Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd jún. 04, 2024 8:14



Hozzászólás a témához  [ 26 hozzászólás ] 
xHTML és mobilos alkalmazása (xHTML MP) 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Köszi! :)
Ezzel nem tudok mit tenni...:(

Ha el akarnál érni... janos_biro@cia.hu


pén. szept. 03, 2004 20:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 266
Hozzászólás 
nedry írta:
Már leesett köszi :)

Te hol láttad ezt? Nekem N3650-en és SE R610 -en is jó Westelen és vodán is...

Ez gondolom telefonfüggő, T610-en próbáltam. Winwap-pal tökéletes. :)


pén. szept. 03, 2004 18:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Már leesett köszi :)

Te hol láttad ezt? Nekem N3650-en és SE R610 -en is jó Westelen és vodán is...


pén. szept. 03, 2004 18:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 266
Hozzászólás 
nedry írta:
Helló!

Hol látod a 'nő'-t dőlve? Nem találom...:)

Wml 1.1: Online x nő és x férfi.


pén. szept. 03, 2004 5:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Helló!

A szympi-wap.try.hu újra él, az uw-t kilőttem!


csüt. szept. 02, 2004 20:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Helló!

Hol látod a 'nő'-t dőlve? Nem találom...:)


csüt. szept. 02, 2004 20:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 266
Hozzászólás 
Szivesen.

Ez minden telefonon 100%-osan működik.

Az unicodet úgy értettem, hogy az ékezetes karakterek 2 byte-ból állnak, ezt előbb kellene átrakni win-esbe, és csak utána eltárolni. Pl. árvíztűrő - árvĂ­ztűrõ (nem pont így néz ki, a terminal már ezen is javít). Ericsson T610 és Sharp GX20-ason teszteltem, mindkettő ilyen formában küldi, hiába látod normál ékezetesnek. Ez gondolom ugyanaz, mint a nokiás ékezetes sms-nél 70 karakter a 160 helyett.

Megnéztem, a nő szónál a ő betű helyén csak egy kocka van, ha nem dölt, akkor jól jelenik meg. :(


csüt. szept. 02, 2004 19:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Hi mindenkinek!

KÖSZI VGYURI!:)

Asszem működik a módszer bár még tesztelgetem...
Nem adatam meg se a wml se az xhtml-nek semmi kódolásra utaló paramot, sima ansiba kódoltam a forrást, és a tőled kapott kódokkal írtam a forrásban az ékezeteseket+ használom a függvényeket amit javasoltál... királyul működik.

Kérdés:
1. ez minden telón korrekt vagy csak nokián?
2. azt hogy értetted hogy 'ami a telón beírsz az unicode lesz?' Gondolom a post-tal való küldés kódolását érted ezalatt (meg a get-et urlencodeal), de nokián legalábbis ez így nem igaz (vagy tévedek?) ha sima wml-ben iso-8859-1 -et adok meg például charset-nek akkor az lesz... vagy valami félreértés van köztünk?

jelenleg a http://szympi.uw.hu/wap/index.php

él a try.hu jelenelg rossz helyre mutat, ha valakinek van egy nem nokia telcsije kipróbálná hogy úgy is működik e?


csüt. szept. 02, 2004 18:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
whatwho:

Köszi az iconv-s tippet, a szerverre azt raknak ami nekem kell szóval megoldható, bár hordozhatóság szempontjából nem előnyös... majd meglátom milyen hatékony:-)
Köszi, holnap majd ezt is kipróbálom...bye


szer. szept. 01, 2004 22:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek...
most éppen áthelyezem egy egyetemi szerverre a cuccost ezért nem elérhető... (ha valakit érdekelne:-)

Szóval...:

whatwho:
Köszi a linket...bár nem műkszik:-) de majd szétnézek a prog.hu-n

Vgyuri :
Köszi, megnéztem, ANSI... csak 1000 éve használom a wincmd-t, jóhogy most jövök rá erre a fícsörre :oops:
Köszi a kódot...átgondolom a problémát...bár nagyon este van de a lényeg az lenne hogy
1. a wml-ben ne adjak meg semmi charset-es dolgot és maradhat ANSI-ban a forrás
2. az xhtml-ben meg maradjon utf-8 ban minden (ez sajnos muszáj)
3. mindkét esetben letárolásnál és visszaolvasásnál is fvek.használata...

Jól értettem?:)

Meggyőzőnek tűnik... majd próbálgatom... Köszi,
holnap ugyanitt az eredménnyel!:)
Bye mindenkinek...


szer. szept. 01, 2004 21:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Közben megtaláltam a linket is a függvényhez (az iconv függvénytárnak pont az iconv nevű fv-ére lesz szükséged... : ))))

http://www.php.net/manual/hu/function.iconv.php


szer. szept. 01, 2004 21:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
utf8_decode -- UTF-8 kódolt sztring ISO-8859-1 karaktereit egybájtos ISO-8859-1 karakterekre cseréli

ezért nem tud normálisan konvertálni. Ellenben létezik az iconv függvénytár, ami már ismeri az ISO-8859-2-t is, illetve bármit bármire át tud kovertálni az egyik függvénye. Ha jól emlékszem, akkor az PHP alapból nem tartalmazza, bele kell forgatni (ez ugye megoldhatatlan, ha nem nálad van a szerver, illetve nem jó haverod a rendszergizda). Könnyen kiderítheted, hogy támogatja e jelenleg a webservered az iconv függvényeket a phpinfo() kiiratásával


szer. szept. 01, 2004 21:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 266
Hozzászólás 
nedry írta:
...

Total Commander-ben meg tudod nézni a kódolást. F3, majd A-val és S-sel tudsz váltani a nézet között.

Elsősorban arra törekedj, hogy azonos kódlapot használj.
Letárolásnál win-est (uni2win, mobilról írtnál feltétlen kell), megjelenítésnél utf-et (win2utf).
Php-ben van egy imap_utf7_encode (vagy a utf8_decode) függvény, de nálam pár ékezetes helyett az ékezet nélküli verzióját csinálta meg.

kódlap.txt - ide felraktam mindkét függvényt, az elsőt már ismered, a 2. pedig a win-est alakítja át minden telefonon jól megjeleníthetővé. A végére beraktam, hogy nálam hogy néz ki egy üres wml, nincs benne utf-re utaló rész, és működik.


szer. szept. 01, 2004 21:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 725
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
EZAZ! Köszönöm! Örülök, hogy én is hasznodra lehettem. :)


szer. szept. 01, 2004 20:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 266
Hozzászólás 
Seri01 írta:
...

http://www.mail2wap.com/cgi-bin/intelli ... rection=-1

Advanced:
http://www.mail2wap.com/cgi-bin/listmsg ... rection=-1

listperpage 2 vagy 5, listdirection 1 (Old to New) vagy -1 (New to Old) lehet.

Köszi a linket, ez nagyon hasznos dolog. :)


szer. szept. 01, 2004 20:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 725
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Csak egy nagyjából idevágó kérdésem lenne.
Van egy WAPoldal -> www.mail2wap.com
Ez arra szolgál, hogy wapos felületen is meg tudjam nézni az emiljeim. De elég fárasztó mindig beírni az előre lementett oldaba (N3650) a kiszolgálót meg a többit.
Hogy lehetne megoldani, hogy úgy mentsem le az oldalt, hogy ezek már ki legyenek töltve?


szer. szept. 01, 2004 19:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hello!

www.prog.hu -n volt egy komoly áttekintés a karakterkészletekről nem olyan rég.

Na várj, megkeresem a linket...

http://www.prog.hu/cikkek/?aid=873

emitt van, ennél jobbat még nem olvastam ebben a témakörben (amit sajna amúgysem jártak sokan körbe részletesen). Az urlencode/decode-s leszólásomért meg sorry, még jó hogy pont erre van a cucc, nem csak az URLekre...


szer. szept. 01, 2004 19:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Vgyuri:
Köszi a kódot! :)
Ez akkor lenne jó (lehet lesz is ha megunom az egészet:-) ha hagyom iso-8859-1 ben az egészet és minden get/postra ráhúzom ezt a kódot... csak akkor a telót állítgatni kell... és nem is túl elegáns meg persze körülményes :-)

Most leszedtem az egészet mert felnyomtam rajta az agyam:), majd este rakok fel valami értelmes verziót, addig még küszködök vele...

Most egy kicsit megint rizsázok:) hátha talál valaki hibát benne...
Ugyanis mindenütt falba ütközök:-( Vagy csak nekem bonyulult???

- Szóval a teló elméletileg utf-8, us-ascii, ISO-8859-1 kódolást fogad el, legalábbis ezt küldi a browser az accept charset ben ($_SERVER)

xHTML:
1:
tehát nekünk szegény magyaroknak marad az utf-8 ugye? Ergo a
header("Content-type: blabla;charset=utf-8") +a
print('<?xml balabla encoding="utf-8" ?>')
kötelező nem? Tehát a fájlok csak utf-8-ban lehetnek ugye?
Ultraedittel át is konvertáltam
Ekkor a sima szöveget is szépen megjeleníti midenféle telóállítgatás nélkül és a post/get is frankón átmegy! DE Ekkor meg a mysql adatbázisból nem képes normálisan kiolvasni az ékezeteseket (mert az ugye latin1-esen van)
2.
ha iso-8859-1-t használok mégis akkor szépen olvas mysql adatbázisból de elcseszi a karaktereket simán is (ha a telón unicode-ra állítom a kódolást megy) de get/post-al mindenképp elcseszi

WML:
MIÉRT van az hogy a WML-ben ha nem adok meg semmit (nuku charset, encoding) meg ha iso-8859-2-t adok meg (amit nem is kéne megennie)akkor is tökéletesen kezel minden ékezetest (persze a get-es cuccost le urlencode-olva) ????

Egyébként az iso-8859-1-esekhez ansi-t használok...lagalábbis asszem:-) (az ultraeditben hogy lehet megnézni?:-)) A Set Local codepages-nel win1250 ansi van belőve...ami ugye magyarféleség...:-)

Mint látod fellépett egy másik problem is, ugyanis ha utf-8 -as állományból írok mysql adatbázisba, akkor ezt csak egy utf-8as tudja olvasni... iso-8859-1 -re detto... ergo midkét verziónak (wml, xhtml)egyfajta kódolásban kéne lennie... iso...nem jó, tehát elméletileg utf-8ba kéne rakni mindent...ezt próbálom éppen most...:) konvertálgatok mint állat!:) de már látom hogy így ha adjisten menne is, azzal az lenne baj hogy a fix, bepötyögött ékezetes adatbázis részeket (amit nem a felhasználók raknak bele utf8 kódolással) meg nem lesz hajlandó kiolvasni...:-( (ez nem jóstehetség hanem szomorú tapasztalat:-)

HA PROFI VALAKI tarthatna egy kiselőadást nekem(ünk) a kódolásokról (amit a magyarhoz lehet használni) mert már kezdek beleh*lyülni!!!:( Az iso-8859-2 -t persze se a nokia se az ericsson nem támogatja, a win1250-t meg ugye ne is emlegessük... :-)

Szóval kéne nekem :
1 Miben kódoljam a forrást,
2 charset header, encoding header

Jó munkát minden mazochista munkamániásnak:)

És köszi...:)


szer. szept. 01, 2004 16:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 266
Hozzászólás 
nedry írta:
...

Bocsi, mégis megy T610-en vodával a szympi -t 2 y-nal írtam. :oops:

Szerintem az ascii (dos) miatt van még gond, ansi-nál (win) normálisnak kell lennie az ékezeteknek.

Példát tudnál írni a hibás átadott ékezetekre?
Ha telefonon ékezeteket ír valaki, akkor az unicode-s lesz, pü-ben elküldtem, hogy normál win-esre hogyan konvertáltam át.


szer. szept. 01, 2004 11:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Vgyuri :

Köszi hogy rányomultáltál a problémára... :) és mindenki másnak is
Hogy tisztábban láss(atok): a szympi-wap.try.hu a szympi.uw.hu/index.php-re dob ( nem sokáig mert szörnyű az uw a chat szempontjából) és itt lehet választani
hogy a wml 1.1-es vagy az xhtml-es verziót választod a telefonod fügvényében (az automata persze átdob a megfelelőre 10 sec múlva ha nem bírálod felül) így vagy a w_index.php-re jutsz vagy a
x_index.php-ra...
a wml-es rész tökéletes az ékezetes karaktereket tekintve (persze a voda továbbra is szivatja :-) bár az options volt a fő problem, de még így sem megy minden úgyhogy ezt most hagyom is...)
itt használom az urlencode()-ot rendesen a get-ben küldött esetlegesen ékezetesek cuccoshoz...a postal persze no problem, és így működik is... Itt jön a problem :-)
az xhtml-es verzió csak a felületben különbözik, az üzenetkezelés, a chat "motor" === a wml-es verzióéval, vagyishogy az adatbáziskezelő wml-eket hívogatja... a gáz az hogy itt

1. ha nem állítom át unicode-ra a teló kódolását még az alap kiírások (pl. x_index.php) is vacakul jelenik meg (egyébként ezek jók)
2. a get-ben (1db van talán muszályból) urlencode-ozott ÉS még a POST-ban küldött ékezetes adatokat is elcseszi (ha átállítom a teló kódolását akkor is elcseszi csak másképp :-))
azért nem értem a dolgot mert mint említettem ua.-zokat a fájlokat használja mindkét verzió...
Egy pl.
ha belépsz rendesen,
(
!!!
hogy könnyebb legyen érvényes accountok :
name: pepe passw: aaaa
name: nedry passw: aaaa
name: ildibaba passw: aaaa
!!! )
az xhtml-t választod, elmész a chatbe, belépsz egy publikus csatiba és írsz valamit (x_wchat_add_msgform.php) ez
postban kuldi át az adatokat a wchat_msg_add.php-nak (WML!) és ez végzi az adatbázisműveleteket, és szépen el is cseszi az ékezeteseket...
DE a x_wchat_add_msgform.php wml-es megfelelője a wchat_room_viewer.php 'add_card' cardja (remélem még követed :-)) is ugyanígy postban küldi el az adatokat ugyanennek a php-nek(wchat_msg_add.php)
és ezzel rendben van minden!:-(

Érdekes probláma igaz?:)

Én arra jutottam hogy ezek szerint a browser wml 'módban' máshogy küldi el postban az ékezeteseket (jól), míg ha
xhtml oldalról rosszul kódolja a postot (is)...namármost a GET-et is hiába urlencode-ozom le, a post-al ugye meg mit kezdjek?:)
Csak azt kéne magyarázni neki valahogy hogy helyesen kódolja! Pl. valami paraméter a kódban vagy header
Rosszul gondolom? Szóljatok ha hibádzik valahol az eszmefuttatás és h*lye vagyok!:)

Köszi hogy ráizgultatok a problem-re!:-)

Az emailemet féltem a spam-től :-) de ha valaki el akar érni :

skype: mr.nedry


szer. szept. 01, 2004 10:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
VGyuri írta:
...
Az urldecode() függvényt próbáltad már?


urldecode()-dal szerintem nem sokra megy, mert a get/post adatokkal van gond, nem az URL-ben átadott változókkal. De ilyet még nem láttam, hogy az oldal kódolása jó, csak a változók szórakoznak. 5lök még egy kicsit...


szer. szept. 01, 2004 8:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 266
Hozzászólás 
T610-en vodával nem megy a http://szympi-wap.try.hu
WinWap-al lementettem a 2 oldalt (auto átirányítás, és ahova átrak), úgy nem volt vele hiba. :(
Este megpróbálom a WinWap-ot összelőni a telcsivel, hátha úgy kiderül, hogy hova irányít.

Hogyan rontja el az ékezeteket a get/post?
Az urldecode() függvényt próbáltad már?


szer. szept. 01, 2004 6:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Hi! Remegek!:-) Az otlet nem rossz, már én is játszottam régebben vele. Az ultraedittem átraktam az egészet unicodeba,de semmi hatás! Egyébként most asciiben van... a fö gond az hogy a getben/postban átadott ékezeteseket elcseszi!Egyéb ötlet?:-)


kedd aug. 31, 2004 21:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Azért vannak értelmes új topikok is, tehát nem kell félni a topiknyitástól.


kedd aug. 31, 2004 21:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
[OFF]
Jézusom!!!

Te a terminál fórumán TOPICOT NYITOTTÁL??? Ember, készülj fel! Halál fia vagy!!! :D :D :D
[/OFF]

Amúgy 5let! Mostanában pont a karakterkódolással szívtam, arra is figyelni kell, hogy maga a kód milyen karakterkódolásban lett elmentve. Notepad tud váltogatni, próbáld meg többféleképp lementei (ASCII, Unicode...). Remélem segít.


kedd aug. 31, 2004 21:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás xHTML és mobilos alkalmazása (xHTML MP)
Üdv mindenkinek... hosszas vizsgálódás után sem találtam erre topicot úgyhogy merészeltem egyet nyitni...:-)

Legyen az alapkérdés a következő :-)

Hogy lehet megoldani xHTML MP oldalakon hogy megfelelően kezelje a magyar ékezetes karaktereket?

Én már próbáltam az encoding paramétert is illetve a charset header-t is alkalmazni (iso-8859-2 re állítani) de semmi hatás...ill. rengeteg egyéb megoldással is próbálkoztam de ezt most nem sorolnám...:-) egyedüli megoldásnak az tűnt eddig hogy az erre képes telefonokon unicode-ra állítottam az alapértelmezett kódolást... ekkor a megjelenítés helyes volt, DE a GET-el ill. postal küldött adatokat ekkor sem kódolta helyesen a browser...

Ötlet?

Nedry


kedd aug. 31, 2004 20:08
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 26 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség