Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 18:28



Hozzászólás a témához  [ 205 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Nokia007 - avagy önkéntes titkosügynök? 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Rian írta:
.gúnár. írta:
x/t írta:
Az egész GSM annak köszönheti a világméretű elterjedtségét, hogy SZABVÁNYOS!


Ezért van az, hogy meszire ne menjünk, hogy más-más frekvenciasávon működik a rendszer amerikában, európában stb. Szerintem innentől kezdve ne feszegessük ezt a dolgot.


Nem kötözködésből mondom, de Amerikában nem GSM rendszer van ;)
Hanem??????
Ugyan már!

Sima GSM van náluk is, 850 és 1900 MHz-en.

Amit a '70-es, '80-as évekbeli amerikai filmekben látni, az más, de mára mind az 5 földrészen szabványos GSM-rendszer van, persze más-más frekvenciákkal, de a rendszer mind GSM.
Léteznek EMELLETT természetesen más rendszerek is, de a GSM mindenütt jelen van.


csüt. okt. 11, 2007 2:38
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Na erre a számlázósdira megint csak az analóg telefon jut eszembe. Felhívok valakit, majd a hívott elfelejti lerakni. Én meg hiába rakom le, számlázzák nekem a hívást. Már ha jól emlékszem, ez valahogy így megy. Na konferenciánál se lenne ebből semmi bonyodalom, szépen számláznák tovább a hívónak a hívást, akár lerakja, akár nem. Mert ugyebár a törvények a fogyasztók érdekeit védik.
:twisted:
Rosszul emlékszel. :)

Drótosnál csak Te tudod bontani a hívást (már ha Te kezdeményzted).
Tehát ameddig te nem bontod, addig számláz Neked.

Amire gondolsz, az egy másik probléma, a HÍVOTT félnél jelentkezik, ameddig a hívó nem rakja le, addig nem bomlik el a hívás, és sem hívható nem lesz a hívott, sem ő nem tud telefonálni, a kagyló felemelésével mindig csak a Veled folytatott beszélgetést tudja folytatni.

Persze, mára már ez sincs így, mert a digitális központok figyelik a hívott készüléket is, ha x ideig le van téve, akkor bontja az is a hívást.
Csak a hívó nem lesz elérhető, ameddig le nem rakja jól a kagylót. De bizonyos idő után már a hívónak sem számlázza a hívást, mert megszakad, hívott híján.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Macika csüt. okt. 11, 2007 2:41-kor.



csüt. okt. 11, 2007 2:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Gafly írta:
> és ennek mi köze a programsorokhoz?

Okostajasoknak van felvetel es utana
lehet ontani a pragramsorokat:

http://www.ericsson.com/ericsson/career ... source=OWN


szerintem, ha meg tudnak írni olyan "hasznos" dolgokat is, mint pl. az mms és tsai, akkor ez sem lehet akadály! ;-)


szer. okt. 10, 2007 20:23
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
x/t írta:
.gúnár. írta:
Senki nem mondta, hogy ez nem hálózati funkció...Tehát ez semmit nem cáfol.

De mondta, és cáfol.



Számodra. Az egy dolog.


Igen. Én sem azt mondtam, hogy nem kell a hálózat a konferenciához, hiszen a hívás létrejöttéhez is kell a hálózat.

Én azt mondtam, hogy a konferenciát nem önmagában a hálózat valósítja meg, hanem a készülék (értelemszerűen a hálózattal együtt).
Ézt a feltevésem a következőkre alapoztam:

1. véges, és elég alacsony számban van korlátozva a konferenciában résztvevők száma. Feltételezem, hogy a hálózat képes lenne több, mint 5(+1) embert is konferenciába kötni, ezzel szemben egy mobilkészülék lehetőségei korlátozottak.

2. Kifejezett készüléktámogatás kell a konferenciához, szemben az egyéb hálózati funkciókkal: hívásátirányítás, híváskorlátozás, stb., amik minden készüléken eléhetőek.

3. A híváskezdeményezőnek nincs lehetősége kilépni a konferenciából.

Természetesen ezek közvetett "bizonyítékok", ettől - természetesen - lehetséges, hogy a központ hozza létre a konferenciabeszélgetést, és a fentieknek egyéb okai vannak. Pl. a "It is assumed that the MPTY bridge is located in the MSC." elég sokatmondó.
Ettől függetlenül még nem látom át az egészet, és bizonytalan vagyok, ráadásul a fenti három kérdésre se kaptam választ. (Az nem elég jó válasz, hogy "csak". És az sem, ami ezzel egyenértékű, hogy mert így definiálták. A definicióknak minden esetben oka van. Így oka kell annak is lennie, hogy miért csak 5+1 ember lehet konferenciában.)

Mindenesetre egy erre vonatkozó mérést sokkal könnyebb kivitelezni, mint a "fütty"-re vonatkozót, így, ha lesz időm, akkor meg fogom mérni egy készülék felvett elektromos teljesítményét, sugárzását egyetlen hívónál, és többszörös konferenciánál is.
Remélhetőleg értékelhető adatokat kapok, és világosan látszani fog, hogy megnő-e a teljesítményfelvétel és sugárzás konferenciában vagy sem.


szer. okt. 10, 2007 20:21
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
x/t írta:
Az egész GSM annak köszönheti a világméretű elterjedtségét, hogy SZABVÁNYOS!


Ezért van az, hogy meszire ne menjünk, hogy más-más frekvenciasávon működik a rendszer amerikában, európában stb. Szerintem innentől kezdve ne feszegessük ezt a dolgot.


Nem kötözködésből mondom, de Amerikában nem GSM rendszer van ;)


szer. okt. 10, 2007 20:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
x/t írta:
Az egész GSM annak köszönheti a világméretű elterjedtségét, hogy SZABVÁNYOS!


Ezért van az, hogy meszire ne menjünk, hogy más-más frekvenciasávon működik a rendszer amerikában, európában stb. Szerintem innentől kezdve ne feszegessük ezt a dolgot.


szer. okt. 10, 2007 19:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
x/t írta:
.gúnár. írta:
Senki nem mondta, hogy ez nem hálózati funkció...Tehát ez semmit nem cáfol.

De mondta, és cáfol.



Számodra. Az egy dolog.


szer. okt. 10, 2007 19:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
x/t írta:
.gúnár. írta:
a -700 as végűben van róla szó.


Hogy egy kicsit még segítsek, a 3gpp maga a szabványosítási szervezet. Ne valami gittegyletre gonduljunk. A tagok listája önmagáért beszél.


Eddig erről beszéltél. Ennek nem tagja egyetlen magyar operátor sem. Most már tök másra hivatkozol, olyanra, amiről idáig szó sem volt.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára .gúnár. szer. okt. 10, 2007 19:53-kor.



szer. okt. 10, 2007 19:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 178
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Senki nem mondta, hogy ez nem hálózati funkció...Tehát ez semmit nem cáfol.

De mondta, és cáfol.

.gúnár. írta:
Mellesleg ennek a szabványnak egyetlen magyar operátor sem tagja, úgyhogy nagyon nem érdemes erre hivatkozni.

De tagja, mind a három. http://www.gsmworld.com/gsmeurope/about/members_list.shtml (GSM MoU. Kb. arról szól, hogy elfogadják a szabványokat) És pontosan azért érdemes rá hivatkozni, mert egyszerűen eszerint működik a hálózat.
Az egész GSM annak köszönheti a világméretű elterjedtségét, hogy SZABVÁNYOS!


szer. okt. 10, 2007 19:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
x/t írta:
Na akkor zárjuk rövidre ezeket a kérdéseket.

Kérdés1: Miért kell megszakítani a konferenciahívást, ha a konferenciát szervező fél bont?
Válasz1: Mert a szabvány ezt egyértelműen leírja.
3GPP TS 22.084 V7.0.0 (2007-06): Terminate the entire multiParty call. When the served mobile subscriber releases, this is interpreted as a request for termination of the entire multiParty call even if there are calls on hold.



Ezt sem mondta senki, hogy másképp van. Én legalábbis biztosan nem. Mellesleg ennek a szabványnak egyetlen magyar operátor sem tagja, úgyhogy nagyon nem érdemes erre hivatkozni. Természetesen ettől még használhatják itthon is.


szer. okt. 10, 2007 19:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
x/t írta:

Kérdés2: Hol van megvalósítva a konferencia résztvevők összekapcsolása:
Válasz2: Ez hálózati funkció.
3GPP TS 22.084 V7.0.0 (2007-06): When the served mobile subscriber invokes multiParty service ...., the network joins the active call and the call on hold together into a multiParty call in which the served mobile subscriber and the remote parties can all communicate with one another.

3GPP TS 23.084 V7.0.0 (2007-06): It is assumed that the MPTY bridge is located in the MSC.


További elméletek?


Senki nem mondta, hogy ez nem hálózati funkció, hiszen új időrés kiosztása is az. Tehát ez semmit nem cáfol.


szer. okt. 10, 2007 19:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Ok, akkor fordítva tudtam. Sose hívok vezetékesről...


szer. okt. 10, 2007 19:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> és ennek mi köze a programsorokhoz?

Okostajasoknak van felvetel es utana
lehet ontani a pragramsorokat:

http://www.ericsson.com/ericsson/career ... source=OWN


szer. okt. 10, 2007 18:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 178
Hozzászólás 
Na akkor zárjuk rövidre ezeket a kérdéseket.

Kérdés1: Miért kell megszakítani a konferenciahívást, ha a konferenciát szervező fél bont?
Válasz1: Mert a szabvány ezt egyértelműen leírja.
3GPP TS 22.084 V7.0.0 (2007-06): Terminate the entire multiParty call. When the served mobile subscriber releases, this is interpreted as a request for termination of the entire multiParty call even if there are calls on hold.

Kérdés2: Hol van megvalósítva a konferencia résztvevők összekapcsolása:
Válasz2: Ez hálózati funkció.
3GPP TS 22.084 V7.0.0 (2007-06): When the served mobile subscriber invokes multiParty service ...., the network joins the active call and the call on hold together into a multiParty call in which the served mobile subscriber and the remote parties can all communicate with one another.

3GPP TS 23.084 V7.0.0 (2007-06): It is assumed that the MPTY bridge is located in the MSC.


További elméletek?


szer. okt. 10, 2007 18:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 178
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Na erre a számlázósdira megint csak az analóg telefon jut eszembe. Felhívok valakit, majd a hívott elfelejti lerakni. Én meg hiába rakom le, számlázzák nekem a hívást. Már ha jól emlékszem, ez valahogy így megy. Na konferenciánál se lenne ebből semmi bonyodalom, szépen számláznák tovább a hívónak a hívást, akár lerakja, akár nem. Mert ugyebár a törvények a fogyasztók érdekeit védik.
:twisted:

Hát rosszul emlékszel.
A hívó azonnal tud bontani. Jól néznénk ki, ha nem így lenne.
Analóg telefon esetén a hívott hiába teszi le, ha a hívó tartja a vonalat a bontás csak 90 másodperc múlva következik be. Ez egyébként egy nagyon praktikus dolog: ha a hívottnál több készülék is van, a legelsőt felkapja, majd ha olyan a hívás, akkor leteheti és átballaghat egy másik készülékhez pl. a kényelmes fotel mellettihez. A hívónak persze nincs erre lehetősége, de szüksége se, ő fel tudott készülni a hívásra.

Szokásos hiba, ha a hívó rosszul teszi le a telefont, a hívott meg félpercenként belehallgat, hogy megszakadt-e végre a vonal, mert szegény Erzsikének magas lesz a számlája. Hát így magas lesz.


szer. okt. 10, 2007 17:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Na erre a számlázósdira megint csak az analóg telefon jut eszembe. Felhívok valakit, majd a hívott elfelejti lerakni. Én meg hiába rakom le, számlázzák nekem a hívást. Már ha jól emlékszem, ez valahogy így megy. Na konferenciánál se lenne ebbõl semmi bonyodalom, szépen számláznák tovább a hívónak a hívást, akár lerakja, akár nem. Mert ugyebár a törvények a fogyasztók érdekeit védik.
:twisted:


rosszul emlékszel, mert analógnál a hívó bontja a beszélgetést. Ettől függetlenül fentebb nem egy példát írtam a számlázási "hiányoságokra". Ott - a kartácsak szerint - semmi probléma nincs. Akkor ezzel miért lenne?


szer. okt. 10, 2007 17:36
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
T68m írta:
Gafly írta:
> A konferencia költsége áttevõdhetne a
> leghamarabb beszállt második userre,
> amint az elsõ kilép.
> Ezek programsorok,semmi más.

Erre majdnem mondtam valami nagyon csunyat :)


mi lenne az, s miért? :shock:
Ugyebár a konferenciahívást VALAKI kezdeményezte, õ hívta az összes többit. Mivel nálunk a hívó fizet, nem a hívott, ezért nehezen lenne formába önthetõ a dolog.


és ennek mi köze a programsorokhoz?


szer. okt. 10, 2007 17:34
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Na erre a számlázósdira megint csak az analóg telefon jut eszembe. Felhívok valakit, majd a hívott elfelejti lerakni. Én meg hiába rakom le, számlázzák nekem a hívást. Már ha jól emlékszem, ez valahogy így megy. Na konferenciánál se lenne ebből semmi bonyodalom, szépen számláznák tovább a hívónak a hívást, akár lerakja, akár nem. Mert ugyebár a törvények a fogyasztók érdekeit védik.
:twisted:


szer. okt. 10, 2007 17:14
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
T68m írta:
Gafly írta:
> A konferencia költsége áttevődhetne a
> leghamarabb beszállt második userre,
> amint az első kilép.
> Ezek programsorok,semmi más.

Erre majdnem mondtam valami nagyon csunyat :)


mi lenne az, s miért? :shock:
Ugyebár a konferenciahívást VALAKI kezdeményezte, ő hívta az összes többit. Mivel nálunk a hívó fizet, nem a hívott, ezért nehezen lenne formába önthető a dolog.


szer. okt. 10, 2007 14:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Gafly írta:
> A konferencia költsége áttevődhetne a
> leghamarabb beszállt második userre,
> amint az első kilép.
> Ezek programsorok,semmi más.

Erre majdnem mondtam valami nagyon csunyat :)


mi lenne az, s miért? :shock:


szer. okt. 10, 2007 10:17
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> A konferencia költsége áttevődhetne a
> leghamarabb beszállt második userre,
> amint az első kilép.
> Ezek programsorok,semmi más.

Erre majdnem mondtam valami nagyon csunyat :)


szer. okt. 10, 2007 7:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
T68m írta:
1. ja, az más.

2. 688-868-t10 korból valamelyik.
2. Nincs ilyen. Az első a 3310-es Nokia volt. Úgy tudom.


kedd okt. 09, 2007 16:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 178
Hozzászólás 
T68m írta:

5+1 időrés. Mivel a kimenő hangot felesleges ötször kivinni, hiszen az minden esetben ugyanaz. (Illetve, ha valakivel külön beszélsz, akkor 5+2 időrés.)


És ha felfelé elég egy csatorna, akkor lefelé minek kéne 5. Öt füled van netán? Adás és vételi időrések időben kissé eltolva. 7 forgalmi csatorna egyszerre nem kezelhető.


kedd okt. 09, 2007 7:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
arnd írta:
T68m írta:
akkor nem értetted meg a lényeget: bizonyos ericssonoknál head-set nélkül is be lehetett kapcsolni az automatikus hívásfogadást! (azonban ezt megszüntették, feltehetõleg azért, mert történt visszaélés vele)
A lényeget Te nem érted meg, én nem errõl beszéltem. Bekapcsolod a megfigyelõ üzemmódot és sem villogás sem zizegés sem semmivel nem árulja el, hogy hívás történt, csak simán felveszi. Viszont te akármelyik bill-t megnyomod egybõl kikapcsolódik ez az üzemmód.

Egy példát mondhatnál egyébként konkrétan is, hogy melyik is az az Rx_On amiben lehet aktiválni füles nélkül az automatikus hívásfogadást...


1. ja, az más.

2. 688-868-t10 korból valamelyik.


hétf. okt. 08, 2007 22:52
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
x/t írta:
T68m írta:
Egyszerre csak öt idõrést foglalhat le a kapcsolat.
(Halkan jegyzem meg, hogy a konferenciabeszélgetés ezzel pont összevág, hiszen öt partnert lehet bevonni)


A "beszélgetés" kétirányú kommunikációt jelent. Azaz öt parner esetén 5+5=10 idõrés kellene (az elméleted alapján). Vagy ez is pont összevág valamivel?

Amúgy hogyan állunk a szabvány olvasással?


5+1 időrés. Mivel a kimenő hangot felesleges ötször kivinni, hiszen az minden esetben ugyanaz. (Illetve, ha valakivel külön beszélsz, akkor 5+2 időrés.)

Leszel szíves levezetni a szabványból, mivel nekem ez még nem sikerült! köszi!


hétf. okt. 08, 2007 22:40
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Én egyet is értek veled természetesen. Azonban ez a dolog onnan indult ki, hogy van-e olyan szolgáltatás, ami felett nincs költségkontroll. Ez ilyen. Természetes, hogy ezt is, mint az emeltdíjas sms-t is le lehet tiltani, illetve nem küld az ember mindenféle számra sms-t. Sőt, magát az sms-t is le lehet tiltani, na. :wink: Csak ugye ezek azok a szolgáltatások, amik alapból be vannak kapcsolva, hogy a szegény lúzernek legyen mivel szívnia.


Szolgáltatói szemmel: ott az a nyavajás használati útmutató minden telefon mellett :!: és tájékoztatók a különböző szolgáltatásokról szórólapokon a boltokban, vagy a honlapon. Csak az 1 bites júzernek mobil KELL, mert Ő itt az Ügyfél, neki NEM kell elolvasni a használati útmutatót, vagy az ÁSzF-t... Aztán jön a nyavajgás, meg az agyatlan reklamálás...
Aki lusta megtanulni használni a mobilt/számítógépet/dvd-lejátszót/autót, az ne vegyen magának, csak azért, hogy elmondhassa, hogy neki is van!

Jól ismer példa, hogy még kérdezni, vagy éppen az információra keresni is képtelenek a drága vas-tag-ok.


hétf. okt. 08, 2007 20:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
T68m írta:
akkor nem értetted meg a lényeget: bizonyos ericssonoknál head-set nélkül is be lehetett kapcsolni az automatikus hívásfogadást! (azonban ezt megszüntették, feltehetőleg azért, mert történt visszaélés vele)
A lényeget Te nem érted meg, én nem erről beszéltem. Bekapcsolod a megfigyelő üzemmódot és sem villogás sem zizegés sem semmivel nem árulja el, hogy hívás történt, csak simán felveszi. Viszont te akármelyik bill-t megnyomod egyből kikapcsolódik ez az üzemmód.

Egy példát mondhatnál egyébként konkrétan is, hogy melyik is az az Rx_On amiben lehet aktiválni füles nélkül az automatikus hívásfogadást...


hétf. okt. 08, 2007 19:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 178
Hozzászólás 
T68m írta:
Egyszerre csak öt időrést foglalhat le a kapcsolat.
(Halkan jegyzem meg, hogy a konferenciabeszélgetés ezzel pont összevág, hiszen öt partnert lehet bevonni)


A "beszélgetés" kétirányú kommunikációt jelent. Azaz öt parner esetén 5+5=10 időrés kellene (az elméleted alapján). Vagy ez is pont összevág valamivel?

Amúgy hogyan állunk a szabvány olvasással?


hétf. okt. 08, 2007 17:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
.gúnár. írta:
Egyébként én úgy tudom, hogy a hscsd számlázása tõlünk nyugatabbra úgy történik, hogy ahány idõrés, annyiszoros a percdíj.
Ami - tulajdonképpen - valahol jogos is lenne.


igen, jó kis visszaélésre adva lehetőséget a szolgáltatóknak ezzel.


hétf. okt. 08, 2007 14:56
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
arnd írta:
T68m írta:
arnd írta:
2. Úgy rémlik, hogy vagy 868-as vagy 888-as Rx_On-ra volt olyan szoftver (gyári) ami nem csengett stb. hanem csak felvette a bejövõ hívást. Már nem emléxem, hogy csak a dedikált számokról, vagy az összest. Volt valami bill kombináció amivel aktiváltad ezt az üzemmódot, viszont ebbõl az üzemmódból bármelyik bill nyomásra kilépett.


ezt egy csomó ericsson tudja. A neve: hívásfogadási üzemmód/automatikus. Azonben ez a funkció sok modellnél csak kihangosító/headset esetén elérhetõ.
Én nem erröl beszélek, ezt így sok más készülék köztük a kedvenceid a nokiják is. Amiröl én beszéltem ahoz nem kellett füles stb "csak" a spéci szoftver. (NBH/KBI...)


akkor nem értetted meg a lényeget: bizonyos ericssonoknál head-set nélkül is be lehetett kapcsolni az automatikus hívásfogadást! (azonban ezt megszüntették, feltehetőleg azért, mert történt visszaélés vele)


hétf. okt. 08, 2007 14:52
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Egyébként én úgy tudom, hogy a hscsd számlázása tőlünk nyugatabbra úgy történik, hogy ahány időrés, annyiszoros a percdíj.
Ami - tulajdonképpen - valahol jogos is lenne.


hétf. okt. 08, 2007 11:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Halozatvalasztas != halozati mod


hétf. okt. 08, 2007 8:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
T68m írta:
Abban persze teljesen igaza van gúnárnak, hogy a hscsd sem véletlenül nem lett több időréses (idehaza csak kettő), mivel nem érdekük a szolgáltatóknak több időrést/nagyobb sebességet adni ugyanannyi pénzért.


Egyébként én úgy tudom, hogy a hscsd számlázása tőlünk nyugatabbra úgy történik, hogy ahány időrés, annyiszoros a percdíj.


hétf. okt. 08, 2007 8:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
asdf_ írta:
...miert van a halozatvalasztas automatan a Pannon helyett?...


A HSZ-em második része miatt.
A Pannonnak érdeke, hogy használd a 3G hálót, hülyék lennének ezt a funkciót alapból letiltatni a készülékben... :wink:


hétf. okt. 08, 2007 1:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
asdf_ írta:
Trabi TM írta:
asdf_ írta:
Jajj, mikor volt az mar... :)

Itt MO-on régen volt, de a készülékek nagyrészét eredetileg nem ide gyártják... :wink:

Na de konyorgom, ha egyszer a wap beallitasok, az mms beallitasok, mittomen, pannonos hatterkep meg csengohang rajta van a zsiruj telefonon, miert van a halozatvalasztas automatan a Pannon helyett? (es ide be lehet helyettesiteni barmelyik szolgaltatot) Ha teljesen costumized telot kap a szolgaltato, akkor legyen ez a menupont is az. Szerintem...
Aha.
És akkor külföldről kellejen kínlódni az egységnyi sugarú userek ezreinek, hogy miért nem tudja használni a telefonját a határ elhagytável????


vas. okt. 07, 2007 21:49
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
asdf_ írta:
Macika írta:
Mert akkor pl. a Vodafone nem tudott volna itthon vagy 2 évig működni.

Jajj, mikor volt az mar... :)
Ééééééééés???


vas. okt. 07, 2007 21:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
Macika írta:
Egészen biztos vagyok benne, hogy akik Esztergomban/Párkányon élnek, azoknak a mobiltelefonjain ki van kapcsolva az automatikus roaming. És nem a szájukat tépik, hogy miért nyúlik át a szlovák szolgáltató magyar területre...
Pontosan! Én csak havonta egyszer-kétszer járok arrafelé mégis ki van kapcsolva az auto mód...
Más:
Egyébként meg tök logikus, hogy auto az alpértelmezett hálózati keresés, ugyanis a telefonálási lehetőség biztosításának ez az alap feltétele. Kézi hálózat választás esetén elég sok ideig lehet nem elérhető az user...


vas. okt. 07, 2007 21:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
_Laca írta:
arnd írta:
...
1. pár hónapja (egy éve) egy topicban már említettem is: Érdekes mobil hálózati hibák
Ezt sajnos magam is tapasztaltam, és ismerőseim kollegáim is (még felvétel is készült róla!). Ennyi, tény, nem az ismerős hallotta valakitől aki látott már valakit aki...
...


ÜZENEM ANNAK, AKI IDIÓTA HAZUDOZÓSNAK TARTOTT, HOGY NÉZZE MEG ANNAK A TOPICNAK A NYITÓJÁT!!! 3. BEKEZDÉS!
IGENIS LÉTEZIK EZ A HIBA, MÉG HA NEM IS TÚL GYAKORI!

arnd!
Melyik szolgáltatónál történt az eset, és milyen telefonnal?


Pannon és többféle nokija: 6680, N73, E70 meg egy pár S40-es


vas. okt. 07, 2007 21:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
T68m írta:
arnd írta:
2. Úgy rémlik, hogy vagy 868-as vagy 888-as Rx_On-ra volt olyan szoftver (gyári) ami nem csengett stb. hanem csak felvette a bejövő hívást. Már nem emléxem, hogy csak a dedikált számokról, vagy az összest. Volt valami bill kombináció amivel aktiváltad ezt az üzemmódot, viszont ebből az üzemmódból bármelyik bill nyomásra kilépett.


ezt egy csomó ericsson tudja. A neve: hívásfogadási üzemmód/automatikus. Azonben ez a funkció sok modellnél csak kihangosító/headset esetén elérhető.
Én nem erröl beszélek, ezt így sok más készülék köztük a kedvenceid a nokiják is. Amiröl én beszéltem ahoz nem kellett füles stb "csak" a spéci szoftver. (NBH/KBI...)


vas. okt. 07, 2007 21:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
x/t írta:
.gúnár. írta:
Jaja, és az, hogy nincs "8+8" idõréses (GPRS, vagy HSCSD) készülék a piacon, annak sokkal inkább lehet marketing, mintsem technikai magyarázata.

A TDMA rendszerben az adás és a vétel más-más idõrésben történik, a szeparáció átkapcsolással történik. 8+8-nál ez borulna, szomszédcella mérésrõl már nem is beszélve.


kétségtelenül így van, hogy technikailag nehezebb olyan készüléket gyártani, ami egyszerre, egy időrésben tud adni és venni is, hiába van duplex távolság a két frekvencia között. Az is kétségtelenül igaz, hogy az összes időrésben adunk (vagy veszünk), akkor már nem marad időrés a szomszéd cellával folytatott esetleges kommunikációra. (ekkor vetődhetne fel az MH által említett "2hívás,2simkártya egyszerre esete"

Ebből következik, hogy összesen hét időrést tudunk kihasználni. Akkor mi van a 4+4 (class 12) gprs-el? Hát az, hogy a 4+4 időrés csak arra igaz, hogy 4 időrésen folyHAT a letöltés vagy a feltöltés. Viszont egyszerre nem. Egyszerre csak öt időrést foglalhat le a kapcsolat.
(Halkan jegyzem meg, hogy a konferenciabeszélgetés ezzel pont összevág, hiszen öt partnert lehet bevonni)

Abban persze teljesen igaza van gúnárnak, hogy a hscsd sem véletlenül nem lett több időréses (idehaza csak kettő), mivel nem érdekük a szolgáltatóknak több időrést/nagyobb sebességet adni ugyanannyi pénzért.
Abban is igaza van, hogy a gprsből sem igyekeztek a maximumot kicsavarni, mivel az (edgével) már 3g sebességet adna, és akkor kinek adnák el a 3g hálózatot.


vas. okt. 07, 2007 20:46
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 178
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Jaja, és az, hogy nincs "8+8" időréses (GPRS, vagy HSCSD) készülék a piacon, annak sokkal inkább lehet marketing, mintsem technikai magyarázata.

A TDMA rendszerben az adás és a vétel más-más időrésben történik, a szeparáció átkapcsolással történik. 8+8-nál ez borulna, szomszédcella mérésről már nem is beszélve.


vas. okt. 07, 2007 19:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
asdf_ írta:
Jajj, mikor volt az mar... :)

Itt MO-on régen volt, de a készülékek nagyrészét eredetileg nem ide gyártják... :wink:

Na de konyorgom, ha egyszer a wap beallitasok, az mms beallitasok, mittomen, pannonos hatterkep meg csengohang rajta van a zsiruj telefonon, miert van a halozatvalasztas automatan a Pannon helyett? (es ide be lehet helyettesiteni barmelyik szolgaltatot) Ha teljesen costumized telot kap a szolgaltato, akkor legyen ez a menupont is az. Szerintem...


vas. okt. 07, 2007 19:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
asdf_ írta:
Jajj, mikor volt az mar... :)


Itt MO-on régen volt, de a készülékek nagyrészét eredetileg nem ide gyártják... :wink:
Egyébként, most újra eljött az ideje az automatikus hálózatválasztásnak, a 2G/3G hálózatok közötti váltás miatt, ha nem teszed automatikusra, akkor a 2 között nem tudna átváltani magától a teló. Ez 2G-nél nem olyan kellemetlen, 3G-nél viszont az lehet, ha kimész a lefedettségi körzetből (mostanában ez még nem olyan nehéz :) ), akkor ugrott a térerőd...


vas. okt. 07, 2007 18:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Jaja, és az, hogy nincs "8+8" időréses (GPRS, vagy HSCSD) készülék a piacon, annak sokkal inkább lehet marketing, mintsem technikai magyarázata. Ennyi időrés esetén EDGE-nél például felesleges lenne a 3G-t eröltetni. Másrészről ennyi időrésen nehogymá' általánydíjas netezzen az a szerencsétlen, inkább szépen beszélgessen csak a percdíján. :wink:


vas. okt. 07, 2007 16:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Akkor ez majdnem ugyanaz volna,mint a 2hívás,2simkártya egyszerre esete :)


azt el is felejtettem megkérdezni, hogy tudod-e mi az a hscsd és a gprs? És hogy hogyan működnek?

Bizony, több időrést fognak össze... és mégsincs "2hívás,2simkártya egyszerre esete".


vas. okt. 07, 2007 16:24
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Macika írta:
Mert akkor pl. a Vodafone nem tudott volna itthon vagy 2 évig működni.

Jajj, mikor volt az mar... :)


vas. okt. 07, 2007 15:51
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
asdf_ írta:
Mi a fnak is automatikus a halozatvalasztas menupont allapota defaultban egy telefonon, miert is nem a sajat halozatot kivalasztva kerul ki a szolgaltatotol? :roll:
Mert akkor pl. a Vodafone nem tudott volna itthon vagy 2 évig működni.
Merthogy az egységsugarú user nem feltétlenül képes olyan magabiztonsággal kezelni a készülékét, hogy átállítsa.
De ne hidd, hogy csak Magyarorszgáon vannak ilyen 'belföldi' roamingok.


vas. okt. 07, 2007 15:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Macika írta:
T68m írta:
Na, akkor mondok más példát: automatikus ROMAing a határ közelében, pl. hívásfogadáskor. Milyen szép dolog is ez! :wink:
Én úgy tudom, hogy ez simán kikapcsolható.

Ha valaki rendszeresen jár külföldre, akkor tudnia kell, hogyan kell kezelni a telóban az ezt tiltó menüpontot, ha meg valaki nem jár külföldre, akkor mi a fnak neki az automatikus roaming????

Mi a fnak is automatikus a halozatvalasztas menupont allapota defaultban egy telefonon, miert is nem a sajat halozatot kivalasztva kerul ki a szolgaltatotol? :roll:


vas. okt. 07, 2007 15:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
x/t írta:
Pl. A felhívja konferenciában B-t és C-t, majd kiszáll. B és C ezután még 3 órán át keresztül beszél. Ki fizeti ezt?


Természetesen ezt senki nem fizeti, ugyanis ha A kilép a konferenciából, akkor az összes hívás befejeződik... :wink:


vas. okt. 07, 2007 11:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
off:

MotoHacker írta:
A fogadott emeltdíjast törvénnyel kellene tiltani,ellentétes az alkotmánnyal is tulajdonképpen.


http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.c ... E1nya#xcel

Melyik sorával?


vas. okt. 07, 2007 1:12
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 205 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség