Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. jún. 07, 2024 13:57



Hozzászólás a témához  [ 576 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Következő
Nokia BB5 unlock!!!!! 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
T68m írta:
Akoska írta:
Ha letiltják, semmit sem csinálhatsz vele, amíg a szolgáltató fel nem oldja a(z amúgy nemzetközi) tiltást.


ezt - amúgy - alá tudnátok-e támasztani valamivel, vagy csak szimplán urbán-legend?
Baj van ugye, ha nem politikáról, hanem mobiltelefonokról van szó a mobilos topicban?

Aki rutinos, annak nem kell alátámasztani, hidd el, az tudja magától is.


csüt. aug. 07, 2008 17:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Akoska írta:
Ha letiltják, semmit sem csinálhatsz vele, amíg a szolgáltató fel nem oldja a(z amúgy nemzetközi) tiltást.


ezt - amúgy - alá tudnátok-e támasztani valamivel, vagy csak szimplán urbán-legend?


csüt. aug. 07, 2008 17:42
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
8-9ezer egy ilyen nyitás és macerákkal, több nap várakozással jár.

Ha letiltják, semmit sem csinálhatsz vele, amíg a szolgáltató fel nem oldja a(z amúgy nemzetközi) tiltást.
Ja, egyvalamit lehet azért csinálni vele: eladod alkatrésznek sz.ér-h.gyér.


csüt. aug. 07, 2008 16:22
Profil ICQ
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 07, 2008 14:04
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Macika írta:
2. Na várj, mi az, hogy MEGSZÜNTETETT előfizetés? Az, hogy gondolt egyet emberünk és nem fizeti tovább a fizetnivalót, vagy pedig az, hogy elment a szolgáltatóhoz és elvarrt minden szálat (megfelelő mennyiségű pénzzel).

Előbbi esetben igen, utóbbi esetben nem a válasz a kérdésedre.


Hát az úgy volt.... Volt 1 fiu + 1 lány... lány haza jött mobiljával, fiú kint maradt, egy idő után fiú nem fizeti a számlákat, szolgáltató küld egy sms-t h x nap múlva megszűnik az előfizetés.
Ha megszűnik az előfizetés akkor a teló is azonnal tiltva lesz, vagy mennyi időn belül derül ki?
Letiltott telóval már nem lehet csinálni semmit, igaz?
Nagyságrendileg (ha mégsem tiltanák le) kb mennyi lehet egy függetlenítés?


csüt. aug. 07, 2008 16:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
soolyom írta:
Kedves Szakik!
E topicot már végig olvastam, és az lenne a kérdésem, hogy lehetséges e egy E51-es telefont Spanyol o. Vodást függetlenné tenni itthon?

Kérlek azt hagyjátok ki h vigyem vissza a szolgáltatóhoz.

2. Szerintetek hûségidõ lejárta elõtt megszüntetett elõfizetés miatt letiltják e a telót?

Elõre is köszi.
soolyom
1. Igen.

2. Na várj, mi az, hogy MEGSZÜNTETETT elõfizetés? Az, hogy gondolt egyet emberünk és nem fizeti tovább a fizetnivalót, vagy pedig az, hogy elment a szolgáltatóhoz és elvarrt minden szálat (megfelelõ mennyiségû pénzzel).

Elõbbi esetben igen, utóbbi esetben nem a válasz a kérdésedre.


2. egy pillanat! Ez utóbbit még nem döntöttük el, bár sok vita volt róla. Ez a te véleményed, az enyém pedig az, hogy nincs joga letiltani a készüléket a szolgáltatónak.


csüt. aug. 07, 2008 15:48
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
soolyom írta:
Kedves Szakik!
E topicot már végig olvastam, és az lenne a kérdésem, hogy lehetséges e egy E51-es telefont Spanyol o. Vodást függetlenné tenni itthon?

Kérlek azt hagyjátok ki h vigyem vissza a szolgáltatóhoz.

2. Szerintetek hűségidő lejárta előtt megszüntetett előfizetés miatt letiltják e a telót?

Előre is köszi.
soolyom
1. Igen.

2. Na várj, mi az, hogy MEGSZÜNTETETT előfizetés? Az, hogy gondolt egyet emberünk és nem fizeti tovább a fizetnivalót, vagy pedig az, hogy elment a szolgáltatóhoz és elvarrt minden szálat (megfelelő mennyiségű pénzzel).

Előbbi esetben igen, utóbbi esetben nem a válasz a kérdésedre.


csüt. aug. 07, 2008 15:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 07, 2008 14:04
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Kedves Szakik!
E topicot már végig olvastam, és az lenne a kérdésem, hogy lehetséges e egy E51-es telefont Spanyol o. Vodást függetlenné tenni itthon?

Kérlek azt hagyjátok ki h vigyem vissza a szolgáltatóhoz.

2. Szerintetek hűségidő lejárta előtt megszüntetett előfizetés miatt letiltják e a telót?

Előre is köszi.
soolyom


csüt. aug. 07, 2008 14:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Természetesen megtalálták a megoldást, csak ez nem kerül ki sehova, a világon csak néhány ember drága játékszere a nyitóka.

Létezik még NCK szerzés is, szintén aranyárban, és csak bizonyos szolgáltatókhoz.

Na meg a hivatalos út...


szer. aug. 06, 2008 17:53
Profil ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 05, 2008 12:12
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: A gép előtt...
Hozzászólás 
Köszi a gyors választ, és remélem Dejan hamar megtalálja majd a most még nyithatatlan kategória ellenszerét


szer. aug. 06, 2008 7:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
kag8655 írta:
Sziasztok csak 1 pár kérdésem lenne az N82 unlockkal kapcsolatban:
1. Az N82-n is legyantázták a TP-t mint az N80 esetében vagy azt más okok miatt nem lehet?
2. Volt szerencsém unoktesóm svéd (nem gyári)függetlenéhez és All files hack után kilépett a névjegyzékből (az enyémmel is megcsináltam és nem volt semmi baja) okohatta ezt egy elbénázott unlock?

egyéb: 2630-at lehet vagy sem (nem vagyok bent biztos hogy BB5) és ha igen akkor hogy?

Köszi
1. N82-nél nem mész semmire a tesztpontok érintgetésével sajna, csakúgy mint sok más újabb típusnál sem.

2. Kizárható, hogy amiatt, hiszen N82-t most egyfajtaképpen lehet csak nyitni, NCK-val (aztán hogy ezt egy spéci box olvassa ki vagy a listából szerzik meg, az már mindegy).

egyéb: A 2630 az DCT4+, csak box-szal megy (vagy szolgáltatónál, hivatalosan, NCK-val, aranyér').


kedd aug. 05, 2008 12:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 05, 2008 12:12
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: A gép előtt...
Hozzászólás 
Sziasztok csak 1 pár kérdésem lenne az N82 unlockkal kapcsolatban:
1. Az N82-n is legyantázták a TP-t mint az N80 esetében vagy azt más okok miatt nem lehet?
2. Volt szerencsém unoktesóm svéd (nem gyári)függetlenéhez és All files hack után kilépett a névjegyzékből (az enyémmel is megcsináltam és nem volt semmi baja) okohatta ezt egy elbénázott unlock?

egyéb: 2630-at lehet vagy sem (nem vagyok bent biztos hogy BB5) és ha igen akkor hogy?

Köszi


kedd aug. 05, 2008 12:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
szőke07 írta:
sziasztok - remélem mostmár jó helyen járok:
van egy nokis 6280 -as (A1-es kártyás volt) telefonom,mennyiért lehet kártyafüggetleníteni?
Talán ha privátban kérdezed a megfelelő helyen... ;)


vas. júl. 20, 2008 22:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. júl. 07, 2008 11:23
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
sziasztok - remélem mostmár jó helyen járok:
van egy nokis 6280 -as (A1-es kártyás volt) telefonom,mennyiért lehet kártyafüggetleníteni?


vas. júl. 20, 2008 20:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
Macika írta:
Tulajdonképpen én dobtam fel a labdát...

Annak a lehetősége fenn áll.


kedd júl. 01, 2008 23:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
kerelyfe írta:
Winston_Wolf írta:
Jó napot kívánok! A Jóisten vagyok...

Poénnak is rossz volt. :wink:
Tulajdonképpen én dobtam fel a labdát...


kedd júl. 01, 2008 21:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
Winston_Wolf írta:
Jó napot kívánok! A Jóisten vagyok...

Poénnak is rossz volt. :wink:


kedd júl. 01, 2008 14:27
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Winston_Wolf írta:
Jó napot kívánok! A Jóisten vagyok...

Igaz nem Vodafone, igaz nem most volt, de kb 5 éve vettem egy 6310i-t és egy félreértésből adódóan (telefonos ügyfélszolgálat rossz infót adott nekem, mégpediglen, hogy 5 000 Ft-ért leveszi a hálózati zárat a telefonomról bármelyik T-pont, én meg szemtelenül kihasználtam!) lekért kóddal kifüggetlenítette nekem az orrom előtt egy mezei ügyfélszolgálatos puncimanci a Budafoki úti üzletben. Kaptam egy számlát, amin rajta volt a művelet, és az IMEI szám és azt hozzátűzték a garijegyhez.

Szóval áldást osszak, vagy pénzt? :)
Édesistenem! ;)

Amikor még a DCT4-esek futottak, az még máshogyan volt...

A BB5 már keményebb dió...


kedd júl. 01, 2008 12:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Macika írta:
Vizsla írta:
És ha ilyen módszerhez folyamodunk, akkor olyan lesz, mintha kicsengettük volna hűségidő alatt a feltételes kedvezményt, meg a hálózati zár feloldásának díját, és kiküldte volna pl. a vodafone levélben a kódsort két héten belül, és ennek eredményeként lenne egy garanciális, független telefonunk?
Találkozott már valaki olyan személlyel, hogy szolgáltatón keresztül függetlenített, és a garancia is megmaradt?
A Jóistennel kevesen találkoztak...



Jó napot kívánok! A Jóisten vagyok...

Igaz nem Vodafone, igaz nem most volt, de kb 5 éve vettem egy 6310i-t és egy félreértésből adódóan (telefonos ügyfélszolgálat rossz infót adott nekem, mégpediglen, hogy 5 000 Ft-ért leveszi a hálózati zárat a telefonomról bármelyik T-pont, én meg szemtelenül kihasználtam!) lekért kóddal kifüggetlenítette nekem az orrom előtt egy mezei ügyfélszolgálatos puncimanci a Budafoki úti üzletben. Kaptam egy számlát, amin rajta volt a művelet, és az IMEI szám és azt hozzátűzték a garijegyhez.

Szóval áldást osszak, vagy pénzt? :)


kedd júl. 01, 2008 9:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
A "sima" N95 igen, a 8GB-os verzió csak nagyon drágán, NCKval.


pén. jún. 27, 2008 17:50
Profil ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
T68m írta:
Akoska írta:
Az adatbázisnak a gyártónál a helye. Hogy egyesek mégis hozzáférnek, az egy dolog. De semmiképp nem a szolgáltatónál vannak a kódok.

Hogy a szolg. fizet-e a gyártónak a kódért, azt nem tudom, de nem hiszem. A telefonokat nem azért kapta olcsóbban, mert lockolva voltak (igen, a gyártó lockol), hanem mert 10ezer darab volt.
A kódért (és persze adott esetben a hűség idő előtti megszüntetéséért) a pénztt a szolgáltató zsebeli be. A szubvenciót is ő adta.


Véleményem szerint, mivel az AB a gyártónál van, igenis kér valamennyi pénz a szolgáltatótól, mégha nem is 10e-eket unlockonként.


A kód lekérése gyakorlatilag alig vesz igénybe adminisztrációt és a szolgáltatók (tíz)ezres nagyságrendben vásárolnak be a gyártóknál.
Ez azt indokolná, hogy ne, vagy csak jelképesen kérjenek pénzt a kódért.
Ugyanakkor az egész felhajtás, fejlesztés, titkosítgatás a simlock körül a szolgáltatók miatt van, ergo ezt nekik honorálni illik.

Ami miatt úgy gondolom, hogy nem jár zsozsó a gyártónak a kódért, az az a tény, hogy civilizáltabb országokban a kódot a hűség leteltével a szolgáltatók ingyen biztosítják az ügyfélnek és messze nem gondolnám, hogy ha ez nekik pénzbe fájna, azt nem hárítanák az épp függetlenedni készülő (azaz potenciális szolgáltatóelhagyó) ügyfélre.


szomb. jún. 07, 2008 23:56
Profil ICQ
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Nu, eddig élt az adatbázis:
Idézet:
SORRY :-)
SERVICE CURRENTLY OFFLINE UNTIL FURTHER NOTICE

The Good News :-)

We Can Unlock Any Nokia In-House Via Special Server


szomb. jún. 07, 2008 23:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Akoska írta:
Az adatbázisnak a gyártónál a helye. Hogy egyesek mégis hozzáférnek, az egy dolog. De semmiképp nem a szolgáltatónál vannak a kódok.

Hogy a szolg. fizet-e a gyártónak a kódért, azt nem tudom, de nem hiszem. A telefonokat nem azért kapta olcsóbban, mert lockolva voltak (igen, a gyártó lockol), hanem mert 10ezer darab volt.
A kódért (és persze adott esetben a hûség idõ elõtti megszüntetéséért) a pénztt a szolgáltató zsebeli be. A szubvenciót is õ adta.


Véleményem szerint, mivel az AB a gyártónál van, igenis kér valamennyi pénz a szolgáltatótól, mégha nem is 10e-eket unlockonként.


szomb. jún. 07, 2008 22:14
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Az adatbázisnak a gyártónál a helye. Hogy egyesek mégis hozzáférnek, az egy dolog. De semmiképp nem a szolgáltatónál vannak a kódok.

Hogy a szolg. fizet-e a gyártónak a kódért, azt nem tudom, de nem hiszem. A telefonokat nem azért kapta olcsóbban, mert lockolva voltak (igen, a gyártó lockol), hanem mert 10ezer darab volt.
A kódért (és persze adott esetben a hűség idő előtti megszüntetéséért) a pénztt a szolgáltató zsebeli be. A szubvenciót is ő adta.


szomb. jún. 07, 2008 13:13
Profil ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
szabo írta:
Kérdés:

A NOKIA elad az xyz szolgáltatónak 10 000db telefont.
Lockolva. (Lockolva ?)
Eleve olcsóbban adja és ha valaki hivatalosan akarja nyitni akkor visszazsebeli a különbözetet darabonként ?
Vagy : odaadja az xyz-nek egy meghatározott árért az NCK-kkal együtt és utána xyz azt csinál az árakkal és a kódokkal amit akar ?
Szóval hol az adatbázis ? A NOKI-ánál vagy xyz-nél ?
Egyszerűbb lett volna, ha visszaolvastál volna.

A Nokiánál van.
Hét pecsét alatt. Annyira, hogy van vagy 4 éve már BB5-ös teló és talán csak fél éve nyílott meg az út, lett ember, aki ki tudja csempészni onnan az NCK-t...


szomb. jún. 07, 2008 13:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 09, 2005 14:52
Hozzászólások: 91
Hozzászólás 
Kérdés:

A NOKIA elad az xyz szolgáltatónak 10 000db telefont.
Lockolva. (Lockolva ?)
Eleve olcsóbban adja és ha valaki hivatalosan akarja nyitni akkor visszazsebeli a különbözetet darabonként ?
Vagy : odaadja az xyz-nek egy meghatározott árért az NCK-kkal együtt és utána xyz azt csinál az árakkal és a kódokkal amit akar ?
Szóval hol az adatbázis ? A NOKI-ánál vagy xyz-nél ?


szomb. jún. 07, 2008 12:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Akoska írta:
Szerinted egy DCT3 vagy DCT4 calccal számolt kód miben különbözik ettől, azon kívül, hogy ezért keményen csengetni kell? Semmiben... egyik sem legális, tehát garanciamegmaradás sem jár érte.
Az egész írás tanulságos volt, de a fenti idézet hatott a leginkább...
Hamu... Hamu... Hamu...


szomb. jún. 07, 2008 8:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Független - maradjunk ennél. A TP-os (=lényegesen olcsóbb) megoldás nem (csak) azért garanciavesztős, mert a telefon fizikailag is ki kell nyíljon, hanem mert nem jogszerűen állítottad OPEN-re a simlock állapotát.

Ez utóbbi pedig az NCK vásárlásos módszernél is így van, senki nem fog igazolást adni arról, hogy "jó helyről" vetted a kódot.
Ha a telefon matricáján ott a TÍPUS/SL jelzés és a telefonon nincs simlock, akkor ugyanúgy áthúzható a garancialevél, ha a kód hivatalos megvásárlásáról nincs igazolás.

Ha valaki rendelkezik a megfelelő szerszámokkal, csinálhat a kód beírása előtt és után is teljes PM memória mentést, amivel onnantól elvileg csikicsukizhatja a telefont a garancia érdekében, de ezt jobb, ha olyasvalaki csinálja, aki tudja, mit és hogyan csináljon. Nem veszélytelen, könnyen kerülhetünk RPL szükségbe...

Ja, de én amúgy nem értem a kérdést: ha vki szolgáltatón keresztül intézi a dolgot, kifizeti a hűségbontást/kódot, akkor a garancia miért NE maradna meg?? A szolgáltató adja és veszi el a garit, ha ő adta a kódot, akkor semmi gond.

A félreértés az lehet, hogy az innen-onnan szerzett NCK természetesen NEM szolgáltatótól van és nem is számít olyannak, mintha az lenne.
De miért is számítana?? Szerinted egy DCT3 vagy DCT4 calccal számolt kód miben különbözik ettől, azon kívül, hogy ezért keményen csengetni kell? Semmiben... egyik sem legális, tehát garanciamegmaradás sem jár érte.


pén. jún. 06, 2008 23:40
Profil ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Vizsla írta:
Akoska írta:
NCK-t a ma másképp nem nyitható telókhoz érdemes megvenni, még mindig olcsóbb, mint a szolgáltatótól hűségidő alatt.
És ha ilyen módszerhez folyamodunk, akkor olyan lesz, mintha kicsengettük volna hűségidő alatt a feltételes kedvezményt, meg a hálózati zár feloldásának díját, és kiküldte volna pl. a vodafone levélben a kódsort két héten belül, és ennek eredményeként lenne egy garanciális, független telefonunk?
Találkozott már valaki olyan személlyel, hogy szolgáltatón keresztül függetlenített, és a garancia is megmaradt?
A Jóistennel kevesen találkoztak...


pén. jún. 06, 2008 23:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Akoska írta:
NCK-t a ma másképp nem nyitható telókhoz érdemes megvenni, még mindig olcsóbb, mint a szolgáltatótól hűségidő alatt.
És ha ilyen módszerhez folyamodunk, akkor olyan lesz, mintha kicsengettük volna hűségidő alatt a feltételes kedvezményt, meg a hálózati zár feloldásának díját, és kiküldte volna pl. a vodafone levélben a kódsort két héten belül, és ennek eredményeként lenne egy garanciális, független telefonunk?
Találkozott már valaki olyan személlyel, hogy szolgáltatón keresztül függetlenített, és a garancia is megmaradt?


pén. jún. 06, 2008 22:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Lehet immár Nokiákhoz is NCK-t vásárolni, tk. a linkelt oldalról is (gondolom). De itthon is.

Csak a dolog nem olcsó. 10e és afeletti összeg egy kód. Hogy honnan szerzik, azt nem tudom. Valakinek megnyílhatott a Nokia adatbázisa.

NCK-t a ma másképp nem nyitható telókhoz érdemes megvenni, még mindig olcsóbb, mint a szolgáltatótól hűségidő alatt.
Az a modell (3109) pedig a régi, TP-os módszerrel ennek töredékéből kinyitható.


pén. jún. 06, 2008 22:44
Profil ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
sixday írta:
szakértő urak

3109 classicomat szeretném kinyitni.
ez a weboldal kamu?
http://www.fonefunshop.co.uk/Unlocking/nokiabb5.htm

mert a ti hozzászólásaitokból nem igazán az jön le hogy bb5 telókat simán kóddal lehetne nyitni.
akkor most mi az igazság?
Nem szoktunk hazudni.

De pontosítsunk!

LEHET kóddal nyitni!

Csak ahhoz a kódhoz Te soha az életben nem jutsz hozzá, csak ha kikérik Neked a Nokiától.


pén. jún. 06, 2008 22:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jún. 06, 2008 21:18
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
szakértő urak

3109 classicomat szeretném kinyitni.
ez a weboldal kamu?
http://www.fonefunshop.co.uk/Unlocking/nokiabb5.htm

mert a ti hozzászólásaitokból nem igazán az jön le hogy bb5 telókat simán kóddal lehetne nyitni.
akkor most mi az igazság?


pén. jún. 06, 2008 21:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 671
Tartózkodási hely: M. Service
Hozzászólás 
Amint tudom lefényképezem nked.


hétf. jún. 02, 2008 12:17
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
jokers5 írta:
Azt csak a régi turboval kellett csinálni az ujabbakkal már nemkell kivágniu a SIM-et.
Én még nem láttam ilyen 'újat', de nehezen tudom elképzelni, hogy elférne pluszban a SIM-fészek környékén még valami elektronika.
Fotód nincs az újról?


szer. máj. 28, 2008 12:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 430
Hozzászólás 
Akkor én le vagyok maradva, mint a borravaló


szer. máj. 28, 2008 12:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 671
Tartózkodási hely: M. Service
Hozzászólás 
Lalamper írta:
Ezt a Turbo SIM nevű csodát láttátok már?

Meg kell hozzá preparálni a SIM kártyát és magát a telefont veri át a lock ellenőrzésekor..

Én most láttam egyet, N95-el működik..


Azt csak a régi turboval kellett csinálni az ujabbakkal már nemkell kivágniu a SIM-et.


szer. máj. 28, 2008 11:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Műxik, de felesleges, ez a modell még "gazdaságosan" is nyitható, permanensen.


szer. máj. 28, 2008 11:31
Profil ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 430
Hozzászólás 
Ezt a Turbo SIM nevű csodát láttátok már?

Meg kell hozzá preparálni a SIM kártyát és magát a telefont veri át a lock ellenőrzésekor..

Én most láttam egyet, N95-el működik..


szer. máj. 28, 2008 10:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
War10ck írta:
.. im*i + hálozati kód meg 10ropi és nyillik mint a pinty.. ... remélem nem program a calc hanem adatbázis alapu..


Hát nem is tudom. Ha adatbázisos volna, akkor minek hozzá provider?
Ha meg calcos volna és akkora májerek akik ezt csinálják és mindenhez hozzáférnek, simán lekapnák a Nokiától az imréhez rendelt providert.

Nem, ennek így semmi értelme. A nyitáshoz a telefonnak a kábelvégen kell lennie és ez valószínűleg így is marad.
Java calchoz szokottak egyelőre ne nagyon örüljenek...


hétf. máj. 26, 2008 11:24
Profil ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
War10ck írta:
aham...

imei kell hozzá meg hálozati kod és nincs köze a calc-hoz..

lol..

és aki calcol per pill 8-10k-ért az is calc-nak hivja.. csak te nem...



nyugodtan mindneki beleélheti magát.... fél év és free lesz
Legalább te értesz hozzá, az a lényeg.

De mi is lenne free? A teljes Nokia adatbázis, az egyenként hozzárendelt NCK kódokkal?

Nem tudom, miért gondolod, hogy mi itt jól összejöttünk idióták egy kis porbaf.ngásra, neked pedig el kellett jönnöd megvilágosítani elborult agyunkat.

Hidd el, elképzelhető, hogy láttunk már Nokiát, ha más nem, legalább 2 méternél távolabbról...


csüt. máj. 22, 2008 11:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 21, 2008 9:33
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
aham...

imei kell hozzá meg hálozati kod és nincs köze a calc-hoz..

lol..

és aki calcol per pill 8-10k-ért az is calc-nak hivja.. csak te nem...



nyugodtan mindneki beleélheti magát.... fél év és free lesz


csüt. máj. 22, 2008 11:38
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
War10ck írta:
Sebaj megjelent pár napja a calc hozzá :)
éljenek a ropisok.. im*i + hálozati kód meg 10ropi és nyillik mint a pinty.. bövebbet még nem tudok de remélem nem program a calc hanem adatbázis alapu.. mert akkor egy ideig nem fog eluszni mint a dct3 és 4-es telok
Ha szabadna kérnem, ne beszéljünk zöldeket.

Semmi köze a calc-hoz, a kalkuláláshoz a dolognak.

Még mielőtt valaki dörzsölné a tenyerét...


szer. máj. 21, 2008 23:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 21, 2008 9:33
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
jokers5 írta:
Akoska írta:
Ez valami vicc?

Neked ott Angliában sokkal jobban kéne tudnod, hogy BB5 Nokiákon nincs IMEI csere (szerencsére).
A kódolást meg universalbox logokkal meg tudod oldani, igaz, elég súlyos ára van, de megy mind.



Már ez sem müxik pűr hete :P


Hel.

Sebaj megjelent pár napja a calc hozzá :)
éljenek a ropisok.. im*i + hálozati kód meg 10ropi és nyillik mint a pinty.. bövebbet még nem tudok de remélem nem program a calc hanem adatbázis alapu.. mert akkor egy ideig nem fog eluszni mint a dct3 és 4-es telok


szer. máj. 21, 2008 9:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 11:53
Hozzászólások: 4
Hozzászólás N73 ujra
Sziasztok!

Par honapja futottam egy kort N73-al. Macika korrekt volt, meg is oldotta volna, de nem volt kedvem felvinni Pestre. Most ujra eszembe jutott. Kecskemét és környékén vki nem tudna nyitni? Ennyi meg beleferne, de ha nem, inkabb leteszek rola.

Koszonom

UI: Vegig olvastam, miket irtatok mostanaban. Hu bammeg, eleg erdekes volt. Gaborxxx (jol irtam?) sertodes ne essen, mert nem azert irom, de kivancsi lennek rad. Altalaban ha "megismerek" egy embert az elso benyomas alapjan elszoktam melazni rajta mi jarhat a fejeben, hogyan gondolkodhat dolgokrol. Most arra lennek kivancsi, milyen ember van az ilyen gondolatok es habitus mogott. Nem lepodnek meg rajta, ha egyaltalan nem olyan ember lennel, mint amilyennek latszani akartal.

Sorry a kiteroert.


pén. máj. 16, 2008 13:22
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 671
Tartózkodási hely: M. Service
Hozzászólás 
Akoska írta:
Ez valami vicc?

Neked ott Angliában sokkal jobban kéne tudnod, hogy BB5 Nokiákon nincs IMEI csere (szerencsére).
A kódolást meg universalbox logokkal meg tudod oldani, igaz, elég súlyos ára van, de megy mind.



Már ez sem müxik pűr hete :P


pén. máj. 09, 2008 22:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Ez valami vicc?

Neked ott Angliában sokkal jobban kéne tudnod, hogy BB5 Nokiákon nincs IMEI csere (szerencsére).
A kódolást meg universalbox logokkal meg tudod oldani, igaz, elég súlyos ára van, de megy mind.


hétf. ápr. 21, 2008 5:15
Profil ICQ
vas-tag

Csatlakozott: vas. ápr. 20, 2008 23:22
Hozzászólások: 1
Hozzászólás unlock
Sziasztok,szoval egy olyan kerdesem van tud valaki valami megoldast az osszes nokia kikodolasara es imei sz cserere??Persze ezt itthon szeretnem magamnak csinalni,ez ez uj hobbim.Ton vannak ilyen olyan dobozok hozza de nem jok az uj telokhoz.Ha esetleg valaki tud az ujakhoz is arra vevo lennek.A le nem szamit


vas. ápr. 20, 2008 23:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: Turbo sim
Gaborxxx írta:
Már megtörtént?


Nem tudok róla. De elképzelhető, hogy be fog következni.
Anno a 6230-nál volt az, hogy a 3.15-ös szofttal még ment a 2 sim-es hátlap, de az utána jövökkel már nem.
Előfordulhat, hogy hasonló "fejlesztések" az újabb készülékekbe is bekerülnek.


szer. ápr. 16, 2008 11:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 08, 2008 9:40
Hozzászólások: 24
Hozzászólás Re: Turbo sim
thomas77 írta:
Gaborxxx írta:
...itt tartom a kezemben és bármit tehetek vele, működik!


Csak szoftvert ne frissíts a telefonodon! :wink:


Említették, hogy talán majd egyszer a nokia védekezni fog ilyen módon ez ellen. Már megtörtént? A szoftvercsere régen kedvtelésből is ment nálam, ma már csak ha nagy a baj.


szer. ápr. 16, 2008 10:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: Turbo sim
Gaborxxx írta:
...itt tartom a kezemben és bármit tehetek vele, működik!


Csak szoftvert ne frissíts a telefonodon! :wink:


szer. ápr. 16, 2008 10:48
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 576 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség