Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 0:21



Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
Melyik a megbízhatobb wlan router? 

Melyik a megbízhatóbb wlan router?
1.: Belkin 20%  20%  [ 1 ]
2.: TP-Link 20%  20%  [ 1 ]
3.: D-Link 0%  0%  [ 0 ]
4.: Linksys 40%  40%  [ 2 ]
5.: Asus 0%  0%  [ 0 ]
6.: Hp 0%  0%  [ 0 ]
7.: DrayTek 0%  0%  [ 0 ]
8.: Edimax 0%  0%  [ 0 ]
9.: Cisco 0%  0%  [ 0 ]
10.: Netgear 20%  20%  [ 1 ]
Szavazatok száma : 5

Melyik a megbízhatobb wlan router? 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Melyik a megbízhatobb wlan router?
VadGyermek írta:
Hű...

Pedig nem bonyolult. Bárki kiszámolhatja. Minden eszközre rá van írva a teljesítmény felvétele (vagy egyéb olyan adat, amiből számolható, legalább is közelítőleg). :shock:


pén. szept. 23, 2011 18:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 18, 2008 21:47
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Padlásszoba kicsi számítógépasztala
Hozzászólás Re: Melyik a megbízhatobb wlan router?
Hű...ez egy középkategóriás videókártya ára (a sört nem szeretem, ellenben a jó házias ételeket annál jobban)...ezentúl áramtalanítás lesz a lakásban esténként. Ajánlom figyelmébe mindenkinek, mert a mi zsebünkre megy a dolog.


pén. szept. 23, 2011 17:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Melyik a megbízhatobb wlan router?
VadGyermek írta:
... Amúgy, amikor nem használom a számítógépet, akkor kapcsoljam ki a wlan routert? Igaz, eddig még nem tapasztaltam melegedést rajta, de a tudatos energiafelhasználás ezt diktálná. Sőt...akkor más sem tudja használni az internetemet....

Nem feltétlenül kell. Az biztos, hogy 5-10W-ot fogyaszt, ami 3,5-7 kW havonta, azaz 170-360 Ft. :shock:
Ha ki van kapcsolva, akkor biztos hogy nem lopják a Neted. :)

Tény, hogy sok kicsi sokra megy. Ha a lakásban sok ilyesmi van bekapcsolva (tévék, rádiók, töltők, modem, óra, router, okos tűzhely, stb.), simán kijön havi 1000-1500 Ft, azaz évente 12-20 eFt. Ez már tekintélyes.
És hát lehet venni rajta öt láda sört. :wink:


pén. szept. 23, 2011 14:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 18, 2008 21:47
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Padlásszoba kicsi számítógépasztala
Hozzászólás Re: Melyik a megbízhatobb wlan router?
Köszi Laci_L a jó tanácsokat. Remélem sokan betartják, vagy gyorsan ezek szerint változtatnak a dolgokon. Amúgy, amikor nem használom a számítógépet, akkor kapcsoljam ki a wlan routert? Igaz, eddig még nem tapasztaltam melegedést rajta, de a tudatos energiafelhasználás ezt diktálná. Sőt...akkor más sem tudja használni az internetemet....


pén. szept. 23, 2011 12:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 18, 2008 21:47
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Padlásszoba kicsi számítógépasztala
Hozzászólás Re: Melyik a megbízhatobb wlan router?
Amúgy gondoltam, hogy a Benq-nak nincs saját lcd panelja. De akkor miért olcsóbbak ezek a termékek, mint a panelokat gyártóké? Hiszen szinte minden panelja valamilyen más márkát rejt.....Ellenben ott van a LG. Tudtommal ennek saját paneljai vannak és az lcd panel-ját sem veszi máshonnan. Akkor ezek szerint csak a monitorrokra írt márkában különböznek a termékek, de belsőleg szinte mindenben megegyeznek a "nagyokkal". Hm....Akkor, lehet, hogy egy noname termék is lehet ugyan olyan jó, mint a Samu?......


pén. szept. 23, 2011 12:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Melyik a megbízhatobb wlan router?
VadGyermek írta:
a WinXP Samsung monitorként ismeri fel a szegény Benq-t.

Ajánlom figyelmedbe pl az elektronline.hu Távjavítás részlegét. Az ott irogató TV szerelők elég érdekes dolgokat találnak a különböző márkajelzésű dobozok belsejében.
Szóval lehet, tényleg Samunak indult a Benq.


pén. szept. 23, 2011 9:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Melyik a megbízhatobb wlan router?
Nekem is TP-Link van. Egyelőre megy gond nélkül (kb. fél éve)

De amire felhívnám mindenki figyelmét: a meghibásodások jó része a túlmelegedés miatt következik be (és ez nem csak a routerre vonatkozik, hanem minden elektronikai cuccra, pl a tápegységekre is).
Vannak alkatrészek (főleg az elkók), amik nehezen (vagy sehogy) tűrik a magas hőmérsékletet.
Tehát nem szabad:
- rosszul szellőzött helyre rakni
- letakarni, szellőző rácsot porosan hagyni
- egymásra pakolni
- falra akasztani távtartó nélkül
- nem megfelelő táppal üzemeltetni (a hozzá adottat kell használni)
- napsütésnek kitenni
- stb

Ha ezek be vannak tartva, szinte biztos, hogy hosszabb életű lesz az eszköz. Általában kézzel érintve ne legyen túl meleg esetleg forró a doboz. A hűtőborda más eset, de azok általában nem nagyon fogdoshatók kívülről.
Mondom mindezt hosszú évek tapasztalatából. :shock:


csüt. szept. 22, 2011 19:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 18, 2008 21:47
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Padlásszoba kicsi számítógépasztala
Hozzászólás Re: Melyik a megbízhatobb wlan router?
Amúgy a Cisco-t azért tettem a felsorolásba, mert esetleg van egy két rendszergazda, aki szereti ezt a termékcsaládot, és lehet, hogy hiányolta volna a listából. Amúgy a Hp-t is csak ezért tettem bele, mert ezeket is inkább üzleti ügyfeleknek kínálja a cég.


csüt. szept. 22, 2011 15:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 18, 2008 21:47
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Padlásszoba kicsi számítógépasztala
Hozzászólás Re: Melyik a megbízhatobb wlan router?
Amúgy az első Belkin routerem szoftver hibás volt. A választás azért esett erre a termékre, mert a dobozban volt egy USB-s adapter is. Az ára sem volt túl sok: 9800 Ft. Ez úgy jó 3 éve volt. A második Belkin-nel már nem volt gond, csak azt hiányolom, hogy nem lehet cserélni a külső anternáját. Szerencsére a Belkin vevőszolgálat segítőkész, és mindenben próbálnak segíteni.
A TP-Linkes kb 3 hónapos. Eddig még nem volt vele gond, és lehet cserélni a külső anternáját. Sajna erre nincs örökélet garancia, csupán 1 év. Remélem sokáig bírja, és szolgálja kis gazdáját.
Egy másik, nem ide illő dolog: Az apósomnak van egy Benq monitora. A hozzá adott telepítő cd kissé eldeformálódott a csomagolásban, így hasznavehetelen volt már a kicsomagolástól kezdve. Érdekes, hogy a neten nics meg a monitorhoz való telepítő program, és a WinXP Samsung monitorként ismeri fel a szegény Benq-t. A felbontással nincs baj, de így nem lesz zavar a monitor működésében? (Amúgy az Én LG M2280D monitoromat is Samsung monitorként ismeri fel a WinXp.) - A Samsung mennyit is fizet a Win fejlesztőknek ezért? - Tudom, gonosz volt a kérdés....


csüt. szept. 22, 2011 15:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Melyik a megbízhatobb wlan router?
Volt Belkin is. Rendszeresen kiakadt (de lehet, csak a 2 gépen letöltés 20/10-es neten nem bírta).
Volt D-link is. Az egyszerűen bedöglött sajna.
Évek óta TP-Linket veszek és telepítek, ha külön nem kérnek mást, ezek eddig szépen mennek.


csüt. szept. 22, 2011 9:42
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Melyik a megbízhatobb wlan router?
Nekem WRT54GL-lel van tapasztalatom. Pont a hétvégén rendrakás közben került elő a számlája. 2005-ben vásároltam. Azóta egyszer sem fagyott be, lassult le vagy csinált volna bármit, ami rendellenes működés lett volna.
Albérletben kb 4 éve van egy ugyanilyen, arra se tudok rosszat mondani. Ismeretségi körben is van néhány, ők is dícsérik.
Persze ma már kicsit eljárt felette az idő bizonyos szempontból. Nem gigabites, nem N-es wifis. WAN portja kb 40 megabitet tud NAT-olni. Bizonyos területeken ez már kevés.
Nálam viszont még a tervek szerint jópár évig fog szolgálatot teljesíteni.

Egyébként a felsorolást tekintve a Cisco-t talán nem érdemes ide venni, mivel döntően nem a home usernek vannak kitalálva a termékei.


szer. szept. 21, 2011 20:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 18, 2008 21:47
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Padlásszoba kicsi számítógépasztala
Hozzászólás Melyik a megbízhatobb wlan router?
Szavazást szeretnék indítani a témában megjelölt címmel.
Szeretnék személyes véleményeket is az egyes tipusokról, gyártókról, hogy mennyire biztosak, garanciális feltételek milyenek, és a garanciális hálózat mennyire van kiépítve, stb.

Nekem Belkin g-s routerem volt. A Tesco-ban vettem. Sajnos valami hiba lett vele, így visszavittem a vásárlás helyére. A Tesco-ban mondták, hogy mivel lejárt a garanciája, nem tudnak vele mit kezdeni. Nos, Ők nem tudták, hogy a Belkin termékek örökélet garanciásak. Így írtam a Belkin magyarországi képviseletének, és az Ő ráhatásukra kicserélték a rossz terméket egy árban hasonló Belkin router-ra. Szerencsém volt. Sajnos ez a router sem lett hosszú életű, mivel letört a külső anternája. Ezt cserélni nem tudtam, így vettem egy TP-Link N-es routert. Most ez van szolgálatban. Eddig a legújabb router jól működik, nincs vele gond. A Belkin sem volt rossz, de gyenge volt a jele lakáson belül.


kedd szept. 20, 2011 17:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 12 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség