Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd ápr. 16, 2024 19:08



Hozzászólás a témához  [ 1050 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Következő
ADSL vs. Chello 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
TargeT írta:
Fogyasztóvédelemhez nem nagyon tartozik, Versenyhivatalhoz se, talán a HIF, ha van még olyan.

Nemzeti Hírközlési Hatóság van, http://www.nhh.hu/


kedd aug. 14, 2007 18:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Laci_L írta:
A T-nél így van, de ennél a szemét UPC-nél nem így.

Ez nem T volt, bár szolgáltatási területén.
Nem tudom ilyenkor mi van, meg megérné-e bombázni a hatóságokat, vagy ez is felesleges fáradság, bosszúság.
Fogyasztóvédelemhez nem nagyon tartozik, Versenyhivatalhoz se, talán a HIF, ha van még olyan. :hm: De majd lobogtatják a szerződést, meg "kisbetűznek".
Bár biztos nem te lennél az első, és a többinek sem sikerült. :(


kedd aug. 14, 2007 17:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... amint lejár az egy év ADSL, átvált a szerződés határozatlan időre, és a meglévő, azaz az egy évvel azelőtti kedvezményes áron folytathatom...

Hát ez az. A T-nél így van, de ennél a szemét UPC-nél nem így. Leírnak egy piacon tarthatatlanul magas árat, majd abból engednek nagy kegyesen a valósághoz közelire, ha eladod a lelked. De ha valaki azt a két hetet elnézi (ami azért egy-két évnél megeshet), akkor jön a bünti, és a szemébe röhögnek. Na ezért üzentem a nagyokosnak hogy kapja be.
És ezért lépek le tőlük azonnal, ahogy tudok. Csak lesz addig egy normális(abb) szolgáltató. :shock:


kedd aug. 14, 2007 17:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Nekem az lett volna, amint lejár az egy év ADSL, átvált a szerződés határozatlan időre, és a meglévő, azaz az egy évvel azelőtti kedvezményes áron folytathatom, és persze bármikor felmondhatom a rendes felmondás szabályai szerint. (Az új kedvezményes ár természetesen már kb. egy ezressel olcsóbb volt.)
De az időt azt kicsit furcsán számolják. Mert hiába mondtam én személyesen is, hogy melyik hónap első napjától ketyegjen, ők vagy a jelentkezésem, vagy a netes aktiválás napjától számították a rabláncot, pár nappal korábbról, mint kértem. :roll:
Így amikor fel akartam mondani, közölték, hogy már elindult az új határozatlan szerződésem, azt mondhatom fel, de azt meg 8 napos határidővel, azt a pár napot meg, ami túlesik a következő hónapra vagy leszámlázzák, vagy nem.
Azután persze leszámlázták, de sehogyse pont annyit, ami a tört napok alapján matematikailag várható lett volna. Toll a fülükbe, nem vitatkoztam pár forintért.
Viszont lehet hogy így is "jól jártam", mert valamit elkeverhettek, mintha csak 11 hónapról lett volna csekkem, pedig nem a 0 Ft-os kezdőrészlettel indultam.
Hacsak az első hónapot ki nem perkáltatták kp-ben. Már nem emlékszem. :hm:


kedd aug. 14, 2007 14:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
T68m írta:
...JA, szal, mivel nem írtál alá további hűséget, listaáron fogod kapni a netet tőlük mihelyst lejár a mostanid.

Eszem ágában sincs. Egy év alatt annyit változnak az árak, hogy bármi lehet. Nekem egy év untig elég (ebből eltelt egy negyedév).
Egyszerűen így otthagyhatom őket, ha van jobb ajánlat, ha nincs hosszabbítok. De lesz jobb, vagy addigra ők is leviszik az árat.
Ha meg nem, nyalják meg a sót.


kedd aug. 14, 2007 13:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
T68m írta:
...Hogy érted? Neked most mi a helyzeted? (kinél vagy, mennyi hûséged van hátra?)...

UPC, 3/4 év. :shock:

Idézet:
Pogifej írta valamivel feljebb:
... Kicsúsztam a vége elõtti 2 hetes határidõbõl és kiterhelték a listaárat...

Akkor kaptam észbe, hogy ugyanígy megszívhatom én is. A fene nézegeti a naptárat havonta-kéthetene, végsõ soron pénzért szolgáltatnak, nem hatóság.
Erre fel hívtam fel õket. A többit tudod. :roll:


JA, szal, mivel nem írtál alá további hűséget, listaáron fogod kapni a netet tőlük mihelyst lejár a mostanid.


kedd aug. 14, 2007 13:26
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
T68m írta:
...Hogy érted? Neked most mi a helyzeted? (kinél vagy, mennyi hűséged van hátra?)...

UPC, 3/4 év. :shock:

Idézet:
Pogifej írta valamivel feljebb:
... Kicsúsztam a vége előtti 2 hetes határidőből és kiterhelték a listaárat...

Akkor kaptam észbe, hogy ugyanígy megszívhatom én is. A fene nézegeti a naptárat havonta-kéthetene, végső soron pénzért szolgáltatnak, nem hatóság.
Erre fel hívtam fel őket. A többit tudod. :roll:


kedd aug. 14, 2007 13:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Nem az a szerencsétlen telefonos, hanem az az idióta barom, aki ezt így kitalálta. Állok élébe. Kíváncsi vagyok mit fognak csinálni. :evil: :evil:


Hogy érted? Neked most mi a helyzeted? (kinél vagy, mennyi hűséged van hátra?) :roll:

Egyébként nemrégiben kapott levelet egyik ismerősöm a másik nagy kedvencedtől a T-online-tól. Azért kapta, mert két dolgot megreklamált számla kapcsán. Nos, egyikkel sem foglalkoztak, helyette jóváírtak egy harmadikat, amiben semmi gond nincs!!! :lol:


hétf. aug. 13, 2007 23:11
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
T68m írta:
..Másoknak meg az a bajuk a szolgáltatájukkal, hogy ha lejár a hűségidő, akkor azt automatikusan meghosszabbítja. Most akkor melyik a jobb?...

Egyik sem.
Tessék értesíteni az elvárt határidőben (pl két héttel előtte), hogy mit szeretnék a továbbiakban. Abba a havi tízezerbe belefér egy Email, vagy esetleg egy levél évente, vagy kétévente. :evil:
Amúgy ma beszéltem velük. Kioktattak, hogy a határidő figyelése az én dolgom, a változások meg ki vannak függesztve az irodáikban, és a neten is elolvasható.
Hát persze. Mint egy birka bejárogatok hozzájuk, vagy letöltöm a különféle 30 oldalas pdf dokumentumaikat, majd fejben összehasonlítom, és 8 napon belül felszólalok. Na ekkor mondtam, hogy kapják be. Nem az a szerencsétlen telefonos, hanem az az idióta barom, aki ezt így kitalálta. Állok élébe. Kíváncsi vagyok mit fognak csinálni. :evil: :evil:


hétf. aug. 13, 2007 18:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
T68m írta:
Most akkor melyik a jobb? ;-)

Semelyik :!: :wink: :lol:
Illetve attól függ kinek hogy, és miért.
Pl. egyesek meg a fix IP-ért még plusz fizetnek is a szerverüzemeltetés okán, itt meg má' a "nem eléggé dinamikus" se jó. :wink: :lol:


hétf. aug. 13, 2007 12:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Basszus. Megáll az eszem. Ezt a pofátlanságot. Azt már tudom, hogy a hûségidõ nem akkor kezdõdik, amikor a szerzõdés (ez is baromi jó végsõ soron). Na most akkor mihez képest végzõdik?

Holnap felhívom õket, hogy zizegjék csak pontosan el az egészet, és utána írásban is küldjék el, de pontos lejárati dátummal.

Jól szórakoznak a mi pénzünkön. Azannyukat. :x


Másoknak meg az a bajuk a szolgáltatájukkal, hogy ha lejár a hűségidő, akkor azt automatikusan meghosszabbítja. Most akkor melyik a jobb? ;-)


hétf. aug. 13, 2007 12:31
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Budapest/Tatabánya
Hozzászólás 
tibuu írta:
hundavid írta:
Az a kérdésem lenne, hogy az egy éve kötöö chello minimum előfizetésnél jól ltom, hogy nincs már az 5 gigás limit?
Nincsen, de van helyette ez:
Idézet:
Az extrém használat meghatározására a Szolgáltatónak a sávszélességgel való gazdálkodása, és ezáltal a
szolgáltatás minségének fenntartása miatt van szüksége. A szolgáltató a szolgáltatás megfelel minségét
nem tudja biztosítani, ha hálózatát az elfizetk túlterhelik.

Extrém használat valósul meg, ha bármely egymást követ három hónap els és utolsó naptári napja között
számított adatforgalom átlaga a 250 Gigabyte adatmennyiséget meghaladja.

http://upc.hu/pdf/Internet_ASZF_2007_0701.pdf


Köszönöm :lol:


hétf. aug. 13, 2007 11:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
hundavid írta:
Az a kérdésem lenne, hogy az egy éve kötöö chello minimum előfizetésnél jól ltom, hogy nincs már az 5 gigás limit?
Nincsen, de van helyette ez:
Idézet:
Az extrém használat meghatározására a Szolgáltatónak a sávszélességgel való gazdálkodása, és ezáltal a
szolgáltatás minségének fenntartása miatt van szüksége. A szolgáltató a szolgáltatás megfelel minségét
nem tudja biztosítani, ha hálózatát az elfizetk túlterhelik.

Extrém használat valósul meg, ha bármely egymást követ három hónap els és utolsó naptári napja között
számított adatforgalom átlaga a 250 Gigabyte adatmennyiséget meghaladja.

http://upc.hu/pdf/Internet_ASZF_2007_0701.pdf


hétf. aug. 13, 2007 10:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Budapest/Tatabánya
Hozzászólás 
Az a kérdésem lenne, hogy az egy éve kötöö chello minimum előfizetésnél jól ltom, hogy nincs már az 5 gigás limit?

Szüleimnél van ez a net, én T-online-os vagyok, tehát nem teljesen követtem ezt. Köszönettel.


hétf. aug. 13, 2007 9:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. okt. 22, 2005 13:02
Hozzászólások: 99
Hozzászólás 
mivan azzal a két héttel? szal előtte mielőtt lejár két héttel akkor kell valamit reagálni?

yoneked netjére valaki tud nekem mondani valamit? jó nete? meg hogy 555/128 az fél megabitet jelentene?


vas. aug. 12, 2007 18:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 19, 2006 19:57
Hozzászólások: 144
Hozzászólás 
Oké feladom, ez város függő lehet, én továbbra is élvezem eme dinamikus IP előnyeit. Nyomok egy release-t, modem off, 1 perc múlva on, újabb 1 perc múlva renew és kész.
A hűség idő vége ott figyel a papíron, ahogy az apróbetűs részben ez a bizonyos 2 hét is.
Én tudtam mégis kicsúsztam, mert személyesen akartam hosszabbítani vagy lemondani. Egy év múlva ügyesebb leszek.

Üdv, Pogifej.


vas. aug. 12, 2007 16:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Basszus. Megáll az eszem. Ezt a pofátlanságot. Azt már tudom, hogy a hűségidő nem akkor kezdődik, amikor a szerződés (ez is baromi jó végső soron). Na most akkor mihez képest végződik?

Holnap felhívom őket, hogy zizegjék csak pontosan el az egészet, és utána írásban is küldjék el, de pontos lejárati dátummal.

Jól szórakoznak a mi pénzünkön. Azannyukat. :x


vas. aug. 12, 2007 16:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Ő lenne az:
http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=28026


vas. aug. 12, 2007 16:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Micsoda? Figyelnem kell a naptárat? Nem szólnak semmit, hogy lejárt, és mit akarok? Valaki írta, hogy az egy év nem is egy év, hanem több néhány hónappal, attól függően, mikor kötötted a szerződést.

Sajnos figyelned kell... Anno irt is Sy egy cikket a terminálon erről.


vas. aug. 12, 2007 16:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Ez nem dinamikus, ez egy túró.

:lol: Attól még az dinamikus, hogy nem mindig kapsz újat. :wink:
Valóban így van konfigurálva a bérleti idő, meg úgy látszik van elég IP címük a felhasználóik számához.
A céges hálón pl. 1 napi bérleti idő van, a DHCP mégis ugyanazt az IP-t osztja, ha nem volt 2 hétig bekapcsolva a gép.

RrraaapidShaaareee :?: :gigalol:


vas. aug. 12, 2007 16:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Pogifej írta:
... Kicsúsztam a vége előtti 2 hetes határidőből és kiterhelték a listaárat...

Micsoda? Figyelnem kell a naptárat? Nem szólnak semmit, hogy lejárt, és mit akarok? Valaki írta, hogy az egy év nem is egy év, hanem több néhány hónappal, attól függően, mikor kötötted a szerződést.

Pogifej írta:
...Már itt is írtam és akkor úgy tűnt érthető, hogy igenis dinamikus IP-t osztanak amit 10-ből 9-szer sikeresen "alkalmazok" rapidos letöltés esetén...

Két-három hetente váltják az IP címet. Ez nem dinamikus, ez egy túró. Már összevesztem velük emiatt. Dinamikus volt a T-Online-é, mert minden bejelentkezéskor adott újat, akár 10 percenként. Az UPC is megtehetné, de a DHCP így van náluk konfigurálva. :evil:


vas. aug. 12, 2007 15:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 19, 2006 19:57
Hozzászólások: 144
Hozzászólás 
Hali!

A UPC minimumját használom és az első 2 éves hűségem lejártakor futottam bele először az ügyfélszolgálat bénaságába, ezen kívül teljesen ok volt. Kicsúsztam a vége előtti 2 hetes határidőből és kiterhelték a listaárat, de személyesen az ügyfélszolgálaton befizettem az újabb 1 éves hűséget megkötve az esedékes díjat. A fószer tanácsára letiltottam az átutalást a következő hónapra, nehogy duplán vonják. A következő hónap 20.-án jött a csekk, mert úgy látták nincs átutalási megbízásom (az esedékesség a köv. hónap 6.-a lett volna). Hiába állítottam vissza elsejével az átutalást, nem emelték le, úgyhogy feladtam a csekket. Persze beszéltem a 1221-el, de az pusztába kiáltott szó volt.

Már itt is írtam és akkor úgy tűnt érthető, hogy igenis dinamikus IP-t osztanak amit 10-ből 9-szer sikeresen "alkalmazok" rapidos letöltés esetén.

Üdv, Pogifej.


vas. aug. 12, 2007 12:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. okt. 22, 2005 13:02
Hozzászólások: 99
Hozzászólás 
sziasztok!!

lenne egy kérdésem. a X. kerületbe megyek albiba majd és oda kellene valamilyen netet bekötnöm. de elég lenne valami olcsó de nem sz*r. itthon nekem chello classicom van, vagy már az nem tudom mire változott át.

tehát a kérdésem az lenne melyik szolgáltató a legmegbízhatóbb és legjobb csomagban?
néztem yoneked netjét is. az az igazság hogy arról még nem hallottam hogy milyen lenne. meg még egy a yonekednél van egy 555/128. ez milyen net?
mert ugyanilyen árban mint ez a upc a minimum csomagja 1,2 megabittel van.
gondolom ez fele akkora. nem 512-nek kéne lennie a yonekedajánlatában?

köszönöm ha segítetek


vas. aug. 12, 2007 10:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Abból a szempontból jogos a kérdés, hogy a szolgáltató mi alapján dönti el, hogy milyen protokollal megy az adott csomag? A tényleges protokollt csak a csomag adattartalmának elemzésével lehet egyértelműen kideríteni (egyes torrent klienseknél az adatcsomag titkosítható!), ha egyszerűen csak a portszám alapján rangsorolnak, ott érdekes eredmények lehetnek, pl. a skype is véletlenszerűen generált portot használ, és állításuk szerint nem céljuk a VoIP szoftverek korlátozása.


hétf. aug. 06, 2007 7:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Shabba:

köszi, ez végre érdemi hsz volt!

TCP/IP protokollra téve. Mint a neve is mutatja ez egy kétszintű protokoll, ahol IP csomagok közlekednek, és ezekből épül fel egy TCP (vagy UDP) kapcsolat. (A szolgáltató tcp/ip kapcsolatot, nem pedig http, smtp, pop3, ftp, stb. protokollt biztosít)
A szolgáltató részéről tehát a kapcsolat felépítéshez szükséges mértékig tart a címzés, azaz a (tcp/udp)IP szintig.

Az alkalmazás szintű protokollok már egyértelműen a felhasználó adataihoz tartoznak, a protokoll egyértelműen a célszámítógép felhasználójának szól, ahhoz a továbbító rendszernek semmi köze. Éppenséggel akár nem is kell használni protokollt, ha megnyitsz egy tcp csatornát, és azt fogadod a másik gépen, akkor amit az egyiken bepöttyögsz, az a másikon kijön. Hogy te az írásod mondatokba foglalod, majd fejezetekbe szerkeszted ez éppúgy magánügy, mint az egész levél tartalma.

Amit te írtál posta szétválogatásnak, az a TCP (udp) portoknak felel(hetne) meg.


vas. aug. 05, 2007 21:41
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 287
Hozzászólás 
T68m:

Már megbocsáss de akkor definiáld már nekem mi az a tartalmi adat. Mert szerintem az adatátviteli protocol nem tartalmai adat, ahogy egy levél esetén a boríték vagy a levélpapír nem tartalmai adat, hanem a papírra leírt betűk, rajzok adják a tartalmat. Ahogy egy csomag esetén is a csomagolás nem tartalom. A boríték vagy a csomagolás az olyan mint a protocol, márpedig a szerint a posta is szétválogat. Hisz megállapítja a feladott küldeményekről hogy ez levél, ez képeslap, ez csomag, ez ajánlott küldemény, stb, a nélkül hogy felbontaná őket. A szolgáltató ugyanezt teszi megállapítja hogy ez HTTP, ez SMTP, ez POP3, ez FTP, ez Torrent, stb, a nélkül hogy a belső adat tartalomba belenézne.

A torrent protocol önmagában nem tartalom, az a tartalom hogy azt a proctolt használva átküldesz egy állományt ami lehet film, zene, program és az a tartalom. A UPC pedig ezt nem nézi, mert nem is kíváncsi rá, miért is tenné számára semmilyen érdemi információt nem hordoz a tartalom, ráadásul ha belenézne az valóban "levéltitkot" sértene már amennyiben lehet arról beszélni adatcsomagok esetén.

Nem tudom pontosan hogy működik egy layer7 szinten működő hálózati ezköz, de a józan ész azt diktálja hogy a kapcsolat felépülésénél a connect után beérkező első adatok alapján azonosítja be az alkalmazás szintű protocolt úgy hogy összeveti az adatbázisában található ismert alkalmazásre jellemző kapcsolódási mintákkal, pont úgy mintha egy layer7 szintű "fejlécet" vizsgálna. Aztán hogy utána a küldés, fogadás során még milyen byteok cserélődnek az az eszköz számára már nem lényeges, azt nem vizsgálja - nem pazarol rá felesleges cpu erőforrásokat - mert számára lényegi információval úgysem szolgálna, mert nem a tartalomra kíváncsi.

Ha a UPC valóban a tartalmat vizsgálná akkor tartalom szerint is szelektálhatna. Pl. azt mondaná az origón te ne olvasd el a forma-1-gyel kapcsolatos cikkeket, vagy torrenten ne tölthesd el azokat az állományokat amik az autósportokhoz köthetők. Most nem azért de nem Kubában vagy Kínában élünk ahol valóban szűrik az elérhető tartalmat ideológia alapon. Ott már tényleg a tartalmat kell vizsgálni ahhoz hogy ezt megtegyék hisz az hogy ez az adatfolyam HTTP protocolon zajlik önmagában semmit nem árul el a belső tartalomról. Az lehet akár egy file, egy HTLM oldal, egy kép, kiderülni csak akkor derül ki azon belül is megvizsgálják és kielemzik. Ilyet pedig a UPC nem tesz, ahogy világszerte a többi ISP sem. A hálózatán átfolyó adatforgalmat szinte az összes szolgáltató figyeli és elemzi, de csak olyan mélységben ami számára lényeges infromációt jelent a hálózati adatforgalom menedzselése szempontjából.


vas. aug. 05, 2007 20:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
T68m

Egy kicsit Don Quijote-nak tûnik a háborgásod, még ha van is igazsága. Csakhogy feltételezed, hogy nem akad Magyarországon (meg másutt) egy mûvelt fõ jogász, aki ebbõl balhét csinálna? És az ORTT miért hallgat? Ha így van, az Ügyészségek hivatalból kellene eljárást indítani.

Szóval: "a kutya ugat, a karaván halad". Ez van. :D


Sőt, a pénz beszél, a kutya ugat. :lol:

Az ortt-nek mi köze az egészhez? :shock:

Nos, ha eddig nem is foglalkozott senki érdemben vele - mivel nemrég vezette ezt be az upc -, akkor épp itt az ideje elkezdeni! :wink:


vas. aug. 05, 2007 19:56
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
T68m

Egy kicsit Don Quijote-nak tűnik a háborgásod, még ha van is igazsága. Csakhogy feltételezed, hogy nem akad Magyarországon (meg másutt) egy művelt fő jogász, aki ebből balhét csinálna? És az ORTT miért hallgat? Ha így van, az Ügyészségek hivatalból kellene eljárást indítani.

Szóval: "a kutya ugat, a karaván halad". Ez van. :D


vas. aug. 05, 2007 19:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Ez bizony így van. Az egész világon. :shock:

T68m erre varrj gobot, mert nekem meggyõzõ, amit shabba írt.


én nem értem, hogy sok embernek miért oly nehéz a szövegértelmezés...

Shabba hosszasan ecseteli a postával való hasonlatosságot. Eltekintve attól, hogy azzal kifejezetten az előző, nem idézett 178(A nélkül)§ foglalkozik, a 178/A§ alapján is értelmezhető:
"c) másnak közlést tartalmazó zárt küldeményét felbontja vagy megszerzi, és annak tartalmát technikai eszközzel rögzíti,"
A posta felbontja a küldeményeket? Nem. Innentől kedzve véget is ér az analógia, ezt a szálat ejthetjük.

Shabba szerint " gond hogy a UPC nem néz be abba hogy tartalmilag te mit csinálsz, mert nem is érdekli".
Ez az állítás nem igaz, hisz pont, hogy belenéz, aszerint priorizál.
Minekután belenéz, ezzel megvalósítja a
"d) hírközlő berendezés útján, illetőleg számítástechnikai rendszeren másnak továbbított közleményt, adatot kifürkész, és az észlelteket technikai eszközzel rögzíti, " és a
"(2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő, aki az (1) bekezdésben meghatározott módon megismert magántitkot továbbít vagy felhasznál. "
Pontokat, mivel a megismert magántitok adatokat felhasználja priorizálási céljaira.

Shabba direkt keveri az ip csomagok fejlécadatainak feldolgozását a csomag tartalmai adatainak átolvasásával. Míg az előző az ip csomag célbajuttatásához szükséges, így nem sérti a d) pontban írtakat, addig a tartalmi adatok elemzése igen.
(ha mindenáron a postai analógiával akarnánk élni, akkor a fejlécadatok a címzésnek felelnek meg, a tartalmi adatok pedig magával a borítékban foglaltakkal. Ez utóbbi - természetesen - tilos olvasgatni a postának.)

Shabba egy felvetése volt érdekes, mi van az un. spam szűréssel. Ez esetben, ha ezt a szolgáltató önkényesen, saját céljaira alkalmazná (pl. statisztikát vezetne ki hányszor a "szex" szót, vagy ilyesmi), akkor azzal ugyanúgy magántitok jogosulatlan megismerése bűncselekményt követne el.
Azonban a spam szűrésnél nem ez történik, hanem egy (általunk kért) szolgáltatást végez, ugyanúgy, mint a titkárnő, aki a főnöke leveleit szétválogatja különböző szempontok szerint. Ha a posta olvasgatná a bejövő leveleket, akkor az levéltitok megsértése lenne, ha Mancika, akinek ez a munkaköre, akkor az megbízás alapján a feladatát végzi.


vas. aug. 05, 2007 18:39
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ez bizony így van. Az egész világon. :shock:

T68m erre varrj gobot, mert nekem meggyőző, amit shabba írt.


vas. aug. 05, 2007 17:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 287
Hozzászólás 
T68m írta:
na, kartácsak, olvasgattam egy kicsit a iogtárat, és ilyenekre bukkantam:

178/A. § (1) Aki magántitok jogosulatlan megismerése céljából
c) másnak közlést tartalmazó zárt küldeményét felbontja vagy megszerzi, és annak tartalmát technikai eszközzel rögzíti,
d) hírközlő berendezés útján, illetőleg számítástechnikai rendszeren másnak továbbított közleményt, adatot kifürkész, és az észlelteket technikai eszközzel rögzíti,
bűntettet követ el, és öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő, aki az (1) bekezdésben meghatározott módon megismert magántitkot továbbít vagy felhasznál.

Véleményem szerint nyilvánvaló, hogy az upc "csomagpriorizálása" kimeríti a fenti, btk-ba ütköző cselekményt.


Ezzel csak az a gond hogy a UPC nem néz be abba hogy tartalmilag te mit csinálsz, mert nem is érdekli. Ez alapján lázadj azért mert az ISP-k tudják az hogy milyen cél IP-vel forgalmaz adatot a géped, és a jővőben ezt nehogy a távibbiakban megtegyék, a cél IP-t a jővőben a te esetedben felejtsék el használni mert BTK-ba ütközik. Csak aztán nehogy arra ébredj hogy így meg nem működik az interneted.

A UPC nem végez semmilyen tartalmi szűrést, nem sért személyiségi jogot vagy magántitkot. Attól mert a UPC a saját hálózatának forgalom menedzsementje érdekében látja azt hogy a te géped pl. az origo szerverével adatot cserél és történesen ennek a protocolja HTTP abból ő nem fogja azt tudni hogy te most épp milyen cikket olvastál el az origo oldalán, hogy politikailag, vallásilag, szexuálisan, egyéb milyen érdekestségedet leplezné le, vagy hogy az origo fórumán miket írták be, milyen meggyőződést vallasz. Ugyanúgy P2P esetén sem látja és nem is kíváncsi arra a szolgáltató hogy milyen állományok cserélődtek, hogy azok zenei, film vagy egyéb típusúak, különösen nem az hogy konrétan micsodák, hogy pl. a Rambo 53. részét töltötted le vagy egyebek.

Pl. egy vírus vagy spam szűrés esetén sokkal mélyebben belenéz a tartalomba a szolgáltató, érdekes akkor mégsem fenyegetőznek a btk-val a felhasználók. Márpedig ott nem csak az történik hogy eldönti a szolgáltató hogy ez az adatcsomag SMTP, ez meg POP3 protocolhoz tartozik, hanem konkrétam a tartalmat is végignézi egy program és adott patterneket keresve még a szerint is osztályozza hogy ez spam, vírusos vagy normál levél. A tartalmat viszont ott sem olvassa el a szolgáltató, mert nem kíváncsi arra hogy vall szelmet petike mackikának emailben.

Érdekes a postánál is rá kell írnod a borítékra a feladót és a címzett adatait, és a küldemény típusa is egyértelműen meghatározható hogy pl. az csomag, távírat, levél vagy képeslap, esetleg ajánlott küldemény a nélkül hogy fel kellene bontani. A tartalom ott sem érdekli a postát, de a címzett adatai és a feladvány típusa szerinti leválogatás ott is megtörténik a kézbesítés során. Mégsem hallottam még senkit hogy e miatt perelte volna a postát mert btk-t sért.

Sőt amikor telefonon felhívsz valakit a szolgáltató akkor is tudomást szerez arról kit hívsz, honnan hova kell eljuttatnia a kommunikációt, milyen típusú formán teszed ezt, mobil, vezetékes vagy ip telefon. De a konrét tartalom őt sem érdekli hogy a két fél mit csicsereg egymás között. Ez alapján jelentsd föl az összes telefonszolgáltatót is mert ők is btk-t sértenek, titsák meg nekik hogy bármi formában tudomásukra jusson a hívandó fél bármely adata. Csak aztán ne csodálkozz ha sosem fog kicsörögni a telefonod ha valakit el szeretnél érni.

A fenti esetekben nem az a célja a szolgáltatóknak hogy szándékosan és jogosulatlanul magátitkot szerezzenek, hanem a szolgáltatás működtetéséhez szükséges adatokat ismerik meg, de a tényleges komminikációt tartalomra nem kíváncsiak. Az idézet legelső mondatára irányuló állítást kellene alátámasztanod valamivel a konkrét esetben, de érveket nem igazán írtál.


vas. aug. 05, 2007 17:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
na, kartácsak, olvasgattam egy kicsit a iogtárat, és ilyenekre bukkantam:

178/A. § (1) Aki magántitok jogosulatlan megismerése céljából
c) másnak közlést tartalmazó zárt küldeményét felbontja vagy megszerzi, és annak tartalmát technikai eszközzel rögzíti,
d) hírközlő berendezés útján, illetőleg számítástechnikai rendszeren másnak továbbított közleményt, adatot kifürkész, és az észlelteket technikai eszközzel rögzíti,
bűntettet követ el, és öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő, aki az (1) bekezdésben meghatározott módon megismert magántitkot továbbít vagy felhasznál.

Véleményem szerint nyilvánvaló, hogy az upc "csomagpriorizálása" kimeríti a fenti, btk-ba ütköző cselekményt.


vas. aug. 05, 2007 15:54
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nem, itthon nem UPC van, helyi kis szolgáltató, aztán h teret nyerjen magának ad ingyé fix IP-t meg webtárhelyet, meg az 512-es feltöltés se rossz :D


csüt. aug. 02, 2007 18:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
vackor írta:
Nem ad fix IP-t, de általában 3-4 hétig nem változik, még modem resetnél sem.

Így van. Csak akkor vált, ha MAC számot váltasz, és újra regisztrálsz. Ez meg baromi macerás, és túlzásba sem lehet vinni.


csüt. aug. 02, 2007 14:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Nem ad fix IP-t, de általában 3-4 hétig nem változik, még modem resetnél sem.


csüt. aug. 02, 2007 12:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hannibal írta:
... itthon fix ip-m van, szóval ez nem probléma :D Rapidshare-t meg az ilyen helyeket nem használom, torrentnél meg nem gond az IP

Az UPC ad fix IP-t? Én nem hallottam róla, de ettől még lehet. :roll:


csüt. aug. 02, 2007 12:40
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
nbela írta:
Hannibal írta:
chellos net van bekötve. A minőségről tudtok valamit arrafele?
Az ottani viszonyokat nem ismerem. Azt sem tudom, akarsz-e torrentezni. De nem árt ha tudod, hogy a chello napszaktól függő mértékben korlátozza a torrent forgalmat.


Igen, lenne torrent, sőt! :D

Sajnos erről a korlátozós játékról én is hallottam, erre is szerettem volna kitérni, hogy ottan mennyire leterhelt a hálózat, hogy ez a korlátozás mennyire érezhető a gyakorlat.

Egyébként jelenleg a legnagyobb 20/1 megás csomag van asszem, de ez vissza lesz vetetve a mediumra, már ha lehet...


@Laci_L: itthon fix ip-m van, szóval ez nem probléma :D Rapidshare-t meg az ilyen helyeket nem használom, torrentnél meg nem gond az IP


szer. aug. 01, 2007 20:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Árpy írta:
Most mennyit mérsz?

Régit routered add nekem :P

Bocs, csak most vettem észre :oops: Most ki tudom pumpálni a közel maximumot a Chello-ból, 2,3 MB/sec-kel jön :)

Off: a régi routerem egy nyolcportos Planet XRT-711, nem mai darab, de most valóban fölösleges lett :)


szer. aug. 01, 2007 16:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Nekem éjjel is annyi, mint napközben :?


kedd júl. 31, 2007 21:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Hannibal írta:
chellos net van bekötve. A minőségről tudtok valamit arrafele?
Az ottani viszonyokat nem ismerem. Azt sem tudom, akarsz-e torrentezni. De nem árt ha tudod, hogy a chello napszaktól függő mértékben korlátozza a torrent forgalmat.


kedd júl. 31, 2007 20:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Én is csak jókat hallottam mostanában.


kedd júl. 31, 2007 20:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Nekem is Chello van, bár a II. kerületben. Gond nélkül megy, szigorúan betartott sávszélességgel. Hiba 4 hónap alatt még nem volt (néha reset kell). A legbosszantóbb a dinamikus IP cím, ami nem az. Egy-két hetente változik. Ha nem érdekel ez, nem lesz bajod. :shock:


kedd júl. 31, 2007 20:11
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Sziasztok!

Úgynézki h a 11. kerületbe fogok menni albérletbe. Ha minden igaz, chellos net van bekötve.

A minőségről tudtok valamit arrafele? Csak kívácsiságból kérdezem, hogy mire készüljek: egy életen át tartó szencségelésre vagy normális szolgáltatásra? :P

Köszi.

Hannibal.


kedd júl. 31, 2007 19:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Most mennyit mérsz?

Régit routered add nekem :P


szer. júl. 18, 2007 15:02
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Közben kipróbáltam (nemsokára ki is kerül a teszt a Netgear cuccról), tényleg a régi Planet router volt a ludas :) Van egy sejtésem, hogy az a WAN irányban csak 10 megabitet tudott; bár kérdés, hogy akkor 6-tól feljebb miért nem ment sose? Fura. Lehet, hogy ha nem Chello lett volna, hanem ADSL (ahol a 8 megabit többször inkább csak 6 vagy 4), észre sem veszem :)

Mindegy, rájöttem, hogy routert kell cseréljek.


szer. júl. 18, 2007 14:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Naaa, egy pár megás progit csak fel tudsz rakni ;)


csüt. júl. 05, 2007 16:04
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Ja, csak nincs szoftveres tűzfalam, ezért nem akartam kockáztatni eddig :) De most van nálam kölcsönbe egy Netgear Rangemax Next router, ezzel majd nyomok egy cserét, és kiderül, hol az igazság :)


csüt. júl. 05, 2007 15:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. máj. 16, 2007 12:41
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, Hungary
Hozzászólás 
Továbbra is lusta vagyok :oops: . De egyébként teljesen igazatok van... :hihi:


szer. júl. 04, 2007 10:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Pont ezt akartam javasolni. Ha úgy oké, add el a routert.


kedd júl. 03, 2007 21:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hagyd ki a routert, és úgy kapcsolódj. Kiderül, hogy mi határol. :shock:


kedd júl. 03, 2007 17:24
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1050 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség