Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. ápr. 25, 2024 3:13



Hozzászólás a témához  [ 1050 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Következő
ADSL vs. Chello 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Shabba-nak külön köszönöm,végre valaki nem hülyének néz hanem érti a problémát és igyekszik elmagyarázni az okát.
Én azthittem a modem MAC-hoz rendelik az IP-t,a NIC MAC-a már nem számít,azt dugok be amit akarok.Hát akkor nem így van.

Természetesen a gateway-t és minden mást is lehet pingelni,már ha megy az TCP-IP mert van normális IP címem.

Inenntől csak azt nem értem,ha nem vagyok "felengedve" egyáltalán,hogy a halálba kéne az új MAC-et regisztrálni..?,de mindet én sem érthetek :)

Találtam ilyen MAC cserélgető progit,ezt kell használni,vagy maga az XP is tudna normálisan ilyet?
(aligha hiszem,de Charlie szerint annyira egyszerű,hogy már ez a "rémkép" is felmerült bennem :) )

A tippet azért köszi,tényleg ez a legegyszerűbb!!
Így legalább az a rémálom nincs,hogy "kizárom magam" végleg,vagyis olyan kártya MAC marad regisztrálva ami rossz,vagy aztán másnak adom oda véletlenül,stb.


szer. jún. 13, 2007 16:52
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
MotoHacker

Ha csak amiatt játszod ezt a regisztrációs mizériát, mert az összerakott gépeket teszteled, telepíted, stb., akkor javaslom, hogy a saját géped MAC címét írd fel, és az idegen gépen állítsd át ugyanerre a címre.
XP alatt pár kattintás az egész, még újra se kell indítani a gépet, vagy a modemet.
Mielőtt átadod a gépet, ne felejtsd el visszaállítani az eredetit.


szer. jún. 13, 2007 12:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 287
Hozzászólás 
MotoHacker:

Semmi extra nincs ebben. A szolgáltatótól a csomaghoz egy IP jár, ehhez az IP-hez a DHCP szerver adott MAC addresst rendel amit be kell regisztrálni. Ha másik MAC-kel akarsz feljelentkezni akkor azt idegen végpontnak nyílvánítja és nem engedi fel a hálózatra és nem oszt neki IP címet. Egy adott timeout után pedig az inaktív MAC addresst gondolom elengedi, azért tudsz feljelentkezni fél óra után a másikkal. Olyan rendszerben ahol nincs regisztráció simán egy timeout idafaktor van ami után a mac address lecserélődik a DHCP-ben arra ami épp szól hozzá, az után azzal fog csak kommunikálni és mással nem, de egy adott inaktív periódus után mást is elfogad.

Ha nagyon felváltva akarod használni a géped akkor cseréld azonosra mindkettőben a MAC address-t és akkor szolgáltató oldalról nem lesz különbség a két végpont között és fog adni IP-t azonnnal. Ha meg egyidőben mindkettőt akarod használni akkor vegyél egy routert ahogy minden más előfizető, akkor a router kapja az IP-t és mögötte NAT-olhaszt a gépek között.

Egy DHCP szerver működésében nincs semmi extra, az ugyanúgy működhet egy LAN, egy xDSL , egy wireless vagy kábelnet esetén is, nincs ebben semmi kábel specifikus.


szer. jún. 13, 2007 10:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11870
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
McLaca írta:
... Először dugni, aztán regisztrálni...


:D :D Hmmm...

On:
Az UPC Holland, a szoftvert sz*arul magyarították, esetleg van benne valami link, amit kifelejtettek a magyarításból. Én biztos nem tanulok meg flamandul. De azért rá lehet érezni némi angol és német ismerettel. :roll:


szer. jún. 13, 2007 10:12
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nem tudom, h upc milyen kábelmodemet használ, de nálam lehet pingelni a modemet. A típusa: Motorola SB5101E (IP-je 192.168.100.1)


szer. jún. 13, 2007 10:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Jelesül:fél óra kihúzás,majd visszakapcsolás után jut el oda a UPC(haugyan),hogy kap a gép végre egy idióta IP címet,ami nem is hasonlít a normális IP-re.
Kifelé csomagot küldeni vagy a routert pingelni ilyenkor sem lehet.

Kipróbáltam,hogy felmegyek erre az oldalra,amikor kiírja,hogy na oké,kapcsoljam ki(?) akkor megteszem,kártyát cserélek,visszakapcsolok..
Ööö... Tehát ráregisztrálod az aktuális kártya MAC címét a chellora, majd ezután kikapcsolod a modemet és rárakod a másik kártyát másik MAC címmel? Nem csoda, hogy nem működik... Pont fordítva kell (vagy baromira elbeszélünk egymás mellett ;) ) Először dugni, aztán regisztrálni. :) (Tehát a legeslegutolsó lépés mindig a MAC regiszrtációnál található OK gomb megnyomása... Apropó, nálad is részben hollandul hablatyol a reg. oldal? :D)
Hogy a modemet miért nem tudod pingelni, annak a modem az oka. Nem válaszol a pingre - direkt.

Üdv!


szer. jún. 13, 2007 9:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
pr3dat0r írta:
1 hónap használat után, nekem bejött a chello.A minimum csomagot rendeltem meg, de nekem tökéletesen megfelel (feltöltés és letöltés is).Még szerencse, hogy korlátlan, különben már rég nagy bajban lettem volna :D

Akarod mondani, szerencse, hogy emeltek a korláton. :)

Üdv!


szer. jún. 13, 2007 8:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Köszönöm ismét a választ McLaca,sajnos ettől még nem kezd működni a dolog úgy ahogy kell.

Jelesül:fél óra kihúzás,majd visszakapcsolás után jut el oda a UPC(haugyan),hogy kap a gép végre egy idióta IP címet,ami nem is hasonlít a normális IP-re.
Kifelé csomagot küldeni vagy a routert pingelni ilyenkor sem lehet.

Kipróbáltam,hogy felmegyek erre az oldalra,amikor kiírja,hogy na oké,kapcsoljam ki(?) akkor megteszem,kártyát cserélek,visszakapcsolok..

Természetesen mit sem használt a másik 2 kártyával amit még találtam itthon sehogy sem megy,egyikkel sem.

Sőt egy ideig miután másikat dugtam be,a sajátommal sem.Legalább 30-40 percig utánna azzal is ugyanezt játszottuk,192.41.41.7 (?!?!) ilyen IP-ket kap(?),se ping kifelé,se semmi.


Biztos vagyok benne,hogy nem ufo tevékenységről van szó,van a dolognak megoldása,maximum én nem tudok a végére járni.

Mindenesetre a szemétség maximumának tartom,hogy megszabják milyen kártyát-gépet dughatok be,és rádásul úgy,hogy én magam nem is tudom a kérdést megoldani,tetszés szerint gépet cserélgetni.

Köszönöm a hozzászólásokat mégegyszer mindekinek.


szer. jún. 13, 2007 8:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. máj. 16, 2007 12:41
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, Hungary
Hozzászólás 
1 hónap használat után, nekem bejött a chello.A minimum csomagot rendeltem meg, de nekem tökéletesen megfelel (feltöltés és letöltés is).Még szerencse, hogy korlátlan, különben már rég nagy bajban lettem volna :D


szer. jún. 13, 2007 8:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Higgyél nyugodtan McLaca-nak,ahogy vázolta úgy működik.
A probléma tartós áthidalása csak ruterrel működik:a régi géppel a modem után kötött ruterrel leklonoztatod a kártya mac-jét ... etc...erről már volt szó :)


kedd jún. 12, 2007 20:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Az XP-nek a modem nem számít (feltéve, hogy UTP-n van a gépre kötve a modem és nem USB-n - ilyen elfajzások is tapasztalhatók újabban).
Árva csomagocska azért nem jön, mert másik gép = másik MAC, azt biza regisztrálni kell.
Vagy arra gondolsz, hogy ugyanaz a hálókártya másik gépbe rakva ugyanazon a modemen nem OK?
A kártya MAC címe regisztrációjának felkínálása - ahogy írtam - csak egy modem kihúz-bedug után történhet meg, addig rá sem bagózik a UPC (nem ad ideiglenes IP-t). Tehát ha rárakod az új gépet a modemre új hálókártyával, annak MAC címét csak akkor tudod regisztrálni, ha a modemet áramtalanítod, majd újra áram alá helyezed. Tudtommal egyébként egy aktív MAC cím lehet regisztrálva lakossági előfizető esetén.

Üdv!


kedd jún. 12, 2007 20:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Köszönöm a választ,bár akkor nálam más a probléma,ugyanis mikor gépet cserélek utánna jó ideig egy árva csomagocska,annyi nem megy kifelé.
Nemhogy ez a site jönne be,de még a modemet sem tudom pingelni.
Magam sem értem.A kártya hibátlan,ADSL-el használják,a windows-nak meg aztán mindegy(?) hogy milyen modem van a tuloldalon.


kedd jún. 12, 2007 18:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Jujj....! :jajne:
Naszóval, ha tényleg régóta foglalkozol a hálózatokkal... Ööö... máshonnan kezdem.
A chello nem felhasználóra, hanem gépre regisztrált, a gépet pedig az abban lévő hálókártya azonosítja (és nem a kábelmodem). A hálókártya (vagy a kábelmodemre kötött router) MAC címét a felhasználó maga is regisztrálhatja a upc-nél weben, a prov.chello.hu címen, de egy hálókártyacsere után általában csak ez az oldal jön be (bármi más címet beírva is ez töltődik be).
A MAC csere menete egyszerű. Modem kihúz 1 percre, új hálókártyát rácsatlakoztat, modem visszadug, ideiglenes IP-t UPC kiosztja, ezzel irány a proc.chello.hu, ahol az új MAC nyugtázható, ezután pár mp. múlva rendes chello-s ip-t oszt a UPC és már megy is a net.

Egyéb adatok beállítása/lekérdezése miatt javaslom ezt az oldalt:

http://www.chello.hu/Ugyfelszolgalat/

Egyébként én ADSL-es vagyok. :D

Üdv!


kedd jún. 12, 2007 8:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!!

Ezt elmagyarázná bővebben valaki,kábelnetnél mi köze a szolgáltatónak a modem (+router) "utáni" hálókártya MAC-hoz? A modemnek van saját MAC-a,csak az számít elvileg.....
..vagy most mivan?

Sajnos ba@xnak elárulni a titkokat,pedig tudom,hogy ez a "modem" egy nagyon okos doboz,többet tud mint a legtöbb adsl-hez külön adott router..
Amikor installálták lestem bőszen,de hiába, és nem árulják el földi halandónak,hogyan lehet a webes felületén át piszterkálni :(

Most is összeraktam egy gépet,de nem akar menni,régebben minden további nélkül felment egy _akármilyen_ gép amit bedugtam...

Sőt egy ideig most a saját gépem is ugyanezt játszotta,hogy bedugtam a másikat,utánna amikor visszatettem a sajátom,már az ideg rázott!!
Vagy nem kapott IP-t vagy valami idétlenséget,és egy byte sem ment kifelé,makacsul sötét volt a modemen a TX visszajelző led.

Ha most átírom a UPCs lapon a mac-et az összerakott gépére,akkor ez rögvest leszakad,azt kell bedugni,és ha az nem jó,akkor mi van,örökre "kicsuktam magam"?
Egyáltalán ez az összerakott a gép miért nem tudja pingelni a modemet sem?

Nemértem én ezt,tényleg..

(pedig mióta arcnet először bejött az országba,azóta foglalkozom hálózatokkal:(( )

Egyébként csak dicsérni tudom a júpíszít,nekem mindig megy a gépem standby-ban,tehát sosem "szakad le" a hálókártya a modemről,itt villog éjjel nappal....
De nincs is olyan,csak negyedévenként maximum egyszer fordul elő,hogy hoppá,modem reset,valami nem okés..telefon szinte mindig van,ha van a TV-n kép,pedig az is ugyanúgy IP alapon megy..érdekes.

Köszi előre is mindekinek minden jó tanácsot!

UI:felmentem a chello oldalra,amit itt találtam,hogy namost majd megnézem jól az összes beállításomat én!!
Jelszó beírása után közölte,hogy oké,akkor fogadjam el az adataimat,kiírta a hálókártya MACet is tényleg..
..elfogadva..jó,akkor kapcsoljak ki mindent(!) huzzam ki a modemet....
most ez mi?!?
Én használható MAC-eket (valaki azt írta 3db-ot lehet) meg forgalmi adatokat,stb,stb akartam látni,nem egy felszólítást,hogy kapcsoljam ki-be,stb... ezt az üfsz. is elmondja szivesen akármikor.... :roll:
:?:


hétf. jún. 11, 2007 21:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Előző hónapban csak a letöltés számolta a számlálójuk. Nekem.
A céges mail címet sosem használtam. Ezt a csellósat meg se néztem, be se léptem.


kedd jún. 05, 2007 16:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
nbela:Köszi!
-megdöbbentő,de tényleg úgy működik,ahogy fentebb vázoltad:.webes felület+telefonkagylós segítség :roll: :evil:


kedd jún. 05, 2007 15:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
McLaca írta:
T68m: olvastam, amit írtál, kétszer is, de nem jöttem rá, mirõl akar szólni. ;)

Üdv!


Nem csodálom, utólag olvasva én sem értem! (csak tudom mit akartam írni)

Szal, szvsz a free szolgáltatók azért jöttek létre, hogy legyen valós e-mail cím adatbázisuk + olvasgassák a levelezést. Persze, ezt lehet vitatni, azonban az tény, hogy semmi sincs ingyen, ezek a szolgáltatók mégse kérnek pénzt érte és egyre több helyet adnak.
A netszolgáltatóknak viszont nincs ilyen érdeke, nekik csak nyűg a levelzés - ezért nem is törik össze magukat ezügyben (sem).


kedd jún. 05, 2007 9:40
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Régen minden 2. cég mailcíme @axelero.hu-ra végződött :)


kedd jún. 05, 2007 8:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Én sem használom semmi állandóra, kizárólag a szolgáltatóval való levélváltásra, és mivel a legtöbb SPAM-et arra kapom, így nem is kívánom semmi másra használni. Ez egyébként szerintem kicsit gáz, hogy napi 30 SPAM jön a szolgáltatói mailemre, míg a 6-7 freemail címemre összesen nem jön 15...

T68m: olvastam, amit írtál, kétszer is, de nem jöttem rá, miről akar szólni. ;)

Üdv!


kedd jún. 05, 2007 7:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Én azért nem használom a szolgáltató által adott postafiókot, mert annak a szolgáltató-váltásnál konyec, arra meg kinek van ideje és türelme, hogy az összes ismerősét értesítse, és még ott vannak a hírlevelek, fórumok, satöbbik. Persze ez csak az én véleményem.


kedd jún. 05, 2007 7:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
McLaca írta:
Most, hogy így mondjátok...
Elég gáz, hogy a legtöbb netszolgáltató 20-50-100MB-os postafiókot és webtárhelyet ad, miközben freeben elérhetõk GB-os tárhelyek, ill. már a freemailnél is GB-os a postafiók, ráadásul a legtöbb SPAM a szolgáltatói e-mailemre érkezik!!!

Üdv!


ja, csak a free GARANTÁLTAN olvassák is a leveleidet - ezért free -, addig a szolgáltatók csak pluszként adják ezt.


kedd jún. 05, 2007 2:07
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
nacorvus írta:
mármostcsak az nem tudom hogy a másik 4db fiókomat hogyan lehet aktivizálni.. :roll:
chello.hu, ügyfélszolgálat, adatmódosítás, név, jelszó, Email címek hozzáadása, törlése...
Valamennyi idő után a jelszó lejár. Ilyenkor a név/jelszó megadás után egyből a jelszó változtató ablak jön fel. De a nyomorult nem írja ki, hogy lejárt a jelszó, adjál másikat. A paraszt meg nem érti miért jön a jelszó ablak, ha ő nem is akar jelszót váltani. Erre bezárja az ablakot és vége. Többet már nem tud belépni az adatmódosításba, csak ha a 1221 generál neki egy új jelszót. A régi jelszó továbbra is használható a levelezéshez meg az ftp-hez, de a módosításba már nem enged belépni. És mindez a mi érdekünkben, a mi biztonságunkért...


hétf. jún. 04, 2007 22:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Most, hogy így mondjátok...
Elég gáz, hogy a legtöbb netszolgáltató 20-50-100MB-os postafiókot és webtárhelyet ad, miközben freeben elérhetők GB-os tárhelyek, ill. már a freemailnél is GB-os a postafiók, ráadásul a legtöbb SPAM a szolgáltatói e-mailemre érkezik!!!

Üdv!


hétf. jún. 04, 2007 20:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Az lesz,mert a jejszavammal,csak a forgalmamat tudom nézni,de tovább nem megyen. :oops:


hétf. jún. 04, 2007 19:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11870
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
...mármostcsak az nem tudom hogy a másik 4db fiókomat hogyan lehet aktivizálni..

1221, Helpdesk. :D


hétf. jún. 04, 2007 19:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:shock: UPC:# Levéltárhely: 50 MB/db
# Webtárhely: 50 MB
Email postafiók (POP3): 5 db cím és 25 db alias (álnév)-mármostcsak az nem tudom hogy a másik 4db fiókomat hogyan lehet aktivizálni.. :roll:


hétf. jún. 04, 2007 18:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Csenben a T-Online 2GB-ra emelte a postafiók méretét.


vas. jún. 03, 2007 15:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. máj. 16, 2007 12:41
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, Hungary
Hozzászólás 
A NET-el nincs semmi baj sem, de sajnos a tévéjel csökkent...Ma jönnek ki, hogy megjavítsák.


pén. máj. 25, 2007 12:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. máj. 16, 2007 12:41
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, Hungary
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Felraknak egy splittert meg egy modemet. A modem tud még két telefonvonalat is (ha megrendeled).
Jótanács: ha nem megy a kapcsolat a jövőben, húzd ki, majd dugd vissza 5-10 mp múlva a tápot (reset) mielőtt telefonálsz nekik.
Köszi! :wink:


csüt. máj. 24, 2007 8:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
jaja, kábelnet hasonlít a windowsra, egy restart nagyon sokszor nagyon sokmindent megold :)


szer. máj. 23, 2007 19:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11870
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
pr3dat0r írta:
Nekem ma kötik a chello-t.Kíváncsian várom, hogy milyen... 8)

Felraknak egy splittert meg egy modemet. A modem tud még két telefonvonalat is (ha megrendeled).

Jótanács: ha nem megy a kapcsolat a jövőben, húzd ki, majd dugd vissza 5-10 mp múlva a tápot (reset) mielőtt telefonálsz nekik.


szer. máj. 23, 2007 18:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. máj. 16, 2007 12:41
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, Hungary
Hozzászólás 
Nekem ma kötik a chello-t.Kíváncsian várom, hogy milyen... 8)


szer. máj. 23, 2007 12:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11870
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
:D


kedd máj. 22, 2007 20:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Nekem 2 hónapja van UPC (bár nagyon nem komálom őket), de a T-... még pofátlanabb (olyan ez mint a politika: nem arra szavazok, akit szeretek, mert olyan nincs, hanem jobb híján valakire, csak nehogy a másik bejöjjön).

Szóval: a kábelen jön a tv + internet + telefon, most kb fele annyiért, mint a másik. A szolgáltatás egyelőre korrekt.


detto!


kedd máj. 22, 2007 18:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 22, 2007 10:30
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
sziasztok kérdésem lenne van valakinek pantel-es meztelen vagy félmeztelen adsl-e? ha igen nagyon megköszönném ha leírná a tapasztalatokat Budapest III.ker lenne egyébként a végpont


kedd máj. 22, 2007 11:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
pr3dat0r írta:
:) Most megkönnyebbültem :) Már csak a részletekre várok. 8) :)
Most már Nagykanizsán is ****, ugyanaz csinálja, mint ahol én lakom (ahol sok csellós van egy node-on), 2 percig jön a cucc, fél percig áll, de totál padlón...
Persze ha más nem lenne, beérném velük, de amíg közel a DSLAM (relatív... a tel.kábel kb. 1,7km-es), addig nem adok az ADSL-ből. :)

Üdv!


pén. máj. 18, 2007 21:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11870
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Nekem 2 hónapja van UPC (bár nagyon nem komálom őket), de a T-... még pofátlanabb (olyan ez mint a politika: nem arra szavazok, akit szeretek, mert olyan nincs, hanem jobb híján valakire, csak nehogy a másik bejöjjön).

Szóval: a kábelen jön a tv + internet + telefon, most kb fele annyiért, mint a másik. A szolgáltatás egyelőre korrekt.


pén. máj. 18, 2007 17:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. máj. 16, 2007 12:41
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, Hungary
Hozzászólás 
:) Most megkönnyebbültem :) Már csak a részletekre várok. 8) :)


pén. máj. 18, 2007 12:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Nálam oké a cselló, csak a gépem gyenge.


pén. máj. 18, 2007 10:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. máj. 16, 2007 12:41
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, Hungary
Hozzászólás 
McLaca írta:
Nos, igen, a kábelnet sok szempontból előnyösebb - lenne, ha nem a UPC adná... :)

Üdv!


Pont most rendeltem meg az UPC-t (bár csak időszakosan kell) :-D


pén. máj. 18, 2007 10:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nos, igen, a kábelnet sok szempontból előnyösebb - lenne, ha nem a UPC adná... :)

Üdv!


kedd máj. 08, 2007 8:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
http://index.hu/tech/net/kabsl070426/


kedd máj. 08, 2007 4:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11870
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
McLaca írta:
...Ha arra gondolsz, hogy egyszerűen az eszközkezelőben átírom a kártya MAC azonosítóját, azzal át lehet verni egyszerűen. Fenti esetben szükség is volt rá, mert az új kártya MAC címért az Istennek sem akarta felengedni ideiglenes IP-vel eleinte.

Üdv!

Igen erre.

Ismerek egy egyszerű szoftvert (Smac v1.1), ami ezt egyből megteszi kompletten. De az UPC-től eltekintve, vannak dörzsöltebb programok, amik a beégetett MAC számot nézik, és ehhez csatolják a hozzákódolt szoftverkulcsot. Erre ez a program nem jó.

A beégetett MAC számot a modemen vagy a hálókártyán levő 8 lábu (nem jut eszembe a neve) EPROM tárolja, a gyár égeti bele. Két egyforma nincs.


kedd ápr. 24, 2007 14:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Laci_L írta:
McLaca írta:
... UPC: ritka idétlen szokás, hogy nem a júzert, hanem a gépét regisztrálják...

Hát ez qrva jó. És ha két gépem van? És ha veszek egy újat? :shock:

Elvernek nádpálcával? Kukoricára kell térdelni? :D

A MAC számot amúgy szoftveresen semmi megváltoztatni, hardveresen már macerásabb, bár már csináltuk (még EPROM égető is kell hozzá). :shock:
Az UPC melyiket nézi? Azaz a szoftveressel át lehet vágni?
Ha arra gondolsz, hogy egyszerűen az eszközkezelőben átírom a kártya MAC azonosítóját, azzal át lehet verni egyszerűen. Fenti esetben szükség is volt rá, mert az új kártya MAC címért az Istennek sem akarta felengedni ideiglenes IP-vel eleinte.

Üdv!


kedd ápr. 24, 2007 10:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11870
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Köszi az infot. :?


hétf. ápr. 23, 2007 18:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Laci_L írta:
mi van gépcsere, stb esetén?
Felmész a chello regisztrációs lapra: http://prov.chello.hu/ Beírod az azonosítód és jelszavadat, erre kiírja a szerződési adataidat és a hálókártyád MAC addressét. OK-val jóváhagyod és ha változott a MAC address a régihez képest, akkor figyelmeztet, hogy a régi MAC törlődik, új lesz helyette. OK után felszólít a modem újraindítására és ezzel megtörtént a MAC csere. Ha regisztrált MAC-el lépsz be akkor rendes netes ip címet kapsz. Hálókártya vagy gép csere után 195.... ip címet kapsz, azzal kizárólag a fenti regisztrációs lapot tudod elérni. MAC csere után új ip címet kapsz és 24 órára leáll a forgalom számlálód (chello búg). A 30G limites időszakban volt olyan, hogy a mac addressem utolsó 4 jegye mindig az aktuális hó.nappal egyezett meg. Routerben könnyű volt állítani. Chellósok kiszúrták és adtak 8 Giga ajándék letöltést, amivel már túlléptem a 30-at és le is korlátoztak. Indoklásuk szerint a MAC cserével szándékosan megzavartam a számlálójukat. Pedig én csak a szomszéd laptopján frissítettem a windowst. És nem tudták megmutatni melyik pontját sértettem a SZÁF-nak. Végül levették a korlátot, de utána már ritkábban frissítettem a szomszédok windowsát :)


hétf. ápr. 23, 2007 15:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Újra kell regisztráltatni.
Bár én is friss júzer vagyok, nem tudom hogy működik a gyakorlatban...csak amennyire McLaca leírta :)


hétf. ápr. 23, 2007 10:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11870
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Még mindig nem értem, mi van gépcsere, stb esetén?
Erről a szerződés egy szót sem szól. :shock:


hétf. ápr. 23, 2007 10:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Nekem sincs, pedig érdekelne. Ha ezen múlik veszek :)


hétf. ápr. 23, 2007 9:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11870
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Nekem nincs routerem. :(


hétf. ápr. 23, 2007 9:36
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1050 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség