsolat.
Köszönöm az eddigi segítséget!
Más ötleteket is szívesen fogadok.
Üdv.!


csüt. okt. 16, 2008 10:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
A megosztott kapcsolat című ikont a kapcsolatok közül egyszerűen ki kell törölni (esetleg csökkentett mód hálózattal üzemmódban, ha alapból nem megy), tehát hogy csak a helyi kapcsolat maradjon. Annak meg automatán legyen az ip címe. Ha kábeles net van, akkor az kétszer sem biztos, hogy ip-t cserél egy modem ki-bekapcsoláskor, lehet akár véletlen egybeeseés is, hogy mostantól nem cserél.


csüt. okt. 16, 2008 9:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Ha routert használsz, akkor a géped IP-címét vagy a router adja, vagy fix privát címet használhatsz. Ennek nincs köze a szolgáltató által adott címhez, mert azt a router kapja, nem a hozzá csatlakozó gépek.

A megosztott kapcsolat már érdekesebb. Ha "önálló életre kelt", akkor lehet hogy még van valami kártevő a gépen. Ha nem tudod beállítani, akkor az is előfordulhat, hogy valamelyik beletúrt a jogosultságokba, ezért nem engedelmeskedik.


csüt. okt. 16, 2008 8:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 02, 2008 12:45
Hozzászólások: 47
Hozzászólás 
Sziasztok!
Van egy elég idegesítő problémám, amellyel ide küldtek át, hátha itt tudtok segíteni nekem.
Az egész úgy kezdődött, hogy a gépem tele volt kártevőkkel, ezért a vírusokkkal és rootkitekkel fokgalkozó topikba ellátogattam, ahol a problémának a vírusokkal kapcsolatos részét Stell segített is megoldani. A vírusírtás után, sajnos az egyik legnagyobb gondom még mindig nem oldódott meg, mégpedig az, hogy a modem újraindításával a az IP cím nem változik meg. Létrejött valahogy egy megoszott internetkapcsolat a hálózati kapcsolatok között, ami régebben nem volt.
Amikor bekötötték hozzám a netet, én helyi kapcsolaton keresztűl, egy router közbeiktatásával csatlakoztattam a két számítógépemet az internetre és LAN hálózatba (az asztali gépemet UTP kábellel, a laptopomat rádiósan). A két gépem, ha újraindítottam a modemet, mindig új PI-t kapott, de miután a gépemet megszállták a vírusok, az vettem észre, ha újraindítom a modemet nem változik az IP cím, pedig dinamikus Ip címem van (ez 100%, hogy így van). Amikor még a vírusok a gépen voltak, az volt a legfurább, amit tapasztaltam, hogy az automatikus IP kiosztás magától átállt egy fix IP-re és fix alapértelmezett átjáróra. A vírusírtás után már nem állt át az IP fixre többé. Ezután viszont megjelent egy megosztott internetkapcsolat a gépemen, ami néha azt jelezte, hogy bontva van, néha meg azt, hogy engedélyezve van. Ha engedélyezve van, akkor adatáramlás is látszik rajta. Én viszot nem tudok ennek a kapcsolatnak az engedélyezésébe és bontásába beleszólni. Telsesen önműködőnek tűnik.
Valahogy ki szeretném iktatni ezt a megoszott internetkapcsolatot.
Azt szeretném elérni, hogy a gépem úgy működjön, mint régen. Csak a helyi kapcsolat maradjon meg a gépeimen (ezen keresztül mennyen az internet is), az IP változzon, és a gépek routeren kerestül, ugyanolyan módszerrel, mint eddig, legyenek összekapcsolva.
Ja, és még van egy fontos dolog, hogy a két gép egymást sem tudja elérni a hálózaton keresztül.
Elnézést, hogy ilyen hosszúra nyújtottam a mondandómat, de nem tudtam egyszerűbben leírni.
Kérlek titeket, segítsetek!
Előre is Köszönöm!
Üdv.!


csüt. okt. 16, 2008 7:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 51
Hozzászólás 
Köszi!
Majd átnézem a lehetőségeket.


vas. okt. 05, 2008 19:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ksv írta:
...Talán vírus?Van valakinek ötlete? :oops:

Nézz el ide:

http://forum.terminal.hu/viewtopic.php? ... start=1000


vas. okt. 05, 2008 19:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 51
Hozzászólás Internet leállás
Sziasztok.
Egy olyan problémám lenne,hogy az internet kapcsolatom hol megy hol nem.
Vagyis egyik pillanatban megy rendesen aztán mikor következő oldalra linkelek már nem jön be az oldal csak ha a hálózati kapcsolatoknál javitást indítok.Ekkor a frissités után újból megy rendesem.Eredetileg alaplapi hálókártyám van.Azt gondoltam,hogy talán driver probléma.Letöltöttem a legfrissebb lan drivert,de nem változott a helyzet.Erre már most beszereztem egy külön hálókártyát hátha az alaplapi hibás és akkor az alaplapot viszem cserére,de a különálló hálókártyával sem változott a helyzet.Talán vírus?Van valakinek ötlete? :oops:


vas. okt. 05, 2008 18:12
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
horex írta:
Mindkét op.rendszer alatt ezt csinálja
Már kapcsolodik a kiszolgálóhoz, de az dob vissza , hogy nem jo jelszó vagy más hiba.

Még egy kérdés
XP
Nem kérdez rá, hogy jegyezze-e meg a jelszavakat, mert nem jegyzi meg.
Hol lehet ezt utánállitani?

by horex


OK ez utobbi megvan
Internet beállitás-Tartalom-Jegyezze meg a jelszavakat-pipa
by horex


szomb. okt. 04, 2008 12:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Mindkét op.rendszer alatt ezt csinálja
Már kapcsolodik a kiszolgálóhoz, de az dob vissza , hogy nem jo jelszó vagy más hiba.

Még egy kérdés
XP
Nem kérdez rá, hogy jegyezze-e meg a jelszavakat, mert nem jegyzi meg.
Hol lehet ezt utánállitani?

by horex


szomb. okt. 04, 2008 10:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Idézet:
10-04-2008 08:01:54.05 - Interpreted response: Connect
10-04-2008 08:03:46.83 - Hanging up the modem.
10-04-2008 08:03:46.83 - Hardware hangup by lowering DTR.
Lassan jönnek elő az emlékek. Ebből csak annyi látszik, hogy a modem kapcsolódik, s majd az oprendszer 2 perc múlva megszakítja a kapcsolatot. Anno win98 esetében ilyenkor be lehetett kapcsolni egy ppp naplózást, és egy ppp_log.txt fájlban meg lehetett nézni a jelszó hitelesítéskor küldött/fogadott üzeneteket. Kattingattam pár percig az xp-t, de sajna nem találtam ilyen ppp naplózás bekapcsolási lehetőséget.


szomb. okt. 04, 2008 9:31
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
nbela írta:
Jah! Boldog modemes idők... Emlékeim szerint a C:\windows könyvtárban minden modemes kapcsolódáskor keletkezik egy modemneve_log.txt file. Az egyik sikertelen kapcsolódás után ezt kéne kimentened és ide betenni. Az esetleges személyes dolgokat csillagozd ki benne...


0-04-2008 08:01:27.35 - DeskPorte 56K Voice in use.
10-04-2008 08:01:27.35 - Modem type: DeskPorte 56K Voice
10-04-2008 08:01:27.35 - Modem inf path: MICROC~1.INF
10-04-2008 08:01:27.35 - Modem inf section: RWA_PNP_VS_SVD_EXT
10-04-2008 08:01:27.56 - 115200,N,8,1
10-04-2008 08:01:27.56 - 115200,N,8,1
10-04-2008 08:01:27.56 - Initializing modem.
10-04-2008 08:01:27.56 - Send: AT<cr>
10-04-2008 08:01:27.56 - Recv: AT<cr>
10-04-2008 08:01:27.56 - Recv: <cr>
10-04-2008 08:01:27.56 - Interpreted response: Informative
10-04-2008 08:01:27.56 - Recv: <lf>
10-04-2008 08:01:27.56 - Interpreted response: Informative
10-04-2008 08:01:27.56 - Recv: OK
10-04-2008 08:01:27.56 - Interpreted response: Ok
10-04-2008 08:01:27.56 - Send: AT&FE0V1&C1&D2S95=45S0=0<cr>
10-04-2008 08:01:27.57 - Recv: <cr>
10-04-2008 08:01:27.57 - Interpreted response: Informative
10-04-2008 08:01:27.57 - Recv: <lf>
10-04-2008 08:01:27.57 - Interpreted response: Informative
10-04-2008 08:01:27.57 - Recv: AT&FE0V1&C1&D2S95=45S0=0<cr>
10-04-2008 08:01:27.58 - Recv: <cr>
10-04-2008 08:01:27.58 - Interpreted response: Informative
10-04-2008 08:01:27.58 - Recv: <lf>
10-04-2008 08:01:27.58 - Interpreted response: Informative
10-04-2008 08:01:27.58 - Recv: OK
10-04-2008 08:01:27.58 - Interpreted response: Ok
10-04-2008 08:01:27.58 - Send: ATS7=60S30=0L1M1\N3%C3&K3BN1X4<cr>
10-04-2008 08:01:27.58 - Recv: <cr>
10-04-2008 08:01:27.58 - Interpreted response: Informative
10-04-2008 08:01:27.58 - Recv: <lf>
10-04-2008 08:01:27.58 - Interpreted response: Informative
10-04-2008 08:01:27.58 - Recv: <cr>
10-04-2008 08:01:27.58 - Interpreted response: Informative
10-04-2008 08:01:27.58 - Recv: <lf>
10-04-2008 08:01:27.58 - Interpreted response: Informative
10-04-2008 08:01:27.58 - Recv: OK
10-04-2008 08:01:27.58 - Interpreted response: Ok
10-04-2008 08:01:27.58 - Dialing.
10-04-2008 08:01:27.58 - Send: ATDT;<cr>
10-04-2008 08:01:29.32 - Recv: <cr>
10-04-2008 08:01:29.32 - Interpreted response: Informative
10-04-2008 08:01:29.32 - Recv: <lf>
10-04-2008 08:01:29.32 - Interpreted response: Informative
10-04-2008 08:01:29.32 - Recv: OK
10-04-2008 08:01:29.32 - Interpreted response: Ok
10-04-2008 08:01:29.32 - Dialing.
10-04-2008 08:01:29.32 - Send: ATDT##########<cr>
10-04-2008 08:01:53.74 - Recv: <cr>
10-04-2008 08:01:53.74 - Interpreted response: Informative
10-04-2008 08:01:53.74 - Recv: <lf>
10-04-2008 08:01:53.74 - Interpreted response: Informative
10-04-2008 08:01:53.74 - Recv: CARRIER 50667
10-04-2008 08:01:53.74 - Interpreted response: Informative
10-04-2008 08:01:53.74 - Recv: <cr>
10-04-2008 08:01:53.74 - Interpreted response: Informative
10-04-2008 08:01:53.74 - Recv: <lf>
10-04-2008 08:01:53.74 - Interpreted response: Informative
10-04-2008 08:01:54.04 - Recv: <cr>
10-04-2008 08:01:54.04 - Interpreted response: Informative
10-04-2008 08:01:54.04 - Recv: <lf>
10-04-2008 08:01:54.04 - Interpreted response: Informative
10-04-2008 08:01:54.05 - Recv: PROTOCOL: LAP-M
10-04-2008 08:01:54.05 - Interpreted response: Informative
10-04-2008 08:01:54.05 - Recv: <cr>
10-04-2008 08:01:54.05 - Interpreted response: Informative
10-04-2008 08:01:54.05 - Recv: <lf>
10-04-2008 08:01:54.05 - Interpreted response: Informative
10-04-2008 08:01:54.05 - Recv: <cr>
10-04-2008 08:01:54.05 - Interpreted response: Informative
10-04-2008 08:01:54.05 - Recv: <lf>
10-04-2008 08:01:54.05 - Interpreted response: Informative
10-04-2008 08:01:54.05 - Recv: COMPRESSION: V.42BIS
10-04-2008 08:01:54.05 - Interpreted response: Informative
10-04-2008 08:01:54.05 - Recv: <cr>
10-04-2008 08:01:54.05 - Interpreted response: Informative
10-04-2008 08:01:54.05 - Recv: <lf>
10-04-2008 08:01:54.05 - Interpreted response: Informative
10-04-2008 08:01:54.05 - Recv: <cr>
10-04-2008 08:01:54.05 - Interpreted response: Informative
10-04-2008 08:01:54.05 - Recv: <lf>
10-04-2008 08:01:54.05 - Interpreted response: Informative
10-04-2008 08:01:54.05 - Recv: CONNECT 50667
10-04-2008 08:01:54.05 - Interpreted response: Connect
10-04-2008 08:01:54.05 - Connection established at 50667bps.
10-04-2008 08:01:54.05 - Error-control on.
10-04-2008 08:01:54.05 - Data compression on.
10-04-2008 08:03:46.83 - Hanging up the modem.
10-04-2008 08:03:46.83 - Hardware hangup by lowering DTR.
10-04-2008 08:03:47.62 - Recv: <cr>
10-04-2008 08:03:47.62 - Interpreted response: Informative
10-04-2008 08:03:47.62 - Recv: <lf>
10-04-2008 08:03:47.62 - Interpreted response: Informative
10-04-2008 08:03:47.62 - Recv: NO CARRIER
10-04-2008 08:03:47.62 - Interpreted response: No Carrier
10-04-2008 08:03:47.62 - Send: ATH<cr>
10-04-2008 08:03:47.62 - Recv: <cr>
10-04-2008 08:03:47.62 - Interpreted response: Informative
10-04-2008 08:03:47.62 - Recv: <lf>
10-04-2008 08:03:47.62 - Interpreted response: Informative
10-04-2008 08:03:47.62 - Recv: <cr>
10-04-2008 08:03:47.62 - Interpreted response: Informative
10-04-2008 08:03:47.62 - Recv: <lf>
10-04-2008 08:03:47.62 - Interpreted response: Informative
10-04-2008 08:03:47.62 - Recv: OK
10-04-2008 08:03:47.62 - Interpreted response: Ok
10-04-2008 08:03:47.62 - 115200,N,8,1
10-04-2008 08:03:47.63 - Session Statistics:
10-04-2008 08:03:47.63 - Reads : 581886 bytes
10-04-2008 08:03:47.63 - Writes: 158077 bytes
10-04-2008 08:03:47.63 - Serial Overrun Errors: 31
10-04-2008 08:03:47.63 - DeskPorte 56K Voice closed.

A 8:01-kor tárcsázott akkor ledobott, a 8:03-kor elfogadott
Ennyi

by horex


szomb. okt. 04, 2008 7:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Jah! Boldog modemes idők... Emlékeim szerint a C:\windows könyvtárban minden modemes kapcsolódáskor keletkezik egy modemneve_log.txt file. Az egyik sikertelen kapcsolódás után ezt kéne kimentened és ide betenni. Az esetleges személyes dolgokat csillagozd ki benne...


szomb. okt. 04, 2008 6:19
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Hadd vegyem igénybe ezt a jo kis topikot :)

Telefonos modemmel hasitok.
XP-ME rendszereim vannak
10-ből 9-szer betárcsázas után kidob a szolgáltató, hogy incorrect pass és bla-bla menjek a rendszergizdához.
Ugyanezt teszi a MATAV és a Freestart is, aztán persze elfogadja mégis, de a kapcsolási dij ilyenkor is ketyeg, meg mérgesitő is.

Mi a fenéért csinálja azt?

by horex


szomb. okt. 04, 2008 6:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
vackor
Gondoltam megnézem, hogy volt nálam, 2 email címet használok, külön jelszavakkal.
Nos az egész oldal egyelőre egy nagy kaki. Ha nagy nehezen be tudok lépni az online ügyintézőbe, utána is csak úgy dobálja a "Elnézését kérjük, a folyamat során hiba lépett fel. Kérjük, hogy indítsa újra a folyamatot" üzeneteket. Ja meg még belépéskor is, hiába adtam meg jól az előfizetéshez tartozó jelszavam.
Fércmunka az egész, ezért érdemes volt megint össze-vissza átnevezni mindent. (Dehát mint tudjuk a T-Com nem bír ki 1-2 évnél hosszabb időt anélkül, hogy valamit össze ne vonjon/szét ne válasszon/át ne nevezzen). Szóval ha nem akarsz beleőszülni várj egy kicsit a dologgal.


pén. szept. 12, 2008 19:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Én ezen kívül van még jó néhány érvénytelen hivatkozás is, aztán jön a 404.


szer. szept. 10, 2008 7:23
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hmm, nem egy felhasználóbarát weboldal :D


kedd szept. 09, 2008 14:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
nem értem ezt az frappánsan egyértelműtlen kapcsolókat! :)


kedd szept. 09, 2008 14:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Vajon mi lehet az a felirat nélküli gomb?
Kép

Valamit ki/be lehet kapcsolni vele:
Kép

Aha! Ezt!
Kép


kedd szept. 09, 2008 14:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
A default címre mehetne a jelszó, de nem megy. Bekéri az email címet, majd közli, hogy itt nem lehet megváltoztatni (pedig csak változtatás nyomógomb van).
Logika? :hm:


kedd szept. 09, 2008 13:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
ha megvan az azonosító akkor nem tudod elküldetni magadna a jelszókat (elfelejtett jelszó), bár ez is csak akkor müködik ha már megadtál egy másik cimet, de mivel nem te csináltad ezért ki tudja mi lesz.


kedd szept. 09, 2008 13:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Nekem meg egy olyan kérdésem lenne, ahol nem közvetlenül a kapcsolat a problémás.

Van egy T-Online (illetve most már T-Home) előfizetésem, amihez 5 email cím jár. Eddig csak egy volt használatban, most beállítottam még kettőt. El is fogadták, csak éppen belépni nem tudok, ugyanis nincs hozzá jelszó! Ők nem adtak, beállítani meg csak a címet lehetett. Próbáltam belépni az előfizetéshez tartozó jelszóval, de az nem volt jó. Módosításhoz még kéne a jelenlegi jelszó is, hehe. Írtam az ügyfélszolgálatnak, persze nem törik magukat a válasszal. Annyit tudtam csinálni, hogy átirányítottam a két új címet a meglévőre, de ez azért csak átmeneti megoldásnak jó.


kedd szept. 09, 2008 13:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Idézet:
csak úgy tudod a két gépet felváltva használni, ha veszel egy routert
Ha van router, akkor már egyszerre is tudod használni. Ha felváltva akarod használni, akkor a két gép MAC addressének meg kell egyezni. Amelyik géppel megy a net, annak megnézed MAC címét:
Idézet:
Hálózat, Tulajdonságok, Helyi kapcsolaton dupla klikk, Támogatás fül, Részletek, Fizikai cím (ez a MAC address)
Ezt a címet beállítod a másik gépen:
Idézet:
Hálózat, Tulajdonságok, Helyi kapcsolat, Tulajdonságok, Hálókártya Beállítás, Speciális fül, Network address, Érték=pötty=a fenti fizikai cím mínusz jelek nélkül (12 karakter)
Aztán majd ha lesz routered és a két gép egyszerre lesz a hálón, akkor már NE legyen egyforma a 2 MAC address!


hétf. júl. 28, 2008 17:51
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Valószínűleg a szolgáltató bevezette, hogy nézi a hálókártya MAC címét. (Milyen net? Kábel, DSL, egyéb?)
Így ezután csak úgy tudod a két gépet felváltva használni, ha veszel egy routert, abban klónozod annak a gépnek a MAC címét amivel most megy a net.


vas. júl. 27, 2008 19:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jún. 13, 2008 19:45
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Ez az, hogy nincsen. Ha a másikon akarok netezni, akkor csak átdobon a kábelt. Eddig ment szépen. 1 hete kb. hogy nem megy.


vas. júl. 27, 2008 18:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:54
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott!
Hozzászólás 
milyen módon van a két gép összekötve? közvetlenül? router? svitch?


vas. júl. 27, 2008 18:54
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 501 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség