Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 11:31



Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 
DD-WRT telepítése TL-WR1043ND routerre PPPoE kapcsolattal 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 04, 2005 7:48
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Szentes
Hozzászólás Re: DD-WRT telepítése TL-WR1043ND routerre PPPoE kapcsolatta
Nekem Invitel DSL-em van és Teamspeak szerver fut egy linuxos gépen a router mögött.

Ha nap közben szakad a net, vagy újra kell indítanom a routert, onnan számolja a 24 órát (mert 24 óránként sajnos új IP-t kapok), akkor pl. délelőtt 11-kor szakad a net, meg a TS.

De ha hajnal 4-kor mindig restartol a router, másnap már onnan számol 24-et.


hétf. dec. 24, 2012 1:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: DD-WRT telepítése TL-WR1043ND routerre PPPoE kapcsolatta
rhidenor írta:
A probléma az az eredeti firmware-rel, hogy az alap funkciókat ugyan kiválóan ellátja, de nem képes olyan extrákra, mint például a router megadott időben történő újraindítása.
Szia!
Csak kíváncsiságból kérdem: miért kell egy routert megadott időben újraindítani?


vas. dec. 23, 2012 21:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 04, 2005 7:48
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Szentes
Hozzászólás DD-WRT telepítése TL-WR1043ND routerre PPPoE kapcsolattal
Adott egy TP-Link TL-WR1043ND router, amin a legfrissebb gyári firmware van telepítve.

A probléma az az eredeti firmware-rel, hogy az alap funkciókat ugyan kiválóan ellátja, de nem képes olyan extrákra, mint például a router megadott időben történő újraindítása.

A probléma orvoslására fel kell telepíteni egy másik firmware-t, az én választásom a DD-WRT v24-sp2 (03/19/12) std (SVN revision 18777) verzióra esett.

A telepítés menete viszonylag egyszerűnek tűnt, de sajnos mégsem ennyire egyszerű a helyzet. Az eredeti leírásban szereplő lépéseket végigcsináltam, de az első újraindítás és az új adminisztrációs felületre való belépés után csúnya meglepetésben volt részem: nem akart a PPPoE kapcsolat létrejönni.

A hiba oka, hogy az újabb gyári firmware-ekben indításkor tiltják a router WAN portját, azt majd csak a gyári firmware fogja éleszteni betöltődés közben. Mivel nekem nem a gyári firmware volt már fent, ezért a WAN port inaktív maradt. Vissza kellett, hogy tegyem a gyári firmware-t ahhoz, hogy a további lépéseket meg tudjam tenni.

Szerencsére létezik egy igen egyszerű kerülő megoldás, melyet a http://nearlydeaf.com/?p=1109 oldalon sikerült fellelnem.

A telepítés menete a gyári firmware-ről DD-WRT-re

Első lépésként a gyári firmware lecserélése volt a cél egy olyan verzióra, amiben a WAN port tiltása még nem szerepelt.

A néhány sorral fentebb említett linkről letöltöttem a mellékelt zip-fájlt (http://users.ininet.hu/rhidenor/ftp_upload/TL-WR1043ND_DD-WRT_9.15.12_fix.zip), majd azt kicsomagolva, a Step 1 mappában lévő wr1043nv1_de_3_9_17_up_boot(100331).bin fájllal felülírtam a már a routeren lévő programot, ezzel megszűntettem a WAN port indításidejű blokkolását.

A fájl telepítése után már a német nyelvű TP-Link felület fogadott, itt szintén a firmware frissítés opciót választottam, majd feltelepítettem a Step 2 mappából a factory-to-ddwrt.bin fájlt a routerre.

A készülék ismételten újraindult, de ekkor már a DD-WRT felülete fogadott.

A hozzáférési név/jelszó párosítás megadása után a Setup - Basic Setup menüpontban megadtam a kapcsolat típusát (PPPoE) és a bejelentkezéshez szükséges adatokat.

Az Apply gomb lenyomása után néhány másodperccel a routerem sikeresen kapcsolódott a szolgáltatóhoz, létrejött a hőn áhított internetkapcsolat.


vas. dec. 23, 2012 15:57
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség