Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 18:57



Hozzászólás a témához  [ 225 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő
T-Home gyalázó 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: T-Home gyalázó
Nem HAL :lol:


szomb. ápr. 04, 2015 17:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: T-Home gyalázó
Netán hal? :hm: -on the back..? !-F

Ui:By postgradual= ÍJJ-JUjjpc-Externet :huha:


pén. ápr. 03, 2015 16:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: T-Home gyalázó
A géptermünkben az egyik szerver (igazából 3) tavaly ősszel betöltötte a 18-at.
Windows NT 4.0 Server fut rajta.
Működik? Igen! A többi meg nem érdekel senkit.


szer. ápr. 01, 2015 13:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: T-Home gyalázó
Tron írta:
ÉRTÜNK csinálják nem vagy képes felfogni?
Bocsi bocsi bocsi bocsi!
Tron írta:
Ha rajtuk múlna, a 3. világháború el sem kezdődne, mert még a lila galambok se érnének célba, nemhogy a parancskódok.
Már értem! Ez lehet a háttérben!

Na, kénytelenek voltak mobilról bejelenteni, mire kiküldtek egy szerelőt. A szerelő mindenáron a modemet akarta kicserélni, mert az a rossz. Persze hogy nem az volt, de csak akkor hitte el, amikor a saját, tesztelésre hozott modemje sem működött. Bocsika. Akkor elment, valamit bütykölt az alközponton, és láss csodát: megint él a szolgáltatás. Búcsúzóul azért még meghagyta, ki kell cserélni a modemet mert elavult, kicsi a sávszélessége. Biztosan ebben is igaza van, az ADSL 2+ totál elavult, bár a sávszélességének a felét tudják csak kiadni... Bocsika.


szomb. márc. 28, 2015 19:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: T-Home gyalázó
ÉRTÜNK csinálják nem vagy képes felfogni?
Ha működne a szolgáltatás, amit kiszámláznak?
Mért kell nekem a vezetékes távközléstechnikai műszerésznek vitatkoznom a túloldali macával, hogy tojok arra, mit mér az ő készüléke, ha TUDOM, hogy nincs se telefon, se ADSL?
Mért kell as kábel teljes levágásával fenyegetőznöm (amúgy 1 hete be volt már jelentve a dolog), hogy másnap kijöjjön egy emberke és 5 percnyi kábelfej kotorászás után beinduljon minden?
Mért tart hetekig-hónapokig egy ADSL+drótostelefon átmigrálása IP szolgáltatássá?
Mért nem bírták már előtte közölni idős szüleimmel, hogy utóbbi rendszer áramszünet esetén nem tud telefont sem szolgáltatni?
Visszamondáskor mért tartott 1,5 hónapig, amíg visszakapták a régi számukat?
(ebben még egy kacifánt: őket hívni nem lehetett, mert "a hívott számon előfizető nem kapcsolható", de ha ők hívtak minket, kiírta a számot)
Mire fel lehetett hívni őket, elmúlt a számkijelzés, amit azóta sem sikerült helyrehozni a T-ébojnak.
Eddig háromszor olvadtak össze saját magukkal a mi jobb kiszolgálásunk érdekében.

Ha rajtuk múlna, a 3. világháború el sem kezdődne, mert még a lila galambok se érnének célba, nemhogy a parancskódok.

U.i.: hivatalos munka ügyben is rendszeresen van velük afférom.


szomb. márc. 28, 2015 18:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: T-Home gyalázó
Telekom, 2015. Még egy ilyen pofátlan banda nincs. Szüleim szóltak múlt héten, hogy nincs se telefon, se internet. Oké, bejelentettem, kiderült hogy új alközpontot csinálnak, ezért nem megy. Ja, előre szólni? Minek?? Ezt a mókát fenntartották egész héten - este működött, napközben meg semmi. Végül küldtek egy sms-t, hogy kész. Hurrá, csak éppen se telefon, se internet. A weblapjuk is egy nagy fos, nem lehet bejelenteni semmit. Addig eljut, hogy kitöltöm az űrlapot, de a bejelentés gombra kattintva SEMMI nem történik. Se egy hibaüzenet, se egy visszajelzés, egyáltalán semmi. Néhány kattintás után viszont még a böngésző is lefagy. Próbáltam IE, Firefox és Chrome használatával, mindegyik behal tőle. Azért ez nem kis teljesítmény, összehozni egy weblapot ami minden böngészőt megfektet. Mobilról is megpróbáltam, ott meg jó 1 perc után kihajít, hogy technikai hiba miatt sikertelen. Telefonon felhívni őket, na az meg reménytelen. Azért ez is egy színvonal, illik az országhoz, SAJNOS. :-(


pén. márc. 27, 2015 18:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: T-Home gyalázó
Sammat írta:
... akit esetleg érdekel, itt a link, tényleg nagyon megéri,.. : http://digi.hu/okoscsomag

Naná. Ha lenne nálunk ilyen, azonnal elküldeném a sunyiba az UPC-t, de nincs. Bp. II. ker. :cry:


szer. nov. 16, 2011 18:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. nov. 16, 2011 12:17
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: T-Home gyalázó
én teljes mértékben a digit ajánlom mindenkinek!! ez az új okoscsomagjuk nagyon megéri, 3990 ft-os havidíjjal kaptunk 74 csatornát, 20mbites netet meg telefonvonalat kedvezményes percdíjakkal.. tud vki ennél jobbat?? :D mi is most váltottunk erre, volt már mindenféle szolgáltatónk, de azt hiszem megtaláltuk az igazit, mert eddig tényleg ez vált be a legjobban!!
akit esetleg érdekel, itt a link, tényleg nagyon megéri,.. : http://digi.hu/okoscsomag


szer. nov. 16, 2011 12:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 01, 2010 21:49
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: T-Home gyalázó
Ilyen egy nagy átverést amit a T trutyi mobilinternettel kapcsolatba tapasztaltam... hát akkor szemétrakások hogy az valami hihetetlen. Mobilinternetet váltottam 4 hónapja. T trutyis lettem, de nagyon kár volt. Senkinek sem ajánlom , hogy ez legyen neki.Mivel aranykártyás vagyok 4 hónapja kecsegtető ajánlatnak tartottam, a relaxnet xl társkártya csomagot. 3 hónap féláron azaz 3200 Ft-ért, 14 Gb adatforgalom, garantált ... sebességgel, majd az átlépett 14 Gb után lassabb lesz a sebesség. Az első 3 hónappal semmi probléma nem volt, 14 Gb körül lelassult a net. A 4. hónap már nem zajlott ilyen símán amikor a számlálom 7 Gb-ot mutatott, pedigt még csak hónap eleje volt (10.-e kb), kaptam az sms-t hogy átléptem a szerződésbe foglalt adatmennyiséget, így a sebességet lekorlátozzák. Bement a párom az egyik T pontba, mivel én dolgoztam. Azt mondták neki ilyen gond nem szokott lenni a mobilinternettel, valószínűleg nem pontos a számlálo az csak egy hozzávetőleges adat (oké, de ennyire?akárhogy is számolom az még 7 felhsználható Gb nem? vagy akkor legyen 4 felhasználható azt inkább elhiszem, csal " egy kicsit ". A párom kérte, hogy nézzenek utánna az adatforgalomnak, mert biztos nem használtuk el a 14 Gb-ot, filmet nem töltöttünk videókat néztünk de tuti nem használtuk el azt a mennyiséget. Erre azt felelték hívja fel az ügyfélszolgálatot, mert ők jelszóval sem férnek hozzá az adatokhoz, vagy a 1730 ra küldje el a g betűt akkor megkapja a valódi adatot. Felhívtuk az ügyfélszolgálatot, ahhol kb 20 perc után kapcsoltak valakit aki megmondta, hogy menjünk be a T pontba, mert részletes tájékoztatást csak ott tudnak adni. ( Jó mi? ) Vagy kérhetünk részletes tájékoztatást ami lakcímre megy és 1000 Ft, de azt megtudja mondani hogy most tényleg le vagyunk-e korlátozva. ( Én észre sem vettem, hogy 10 perc alatt tölti be azt az oldalt amit máskor 10 másodperc alatt. Ez nekem fel se tűnt.) Tehát mondhatni "óriási " segítséget kaptunk. Majd elfelejtettem a neten a mytrutyiba is megnéztük de ott még úgy mutatta, hogy 5 Gb felhasználható még. Azóta ismét voltunk bent a T pontba mondták, hogy részletes jelentést kaphatunk amit igényeltünk is , persze nem ingyen (akkor hol lenne a lehúzás?), de még SAAAAAJNOS nem érkezett meg. Majd kiugrok a bőrömből várva azt a nyamvadt papírt, hogy meg tudjam mire jutottunk , de mivel rengeteg szabadidőnk van abból kifolyólag, hogy mindketten napi 8-10 órát dolgozunk reménykedem benne, hogy kapunk egy levelet amiben tájékoztatnak arról, hogy felhívhatom az ügyfélszolgálatot, majd közlik menjek be a T pontba, ahol előállnak azzal a remek ötlettel miért nem hívom fel az ügyfélszolgálatot, így életem végéig, vagy legalábbis míg le nem jár a szerződés járkálhatok a T pontba, és hivogathatom az ügyfélszolgálatot éjjel- nappal.Ez az!


hétf. nov. 01, 2010 22:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
T68m írta:
kicsit többet idézhetnél az ászf-bõl! (megjegyzem, az nem mondhat ellent jogszabálynak, vagy ha igen, akkor az ellentmondó rész semmis. Tehát kötbért - minimum - a fent említett összeg jár.

De hogy mikortól jár, azt az ÁSzF szabja meg.


Egyelõre, úgy tûnik, hogy igen. És az a hibabejelentéstõl számított 72 órán túli javítást írja.


szomb. okt. 24, 2009 18:32
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
kicsit többet idézhetnél az ászf-ből! (megjegyzem, az nem mondhat ellent jogszabálynak, vagy ha igen, akkor az ellentmondó rész semmis. Tehát kötbért - minimum - a fent említett összeg jár.

De hogy mikortól jár, azt az ÁSzF szabja meg.


szomb. okt. 24, 2009 17:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
kicsit többet idézhetnél az ászf-bõl! (megjegyzem, az nem mondhat ellent jogszabálynak, vagy ha igen, akkor az ellentmondó rész semmis. Tehát kötbért - minimum - a fent említett összeg jár.


csüt. okt. 22, 2009 21:51
Profil Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
T68m írta:
TargeT írta:
http://forum.t-home.hu/mvnforum/index

Egyébként ha nem szolgáltattak, akkor automatikusan jóváírják a havidíjból.
Kábeltévénél nem volt jó a box, és pár fillért jóváírtak.


viszont a 16/2003-as IHM rendelet 12§ szerint kötbér is jár. Nem is akármennyi: naponként (a 72-órán túli időszakra) a (hathavi díjátlag alapján számított) egy napra eső havidíj nyolcszorosa.

Kíváncsiságból elolvastam a jelzett paragrafust, de nem 72 órát mond, hanem az ÁSzF-ben rögzített időtartamot.
(Lehet a t-com-nál ez éppen 72 óra, azt nem tudom)


Megnéztem:
ÁSZF
A késedelembe eséstöl , 72 óra, számitva a tizedik napig naponta az egyszeri belépési dij 1%-a
A 11-ik naptol a 20-ik napig az 1.5%-a, stb. ISDN a duplája

De mi az egyszeri belépési dij összege?
Ma valami 4000Ft a beugró, én még akciosan 25,000-ért kaptam.
A barátnőm vagy 30 éve kapta a vonalat, meg kellene keresni mennyi volt akkor és valorizálni
Persze ha az ingyenes kádári jólétböl kapta akkor nem kap most semmit
:lol:

by horex


csüt. okt. 22, 2009 16:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
TargeT írta:
http://forum.t-home.hu/mvnforum/index

Egyébként ha nem szolgáltattak, akkor automatikusan jóváírják a havidíjból.
Kábeltévénél nem volt jó a box, és pár fillért jóváírtak.


viszont a 16/2003-as IHM rendelet 12§ szerint kötbér is jár. Nem is akármennyi: naponként (a 72-órán túli időszakra) a (hathavi díjátlag alapján számított) egy napra eső havidíj nyolcszorosa.

Kíváncsiságból elolvastam a jelzett paragrafust, de nem 72 órát mond, hanem az ÁSzF-ben rögzített időtartamot.
(Lehet a t-com-nál ez éppen 72 óra, azt nem tudom)


szer. okt. 21, 2009 21:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
TargeT írta:
http://forum.t-home.hu/mvnforum/index

Egyébként ha nem szolgáltattak, akkor automatikusan jóváírják a havidíjból.
Kábeltévénél nem volt jó a box, és pár fillért jóváírtak.


viszont a 16/2003-as IHM rendelet 12§ szerint kötbér is jár. Nem is akármennyi: naponként (a 72-órán túli idõszakra) a (hathavi díjátlag alapján számított) egy napra esõ havidíj nyolcszorosa.


szer. okt. 21, 2009 20:12
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
http://forum.t-home.hu/mvnforum/index

Egyébként ha nem szolgáltattak, akkor automatikusan jóváírják a havidíjból.
Kábeltévénél nem volt jó a box, és pár fillért jóváírtak.


szer. okt. 21, 2009 18:03
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Örömmel konstatáltam, hogy a t-home-nak is van saját fóruma.


Hol,merre??
by horex


szer. okt. 21, 2009 17:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ha gyalázat, hát gyalázkodjunk.

Vezetékes-szám szuneteltetés, majd áthelyezés, "elötte szóljon 2 nappal"
Szóltam
'30 nap a határidő"
A mai komputerizált világban??? De le kell egyeztetni, szolgáltatunk-e azon a területen. Leegyeztettem már XVI.ker.
Az nem ugy van, a muszaki osztály majd...
MÉr' terepbejárás is kell,vagy van olyan terulet Bp-en ahol a T-Home nem szolgáltat?

Szerencse mert 2 hét sem volt és jött a vonal
Viszont vele egyutt rendeltem kábelTV-t is, amit szerintük nem lehet a telefonvonal nélkul bekötni, csak azután 3 nappal.
Mi a farok köze a kettőnek egymáshoz??
Bekötötték a vonalat, kábelTV sehol
Reklamálok. Nem is rendeltem TV-t
Ne má', még a mindenféle kodot is megkaptam, amivel a Home leveheti a számlaösszeget.
Pedig itt nincs TV rendelés
Keressék vissza ki volt szolgálatban amikor bejelentettem a vonal inditását.
Azt nem tudják viszakeresni

Jó 2 hét, meglett a TV is ,hurrá.
Tel.vonal viszont eltünt, nincs vonal, kintröl hivva "ilyen szám nincs az adatbázisban"
Ugyfélszolga, igéri megnézik.
2 nap semmi. Igéri ma rendben lesz, vonalvizsglat folyik
Mé' végigjárják a nyomvonalat és árkot ásnak?
Erre elkezdi magyarázni, hogy nem ásnak árkot
Hát ez komolyan is gondolta a kérdésem
Aztán 2 naponta ügyfélszolga, semmi változás
9 nap mulva a második kemény de udvarias faxomra pittyent egyet a telefon.
Nem ám hogy felhivnak , hogy T.Ügyfelunk, megjavitottuk
HA barátnőm véletlenul meg nem hallja a rövid csörrenést, még ma is faxolok nekik
Most kiváncsi leszek a számlára, hogy milyen alapdijat számláznak, mert 72 óra a hibajavitás határa és kedvezményes a TV+telefon, mert a 2-őt egyutt rendeltuk

Fogadjunk, hogy semmi kedvezményes dij nem lesz és az alapdijat egészben kiszámlázzák
Ezek nem veszik észre hogy fogy az előfizetőjük
Amikor lemondtam 2 vonalat, bezzeg sirt a szájuk.

by horex


szer. okt. 21, 2009 17:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
A "T"-nél sokkal nagyobb cégek is komolyan adnak a fórumok véleményére,megkerülve a gyökér talk'n help calling-ot-csendben mentik meg a cég becsületét!


kedd júl. 21, 2009 22:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Hannibal írta:
... Legalább mostmár tudjuk, hogy nem az ÜF-t kell hívni (mivel tehetetlenek), hanem a fórumokon keresztül kell zargatni őket...

Abszolute így van. A mikor elkezdtem segíteni a havernak, összeakadtam nény nagyon tapló fazonnal az ÜFSZ telefonon. :shock:

De a problémja megoldódott. :D
Mondanom sem kell, náluk (valószínüleg a kábel hálózaton) volt a hiba. Megjavult, én meg békésen elsörözgettem a haverral.
Mindenki örült. :D

A segiséget mindenkinek köszönöm. :wink:


Milyen véletlen... :nocommentsmiley:


kedd júl. 21, 2009 18:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hannibal írta:
... Legalább mostmár tudjuk, hogy nem az ÜF-t kell hívni (mivel tehetetlenek), hanem a fórumokon keresztül kell zargatni őket...

Abszolute így van. A mikor elkezdtem segíteni a havernak, összeakadtam nény nagyon tapló fazonnal az ÜFSZ telefonon. :shock:

De a problémja megoldódott. :D
Mondanom sem kell, náluk (valószínüleg a kábel hálózaton) volt a hiba. Megjavult, én meg békésen elsörözgettem a haverral.
Mindenki örült. :D

A segiséget mindenkinek köszönöm. :wink:


kedd júl. 21, 2009 17:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Örömmel konstatáltam, hogy a t-home-nak is van saját fóruma. Kicsit erősebb hangnemet megütve be is írtam a fórumba, minek következtében a beírást követő fél perc elteltével kikapcsolták a szűrést. No comment.

Igen, kábelneteseknél más az oldal és nincs is smtp szűrés beállítási lehetőség.


:shock: :shock:
Legalább mostmár tudjuk, hogy nem az ÜF-t kell hívni (mivel tehetetlenek), hanem a fórumokon keresztül kell zargatni őket...


kedd júl. 21, 2009 9:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Na tessék, és még mondja valaki, hogy nem dolgoznak gyorsan. :wink: Vagy nem figyelik a fórumot.
Egyébként ahogy én láttam, bár jobban csak IPTV-s fórumot nézegettem, azt is régebben, a T-s fórumban abszolút segítőkészek a moderátorok és műszakiak. Sokszor egyedi segítséget is adnak a személyes adatok alapján.


kedd júl. 21, 2009 7:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Örömmel konstatáltam, hogy a t-home-nak is van saját fóruma. Kicsit erősebb hangnemet megütve be is írtam a fórumba, minek következtében a beírást követő fél perc elteltével kikapcsolták a szűrést. No comment.

Igen, kábelneteseknél más az oldal és nincs is smtp szűrés beállítási lehetőség.


kedd júl. 21, 2009 6:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Az lehet, de a modemet tényleg kikapcsolni javasolják. Na persze önmagától ettől még nem lesz jó.
Tájékoztató T-Online (T-Home) előfizetőknek a külső SMTP használatról

Kép Kép

Na most ahogy látom, a kábelneteseknek más ez az oldal, és hogy ott hol van ez a beállítás, nem tudom.


hétf. júl. 20, 2009 17:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Magyarul hülyének néznek. :lol:
Ez egy előre megírt, bekopizott szöveg. Nem nagyon lehet sokat elérni náluk. Ki kell fogni az ügyintézőt. Sőt a jókevét is. :?


hétf. júl. 20, 2009 17:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
SMTP szerver ügyben levelezek velük, íme a legújabb válaszuk:

Kód:
Köszönjük levelét!
 
Javasoljuk, hogy áramtalanítsa modemét egy rövid időre, majd próbálja újra. Amennyiben szakmai segítségre van szüksége, kérem, hívja Szuperszerviz szolgáltatásunkat a 1722-es telefonszámon, ahol műszaki szakembereink díjazás ellenében készséggel állnak a rendelkezésére.
 
További, a szolgáltatásokkal kapcsolatos kérdés esetén készséggel állunk rendelkezésére e-mailben az ugyfelszolgalat@t-home.hu címen, az 1412 telefonszámon valamint T-Pont üzleteinkben. 
 
Felhívjuk figyelmét, hogy az ügyintézéshez szükséges MT azonosítója és ügyfélszintű jelszava.
 
A 1722-es, illetve a 1422-es telefonszámon elérhető Szuperszerviz ügyfélszolgálatunk, ahol kollégáink internettel, telekommunikációs berendezésekkel kapcsolatos hibaelhárítási, üzemeltetési és műszaki kérdések megválaszolásában nyújtanak segítséget.
 


hétf. júl. 20, 2009 17:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Laci cimbi eztet a google csinallya,ha megtalalik ezt az oldalt rogton,lelitsak,es nemnyisa ki senki,meg kinem tisztisak


hétf. júl. 20, 2009 14:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hannibal írta:
... Ha jól nézem mindenhonnan kiszedtem...

Nem lehetne Sy-nak szólni, hogy a Terminal hivatalból vizsgáltassa meg ezt az oldalt? :shock:


hétf. júl. 20, 2009 7:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Bocsánat a linkért. Ha jól nézem mindenhonnan kiszedtem.

Panda Internet Security 2010 is jól vizsgázott. Szépen csöndben a háttérben megoldotta a feladatot. :P
Gépet átnéztem HiJack-kel, registryt mindent átkutattam ez az exe után, de szerencsére sehol nem bukkant fel.


vas. júl. 19, 2009 21:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
igen,az oldal kezeloje,vagy a tulajdonosa ,,is hibas mert mindenki aki meglatogasa ezt az oldalt megfertozi a gepjet,mar reg kikelet pucolnia es megvaltoztani a jelszokat,es a TC-helyet mas FTP-kliesnt hasznalnia,


vas. júl. 19, 2009 19:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ez egy bejegyzett magyar oldal, nem lehet seggberúgatni őket? :roll:


vas. júl. 19, 2009 19:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Igen a virusvedelem jelzi,de nemuszaj mindig megfognia,es akinek meg nincsen,se ez se tuzfall az mar sirhat, :lol: nekem mindegy en jatszotam ijen oldalokal ugy hogy at engedtem az avaston,es rogton ot volt a troja,, :lol:
de igen att kel irni a linket,pldaol igy hxx\\


vas. júl. 19, 2009 19:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
stell írta:
... Vigyazatok,ijen oldalra neklkeljetek mert rogton megfertozitek a gepet ...

Akkor jól láttam. Na meg a NOD is jól vizsgázott. :shock:

Hannibal
Ki kellene a linket szedni, mert valaki még ráfázhat ( a stell idézetből is). :roll:
Mellesleg nálad mi a helyzet? Beszedted? :D :x


vas. júl. 19, 2009 19:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Idézet:
Hannibal írta:
... Itt találtam egy ilyet: link kiszedve
Ajaj. Erre a linkre a NOD32 HTML/Ifarme.C.Gen vírust talált, és letartóztatta. Sad

.gúnár. írta:
...

Bocs, de a belinkelt képek kicsit nagyra sikeredtek, és szétdobják az oldalt. Shocked


Vigyazatok,ijen oldalra neklkeljetek mert rogton megfertozitek a gepet,aki raklikelt futasa a HiJackot es neze meg nincsen e a startup ba ez a virus
rncsys32.exe
ha otvan kitorolni,es a Malvarebytesel at vizsgalni a gepet,bekapcsolni a rejtet mapak megjeleniteset,


vas. júl. 19, 2009 19:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Átírtam linkre, elnézést.


vas. júl. 19, 2009 18:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hannibal írta:
... Itt találtam egy ilyet:link kiszedve

Ajaj. Erre a linkre a NOD32 HTML/Ifarme.C.Gen vírust talált, és letartóztatta. :(

.gúnár. írta:
...

Bocs, de a belinkelt képek kicsit nagyra sikeredtek, és szétdobják az oldalt. :shock:


vas. júl. 19, 2009 16:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Hannibal írta:
.gúnár. írta:
Hannibal írta:
Egy jó fél éve kellett beállítsak ismerősnek külső smtp-t. Elvileg van egy webfelület, ahova ha belépsz, akkor magad is ki tudod kapcsolni. Legalábbis akkoriban volt. Más kérdés, hogy amikor nekem kellett volna épp nem működött. Próba szerencse.


Előző szolgáltatómnál, a Fraktálnál én is tudtam valóban kapcsolgatni, de sajnos a tré online ügyfélszolgálatán nem látok ilyet.


Itt találtam egy ilyet: link kiszedve


Köszi, erre a képre én is emlékszem, de ez most tök más, én ennyit látok:

1. kép
2. kép
3. kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára .gúnár. vas. júl. 19, 2009 18:49-kor.



pén. júl. 17, 2009 16:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
aha, értem. S ha ezentúl a posta bevezeti azt a szolgáltatás, hogy kinyitja és elolvasgatja a leveleket (természetesen csak olyan mértékig, hogy megállapítsa pletyka-e vagy sem, és a postások eskü alatt vallják, hogy minden olvasottat rögtön el is felejtenek), akkor ez nem lesz a levéltitok megsértése. Értem. 8)

Ezt Te is érzed, hogy más. A postás nem tudja elfelejteni, amit elolvasott, amikor meglátja a Kati nénit, akkor eszébe jut, hogy tegnap mit írt neki a Pista bácsi.
De egy gép, egy automata nem jegyzi meg (csak ha direkt úgy van programozva).

Másrészt az egész értelmetlen, mert ha titkos adatot küldök, amit nem akarom, hogy más is el tudja olvasni, akkor úgyis titkosítom előtte. Hiába hallgatóznak.


pén. júl. 17, 2009 12:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Amikor a routerek válogatják, hogy melyik csomag hová megy, az sem számít lehallgatásnak. Hiszen nem figyeli senki az adatfolyamot, az eszköz meg "elfelejti". Azaz: senki nem néz bele az adatokba, csak egy automata, ami rögtön utána el is "felejti" az egészet. Ezért olyan, mintha meg se nézték volna: az információ nem került harmadik félhez.
Gondolom a leveleknél is hasonló technikát alkalmaznak: egy eszköz automatikusan számolja, hogy adott címrõl hányadik levél ment ki és csak a levelek darabszámát "jegyzi meg", a leveleket meg nem látja senki.


aha, értem. S ha ezentúl a posta bevezeti azt a szolgáltatás, hogy kinyitja és elolvasgatja a leveleket (természetesen csak olyan mértékig, hogy megállapítsa pletyka-e vagy sem, és a postások eskü alatt vallják, hogy minden olvasottat rögtön el is felejtenek), akkor ez nem lesz a levéltitok megsértése. Értem. 8)


pén. júl. 17, 2009 11:16
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Hannibal írta:
Egy jó fél éve kellett beállítsak ismerősnek külső smtp-t. Elvileg van egy webfelület, ahova ha belépsz, akkor magad is ki tudod kapcsolni. Legalábbis akkoriban volt. Más kérdés, hogy amikor nekem kellett volna épp nem működött. Próba szerencse.


Előző szolgáltatómnál, a Fraktálnál én is tudtam valóban kapcsolgatni, de sajnos a tré online ügyfélszolgálatán nem látok ilyet.


Itt találtam egy ilyet: link kiszedve


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hannibal vas. júl. 19, 2009 20:50-kor.



pén. júl. 17, 2009 9:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Nem tudom, hogy milyen mélységben kell kielemezni az adatforgalmat ahhoz, hogy rájjöjjenek, hogy hány levél ment el.
De mindegy is.
Minden csomagot értelmezni kell valamilyen szinten, mert így tudják eldönteni, hogy hová kell küldeni. Ezt a szolgáltató routerei oldják meg. Intelligensebb fajta eszközök pl. képesek az adatfolyamból a szolgáltatás típusát (pl. http, ftp) is kideríteni, bizonyára hasonló módon a csomagok feldolgozásakor számolják meg a leveleket is.

Amikor a routerek válogatják, hogy melyik csomag hová megy, az sem számít lehallgatásnak. Hiszen nem figyeli senki az adatfolyamot, az eszköz meg "elfelejti". Azaz: senki nem néz bele az adatokba, csak egy automata, ami rögtön utána el is "felejti" az egészet. Ezért olyan, mintha meg se nézték volna: az információ nem került harmadik félhez.
Gondolom a leveleknél is hasonló technikát alkalmaznak: egy eszköz automatikusan számolja, hogy adott címről hányadik levél ment ki és csak a levelek darabszámát "jegyzi meg", a leveleket meg nem látja senki.


pén. júl. 17, 2009 7:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Egy jó fél éve kellett beállítsak ismerősnek külső smtp-t. Elvileg van egy webfelület, ahova ha belépsz, akkor magad is ki tudod kapcsolni. Legalábbis akkoriban volt. Más kérdés, hogy amikor nekem kellett volna épp nem működött. Próba szerencse.


Előző szolgáltatómnál, a Fraktálnál én is tudtam valóban kapcsolgatni, de sajnos a tré online ügyfélszolgálatán nem látok ilyet.


pén. júl. 17, 2009 7:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Hannibal írta:
T68m írta:
Sparow2 írta:
T68m írta:
.gúnár. írta:
Update: most is azt hazudták telefonon, hogy nincs smtp szûrés az elõfizetésen, de ha lenne, az csak annyit korlátozna, hogy napi 40-nél több emilt nem küldhetnék. Anyjukat.


tényleg? És ezt hogy számolják? Netalán lehallgatják az SMTP forgalmad (is)? 8)

Elég ha azt nézik, hogy hány levelet küldtek el.
Egyébként meg, ha valami nem publikus, azt megfelelõen titkosítva kell elküldeni.


És elárulnád, ezt hogy számolják, ha nem hallgatják le a forgalmat? 8)


SMTP: http://en.wikipedia.org/wiki/Simple_Mai ... r_Protocol
Ahányszor bejelentkezik a kliens az SMTP-hez, annyiszor küld is üzenetet. Tehát elég azt számolni, hogy egy adott mail cím hányszor jelentkezik be az SMTP kiszolgálóra.

Titkosítás: amennyire tudom* maga az SMTP server gyakorlatilag clear text-ként kapja meg az üzenetet.
Vagyis hogy pontosítsak: a kliens és a server közötti adatfolyamot (azok az adatcsomagok amik a neten szaladgálnak) lehet titkosítani (pl tanusítványokkal). Viszont miután megkapta az SMTP server (beérkezett a csomag a hálózati kártyáján) ekkor már lekerül róla a titkosítás. Tehát ha a szolgáltató nagyon akar, akkor bele tud nézni a levélbe, ezt sima SMTP-n nem lehet megakadályozni.

*nem vagyok biztos benne, nem kell készpénznek venni.


az SSL titkosítás pont arra jó, hogy a közbensõ szerverek (pl. a matávé) ne lásson semmi az adatfolyamból.

egyátalán nem elég azt számolni, hogy egy hány tcp kapcsolat épül fel az smtp portra, mert egy kapcsolat alatt nem csak egy levél, hanem akármennyi is átvitelre kerül. Tehát a szolgáltatónak elemeznie (lehallgatni) kell a csomikat ahhoz, hogy számolja, hogy egy tõle független smtp szerverre hány levél megy ki.


csüt. júl. 16, 2009 23:57
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Nem fontos magát a csatornát titkosítani, elég pl. egy titkosított csatolmány.


csüt. júl. 16, 2009 22:54
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
T68m írta:
Sparow2 írta:
T68m írta:
.gúnár. írta:
Update: most is azt hazudták telefonon, hogy nincs smtp szűrés az előfizetésen, de ha lenne, az csak annyit korlátozna, hogy napi 40-nél több emilt nem küldhetnék. Anyjukat.


tényleg? És ezt hogy számolják? Netalán lehallgatják az SMTP forgalmad (is)? 8)

Elég ha azt nézik, hogy hány levelet küldtek el.
Egyébként meg, ha valami nem publikus, azt megfelelően titkosítva kell elküldeni.


És elárulnád, ezt hogy számolják, ha nem hallgatják le a forgalmat? 8)


SMTP: http://en.wikipedia.org/wiki/Simple_Mai ... r_Protocol
Ahányszor bejelentkezik a kliens az SMTP-hez, annyiszor küld is üzenetet. Tehát elég azt számolni, hogy egy adott mail cím hányszor jelentkezik be az SMTP kiszolgálóra.

Titkosítás: amennyire tudom* maga az SMTP server gyakorlatilag clear text-ként kapja meg az üzenetet.
Vagyis hogy pontosítsak: a kliens és a server közötti adatfolyamot (azok az adatcsomagok amik a neten szaladgálnak) lehet titkosítani (pl tanusítványokkal). Viszont miután megkapta az SMTP server (beérkezett a csomag a hálózati kártyáján) ekkor már lekerül róla a titkosítás. Tehát ha a szolgáltató nagyon akar, akkor bele tud nézni a levélbe, ezt sima SMTP-n nem lehet megakadályozni.

*nem vagyok biztos benne, nem kell készpénznek venni.


csüt. júl. 16, 2009 22:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
...
Sparow2 írta:
...
T68m írta:
...
tényleg? És ezt hogy számolják? Netalán lehallgatják az SMTP forgalmad (is)? 8)

Elég ha azt nézik, hogy hány levelet küldtek el.
Egyébként meg, ha valami nem publikus, azt megfelelően titkosítva kell elküldeni.


És elárulnád, ezt hogy számolják, ha nem hallgatják le a forgalmat? 8)

Az SMTP-ben nincs adattartalom. Ha csak az SMTP információkat nézik, akkor tudják a levél tulajdonságait, de a csatolmányok és a levél törzse nincs benne. (Persze az is ugyanazon a csatornán megy át)

Meg nem tudom, lehet egy küldeményben csak egy levél tud átmenni, és ahány SMTP küldemény megy, annyi levél, akkor elég csak a számolni.

Más: ha automata vizsgálja forgalmat, de csakis azért, hogy számolja a leveleket, és a tartalmat nem teszi el (hanem elfelejti, mint pl. egy router: átfolyik rajta az adatfolyam, de nem jegyzi le), az nem biztos, hogy lehallgatásnak minősül.

Más: nem publikus adatokat csakis titkosítva szabad küldeni, hiszen amíg célba ér az interneten át, ki tudja, hogy ki láthatja. Így a szolgáltató sem tudja lehallgatni.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sparow2 csüt. júl. 16, 2009 22:56-kor.



csüt. júl. 16, 2009 19:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
T68m írta:
.gúnár. írta:
Update: most is azt hazudták telefonon, hogy nincs smtp szûrés az elõfizetésen, de ha lenne, az csak annyit korlátozna, hogy napi 40-nél több emilt nem küldhetnék. Anyjukat.


tényleg? És ezt hogy számolják? Netalán lehallgatják az SMTP forgalmad (is)? 8)

Elég ha azt nézik, hogy hány levelet küldtek el.
Egyébként meg, ha valami nem publikus, azt megfelelõen titkosítva kell elküldeni.


És elárulnád, ezt hogy számolják, ha nem hallgatják le a forgalmat? 8)


csüt. júl. 16, 2009 14:16
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Egy jó fél éve kellett beállítsak ismerősnek külső smtp-t. Elvileg van egy webfelület, ahova ha belépsz, akkor magad is ki tudod kapcsolni. Legalábbis akkoriban volt. Más kérdés, hogy amikor nekem kellett volna épp nem működött. Próba szerencse.


csüt. júl. 16, 2009 10:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
.gúnár. írta:
Update: most is azt hazudták telefonon, hogy nincs smtp szűrés az előfizetésen, de ha lenne, az csak annyit korlátozna, hogy napi 40-nél több emilt nem küldhetnék. Anyjukat.


tényleg? És ezt hogy számolják? Netalán lehallgatják az SMTP forgalmad (is)? 8)

Elég ha azt nézik, hogy hány levelet küldtek el.
Egyébként meg, ha valami nem publikus, azt megfelelően titkosítva kell elküldeni.


csüt. júl. 16, 2009 10:44
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 225 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség