Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 02, 2024 15:51



Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ] 
ADSL drasztikus sebességcsökkenés 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: pén. okt. 29, 2010 9:53
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Re: ADSL drasztikus sebességcsökkenés
tisztelt Laci_L
Online
a fórum lelke :mijóta itt vagyok azóta,kötöszködöl velem! bajod van az irásomal szerintem veled van egyéb probléma, mindenki hibázhat az irásban nem vagy doki,de én ugy gondolom hogy sértegetel. ami fórumon nem helyes, ha valami egyéb problémáid van javaslom hogy kérd az orvosod tanácsát, és légyszives nem a te véleményedre vagyok kiváncsi.


szomb. okt. 30, 2010 15:10
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11878
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: ADSL drasztikus sebességcsökkenés
gyula12 írta:
... a fórum lelke: igen persze fontos oda tekinteni !

Az a gyanúm, hogy veled valami egyéb probléma van. De én nem vagyok orvos.


szomb. okt. 30, 2010 14:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. okt. 29, 2010 9:53
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Re: ADSL drasztikus sebességcsökkenés
Laci_L
Online
a fórum lelke: igen persze fontos oda tekinteni !


pén. okt. 29, 2010 16:06
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11878
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: ADSL drasztikus sebességcsökkenés
gyula12 írta:
... de figyeljünk a témára is vegyük figyelembe a proglémákat...

Figyelembe vettem: ott van, kihez lehet fordulni.

Már ne haragudj, de miután sokszor elrontod:
proglémákat > problémákat
irásal > irással
kéttszer > kétszer
meg tisztelek >megtisztelek
elmontam > elmondtam
alkalomal > alkalommal
monták > mondták
tipeltem > tippeltem

stb. :|

Ha meg nem magyar anyanyelvű vagy, fel lehet tüntetni az Avatar alatt.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Laci_L pén. okt. 29, 2010 16:15-kor.



pén. okt. 29, 2010 16:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. okt. 29, 2010 9:53
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Re: ADSL drasztikus sebességcsökkenés
Laci_L
a fórum lelke: bocsánat a gyula nevet kéttszer irtam üdv gyula12


pén. okt. 29, 2010 15:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. okt. 29, 2010 9:53
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Re: ADSL drasztikus sebességcsökkenés
megtisztelnél a Fórumon mindenkit, ha a helyesírásra is figyelnél. Több mint 40 hiba egy mondatban. :?
igen persze hogy mindenkit meg tisztelek az irásal ! de figyeljünk a témára is vegyük figyelembe a proglémákat üdv gyula gyula12


pén. okt. 29, 2010 15:25
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11878
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: ADSL drasztikus sebességcsökkenés
gyula12 írta:
...

Fogyasztóvédelem, NHH (ha még van ilyen).

De: megtisztelnél a Fórumon mindenkit, ha a helyesírásra is figyelnél. Több mint 40 hiba egy mondatban. :?


pén. okt. 29, 2010 14:41
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. okt. 29, 2010 9:53
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Re: ADSL drasztikus sebességcsökkenés
sziasztok! mindenkinek sajnos az lenne,az én prglémám hogy a t-hom -nak az előfizetője vagyok 2éve. 15megás a netem családi csomag ban vagyok, van sat tv és a 15 megás net és 12,300-körül fizetek, három hónapja ingadozó hol 8mega 6mega és 5mega meg 3mega,több alkalomal be szóltam és javitoták, a hibát és csak fent állot a hibáim és csak szólnom kellet,és ugy kétt hete monták hogy nem tudják,szolgáltatni mert túl terhelt de csak az enyémnél, van gond a szomszédomnak is 15 megás netje van, és az övé tökéletesen jó és monták hogy csak 8megásat tudnak szolgáltatni,de ez meg is történt és a 8megából most van 5mega, és csak szólnom kellet mert nem volt internetem,csak kétnap mulva let. először a modenre tipeltem hogy az nem jó nekem adsl2 van 360R tipusul van, a adsl-link/act nem filágitot kétnapba telt mire vissza jöt csodálatos módon,és ujra fel hivtam a szolgáltatót elmontam mi a proglémám, és monták hogy lehet a modemnél van a gond 72órát montak, de sajnos csak nem csináltak semit és ujra beszóltam ugyan ugy elmontam mia proglémám és csak 72órát montak hogy javitják de még vizsgálják hogy mi az oka de ennek két hete elmult. mit tegyek! mi lenne erre a meg oldás


pén. okt. 29, 2010 11:17
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11878
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: ADSL drasztikus sebességcsökkenés
kajlee írta:
Köszi az ajánlatot, de már intéztem 1e modemet, holnap meg is lesz meg a tesóm jön a laptopjával, azt is kipróbálom, 1 live ubuntu-t már próbáltam de semmi változás nem volt azon sem, úgyh akkor már elvileg minden ki lesz szûrve ... (

Szívesen. :D
Ha meg az új cuccal is sz*r lesz, legyél kemény, mint a beton. Nem kell róluk leszállni, általában megúnják.


csüt. aug. 05, 2010 14:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. júl. 30, 2010 19:11
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Re: ADSL drasztikus sebességcsökkenés
Köszi az ajánlatot, de már intéztem 1e modemet, holnap meg is lesz meg a tesóm jön a laptopjával, azt is kipróbálom, 1 live ubuntu-t már próbáltam de semmi változás nem volt azon sem, úgyh akkor már elvileg minden ki lesz szûrve. Mondjuk azóta egyszer tapasztaltam, h hirtelen visszatért a normál sebesség, valamit töltöttem és 1,6Mb-tal töltött, az kb a 15Mbit-nek felel meg, 1óra múlva már megint visszaállt a "normálra" :(


szer. aug. 04, 2010 21:05
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11878
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: ADSL drasztikus sebességcsökkenés
Hannibal írta:
Próbálj meg szerezni egy másik modemet egy teszt ideéig. Ha azzal sem jó, akkor addig üsd a szolgáltatót, amíg nem csinálnak valamit.

Nekem van egy facér modmem, avval tehetsz egy próbát (Budapest).


szer. aug. 04, 2010 19:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: ADSL drasztikus sebességcsökkenés
Squito írta:
Viszont az internetelérés valós sebességét nem befolyásolja, csupán a bejövő (és esetenként a kimenő) adatokat ellenőrzi, ami lassulást eredményez a feldolgozás (megjelenés a böngészőben) folyamán
Nem részleteztem, de nagy állományok letöltésekor én sem tapasztalok semmi lassulást, hozza a rendszer azt amit hoznia kell. Csak amikor ilyen flash alapú mérőkék futnak akkor a mutató illetve a csík ugrál össze-vissza és nem a valós sebességet mutatja. Ilyenkor ha kikapcsolom a vírusvédelmet ugyanolyan sebességű marad a letöltés, és a mérő programok végre a valós sebességet írják ki.


kedd aug. 03, 2010 5:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: ADSL drasztikus sebességcsökkenés
nbela írta:
Squito írta:
A vírusírtó és a tűzfal nem okoz ilyen problémát
Én az Eset 4 esetében szoktam tapasztalni, hogy a webhozzáférés-védelem miatt össze-vissza zöldséget mér. A letöltési csík is darabosan mozog. Kikapcsolt védelemmel egyenletesen jön a letöltési csík és akkor mér valós sebességet.
Viszont az internetelérés valós sebességét nem befolyásolja, csupán a bejövő (és esetenként a kimenő) adatokat ellenőrzi, ami lassulást eredményez a feldolgozás (megjelenés a böngészőben) folyamán, valamint a kommunikáció folyamában is kisebb-nagyobb fennakadást okoz. Habár az effektív internet sebesség csökken, a fizikai sebesség nem. Amennyiben egy live CDvel is ugyanilyen sebesség lesz az eredmény, akkor a sebességcsökkenés a Té hibája.

Egy sztori, amelyben sebességcsökkenés szerepel (szintén ADSL):
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=945180#p945180


hétf. aug. 02, 2010 23:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. júl. 30, 2010 19:11
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Re: ADSL drasztikus sebességcsökkenés
Köszönöm a tanácsokat és a segítõ hozzászólásokat!


hétf. aug. 02, 2010 20:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: ADSL drasztikus sebességcsökkenés
Ha,kijön a házhoz a szervizes guru (többnyire alvállakozó,de lehetőleg ne az legyen aki szerlte), le sem sz*aja hogy mi van a modem mögött.Hozza a saját különjáratú laptopját azzal méri le kb u.azt amit nbela is emlegetett.Erről jegyzőkönyvet vesz fel,amit alá is irat veled.-Ő a te gépeden semmiféle hibaelhárítást nem fog eszközölni!
Ha,igazad van akkor nem te,hanem Ők fizetnek,ill a következő hónapban(ok) olcsóbb lesz,feltéve ha ki is javították,ellenkező mérés alapján ott helyben gyűjti befelé tőled a fent emlegetett összeget.
Tehát mindenképpen érdemes akár egy kölcsönlaptopot is csatlakoztatni a modem végére és egyet tesztelni nagy akár egy bárminő nyiltfórráskódú Live-CD-vel egy próbát tenni.


hétf. aug. 02, 2010 19:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: ADSL drasztikus sebességcsökkenés
A 7000-et akkor kell fizetni, ha valóban a Te készüléked a hibás. Azt írtad, újraraktad a géped és akkor is rossz volt. Próbálhatod valamelyik live cd oprendszerrel. Én a Hiren's boot cédé minXP-t szoktam használni. Az mondjuk (tudomásom szerint) nem tud pppoe kapcsolatot, de router mögé fel tud csatlakozni. Laptopot is kérhetsz kölcsön. Szóval ha egyértelműen ki tudod zárni a saját géped hibáját, akkor nyugodtan kihívhatod. És csináljál többször is olyan sebességtesztet, hogy lásd van-e napszak függés, vagy állandóan stabilan hozza azt a 2.5 Mbitet. Nem ismerem a T-Home szervízgyakorlatot, de szerintem úgy lenne logikus, hogy nem a gépedet vizsgálják, hanem hoznak egy saját laptopot és azzal felakadnak az adsl teszt címre és mutatnak neked egy sebesség tesztet. És ha nekik is 2,5 Mbit akkor buknak... Ha 5 Mbit felett mérnek, akkor fizetsz. De ha te sem mérsz 5 Mbit felett, akkor nekik sem jöhet össze! Szóval jelentsd be nyugodtan hibának, én nem bukhatok rajta :)
Hannibal ajánlotta Neked, hogy próbálkozzál modemcserével. A modemed saját, vagy szolgáltatói tulajdonban van?


hétf. aug. 02, 2010 17:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. júl. 30, 2010 19:11
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Re: ADSL drasztikus sebességcsökkenés
Már telefonáltam, de azt mondták h letesztelték a vonalat és semmi baja úgyh az Ön készülékében van a hiba és kijönnek 7000ért megnézni a gépemet, de azt inkább passzolnám...


hétf. aug. 02, 2010 16:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: ADSL drasztikus sebességcsökkenés
http://www.t-home.hu/lakossagi/internet/dijcsomagok
"15 Mbit/s maximális letöltés, Garantált letöltési sebesség: DSL esetén 5Mbit/s"
A garantált sebességet nem éri el, jelentsd be hibának.
Hivatkozzál a tesztlapon kapott mérési sorszámra.


hétf. aug. 02, 2010 10:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. júl. 30, 2010 19:11
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Re: ADSL drasztikus sebességcsökkenés
Megnéztem amit írtál, et az eredmény jött ki:
Adatmennyiség: 1024.20 kbyte (1 048 776 byte)
Letöltési idő: 3.39 sec
Sebesség: 2428 kbit/sec (2 486 272 bit/sec)
Vonali sebesség: 2848.00 kbps

Vicc :(


hétf. aug. 02, 2010 9:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: ADSL drasztikus sebességcsökkenés
Squito írta:
A vírusírtó és a tűzfal nem okoz ilyen problémát
Én az Eset 4 esetében szoktam tapasztalni, hogy a webhozzáférés-védelem miatt össze-vissza zöldséget mér. A letöltési csík is darabosan mozog. Kikapcsolt védelemmel egyenletesen jön a letöltési csík és akkor mér valós sebességet.

kajlee!
A tárcsázódat állítsd át, és ezen a lapon teszteljél:
Kód:
Tárcsázó név: adsl@test
Tárcsázó jelszó: test
Tesztlap IP címe: 192.168.9.1
Az itt kapott mérési eredményekre (kódszámokra) hivatkozva tudsz reklamálni a szolgáltatódnál.


hétf. aug. 02, 2010 5:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: ADSL drasztikus sebességcsökkenés
A vírusírtó és a tűzfal nem okoz ilyen problémát. Kapzsi banda, akik le akarják húzni a keves vásárlókat. Őszintén szólva szánalmas. Olyan sz*r érzés, hogy a techsup így h*lyének nézi az embert...


hétf. aug. 02, 2010 1:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: ADSL drasztikus sebességcsökkenés
Próbálj meg szerezni egy másik modemet egy teszt ideéig. Ha azzal sem jó, akkor addig üsd a szolgáltatót, amíg nem csinálnak valamit.


vas. aug. 01, 2010 20:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. júl. 30, 2010 19:11
Hozzászólások: 5
Hozzászólás ADSL drasztikus sebességcsökkenés
Sziasztok!
Pár napja az internetelérésem sebességének drsztikus lecsökkenését tapasztalom! T-Home adsl családi csomagom van ami elvileg 15Mbites ediig semmi baj nem volt vele és pár napja leesett 1,5-re kb, router (tp-link wr642g) nélkül is kipróbáltam, úgy 3Mbit-re gyorsult. Felhívtam a t-homet, de azt mondták lecsekkolták és a szolgáltatói oldalról nincs semmi baja a vonalnak. Beszéltek h a tűzfal v. vírus okozhatja és h 7000HUFért szívesen kijönnek megnézni! De ha tudtok segíteni azt kihagynám. Szóval újraraktam a windows 7-t, win tűzfal természetesen kikapcs, semmi sincs telepítve, ja és újrahúzás előtt egy full system scan-t lefuttattam AVG IS-vel és nem talált semmit....azóta felraktam a legújabb Norton IS-t az talált 1-2 nyomkövető cookie-t semmi komolyat, de azóta se változott semmi. Próbáltam resetelni a modemet meg a router-t is, áramtalanítás stb....de semmi változás. Végig mentem az összes kábelen, egyiknek sincs semmi baja. Tehát a kérdés mi lehet a gond??? PLS help! Köszi


szomb. júl. 31, 2010 8:30
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 23 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Laci_L valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség