Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 7:16



Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
INTERNET ELLENÖRZÉS 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: INTERNET ELLENÖRZÉS
netgond írta:
Tisztelt nbela!
Elnézést csak most tudtam géphez jutni!
Tehát a kábel bejön egy tompson tcm420 routerbe/szolgáltatóé/ az enternetre/usb üres/ innen egy SMC7004VBR routerre/saját/ a wan helyre a LAN4es jön hozzám, a LAN 1-es megy a másik gépre. ennyit tudok. kellemes karácsonyt, és kössz! netgond
Tisztelt... elnézést... nem kell, ez ennél lazább fórum. Az a TCM420 az nem router, hanem kábelmodem. A koax kábelen jövő modulált jeleket demodulálja, azaz digitális jelekké alakítja a számítógép illetve a router felé. Az SMC7004 az egy eléggé egyszerű router, fejlett naplózása nincs. A korábban leírtak szerint a következő módokon naplózhatod (kukkolhatod) a másik számítógép internetes forgalmát:

1.
Routerben letiltani a szomszéd http kapcsolódásait. Saját gépedre proxyt telepíteni és a naplózást bekapcsolni. Szomszéd gépén be kell állítani a proxy használatot. Hátránya: a saját géped bekapcsolva kell tartani.

2.
Egy folyamatos üzemű olcsó kis linux gép látja el a proxy és naplózási feladatokat. Hátránya: szaki kell a gép beállításaihoz.

3.
Szomszéd gépére egy kém progit telepíteni, ami folyamatosan naplózza és email elküldi a meglátogatott lapok címeit.

4.
Olyan routert vásárolni (pl 10.900 Ft) ami naplózza és email elküldi a http forgalmat.


vas. dec. 25, 2011 21:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 13, 2011 19:17
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: INTERNET ELLENÖRZÉS
nbela írta:
netgond írta:
az én előfizetésemben müködő gépnek azon adatait hogy milyen adatokat ,bocs, de nem tudom jobban megfogalmazni, magyarul milyen tartalmakat nézeget, azoknak a "hívás lístáját" adják ki.
nbela írta:
Routeres technikával nincs lehetőséged naplózni a másik gép forgalmát.
Upszi! Itt tévedtem! Bocsi! :oops:
A saját routeremben (DIR-635) van egy olyan lehetőség, hogy naplózni tudja a kiválasztott helyi hálós gépek internetes hozáféréseit. (Advanced, Access Control, Log Web Access) Mentségem, hogy 10 napos a routerem és csak most próbáltam ki ezt a menüpontot.

netgond, ha még jársz erre:
Akkor egy további lehetőség, hogy olyan routert kell használni, ami tud web hozzáféréseket naplózni.
netgond írta:
Van egy szolgáltatónál egy kábeles internetem, két router van, két xp-vel működő gép.
Mi is annak a két routernek a típusa? (És hogyan vannak bekötve?)[/quot
Tisztelt nbela!
Elnézést csak most tudtam géphez jutni!
Tehát a kábel bejön egy tompson tcm420 routerbe/szolgáltatóé/ az enternetre/usb üres/ innen egy SMC7004VBR routerre/saját/ a wan helyre a LAN4es jön hozzám, a LAN 1-es megy a másik gépre. ennyit tudok. kellemes karácsonyt, és kössz! netgond


vas. dec. 25, 2011 20:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: INTERNET ELLENÖRZÉS
netgond írta:
az én előfizetésemben müködő gépnek azon adatait hogy milyen adatokat ,bocs, de nem tudom jobban megfogalmazni, magyarul milyen tartalmakat nézeget, azoknak a "hívás lístáját" adják ki.
nbela írta:
Routeres technikával nincs lehetőséged naplózni a másik gép forgalmát.
Upszi! Itt tévedtem! Bocsi! :oops:
A saját routeremben (DIR-635) van egy olyan lehetőség, hogy naplózni tudja a kiválasztott helyi hálós gépek internetes hozáféréseit. (Advanced, Access Control, Log Web Access) Mentségem, hogy 10 napos a routerem és csak most próbáltam ki ezt a menüpontot.

netgond, ha még jársz erre:
Akkor egy további lehetőség, hogy olyan routert kell használni, ami tud web hozzáféréseket naplózni.
netgond írta:
Van egy szolgáltatónál egy kábeles internetem, két router van, két xp-vel működő gép.
Mi is annak a két routernek a típusa? (És hogyan vannak bekötve?)


szomb. dec. 17, 2011 23:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: INTERNET ELLENÖRZÉS
netgond írta:
Ezek szerint van megoldás! ... De sajnos nem vagyok jártas a levelezésben
Igen, vannak megoldási lehetőségek, de a felsoroltak bármelyikének telepítése és beállítása is elég komoly "jártasságot" igényel. Távsegítséggel nem fog menni. Meg kell kérned valaki ismerős szakit a hardveres és szoftveres beállításokra. Bár ha lenne ilyen ismerősöd, akkor nem a szolgáltatónál érdeklődtél volna először. Szóval nem egyszerű...


csüt. dec. 15, 2011 12:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 13, 2011 19:17
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: INTERNET ELLENÖRZÉS
Köszönöm! Ezek szerint van megoldás! és a bírálatot is!! De sajnos nem vagyok jártas a levelezésbe, és véletlen történt az ismétlés.. Bocs mindenkitől. /remélem ez egyszer fog megjeleni.
nbela írta:
Válaszolok valamit. Azért most, mert most van kis időm, és nem azért mert 2x írtad le a kérdésed. (A kérdés ismétlés inkább ellenszenvet vált ki, mert szemeteli a fórumot.) Routeres technikával nincs lehetőséged naplózni a másik gép forgalmát. Két lehetőséged van:

1.
A saját gépedet állandóan bekapcsolva tartod és egy proxyt telepítesz rá. A rokon pedig nem a routeren, hanem a gépeden át, mint házi szolgáltatón keresztül kapja a netet. A proxy meg precizen naplózza a megnyitott lapokat. (A géped helyett valami ócska kis P1 P2 gépet is ki lehet szedni a kukából kicsike linux proxyval. Monitor sem kell hozzá, a saját gépedről is lehet menedzselni.)

2.
A rokon gépére telepíteni egy olyan programot, ami naplózza az interneten meglátogatott lapokat és folyamatosan elküldi neked email-ben.

Egyenlőre konkrét progikat nem írtam, csak elméletet.


szer. dec. 14, 2011 18:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: INTERNET ELLENÖRZÉS
Válaszolok valamit. Azért most, mert most van kis időm, és nem azért mert 2x írtad le a kérdésed. (A kérdés ismétlés inkább ellenszenvet vált ki, mert szemeteli a fórumot.) Routeres technikával nincs lehetőséged naplózni a másik gép forgalmát. Két lehetőséged van:

1.
A saját gépedet állandóan bekapcsolva tartod és egy proxyt telepítesz rá. A rokon pedig nem a routeren, hanem a gépeden át, mint házi szolgáltatón keresztül kapja a netet. A proxy meg precizen naplózza a megnyitott lapokat. (A géped helyett valami ócska kis P1 P2 gépet is ki lehet szedni a kukából kicsike linux proxyval. Monitor sem kell hozzá, a saját gépedről is lehet menedzselni.)

2.
A rokon gépére telepíteni egy olyan programot, ami naplózza az interneten meglátogatott lapokat és folyamatosan elküldi neked email-ben.

Egyenlőre konkrét progikat nem írtam, csak elméletet.


szer. dec. 14, 2011 17:54
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 13, 2011 19:17
Hozzászólások: 4
Hozzászólás INTERNET ELLENÖRZÉS
Üdvözletem! Egy problémám lenne, elöször a szolgáltatóhoz fordultam, de állítólag nem megoldható a kérésem! találtam ezt a fórumot próbálkozok! Sajnos a gondom amire a megoldást keresem valós! Van egy szolgáltatónál egy kábeles internetem, két router van, két xp-vel működő gép. /a kérdéses gépen a vinyon van megosztott rész, ami közös a gépen/ ennyi a technika!Sajnos egy betegség kezelésénél felmerült hogy nettes "ráhatás" erősen befolyásolja azt aki használja a másik gépet/rokonom az illető, és sajnos a pszichiátrián elég sürün kezelik / Így kerestem meg a szolgáltatót hogy az én előfizetésemben müködő gépnek azon adatait hogy milyen adatokat ,bocs, de nem tudom jobban megfogalmazni, magyarul milyen tartalmakat nézeget, azoknak a "hívás lístáját" adják ki. A gyanú nem törvénytelen témaköre vonatkozik.
Így itt kérnék tanácsot hogy van e lehetőség valami módon ellenőrizni a saját internetkapcsolatomat, mindkét gépen? Sajnos az illető teljesen magábazárkozó. Egyszer javították a gépét, kértem az informatikust hogy.... állítolag nemcsak az előzményeket, hanem mást is törölt, ugyhogy ott se járt sikere az "akció" köszönöm a segítséget!NETGOND


szer. dec. 14, 2011 10:28
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség