Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 4:25



Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
Intelligens, magyar keresőrendszer 
Szerző Üzenet
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Itt lehet, hogy nagy lenyúlás lesz. Nonprofit cég, és evvel foglalkozik?
Ha ez egy komoly keresõ lenne, azt nem csinálná senki "csak" fizetésért, hanem csak komoly haszonrészért. Mert nagy üzlet, ha mûködik. Ha nem, az más. Úniós támogatás akkor is van.


Komoly keresõhöz tízezer számra kellenek szerverek és hozzá tartozó internetkapcsolat(ok).


szer. nov. 25, 2009 21:19
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Idézet:
A TexDroid egy komplex nyelvi elemzésen, heurisztikus módszereken és öntanuló mesterséges intelligencia algoritmusokon alapuló internetes keresési technológia. A prototípus rendszerrel a Nextent Informatika Zrt. célja az, hogy egy olyan keresőrendszert fejlesszen ki, amely egyrészt összetett keresések elvégzésére képes, másrészt pedig az azonosított információt könnyen kezelhető formában továbbítja a felhasználó számára. Az így kifejlesztett technológia mélységi keresést képes végezni az interneten elérhető anyagokban, nyelvi szempontból elemzi, majd relevanciájuk függvényében fontossági sorrendbe állítja a találatokat. Ezáltal a rendszer eddig feltáratlan információkat tesz elérhetővé maximálisan felhasználóbarát módon.
Szerintem ezt nevezik úgy, hogy nesze semmi fogd meg jól.
Vagy úgy is nevezhetnénk, hogy Google, nem? És őszintén szólva nem értem, hogy milyen sajátosságai vannak a magyar nyelvnek, amikkel a Gugli nem képes megbírkózni... majd meglátjuk.


szer. nov. 25, 2009 21:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Hannibal írta:
... Magyarország-->nem lehet, BIZTOS :roll:

Igyekeztem finoman fogalmazni. :roll:

Nem is értem, minek kellett ezt behozni hírnek a Terminal-ba. Lehet, hogy lesz Győzike hír is? :D


Akkor bizony felmondok! :D


szer. nov. 25, 2009 21:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hannibal írta:
... Magyarország-->nem lehet, BIZTOS :roll:

Igyekeztem finoman fogalmazni. :roll:

Nem is értem, minek kellett ezt behozni hírnek a Terminal-ba. Lehet, hogy lesz Győzike hír is? :D


szer. nov. 25, 2009 21:01
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Idézet:
A TexDroid egy komplex nyelvi elemzésen, heurisztikus módszereken és öntanuló mesterséges intelligencia algoritmusokon alapuló internetes keresési technológia. A prototípus rendszerrel a Nextent Informatika Zrt. célja az, hogy egy olyan keresőrendszert fejlesszen ki, amely egyrészt összetett keresések elvégzésére képes, másrészt pedig az azonosított információt könnyen kezelhető formában továbbítja a felhasználó számára. Az így kifejlesztett technológia mélységi keresést képes végezni az interneten elérhető anyagokban, nyelvi szempontból elemzi, majd relevanciájuk függvényében fontossági sorrendbe állítja a találatokat. Ezáltal a rendszer eddig feltáratlan információkat tesz elérhetővé maximálisan felhasználóbarát módon.


Szerintem ezt nevezik úgy, hogy nesze semmi fogd meg jól.

Laci_L: Magyarország-->nem lehet, BIZTOS :roll:


szer. nov. 25, 2009 20:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Itt lehet, hogy nagy lenyúlás lesz. Nonprofit cég, és evvel foglalkozik?
Ha ez egy komoly kereső lenne, azt nem csinálná senki "csak" fizetésért, hanem csak komoly haszonrészért. Mert nagy üzlet, ha működik. Ha nem, az más. Úniós támogatás akkor is van.


szer. nov. 25, 2009 20:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Nem,ezt hívják trójainak! :wink:
Aztán,hasonlóan települ mint a Google toolbar és egyéb nyűgök,de a user úszik az "ölömben és bódttságban",aztán jönnek a reklámok és a levelek,de annak már nem örül senki..
Avagy a másik vers: hoax!Senkinek nem lóg ki a lóláb,hogy szinte az összes internetes média erről harsog ,de a "fejlesztő cég" oldalán egy sor sincs róla,pl jövőbeli elképzeléseink v.hasonló!:http://www.nextent.hu/index.php?searchword=TexDroid&ordering=&searchphrase=all&option=com_search&lang=hu
A mottó:
Idézet:
A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósult meg.
:arrow: Nagyon nagy pénzekről van szó amit ilyennel le lehet akasztani,de az sem lesz elég..!-még nincs is ,de már előre szóltam :twisted:


szer. nov. 25, 2009 18:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
263004 írta:
brutál... :)


inkább vicces.


szer. nov. 25, 2009 17:25
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. nov. 05, 2007 8:27
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
brutál... :)


szer. nov. 25, 2009 15:52
Profil Privát üzenet küldése
bot
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 858
Hozzászólás Intelligens, magyar keresőrendszer
A TexDroid - a magyar nyelv speciális adottságait figyelembe véve - magyar felhasználóknak készül. http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=117487


szer. nov. 25, 2009 15:52
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 10 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség