Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 10:29



Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
Hát ez elég furcsa - mall.hu 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Hát ez elég furcsa - mall.hu
Nálam a Samsung My Files-nak van hozzáférése a Google Drive-hoz. Ez rendben van.


vas. júl. 08, 2018 5:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Hát ez elég furcsa - mall.hu
Ma olvastam, és megosztom veletek, mert nem árt komolyan venni ezt az adathalászati lehetőséget.

Lehet, hogy véletlenül, vagy tudatosan, de ha megengedted a hozzáférést a Gmail fiókodhoz, amikor egy másik oldalon a regisztráció helyett a kényelmesebb Gmail bejelentkezést választottad.

A Gmail fiókodnál ezen a linken láthatod, hogy ki fér még hozzá a fiókodhoz, és így esetleg annak a tartalmához is (ha akarja). Itt le is lehet tiltani a hozzáférést:

https://myaccount.google.com/permissions?pli=1

Állítólag a fentiek igazak a Facebook-ra is. Erre nem ismerek egyszerű ellenőrző linket, de a beállításokban meg lehet találni a letiltás lehetőségét.


szomb. júl. 07, 2018 17:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Hát ez elég furcsa - mall.hu
Elvileg az is engedélyezéses alapon megy, vagyis nekem kell jóváhagyni, hogy külső szolgáltatás vagy alkalmazás hozzáférjen a profilomhoz.

Persze nem tartok kizártnak semmiféle háttérben kalózkodós módszert, pl. megadom a címem valamilyen promóció kapcsán, és a szervező értékesíti az adatokat...


pén. feb. 16, 2018 23:06
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Hát ez elég furcsa - mall.hu
vackor írta:
Sziasztok!
Januárban többször is megtörtént a következő eset: A mall.hu-n nézegettem különféle árukat, de nem konkrét vásárlási céllal, inkább csak tájékozódásként. Másnap jött egy email tőlük valami ilyen szöveggel, hogy "Még mindig érdekelnek az alábbi termékek?", és felsorolva néhány, amit tényleg nézegettem.

Honnan tudják, hogy én voltam? Honnan tudják az email címemet? Nem vagyok náluk regisztrálva, nem iratkoztam fel hírlevélre, nem is rendeltem még tőlük. A Gmail-ben (pontosabban Google fiók) nem adtam hozzáférést a mall.hu-nak (nem is kértek). Akkor meg hogy?

Facebook?


pén. feb. 16, 2018 22:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Hát ez elég furcsa - mall.hu
Egy ilyen mail nekem is jött a napokban, de én vásároltam már tőlük korábban párszor.
De hogy a te e-mail címed honnan tudják... :hm: :roll:


szomb. feb. 03, 2018 6:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Hát ez elég furcsa - mall.hu
Sziasztok!
Januárban többször is megtörtént a következő eset: A mall.hu-n nézegettem különféle árukat, de nem konkrét vásárlási céllal, inkább csak tájékozódásként. Másnap jött egy email tőlük valami ilyen szöveggel, hogy "Még mindig érdekelnek az alábbi termékek?", és felsorolva néhány, amit tényleg nézegettem.

Honnan tudják, hogy én voltam? Honnan tudják az email címemet? Nem vagyok náluk regisztrálva, nem iratkoztam fel hírlevélre, nem is rendeltem még tőlük. A Gmail-ben (pontosabban Google fiók) nem adtam hozzáférést a mall.hu-nak (nem is kértek). Akkor meg hogy?


pén. feb. 02, 2018 9:00
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 6 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség