Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 9:49



Hozzászólás a témához  [ 225 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
T-Home gyalázó 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
zoli12 írta:
... Csak az a gond hogy a 8 megás csomagért kevesebbet fizetnék mint a 4 megásért...

Ha így van, ami kész bexarás, akkor kérj új 4-eset. Az még olcsóbb. De lehet hogy ez nem fog menni. :shock:


csüt. jan. 29, 2009 20:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
T68m írta:
... Ok, akkor maradjunk annyiban, hol látsz itt politizálást???

Idézet:
... Demszkygrádban ...

Függetlenül attól, hogy esetleg igazad is van (átvitt értelemben). De hagyjuk. :D


Igazad van, bocsi!!!!!!!!!!!!!!!!!


csüt. jan. 29, 2009 20:57
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 17:24
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Idézet:
Arra hivatkozva, hogy a vonal maximális sebessége bőven a csomagod maximális sebessége fölött van, tetesd át egy olyan csomagra, amit még elbír a telefonvonalad. Pl. 2 Mbit/s vagy 1 Mbit/s.
Nekem mindenképpen kellene a maximum amit kilehet hozni ebből a drótos-tótos akármiből. Rengeteget töltök le, meg fel. Szóval nekem kell az a 325 kb/s. Most hogy egy új tesztet csináltam úgy látom beraktak a 2 megások táborába :cry: :cry: :cry: . Ez így nem lesz jó :twisted:


csüt. jan. 29, 2009 20:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 17:24
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Idézet:
Semmi se lesz.
Ők vallották be, hogy nem tudják teljesíteni elvileg sem. Kölcsönösen el kell állni tőle. És egy fillért se fizess addig, mert avval elismered. Hivatkozz arra, hogy tévedésben tartottak (van ilyen jogi fogalom).
Csak az a gond hogy a 8 megás csomagért kevesebbet fizetnék mint a 4 megásért. Lehet nem kellett volna bolygatni a dolgot :lol: Bár jó hogy kipattant ez az ügy, mert más is okulhat belöle.


csüt. jan. 29, 2009 20:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
T68m írta:
... Ok, akkor maradjunk annyiban, hol látsz itt politizálást???

Idézet:
... Demszkygrádban ...

Függetlenül attól, hogy esetleg igazad is van (átvitt értelemben). De hagyjuk. :D


csüt. jan. 29, 2009 20:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
zoli12
Arra hivatkozva, hogy a vonal maximális sebessége bőven a csomagod maximális sebessége fölött van, tetesd át egy olyan csomagra, amit még elbír a telefonvonalad. Pl. 2 Mbit/s vagy 1 Mbit/s.

Már ha akarsz maradni annál a cégnél.
Ha nem szeretnél ott maradni, akkor hivatkozz arra, hogy nem bírja a vonaluk a kért sebességet, sőt még a felét sem, neked pedig csakis olyan kéne, lassabb nem, ezért nem kéred a szolgáltatásukat.


csüt. jan. 29, 2009 20:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 17:24
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Nekem mindig automatikusan emelték a sávszélességemet , nem is kértem őket hogy emeljék. Emlékezzetek a sávszélesség emelések időszakára. Közölték velem, hogy az 1 megát duplájára vagyis 2 megára emelték, majd egy kis idő múlva megint értesítettek, hogy a 2 megámat négyre emelték. El is voltam vele mindaddig mig 8 megát meg nem rendeltem. 325 kb/s tudtam leölteni a 4 megás csomaggal, ezt a letöltési sebességet jónak tartottam függetlenül attól, hogy alatta van a négymágás sebességtől. Szóval el voltam vele. Próbálkoztam az Externet- nél (ma beszéltem velük) bár ők azt mondták mondjam fel a Matáv előfizetésem és beszerelik az ő motyójukat, de addig nem tudnak méréseket végezni míg nincs beszerelve az ő cuccuk. De úgy látom teljesen mindegy milyen szolgáltató szolgáltatását veszem igénybe ha a drót csak annyit enged amennyit. Ők is a Matávtól bérlik a vonalat. Szóval patt helyzet van.


csüt. jan. 29, 2009 20:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
T68m
... :(


Ok, akkor maradjunk annyiban, hol látsz itt politizálást???


csüt. jan. 29, 2009 20:32
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
zoli12 írta:
... Szóval tényleg nem fizettem még a 8 megáért , viszont a szerzõdés az már kész, alá lett írva(most mi lesz..))...

Semmi se lesz. :shock:
Õk vallották be, hogy nem tudják teljesíteni elvileg sem. Kölcsönösen el kell állni tõle. És egy fillért se fizess addig, mert avval elismered. Hivatkozz arra, hogy tévedésben tartottak (van ilyen jogi fogalom). :roll:


Nos, ebben az esetben Laci_L feltételezése megállta a helyét. (Ez persze a jövőben sem jogosítja fel őt arra, hogy feltételezésekre építsen légvárakat, s abból ex-cathedra kijelentéseket tegyen)

Ha a szerződés van, de lehetetlenre irányul, akkor az semmis. Tehát vagy él a szerződés, s kötbért követelhetsz mindaddig, amíg azt a másik fél nem teljesíti, vagy kölcsönösen elismeritek, hogy az lehetetlenre irányul és semmis.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára T68m csüt. jan. 29, 2009 20:33-kor.



csüt. jan. 29, 2009 20:31
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
T68m
... :(


csüt. jan. 29, 2009 20:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
T68m

Az a gyanúm, megint te hozod a formádat, csak olvass vissza. Rajtad kívül senki sem szövi be politikai véleményét a válaszába. :shock:

De nem is ez a lényeg: zoli12 egy szóval sem írta, hogy fizetett a 8-asért, csak azt hogy megrendelte. Manapság létezik próbaidõ is. A 4 helyetti 3-nál meg úgyis a minimumra fognak hivatkozni.

De ha van kedved, nyugodtan jogászkodj és oktass tovább, én kiszálltam ebbõl (is). :x


Nézd, én úgy értettem és úgy gondolom, ha valaki valamit megrendelt, akkor fizet is érte. A te értelmezésed egy hipotézis. Viszont építettél is rá, mikor közölted, hogy nem érte kár a hozzászólót. Gratulálok, ez legenyhébb, legjóindulatúbb esetben is prejudikálás.

Mellesleg hol látsz itt politizálást?


csüt. jan. 29, 2009 20:23
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
zoli12 írta:
... Szóval tényleg nem fizettem még a 8 megáért , viszont a szerződés az már kész, alá lett írva(most mi lesz..))...

Semmi se lesz. :shock:
Ők vallották be, hogy nem tudják teljesíteni elvileg sem. Kölcsönösen el kell állni tőle. És egy fillért se fizess addig, mert avval elismered. Hivatkozz arra, hogy tévedésben tartottak (van ilyen jogi fogalom). :roll:


csüt. jan. 29, 2009 20:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 17:24
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Semmi gond T68m! Beszélgessünk lazán , ennyi. Szóval tényleg nem fizettem még a 8 megáért , viszont a szerződés az már kész, alá lett írva(most mi lesz..)). Persze eszembe nem jutott volna módosítani a szerződésem , pláne annak tudatában, hogy ismételten 1 éves hűségnyilatkozatot kellett aláírnom megint annak tudatában, hogy már 5 éve vagyok ennél a szolgáltatónál. Szóval még mindig alattvalóként kezelik a régi ügyfeleiket is. Hol is tartottam..Ha tudatják azt a nem kis csekélységet az ügyfeleikkel, hogy azt a szolgáltatást amit hirdetnek CSAK egy bizonyos távolságig tudják biztosítani AKKOR TEGYÉK MEG! Mert így a fogyasztókat tévesztik meg , nem csak engem, hanem másokat is. Jó lenne ha minden szolgáltató ehhez tartaná magát.


csüt. jan. 29, 2009 20:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
... Sokan tisztában sincsenek, hogy mekkora sebességek vannak, vagy hány megabit, mennyi az annyi...

Mint pl egy barátom. Az irodalomhoz ért, de ehhez...
Kiderült, hogy 8-as ADSL-je van. Kérdeztem hogy minek, mert naponta jó, ha egy fél órát netezik (levelek, némi szörfözés). Hát mert azt mondták, ez a legjobb. Mondom neki, hogy havonta legalább 8 ezret dob ki. Majnem elájult. Most boldog az 1-el is. Neki bőven jó ez is. :D


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Laci_L csüt. jan. 29, 2009 20:16-kor.



csüt. jan. 29, 2009 20:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
Laci_L írta:
Kártérítést meg nem fogsz kapni, mert nem ért kár. Arról nem beszélve, hogy majd hivatkoznak az átviteli minimumra, azt meg teljesítik.


hehe, azért hozod a formád! Nem érte kár... igaz, hogy 4megás fizetett, utóbb pedig 8megásat, és csak három megát kapott, de nem érte kár. Mondd, ezért téged fizetnek? 8)

a nyolcmegás és a négymegás közötti különbözetet visszakövetelheti. Kötbér pedig a (z első) BEJELENTÉSTŐL a hiba elhárításáig tartó időszakra lehet kapni. Adott esetben - mivel a hiba nem hárítható el -, ennek felismeréséig, a kisebb sebességű csomagba átpakolásig jár.

Khm, khm ... azért a szolgáltató sem hülye (legalábbis általában).
Benne van a szerződésben (sőt egy ideje az ajánlatnál is fel kell tüntetni), hogy mennyi a minimális garantált sávszélesség.
(Pl. környékbeli szolgáltatónál a minimális garantált sebesség a maximumnak az 1/16-a, lassabb csomagoknál 1/8-a. De szerencsére általában közelít a maximumhoz a sebesség.)
Ha a minimális sebesség megvan, akkor hiába akarsz kötbért követelni ... Mire fel? Teljesítik ami a szerződésben van.

De az szerintem is genyaság, hogy ezzel csábítják át az előfizetőket, hogy "olcsóbbért többet kap", aztán két hét múlva derül ki, hogy nem is tud többet kapni (sőt, néha még annyit se). És ezt biztos, hogy tudták is előre, hogy 2 km-re már nem megy a 8 Mbit/s.
Aztán sok ember rá sem jön, hogy nem gyorsabb.

Sokan tisztában sincsenek, hogy mekkora sebességek vannak, vagy hány megabit, mennyi az annyi.
Pl. ismerős akart netet beköttetni. Nem tölt le filmeket, vagy semmi ilyesmit, főképp csak szörfözget a neten, pl. híreket olvas (index.hu és hasonlók), esetleg youtube-ot néz ... erre milyen kellene? Mondom, egy 1 Mbit/s erre elég (ennél a szolgáltatónál az esetek 99%-ában megvan a max. sebesség) ... erre: áá, az lasúú, az lassú ... jó, akkor legyen 2 Mbites, de az már tényleg bőven elég index.hu-t olvasni, sőt minek, ha nem használod ki ... erre: ááá, az lassú, az lassú, 4 Mbitest akar ... akkor legyen 4 Mbites, de akkor miért kérdezed,ha úgyis eldöntötted már :roll:
Valójában neki aztán tökmindegy hogy 1 Mbit vagy 8 Mbit, csak ezt nem tudja ... rengeteg ilyen ember van, a fenti cég is biztos erre számít: bekötöm a nyóc megabitet ócsóbban, hogy átgyere hozzám, aztán örüjjé, és észre ne vedd, hogy nem lesz fele vagy negyede sem.
Aki észreveszi és szól, azt jó esetben átteszik egy olcsóbb díjcsomagba (persze ezzel is csak jól járnak, mert van egy előfizetőjük, akin hasznuk van), aki meg nem veszi észre, az boldogan meséli a szomszéd Pista bácsinak, hogy neki milyen gyors internetje van milyen olcsón.


csüt. jan. 29, 2009 20:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
T68m

Az a gyanúm, megint te hozod a formádat, csak olvass vissza. Rajtad kívül senki sem szövi be politikai véleményét a válaszába. :shock:

De nem is ez a lényeg: zoli12 egy szóval sem írta, hogy fizetett a 8-asért, csak azt hogy megrendelte. Manapság létezik próbaidő is. A 4 helyetti 3-nál meg úgyis a minimumra fognak hivatkozni.

De ha van kedved, nyugodtan jogászkodj és oktass tovább, én kiszálltam ebből (is). :x


csüt. jan. 29, 2009 19:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 17:24
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Idézet:
ne humorizálj, attól még nem látszol okosabbnak!
Oszt miért ne humorizáljak, inkább sírjak, vagy mi a szösz.


csüt. jan. 29, 2009 19:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
zoli12 írta:
Idézet:
ne légy hü.lye! Nálunk VAN optikai kábel: eredmény még ADSL sincs, nemhogy optikai net!
Ezt most nem értem.. Van optikai kábel nálatok.. Hol a fiókodban? :D Vagy hol? Azt kérdezném hogy ki részesülhet a 8 megás csomag kiváltságából? 8 mega az hány méter dróton "vehetõ"? Mert akkor rögtön eledom a kérót, és olyan helyre kõltözöm ahol a 8 megás elit körébe tartozhatom. Tényleg kellene minden szolgáltatónak egy hõmérõ szerû térképet biztosítani, hogy az a terület éppenségbe milyen sávszélességbe tartozik. Zõd drót , kék drót ,piros drót.Jó ötlet vagy nem?Ezt az ötletet nyomban le is védetem. Így legalább nem tudják bepalizni az olyan ipribarmokat mint én is. :D


kötözz' a 13 kerületbe! Ott van a gerinchálózat, hihetetlen sebességeket dobálnak - szinte ingyé'. Használd a keresőt!

visszatérve az optikai kábelre: ne humorizálj, attól még nem látszol okosabbnak! Demszkygrádban ott, ahol bevezette a fatáv az optikai telefonhálózatot, na ott se adsl, se semmilyen net nincs telefonon keresztül. Ilyen helyeken csak kábeltv-s net elérhető, pl. upc.


csüt. jan. 29, 2009 19:14
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 17:24
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Idézet:
ne légy hü.lye! Nálunk VAN optikai kábel: eredmény még ADSL sincs, nemhogy optikai net!
Ezt most nem értem.. Van optikai kábel nálatok.. Hol a fiókodban? :D Vagy hol? Azt kérdezném hogy ki részesülhet a 8 megás csomag kiváltságából? 8 mega az hány méter dróton "vehető"? Mert akkor rögtön eledom a kérót, és olyan helyre kőltözöm ahol a 8 megás elit körébe tartozhatom. Tényleg kellene minden szolgáltatónak egy hőmérő szerű térképet biztosítani, hogy az a terület éppenségbe milyen sávszélességbe tartozik. Ződ drót , kék drót ,piros drót.Jó ötlet vagy nem?Ezt az ötletet nyomban le is védetem. Így legalább nem tudják bepalizni az olyan ipribarmokat mint én is. :D


csüt. jan. 29, 2009 19:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
zoli12 írta:
Nincs optikai kábel mert ezt is kérdeztem, hogy azzal azon nem e lehetne. Válasz: majd valamikor....Uram isten. Melyik században vagyunk?


ne légy hü.lye! Nálunk VAN optikai kábel: eredmény még ADSL sincs, nemhogy optikai net! :twisted:


csüt. jan. 29, 2009 18:52
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 17:24
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Legyünk egy kicsit lazábbak. Szóval 2,5 km re tudnak megközelítőleg 3 megát biztosítani réz dróton. Akkor miért nem szerepel a szerződésben, de nem is a szerződésben, hanem a megrendelés menüpontjában. Ne kelljen már mindenkinek azt a hercehurcát átélnie mint most nekem. Szóval most viccesen kérdezném , hogyan lehetne nekem megemelni úgy a sávszélességemet, hogy azt kapjam a pénzemért amit a szolgáltató hirdet a csomagjaiban. Csak azt ne mondjátok költözzek be a Matáv központjába! :lol: Mi van azokkal az előfizetőkkel, mondjuk akik 5 kilométerre laknak a szolgáltató főhadiszállásától? Elméletileg náluk szinte nincs is net sebesség. Még valami. Nincs optikai kábel mert ezt is kérdeztem, hogy azzal azon nem e lehetne. Válasz: majd valamikor....Uram isten. Melyik században vagyunk?


csüt. jan. 29, 2009 18:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Kártérítést meg nem fogsz kapni, mert nem ért kár. Arról nem beszélve, hogy majd hivatkoznak az átviteli minimumra, azt meg teljesítik.


hehe, azért hozod a formád! Nem érte kár... igaz, hogy 4megás fizetett, utóbb pedig 8megásat, és csak három megát kapott, de nem érte kár. Mondd, ezért téged fizetnek? 8)

a nyolcmegás és a négymegás közötti különbözetet visszakövetelheti. Kötbér pedig a (z első) BEJELENTÉSTŐL a hiba elhárításáig tartó időszakra lehet kapni. Adott esetben - mivel a hiba nem hárítható el -, ennek felismeréséig, a kisebb sebességű csomagba átpakolásig jár.


csüt. jan. 29, 2009 18:32
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
zoli12 írta:
De most ez tényleg így van ,hogy két és fél kilométerre nem tudják biztosítani az internetsebességet amit szolgáltatnak és hirdetnek ...

Tényleg. A technika mai helyzeténél rézdróton ilyen távolságra ez a maximum. Ez van, hiába szitkozódsz. Az más kérdés, hogy a távolságot ők is tudják, és azt is, hogy mit tud az ADSL átvitel.

Hiába panaszkodz, nem lesz jobb. Csak az idődet szúrod el.

Kártérítést meg nem fogsz kapni, mert nem ért kár. Arról nem beszélve, hogy majd hivatkoznak az átviteli minimumra, azt meg teljesítik.


csüt. jan. 29, 2009 18:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 17:24
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
De most ez tényleg így van ,hogy két és fél kilométerre nem tudják biztosítani az internetsebességet amit szolgáltatnak és hirdetnek :lol: Egyszerűen döbbenetes. Most csinálam ismételten egy tesztet 2 megánál tartok. Visszafelé fejlődök :lol: :lol: . Ott tartok, hogy holnap jön egy szerelő méregetni és megmondja hogy mi van. Komolyan mondom egyszerűen hihetetlen.

http://kepfeltoltes.hu/090129/szolnok_w ... es.hu_.jpg

Ha nem lesz változás bemószerolom őket a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőségnél. Egy az hogy olyan szolgáltatásokat kínálnak aminek köze nincs a valósághoz, a másik pedig hogy olyan csomagért fizettem elő évekig ami nem fedte a valóságot.


csüt. jan. 29, 2009 17:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
zoli12 írta:
... Morcos vagyok de nagyon.

Téged palira vettek. Először is vétesd vissza a 4-re, de szvsz ha van 2-esük, arra. A 3 és a 2 között alig van különbség, az ára meg kisebb.

Hőbörgni hiábavaló, mert lepereg róluk (lexarják). Téged meg megüt a szél. Ha nem tudod -egyéb híján- otthagyni őket, akkor hagyd a fenébe. Ami van, az van.

Ha van más kábeles, váltsál. A műholdas gyors, de nagyon drága (feltöltés és a visszirány telefonon, a letöltés műholdon). A 3G meg még fejlődhet. Ha egyáltalán van nálad térerő.


csüt. jan. 29, 2009 17:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 17:24
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Na akkor ezt figyeljétek. Jó egy hónapja felhívott egy ügyintéző Ceglédről (Szolnoki vagyok) hogy nem e akarnák televíziós csomagot kötni a T Home nál. Mondom hogy nem, mivel nekem Digitévém van, és annak sokkal jobb a csatornaválasztéka, szóval nem. Akkor nem akarok sávszélesség neövelést, mivel nekik van egy 8 megás csomagjuk amit olcsóban adnának az én 4 megásométól. Mondom neki, majd gondolkodom rajta, egyúttal bele is ültette a bogarat a fülembe. Kis idő múltán itt helyben bementem az ügyfélközpontba és megrendeltem a 8 megás csomagot, majd vártam kitartóan hogy jelentkezzen a megduplázott internetsebességem. De hiába. Felhívtam a műszaki osztályukat, másodikra sikerült ,első híváskor kb 40 percet dúdolásztak a fülembe és nem bírtam cérnával leraktam a készüléket. Másnap újra próbálkoztam , kb 15-20 perc, és sikerült egy műszaki kollegát kapcsolniuk. Mondom neki a gondom , ő , akkor csináljunk egy modem resetet. Megtörtént, majd egyúttal egy sebességteszt végrehajtást eszközölt. Nem érte el a sebességem a 4 megás csomagban előfizetettét , még három mega sem volt. Annyiban maradtunk hogy ők kijavítják a hibát (ha van) és másnap telefonon értesítenek. Értesítettek is hogy hiba javítva, sávszélesség meg van növelve. Akkor mondom csináljunk egy tesztet. Minden ugyan olyan maradt mint előtte. Még a hárommegás sebességet sem értem el , sőt még a feltöltési sebességem is rosszabb lett mint volt. Megint telefon, de már más ügyintéző más tesztel. Ő a Tcom tesztoldalán teszteltetett a saját tesztükkel .Változás megint semmi. Majd abban maradtunk kivizsgálják mi okozza a sebesség elmaradását. Na ma meg tudtam a hiba okát. Kapaszkodjon meg mindenki! Azt mondták , mivel messze lakom a központól 2,5 km!!! ezért nem tudják biztosítani azt a sebességet mármint a 8 megához tartozót, hanem közel csak olyan 3 megásat. Na mármost, éveken keresztül fizettem egy 4 megás csomagért , holott még 3megás sebességet sem tudnak biztosítani. Kérdem a hozzáértőket , mi a teendő ilyenkor. Miért kínálnak olyan csomagokat amik köszönő viszonyban sincsenek a szolgáltatás színvonalával. Morcos vagyok de nagyon.


csüt. jan. 29, 2009 16:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Másnál is olyan nehéz ma hozzáférni @t-online.hu email címekhez tartozó levelekhez? Poptray állandóan Internal Server Errort ír ki. Webmailen nagy nehezen sikerült belépni délután, de az onnan magamnak küldött levél nem jött meg (vagy el se ment). Most (20:35) speciel ott se tudok belépni.

Ezt meg (My T-Home):
EFi írta:
Jobb felsőben: "Üdvözöljük n/a n/a!" :D
Az általam igénybe vett szolgáltatások között meg nincs ott a T-Kábel-es.
Van még mit polírozni rajta.

azóta sem oldották meg, sőt romlott. Most már semmilyen szolgáltatásom sincs elvileg náluk :shock:
Ja, de belépni be tudok a nem létező szolgáltatásommal...


szer. jan. 14, 2009 20:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Jelentsd be, és kérj vonalvizsgálatot. :shock:

Egy haveromnál egy évig sza*rakodtak a T-nél, míg bement valahova, és kapitális balhét csinált. Most már jó a vonala.
Kiderült, hogy nem akaródzik az ilyet javítani, mert az alközpontig menõ vezetéken az összes kötést, csatlakozást át kell nézni (oszlopon, föld alatt is), ami nagyon macerás. Inkább lerázzák az ügyfelet. Föleg, ha a hiba idõszakos.


igen, ismerősömnél is ilyen volt. Aztán meglett a hiba: a dslamnál. Jelenleg ott kötbérkövetelésnél tart az ügy, mert álláspontom szerint a hiba az első bejelentéstől fogva a javításig fennállt, bár a T szeretné ezt kikerülni azzal, hogy véleménye szerint minden egyes bejelentés után meg lett javítva a hiba...


csüt. dec. 04, 2008 13:42
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Jelentsd be, és kérj vonalvizsgálatot. :shock:

Egy haveromnál egy évig sza*rakodtak a T-nél, míg bement valahova, és kapitális balhét csinált. Most már jó a vonala.
Kiderült, hogy nem akaródzik az ilyet javítani, mert az alközpontig menő vezetéken az összes kötést, csatlakozást át kell nézni (oszlopon, föld alatt is), ami nagyon macerás. Inkább lerázzák az ügyfelet. Föleg, ha a hiba időszakos.


csüt. dec. 04, 2008 9:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Ha van vonalas telefon, nézd meg, nem recseg-e (persze enélkül is lehet még vonalhiba, csak gyors tesztnek jó).


csüt. dec. 04, 2008 8:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Router log file-ban:
Wednesday December 03, 2008 19:26:04 LCP3: RX terminate request
Wednesday December 03, 2008 19:26:04 Connection is broken
Wednesday December 03, 2008 19:26:04 PPPoE start to hang-up
Wednesday December 03, 2008 19:26:04 PADT sent
Wednesday December 03, 2008 19:26:04 DOD is disabled


szer. dec. 03, 2008 20:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
EFi írta:
... Másnál is van ilyen mostanában?

Vonalhiba lesz ez (rézdrót, és annak a kötései, csatlakozások). :shock:


szer. dec. 03, 2008 20:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Üdv!
Kb. 2-3 napja ( illetve akkor először és azóta is)arra lettem figyelmes, hogy eldobja a kapcsolatot a netem 30-90 percenként.
T-Online 8Mb ADSL, modem DLink360T, router DI524, PC zsinórral rajta. Semmi nem volt piszkálva sem a modemen (legalábbis részemről), sem a routeren, sem az XP-n, évek óta stabilan megy a net, (több, mint egy éve a 8 Mb-en is fullon).
Másnál is van ilyen mostanában?


szer. dec. 03, 2008 19:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Tron írta:
Idézet:
Tessék? Nem értelek...

Bevallom, nem vagyok tökéletesen tisztában ezekkel a dolgokkal.
- Egyetlen dslam létezik és azon osztozkodnak a szolgáltatók?
- Több dslam van úgy, hogy minden szolgáltatónak van külön?
Utóbbi esetben teljesen logikus, hogy a fatáv nemhagy idegeneket turkálni a szekrényeiben. Plusz az odáig kimenõ sávszélességet is meg kellene valahogy szerezni tõlük.


Na, mindkettő igaz!

1. a teljesen hétköznapi esetben a fatávé a dslam is, minden. A netszolgáltatók - gyakorlatilag - csak ügyfelet szereznek és számláznak, a szolgáltatást a fatáv nyújtja. (Ez annyiban pontatlan, hogy a szolgáltatók routolnak is, de ez annyira részletkérdés, hogy vehetjük úgy, hogy a teljes szolgáltatást a matáv nyújtja)

2. van részleges és teljes hurokátengedés. Ezeknél a szolgáltató dslamja lép be a képbe.

Fentiekre (a szolgáltatás viszonteladókon keresztül nyújtásra, illetve hurokátengedésre) jogszabály kötelezi a fatávot.


vas. nov. 23, 2008 14:08
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Idézet:
Tessék? Nem értelek...

Bevallom, nem vagyok tökéletesen tisztában ezekkel a dolgokkal.
- Egyetlen dslam létezik és azon osztozkodnak a szolgáltatók?
- Több dslam van úgy, hogy minden szolgáltatónak van külön?
Utóbbi esetben teljesen logikus, hogy a fatáv nemhagy idegeneket turkálni a szekrényeiben. Plusz az odáig kimenő sávszélességet is meg kellene valahogy szerezni tőlük.


vas. nov. 23, 2008 10:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Tron írta:
Idézet:
igazándiból ez akkora hazugság a fatáv részérõl, mivel a lakásokba rézvezeték megy és a dslamot lépcsházba (az optikai kábel, réz találkozásához) is lehet telepíteni.

Lehetni lehet. De hogy jut oda az a DSlam, ami nem a matávé?


Tessék? Nem értelek...


vas. nov. 23, 2008 1:37
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Idézet:
igazándiból ez akkora hazugság a fatáv részéről, mivel a lakásokba rézvezeték megy és a dslamot lépcsházba (az optikai kábel, réz találkozásához) is lehet telepíteni.

Lehetni lehet. De hogy jut oda az a DSlam, ami nem a matávé?


szomb. nov. 22, 2008 19:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
T68m

Ezt az elvtársazást feltéltenül bele kell szőni a szövegbe? Szerintem menne nélküle is. :D


pén. nov. 21, 2008 17:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
energoman írta:
Hogy is csináltad ezt, mármint hogy magánelõfizu de cég fizeti?


Teljesen szabályos ügylet, meg kell különböztetni elõfizetõt és számlafizetõt. Namost ha az elõfizetõ cég, akkor nekik szeretik drágábban számlázni mind az internetet (ADSL, kábel),


ami - ugye - abszolút jogszabály (tpvt) ellenes, de ezt a drága, alig korrupt gvh-s elvtársak sosem fogják elismerni.


pén. nov. 21, 2008 17:02
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
kösz, a szakszavakat nem vágtam! Mosmár tiszta!
Ez olyna mikor internetet akarok bekötni, én úgy kérdezem: "végpontot szeretnék vásárolni, amin xy le/fel sávszélességen képes adatforgalomra ...."


pén. nov. 21, 2008 16:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Szómiszó, ügyes. A nagyokos szolgáltatők eddig nem jöttek rá erre. Kíváncsi vagyok meddig lesz így. :D


Ez szerintem valahol törvényileg van szabályozva, különben már rég eltörölték volna. Ha ez így van, akkor jobb híján csak annyit tehetnek, hogy igyekeznek titkolni, mint ahogy teszik is. Ha jól emlékszem, erre régebben még T68m hívta fel a figyelmet.


pén. nov. 21, 2008 16:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Szómiszó, ügyes. A nagyokos szolgáltatők eddig nem jöttek rá erre. Kíváncsi vagyok meddig lesz így. :D


pén. nov. 21, 2008 16:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
energoman írta:
Hogy is csináltad ezt, mármint hogy magánelőfizu de cég fizeti?


Teljesen szabályos ügylet, meg kell különböztetni előfizetőt és számlafizetőt. Namost ha az előfizető cég, akkor nekik szeretik drágábban számlázni mind az internetet (ADSL, kábel), mind a vezetékes telefont, így célszerű azt csinálni, hogy ilyenkor csak számlafizetőként jelölöd meg a céget (az előfizető marad a magánszemély), és ekkor cégre jön a számla, lakossági áron. Ez alkalmazható olyan nem publikus mobil előfizetésnél is, ahol kikötik, hogy "az előfizető csak magánszemély lehet". Mivel a számlafizetőre nincs ilyen kitétel, ezért ezzel a módszerrel az is elszámolható céges költségként. Sőt, cégeknek szeretik pénzért adni a papíralapú hívásrészletezést is, ami így szintén kikerülhető.


pén. nov. 21, 2008 15:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Hogy is csináltad ezt, mármint hogy magánelőfizu de cég fizeti?


csüt. nov. 20, 2008 21:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Hehe, na a vodafone után ezek is elkezdtek szórakozni azzal, hogy ha meg akarok jelölni számlafizetőnek a nethez céget, akkor úgy tesznek, mintha nem tudnák, miről beszélek, majd megpróbálják átirattatni az előfizetést, hogy céges díjcsomagként, drágábban számlázhassák, végül aztán sokadik próbálkozásra sikerült velük megértetnem, mit akarok, és megcsinálták a módosítást.


csüt. nov. 20, 2008 21:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Tron írta:
Nemtudom, feltûnt-e valakinek, hogy amikor kihirdették a matáv koncesszió lejártát, kedves lila szolgáltatónk eszeveszett "feljesztés"-be kezdett. A "fejlesztés" lényege: a gerinckábeleket ahol tudták, lecserélték üvegszálra.
Hogy ezt most mért írom? Hát csak mert az üvegszálon nemlehet ADSL-t bekötni. Nemlehet más szolgáltatónak kiadni bérletbe a drótot (és mástól beszerezni) az internetet, mert megszûnk a fizikai réz érpár, amin ezt megtehették volna.
Innentõl kezdve az adott területen továbbra is kizárólagos koncessziója van a szolgáltatónak, ülhetnek a babérjaikon.
Van olyan ismerõsöm, akinek 2 év könyörgés után kötötték be az internetet, mert természetesen az üvegszálra jutott pénz, a DSLAM bõvítésre már nem.
Ez tiszta T-éboj. Valamiért nekem se õk adják a netet ...


igazándiból ez akkora hazugság a fatáv részéről, mivel a lakásokba rézvezeték megy és a dslamot lépcsházba (az optikai kábel, réz találkozásához) is lehet telepíteni.


csüt. okt. 23, 2008 19:59
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
EFi írta:
Más is annyit kínlódik a t-home oldalon a belépéssel (My T-Home, jobb szélen), mint én?


Most annyit javult, hogy be lehet lépni. Jobb felsőben: "Üdvözöljük n/a n/a!" :D
Az általam igénybe vett szolgáltatások között meg nincs ott a T-Kábel-es.
Van még mit polírozni rajta.


csüt. okt. 23, 2008 17:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Nemtudom, feltűnt-e valakinek, hogy amikor kihirdették a matáv koncesszió lejártát, kedves lila szolgáltatónk eszeveszett "feljesztés"-be kezdett. A "fejlesztés" lényege: a gerinckábeleket ahol tudták, lecserélték üvegszálra.
Hogy ezt most mért írom? Hát csak mert az üvegszálon nemlehet ADSL-t bekötni. Nemlehet más szolgáltatónak kiadni bérletbe a drótot (és mástól beszerezni) az internetet, mert megszűnk a fizikai réz érpár, amin ezt megtehették volna.
Innentől kezdve az adott területen továbbra is kizárólagos koncessziója van a szolgáltatónak, ülhetnek a babérjaikon.
Van olyan ismerősöm, akinek 2 év könyörgés után kötötték be az internetet, mert természetesen az üvegszálra jutott pénz, a DSLAM bővítésre már nem.
Ez tiszta T-éboj. Valamiért nekem se ők adják a netet ...


vas. okt. 19, 2008 20:32
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Mai napomhoz ez a topic 100%-osan passzol. Saccperkb 5 órát sikerült szívjak a kedves t miatt. Annyira jó, hogy bevezették ezt a külső SMTP server korlátozást, hogy az hihetetlen... Ja és ez ugye online ügyfélszolgálaton kikapcsolható, jajj de jó, 21. század. Igen, csak bejelentkezésnél nem azt kéne közölje, hogy "Hiba történt". Köszi.
Telefonos ügyfélszolgálat: fél óra gombnyomogatás, újabb fél óra zenehallgatás. Ezután sikerült kapcsolni egy ügyintézőt, ő legalább normális volt és korrekten megoldotta a problémát, neki ezúttal is köszönöm a segítséget. (Ennyi pozitív része van a történetnek.)
Az i-re pedig az teszi fel a pontot, hogy amíg a rendszer észreveszi, hogy változás történt, az is volt ~fél óra.

Ilyenkor úgy tudok örülni, hogy 4-5 éve már semmi nem köt a t-hez...


vas. okt. 19, 2008 17:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Ilyen ez olyan mintha csak ők lennénke meg azok az emberek akik elszenvedik őket, tiszta rabszolgatartás.
Nekem 24.én lesz 3év és 1 hónapja hogy nem tudják bekötni a netet. Még most letelik a 3 hét amire a vállalásuk szólt október 3.-a óta. És ha letelt, akkor boldogan fogom felhivni a szolgáltatót hogy isten alássa, és legyenek boldogok de az egy biztos hogy senkinek sem fogok javasolni semmilyen magyar telekom vonalon bonyolított szolgáltatást.
De nem még hogy ilyet nem hanem MAGYRORSZÁGI szolgáltatókat is megpróbálom majd kerülni, mert valami nem jó ha nincs felügyelet.


vas. okt. 19, 2008 15:32
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 225 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség