Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. ápr. 18, 2024 6:43



Hozzászólás a témához  [ 1050 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
ADSL vs. Chello 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 29, 2004 18:33
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Ja, még eszembe jutott:

Kábeles Interneted (UPC, Matáv) csak akkor lehet, ha már van kábel tv előfizetésed. Ez baromi logikus szerintük. Kábel tévéd lehet Internet nélkül, de Internet kábel tv nélkül nem. Ez egy közönséges árukapcsolás.
Sokaknak más megoldásu a tv csatlakozása (pl műhold, AM mikro) vagy nincs tévéje, de Internetezni szeretne. Na ezeknek beint mind a két társaság.

Az ADSL (Axelero) nekem speciel tökéletesen megy. Mondjuk az ügyfélszolgálatuk elérése, vagy a modem csere (nekem elromlott) kész tragédia, de az 1234 hívására nem nagyon van szükség. Persze az ADSL-hez kábeles telefon vonal kell, méghozzá jó minőségű. Kisebb községekben nem lehet elérni, mert az alközponttól max. 2-2,5 km lehet a távolság (kábelben mérve).

Na, most döntsél.


Na ebben nincs igazad, mert a CHELLO-t elő lehet fizetni kábel tv nélkül, az élő példa én vagyok. NEM KELL ELŐFIZETNI A KÁBELTÉVÉRE.

Az ügyfélszolgálatuk pedig példás. A problémákat eddig mindig megoldották. A szívás csak az adatforgalom korlátozás. A többi jó.


csüt. ápr. 29, 2004 18:41
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 24, 2004 19:11
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Kedves szi1
Televíziórol beszélsz vagy internetröl!!! Mert az internet fügetlen a tv-töl. Az Upc-nél nem kell tv-elöfizetés! De az Adsl-nél kell telefon/ 3400FT/hó. ( Ez Pécsre vonatkozik) Upc instalátor nem ad hálókártyát, csak a modemet instalálja. :wink:


vas. ápr. 25, 2004 7:52
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. ápr. 25, 2004 6:10
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Nekem UPC kábeles internetem van, és nem követelték meg a kábel-tv előfizetését. Az viszont igaz, hogy elég nehezen lehet eljutni a segélykérő telefonjukon emberhez, legalább öt percig kell nyomogatni a gombokat. Utána viszont rendesen segítettek (gépcsere, hálózati kártya csere).

A vonal kiépítése viszont szörnyen vontatottan ment. Minden részfeladatot kiadtak valamilyen alvállalkozónak, akik viszont nem értettek semmi máshoz, mint amire megbízták őket. Volt, aki felmérte az igányt, egy msáik tervrajzot keszített, aztán felásták a járdát és kábelt fektettek, de elfelejtették kivezetni a háznál, aztán valaki a födlből elvezette a házig és egy elosztó dobozt is feltett. Később jött egy másik társaság, akik bevezették a házba a koax kábelt, végül jött a két telepítő ember, akik hálózati kártyát tettek a gépbe és végül bekötötték. Ez az egész legalább egy évig eltartott. A legviccesebb az volt, hogy sokszor ugyanazt a feladatot több alvállalkozónak is kiadták.

Az utolsó élményem az volt, hogy jött egy emberük, aki modemet cserélt valami jövőbeli ködös fejlesztés érdekében (igazán nem tudta megmondani, hogy miért), s ő megállapította, hogy alacsony a jelszint (45 decibel). Aztán hosszan telefonálgatni kezdett valakivel a cégben, aki tett egy bizonytalan ígéretet, hogy esetleg kijönnek leellenőrizni, de persze nem történt semmi.

Amúgy működik az internet.



Laci_L írta:
Ja, még eszembe jutott:

Kábeles Interneted (UPC, Matáv) csak akkor lehet, ha már van kábel tv előfizetésed. Ez baromi logikus szerintük. Kábel tévéd lehet Internet nélkül, de Internet kábel tv nélkül nem. Ez egy közönséges árukapcsolás.
Sokaknak más megoldásu a tv csatlakozása (pl műhold, AM mikro) vagy nincs tévéje, de Internetezni szeretne. Na ezeknek beint mind a két társaság.

Az ADSL (Axelero) nekem speciel tökéletesen megy. Mondjuk az ügyfélszolgálatuk elérése, vagy a modem csere (nekem elromlott) kész tragédia, de az 1234 hívására nem nagyon van szükség. Persze az ADSL-hez kábeles telefon vonal kell, méghozzá jó minőségű. Kisebb községekben nem lehet elérni, mert az alközponttól max. 2-2,5 km lehet a távolság (kábelben mérve).

Na, most döntsél.


vas. ápr. 25, 2004 6:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 98
Hozzászólás 
UPC adat Pecs ujabban gyakrabban van musor kimaradas lehet hogy csak nalunk aramszunet vhol az utcai kabel halozaton...telefon mindig van...


szomb. ápr. 24, 2004 21:43
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 24, 2004 19:11
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Miről beszélünk? Adatokrol vagy vagy hogy, hogy viselkednek az UPC-nél,Adsl- nél! Upc adatok Pécs: 768/256 Kbps 10990FT Adsl drávanet/pécs 386/64 Kbps 10540FT Az adsl korlátlan de megöregedsz mire letöltesz 23 filmet/15GB-t . Upc julius-augusztus ingyen! Nekem nem az légyeg milyen kedves az Erzsi néni az Adsl irodába vagy Pista bácsi az Upc-nél!!! Idáig Adsl-en töltöttem filmet 1film/ 1nap! Nekem sebesség kell nem a mellébeszéd!!


szomb. ápr. 24, 2004 20:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: A számítógép előtt
Hozzászólás 
Végig olvastam a topicot és beleszólok én is.Nekem rádiós Internetem van fix IP címmel és ettől a hónaptól kezdve 2Gb a letöltésem.Több mint egy éve megvan de eddig 1 Gb volt a limit.Elötte Matáv ISDN-em volt (igen engem is behúztak a csőbe annak idején) de összevesztem velük mikor más1/2 év után mikor a második ISDN doboz is bedöglött és több mint egy hét után sem volt kicserélve.Más lehetőség erre nincs ADSL-ről nem kell álmodozzunk.A UPC tv előfizetésem volt de 2 év után visszaadtam mert elegem lett belőlük.A UPC nem tudom mikor fogja megtanulni, hogy nem én vagyok értük hanem fordítva.Na mindegy.A 2Gb ugyan kevés de a minőség az eszméletlen jó.Igaz havi 12 500-ba kerül.A feltöltés korlátlan a sebesség (persze függ a szervertől is) mondhatnám a csillagos ég.


szomb. ápr. 24, 2004 6:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 10:29
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
:o Természetesen szükséges a telefonvonal is![/img]


pén. ápr. 23, 2004 10:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 8:23
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!

Engem az érdekelne(remélem tudtok segíteni), hgoy ADSL-es internethez be kell köttetni a telefonvonalat? Ugyanis Budaörsön lakom és kb október óta várok a beharangozott kábeltévés internetre. Most úgy néz ki, hogy a chello-val fognak szerződést kötni a kábeltévések, de nagyon nem tetszik a 15gigás korlát! Ha nem töltök le, csak havonta pár mp3-at és amúgy böngészgetek és emilt nézegetek(meg chatelek), akkor az mekkora adatforgalmat fog nekem produkálni? Szerintetek melyiket válasszam? chello, vagy adsl?


pén. ápr. 23, 2004 8:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 20, 2004 20:20
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Adsl/Chello? :roll:

Az egész chello egy kanyi,és ha lehetséges mindenkit lebeszélnék róla.
15 gb nagyon kevés,és ha le is jár a limit rendben,de utána a net kapcsolat is borzalmasan lassu.
Az elsö dolgom reggel váltani mert beteltem vele,CHELLO=****.

Minden kedves embernek ki döntés elött van,felejtse el a chellot,én isezt teszem 2 évig türtem és elég:))).

Gondolom olvassátok soraimat nem vagyok ideges tipus,de felhivom mindenkinek a figyelmét hogy azzá tesz a CHELLO:))....Szóval 2 évig birtam,biztam a változásokban,nem a jó irányban haladt.


kedd ápr. 20, 2004 20:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 14, 2004 19:54
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
[quote="Laci_L"]Ja, még eszembe jutott:

Kábeles Interneted (UPC, Matáv) csak akkor lehet, ha már van kábel tv előfizetésed. Ez baromi logikus szerintük. Kábel tévéd lehet Internet nélkül, de Internet kábel tv nélkül nem. Ez egy közönséges árukapcsolás.
Sokaknak más megoldásu a tv csatlakozása (pl műhold, AM mikro) vagy nincs tévéje, de Internetezni szeretne. Na ezeknek beint mind a két társaság.

A UPC már szolgáltat internet-elérést TV előfizetés nélkül is!!!!

A MATÁV viszont csak telefonelőfizetéssel egybekötve ad ADSL-t.

Véleményem szerint csak a forgalmi korlát az, ami különbséget tesz.

Én is nagyon pikkeltem a UPC-re, de az igényemtől számítva 4 munkanapon belül rendesen működő cuccom lett.


szer. ápr. 14, 2004 20:07
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Dokkaab - igen, nagyon nagy szükségem van a feltöltési pluszra; lévén én csinálom itt a Terminalon a Download nagy részét (amikor van rá időm), és egyáltalán nem mindegy, hogy mennyit kell várnom arra, hogy felkerüljön a szerverre az adott szoftver... Amikor még "csak" 512/128 volt, akkor a 16 KB/sec-es felvitel irgalmatlanul lassú volt.. ehhez képest a 60 KB-nyi sebesség kész manna, de el tudnám viselni ennek a további fokozását is (no de ne legyen telhetetlen az ember :) )

shabba - Egyetértünk, hónap vége felé nekem is már szűkösnek szokott bizonyulni a 20 GB-os korlát, de szerencsére (?) lassan tele van a merevlemezem, így ez a gond megoldódni látszik :)

Norbertk@ - Kiváncsivá tettél :) Jöhet priviben is :wink:

Sy


kedd ápr. 06, 2004 10:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 287
Hozzászólás 
_Yvorl_ írta:
Hát szerintem ez hüleség mert én pl Enternet ADSL el nyomulok és egyáltalán nem **** a pingem játékokba söt még úgy is játszottunk hogy belsõ hálóról ketten nyomultunk kifelé és még akkoris csak 45 ös volt mindkettönk pingje amúgy 30 és 40 között van. De ismeretségi körbe ez vot a tapasztalat axeleros adsl el is meg interwaressal is. (Ja ezek 512 esek)


És mond te optikai Hytas területen lax és miniDSLAM-ról kapod a netet ahogy MM írta a hozzászólásában? Mert ugye õ ezt írta és sajnos egyáltalán nem hülyeség hanem nagyon is reális probléma. Ha pedig nem ilyen technikai megoldásra kényszerít a fatáv akkor ki mondta hogy érintett vagy a fenti problémában? Legalább illene elolvasni azt amit a másik ír és ha nem érted akkor jobb csöndbe maradni nem pedig hülyeségnek nevezni azt amirõl azt sem tudod eszik-e vagy isszák.


hétf. ápr. 05, 2004 11:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 05, 2004 10:45
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Gondoltam mostmár énis beleszolok,
hát tény, hogy az adsl jobb, viszont chellonál is lehet ügyeskedni!
A korlátot ugyanis kilehet jáccani, igaz eléggé huzos, de meglehet csinálni!:)
Én elözö honapba 39 GB ot szedtem le vele, anélkül hogy bekorlátoztak volna...

Mindenesetre tény, hogy az ADSL jobb,..

Kárpátnet:
Hát hogy máshol is legyen, az pénz kérdése, effektív meglehetne oldani, hogy több helyen is legyen ilyen,..
Kilehet huzni wlanba akárhova a netet, de rádiosan is meglehet oldani,
feltéve, ha nincs egy kisebb hegy az utba:)

Az is tény, hogy aki Viktor hugo utca közelébe lakik, az egy nagy **** ha nem bixből van a netet, mert lényegébe 14+fa ért tud szerezni dedikált 100Megabit es netet, igy lényegébe kell költenie kb 80et a rádios interface ekre, és akkor akkor effektiv 14e ért van otthon olyan nete hogy hu meg há... :)


hétf. ápr. 05, 2004 10:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 05, 2004 10:31
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
MM írta:
Sziasztok!

Aki Chelloról akar áttérni ADSL-re, és esetleg szeretne játszani is a neten, annak ajánlom, hogy első körben nézzen utána, nincs-e véletlenül optikai telefonhálózaton.
Ha igen, akkor valószínűleg 100 alatt nem-igen lesz pingje hazai szerverekre, legyen szó bármilyen játékról.
A témát épp itt kezdtük boncolgatni:
http://forum.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cg ... 9&t=000814

Ha viszont nem kell a jó ping, mindenképpen ajánlott az áttérés. (Főleg a korlát, és a gyakori netkimaradások miatt)
Szintén 3 évig voltam brácsás, egészen 1 héttel ezelőttig, amióta viszont lemondtam az online játékokról az elkövetkező 2 évre... (előbb említett okok miat...)


Hát szerintem ez hüleség mert én pl Enternet ADSL el nyomulok és egyáltalán nem **** a pingem játékokba söt még úgy is játszottunk hogy belső hálóról ketten nyomultunk kifelé és még akkoris csak 45 ös volt mindkettönk pingje amúgy 30 és 40 között van. De ismeretségi körbe ez vot a tapasztalat axeleros adsl el is meg interwaressal is. (Ja ezek 512 esek)


hétf. ápr. 05, 2004 10:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: vas. ápr. 04, 2004 14:23
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
[color=darkblue][/color]
Miskolci vagyok, és amióta van csillagpontos kábelháló, a UPC-n internetezek. Korábban MATÁV-os kapcsolatom volt, sokat kínlódtam vele, így az elsők között fizettem elő a kábeles hálóra, a Broadband, majd a Chello következett.
:!:
NINCS KÁBELTÉVÉ ELŐFIZETÉSEM, NINCS ÁRUKAPCSOLÁS!
:P
Ami még hozzátartozik:
Nagyon gyors, és stabil. Több kapcsolat-sebesség analizáló program szerint is sokkal gyorsabb, mint az ADSL. Nincs telefonszámla. A 15 Gigás letöltési korlátot még nem sikerült túllépnem. (Persze, ez már személyre szabott, kinek mi elég.) 3-4 Megás átlagos MP3-at 1 perc alatt leszed. (Természetesen szervertől is függ.)
Még egy dolog, ami fontos lehet. Lehet, hogy nem minden városban illetve kerületben kezelik egyformán az előfizetési feltételeket. Gyöngyösön pélgául a UPC előfeltételként kezeli a kábelTV-s előfizetést.
Mindenki járjon utána, hogy helyileg melyik éri meg. Nekem a Chello jött be.
:)
Üdv.


vas. ápr. 04, 2004 14:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 287
Hozzászólás 
Dokkaab írta:
ha neked ekkora szükség van a feltöltésre?! annyival nem ér többet hogy 48 helyett 60 al tolhatod felfelé az ár meg irracionális érte arrról meg nem beszélve hogy a 20g magunk közt szólva nevetséges fõleg 1mbit el vagy a fölött.


Persze irreális az ár/érték arány fõleg egy japán DSL szerzõdéssel összevetve de a magyar realítás az hogy még annak is örülni lehet ha van lehetõség szélessávú netre nem pedig szigorúan éjfél útán kell modemezni 33.6-os uploaddal. A chello árába az is belekalkulálódik hogy akár egy Szombathelyi elõfizetõ is rendelket ilyen 1/0.5Mbp-es csomagot 17 rongyért a távolság okozta beruházási vagy vonalbérleti költséget pedig nem lehet figyelmen kívül hagyni.

Kárpátnetnél azért jó az ár/érték arány mert az árból hiányzik a belföldi bérelt vonali költség mert a BIX közelsége miatt TvNet-nek ez kvázi nulla költség és minimális beruházás volt. Kérj tõlük egy árajánlatot pl. az elõbb említett Szombathelyre 1500/384-es csomagra, oda már nekik is bérelniük kell egy belföldi kapacitást valakitõl és annak költségét is bele kell kalkulálniuk az árba. Sok választékuk nem lenne melyik nagykertõl is tudnának a legolcsóbban elegendõ sávszélhez jutni, maradna az 1500/384-es ADSL ami helybõl 50 rongy körül indul ami máris több mint 4x-es ár mint amit BIX közelségében el lehet érni.

Én br. 8500-at fizetek a netért, 512/512kbps hivatalosan de az uploadon sosem volt korlátozás, telheléstõl függõen 1-4Mbps az elérhetõ sebesség. Sy: fóbia lehet azért van mert félnek hogy a szélessávú ügyfél lazán magára hagyja a gépét pár futó p2p-rel és nagy sávszélnél ez könnyen telítheti a hálózatukat. Nálam 1-1.5GB/órát lazán összehoztak DC-n, ezért is hanyagolom a külsõ HUB-okat, helyette inkább csak saját ISP usereinek csinált HUB-ra járok de ott is összejön napi 10GB mivel egymás között LAN kapcsolat van 10-100Mbps sebességgel.

Szóval nálunk is ha a III. kerületbõl nem kellene az ISP-nek pár milliót fizetnie a 34Mbps-es bérelt vonali kapacitásért hanem ingyé kapná a vonalat belföldre korlátlan mennyiségben akkor még 5 rongy sem lenne a havidíj vagy többért nagyobb sávszélt lehetne kapni. De ez nem realítás mert a bérelt vonali beállásnak keményen megkérik az árát ha meg saját hálózatot építene ki a cég III.ker és BIX között az megint olyan hatalmas beruházás lenne aminek költségét beépítve a havidíjba szintén megérzõdne az árban egyedül azt nyernék vele hogy gerinc sávszélben nem lenne korlát ha lenne egy saját direkt gigás becsatlakozásuk.


pén. ápr. 02, 2004 12:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 98
Hozzászólás 
Kárpátnet Könnyű 100 előfizetőnek 1.5 3 Mb/s sebesseget biztositani.
Itt Pécsett hogy fizessek elo rá??
Csinálják meg ugyanezt orszagosan!!!


pén. ápr. 02, 2004 11:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
ha neked ekkora szükség van a feltöltésre?! annyival nem ér többet hogy 48 helyett 60 al tolhatod felfelé az ár meg irracionális érte arrról meg nem beszélve hogy a 20g magunk közt szólva nevetséges főleg 1mbit el vagy a fölött.


pén. ápr. 02, 2004 11:18
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Dokkaab írta:
sy nagyon nem csináltál jó üzletet ezzel a chello+ al 17ért a 768at! arról meg ne is beszéljünk hogy most 30eft ért kinálja az 1mbitet 20g vel nemtudom hol élnek, én meg 1,5mbitet fizetek 11250ért::)))) LOL


Jam, tudom, van jobb is, de most ugyanennyiért (17-ért) kapom még másfél évig az 1 Mb/0,5 Mb-et :) És nekem nagyon fontos a feltöltési sebesség gyorsasága is, s a cselló ajánlata az egyik legjobb ilyen szempontból. Mondok példát is: a kollégámnak Enternet ADSL-je van, ami lefele ugyan 1,5 Mb, de felfele "csak" 384 kilobit másodpercenként. Azért sokat segít egyes munkáimban, hogy 60 kB-tal tolhatom felfelé az anyagot :)

Nem tudom egyébként, miért ilyen fóbiásak a szolgáltatók, aki szélessávú netet vesz, az valószínű feltölteni is akar...

Sy


pén. ápr. 02, 2004 8:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
sy nagyon nem csináltál jó üzletet ezzel a chello+ al 17ért a 768at! arról meg ne is beszéljünk hogy most 30eft ért kinálja az 1mbitet 20g vel nemtudom hol élnek, én meg 1,5mbitet fizetek 11250ért::)))) LOL


csüt. ápr. 01, 2004 20:22
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás Chello
Újpest, negyedik kerület.

Én itt használom többnyire a Chello + szolgáltatását (1 MB / 0,5 Mb), igaz, nem olcsó. Viszont csak ritkán van vele gond, s a ügyfélszolgálatosok eddig még mindig segítettek. Hozzá kell tennem, hogy volt már olyan eset (nem is egy), amikor majdnem fél órát hallgattam a dallamot a telefonkagylóban, mire hajlandó volt valaki a túloldalt belehallózni...

A Plusz előnye, hogy 20 GB a korlát (szemben az alap 15 GB-jával), ezt még sosem léptem át (pedig a Download rovat nagy része is hozzám köthető), legfőbb hátránya talán a magas havidíj: 30k bruttó egy hónapra. Nekem szerencsém volt vele, mert ősszel aláírtam a két éves hűségnyilatkozatot, amikor még csak 17 k-ért kínálták a 768/256 Kb-et, és most is csak ennyit fizetek érte; szerintem ez így lenne reális alapból is. De magára a szolgáltatás minőségére csak ritkán van panaszom.

Sy


csüt. ápr. 01, 2004 15:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 287
Hozzászólás 
milestone írta:
Egy jól hangzó alternatíva:
ADSL-mikro, Bp., Beltáv a cég neve (www.beltav.hu). 5000 a bekötés, 5000 a havi díj. Sebesség le: min. 128, max. 384, fel: min. 64, max. 384.
De legalább 4 embert még be kell szervezni, mert nekik csak így éri meg felszerelni a parabolát a tetõre. Használja valaki? Mennyire lehet megbízható, a technológiát tekintve? Milyen lehet a minõség? Vélemények?


http://netert.hu/new/modules.php?name=News&file=article&sid=36&mode=&order=0&thold=0

http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9101066&uq=112

HwSw-en is van egy nagyobb topic, de elõbb újra fel kellene élednie a fórumuknak.


csüt. ápr. 01, 2004 13:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 230
Hozzászólás 
Egy jól hangzó alternatíva:
ADSL-mikro, Bp., Beltáv a cég neve (www.beltav.hu). 5000 a bekötés, 5000 a havi díj. Sebesség le: min. 128, max. 384, fel: min. 64, max. 384.
De legalább 4 embert még be kell szervezni, mert nekik csak így éri meg felszerelni a parabolát a tetőre. Használja valaki? Mennyire lehet megbízható, a technológiát tekintve? Milyen lehet a minőség? Vélemények?


csüt. ápr. 01, 2004 13:38
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Itt-ott,amott
Hozzászólás 
Sziasztok!Igazából nem tudok vélemény mondani a Chelloról,mivel itt Fehérváron a törzshálózat nem alkalmas erre,viszont az UPC flegmasága,nemtörődömsége sajnos nálunk is megmutatkozik.Nekem Vivanet adsl van,és igen megbízhatóan működik.MINDIG el lehet érni az ügyfélszolgálatot(nem úgy mint a UPC-nél)gyorsan dolgoznak,és nem úgy beszélnek az előfizetővel,mint a se...ből rángatták volna elő!!Üdv:Tom


csüt. ápr. 01, 2004 9:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 34
Hozzászólás 
Szevasztok! Senki nem emlitette a Freestart „Start ADSL” lehetőségét! (EUROWEB a szolgáltató) Napokban hosszabbitottam meg velük a szerződést. Az eltelt 2 év alatt egyetlen egy percre sem tapasztaltam kihagyást, pedig átlagosan napi 10 órát lógok rajta. Gyors, nincs korlátozás, majdnem minden helyről elérhető, és mindez havi 9500 Forint!


csüt. ápr. 01, 2004 7:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 75
Hozzászólás 
Ember írta:
Nekem féléve Matáv Kábelnetem van. Eddig meg vagyok elégedve vele. A sebesség állandó (én 384-re fizettem elő, de akárhányszor mérem mindig 480-500 között vagyok), és eddig csak egyszer volt éjszaka közepén szakadás. Amúgy 9900 Ft fizetek havonta, és csak 5000 Ft volt a bekötési díj. Bár a kábeltv-t, amúgy is előfizettem, így plusz költséget nem jelent, de így lemondhattam a vonalas telefonról ez kb. havi 6-7000 Ft-t jelentett. Tényleg nincs fix IP cím, és a megosztása is bonyolultabb, de kárpótól az, hogy a sebesség jóval magasabb, mint amennyit ígértek. Chello-t nem ismerem, de szerintem a Matáv a sok rossz között a kevésbé legrosszabbak közé tartozik. Bízom benne, hogy az EU csatlakozás után kiéleződik a verseny, ami nekünk, felhasználóknak kedvez majd!
Tehát én nem cserélném le a kábelnetet, se Chello-re, se ADSL-re, legfeljebb akkor, ha ugyanezért a pénzért jóval többet kapnék!


Csak azt nem tudom, hogy az EU csatlakozás után mitől éleződne ki a verseny... Na mindegy...

Amúgy véleményem szerint jelenleg az ADSL éri meg, a korlátlansága miatt. Persze csak akkor, ha sok az adatforgalmad, és van szükséged telefonvonalra is. Amúgy egyértelműen a kábeltv.

SF


szer. márc. 31, 2004 22:45
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Nekem féléve Matáv Kábelnetem van. Eddig meg vagyok elégedve vele. A sebesség állandó (én 384-re fizettem elő, de akárhányszor mérem mindig 480-500 között vagyok), és eddig csak egyszer volt éjszaka közepén szakadás. Amúgy 9900 Ft fizetek havonta, és csak 5000 Ft volt a bekötési díj. Bár a kábeltv-t, amúgy is előfizettem, így plusz költséget nem jelent, de így lemondhattam a vonalas telefonról ez kb. havi 6-7000 Ft-t jelentett. Tényleg nincs fix IP cím, és a megosztása is bonyolultabb, de kárpótól az, hogy a sebesség jóval magasabb, mint amennyit ígértek. Chello-t nem ismerem, de szerintem a Matáv a sok rossz között a kevésbé legrosszabbak közé tartozik. Bízom benne, hogy az EU csatlakozás után kiéleződik a verseny, ami nekünk, felhasználóknak kedvez majd!
Tehát én nem cserélném le a kábelnetet, se Chello-re, se ADSL-re, legfeljebb akkor, ha ugyanezért a pénzért jóval többet kapnék!


szer. márc. 31, 2004 20:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
hát igen sajna csak itt van nem is mondtam hogy erre kell előfizetni mindenkinek nekem szerencsém van itt a pannonia utcában, mert eddig én is szoptam chelloval nem volt más még adsl se! én csak a saját véleményemet mondtam el


szer. márc. 31, 2004 14:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 287
Hozzászólás 
Ezzel csak egy a gond, nem lakhat mindenki a BIX vonzáskörzetének pár száz méter sugarú körében. Márpedig ezen roppant elõnyös ár/érték aránynak ez az alapfeltétele. Ha távolabb kellene elvinni az infrastruktúrát az elõfizetõhöz(akár sajátot kiépítve akár mástól bérelve) máris visszazuhannál a realításba. Ilyen alapon azt is mondhattad volna dolgozzon és lakjon mindenki a Victor Hugonál a BIX-en. :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shabba szer. márc. 31, 2004 14:43-kor.



szer. márc. 31, 2004 14:08
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Dokkaab írta:
hali! érdekes egy fórum a két rivális összemérése! nos adsl vagy chello? megmondom hogy egyik se mert mindkettő ****! chellot volt szerencsém kipróbálni nekem is egy teljes évig most februárba mondtam le ugyanis beköszöntött egy új szolgáltató neve: euroexpert holding rt. (Kárpátnet) és ennek a csábitásnak nem tudtam ellenállni! Nos hogy mit takar ez: 1500/384kbit nincs hűségnyilatkozta, korlátlan letöltés, mindez br 11250ért! én azt mondom hogy itt kezdődik a szolgálatás innentől kezdve meg nincs értelme vitatkozni hogy adsl vagy chello gondolom megértitek miért!!!!!::::))))))))))


És nekünk ez szerinted jó?

" 13. kerület kárpát utcai lakosok szolgáltatója." CSAK!!!

Az ár jó, de szerinted debrecenbe, meg egyáltalán bárhova máshova ez alternatíva?

Neuron


szer. márc. 31, 2004 14:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
hali! érdekes egy fórum a két rivális összemérése! nos adsl vagy chello? megmondom hogy egyik se mert mindkettő ****! chellot volt szerencsém kipróbálni nekem is egy teljes évig most februárba mondtam le ugyanis beköszöntött egy új szolgáltató neve: euroexpert holding rt. (Kárpátnet) és ennek a csábitásnak nem tudtam ellenállni! Nos hogy mit takar ez: 1500/384kbit nincs hűségnyilatkozta, korlátlan letöltés, mindez br 11250ért! én azt mondom hogy itt kezdődik a szolgálatás innentől kezdve meg nincs értelme vitatkozni hogy adsl vagy chello gondolom megértitek miért!!!!!::::))))))))))


szer. márc. 31, 2004 13:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Nekem volt 3 évig chello-m.
Rendszeresen akadozott a szolgáltatás, mikor bementem meg panaszkodni meg majdnem lehülyéztek.
Adatkorlát van. NEM lehet semmit csinálni vele.
Mikor ftp-zni akartam még anno 2 nap alatt lement az a 15 Gb.
Utána 1 hónap "koplalás".

Átálltam axelero-ra.
Már egy fél éve.

Az ügyfélszolgálat itt is ****, de a beaktiválás óta viszont nem volt szerencsém hozzájuk. 8)

NINCS adatkorlát, ugyanolyan gyors (nekem gyorsabb mint a chello volt)
Ugyanannyiba is kerül. (Hobbi csomag) 11900 Ft.

A modemje csúnyább egy picit, de ez elviselhető probléma. :lol:
Viszont ha nincs a gépedben ethernet kártya azt ha felajánják is te vegyél magadnak mert a legrosszabb esetben is fél áron megúszod.

Bevezetésnél pedig kérd hogy csak rakják le az ajtóban és adjanak plusz kábelt és majd te bevezeted, mert a tisztelt szakemberek szétszedik a fél házat. :shock:

Hát röviden ennyi.

Ha van még kérdésed írj: neuron0@axelero.hu


szer. márc. 31, 2004 13:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Én is használtam mindkettőt. Különböző szempontok alapján érdemes dönteni. meylik elérhető egyáltalűána az adott helyen. mennyira fontos az állandó internetkapcsolat.Mindekettőnek megvan az előnye is, hátránya is.
ADSL stabilabbnak tűnik, nincs adatkorlát, dinamikus IP.CHELLO gyakorlatilag időben korlátlan, IP nem változik, viszont 15 Giga adatkorlát van. Most kerülnek ki az újabb kábelmodemek, és a fejállomásokat is átállítjákADSL-nél két cég is képben van,a szolgáltató, és a telefonszolgáltató, ez utóbbival kell tartani a kapcsolatot. UPC-nél ez egységes, de egyelőre csak nagyobb helységekben van. Sebesség kicsit jobb ADSl esetén, a pingek már nem biztos, hogy jobbak.Nekem most ADSL van, és eléggé bejött, bár csak kipróbáltam.


szomb. márc. 27, 2004 16:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 131
Hozzászólás 
Szia!

Az nem igaz, hogy csak kábel TV előfizetéssel lehet Chellod.
Az viszont tény, hogy telefonszolgáltatással lehet csak ADSL-ed.

Én telepítettem Chellot, elég sokat. Van ahol ezt használom (munkahely)
semmi gond vele, de a szerződés szerint nem lehet megosztani, még otthoni használatra sem. Viszont fix az IP címed, amit titkolnak, jobban mondva csak ritkán változtatják. Linuxal a megosztás is megoldható, hogy miért azzal, azt most had ne részletezzem.
Az ADSL-nek változik az IP címe, minden egyes kapcsolódáskor.

A Chellonál állandó kapcsolatban vagy a nettel, ezért tűzfal használatát ajánlom, Míg az ADSL-nél nincs állandó kapcsolatod.

Mind a két helyen előfordulnak gondok.
Én az ADSL-t ajánlom, mert bárhova költözöl, akkor azt magaddal tudod vinni, míg a Chellot nem.


pén. márc. 26, 2004 0:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Na ugye, ez az UPC. csak jól írtam feljebb valahol.
Nyalják meg a sót. És még finom voltam.


csüt. márc. 04, 2004 18:22
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sziasztok!

Aki Chelloról akar áttérni ADSL-re, és esetleg szeretne játszani is a neten, annak ajánlom, hogy első körben nézzen utána, nincs-e véletlenül optikai telefonhálózaton.
Ha igen, akkor valószínűleg 100 alatt nem-igen lesz pingje hazai szerverekre, legyen szó bármilyen játékról.
A témát épp itt kezdtük boncolgatni:
http://forum.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cg ... 9&t=000814

Ha viszont nem kell a jó ping, mindenképpen ajánlott az áttérés. (Főleg a korlát, és a gyakori netkimaradások miatt)
Szintén 3 évig voltam brácsás, egészen 1 héttel ezelőttig, amióta viszont lemondtam az online játékokról az elkövetkező 2 évre... (előbb említett okok miat...)


csüt. márc. 04, 2004 12:42
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!

Szóval UPC.
Kapok tőlük emailt, hogy elértem havi letöltési lehetőségem 80%-át, majd nem sokkal később másik levél, hogy 90 %.
Gondoltam felhívom Őket, mi ez. Kérdezem a telefonos kislánytól, mi ez a 15G korlát, miért nem tudok róla,hogy bevezewtték, miért hivatkoznak a szerződés olyan pontjára,(5.3.5.3), ami az én szerződésemben nincs is, hiszen az utolsó pont az enyémben a 4-es.
Az a válasz, hogy mindig is volt adatforgalmi korlát, csak nem alkalmazták, meg hogy olvassam el a neten levő Általános szerződési feltételeket, mert az a mérvadó.
Még egy kérdésem volt, mégpedig az, hogy a többi szolgáltatónál miért nincs ilyen korlátozás, és miért NEM tervezik a bevezetését sem? Válasz, hogy kérdezzem meg őket.
Hát megkérdeztem, úgyhogy 3 év CHELLO után megyek EOL-ni.
Ennyit a UPC-ről.


szer. márc. 03, 2004 21:00
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
----- Original Message -----
From: "Kert=E9sz" <int10h@freemail.hu>

> Nekem k=E9t =E9ve van chellom k=E1beltv el=F5fizet=E9s n=E9lk=FCl. =C9p=
p most fizettem el=F5
Suxelero ADSL-re, mert a ****@m tele van a 15G-vel, meg
szolg=E1ltat=E1skimarad=E1sokkal. Most mondom =E9pp le a br=E1cs=E1t.


Hi,

Chello: Osztottam =E9n is a v=E9lem=E9nyem Okt=F3berben. =C9n is leadtam =
a lantot. :)
Az pedig t=E9vhitt, hogy kell TV el=F5fizet=E9s a Chello-hoz. Csak KI=C9P=
=CDTETT K=C1BEL
KELL. SzvSZ ez majdnem ugyanaz.

ADSL: Ha b=E1zis felez=F5t k=E9rsz akkor a havi d=EDj fele lebesz=E9lhet=F5=
igy csak
1650HUF/h=F3.

SZERINTEM M=C9G MINDIG ADSL.

Patky


hétf. márc. 01, 2004 9:59
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
----- Original Message -----
From: "Kert=E9sz" <int10h@freemail.hu>

> Nekem k=E9t =E9ve van chellom k=E1beltv el=F5fizet=E9s n=E9lk=FCl. =C9p=
p most fizettem el=F5
Suxelero ADSL-re, mert a ****@m tele van a 15G-vel, meg
szolg=E1ltat=E1skimarad=E1sokkal. Most mondom =E9pp le a br=E1cs=E1t.


Hi,

Chello: Osztottam =E9n is a v=E9lem=E9nyem Okt=F3berben. =C9n is leadtam =
a lantot. :)
Az pedig t=E9vhitt, hogy kell TV el=F5fizet=E9s a Chello-hoz. Csak KI=C9P=
=CDTETT K=C1BEL
KELL. SzvSZ ez majdnem ugyanaz.

ADSL: Ha b=E1zis felez=F5t k=E9rsz akkor a havi d=EDj fele lebesz=E9lhet=F5=
igy csak
1650HUF/h=F3.

SZERINTEM M=C9G MINDIG ADSL.

Patky


hétf. márc. 01, 2004 9:41
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Nekem két éve van chellom kábeltv előfizetés nélkül. Épp most fizettem elő Suxelero ADSL-re, mert a ****@m tele van a 15G-vel, meg szolgáltatáskimaradásokkal. Most mondom épp le a brácsát.


vas. feb. 29, 2004 23:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Shabba

Az ADSL-hez én nem érzem árukapcsolásnakak a telefonvonalat. Mert az anélkül is van vagy 20 éve több okból, de ezt nem részletezem. A mobil nem helyettesíti (legalább is mostanság) a vonalas telefont.

A Matávnál és az UPC nél is rákérdeztem, NINCS Internet tv nálkül. Én nem hegyek a HIF-hez. Aki szeret hatóságoknál tökölödni, és van is ideje, csinálja.

Csak próbaképpen: hívd fel az UPC ügyfélszolgálatát. Aztán nézd az órát, hogy mennyi idő alatt kaptál érdemi információt, vagy intétél ügyet. Mindezt persze a saját pénzeden. Ha nincs vonalas telefonod, egy ilyen akció símán 1000-1500 Ft. Tehet egy nagy szívességet az UPC.


vas. feb. 29, 2004 21:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 287
Hozzászólás 
ADSL-hez is van árukapcsolás hisz ott meg telefon alapdíjat kell fizetned hozzá még akkor is ha fel sem emeled a kagylót ez +3000Ft és nem kapsz semmit a pénzedért. Tv-nél nincs ez az árukapcsolás vehetsz csupán internetet és tv-t nem bár ez nem jellemzõ. UPC-nél biztos vehetsz netet tv nélkül fatávnál 2-es csomaghoz kötik de ha már HIF felé tereled a témát mindjárt rámondják hogy csak nyelvboltás volt vehetsz tv nélkül is(anno volt már e miatt bírságolás).


szomb. feb. 28, 2004 19:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ja, még eszembe jutott:

Kábeles Interneted (UPC, Matáv) csak akkor lehet, ha már van kábel tv előfizetésed. Ez baromi logikus szerintük. Kábel tévéd lehet Internet nélkül, de Internet kábel tv nélkül nem. Ez egy közönséges árukapcsolás.
Sokaknak más megoldásu a tv csatlakozása (pl műhold, AM mikro) vagy nincs tévéje, de Internetezni szeretne. Na ezeknek beint mind a két társaság.

Az ADSL (Axelero) nekem speciel tökéletesen megy. Mondjuk az ügyfélszolgálatuk elérése, vagy a modem csere (nekem elromlott) kész tragédia, de az 1234 hívására nem nagyon van szükség. Persze az ADSL-hez kábeles telefon vonal kell, méghozzá jó minőségű. Kisebb községekben nem lehet elérni, mert az alközponttól max. 2-2,5 km lehet a távolság (kábelben mérve).

Na, most döntsél.


szomb. feb. 28, 2004 18:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Mit értesz szakmai érven ? Hogyan telepítik, vagy milyen minőségű kábelt használnak ? A fentiek szerintem tökéletesen igazolják a két szolgáltatás közötti különbséget. De elég ha rákeresel régebbi topicokra a chellóval kapcsolatban.


csüt. feb. 26, 2004 16:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hi,

Amint az el=F5z=F5 levelemben is eml=EDtettem az egyetlen, de nyom=F3s ok=
a CHELLO
ellen a 15Gb havi, adatforgalmi korl=E1toz=E1s. =C1rban ugyan annyiba ker=
=FCl mint
az ADSL ami korl=E1tlan. =C9s sokkal kedvesebbek, mert nagyobb a konkuren=
cia.

Patky
----- Original Message -----
From: "Puffendorf" <puffendorf@freemail.hu>
To: <list@internet.lx.hu>
Sent: Wednesday, February 25, 2004 10:32 PM
Subject: Re: [internet] ADSL vs. Chello


>
>
> -----------------------------------------------------------------
> Elindult Magyarorsz=E1g Legnagyobb =C1ll=E1skeres=F5 Szolg=E1ltat=E1sa:
> http://www.jobinfo.hu
> -----------------------------------------------------------------
> K=F6sz=F6n=F6m a v=E1laszokat, TOV=C1BBRA is v=E1rom az =E9szrev=E9tele=
ket, adok 1
> hetet a dolognak, h=E1tha tud valaki valamilyen szakmai =E9rvet is
> mondani.
>
> k=F6szi
> puffi
>
>
>
>
>
> -----------------------------------------------------------------
> =DCzenet a csoportnak: list@internet.lx.hu
> Feliratkoz=E1s: subscribe@internet.lx.hu
> Leiratkoz=E1s: unsubscribe@internet.lx.hu
>
>
>


csüt. feb. 26, 2004 14:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 118
Hozzászólás 
Én is inkább az ADSL-re szavazok.

----- Original Message -----
From: "N.László" <lnagyl@index.hu>
To: <list@internet.lx.hu>
Sent: Wednesday, February 25, 2004 6:48 PM
Subject: Re: [internet] ADSL vs. Chello


> -----------------------------------------------------------------
> Elindult Magyarország Legnagyobb Álláskereső Szolgáltatása:
> http://www.jobinfo.hu
> -----------------------------------------------------------------
> Én az UPC-t nagy ívben elkerülném. Nem is a szolgáltatás minősége miatt,
hanem a lenéző, gátlástalan, pofátlan ügyfél kezelés miatt. És még szerény
voltam.
>
> Te tudod. Ez egy indokolt előítélet.
>
> Suxxx UPC.
>
>
>
>
>
> --
> Üzenet a csoportnak: list@internet.lx.hu
> Feliratkozás: subscribe@internet.lx.hu
> Leiratkozás: unsubscribe@internet.lx.hu
>
>
>
>
>


csüt. feb. 26, 2004 14:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Köszönöm a válaszokat, TOVÁBBRA is várom az észrevételeket, adok 1
hetet a dolognak, hátha tud valaki valamilyen szakmai érvet is
mondani.

köszi
puffi


szer. feb. 25, 2004 22:46
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hi,

ADSL jobb, mert nincs adatforgalmi korl=E1toz=E1s =E9s elterjettebb, =E9s=
t=F6bb
szolg=E1ltat=F3 is van.
Nekem volt Chello-m. Ma fizettem el=F5 (Interware) ADSL-re. A c=E9gn=E9l=
is 3 =E9v
=F5k szolg=E1ltatnak, de kevesebb gonddal, mint a UPC Chello-val 1,5 =E9v=
alatt.

Ugyhogy szerintem ADSL.

Patky.


szer. feb. 25, 2004 22:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Én az UPC-t nagy ívben elkerülném. Nem is a szolgáltatás minősége miatt, hanem a lenéző, gátlástalan, pofátlan ügyfél kezelés miatt. És még szerény voltam.

Te tudod. Ez egy indokolt előítélet.

Suxxx UPC.


szer. feb. 25, 2004 18:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7
Hozzászólás ADSL vs. Chello
Eljutottam oda, rászánom magam a "széles" sávú internetre. De fenn áll a kérdés: ADSL vagy Chello?

Melyik a jobb?
Miért?
Mik az előnyök és hátrányok?

Kérem, hogy aki ért hozzá, szánjon rám öt percet és írja meg, melyiket ajánlja, mert hallottam már mindenfélét, és mivel nem értek hozzá, nem tudok dönteni.

Köszönöm

puffi


szer. feb. 25, 2004 16:01
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1050 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség