Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd jún. 04, 2024 7:35



Hozzászólás a témához  [ 46 hozzászólás ] 
Három napja foglalt 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
T68m írta:
Valamit update-elhettek a hálón! (vagy csak a sok nokija fuck panaszkodott, hogy az Erik olyat tudnak amit ők sosem... :)))))


Próbáld többször. Hátha nem is a hívásszűrés volt a ludas, csak az első kicsöngés után eldobta a hálót. :lol:


pén. júl. 02, 2004 10:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
pierre írta:
2003. tavasza, Vodafone HU, Ericsson R600 élbõl foglalt jelzést adott.


most próbáltam ki anyukám r600-asán. Elõször kicsengett, aztán jött a foglalt.

Valamit update-elhettek a hálón! (vagy csak a sok nokija fuck panaszkodott, hogy az Erik olyat tudnak amit õk sosem... :)))))


csüt. júl. 01, 2004 19:07
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
thiby írta:
[ Viszont úgy emlékszem, volt olyan készülékem (talán vmi régebbi Ericsson, talán T10 volt?), ahol működött a dolog - azonnal foglalt volt. Lehet, hogy rosszul emlékszem? Tudtok ilyen készüléket, ami így szűr?

2003. tavasza, Vodafone HU, Ericsson R600 élből foglalt jelzést adott.


csüt. júl. 01, 2004 17:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 133
Hozzászólás 
kisgergo írta:
whatwho írta:
Néhány hónappal ezelőtt ugyanez történt velem is. Vodás az illető, prepaide-es, és külföldön volt. Már nem emlékszem, hogy miért kaptam foglaltat, pedig elmagyarázta (lehet nem volt roaming szolgáltatás aktiválva, fogalmam nincs).

Szóval arra tippelek, hogy külföldön van...


jaja, most már nekem is beugrott, külföldön nem tud roamingolni prepaid, csak ha 500 Ft felett van az egyenlege (legalábbis vodánál, pgsm-nél 1500). tehát valszeg már kevés rajta a piz...!


Igen, valszeg ez történt. Prepaid roaming esetén valóban foglalt jelzés hallható a hívó félnél, ha 500 Ft alatt van az egyenleg. Saját tapasztalat.
Ilyenkor SMS-fogadás müxik, de semmi egyéb.


csüt. júl. 01, 2004 15:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
T68m írta:
szerintem azért nem biztos! UI. a régi Ericssonok T28, T320 RÖGTÖN elutasították a bejövõ hívást és nem lehetett megkülönböztetni a foglaltságtól. Az újabbak valóban elõször csöngetnek egy picit, majd foglaltra váltanak, mintha valaki épp kinyomná!

nem értem.......


Azt nem tudom, hogy a régiek mit csináltak olyanom nem volt...


visszavonom, most már az is csöng egyet! Lehet, hogy a hálón update-oltak vmit? De hogy régen élbõl foglalt volt az fix.


csüt. júl. 01, 2004 15:33
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
T68m írta:
szerintem azért nem biztos! UI. a régi Ericssonok T28, T320 RÖGTÖN elutasították a bejövő hívást és nem lehetett megkülönböztetni a foglaltságtól. Az újabbak valóban először csöngetnek egy picit, majd foglaltra váltanak, mintha valaki épp kinyomná!

nem értem.......


Azt nem tudom, hogy a régiek mit csináltak olyanom nem volt...


csüt. júl. 01, 2004 14:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
Landsmann írta:
Hívásszûrésnél a hívónál egyet mindig kicsöng, majd csak aztán lesz foglalt. Gondolom azért, mert amikor a hívás felépül, a hívó már megkapja a kicsengést, de a hívott készüléke a szûrés beállításától függõen dönti el, hogy mit is csináljon a bejövõ hívással, ehhez viszont idõ kell. Én legalábbis így gondolom.


Ez így igaz 8)


szerintem azért nem biztos! UI. a régi Ericssonok T28, T320 RÖGTÖN elutasították a bejövõ hívást és nem lehetett megkülönböztetni a foglaltságtól. Az újabbak valóban elõször csöngetnek egy picit, majd foglaltra váltanak, mintha valaki épp kinyomná!

nem értem.......


csüt. júl. 01, 2004 14:21
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
maroga írta:
Még egy érdekes dolog: osztrák telefonról hívott, és nem azt írta ki a telefonom, hogy "Visszatartott" a számkijelzéskor, hanem azt, hogy "Nem támogatott"-vagy valami ilyesmi. Ha amerikai rokonok hívnak bennünket, mindig kiírja a számukat. Ausztriából pedig nem?

Mindenkinek köszönöm a véleményeket, hozzászólásokat!


A telefonra érkező híváskor kétféle jelzés lehet, vagy nem támogatott a hívószám elküldése (ez van akkor, ha külföldról hívnak, és tiltják a számküldést), vagy van támogatott, de tiltva van (magyar számok esetében). Volt már rá példa, hogy központ karbantartás miatt magyar számról hívtak, és azt hittem, külföldi, mert nem írta ki a Nokia a szokásos "Magántelefonszám"-ot, csak azt, hogy "Hívás". Szerintem ha külföldön kikapcsolják a számküldést, akkor már úgy érkezik be a hívás, mintha nem támogatná az ottani hálózat, de én ehhez nem értek, csak ez az elképzelésem.

Más: emlékeim szerint az érévnyességi időből kifutott Vitamax kártya is foglalt jelzéshez hasonlót adott egy időben, ha ki volt kapcsolva a lejárattól számított bizonyos ideig, nem is kellett külföldre menni vele. Most nem tudom, hogy van.


csüt. júl. 01, 2004 13:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 245
Tartózkodási hely: nyh.
Hozzászólás 
whatwho írta:
Néhány hónappal ezelőtt ugyanez történt velem is. Vodás az illető, prepaide-es, és külföldön volt. Már nem emlékszem, hogy miért kaptam foglaltat, pedig elmagyarázta (lehet nem volt roaming szolgáltatás aktiválva, fogalmam nincs).

Szóval arra tippelek, hogy külföldön van...


jaja, most már nekem is beugrott, külföldön nem tud roamingolni prepaid, csak ha 500 Ft felett van az egyenlege (legalábbis vodánál, pgsm-nél 1500). tehát valszeg már kevés rajta a piz...!


csüt. jún. 24, 2004 0:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Landsmann írta:
Hívásszűrésnél a hívónál egyet mindig kicsöng, majd csak aztán lesz foglalt. Gondolom azért, mert amikor a hívás felépül, a hívó már megkapja a kicsengést, de a hívott készüléke a szűrés beállításától függően dönti el, hogy mit is csináljon a bejövő hívással, ehhez viszont idő kell. Én legalábbis így gondolom.


Ez így igaz 8)


szer. jún. 23, 2004 20:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Hívásszűrésnél a hívónál egyet mindig kicsöng, majd csak aztán lesz foglalt. Gondolom azért, mert amikor a hívás felépül, a hívó már megkapja a kicsengést, de a hívott készüléke a szűrés beállításától függően dönti el, hogy mit is csináljon a bejövő hívással, ehhez viszont idő kell. Én legalábbis így gondolom.


szer. jún. 23, 2004 20:47
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 22, 2004 18:44
Hozzászólások: 24
Hozzászólás 
MEGOLDÓDOTT a probléma! Ma felhívott az illető, hogy megkapta az smsemet (amiről nem kaptam kézbesítési visszajelzést), és azért nem tudom felhívni, mert külföldön, Ausztriában van. Gondolom, hogy magával vitte a telefonját és a roaming is aktív, ha megkapta az sms-t, de nem sokat beszéltünk, így nem volt időm elmélyedni a témában.
Még egy érdekes dolog: osztrák telefonról hívott, és nem azt írta ki a telefonom, hogy "Visszatartott" a számkijelzéskor, hanem azt, hogy "Nem támogatott"-vagy valami ilyesmi. Ha amerikai rokonok hívnak bennünket, mindig kiírja a számukat. Ausztriából pedig nem?

Mindenkinek köszönöm a véleményeket, hozzászólásokat!


szer. jún. 23, 2004 17:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: vác
Hozzászólás 
thiby írta:
Trabi TM írta:
Norb írta:
Valamelyik telecom-ban olvastam, hogy ericssonoknál tudsz olyan hívócsoportot definiálni, amelyiknek élből foglalt jelzést ad a telefonod.


Ez így igaz, viszont ha ezt beállítod, akkor először egyet csörög a készülék, és csak utána foglalt, tehát észreveszed, hogy kinyomták, és nem volt foglalt...


Ugyanez volt nekem is a gondom (SE T610), hogy először kicseng, majd foglalt. Viszont úgy emlékszem, volt olyan készülékem (talán vmi régebbi Ericsson, talán T10 volt?), ahol működött a dolog - azonnal foglalt volt. Lehet, hogy rosszul emlékszem? Tudtok ilyen készüléket, ami így szűr?


az én t28-asomon ez tökéletesen müködött. nem csöngött ki 1x sem, hanme rögtön elutasitotta a hivást. és nagyon jól lehetett vele szürni a számokat, illetve a tel.szám tartományokat 8)


szer. jún. 23, 2004 13:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Észak-Magyarország
Hozzászólás 
maroga írta:
Én csak arra tudok gondolni -ha véletlennek tulajdonítom, és nem akarattal akar lerázni-, hogy az sms tára betelt, és nem tudja mit jelent a villogó boríték (nőknél már nem egyszer láttam ilyet...), a hívásnál pedig véletlenül aktiválhatta a hívásszűrést, mivel utoljára valami új telót láttam nála, az új telós ismerkedésnél pedig aktiválhatott olyasmit, amit nem is akart (szűrés). Az új telóját csak hátulról láttam, valamilyen fényképezőgépes telefon volt, talán SE T610.


Ez lehet, hozzám régebben olyan Alcatelt hoztak[nő], amin [mit csináltál vele?! Telefonálni akartam, nem tudom mi történt...] sikeresen finn nyelvre állították az alapértelmezettet. Csakis úgy lehetett úrrá lenni rajta, hogy otthon a feleségemén menüpontról-menüpontra haladva visszaállítottam, mert még ma sem bírok a "terve!"-nél többet finnből.


szer. jún. 23, 2004 13:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
"T68m wrote:


lehet sms-t is szürni! plána, ha bekapcsoltatja ezt a szolgáltatást


létezik ilyen??"

aha, egyik vodafos kártyámra rá is van nyomva a bejövõ szûrés. A nagymuternél van, s õ nem tudna mit kezdeni, értsd elolvasni, az SM-eket.

Egyébként természetesen nem számra, hanem csak bejövõ/kimenõ/nemzetközi/roaming/roaming bejövõ szinten lehet kapcsolatni, hasonlóképp mint a központ általi hívásszûréseket.


szer. jún. 23, 2004 12:39
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Hozzászólás 
whatwho írta:
Hidd el, én sem értettem. De komolyan így történt, csak sajnos nem emlékszem a pontos magyarázatra, csak annyira, hogy külföldön volt... De ha nagyon fontos, akkor megkérdezem tőle


Elhiszem, csak azt hittem, hogy ilyenkor nem foglalt jelzést ad. De ezzel ne zaklasd, annyira nem fontos. Legalábbis nekem nem. 8) :lol:


szer. jún. 23, 2004 11:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Qksi írta:
Akkor nem bemondaná egy lágyan duruzsoló hang, hogy a hívott szám pillanatnyilag nem kapcsolható? :lol:


Attól még, hogy az illető külföldön van, nem biztos, hogy a telefont is magával vitte :lol: :lol:

Columbo kell ide 8)


szer. jún. 23, 2004 11:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Qksi írta:
Akkor nem bemondaná egy lágyan duruzsoló hang, hogy a hívott szám pillanatnyilag nem kapcsolható? :lol:


Hidd el, én sem értettem. De komolyan így történt, csak sajnos nem emlékszem a pontos magyarázatra, csak annyira, hogy külföldön volt... De ha nagyon fontos, akkor megkérdezem tőle


szer. jún. 23, 2004 11:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Hozzászólás 
Akkor nem bemondaná egy lágyan duruzsoló hang, hogy a hívott szám pillanatnyilag nem kapcsolható? :lol:


szer. jún. 23, 2004 10:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Néhány hónappal ezelőtt ugyanez történt velem is. Vodás az illető, prepaide-es, és külföldön volt. Már nem emlékszem, hogy miért kaptam foglaltat, pedig elmagyarázta (lehet nem volt roaming szolgáltatás aktiválva, fogalmam nincs).

Szóval arra tippelek, hogy külföldön van...


szer. jún. 23, 2004 10:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 22, 2004 18:44
Hozzászólások: 24
Hozzászólás 
kisgergo: A telszáma nem lehet aktiválatlan vitamax, mert kb 10 hónapig ezen a számon tartottam vele a kapcsolatot.
Arra én is gondoltam, hogy esetleg számhordozás, szolgáltatóváltás miatt jelez foglaltat, de a 1748 szerint még mindig a Voda hálózatához tartozik a szám.

Norb: Ahogy már írtam, hívtam saját számról, amit elvileg ismer (talán a telefonkönyvében is benne van, bár ez nem biztos), hívtam hívószám-tiltással is, illetve olyan számról is, amit nem ismerhet. Az eredmény mindig ugyanaz, foglalt. Most is foglalt a jelzés, már legalább vasárnap óta.

Én csak arra tudok gondolni -ha véletlennek tulajdonítom, és nem akarattal akar lerázni-, hogy az sms tára betelt, és nem tudja mit jelent a villogó boríték (nőknél már nem egyszer láttam ilyet...), a hívásnál pedig véletlenül aktiválhatta a hívásszűrést, mivel utoljára valami új telót láttam nála, az új telós ismerkedésnél pedig aktiválhatott olyasmit, amit nem is akart (szűrés). Az új telóját csak hátulról láttam, valamilyen fényképezőgépes telefon volt, talán SE T610.


szer. jún. 23, 2004 10:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Norb írta:

Esetleg ráhívhatnált hívószám tiltással is, és akkor hátha nem tud a telefon beazonosítani.

üdv.: Norb


Az is előfordulhat, hogy az van beállítva, hogy csak a telkönyvből fogadjon hívást.. ebben az esetben hívószám tiltással sem tudja elérni.


szer. jún. 23, 2004 10:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
Akkor ezt a fajta hivásszűrést is kizárhatjuk.


szer. jún. 23, 2004 10:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
Norb írta:
Valamelyik telecom-ban olvastam, hogy ericssonoknál tudsz olyan hívócsoportot definiálni, amelyiknek élből foglalt jelzést ad a telefonod.


Ez így igaz, viszont ha ezt beállítod, akkor először egyet csörög a készülék, és csak utána foglalt, tehát észreveszed, hogy kinyomták, és nem volt foglalt...


Ugyanez volt nekem is a gondom (SE T610), hogy először kicseng, majd foglalt. Viszont úgy emlékszem, volt olyan készülékem (talán vmi régebbi Ericsson, talán T10 volt?), ahol működött a dolog - azonnal foglalt volt. Lehet, hogy rosszul emlékszem? Tudtok ilyen készüléket, ami így szűr?


szer. jún. 23, 2004 10:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
T68m írta:

lehet sms-t is szürni! plána, ha bekapcsoltatja ezt a szolgáltatást



létezik ilyen??


szer. jún. 23, 2004 10:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Norb írta:
Valamelyik telecom-ban olvastam, hogy ericssonoknál tudsz olyan hívócsoportot definiálni, amelyiknek élből foglalt jelzést ad a telefonod.


Ez így igaz, viszont ha ezt beállítod, akkor először egyet csörög a készülék, és csak utána foglalt, tehát észreveszed, hogy kinyomták, és nem volt foglalt...


szer. jún. 23, 2004 9:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
Valamelyik telecom-ban olvastam, hogy ericssonoknál tudsz olyan hívócsoportot definiálni, amelyiknek élből foglalt jelzést ad a telefonod. Ha nem túl szőke, szerintem egy ilyet állíthatott.

Mindig a saját számodról hívod, vagy próbálkoztál már másik számmal is?

Esetleg ráhívhatnált hívószám tiltással is, és akkor hátha nem tud a telefon beazonosítani.

üdv.: Norb


szer. jún. 23, 2004 9:15
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 717
Tartózkodási hely: Hemma igen!
Hozzászólás 
kisgergo írta:
vodás prepaid-ről nem lehet átirányitani...
én arra gondolnék, hogy azok a vitamax számok is foglaltat adnak, amik még nem lettek beaktiválva (nem történt még meg az első hivás sem)!
tehát a hölgy vett egy uj vitamaxit, megadta a számát, de aztán meggondolta magát és mégsem aktiválta be ezt a számot! vagy esetleg számhordozásra készül, és az ideiglenes számot adta meg, innentöl a folytatás uaz: még nem aktiválta be, mert várja a számhordozás létrejöttét és addig nem foglalkozik a kártya beélesitésével....
ennyi tippem volt...


Postpaidről igen. :D

Akkor +36309888000. :?:


szer. jún. 23, 2004 0:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 245
Tartózkodási hely: nyh.
Hozzászólás 
KaRFiol írta:
Csak egy a sok közül, ami élből foglaltat ad vissza. :D

+346090909xx


vodás prepaid-ről nem lehet átirányitani...
én arra gondolnék, hogy azok a vitamax számok is foglaltat adnak, amik még nem lettek beaktiválva (nem történt még meg az első hivás sem)!
tehát a hölgy vett egy uj vitamaxit, megadta a számát, de aztán meggondolta magát és mégsem aktiválta be ezt a számot! vagy esetleg számhordozásra készül, és az ideiglenes számot adta meg, innentöl a folytatás uaz: még nem aktiválta be, mert várja a számhordozás létrejöttét és addig nem foglalkozik a kártya beélesitésével....
ennyi tippem volt...


szer. jún. 23, 2004 0:35
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 717
Tartózkodási hely: Hemma igen!
Hozzászólás 
Macika írta:
maroga írta:
Megnéztem, a foglalt jelzés azonnal jön, nem kell rá várni. Ezek szerint trükközne? Fene tudja. Ki nem néztem volna belőle, hogy képes lenne ilyesmire.
Többen is ráhibáztak, tényleg szőke a nő. Ráadásul festett....


Sajnos nem tudok olyan módszert, amivel ki lehetne deríteni, valóban egymásra van-e két kártyával irányítva a bejövő hívás, pedig már egy haverommal is összedugtuk a fejünket.
Csak a megfelelő szolgáltató technikai ÜFSZ-a tudná megmondani, ha megmondaná, hogy valóban van-e aktív átirányítás. De nem fogja. Sajnos.


Úgy hívják, hogy COLP/COLR. Kapcsoltszám-szolgáltatás.

Lényege, hogy megmutatja, ha a hívott szám nem ott végződik, ahol vártuk. GSM rendszerben tiltva van, pl. matávnál te állíthatod be szerződésmódosítással, hogy működjön.

http://www.tele-signal.hu/egyeb/miazisdn.htm


szer. jún. 23, 2004 0:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 717
Tartózkodási hely: Hemma igen!
Hozzászólás 
Csak egy a sok közül, ami élből foglaltat ad vissza. :D

+346090909xx


szer. jún. 23, 2004 0:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
maroga írta:
Megnéztem, a foglalt jelzés azonnal jön, nem kell rá várni. Ezek szerint trükközne? Fene tudja. Ki nem néztem volna belőle, hogy képes lenne ilyesmire.
Többen is ráhibáztak, tényleg szőke a nő. Ráadásul festett....


Sajnos nem tudok olyan módszert, amivel ki lehetne deríteni, valóban egymásra van-e két kártyával irányítva a bejövő hívás, pedig már egy haverommal is összedugtuk a fejünket.
Csak a megfelelő szolgáltató technikai ÜFSZ-a tudná megmondani, ha megmondaná, hogy valóban van-e aktív átirányítás. De nem fogja. Sajnos.


szer. jún. 23, 2004 0:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 22, 2004 18:44
Hozzászólások: 24
Hozzászólás 
Megnéztem, a foglalt jelzés azonnal jön, nem kell rá várni. Ezek szerint trükközne? Fene tudja. Ki nem néztem volna belőle, hogy képes lenne ilyesmire.
Többen is ráhibáztak, tényleg szőke a nő. Ráadásul festett....


kedd jún. 22, 2004 23:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
nekem is ez a bajom, hogy foglaltat jelez 3 napja, de az SM-t megkapja :)
és ír is, és nem tartozik semmivel, és nem is szőke:) erre varrjatok gombot :)


kedd jún. 22, 2004 22:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Azért az az sms szűrés nem úgy megy, hogy csak bizonyos számról jövő sms-ek ne jöjjenek, vagy éppen jöjjenek. Mint ahogy a hívásszűrés sem.
Már hogyha a központ csinálja a hívásszűrést.


kedd jún. 22, 2004 22:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
ja, ha telenyomja az sms tárat, pl. üres szövegeket menteget, akkor lehet sms-t is szürni! plána, ha bekapcsoltatja ezt a szolgáltatást, ui. van egy sereg szolgáltatás korlátozási lehetõség, nemcsak annyi amennyi a telókban látszik. Tehát külön lehet tiltani a bejövõ, a kimenõ, a roaming, a roaming bejövõ, a nemzetközi kimenõ, stb. hivásokat, sms-eket stb. stb.

a hivás meg lehet foglalt a hivásszûréstõl és egy foglalt számra való átirányítástól - lásd fentebb - is. A hivászûrésnél még persze anyuci el tud érni... :))))))

Visszatérve a hálóról való leszakadásra, ez egy valódi probléma, a GSM rendszer egyik hibája. Ha az aktuális periodikál update-t valamiért nem veszi a teló, akkor a hálózat elveszti a telefon, de a készülék ebbõl mit sem vesz észre!!!! Ebbõl az állapotból kikerülhet a teló ki és bekapcsolásnál, hivás kezdeményezésnél /vagy legalábbis, akkor észreveszi a tulaj, hogy gáz van/, sõt még egyszerû utaztatás esetén is! Ui. ekkor a teló local area update-ot akar végrehajtani, s végre feltünik a hálózatnak is, hogy van valami. Mivel ezek elöbb-utóbb bekövetkeznek - hacsak nem egy árok mélyén fekszik a készülék napelemre kötve -, nem valószínû, hogy a napok óta fennálló problémanak a leszakadás az oka.


kedd jún. 22, 2004 22:29
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hiába az evolúció kitermelte a dörzsölt szőkét is 8) . Szerintem keresd meg személyesen és dolgoztasd le vele a tartozást természetben :)) . Élvezetesebb lesz mint telón keresni, és legalább de állapítod meg az alap egységét, ha ügyes vagy évekig dolgozhat :lol: :lol:


kedd jún. 22, 2004 20:06
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Meggylé írta:
Nade ha átirányítás van oda-vissza, meg telenyomja az sms tárat, akkor mi értelme bekapcsolnia?


Attól még ő telefonálni fog tudni. Ha a bejövő hívásai foglaltra mennek (2 szám egymásra irányításával), és a teló SM-tára betelt, így nem tud új üzenetet fogadni.

És már elő is állt a már ismertetett helyzet!


kedd jún. 22, 2004 19:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Nade ha átirányítás van oda-vissza, meg telenyomja az sms tárat, akkor mi értelme bekapcsolnia?


kedd jún. 22, 2004 19:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
maroga írta:
Nő az illető. Kíváncsi vagyok hány nap múlva veszi észre, hogy nem lehet elérni...

Szőke is? :D


maroga írta:
Azt elfelejtettem leírni az előző hozzászólásomba, hogy ez az illető tartozik nekem (na nem túl nagy összeggel), ezárt fennálhat a veszélye, hogy eltünteti ezt a telszámát. Ettől félek elsősorban.

Dörzsölt szőke? :D

maroga írta:
Lehet ilyen foglalt jelzés akkor, ha nincs bekapcsolva, vagy hívásszűrés van aktiválva? Esetleg egyéb ötlet?


Tudni kellene, mennyi idővel a hívás megkezdése után vált foglaltra.
Mert ha:

- rögtön, akkor valóban foglalt, vagy pedig át van irányítva trükkösen valahová, vagy akár körbe is (elég, ha két szám egymásra van irányítva).
Ki lehet próbálni! Két kártyát irányíts át egymásra. Utána bármelyiket hívod, azonnal foglaltat kapsz!

- csak 10-15 mp múlva, akkor a hálózat nem tud valamiért mit kezdeni a dologgal.


kedd jún. 22, 2004 19:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Ha az sms sem megy át neki, akkor nincs a hálón a telója. Ez tuti.
Sms-t nem lehet hívásszűrni.


kedd jún. 22, 2004 19:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 22, 2004 18:44
Hozzászólások: 24
Hozzászólás 
Ha lenne vonalas száma, természetesen hívtam volna már.

Nő az illető. Kíváncsi vagyok hány nap múlva veszi észre, hogy nem lehet elérni...

Azt elfelejtettem leírni az előző hozzászólásomba, hogy ez az illető tartozik nekem (na nem túl nagy összeggel), ezárt fennálhat a veszélye, hogy eltünteti ezt a telszámát. Ettől félek elsősorban. Lehet ilyen foglalt jelzés akkor, ha nincs bekapcsolva, vagy hívásszűrés van aktiválva? Esetleg egyéb ötlet?


kedd jún. 22, 2004 19:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: A székben a gép előtt
Hozzászólás 
amikor nekem végfokhibás volt a telefonom (t68i), akkor nekem is aztmondta a vodaÜFSZ, hogy azért nem találja néha a hálót, mert nem kapcsolom ki soha... ekkor még nem tudtam hogy végfokhibás...


azt gyanítom, hogy így próbálják néha lerázni az embereket, mert ezt olyan egyszerű mondani, mert nemhinném hogy akármikor is ledobja a telefont a hálózat úgy, hogy azt ne lehessen a telefonon is látni (hálozat-keresés feliratra gondolok)


azért is mondom ezt, mert szerintem az én telefonom már vagy 2-3hete biztos nem volt kikapcsolva, és senki se panaszkodott, hogy nem tudna hívni. De persze lehet hogy ez telefonfüggő is, meg ilyenek, én csak azt írom, amit gonodlok :D



Koppány


kedd jún. 22, 2004 19:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
És az ismerős nem is csodálkozik, hogy 3napja senki sem keresi? :)
Küldj neki táviratot.


kedd jún. 22, 2004 19:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Három napja foglalt
maroga írta:
...


Elméletileg lehetséges. Próbáld elérni vonalason, az nem szakad le soha a hálózatról :D


kedd jún. 22, 2004 19:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 22, 2004 18:44
Hozzászólások: 24
Hozzászólás Három napja foglalt
Sziasztok!
Jónéhány éve olvasója vagyok már a fórumnak, igazán hasznos és érdekes. Találkoztam a napokban egy olyan problémával, amiről szerintem még nem volt szó, ha igen, akkor mindenkitől elnézést kérek.
A probléma az, hogy van egy vodás ismerősöm, akit fontos lenne felhívnom. Három napja bármikor hívom, mindig foglaltat jelez, éjjel-nappal. Ismerve ezt a személyt kizárt, hogy ennyit beszéljen. Próbáltam sms-t küldeni a számára, de nem jött visszajelzés arról, hogy megkapta volna. Próbáltam számküldéssel és tiltással is, továbbá számára idegen telefonszámról hívni, gondolva az esetleges hívásszűrésre. Az eredmény mindig ugyanaz, foglaltat jelez.
Megpróbáltam beszélni a Voda üfsz-tal, ott egy nő azt mondta, hogy szerinte 3 napig nem volt ki-bekapcsolva a telefon, és leszakadt a hálózatról, emiatt jelez így, de ő azt sem tudja megnézni, hogy a tel be van-e kapcsolva.
Én még sohasem jártam így. Ti már találkoztatok hasonló problémával? Műszakilag lehetséges, amit az üfsz mondott? Mi a teendő? Utazzak el az ismerősömhöz, és szóljak neki, hogy kapcsolja ki-be a telefonját? A Voda semmit sem tud tenni, vagy csak nem foglalkoznak vele?
Köszi az építő véleményeket!


kedd jún. 22, 2004 18:58
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 46 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség