Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 12:16



Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
Wifi + Rejtett SSID 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 14, 2008 14:58
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Negyedik emelet
Hozzászólás 
Jó progi a NetStumbler, mutat mindent :)
De valahogy nem minden csatorna jó, amit nem használnak. Pl.: van olyan csatorna, amit egyáltalán nem használnak, mégse tudok csatlakozni rejtett SSID-vel, most pedig olyan csatornát használok, amit más is használ és csodák-csodájára csatlakozik :?
Valahogy ez logikátlan :hm: de azt hiszem hagyom így, végül is működik :D


kedd júl. 29, 2008 21:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Akkor oké. Végül is magad oldottad meg. :D
Mellesleg a NetStumblerrel pont azért is jó vizslatni az étert, hogy meglásd a környéken ki melyik csatornát használja, és keress egy jó kis üres csatornát.
A 11-est előszeretettel használják, meg asszem az a default.
No meg hogy kik vannak a környéken, védettek-e és rejtik-e az SSID-t. :wink: Mostmár még rajtad kívül. :lol:


kedd júl. 29, 2008 19:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 14, 2008 14:58
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Negyedik emelet
Hozzászólás 
És tényleg... :D
Csatornát változtattam, most már tökéletesen csatlakozik a hálózathoz, rejtett SSID-vel :nevet:
Még egyszer köszönöm szépen! :D


kedd júl. 29, 2008 17:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 14, 2008 14:58
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Negyedik emelet
Hozzászólás 
Köszönöm a gyors választ :D
Különösebb magyarázat nincs, hogy miért akarok rejtett SSID-t használni, csupán egyfajta pesszimizmus :D bár lehet, hogy ez csak az én hülyeségem...
Idézet:
Nem tudom mennyire jók az Atheros driverek, többnyire Vistához vannak, bár talán az Acer méltóztatik kiadni XP-re is.
Hát ha nem is az Acer, de az eszközök hivatalos oldalán, sikerült megtalálni xp-re is a drivereket, igaz van amihez más oldalak felé kellett kattintgatnom - lényegébe megvan mindenhez a legújabb xp-s driver :)
Az SP3-at már én is felraktam, de akkor meg félóránként fagyott meg a gép, úgyhogy a M$ oldalán kikerestem a vezeték nélküli hálózathoz kiadott frissítéseket - szvsz csak ez a kettő volt lényeges és elengedhetetlen (WindowsXP-KB893357-v2-x86-HUN.exe - WindowsXP-KB917021-v3-x86-HUN.exe)

Még nem próbáltam végig mind a 13 csatornát, csak a 11est, meg a 13ast, ami Amerikában és Európában használatos, lehet ez a gond, hogy van még egy AP vagy wifi-s dolog, ami ugyanezt használja és valóban ez kavar be, bár a win által felismert hálózatok térereje, épphogy 1 vonal :? Ennyi is be tud kavarni? :shock:

Szerintem a mai nap végigpróbálom a csatornákat :D


kedd júl. 29, 2008 15:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Idézet:
bekapcsolom a routert majd ráadom a netet, nem kapcsolóik a laptop, nem találja a wifi routert
Nekem olyan gondom volt, hogy max térerő ellenére szakadozott a kapcsolat, illetve gyakran nem tudott kapcsolódni. Wireless Channel változtatása oldotta meg. Talán az a freki túl zajos volt neki? Egy próbát megér...


kedd júl. 29, 2008 6:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Nem igazán megoldás, de megkérdem, hogy miért is olyan fontos kikapcsolni az SSID-t?
Jó, nekem is ki van kapcsolva. :lol: De ez nem igazán védelem, aki látni akarja úgyis gond nélül látja a Netstumblerrel. 8)
A WPA2-PSK véd meg téged. Tehát ha annyira nem megy, nyugodtan kapcsold vissza az SSID-t, míg nem lesz megoldás.
Nem tudom mennyire jók az Atheros driverek, többnyire Vistához vannak, bár talán az Acer méltóztatik kiadni XP-re is.
Még annyit, hogy az SP3-at is tedd fel az XP-re, meg az azóta kiadott biztonsági patcheket. De ez megint nem a problémád oldja meg, csak igen célszerű. :D


kedd júl. 29, 2008 5:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 14, 2008 14:58
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Negyedik emelet
Hozzászólás Wifi + Rejtett SSID
Sziasztok! Üdv!
A problémám a következő lenne: vettem egy Linksys WRT54G v7.0 wifi routert, bekonfigoltam: DHCP kikapcsolva - fix IP cím van a számítógépen, SSID megváltoztatva, WPA2-PSK AES titkosítás, MAC filter <- szóval az általános biztonsági dolgok. Kábelnetem van: koax -> modem -> utp -> wifi router. A számítógép felől a helyzet: Acer Aspire 5715Z laptop Atheros AR5007EG wifi adapterrel - legújabb driverrel, oprendszer: winxp professional sp2 - 2 frissítést raktam fel hozzá: ami támogatja a WPA2-t, és egy másikat, amivel "elméletileg" csatlakozni lehet rejtett hálózathoz is (Kapcsolódás akkor is, ha nincs hálózati jel). Rejtett SSID-t használok, a laptop automatikus kapcsolódásra van beállítva. A probléma itt adódik, ugyanis ha bekapcsolom a routert majd ráadom a netet, nem kapcsolóik a laptop, nem találja a wifi routert, hiába van beállítva, hogy "Kapcsolódás akkor is, ha nincs hálózati jel" :hm:. Ilyenkor vagy összekötöm kábellel a routert és bekapcsolom a csatlakozás idejére az SSID sugárzást (Wireless SSID Broadcast), vagy törlöm a hálózathoz tartozó profilt, és újra beállítom, vagyis SSID és a nem túl hosszú (30 karakteres :D) hálózati kulcs - érdekes módon ez a próbálkozás nem mindig sikeres... kicsit idegesítő hosszútávon ez a procedúra, jobb megoldást pedig még nem találtam :? Egy külön érdekesség: ha sikerült csatlakozni a wifi hálózathoz, majd újraindítom a gépet, akkor minden gond nélkül csatlakozik újra, immáron rejtett SSID-vel :hm:

Lassan egy hete nyálazom a fórumokat - amiből meglehetősen sok van -, hogy netán valakinek hasonló problémái akadtak és sikerült is gyógyírt találni rá, de eddig csak részleteket, találtam, ami nem megoldás az én problémámra :|

Köszönök előre is minden hozzászólást :wink:


kedd júl. 29, 2008 0:18
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 34 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség