Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. máj. 04, 2024 14:39



Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 
ie8 észrevehetően lasúbb 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4784
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Mivel a 10 Mbit-es sávszélességed megvan, én megnézném a böngésző proxy beállítását! Egy hibás beállítástól (pl. nehezen elérhető külföldi szerver) igencsak le tud lassulni a web-böngészés.

Esetleg parancssorból a "netstat /b" parancs megmutatja a nyitott kapcsolatokat.

Ezenkívül feltétlenül csinálnék néhány keresést, hátha megbújt ott 1-2 trójai...


vas. márc. 14, 2010 23:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
SziaMiAu írta:
az állandóan sz*r UPC
:D


vas. márc. 14, 2010 22:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
SziaMiAu írta:
most Március elejétől, történt valami, mert belassult az OLDALAK megjelenítése... ?
Van, hogy több perc is eltelik, mire bejön az oldal.
Mi lehet az oka
Vagy a géped, vagy a szolgáltatód. Mind a 2 gépeden lassú? Amikor csak az egyik géped van bekapcsolva akkor is lassú?

Én első tesztnek azt csinálnám, hogy egy Hiren's boot cédé 10.2-t letöltenék a netről, kiírnám cédére és cédéről indítani egy miniXP alkalmazást. Hálózat beállítás után Operával lehet böngészni. Ha így rendben, akkor a géped fertőzött. Ha így is lassú, akkor valóban a szolgáltatód a hibás.

Szerk: amíg pötyögtem Hannibal már beajánlotta a Live XP-t...


vas. márc. 14, 2010 21:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Először azt ajánlom, hogy nézd meg egy másik böngészővel, pl Chrome-mal a netet.
Aztán ha azzal jó, akkor IE-ben kapcsolj ki minden bővítményt (Eszközök-->Bővítmények kezelés) és próbáld úgy. Ha így jó, akkor kezd el egyesével nézegetni a bővítményeket.

Ha másik böngészővel sem jó, akkor bootolj be egy live CD-ről és próbáld úgy. Ha innen sem jó, akkor UPC, ha jó, akkor valami vírus.


vas. márc. 14, 2010 21:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Ja, az is érdekelne, ha lemondom ezt az állandóan változtató sz*r UPC FIBER-t.
Ti mit ajánlotok helyette... ?:(
Egy otthoni és egy LapTop-ot akarok továbbra is Hálózatban használni, de nem így, hogy várnom kell az oldalra ennyi időt, csak azért, hogy 5300 Ft-ért 15/1,5MBs-ot kapok csak.
De többet nem akarok fizetni, mert így is drágállom, ahhoz meg főleg, hogy nem is torrentezek.
Csak Szörfözni kell Fórumra, heti egy-két alkalommal, zenét és esetleg képet szoktam csak letölteni.
Ja, meg MSN, eMail...
Gondoltam a MOBIL Nettre, de az is lassú és folyton megszakad, azt mondják.
Nekem meg csak itthonra kell a NET.
?:(
Köszi az ötleteket előre is... :(

Üdv... 'HókuszPók'


vas. márc. 14, 2010 21:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Üdv...

Nekem is az IE8 van fent a gépemen, de most Március elejétől, történt valami, mert belassult az OLDALAK megjelenítése... ?
Van, hogy több perc is eltelik, mire bejön az oldal.
Mi lehet az oka ?
Én megmondom őszintén a UPC-re gondolok... ?:(
De a sebesség az OK.
Fiber 15 van, ami a Chello helyett van.
A UPC vel mért Sebesség Down=9,6MBs/1,5MBs=Up de van, hogy 10,6MBs-ra is felmegy, azaz igazság, hogy mindég mást mutat... ?:(
De megmértem az STS DataNet-el is. ott valamivel meg nagyobb értékeket mutat, Down=10,8MBs-11,1MBs & az Up=1,2-1,5MBs... ?:(
Már fentebb írtátok a Smart kikapcsolást, azt is kikapcsoltam, de így is soká tölt be... ?:(
Én megmondom őszintén a UPC-re gyanakszom, mert észre vettem kb. egy hete, hogy leállt éjjel negyed 2-kor a Net, két, három nap is ugyan abban az időben... ?:(
Akinek hasonló a gondja az többet megtud a UPC.hu oldalán ezekről az új FIBER csomagokról.
Szerintem Ők a ludasok ebben a Net blokádban... ?:(


De ha nem, akkor mi okozza... ?:(
Kibírhatatlan, mire betölt egy oldal... :(
Q-ra idegesítő, van hogy 3' mire bejön egy oldal.
Egyszerre előtte, akár 5-8 oldalt is nyitva hagyhattam és minden OK volt, most meg egy sem akar bejönni.

Tud valaki erről valamit... ?:(


Üdv... 'HókuszPók'


vas. márc. 14, 2010 21:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Mert mint írtam, alapból bekapcsolja a smartscreen-t (gyors netnél, mármint a ms felé gyors netnél ez nem lenne probléma), illetve tuti tele van vágva bho-kkal, meg pluginekkel. Nem ingem, nem gatyám bill bácsi, csak ezek a tapasztalataim. Én flockot használok leginkább (firefox klón).


csüt. dec. 03, 2009 17:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. ápr. 30, 2008 21:38
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
én szerencsére firefoxot használok, de sokan panaszkodnak az ie8-ra. suliba csak az futtatható (fent van a fire is, de nem engedi futtatni) és mire betölt... de az ie7 még rosszabb... valamivel gyorsabb lett a 8, de még mindig lassú. meg amikor beütöd az url-t, egy csomót gondolkodik...


szer. dec. 02, 2009 15:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: ie8 észrevehetően lasúbb
cszoltan írta:
sziasztok!
következő kérdéssel fordulok hozzátok.
Valóban lassabb az ie8 mint az ie6? Én sajnos a gépen ezt vettem sézre hogy nehezebben jönnek be a lapok az ie8 alatt mint ha ie6 lenne a gfépen. Sajna ugye az ie6 az már elavult és kiabál egy csomó oldal, hoyg frissitsem. :(
Amikr az ie8 -at inditom legyen a kezdőlapja vagy ha bármit beirok akkor igen sokáig irja ki a bal alsó kis sarokban, hogy várakozás.....

Minden fajta hozzászólást és segitséget előre is köszönök szépen.


Nem lassabb, sőt, szerintem is gyorsabb. Az a smartscreen szűrő, amit felajánl telepítéskor, nem kell bekapcsolni, mert akkor minden oldal töltése előtt ellenőrzi, hogy megbízható-e (pontosabban bizonyos helyekre elküldi, hogy mit böngészel, de persze nem így fogalmaznak). Ez utólag is kikapcsolható. Így is tudni fogják, mit böngészel, legfeljebb nem az ie8 küldi el. :wink:


hétf. nov. 30, 2009 14:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4784
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Saját véleményem: Én a váltás után éppen azt vettem észre, hogy jóval gyorsabb lett. Az IE6 nem alternatíva, nem követi a szabványokat, emiatt persze a weboldal szerkesztés is külön kínszenvedés.


hétf. nov. 30, 2009 12:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Állítólag a 9-es verziónál már nem lesz gond a sebesség.
Alternatívának ott a firefox, opera, crome, stb. de egyik sem ugyanolyan, mint az ie. Talán létezik valami plugin a firefox-hoz.
http://www.firefox.hu/
http://www.google.com/chrome/index.html ... _medium=ha
http://www.opera.com/


szomb. nov. 28, 2009 17:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
nem véletlenül nem upgradelek a 6-osról...


pén. nov. 27, 2009 23:24
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 11, 2007 11:47
Hozzászólások: 15
Hozzászólás ie8 észrevehetően lasúbb
sziasztok!
következő kérdéssel fordulok hozzátok.
Valóban lassabb az ie8 mint az ie6? Én sajnos a gépen ezt vettem sézre hogy nehezebben jönnek be a lapok az ie8 alatt mint ha ie6 lenne a gfépen. Sajna ugye az ie6 az már elavult és kiabál egy csomó oldal, hoyg frissitsem. :(
Amikr az ie8 -at inditom legyen a kezdőlapja vagy ha bármit beirok akkor igen sokáig irja ki a bal alsó kis sarokban, hogy várakozás.....
ezt a 6-os verzió szám nem csinálta rögtön be is töltötte az odlalt legyen az bármelyik is.

Tapasztalatok az ie8-ról esetleg?

Nekem mindenképpen olyan böngészőre lenen szükségem ami nem várakoztat és a menüje és kinézete is ugyanolyan mint az internet exploreréké.

Minden fajta hozzászólást és segitséget előre is köszönök szépen.


pén. nov. 27, 2009 22:48
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 13 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség