Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. jún. 07, 2024 6:46



Hozzászólás a témához  [ 30 hozzászólás ] 
beázott 3310 de világít 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 230
Hozzászólás 
Akoska írta:
Ez természetesen a telefon hibája. Az akksi nem tud ilyesmit előidézni, nem tudja vezérelni a telefont.

Ennek annyi lehet a következménye, hogy az akksi folyamatos nagy terhelés alatt van, vagyis hamar merül és közben fel is melegszik.

Ettől felrobbannia vagy túl hamar tönkremennie nem volna szabad, de az élettartama rövidül, az tuti.

Ez a típus sajnos régóta a "gazdaságosan nem javítható" kategória, mivel párezerért kapsz másikat, jót.

Köszönöm a választ.


hétf. aug. 27, 2007 11:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Ez természetesen a telefon hibája. Az akksi nem tud ilyesmit előidézni, nem tudja vezérelni a telefont.

Ennek annyi lehet a következménye, hogy az akksi folyamatos nagy terhelés alatt van, vagyis hamar merül és közben fel is melegszik.

Ettől felrobbannia vagy túl hamar tönkremennie nem volna szabad, de az élettartama rövidül, az tuti.

Ez a típus sajnos régóta a "gazdaságosan nem javítható" kategória, mivel párezerért kapsz másikat, jót.


hétf. aug. 27, 2007 9:43
Profil ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 230
Hozzászólás 
Adott egy 3310-es, mely a tegnap kissé furcsa tüneteket kezdett el produkálni, sok év megbízható működés után.
Haználat után pár másodperccel nem kapcsol ki teljesen a kijelző világítása, hanem gyakorlatilag folyamatosan világít kisebb fényerővel, így nagyon hamar lemerül. Hallani időnkét a zárlat/érintkezéshiba jellegzetes hangját/zörejét.
Ki-be kapcsolás nem segít, hasonlóképpen az akku kivétele sem, azonban akkor a vibra is elkezd rezegni, még bekapcsolás előtt... Utángyártott akku van már benne, a gyári már korábban kimúlt. Eddig jól szuperált pár évig.
Tudomásom szerint nem ázott be (mostanában - igaz, pár évvel ezelőtt kóla ömlött rá...), és nem esett le.

Kérdésem az lenne, hogy akku vagy készülékhibáról lehet szó? Kész, ennyi volt? Jól sejtem, hogy így elég veszélyes bekapcsolva hagyni, kigyulladhat, felrobbanhat az akku, vagy ez hülyeség?
Ha csak akkucsere, akkor rendben, párom kizárólag beszélgetésre és SMS-re használja a telefont.


hétf. aug. 27, 2007 2:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
gabriel401 írta:
Gyárilag tutira nem volt ilyen feature.
Köszi, már aggódtam a memóriám miatt...


csüt. aug. 23, 2007 22:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
Gyárilag tutira nem volt ilyen feature.


csüt. aug. 23, 2007 22:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
gabriel401 írta:
arnd írta:
Nem teljesen a témába vág, de nem akartam neki külön topicot nyitni.
Szóval ki emlékszik rá, hogy lehetett e vibra erősséget állítani 3310-esen??? Nekem ez a fícsőr nem rémlik, de hátha beugrik valakinek...
Lehetséges szoftveresen a vibramotor sebességét állítgatni, de ezt csak erősen buherált sw-ben láttam, abban is csak teszt erejéig.
Igen elsőre nekem is ez ugrott be, pont a 3310-es időszakban lett lehetőség a DCT3-as szoft buzerálásra. emléxem rengeteg spéci flash volt (van) rá. Gyáriban nem volt ilyen? Úgy mint az automata bill.zár pl.


csüt. aug. 23, 2007 22:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
arnd írta:
Nem teljesen a témába vág, de nem akartam neki külön topicot nyitni.
Szóval ki emlékszik rá, hogy lehetett e vibra erősséget állítani 3310-esen??? Nekem ez a fícsőr nem rémlik, de hátha beugrik valakinek...
Lehetséges szoftveresen a vibramotor sebességét állítgatni, de ezt csak erősen buherált sw-ben láttam, abban is csak teszt erejéig.


csüt. aug. 23, 2007 22:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
Nem teljesen a témába vág, de nem akartam neki külön topicot nyitni.
Szóval ki emlékszik rá, hogy lehetett e vibra erősséget állítani 3310-esen??? Nekem ez a fícsőr nem rémlik, de hátha beugrik valakinek...


csüt. aug. 23, 2007 22:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Darkcica írta:
IDay írta:
Kiprobáltam a telefonba egy másik 3310 kijelzöt.
Igazad volt tényleg a kijelzö xarozik.
És erre cserélték ki a barátnömnem 5e huf ért!! >_<
Hiába mondtam neki hogy megcsinálom.
/pedig nemis szöke/ ;p


Szőke,nem szőke...Két hétig hallgattam,hogy megcsinálod...Próbálj meg TE sms-t írni úgy,hogy saccolod a betüket :P
HJa,apropó: ezért nem hagytam rád a tévét sem...Ha akkor megjelensz egy forrasztópárkával,esetleg elhiszem,hogy "komolyak a szándékaid" :)
:(

ez elég pasis hozzászólás lett a stílusa alapján, de poénnak jó volt ;) :twisted: 8)


vas. nov. 28, 2004 22:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Darkcica írta:
Szőke,nem szőke...Két hétig hallgattam,hogy megcsinálod...Próbálj meg TE sms-t írni úgy,hogy saccolod a betüket :P
HJa,apropó: ezért nem hagytam rád a tévét sem...Ha akkor megjelensz egy forrasztópárkával,esetleg elhiszem,hogy "komolyak a szándékaid" :)
:(


Hujjajj,családi balhé indul :lol:


vas. nov. 28, 2004 22:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. nov. 28, 2004 21:50
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
IDay írta:
Kiprobáltam a telefonba egy másik 3310 kijelzöt.
Igazad volt tényleg a kijelzö xarozik.
És erre cserélték ki a barátnömnem 5e huf ért!! >_<
Hiába mondtam neki hogy megcsinálom.
/pedig nemis szöke/ ;p


Szőke,nem szőke...Két hétig hallgattam,hogy megcsinálod...Próbálj meg TE sms-t írni úgy,hogy saccolod a betüket :P
HJa,apropó: ezért nem hagytam rád a tévét sem...Ha akkor megjelensz egy forrasztópárkával,esetleg elhiszem,hogy "komolyak a szándékaid" :)
:(


vas. nov. 28, 2004 21:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
skynet írta:
IDay írta:
Hali.

Nem teljesen ide tartozik.
De van egy 3310 anit bekapcsolok beirom a pin kódot, ki is irja hogy kód elfogadva utána a kijelzön semmi kép nincsen.
A telefon müködik meg minden de ilyenkor nincs kép.
eleinte csak sms-nél csinálta hogy lement a kép mostmeg bekapcsolás után.
Ez mitöl lehet?


a kijelző hibás, nem bírja a sok pixelt egyszerre --> csere

(nekem a 8210-em volt ilyen, felvillant az akksi töltöttségének a jelzése, aztán több kép nuku, de a telefon működött)


Furcsa...
Ezek a nokiák bekapcsoláskor bekapcsolják az összes pixelt és az látszik.
Ha a pin kód beirás után megnyomom a (c) gombot akkor mnden okésan müxik addig mig megnem nézek egy sms-t vagy csak gondol eggyet...

Kiprobáltam a telefonba egy másik 3310 kijelzöt.
Igazad volt tényleg a kijelzö xarozik.
És erre cserélték ki a barátnömnem 5e huf ért!! >_<
Hiába mondtam neki hogy megcsinálom.
/pedig nemis szöke/ ;p


vas. nov. 28, 2004 14:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Vakoknak még beválhat, add el! :lol:
(Bocs! :wink: )

Üdv!


kedd nov. 16, 2004 23:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Slowmotion írta:
...töltésnél melegszik a töltő...
Még jó...
:lol:

Üdv!


vas. nov. 14, 2004 22:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hali.

Nem teljesen ide tartozik.
De van egy 3310 anit bekapcsolok beirom a pin kódot, ki is irja hogy kód elfogadva utána a kijelzön semmi kép nincsen.
A telefon müködik meg minden de ilyenkor nincs kép.
eleinte csak sms-nél csinálta hogy lement a kép mostmeg bekapcsolás után.
Ez mitöl lehet?


vas. nov. 14, 2004 16:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 105
Hozzászólás 
Ycon írta:
Boldogsaggal tolt el a gondolat, hogy virsokat szeretnel kuldozgetni.Nemn fogsz tudni, de mar a szandekot is dijjazni kell.



Miért ne menne??? Ha megfelelő 3310-re küldöd akkor lefagy a telcsi! A flash-ben alapban benne van. Most az Embedet illesztgetem egy másik flash-be.
Volt ezen a fórumon egy "Embed" topic még tavaly év végén de sehol sem találom. Ott volt valaki aki szerkeszgette sikerrel. Adtam is neki tanácsot... igen most a saját tanácsomat keresem! :))))


vas. aug. 08, 2004 22:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Milyen sms-ekről dumáltok??


vas. aug. 08, 2004 22:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Boldogsaggal tolt el a gondolat, hogy virsokat szeretnel kuldozgetni.Nemn fogsz tudni, de mar a szandekot is dijjazni kell.

Ha ezek utan barmi segitseg kell, segitek szivesen, mindig orom latni, hogy segiteni hasznos...


vas. aug. 08, 2004 21:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 105
Hozzászólás 
Gondoltam rá de arra jutottam, hogy ebbe én már bele nem nyúlok... jó lesz Mados telcsinek :)

Off: Órák óta keresem de még nem találtam rendesen működő full flasht. Van valakinek tapasztalata mados ügyben?
Aktiváltam a viruz-üzit is de mit kell elküldeni, hogy viruz-sms legyen?? Azokat a kockákat??


vas. aug. 08, 2004 21:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Nagy jovot ne adj igy neki, legalabb pakaval forraszd at a labait, folyasztoszert ne sporold.


vas. aug. 08, 2004 12:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 105
Hozzászólás 
Ycon írta:
Alaplap normal helyzetben, arnyekolasok alatt jobbra lent van egy 20 (vagy nem) labu IC. O felelos a vilagitasert, rezgoert, csengoert, billentyuzetert, es amiket meg en sem tudok. Csere
De csak erzessel, mintha lovat... Folotte a Mad2 korbeontve. Ha a hore melegedo (mast nem csinal) ragasztonal pici ongolyokat talalsz -> lett egy uj papirnehezeked.


Köszi!

Ezt az ic-t kerestem ! Megütögettem szárazon egy kis csavarhúzóval és már minden rendben! :)


vas. aug. 08, 2004 11:46
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Ycon írta:
Ha a hore melegedo (mast nem csinal) ragasztonal pici ongolyokat talalsz -> lett egy uj papirnehezeked.


Na jó hőre melegedő, de lágyul, vagy keményedik??? :lol:


vas. aug. 08, 2004 2:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Alaplap normal helyzetben, arnyekolasok alatt jobbra lent van egy 20 (vagy nem) labu IC. O felelos a vilagitasert, rezgoert, csengoert, billentyuzetert, es amiket meg en sem tudok. Csere
De csak erzessel, mintha lovat... Folotte a Mad2 korbeontve. Ha a hore melegedo (mast nem csinal) ragasztonal pici ongolyokat talalsz -> lett egy uj papirnehezeked.


szomb. aug. 07, 2004 3:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 179
Hozzászólás 
Akkor nincs jol kitisztitva


pén. aug. 06, 2004 21:20
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Slowmotion írta:
Nem 1 év után jelentkeztek hanem rögtön akkor!

Csak most romlott el a telefonom és szeretném ezt a 3310-est megjavítani, hogy tudjam használni!
Azzal tisztában vagyok, hogy mivel jár a beázás... azzal viszont nem, hogy mit kell a telcsiben keresni, hogy legalább a világítást lekapcsoljam:(

Háááát, főkapcsolót azt ne keress! :lol:

Nem nagyon hiszem, hogy ilyen-olyan vezetékek átvágásával normális működést tudnál elérni. Nem is biztos, hogy a töltéskori melegedés és a világítás folyamatossága összefügg (már úgy értve, hogy egyetlen átkötéssel megoldható lenne).


pén. aug. 06, 2004 21:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 105
Hozzászólás 
Nem 1 év után jelentkeztek hanem rögtön akkor!

Csak most romlott el a telefonom és szeretném ezt a 3310-est megjavítani, hogy tudjam használni!
Azzal tisztában vagyok, hogy mivel jár a beázás... azzal viszont nem, hogy mit kell a telcsiben keresni, hogy legalább a világítást lekapcsoljam:(


pén. aug. 06, 2004 20:57
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: beázott 3310 de világít
Slowmotion írta:
Kb, 1 évvel ezelőtt beázott 3310-el van problémám.. beázás után átmostam deszt.vízzel 2x és összerakás után minden működik rendesen csak az a baj, hogy a billentyűzet LED-jei állandóan világítanak + töltésnél melegszik a töltő.
Tanácsot kérnék, hogy hol tudnám megbügykölni?

Köszi!


A beázás után 1 évvel jelentkeznek ezek a problémák? Iszonyatosan nagy mázlista vagy. Vagy csak most kezdett el zavarni?
5-6e Ft-ért tudsz venni 3310-est! Olcsóbb, mint a javítás.
Ha egyszer beázott egy telefon, akkor igencsak nehéz kitisztítani. Talán izoprobil-alkohollal megoldható, de utána át kell melegíteni az egészet, mert a BGA IC-k alatt hosszas (természetes) szárítás után is megmarad(hat) a nedvesség, a bekapcsolás pedig maradandó károsodást okoz.


pén. aug. 06, 2004 20:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 105
Hozzászólás beázott 3310 de világít
Kb, 1 évvel ezelőtt beázott 3310-el van problémám.. beázás után átmostam deszt.vízzel 2x és összerakás után minden működik rendesen csak az a baj, hogy a billentyűzet LED-jei állandóan világítanak + töltésnél melegszik a töltő.
Tanácsot kérnék, hogy hol tudnám megbügykölni?

Köszi!


pén. aug. 06, 2004 20:28
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 30 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség