Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 1:57



Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
Router - Universal Repeater 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Xpee írta:
Ti mit ajanlanal?
Nem merek ajánlani, mert nem ismerem ezt a fajta csatlakozási módot, hogy titkosított wireless + pppoe hitelesítés. Egyenként igen, de a kettővel egyött még nem találkoztam. Azt sem értem, miért te gondolkozol az antennán. Ahogy olvasgatom a wireless szolgáltatásokat, ott a szolgáltató kijön, méréseket végez és eldönti, hogy az adott helyen milyen antenna szükségeltetik. Utána jön az egyeztetés a kiépítés módjáról: pci wlan kártya, usb vagy pcmca, vagy külső bridge, repeater eszköz.


kedd aug. 05, 2008 10:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 18, 2005 21:00
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: xxx
Hozzászólás 
Ti mit ajanlanal?Epitettel mar antennat erre a frekire?Halottal mar a windsurfer alufolia antennarol?Tudom hogy olcso a tp-link foleg igy masodkezbol...Talaltam Universal repeater accesspointot de nem extended tange-es.szerinted az tenyleg realis?En ugy tudom a wifi egy szabvany ami nem haladhat meg adaskor par tiz miliwattot.


kedd aug. 05, 2008 6:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
A WR542G az egyik legolcsóbb wlan router. Szerintem neked nem jó arra, hogy egyidejűleg vegye és szórja a wireless netet. Nem ismerem a routert, csak a kézikönyvét néztem meg. A wireless beállításoknál van egy bridge mód, de ilyenkor szerintem az az AP szolgáltatás helyett helyett van. Ha mindkettő menne, akkor már repeater lenne.


hétf. aug. 04, 2008 21:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 18, 2005 21:00
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: xxx
Hozzászólás 
De van.Eloszoris mar az accesspointhoz is titkositva lepek be.Az authenticatin wpa az encrypt tkip es az ap peap tipus root cetrificatinnal es user pass.Csak ezutan jon a pppoe ezert is lottem ki a router hasznalatat.felearon kapnam mint egy repeatert es ez is bontatlan ezert tevodott fel a kerdes, illetve van modemes kapcsolatom is es arra jolenne a router.


hétf. aug. 04, 2008 19:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Xpee írta:
A szolgaltato wpa titkositast hasznall (TKIP) illetve root certificationt.
Akkor nincs is pppoe?


hétf. aug. 04, 2008 12:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 18, 2005 21:00
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: xxx
Hozzászólás 
Apropenzert egy ismerosom megszabadulna egy tp-link TL-WR542G routertol.ebben van bridge.Tudom hogy ismetlonek access pointot tesznek (relay) de nem tudom h bridge modeban hogy viselkedik a router.Nem feltetlenul a PPPoE miadt kell a router, inkabb tobbpontos wlan kiszolgalonak, esetemben boosternek h a lakasba mindenhol jo jelem legyen.A szolgaltato wpa titkositast hasznall (TKIP) illetve root certificationt.Vegyek inkabb Access pointot es hasznaljam Universal repeater modba, vagy jo lenne erre a celra a fent emlitett router.Bridge modba kiszolgallna a netszolgaltaton kivul mas halozatokat is egyidelyuleg?


hétf. aug. 04, 2008 12:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Alapesetben kell egy wireless bridge és kábelen csatlakoztatni kell hozzá egy wireless routert. A router WAN oldalán be kell állítani a pppoe kapcsolatot, LAN oldalán pedig MAC szűrést és WPA2 titkosítást.
Idézet:
hogyan lehetne egy bridge modos routeren wireless internetet megosztani wireless eszkozok fele
Most van ilyen bridge módos routered és azt kérded, hogyan lehet azt beállítani? Vagy ajánljunk olyan router típust, ami egyben megcsinálja a wireless pppoe kapcsolódást és titkosított wireless szórást?


hétf. aug. 04, 2008 10:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 18, 2005 21:00
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: xxx
Hozzászólás Router - Universal Repeater
Udv. mindenkinek!
Egy erdekes problemaval kerultem a minap szemben, megpedig hogyan lehetne egy bridge modos routeren wireless internetet megosztani wireless eszkozok fele ugy hogy a PPPoe a routeren legyen beallitva es a cliensek fele a router titkositott jelszavas legyen.

Elore is koszonom segitsegeteket.


hétf. aug. 04, 2008 9:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 8 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség