Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 12:25



Hozzászólás a témához  [ 37 hozzászólás ] 
Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet oldalak? 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
Tron írta:
Ezt 3* olvastam végig, de még mindig nem értem ... Na mind1.
Igen, gyakran jó kis agytorna nacorvus írásait olvasgatni, de éppen ez benne a jó :lol:

"Cerberus-os gep"
az ógörög hitregékben az alvilág kapuját őrző sokfejű kutya. Levágod az egyik fejét (javítod a gép egyik hibáját), ott a másik.
"8 Mb mem=val sem lesz jobb"
1 Gigával röhögve kéne menni az XP-nek, de fentebb láttuk, hogy néha 2 is kevés neki. És 8-al sem lesz jobb.
"planyoe ha a hagyomanyos mosoport>win EXp"
pláne ha internet explorert használ.


vas. ápr. 08, 2012 10:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
Ezt 3* olvastam végig, de még mindig nem értem ...
Na mind1.

Boldog nyuszit Neked is!


vas. ápr. 08, 2012 8:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
Reg voltam..meg ritkabban is leszek,csaladi okok miatt :x ,de nem tudom megalni szo nelkul a szenvedest Az a Cerberus-os gep8 Mb mem=val sem lesz jobb :!:planyoe ha a hagyomanyos mosoport>win EXp-t hasznal rajta.

Ps>bocsi a rettenetert sved a billenytue.
Happy Easter :P


szomb. ápr. 07, 2012 4:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
HM ez érdekes és eddig nem is figyeltem: csupán az egér mozgatásával 20% körüli prociterhelés jelentkezik.
Pedig ez nem pici ez a vas: 4G ram, dual 3GHz proc.
A megnyitási lassúságot símán okozhat egy lassabb víruskergető.


csüt. ápr. 05, 2012 14:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
vackor írta:
Jaj!!!
Az üresjárat azt jelenti, hogy a CPU éppen nem csinál semmit. Üresjáratban van: várakozik, pihen, energiát spórol...
Ha az idejének 99%-át ez tölti ki, akkor az azt jelenti, hogy nem terhelik le a programok. Ez teljesen normális dolog.

Amúgy ez nem a memóriahasználatot mutatja, hanem a CPU-idő használatot. A memória másik oszlopban van.

Egyébként ne csak a pillanatnyi értéket nézd, hanem a grafikont is, az többet mond a terhelésről.


Üdv... :rulez:


Azt is szoktam nézni én is és beállítottam, hogy a piros grafikon csíkot is mutassa és az időnként az a Kernelmemóriát mutatja, szóval időnként fel ugrik a 100%-ba az most ha nézem egyébként a 30% zöld, akkor a piros végig alatta van a zöld grafikon csík alatt, de a zöld van, hogy kiugrik egészen 100% és van, hogy követi a piros is.
A Lapozófájl egyébként, nekem most 547MB-on ál.Kép

CPU-használataát jelzö ugráll 10% érték alatti.

Megjegyzem, amikor pl. mozgatom az egeret vagy megnyitom vagy bezárok egy Web oldalt, vagy ha csak gyorsan mozgatom az egér kurzorát is a zöld kiugrik a 100% felé, Kép
tehát szerintem épp akkor mutatja azt, hogy mennyit használt fel éppen, mert mikor semmit nem csinálok a gépen, akkor a grafikon is lenyugszik a 10% és az alá, sőt egészen le esik 0-ra.
Akkor, most hogy is van ez ?:(
De végül is engem nem is izgatna, hogy épp hol áll, ha nem lassulna be a gép vagy a Web oldal, de nekem a gép nem lassú, mert programok használata közben, ezt nem vettem nagyon észre.
Ha csak azt nem, hogy valamiért a programok indításakor, van, hogy 10-20" másodperc is eltelik a megnyitásig, ezt tavaly még nem produkálta a gépem, hogy a programok lassan indulnak el, de ezt betudom az AVAST! 5-6-7 v. -nek, mert amióta ez az új van meg és fent, azóta vettem észre ezt a jelenséget, ezért gondolom azt, hogy az AVAST! a ludas benne... :twisted:

Üdv...HókuszPók'


csüt. ápr. 05, 2012 13:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
Jaj!!!
Az üresjárat azt jelenti, hogy a CPU éppen nem csinál semmit. Üresjáratban van: várakozik, pihen, energiát spórol...
Ha az idejének 99%-át ez tölti ki, akkor az azt jelenti, hogy nem terhelik le a programok. Ez teljesen normális dolog.

Amúgy ez nem a memóriahasználatot mutatja, hanem a CPU-idő használatot. A memória másik oszlopban van.

Egyébként ne csak a pillanatnyi értéket nézd, hanem a grafikont is, az többet mond a terhelésről.


csüt. ápr. 05, 2012 13:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
nbela írta:
SziaMiAu írta:
Nekem ezt mutatja, mikor jól működik általában a gép és a NET.
Húúú! Szönyű! Érdekes lenne a Feladatkezelő folyamatok fülén 2x klikkelni a fejlécben a memóriahasználatra, hogy felül legyenek a legtöbb memóriát zabáló folyamatok. Egy ilyen képernyőképet kellene feltenni, hogy miért eszik az az XP alapban 2 Gigabájtot a szokásos 400-600 Mega helyett. Utána pedig a gép tavaszi nagytakarítása. Persze szoftveresen..


Üdv... :rulez:

"Feladatkezelő folyamatok fülén 2x klikkelni a fejlécben a memóriahasználatra, hogy felül legyenek a legtöbb memóriát zabáló folyamatok."

Elvégeztem és felülre került a "A rendszer üresjárati folyamata SYSTEM 0 CPU = Változó, de jó formán a 70-99% és a felett van és állandóan változik az érték a legtöbbet 97-99%-on áll. ?:(

Közben keresgéltem a napokban a Web oldalak és a CPU indokolatlan lassulásaira és ezt találtam...
El is végeztem a kézi-re állítást, de minden rendszer újra indításakor vissza áll ez a "AAWService.exe" ami mondanom sem kell nem mutat CPU használatot, azaz egyszer észre vettem és azért is kerestem rá, hogy mi is ez a "AAWServices.exe" és mihez is tartozik... ?:(
Na, azt már rájöttem, hogy az Ad-Aware és benne a Settingjében, azaz a Beállításnál is kivettem az automatikus tálca ikon indulást vagy megnyitását, de ennek ellenére is minden gép újraindulásakor, látszódik a "Folyamatok listájában. ?:(
Valamint a Kézi is vissza áll az automatikusra. ?:(
Most akkor mi lehet ennek az oka ?:(
Vírus lenne, de már az AVAST! is az Ad-Aware-t is lefuttattam teljes alapos vizsgálattal és a SpyBot-ot is az Ad-Aware, talált 2 vagy 3 Trojay Malwaer valamit, azt berakattam a karanténba.

Na végül is ezzel az egészből azt akarom kihozni, hogy míg ezt az "AAWServices.exe"-t át állítom kézire, addig elég jól működik a Web lapok között, de miután ez vissza áll és 2-3 Weblapot megnyitok, és főleg ha a Web oldal valami áruház vagy sok képet tartalmaz, egészen lelassul és töttymörgés és élvezhetetlenné válik a Net szörpözés... :(
Még valami, amit még azt hiszem nem említettem, hogy az "Avast! WebRep", azaz a Net elemző vagy Web oldalak biztonságát jelzője is, és az "Ad-Aware Security Toolbar" is engedélyezve van és látszódik az IE8 kezelő Menü részben... :?: :hm: :oops:
Lehet, hogy ezek is belassítják… :hm: :?:
Valamint, miért is áll vissza ez a "AAWService.exe", ha mindent, azaz kézire is állítok és kiveszem az automatikus indítást is a tálcára jelölőnégyzetből, azaz a pipát, valamint, minden beállítást el is mentek... :hm: :?:

Üdv...HókuszPók'


A hozzászólást 9 alkalommal szerkesztették, utoljára SziaMiAu csüt. ápr. 05, 2012 14:45-kor.



csüt. ápr. 05, 2012 13:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
Azokon az újratelepítés se segít, aki a Flash Playerrel telepíti a McAfee-t vagy mindenféle toolbar-okat.
A win saját hülyeségeiről már ne is beszéljünk.
Részemről elsőre a Ccleaner-Defraggler-AVG Pc Tune Up trióval szoktam nekiesni ilyen gépnek. Persze ezeket sem árt ismerni, mit és hogyan csinálnak.


szer. márc. 28, 2012 18:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
Tron írta:
... SziaMiAu-nál valami nagyon nincs rendben...

Az biztos. Én megpróbálnék egy új telepítést (persze menteni a meglévő partíciót).Csak kiderül, mi a gond.


szer. márc. 28, 2012 18:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
Részemről ha sebességteszt, akkor [url]speedtest.net[/url]
SziaMiAu-nál valami nagyon nincs rendben.
Nem elég, hogy megeszik az XP-je 1G ramot, még kér 2G swap-ot is. Nem csoda, ha lassú.
A Doodle amúgy a napokban egy sima statikus jpg kép volt. Ennél minden más rosszabb, próbáldcsak pl az origót betenni kezdőnek. :twisted:
Csak úgy próbaképpen fut:
Active sync, Outlook express, Mozilla, TC, VLC, Word, Ecxel, MS Outlook, IE, HD Sentinel, Nero, Taskmanager. Háttérben AVG, uTorrent, cFosSpeed. RAM fogyasztás 1.2G, swap 0,8G, proci 15% körül (igaz, ez utóbbi nem mérvadó, 2 magos 4400-as Athlon)


szer. márc. 28, 2012 17:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
SziaMiAu írta:
... Ma többször is mértem, de mindig mást mutat GTS és UPC Speed Test egyaránt, csak érdekes mód, a UPC Speed Testje, mindig többet mutat, vajon véletlen lenne ...

Nekem gyakorlatilag egyforma (bár a másik nem GTS). :shock:

Kép

Kép


szer. márc. 28, 2012 15:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
nbela írta:
miért eszik az az XP alapban 2 Gigabájtot a szokásos 400-600 Mega helyett.

Jogos. Nálam most a Win7 1,6 GB-ot használ, ebből 600 MB a Google Chrome 7 megnyitott lappal.
Szerk.:
Bezártam, csak az alap dolgok maradtak. 780 MB a használt memória. :macso:


szer. márc. 28, 2012 8:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
SziaMiAu írta:
Ma többször is mértem, de mindig mást mutat GTS és UPC Speed Test egyaránt, csak érdekes mód, a UPC Speed Testje, mindig többet mutat, vajon véletlen lenne :!: :hm: :evil:

Azt azért tudnod kell, hogy TCP/IP alapon nincs stabil sebesség. A hálózati terheléstől és a prioritástól függően bizonyos határok között folyamatosan változhat a sávszélesség, és a mérési módszerek sem egyformák! A saját szolgáltatód tesztjét közvetlenül elérheted, más szolgáltatóét meg csak a BIX-en keresztül.

SziaMiAu írta:
Kép
4. Ennél viszont észre vettem, hogy majd mindig 80-90% feletti az érték vagy %-ék... :?

Ezen ne lepődj meg. Ha éppen nem csinál mást a gép, akkor üresjáratban van. :)

Három dolgot tudok javasolni.

1. Az internet beállításoknál ellenőrizd a kapcsolatot. Van beállítva proxy?

2. Amikor lelassul az egész, akkor próbáld meg az IE-t letiltott bővítményekkel indítani. A start menüben valahol a kellékek/rendszereszközök között szokott lenni ilyen ikonja, vagy a futtatáshoz beírod: iexplore.exe -extoff
Ha ilyenkor javul a helyzet, akkor az IE bővítményei között van valami gond.
Esetleg csatolj be egy képet a bővítmények listájáról is, hátha látunk valamit köztük...

3. Tegyél fel egy másik böngészőt is (még ha nem is használod), és lassulásnál próbáld azzal is.


szer. márc. 28, 2012 8:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
SziaMiAu írta:
Nekem ezt mutatja, mikor jól működik általában a gép és a NET.
Húúú! Szönyű! Érdekes lenne a Feladatkezelő folyamatok fülén 2x klikkelni a fejlécben a memóriahasználatra, hogy felül legyenek a legtöbb memóriát zabáló folyamatok. Egy ilyen képernyőképet kellene feltenni, hogy miért eszik az az XP alapban 2 Gigabájtot a szokásos 400-600 Mega helyett. Utána pedig a gép tavaszi nagytakarítása. Persze szoftveresen..


szer. márc. 28, 2012 7:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
Üdv... ! :rulez:

Tessék :!: :)

A DOODLE elhúzott és a GooGle megérkezése után éjfél utántól, már is helyre jönnek az oldalak betöltődése, Max.5"-10" másodperc a leghosszabb :!:
Megőrjít, komolyan mondom, ennyi időt elcseszerinteni az embernek és még a méreg és a tehetetlenség érzése, hogy nem tudom, mi okozza a Breeaket... :!: :hm: :?:

Teszek fel pár képet, ha nem haragszotok, hátha valakinek mond valamit, de ezeket a Doodle eltűnése után fényképeztem, azaz a Doodle normál GooGle kép visszajötte után, alatt készítettem... :?: :hm:
Kép
1. Nekem ezt mutatja, mikor jól működik általában a gép és a NET.
Vezérlőpult/Rendszer/Általános Fülön. :?
Kép
2. Ennél a Diagramnál Pl. a legnagyobb csúcs 88% volt, amint azt ti is látjátok a képből, de rövid ideig, ezt már a Doodle eltünése után készítettem. Mikor viszont le van lassulva a (Gép) vagy a (Web) oldalak működése, gyakran van a 100%-ban és van hogy hosszabb ideig is, tehát nem 1"-2"-3"-ig :?
Kép
3. Pár oldal van megnyitva jelenleg az IE8-al és amint látjátok a 2-3 progi. :?
Kép
4. Ennél viszont észre vettem, hogy majd mindig 80-90% feletti az érték vagy %-ék... :?

Üdv...HókuszPók'


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SziaMiAu csüt. ápr. 05, 2012 14:44-kor.



kedd márc. 27, 2012 23:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
Üdv... ! :rulez:

:nemar:Megint be van lassulva a NET-em, ezt mindig akkor a Doodle okozza nálam... :!: :hm: :evil:
Megörülök tőle ! :evil:
Fél napja, hogy minden oldalra átlag 20"-30"-40" másodperc, mire betöltődik egy oldal. ! :evil:
Valaki mondja meg mit csináljak, könyörgöm, vagy valaki szóljon már a GooGle kezelőjének a jelenségről, mert ez évek óta így megy, csak mert eddig nem szóltam és tűrtem, attól a jelenség valós ! :evil:
Vagy a HisziPiszi 25Mbit nem is 25Mbit :hm: :evil:
Ma többször is mértem, de mindig mást mutat GTS és UPC Speed Test egyaránt, csak érdekes mód, a UPC Speed Testje, mindig többet mutat, vajon véletlen lenne :!: :hm: :evil:

Üdv...HókuszPók'


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára SziaMiAu szer. márc. 28, 2012 0:11-kor.



kedd márc. 27, 2012 22:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
Laci_L!
Lemaradtál bizony! Nem mai technika.
Viszont ami még mindig kérdés (számomra legalábbis): Sziamiau/Hókuszpók gépében ez játszik, vagy a másik (a melegedés miatti).
Reméljük visszajön és segít.


kedd márc. 27, 2012 17:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
Laci_L írta:
Egyszerűen lemaradtam hardver ügyben. Persze elképzelhető, hogy van ilyen, de még nem láttam.
:jajne: "elképzelhető" :?: Direkt azért ollóztam be az Aida képernyőképet, hogy hihetőbb legyen :wink:


kedd márc. 27, 2012 16:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
nbela írta:
... Ez például a munkahelyi gépem ...

Egyszerűen lemaradtam hardver ügyben. Persze elképzelhető, hogy van ilyen, de még nem láttam. Nyilván alaplap függő.
Az én alaplapom már 5 éves, azt biztos hogy nem lehet izélgetni.


kedd márc. 27, 2012 16:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
Laci_L írta:
Én lehet, hogy eddig a holdon éltem, de a proc órajele mitől változik menet közben? Az nem lockolt egy beállított értéken?
Ez például a munkahelyi gépem:
Kép
Amíg nyugi van, addig 1200. A fenti példához kapcsolódva akkor is ennyi, amikor az Eset töltögeti lefelé a frissítést. (Maga a letöltés az nem terheli a procit.) Letöltés és frissítés után -a rendszerfájlok ellenőrzésekor- pedig felpörög 2400-ra.
SziaMiAu írta:
1.8Ghz a CPU, de most épp csak 791Hz fut...
De, amint Frissült az Avast! Visszaállt 1.8Ghz-re...
Na, most meg vissza 791Hz-re...
Itt ugyanazt vélem látni, ha jól értelmezem. Alapban 791. Avast frissítés után 1800. Amikor befejezi a rendszerfájlok ellenőrzését visszaesik 791-re.


hétf. márc. 26, 2012 21:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
Bocs, ha nem voltam elég precíz. Intel SpeedStep illetve AMD PowerNow a technológia neve: a terhelés függvényében változtatják az órajelet és a magfeszültséget.


hétf. márc. 26, 2012 19:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
vackor írta:
... terhelés alatt a cpu, akkor visszaveszik az órajelet...

Én lehet, hogy eddig a holdon éltem, de a proc órajele mitől változik menet közben? Az nem lockolt egy beállított értéken?

Világosítsatok már meg, mert valami nem stimmel.


hétf. márc. 26, 2012 18:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
Én is Avast-ot használok, bár még sosem figyeltem, hogy frissítéskor hogyan változik az órajel, és nem is ez alapján dönteném el, hogy mi a helyzet. Helyette inkább megfigyelném a cpu hőmérsékletét és órajelét üresjáratban, illetve terhelten. Volt régebben valami toast nevű progi, azzal lehet gyötörni a procit.


hétf. márc. 26, 2012 14:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
Nincs belepofi, ez egy fórum, ahol kérdéseket tesznek fel és válaszolnak, ötletelnek.
Én mondjuk az AVG-t használom, ami a frissítés telepítésekor érezhetően megfogja a gépet.
Sziamiau nem a gépe sebessége miatt aggódik, hanem azt írja: a proci órajele csökken.
Pont akkor, amikor dolgoznia kellene.
Na ennek mi lehet az oka? Én már előadtam egy véleményt.


hétf. márc. 26, 2012 7:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
bocsi h bele pofi...
Nálam az Eset pl úgy működik, hogy az automatikus frissítés után a rendszerfájlokat a háttérben megellenőrzi. Ha az Avast is ezt csinálja, akkor ez magyarázat lehet arra, hogy "amint Frissült az Avast!" felpörög a proci.


vas. márc. 25, 2012 12:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
Igazad van vackor.
SziaMiAu viszont pont az ellenkezőjét írja: a prog frissítés alatt veszi vissza a procit. Ez viszont szerintem egyértelműen melegedési probléma.


vas. márc. 25, 2012 9:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
Tron írta:
Idézet:
1.8Ghz a CPU, de most épp csak 791Hz fut... :?: :hm:
De, amint Frissült az Avast! Visszaállt 1.8Ghz-re... :?: :twisted:

Ott valami állati nagy gáz van!!!
A víruskeresőnek semmi köze a proci órajeléhez!!!
Illetve lehet, de akkor nagyon régen nem pucoltad ki a géped és túlmelexik a proci.
Intelesek csinálják, hogy egy határhőmérséklet felett leveszik a sebességet.

Csinálnak olyat is, hogy amikor nincs nagy terhelés alatt a cpu, akkor visszaveszik az órajelet. A szükséges cpu teljesítmény így is biztosítva van, de kisebb a fogyasztás és a hőtermelés, ez a cpu élettartamára is jó hatással van. Terhelés esetén visszaáll a rendes órajel. Az én gépem például 3 és 2 GHz között váltogat az igény szerint.


szomb. márc. 24, 2012 23:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
Idézet:
1GB RAM-om van a gépemben: twisted:

De nem annyi volt, amikor feltelepítetted. 1G ram esetén a win 1200 MB körüli kezdőértéket állít be.
Idézet:
1.8Ghz a CPU, de most épp csak 791Hz fut... :?: :hm:
De, amint Frissült az Avast! Visszaállt 1.8Ghz-re... :?: :twisted:

Ott valami állati nagy gáz van!!!
A víruskeresőnek semmi köze a proci órajeléhez!!!
Illetve lehet, de akkor nagyon régen nem pucoltad ki a géped és túlmelexik a proci.
Intelesek csinálják, hogy egy határhőmérséklet felett leveszik a sebességet.
Ha a gépednek ilyen gondot okoz a víruskergető frissítése, visszatérek a fentihez: ott valami állati nagy gáz van!!!
Idézet:
Én csak a diagramból tudom, hogy épp mennyit használ a CPU,

Annál többet. Mondjuk a max érték másfélszeresét.
Idézet:
Ez a "doodle" nálad a Google

A Doodle a Google kezdőoldal képének a neve. Amiről a topic szól.


szomb. márc. 24, 2012 12:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
nbela írta:
... Én nem tapasztalok ilyet, és gyanítom, hogy mások se nagyon...

Így van. Nálam sincs változás.

SziaMiAu
A problémákat mások írták le, azoktól lehetségesek a jelenségek.
Ahogy elnézem, fűt-fát telepítesz, leszedsz, törölsz, aztán meg van egy jó nagy kupi a gépen. Főleg a registry-ben. Ettől aztán érdekes dolgok lehetnek, főleg ha megpucolod egy akármilyen programmal. Ember nem állítja vissza többet a jó működést.
Csak a partíciómentés.


pén. márc. 23, 2012 21:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
Tron írta:
SziaMiAu írta:
Nekem C: Kezdeti 1533MB Max:6132MB
De ezt már Én állítottam be, azaz egyedi méretre... :(

Na itt cseszted el Te is (és buktál is le).
Az, hogy az eredeti beállítás 768 körüli érték volt, kb azt jelenti, hogy 512 ram van a gépedben. Ami mostanság az XP-nek igencsak kevés. 1 G nálam az alap, ha gépet rakok össze.
Másik bukta: továbbra is tól-ig értéket állítottál. Ha azt szeretted volna elérni, hogy töredeződjön a swap fájl, sikerült.
Állítsd fix értékre! Ökölszabály: a swap fájl mérete a ram 1.5-2 szerese. Ha van már eleve 2 G ram a gépben, lehet kisebb.
Amúgy a feladatkezelő megmondja mennyit használsz, lehet ehhez igazítani.

És csak hogy tisztázzuk a dolgokat: az az ominózus doodle soxok flash animáció. És ez, vagyis a FLASH az, ami megfogja a gépet.


Üdv... :rulez:

1GB RAM-om van a gépemben: twisted:
1.8Ghz a CPU, de most épp csak 791Hz fut... :?: :hm:
De, amint Frissült az Avast! Visszaállt 1.8Ghz-re... :?: :twisted:
Na, most meg vissza 791Hz-re... :hm:
Egyébként, ma megint le van lassulva a Google új képalkotástól. :oops: :evil: :?: :hm:

Ui.

"Amúgy a feladatkezelő megmondja mennyit használsz, lehet ehhez igazítani."
Melyiknél van ez, azaz melyik az, amit figyelnem kell ?
Én csak a diagramból tudom, hogy épp mennyit használ a CPU, de az meg nem állandó, tehát a kérdésem az, hogy melyik számadat, amit meg kell néznem, hogy mennyi és ahhoz képest kell beállítanom 1.5-2x-re... :?: :hm:


"És csak hogy tisztázzuk a dolgokat: az az ominózus doodle soxok flash animáció. És ez, vagyis a FLASH az, ami megfogja a gépet."
Ez a "doodle" nálad a Google :?: :hm: :P
"És ez, vagyis a FLASH " ezzel mit kezdjek :?: :hm:


pén. márc. 23, 2012 18:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
SziaMiAu írta:
Nekem C: Kezdeti 1533MB Max:6132MB
De ezt már Én állítottam be, azaz egyedi méretre... :(

Na itt cseszted el Te is (és buktál is le).
Az, hogy az eredeti beállítás 768 körüli érték volt, kb azt jelenti, hogy 512 ram van a gépedben. Ami mostanság az XP-nek igencsak kevés. 1 G nálam az alap, ha gépet rakok össze.
Másik bukta: továbbra is tól-ig értéket állítottál. Ha azt szeretted volna elérni, hogy töredeződjön a swap fájl, sikerült.
Állítsd fix értékre! Ökölszabály: a swap fájl mérete a ram 1.5-2 szerese. Ha van már eleve 2 G ram a gépben, lehet kisebb.
Amúgy a feladatkezelő megmondja mennyit használsz, lehet ehhez igazítani.

És csak hogy tisztázzuk a dolgokat: az az ominózus doodle soxok flash animáció. És ez, vagyis a FLASH az, ami megfogja a gépet.


pén. márc. 23, 2012 17:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
vackor írta:

Most is így volt, már nincs a Március 15-ei Ünnepi díszítő kép és már is gyorsabban működik az oldalak betöltődése.Egy kép lecserélése nem fogja leterhelni az internetet, de ha ünnepnapon mindenki otthon van és a hálón lóg, az igen. Főleg ha lan-net jellegű kapcsolatod van, ahol egy egész közösség osztozik az elérhető sávszélességen.

De még az sem kizárt, hogy túl kevés a géped memóriája, és gondot okoz az oldalak feldolgozása. Az IE egyébként is különösen gyenge teljesítményű böngésző, mármint a 9-es verzió előttiek. A flash player is brutális erőforrás zabáló lett az utóbbi években. Képes 90%-ra kihajtani egy 3GHz-es, kétmagos procit, ami azért nem kis teljesítmény.
:oops: :hm:



Üdv...

Ha már a memóriát szóba hoztad, mi a helyes beállítási érték, mihez kell állítani azt... :?: :hm:
Nekem C: Kezdeti 1533MB Max:6132MB
De ezt már Én állítottam be, azaz egyedi méretre... :(
Mert a rendszer kezelje automatikusan a méretét-re volt állítva, de az ennek pont a fele volt csak... :roll:

Ui.
vackor írta:
Idézet:
Egy kép lecserélése nem fogja leterhelni az internetet, de ha ünnepnapon mindenki otthon van és a hálón lóg, az igen.

Na de közvetlen a Google normál kép visszaállásával egyszerre minden felhasználó lefekszik... :twisted:
A másik meg, hogy az üzenet időpontja 1h-val későbbi időpontot jelöl meg, hol ott 0h utáni az a 1h-i időpont valójában... :roll:



Üdv... 'HókuszPók'


csüt. márc. 22, 2012 22:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
SziaMiAu írta:
:potyog: Karácsonykor, Húsvétkor, amikor csak a Google kép átvan változtatva, cserélve, nálam valamiért le vannak lassulva az oldalak és nem viccelek, már jó pár éve tényleg ezt tapasztalom, mert miután leveszik a díszítő elemes képeket, utána meg, megjavul és max. 5"-10" várakozás után, fürgén betöltődnek az oldalak... :oops: :?: :hm:

Most is így volt, már nincs a Március 15-ei Ünnepi díszítő kép és már is gyorsabban működik az oldalak betöltődése. :oops: :hm:

Egy kép lecserélése nem fogja leterhelni az internetet, de ha ünnepnapon mindenki otthon van és a hálón lóg, az igen. Főleg ha lan-net jellegű kapcsolatod van, ahol egy egész közösség osztozik az elérhető sávszélességen.

De még az sem kizárt, hogy túl kevés a géped memóriája, és gondot okoz az oldalak feldolgozása. Az IE egyébként is különösen gyenge teljesítményű böngésző, mármint a 9-es verzió előttiek. A flash player is brutális erőforrás zabáló lett az utóbbi években. Képes 90%-ra kihajtani egy 3GHz-es, kétmagos procit, ami azért nem kis teljesítmény.


pén. márc. 16, 2012 2:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
Van egy gondolatom, az IE Böngészési előzményeknél, Eszközök/Internetbeállítások és az Általános fülnél, nekem 1 nap, azaz kilépéskor a „Böngészési előzmények törlése kilépéskor”-ra van beállítva, ez okozhat ilyen jelenséget, mint ahogy azt írtam is… :?: :hm:

Üdv... 'HókuszPók'


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SziaMiAu csüt. márc. 22, 2012 22:31-kor.



pén. márc. 16, 2012 1:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
nbela írta:
SziaMiAu írta:
Más is észrevette már, vagy más is észleli
Én nem tapasztalok ilyet, és gyanítom, hogy mások se nagyon...
Idézet:
Vagy csak Én észleltem még csak ezt a rejtélyes Google jelenséget…
]:->



Üdv... :rulez:

:potyog: Karácsonykor, Húsvétkor, amikor csak a Google kép átvan változtatva, cserélve, nálam valamiért le vannak lassulva az oldalak és nem viccelek, már jó pár éve tényleg ezt tapasztalom, mert miután leveszik a díszítő elemes képeket, utána meg, megjavul és max. 5"-10" várakozás után, fürgén betöltődnek az oldalak... :oops: :?: :hm:

Most is így volt, már nincs a Március 15-ei Ünnepi díszítő kép és már is gyorsabban működik az oldalak betöltődése. :oops: :hm:

Ui.
Az oldalak Visszaléptetését használva különösen lelassul és sokat kell várakozni és az oldal a csuszka használatára is sokára mozdul meg, olyan, mintha lefagynának az oldalak és a kapcsolat jelző is, az egér klickelés után kezdi el, van hogy 5” másodperc várakozás után kezdi mutatni visualisan a kapcsolódás folyamatát is. :evil:
Majd utána, van hogy több 10" utáni idők telnek el, mire betöltődnek az adott oldalak… :oops: :hm: :evil:

Üdv... 'HókuszPók'


pén. márc. 16, 2012 0:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet olda
SziaMiAu írta:
Más is észrevette már, vagy más is észleli
Én nem tapasztalok ilyet, és gyanítom, hogy mások se nagyon...
Idézet:
Vagy csak Én észleltem még csak ezt a rejtélyes Google jelenséget…
]:->


csüt. márc. 15, 2012 23:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Más GOOGLE képeknél, miért lassulnak be az Internet oldalak?
Üdv... :rulez:

:potyog: Más is észrevette már, vagy más is észleli, hogy Ünnepekkor, mikor a GOOGLE kiírást megváltoztatják azaz a képet csicsássá téve vele együtt a Böngészési folyamat is lelassul, mi okozza ezt :?: :hm:
Már jó pár éve észre vettem, hogy minden alkalommal mikor a Google képét átváltoztatják az Internet oldalak nehezen töltődnek be, miért :!: :?: :hm:
Vagy csak Én észleltem még csak ezt a rejtélyes Google jelenséget… :?: :hm:
A Googleban keresgéltem, de semmi használhatót nem talált. :evil:
Mikor simán, az alap képe van a Googlenak, akkor, Max.5-10”-másodperc alatt bejön egy-egy oldal, de mikor a Google Díszhímzéses, akkor van, hogy olyan, mintha el sem indulna a csatlakozás, vagyis a kapcsolat, van hogy 1’ percet is kell várni esetenként… :evil:

Üdv... 'HókuszPók'


csüt. márc. 15, 2012 22:40
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 37 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség