Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. máj. 10, 2024 3:37



Hozzászólás a témához  [ 91 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
OFF topic 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
elejétől nem egészen értem a problémát. Fogsz néhány rossz vagy selejtezni való eszközt és felhasználod annak a MAC addressét. Ennyi.

De nem néhány, hanem 250 körüli kellene neki ...
Mondjuk azt megteheti, hogy egy ezer éves 10 mbites hálókártya címét megnézi, és onnantól kezdve 250 db címet vesz, mert ezeket (nagyjából) folyamatosan osztották az eszközeikbe a gyártók, ezért az összes cím őskori kártyák címe lesz (érdekességként: a történelemben fordult már elő, hogy ugyanazokat a címet egyazon időben többször osztotta ki tévedésből valamelyik cég). Mivel ilyen régi eszközöket senki nem használ ma már, ezért a belső hálón nem lesz ütközés.

Vagy másik megoldás, ami 100% biztos volna: veszel 250 darabot azokból a maximos mac cím tárolókból (azt írtad, hogy nem drága; nem tudom, mennyibe kerül, de ha elég olcsó, akkor simán megéri), aztán azoknak a címeit használod fel, az ic-ket meg bedarálod. Így biztosan egyedi címeid vannak.

Szerk: a privát célú MAC címeknek nem sok értelme van, mert ha már egynél többen használják, akkor rögtön nem garantált az egyediség. (Ekkor előfordulhatna, hogy veszek Tőled egy kütyüt, meg veszek egyet a Gipsz Jakab Bt.-től, és a kettő MAC címe azonos)


vas. okt. 18, 2009 13:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
elejétõl nem egészen értem a problémát. Fogsz néhány rossz vagy selejtezni való eszközt és felhasználod annak a MAC addressét. Ennyi.


pén. okt. 09, 2009 6:27
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
MAC cím két részből áll. Egy gyártóspecifikus és egy gyártó által szabadon választott, 3-3 byte.

A gyártóspecifikust úgy osztják ki (pontosan nem tudom ki felelős ezért, ahogy írod, valószínűleg az IEEE) és ez nincs ingyen.

Privát célra fenntartott MAC címek létezéséről nem tudok.
Persze meg lehet csinálni, hogy fogod magad és az eszközeidnek adsz MAC címeket. Ilyenkor arra ügyelj, hogy közvetlen ezek ne kapcsolódjanak a netre, illetve az adott alhálózat(ok)ban ne ütközzenek más kártyák címével.
Így a nagyvilágra nem fog kihatni, hogy Te most milyen MAC címeket használsz.
Hogy ez jogilag mennyire megengedett, jár-e érte büntetés, ha lebuksz, nem tudom, ezért CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE!


csüt. okt. 08, 2009 20:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Public MAC address. Ez lenne a fájásom.

Felmásztam az IEEE lapjára, és olvasom, 2k usd egyszeri díj, plusz évente másik 2k usd a mac cím regisztráció ára. Szuper.

Szóval ha csak akarok pár ketyerét gyártani hálózatra, amik tuti nem akadnak össze más ketyerékkel, akkor tényleg ki kell ezeket pengetnem ?

Tegyük fel a hálózati szegmensen van egy router (vagy bridge), amit normál ismert cég gyártott (ő beregisztrált MAC-et használ), és azon kívül csak az én ketyeréim vannak felkötve 250akárhányan. Nincs ilyen esetekre valami public MAC intervallum ? Olyasmire gondolok, mint a 192.168.xxx.xxx IP cím.

Egyéb tipp / trükk ?

Vannak áramkörök mac tárolónak (a maxim-1 ketyeréi), és nem is drágák, csakhát morzsányi smd-k, és jelenleg furatos nyákba kell valami. SMD-t eleve nem használhatok. Furatos kivitelben meg nem árulnak ilyesmit. Szóval valami más kellene.

Help!


csüt. okt. 08, 2009 19:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 17, 2007 22:26
Hozzászólások: 48
Hozzászólás Re: hmmm
TargeT írta:
wilco írta:
... azt mondja nincs jogusltságom. PEdig teljes jogosultságot adtam :(

Necsak jogosultságot adj, hanem adjál jelszót is a belépett usereknek minden gépen.
Ezt megteheted utólag is menet közben, ha nem volna. (Vezérlőpult / Felhasználói fiók)



Kiszolgálónak megadtam a munkacspoprt nevét
felhasználó névnek felhasználónév@munkacsoport
jelszót is széepn megadtam, de ugyanaz a hiba :S hibaüzenet, csak úgy mint eddig :S


szer. okt. 07, 2009 22:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: hmmm
wilco írta:
... azt mondja nincs jogusltságom. PEdig teljes jogosultságot adtam :(

Necsak jogosultságot adj, hanem adjál jelszót is a belépett usereknek minden gépen.
Ezt megteheted utólag is menet közben, ha nem volna. (Vezérlőpult / Felhasználói fiók)


kedd okt. 06, 2009 18:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 17, 2007 22:26
Hozzászólások: 48
Hozzászólás megint én
Sziasztok!

Megint én. Eljutottam odaáig, hogy a laptopot a desktop gépről elérem, a jelszó amit kért a géphez tartozó jelszó és felhasználói név volt, viszont ha laptopról akarom elérni a nagy gépet, akkor belém köt, és azt mondja, hogy nicns jogosultságom. Sima hibazünet, nem tudok belekötni.

Szerintetek mit tolok el

Bocs, h ezzel fárasztom a népet :$


kedd okt. 06, 2009 12:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 17, 2007 22:26
Hozzászólások: 48
Hozzászólás hmmm
Hi!

Na mostmár látják egymást a gépek, egy munkacsoportban vannak, az egyszerű file megosztást kikapcsoltam, ám amikor a hálózatoknál el akarom érni az egyik vagy a másik gépet, azt mondja nincs jogusltságom. PEdig teljes jogosultságot adtam :(


kedd okt. 06, 2009 12:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 17, 2007 22:26
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Nem kell külön mappát csinálj, a már meglévő mappákat meg tudod osztani.
http://support.microsoft.com/kb/304040/hu
Egyszerű fájlmegosztást kapcsold ki mindkét gépen.


Oké, megosztottam a mappákat, jobb klikkes módszerrel, de nem látom őket a desktopgépen


kedd okt. 06, 2009 9:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 17, 2007 22:26
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Nem kell külön mappát csinálj, a már meglévő mappákat meg tudod osztani.
http://support.microsoft.com/kb/304040/hu
Egyszerű fájlmegosztást kapcsold ki mindkét gépen.


Kösszi, neki állok próbálkozni!


vas. okt. 04, 2009 15:14
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nem kell külön mappát csinálj, a már meglévő mappákat meg tudod osztani.
http://support.microsoft.com/kb/304040/hu
Egyszerű fájlmegosztást kapcsold ki mindkét gépen.


vas. okt. 04, 2009 9:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 17, 2007 22:26
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Ezesetben bluetooth-t elfelejtheted.
Amit kell csinálj, az egy sima windows-os fájlmegosztás.
Amit át akarsz vinni, azt megosztod, ezután másik gépről csatlakozol a megosztáshoz és másolhatod is.


Tehát a desktopgépen csináljak egy megosztási mappát, abba pakoljak bele mindent amit a nagygépről a laptopra akarok. és ugyanezt csináljam meg a laptopon is, amit a laptopról a desktop gépre akarok.
Viszont hogy tudok csatlakozni egyikkel a másikhoz? :$


vas. okt. 04, 2009 8:53
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ezesetben bluetooth-t elfelejtheted.
Amit kell csinálj, az egy sima windows-os fájlmegosztás.
Amit át akarsz vinni, azt megosztod, ezután másik gépről csatlakozol a megosztáshoz és másolhatod is.


szomb. okt. 03, 2009 21:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 17, 2007 22:26
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Bluetoothon is megoldható, de elég lassú lesz. Ha van más megoldás, akkor inkább azt válaszd.

Desktop gép kapcsolódik a routerhez? Kábelen? Wifin?
Laptop kapcsolódik a routerhez? Kábel? Wifi? Milyen laptop?


Szia!

Desktop gép UTP kábelen keresztül kapcsolódik a routerhez és a laptop pedig wifin keresztül. Amúgy HP pavilion DV5. A desktopon winXP sp3 van a lapon pedig Vista.


szomb. okt. 03, 2009 21:32
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Bluetoothon is megoldható, de elég lassú lesz. Ha van más megoldás, akkor inkább azt válaszd.

Desktop gép kapcsolódik a routerhez? Kábelen? Wifin?
Laptop kapcsolódik a routerhez? Kábel? Wifi? Milyen laptop?


szomb. okt. 03, 2009 18:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 17, 2007 22:26
Hozzászólások: 48
Hozzászólás hálózat
sziasztok, sorry ha rossz helyre írom a mondókámat!

szóval, van egy laptopom és egy desktopgépem. Mind kettőben van bluetooth és szeretném file átvitel céljából valahogy ezeket összekötni. Jah meg még van egy routerem ami wifis. Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás fileátvitelhez? Káblet nem akarok mert még egy kábel és már nem férek be a szobába.

Ha valaki leírná h melyik a legjobb megoldás és hogy hogyan kell megvalósítani megköszönöm!

üdv


szomb. okt. 03, 2009 16:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Battyogj be az okmányirodába és kérdezd meg, hogy egy infomatikai oktató vállalkozáshoz milyen papírok (diploma, technikusi stb.) és egyéb dolgok (telephely, felszerelés stb.) kellenek.


hétf. szept. 28, 2009 22:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. dec. 28, 2008 22:16
Hozzászólások: 113
Hozzászólás 
Üdv!

Azon gondolkozom, hogy lehet, hogy később ha lesz annyi pénzem egy edcl tanfolyamot indítanák.

Hadd kérdezzem meg szerintetek mi kell ehhez és mi kell ahhoz, hogy okj-s legyen a vizsga? Mert ha csak úgy ahhoz "csak" vállalkozói engedély kell és jónapot, de gondolom ehhez töb dolog kell még!

Vagy szerinettek erre mennyire van szükség?


hétf. szept. 28, 2009 21:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 21, 2009 13:47
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
közben úgy tűnik a rapidnál is lett valami változás, mert az sem szuperál :(, bár ahhoz jó a fent említett freerapid downloader.


hétf. szept. 14, 2009 1:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 21, 2009 13:47
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
köszi! :D


kedd szept. 01, 2009 19:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Aham, megnézem, de valószínűleg csak a hétvégén.
Úgy emlékszem, ezt már egyszer beletettem (nem kell várakozni, hanem elég egy linket letölteni), de lehet megint változtattak valamit a data.hu-nál.


kedd szept. 01, 2009 6:51
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 21, 2009 13:47
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
hello Sparow2,
a data.hu-n nem megy a letöltő script, mert először egy reklámot kellene letölteni. ezt úgy ki lehet küszöbölni, ha az ember időnként böngészőben megnyitja azt, de jobb lenne ha nem kellene. nem tudom mennyire van időd, esetleg ezt be lehetne építeni a scriptbe?
köszi


vas. aug. 30, 2009 16:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Lehet, hogy felismeri a program, kibogarássza a betűket a képből??? ...

Én is erre gondoltam, de hát mindegyik egyforma stílusu a Megaupload-on. És hát, pont arra lenne a Captcha, hogy ne lehessen szoftveresen felismerni egykönnyen csak némi ésszel. :D


csüt. júl. 16, 2009 15:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Lehet, hogy felismeri a program, kibogarássza a betűket a képből???
Az van leírva a tulajdonságainál, hogy korlátozott captcha felismerés "simple CAPTCHA recognition" ... gondolom ezen azt értik, hogy az egyszerűbbeket magától felismeri???

Nálam sem mindegyiknél kellett beírni.


csüt. júl. 16, 2009 10:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Nem,csak a recept szerinti késhegynyivel többet szerettél volna.. odaírták a limitet! :wink:

Aha. :(

DE: ha a böngészővel töltök le, ott már az aznapi elsőnél is kéri a betűk beírását. :shock:


csüt. júl. 16, 2009 10:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Nem,csak a recept szerinti késhegynyivel többet szerettél volna.. odaírták a limitet! :wink:


szer. júl. 15, 2009 22:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nbela

Én is kipróbáltam a FreeRapid-ot. Eszméletlenül jó. Köszi a linket. :D

Hogy lehet az, hogy a Megaupload-ról leszedtem 6 fájlt, abból négynél azonnal töltött ( :?: ), kettőnél meg kérte a Captcha-t (ez a várható). Amit eddig mindig is kért. :shock:


szer. júl. 15, 2009 19:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Húúú, ez állati jó program, ma kipróbáltam!
Ami még jól jönne bele: nem csak kapcsolat számát lehetne beállítani, hanem fix sávszélességet is kb/s-ban. Így jutna letöltés közben sávszélesség másra is.
Nagyon jó program, lenyűgözött!


kedd júl. 14, 2009 22:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ehhh, megint előbb kérdeztem, mint kerestem volna :oops:

Ezer köszönet a linkért, tökéletes :)


vas. júl. 12, 2009 20:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Filefactory.com-ra vagy hotfile.com-ra nincs kedve valakinek ilyen letöltő scriptet/programot csinálni? :P
FreeRapid Downloader


vas. júl. 12, 2009 20:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Filefactory.com-ra vagy hotfile.com-ra nincs kedve valakinek ilyen letöltő scriptet/programot csinálni? :P


vas. júl. 12, 2009 19:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Aha!
Megint tanultam valami újat.
A fenti példa egy linuxos gépen van, és simán be lehet állítani bármire a megosztott hálózati interfész címét. Nem tűzfalszerver, csak egyetlen másik gép kap róla netet, amihez kényelmetlen lett volna a vezetékezés (wifi router meg nincs, ezért kellett egy gépről leosztani).

Hogy ezt az MS miért korlátozza egyetlen címre, nem értem :huha:
Álmomban nem jutott volna eszembe, hogy ez így lehet.


pén. jún. 12, 2009 22:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Ja. Azt én is értem. :D
Csak ugye itt mintha abból indult volna ki a dolog, hogy se router, se semmi, csak osztogassuk többfelé a netet hálókártyával.


pén. jún. 12, 2009 18:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Sparow2
Én értem hogy mit nemértesz! :D
Itt nem egy netmegosztó tüzfalszerverről van szó,henem egy winXP hálózatmegosztásról,annyi variáns nincsen,mint ott,mert ott valóban kioszthatsz bárminő IP-cimet ruter nélkül is


pén. jún. 12, 2009 18:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
:roll: Én erről beszélek.

Ezt Kép leokézva ez lesz az üzenet. :arrow: Kép

Ehh, addig szöszmötöltem, míg nbela megelőzött. :D


pén. jún. 12, 2009 18:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
nem vagytok amatőrök és ketten ugyanazt mondjátok
Én például sajnos csak amatőr módon tudom megosztani a netet egyik hálókártyáról a másikra. Az egyiken jobb klikk és bekapcsolom a megosztást. Ekkor kapok egy figyit:
Kép
"Igen" után a másik kártya kap egy 192.168.0.1 ip címet és ezen a címen ő lesz az átjárója a másik hálózatnak. Persze biztosan lehet buherálni kézimunkával vagy megosztó progikkal, de még sosem volt rá szükségem. Te például hogyan csinálod, hogy a másik hálókártya 192.168.2.95 ip címet vegyen fel?


pén. jún. 12, 2009 18:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Akkor nem értem ...
A fenti példám egy működő hálózat részlete. Van benne netmegosztás, és egyik hálókártya sem 192.168.0.1-es IP című.

A "megosztott" oldalán (aki kapja a netet) nézve, totál mindegy, hogy milyen a cím, elvileg nem is tudja és nem is érdekli, hogy hálókártya vagy router van a másik oldalon (abban egyetértünk, hogy a routernek nem kötelező 192.168.0.1-es címen lennie).
A "megosztó" oldalán meg olyan címet adok a hálókártyának, amilyet akarok. A lényeg, hogy a kettő hálózati eszköz egy networkben legyen, hogy "lássák" egymást.

Vagy valamit nagyon félreértek? (Nagyon ilyen érzésem van, főképp mert sem TargeT sem nbela nem vagytok amatőrök és ketten ugyanazt mondjátok)


pén. jún. 12, 2009 17:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Egy kicsit szerintem elbeszélünk egymás mellett.
Naná, hogy egy átjárót, routert lehet bármilyen IP címre állítani. Bizonyos határok közt persze. :wink:
Meg az is rendben van, hogy nem lehet két azonos IP cím egy hálózaton. A példa nem erről szólt. Akkor elég lett volna előzőleg a routert áttenni más címre, és nem lett volna ütközés.
Ütközés meg azért van, ha egy hálókártyán állítasz be internetmegosztást, az mindenképpen és kötelezően a 192.168.0.1 címet kapja.
Ha megosztani akarsz így netet - hálókártyán és nem routeren keresztül -, akkor nem lehet a hálón ilyen IP címen semmi. Vagy nem oszthatsz meg internetet egyszerre és két vagy pláne több gépen az adott hálózatban, mert kapásból ütközés lesz.
Erre utalt nbela is. Szerintem.

A linkemben meg az MS erre:
Ha a kapcsolatmegosztás sikertelen, ellenőrizze a következőket:
...
A belső kapcsolat IP-címét, amelynek a következőnek kell lennie: 192.168.0.1.
Ha nem ez a cím, kapcsolja ki a megosztott kapcsolat kapcsolatmegosztását, ellenőrizze, hogy a belső kapcsolat az IP-címek automatikus megszerzésére van beállítva, majd engedélyezze az Internetkapcsolat megosztása szolgáltatást a megosztott adapter esetében.


pén. jún. 12, 2009 17:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
TargeT írta:
Ahogy emlékszem, nemhogy x.x.x.1 kell legyen a megosztó gép IP címe, hanem ahogy nbela írta 192.168.0.1 kötelezően.

http://support.microsoft.com/kb/308006/hu
Ez csak egy példa. Szájbarágósan végigvezetnek egy beállításon, egy adott (192.168.0.1) című gatewayjel.

TargeT írta:
De lehet találni más linkeket is.
Ha pl. 192.168.0.1 című router esetén egy gép hálókártyájának megosztást akarsz beállítani, akkor XP-nél sikít, hogy IP cím ütközés van.
Persze, ugyanazon két IP cím nem lehet egy networkben.
Sőt, ha megosztást csinálsz, több hálókártya (vagy hálózati eszköz) van egy számítógépben, akkor mindet külön networkba kell tenni, különben gondok lesznek a routolásnál: nem derül ki egyértelműen, hogy melyik hálózati eszközön lehet elérni egy adott címet. (Aztán ha nem a megfelelő hálózati eszközön megy ki egy csomag, akkor ott eldobódik, senki sem használja fel, a másik oldalon meg hiába várják)
Tehát ha a router vagy a modem címe 192.168.0.1/24, akkor a megosztott oldalnak másik networkbe kell esnie, pl. 192.168.1.x/24 vagy 192.168.2.x/24.

De a lényeg: nem kötelező x.x.x.1-nek lennie a gatewaynek. Butaság.
Csak gondold el:
- ha van egy nagyobb hálózatom, ami több networkből áll, akkor ez eleve kizárja, hiszen nem érheti el mindegyik hálózati eszköz a 192.168.0.1-es címet (erre lentebb rajzoltam is egy stilizált ábrát, ez egy működő hálózat egy részlete),
- ha van több gatewayem egy networkben (nem kell mindnek az internet felé mennie, csak másik networkbe -- belülről (a router LAN oldaláról) nézve az internet is csak egy nagy network), akkor nem lehet mindegyiknek 192.168.0.1-es IP címe,
- logikusan belegondolva: ha nem lehetne más, hanem csak fixen 192.168.0.1, akkor miért lehet más értéket megadni, és miért nem fixen be van "égetve"?

A fentebb ígért konkrét példa:
Én van, hogy netezek úgy, hogy bejön a net egy számítógépbe, aminek 192.168.0.95/24 az IP címe. Ebben van egy WLAN kártya, ami soft AP módban megy, az ő IP címe 192.168.2.95/24. Másik számítógépben szintén WLAN kártya meg innét kapja a netet, szintén a 192.168.2.x/24 networkben van, ezért gateway nélkül nem is látná a 192.168.0.1/24-es címen lévő routert. Neki a gateway a 192.168.2.95/24. Hogy ez mögött mi van, azt nem is "tudja", nem az ő dolga (azzal nem kell foglalkoznia, hogy pl. ez mögött van egy router, vagy akármi), neki csak azt kell "tudnia", hogy azon át érhető el minden, ami nem a saját networkjében van.

Ábra:
Kód:
internet ----- router, belső IP: 192.168.0.1/24
                        |
                        |
                "A" hálókártya --- számítógép "1" --- "B" hálókártya WLAN
                IP: 192.168.0.95/24                          IP: 192.168.2.95/24
                                                                                        |
                                                                                        |
                                                                               számítógép "2"
                                                                               "C" hálókártya WLAN
                                                                               IP: 192.168.2.97/24

Az "A" és a "B" hálókártya egy számítógépben van. A "C" hálókártya egy másik számítógépben van.
Az "A" és a "B" hálózati eszközöknek nem szabad egy networkben lenniük (ezért nem lehet a "B" hálókártya is 192.168.0.x/24 című).
A router és az "A" hálókártya van egy networkben.
A "B" hálókártya és a "C" hálókártya van egy másik networkben.


pén. jún. 12, 2009 16:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Ahogy emlékszem, nemhogy x.x.x.1 kell legyen a megosztó gép IP címe, hanem ahogy nbela írta 192.168.0.1 kötelezően.

http://support.microsoft.com/kb/308006/hu

De lehet találni más linkeket is.
Ha pl. 192.168.0.1 című router esetén egy gép hálókártyájának megosztást akarsz beállítani, akkor XP-nél sikít, hogy IP cím ütközés van.


pén. jún. 12, 2009 10:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
nbela írta:
Például ha nekem otthon mobilos netet kellene használnom, akkor biztosan routerben gondolkoznék, ne kelljen már emeletre le-föl szaladgálni, hogy most éppen melyik gyereknél van az adapter.
Erre nem gondoltam. Nekem nincs gyerek, és eszembe se jutott, hogy széthordják a cuccokat. (Asszonynak van 3 is --igaz, már csak a legkisebb lakik otthon--, de Nála meg net nincs)

Egyébként nem kell rohangálni: "Srácok, azonnal hozzátok ide apátoknak!" :D

nbela írta:
Konfigolni sem lenne egyszerű, mert mondjuk 3-4 gépből akármelyik lehet egyedül vagy párban bekapcsolva, mindegyiken megosztást be-ki engedélyezni. Megosztó gép esetén csak 192.168.0.1 lehet az ip cím és bármelyik lehet megosztó... hú ez még nekem is bonyolult, akkor már inkább router.

Lehet bármi a megosztó gép IP-je (van, ahol alapból nem a x.x.x.1 az átjáró, hanem x.x.x.254, de lehet akármi más is; de ezt biztosan tudod is, a többi hozzászólásodból azt gondolom, csak megszokott dolog, hogy az átjáró az 1-es IP cím szokott lenni).
Kell egy script, ami bekapcsoláskor megnézi, hogy mely belső IP címek "élnek" --azaz melyik számítógépek vannak bekapcsolva--, és melyiken lehet kilátni a netre, és azt állítja be átjárónak.
Így csak akkor kell átdugni másik gépbe, ha az nincs bekapcsolva, amelyikbe éppen be van dugva.

Szerk: persze a router az kényelmesebb volna, akkor sosem kell átdugni semmit.


pén. jún. 12, 2009 10:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Igen, de sok értelme nincs otthonra.
Nem is azért írtam Hiknek, hogy erőltessem, hanem a lehetőségeket akartam szélesíteni. Amúgy az alkalmazása már igazán a családi szokásoktól függ, nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy értelmetlen vagy nem. Például ha nekem otthon mobilos netet kellene használnom, akkor biztosan routerben gondolkoznék, ne kelljen már emeletre le-föl szaladgálni, hogy most éppen melyik gyereknél van az adapter. Konfigolni sem lenne egyszerű, mert mondjuk 3-4 gépből akármelyik lehet egyedül vagy párban bekapcsolva, mindegyiken megosztást be-ki engedélyezni. Megosztó gép esetén csak 192.168.0.1 lehet az ip cím és bármelyik lehet megosztó... hú ez még nekem is bonyolult, akkor már inkább router.


pén. jún. 12, 2009 9:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
nbela
Igen, de sok értelme nincs otthonra.
Van mondjuk 2-3 számítógép (sok helyen csak 1, vagyis megosztani nem is kell; bár most már sok helyen van több is)
Ha éppen nincs bekapcsolva, amelyik gépen meg van osztva, akkor simán be lehet dugni egy másik számítógépbe. Így nincs az a kényszer, hogy a megosztónak mindig be kell lennie kapcsolva, ha másik gépen is netezni akarnak.

Picit más:
Több ismerős is panaszkodik, hogy gyakran szakadozik nekik a mobilnet. Egyikük külföldön, nem magyar szolgáltató. Azt mondják, a térerő rendben van, nem amiatt. Ez mitől lehet?


csüt. jún. 11, 2009 18:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Hik írta:
a Pannonál van stick és azon olyan hogy korlátlan internet csak nem tudom, hogy abba a faluba kimegy-e vagy a jel vagy sem, meg egyáltalán lehet-e az ilyet osztani?
Illetve még van olyan router (nem 10e alatt!) aminek az USB csatijába mobil netes adaptert is lehet csatlakoztatni...


csüt. jún. 11, 2009 9:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Hik írta:
...
Halottam viszont olyat, hogy a Pannonál van stick és azon olyan hogy korlátlan internet csak nem tudom, hogy abba a faluba kimegy-e vagy a jel vagy sem, ...
...

Itt megnézheted:
http://www.pannon.hu/egyeni/internet/lefedettseg/

(Bár most, hogy kipróbáltam, a településlista üres volt, de régebben néztem és működött; ha esetleg üres Neked is, akkor nézd meg később, hátha kijavítják)

Hik írta:
...
meg egyáltalán lehet-e az ilyet osztani?
...

Lehet: egyik számítógépbe bedugod, és netkapcsolat megosztása.
Ha csak egy másik számítógép megy, akkor meg átdugod abba. Így nem kell mindig bekapcsolva lennie egy gépnek feleslegesen.


csüt. jún. 11, 2009 7:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Valóban, mint cég(név) nálunk megszűnt, de mint szolgáltatás változatlanul tovább él.
Az Invitel szerezte meg valóban, illetve egy kft.-je, az Invitel Telekom viszi az ügyeket.
Hogy új "előfizetők" lehetnek-e és milyen szolgáltatásra, azt nem tudom.
Inkább a nemrégi de ma már őskorszaki dial-up net igényén hüledeztem.
Egy mai T-s betárcsázós net olyan 2.000 Ft környékén van havonta. Jó, tudjuk nem olcsó cég.
Meg az is igaz, hogy itt nem havi előfizetés lenne, hanem alkalmankénti és csatlakozási idő alapon számított fogyasztás, de kérdem én, az mire elég. Néhány email letöltésére? :roll:
Meg hogy mennyire rúgna ez a számla mégis a mindenképpen csak 30-40 kbit/s sebesség mellett? :roll:
Akkor már egy Domino Net is jobb lehet ennél.

Na ja, a jót könnyű megszokni. :wink: Nem is olyan rég még így neteztünk.
Most meg lassan van aki 50 Mbitet vagy mennyit adna háromezer alatt.

---

Látom, közben válaszoltál. Igen, nem mindenki él nagyvárosban. Ebből a szempontból biztosan sajnos.
A Pannonnak is van USB stickes netje, épp most olvasom, hogy újítottak, és valameddig megint lehet kvázikorlátlant kötni havi 6000 körül.
A lefedettségi és sebességteszteket, amit korábban láttam általánosan legjobb volt a T.
Azután helyenként, de elég kevésszer hol a Pannon, hol a Voda beelőzte.
Igény kérdése, ha nem előfizetés, egy próbát megérhet előbb a feltöltőkártyás kipróbálás.


szer. jún. 10, 2009 14:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. dec. 28, 2008 22:16
Hozzászólások: 113
Hozzászólás 
Üdv!

Köszi a válaszokat!

A baj az, hogy a két szolgáltató ami létezik a faluba, az a datanet -nem ez a baj-, hanem az, hogy a legnagyobb sebesség 512kbit/sec és ezért majdnem 9000ft van bőr a képükön elkérni. A kábelnet az valamivel olcsóbb 4000ft körül van, de annak meg azt hiszem fele a sebesség mint a datanál.

Halottam viszont olyat, hogy a Pannonál van stick és azon olyan hogy korlátlan internet csak nem tudom, hogy abba a faluba kimegy-e vagy a jel vagy sem, meg egyáltalán lehet-e az ilyet osztani?

Az lenne a jó ha digi lenne mindenhol már!


szer. jún. 10, 2009 13:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
A Tele2-nek már a honlapja sincs meg. Szőröstül-bőröstúl felvásárolta az Invitel. Tele2 net talán már nem is létezik. Legalább is elsőre nem találtam, keresni most nincs időm...


szer. jún. 10, 2009 12:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Mi a gyatra szösz ez a Tele2 net? Modemes betárcsázós? 2009-ben? :shock: :roll:
Nem biztos, hogy jobban jössz ki. Se árban, bosszúságban meg biztosan nem, mint egy ADSL-lel vagy kábelnettel.


szer. jún. 10, 2009 12:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. dec. 28, 2008 22:16
Hozzászólások: 113
Hozzászólás 
Üdv!

A tele2 internetről szeretnék kérdezni!

Bár tudom, hogy ennnél ma már sokkal jobbak vannak, de olyan helyre kellene ahol, csak datás net van ami meg nagyon drága és nagyon keveset ad, a másik meg a kábel net ami szintén drága és keveset ad.

Szóval akinek a telefonján van tele2 szolgáltatás az magába foglalja már az internete is vagy azt külön kell megrendelni? Ha magába foglalja a netet is akkor azt hogyan kell megcsinál vagy valakinek van-e ezzel tapasztalata, milyen aletöltési arány illetve korlátlan-e adatforgalmilag vagy sem, meg általában korlátlan-e?

Köszönöm a válaszokat!


szer. jún. 10, 2009 9:57
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 91 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség