Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd jún. 04, 2024 13:11



Hozzászólás a témához  [ 818 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Következő
Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Anark írta:
059D7G5

Köszi Imici


Szívesen
Sajnos erre a PC-re még tényleg nincs Belle... :?
No persze ettől még rá lehet tenni egy Hungary CV-t, vagy EURO3-ast, de az ugye nem teljesen legális. :hm:


csüt. feb. 09, 2012 23:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 26, 2010 23:34
Hozzászólások: 19
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
Anark írta:
De jó nektek... :(
Én már annyira várom.
Biztos lesz vagy április mire "T-naccsága" kiengedi a frissítést a hűséges függőknek.


A Telenor Brand-es C7 firmware már fent van a Navifirm-en, most frissítettem egy kollégámnak.
Lehet, hogy most nem kell ennyit várni, vagy esetleg a T-s is kint van?
Ha megírod a Product kódot, meg tudom nézni Neked.


059D7G5

Köszi Imici


csüt. feb. 09, 2012 18:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Anark írta:
De jó nektek... :(
Én már annyira várom.
Biztos lesz vagy április mire "T-naccsága" kiengedi a frissítést a hűséges függőknek.


A Telenor Brand-es C7 firmware már fent van a Navifirm-en, most frissítettem egy kollégámnak.
Lehet, hogy most nem kell ennyit várni, vagy esetleg a T-s is kint van?
Ha megírod a Product kódot, meg tudom nézni Neked.


csüt. feb. 09, 2012 15:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 26, 2010 23:34
Hozzászólások: 19
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
De jó nektek... :(
Én már annyira várom.
Biztos lesz vagy április mire "T-naccsága" kiengedi a frissítést a hűséges függőknek.


szer. feb. 08, 2012 14:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Akoska írta:
A SymbianOS megfelel kb. annak, hogy Android.

Az Anna és Belle pedig azon belüli, pl. Froyo, Gingerbread.


ááá... tehát mint pl. SymbianOS - Windows Mobile és Belle - mint Tango :)

Köszönöm!


szer. feb. 08, 2012 11:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
A SymbianOS megfelel kb. annak, hogy Android.

Az Anna és Belle pedig azon belüli, pl. Froyo, Gingerbread.


szer. feb. 08, 2012 11:09
Profil ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Én is felraktam tegnap este - bár én nokia suite-tal. Hmm... érdekes a végeredmény. Szokatlan az Anna után, főleg az ömlesztett menü :)

Ami gáz és sztem lehetnek és lesznek ebből problémák, az az, hogy az Anna alá felrakott alkalmazások egy része eltűnt, illetve bekerült a telepítendő programok alá, de sokat nem tudok velük kezdeni.

Azon gondolkodom, hogy nyomok egy hard reset-et, ami Anna alatt már jó volt, de annó ott is voltak problémák, hogy a storet később külön kellett rárakni, stb, amit pr20-nál már orvosoltak.

Szted, a most kiadott belle egy hard reset után képes lesz felállni rendesen? :)

Sok progi a store-ból nem belle képes még... :\ Sokan szívnak a legfrissebb social app-al is (1.5x asszem), nem is merem ráfrissíteni....

Szóval jó lenne a belle, de

1. szokni kell
2. nem biztos, hogy a legkiforrottabb még, kell neki 1-2 patch... sztem :)



...kis kieg: a Telepítendő alkalmazások pont alatt szépen vissza jönnek az anna alatt telepített dolgok, működnek is, bár maradnak is Telepítendő státuszba... - kieg 2: frissítás után ezek a progik átkerültek a Telepített alkalmazások közé és eltűntek a Telepítendő alkalmazások listájából. Kvázi végig kellett nyomkodni (telepíteni) ezeket. Egyébként mint store-os hivatalos alkalmazás, semmi hack

Keveredik bennem ez a három fogalom... a symbian3... az anna és a belle... az anna és a belle az a telefon firmware, afféle OS. A symbian3 meg hogyan definiálandó? jóóó... googlizom azért :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mephysto szer. feb. 08, 2012 12:24-kor.



szer. feb. 08, 2012 10:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3


Én tegnap este már telepítettem is.
Eddig nagyon jónak tűnik, minden úgy működik, ahogy kell. :D
Phoenix-el tettem fel Refurb. üzemmódban, nem szórakoztam az Ovi sutty konverzióival.

Eddig is használtam már a Belle-t az egyik N8-ra toltam fel, de az nem hivatalos verzió volt.
Ez a verzió érezhetően gyorsabb, stabilabb.

A Nokia Internet Radio 3.04-es verziót nem érdemes telepíteni, mert összeakad az FM Transmitterrel. Ez már az Anna fw-el is így volt. Ahogy bekapcsolod a transmittert, elhallgat a rádió.
A 3.03-as viszont hibátlan, Nokiaprogramokról le lehet tölteni.


szer. feb. 08, 2012 9:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Célegyenesben a Belle... :)

http://www.allaboutsymbian.com/news/item/14188_The_Nokia_Belle_update_roll_ou.php


kedd feb. 07, 2012 13:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 25, 2009 11:06
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: Békés megye
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
Várd meg a Belle-t, abban megint lesz ömlesztett, kedvencek es Felvételek nézet a galériában.

Köszi,akkor már nagyon várom,nem akarom meg hackelni,inkább megvárom az eredetit! :P


szomb. dec. 17, 2011 8:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
bobvosgy írta:
Sziasztok!
Volna egy kisebb problémám,a kép galériát mivel lehetne olyanná tenni mint pl az 5800-é volt,hogy mappákat is létre lehessen hozni benne,vagyis megnyitáskor azzal kezdje.Engem baromira zavar hogy ömlesztve vannak a képek.Azt tudom hogy ebben is lehet albumokat csinálni,csak az a baj hogy nem azzal indít.Találtam egy videót amiben olyan,de mi a neve vagy hogy csinálta?http://www.youtube.com/watch?v=iEdTvzNtoL0&feature=related Valakinek valami tippje,ötlete hasonlóra :hm:


Várd meg a Belle-t, abban megint lesz ömlesztett, kedvencek es Felvételek nézet a galériában.


pén. dec. 16, 2011 22:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 25, 2009 11:06
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: Békés megye
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
user01 írta:
bobvosgy írta:
...Azt tudom hogy ebben is lehet.......

Ez gyárilag volt.......


Ja hogy csak volt :hm: Én nem tudom mert mikor megvettem akkor rögtön lefrissítettem :mrgreen:
Szóval akkor jó volt csak elmúlt :jajne: :jaj:


pén. dec. 16, 2011 16:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 169
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
bobvosgy írta:
...Azt tudom hogy ebben is lehet albumokat csinálni,csak az a baj hogy nem azzal indít.Találtam egy videót amiben olyan,de mi a neve vagy hogy csinálta?

Ez gyárilag volt így az Anna előtti firmware-ben. Nem tudom, miért kellett egy jól működő dolgot elrontania a Nokiának?!
A keresést is elrontotta!! Eddig kiválaszthattam, hogy csak a naptárban keressen, és akkor szépen időrendben felsorolta az összes naptárbejegyzést. Ez ma már nem megy. :(


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára user01 pén. dec. 16, 2011 16:54-kor.



pén. dec. 16, 2011 16:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 25, 2009 11:06
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: Békés megye
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Sziasztok!
Volna egy kisebb problémám,a kép galériát mivel lehetne olyanná tenni mint pl az 5800-é volt,hogy mappákat is létre lehessen hozni benne,vagyis megnyitáskor azzal kezdje.Engem baromira zavar hogy ömlesztve vannak a képek.Azt tudom hogy ebben is lehet albumokat csinálni,csak az a baj hogy nem azzal indít.Találtam egy videót amiben olyan,de mi a neve vagy hogy csinálta?http://www.youtube.com/watch?v=iEdTvzNtoL0&feature=related Valakinek valami tippje,ötlete hasonlóra :hm:


pén. dec. 16, 2011 13:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 222
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Sziasztok
N95 8gb-ről N8-ra szeretném átpakolni az sms-eket és mms-eket, viszi szépen a telefonok content copier programja, viszont az mms-eket nem az eredeti dátumon menti el hanem a másolás időpontján...
Lenne más módszer is ahol lehetséges hogy megmaradnak az eredeti dátumok?
Köszönöm!


pén. dec. 16, 2011 12:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Szenya írta:

111.30.0609, az ami már stabilnak tűnik. De ez is még csak candidate.


Tudsz küldeni egy linket a letöltéshez? Én csak a 607-est találom mindenhol.


hétf. dec. 12, 2011 18:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. dec. 28, 2006 15:27
Hozzászólások: 235
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
@cooler21, @Szenya: Ti melyik verziót töltöttétek fel? Személyes tapasztalat? Mert nálam semmilyen általatok említett probléma nem jelentkezett.
Nap, mint nap kapom a hívásokat azóta is, néztem Youtube, saját készítésű és egyéb videókat is, gond nélkül ment mindegyik.

Az én általam feltöltött verzió: 111.030.0607 Egyedi verzió: 111.030.0607.360.04 2011-11-18

Létezik egy korábban publikált is, lehet, hogy azzal vannak ilyen gondok?


111.30.0609, az ami már stabilnak tűnik. De ez is még csak candidate.


hétf. dec. 12, 2011 13:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. dec. 28, 2006 15:27
Hozzászólások: 235
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
Egy kérdés:
Lehetséges olyan, hogy a Navifirm egy N8 product kódot nem ismer? A legutóbb megjelent bronz színre kerestem rá, amit a Media Markt-ban is árulnak (PC: 059L036) és ezt a PC-t nem ismeri.
A Navifirm nem a Nokia hivatalos szerveréről tölti le a fw-t? Ha igen, akkor hogyan lehetséges, hogy ezt a PC-t nem találja?


Melyik Core verzióhoz kerested ezt a PC-t?


hétf. dec. 12, 2011 13:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
A Navifirm elég sok PC-ot nem ismer, egyáltalán nem teljes a listája sem PC-ok, sem elérhető fw-ek tekintetében :(


hétf. dec. 12, 2011 0:14
Profil ICQ
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 543
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
@cooler21, @Szenya: Ti melyik verziót töltöttétek fel? Személyes tapasztalat? Mert nálam semmilyen általatok említett probléma nem jelentkezett.
Nap, mint nap kapom a hívásokat azóta is, néztem Youtube, saját készítésű és egyéb videókat is, gond nélkül ment mindegyik.

Az én általam feltöltött verzió: 111.030.0607 Egyedi verzió: 111.030.0607.360.04 2011-11-18

Létezik egy korábban publikált is, lehet, hogy azzal vannak ilyen gondok?


az enyém vége: 0607.02.01
2011.11.10.

és bizonyos filmeket (elég sokat ) rosszul kezel: elkezdi lejátszani, de a beletekerésnél ,már nem folytatja, vagy csak 1-2 perc után...
hálózatproblémám nincs.
az enyém az ún. RC belle, csk hekkelve, semmi más vált n incs benne(Taylor féle)


vas. dec. 11, 2011 11:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Egy kérdés:
Lehetséges olyan, hogy a Navifirm egy N8 product kódot nem ismer? A legutóbb megjelent bronz színre kerestem rá, amit a Media Markt-ban is árulnak (PC: 059L036) és ezt a PC-t nem ismeri.
A Navifirm nem a Nokia hivatalos szerveréről tölti le a fw-t? Ha igen, akkor hogyan lehetséges, hogy ezt a PC-t nem találja?


vas. dec. 11, 2011 1:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
@cooler21, @Szenya: Ti melyik verziót töltöttétek fel? Személyes tapasztalat? Mert nálam semmilyen általatok említett probléma nem jelentkezett.
Nap, mint nap kapom a hívásokat azóta is, néztem Youtube, saját készítésű és egyéb videókat is, gond nélkül ment mindegyik.

Az én általam feltöltött verzió: 111.030.0607 Egyedi verzió: 111.030.0607.360.04 2011-11-18

Létezik egy korábban publikált is, lehet, hogy azzal vannak ilyen gondok?


szomb. dec. 10, 2011 23:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. dec. 28, 2006 15:27
Hozzászólások: 235
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
Sajnos úgy tűnik, még várni kell a hivatalos frissítésre...

http://mobilarena.hu/hir/jovore_erkezik_a_symbian_belle_frissites.html

Lehet, hogy az általam is megtalált C drive kezelési gondok miatt? :hm:
Vagy csak szimplán nem akarják kiadni a Belle-t a karácsonyi szezonban, nehogy emiatt ne vegyék az újabb, Belle-es modelleket... :|


Gond van a hálózatkezeléssel is. Leakad a hálózatról és egy mukk nélkül úgy marad, nem megy vissza többé, és este csodálkozol, milyen nyugis volt a nap.


szomb. dec. 10, 2011 21:01
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 543
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
a videólejátszásnál is gondok vannak...


szomb. dec. 10, 2011 15:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Sajnos úgy tűnik, még várni kell a hivatalos frissítésre...

http://mobilarena.hu/hir/jovore_erkezik_a_symbian_belle_frissites.html

Lehet, hogy az általam is megtalált C drive kezelési gondok miatt? :hm:
Vagy csak szimplán nem akarják kiadni a Belle-t a karácsonyi szezonban, nehogy emiatt ne vegyék az újabb, Belle-es modelleket... :|


pén. dec. 09, 2011 16:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Pár napja nem bírtam tovább és felraktam az egyik N8-ra a legutolsó, Navifirm-en is rövid ideig felbukkant, magyar nyelvet is tartalmazó Belle verziót. 8)

Rengeteg a pozitív változás, a felület is teljesen megváltozott, minden gyorsabb, jobban kezelhető és logikusabb lett. :wink:
Mint ha nem is Symbian rendszer lenne, annyi a változás.

A főbb tapasztalatok:

1. Maximum 6 készenléti képernyő, gyorsabb és stabilabb működés, új hátterek és csengőhangok
2. Minden hivatkozás külön-külön hozható létre a desktopon, megszünt a fix méretű "4-es hivatkozás blokk"
3. Személyekhez külön rendelhető desktop widget és kedvenc névjegyek görgetősáv akár egyszerre is
4. Különböző méretű, szabadon pakolható widgetek, amelyek át is húzhatóak egyik desktopról a másikra
5. Megszünt Opciók, Vissza, Hív, Desktop váltó és egyéb fülek, helyette piktogramos kis kezelősáv alul, átalakult kezelőfelülettel és opciókkal, virtuális menügomb
6. A Térerő, operátor, Akkutöltés stb jelzés kompaktabb, vékony kis sávban felül.
7. Az Androidból jól ismert felülről lehúzható "redőny", értesítésekkel és főbb funkciógombokkal. (Adatkapcsolat, Wifi, BT, Néma mód, stb)
8. Jobban és egyszerűbben konfigurálható adatkapcsolat, Wi-Fi widget-el.
9. Új Nokia Maps és Browser verzió. (A Maps sokkal jobb, a Browser kb. ugyanolyan, mint az előző)
10. Új stílusú óra készenlétben, Analóg és digitális óra akár egyszerre is a desktopon
11. Átdolgozott kameraszoftver, új kezelőfelülettel. Még nem készítettem összehasonlító fotókat, de szerintem szebb képeket csinál, mint az Annás kamera fw.
12. Átdolgozott Galéria, "Felvételek" és "Kedvencek" opcióval, ill. "Ömlesztett" nézettel. (Felvételekben csak a saját készítésű fotók, videók)
13. A képekbe zoomolva a képben keresés is kinetikus, vagyis ha egy ujjmozdulattal "meglököd", a képen belül lendület szerűen lehet scrollozni.
14. A képek nem a megszokott, hanem egy új DCIM/100Nokia mappába kerülnek. A képek elnevezése is más, pl. 20111206123 helyett 2011-12-06-123.jpg
15. A menüben megszünt az "Alkalmazások" pont, helyette azonnal látható minden alkalmazás ikonja, sokkal átláthatóbb, kevesebb lépkedést igényel.
16. Jobb és kifinomultabb kinetikus görgetőrutin

És még sok-sok apróság, ami jobbá és könnyebbé teszi a teló kezelését

A lista tuti nem teljes, ezek csak az általam leginkább tapasztalt, hirtelen eszembe jutott változások.
Ha tapasztalok még valami fontosat, megírom.

Negatív tapasztalat csak egy van. Valami rendre megeszik kb. 20MB-ot a C memóriából.
Első telepítés után alig 15MB szabad hely maradt a C-n. Ezután leformáztam, lett 50MB szabad hely.
Felinstalláltam mindent, majd így maradt még 29MB. Ez így is volt 1 napig, majd amikor beütöttem a *#0000# kódot, hogy lekérjem a fw verziót, hirtelen kiírta, hogy nincs elég hely a C-n. Nézem, csak 9MB maradt.... :huha:
Azóta sem tudom, hová tünt ez a 20MB, de ezt betudom annak, hogy nem hivatalos fw-t hekkeltem a telóra. Remélem a végleges verzió nem így működik. :hm:


csüt. dec. 08, 2011 16:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
sziasztok!

kicsit talán off a kérdés, de mégis N8 :)

paypass matricát ragasztott e valaki N8-ra? ugye ez egy kis matrica, benne egy kis antenna és egy kis chip. arra lennék kíváncsi, hogy akár a telenfon, vagy akár magában a fizetés működésében lehet e gond. pl. interferencia, árnyékolás, stb... ami akár a telefon működését, akár a fizetés menetét akadályozhatja, nehezíthet...

...avagy ha paypass, akkor matrica a mobilra (n8 ofkorsz :) ) vagy marad a kártyás megoldás?


csüt. dec. 01, 2011 13:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
cooler21 írta:
most épp nem elérhető...de gondolom pár nap és megint az lesz...:)


Nem csak a Navifirm, a hivatalos Nokia Software Updater sem éri el a Nokia Szervert...
Remélem azért, mert most töltik fel a legújabb, friss ropogós Belle firmware-eket. :D


kedd nov. 29, 2011 23:27
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 543
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
most épp nem elérhető...de gondolom pár nap és megint az lesz...:)


kedd nov. 29, 2011 21:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Kanyarban a Belle update, Navifirmen már elérhető!

http://www.symbiantweet.com/symbian-belle-v111-030-0607-appears-on-navifirm-for-nokia-n8


kedd nov. 29, 2011 14:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Anark írta:
Valahogy be kéne férkőznöm abba a családba... :)
(Bocs Imici)

De ha már itt vagyok...
Ti hallottatok már olyat, hogy az N8 3.5-es (hang)kimenete képes lenne tönkre tenni a gyári (vagy más) füleseket?
Sajnos nálunk a családban az egyik N8-nál, már a 6. füles is beadta a kulcsot, mindezt alig 10 hónap alatt.
Minden alakalommal csak az egyik (a bal) oldalon veszít a hangerőből.
Tehát nem "kontaktos", hogy vagy szól vagy nem, vagy recseg, hanem szimplán egyik pillanatról a másikra, elveszíti a hangerő kb. nyolcvan százalékát. A szervizben meg simán kicserélik a fülest gyári újra, meg sem nézik a telót... Mondjuk lehet hogy ezt nekem kellene kérnem.

ha van valami tippetek megköszönném!


Megbeszéljük a részleteket... :DD

Érdekes jelenség, ilyen akkor lehet, ha a telefon kimeneti teljesítménye nagyobb, mint amit a füles elbír.
Viszont ha minden alkalommal ugyanaz az oldal megy tönkre, az már valószínűsíti, hogy esetleg a telefonnal lehet a gond.
Egy buta kérdés: A balansz ugye középen van? 8)
Ezen kívül még azt tudom elképzelni, hogy az egyik oldalon az áramkorlátozó ellenállás értéke a telefonon belül kisebb, mint a másik oldalé ezért ugyanazon hangerő mellett nagyobb áramot hajt át a bal oldalon. :hm:


szer. nov. 23, 2011 23:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Kicsit talán off, de mégis n8, de inkább suite :)

A telón lehet ügye több naptárat létrehozni, amit különböző színekkel jelöl. Alapból létezik a Személyes, de pl ha csinálok egy Munkát és egy Egyebet, akkor a Suite csak a Személyest szinkronizálja. A többi naptárról nem vesz tudomást. Tud valaki esetleg megoldást arra, hogy minden naptár szinkronizálva legyen (n8 - suite - outlook)? Egyelőre még google-zok és keresek a Nokia discussions-ön, de hátha már valaki megtalálta a megoldást :)


kedd nov. 22, 2011 23:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 26, 2010 23:34
Hozzászólások: 19
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Valahogy be kéne férkőznöm abba a családba... :)
(Bocs Imici)

De ha már itt vagyok...
Ti hallottatok már olyat, hogy az N8 3.5-es (hang)kimenete képes lenne tönkre tenni a gyári (vagy más) füleseket?
Sajnos nálunk a családban az egyik N8-nál, már a 6. füles is beadta a kulcsot, mindezt alig 10 hónap alatt.
Minden alakalommal csak az egyik (a bal) oldalon veszít a hangerőből.
Tehát nem "kontaktos", hogy vagy szól vagy nem, vagy recseg, hanem szimplán egyik pillanatról a másikra, elveszíti a hangerő kb. nyolcvan százalékát. A szervizben meg simán kicserélik a fülest gyári újra, meg sem nézik a telót... Mondjuk lehet hogy ezt nekem kellene kérnem.

ha van valami tippetek megköszönném!


kedd nov. 22, 2011 22:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Akoska írta:
Az én Anyukám a 70-ikre SGS2-t, bibííí :)

De az N8 majdnem befutó volt, csak végül mégis a szép nagy kijelző győzött...


:lol:
Anyunál viszont a kamera minőség volt a meghatározó. 8)
Érik egy hatodik is, mert az anyós is beleszeretett az N8-ba... :mrgreen: :gigalol:


kedd nov. 22, 2011 22:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Az én Anyukám a 70-ikre SGS2-t, bibííí :)

De az N8 majdnem befutó volt, csak végül mégis a szép nagy kijelző győzött...


kedd nov. 22, 2011 20:47
Profil ICQ
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 543
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
és narancs is:))


kedd nov. 22, 2011 19:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 20, 2006 19:58
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
Tegnap este Anyu 60. szülinapjára egy narancs N8-at kapott. :wink: Így az N8-asok száma a családban 5-re emelkedett. :lol: 8)

kis N8 fanatizmus van akkor a családba :)


hétf. nov. 21, 2011 21:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Tegnap este Anyu 60. szülinapjára egy narancs N8-at kapott. :wink: Így az N8-asok száma a családban 5-re emelkedett. :lol: 8)


hétf. nov. 21, 2011 21:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Mephysto írta:
A Nokia suite jelezte, hogy van új Maps frissítés, eléggé átszabták... szokatlan, de jobb lett... szerintem :)


A Nokia Betalabs oldalról már régóta letölthető volt ez a verzió. Én kb. 3-4 hónapja használom, szerintem is sokkal jobb, mint a régi.


csüt. nov. 17, 2011 0:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
A Nokia suite jelezte, hogy van új Maps frissítés, eléggé átszabták... szokatlan, de jobb lett... szerintem :)


hétf. nov. 14, 2011 1:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 25, 2009 11:06
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: Békés megye
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
user01 írta:
Igen, a jack aljzat egyben analóg AV kimenet. Tehát a régebbi Nokia AV-kábel a hangot és a képet egyaránt átviszi.


Köszi!


szomb. nov. 12, 2011 11:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 169
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Igen, a jack aljzat egyben analóg AV kimenet. Tehát a régebbi Nokia AV-kábel a hangot és a képet egyaránt átviszi.


szomb. nov. 12, 2011 11:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 25, 2009 11:06
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: Békés megye
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Nem tudom volt-e már kérdés :hm: hogy a nokia video kimeneti kábel ehez is jó,tehát kiviszi a video jelet is rajta (pl:5800) vagy csak a hangot?Autós multimédiához akarnám csatlakoztatni,csak azon nincs hdmi csati !-F


szomb. nov. 12, 2011 9:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
A készenléti képernyőn az "Opciók" ill. "Hív" gombok funkcióját lehet változtatni? Én nem találtam sehol ilyen lehetőséget. :hm:


szer. nov. 09, 2011 9:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Sziasztok!

Ma vettem észre, hogy van Symbian anna service pack, simán felment... az ige szerint semmi extra, inkább javítások..


hétf. okt. 31, 2011 13:32
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
Macika írta:
... A berakott microSD-t bármikor, a belső memóriát soha.


Én nem a C-ről vagy a Z-ről, hanem a 16GB-os Mass Memory-ról, vagyis az E-ről beszéltem. Azt már többször is formáztam a beépített fájlkezelővel. (Hosszú tapi --> formázás) De az a formázással együtt rögtön megkreálja a rendszermappákat is.

Egyébként azóta a dolog tárgytalan, mert sikerült meggyógyítani a telót. :lol: 8) :P Egy frissebb Phoenix verzióval kellet flashelni és jó lett. Azóta látja a Mass Memory-t is a laptopom.
Nem gondoltam volna, hogy ez is számít, elvileg az a Phoenix verzió amivel először flasheltem, szintén ismerte az N8-at. Mégsem töltötte fel a Mass Memory Content fájlt sem, ráadásul " tárolóhely" üzemmódban el is tüntette...

Félreértettem, elnézést...


pén. okt. 28, 2011 23:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Macika írta:
... A berakott microSD-t bármikor, a belső memóriát soha.


Én nem a C-ről vagy a Z-ről, hanem a 16GB-os Mass Memory-ról, vagyis az E-ről beszéltem. Azt már többször is formáztam a beépített fájlkezelővel. (Hosszú tapi --> formázás) De az a formázással együtt rögtön megkreálja a rendszermappákat is.

Egyébként azóta a dolog tárgytalan, mert sikerült meggyógyítani a telót. :lol: 8) :P Egy frissebb Phoenix verzióval kellet flashelni és jó lett. Azóta látja a Mass Memory-t is a laptopom.
Nem gondoltam volna, hogy ez is számít, elvileg az a Phoenix verzió amivel először flasheltem, szintén ismerte az N8-at. Mégsem töltötte fel a Mass Memory Content fájlt sem, ráadásul " tárolóhely" üzemmódban el is tüntette...


csüt. okt. 27, 2011 21:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 169
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Macika írta:
Imici1972 írta:
...Tudom, hogy a fájlkezelőből lehet formázni...

És milyen rosszul.
Csak box-szal lehet formázni.
A berakott microSD-t bármikor, a belső memóriát soha.

Kíváncsivá tettél, és megnéztem... Ha a beépített fájlkezelőben hosszan rábökök az "E:memóriaegység"-re, akkor a felbukkanó menüben ott van a "Formázás" lehetőség!


csüt. okt. 27, 2011 20:59
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
levike7 írta:
Eljött az a pillanat, amikor túl hülye vagyok a saját telefonomhoz... (és be is vallom)...

A problémám a következő: nem tudok MMS-t küldeni... :(
Nem a fizikai korlát az, ami visszafog, a telefon nem küldi el az üzenetet...
Emailben simán tudok küldeni, csatolmánnyal, tokkal-vonóval, de az MMS nem megy az Istenért sem...

- Szolgáltatótól (TELENOR) kapott konfig SMS-sel lett beállítva a tel.
- Fogadni tudok, ha kapok valakitől azonnal tölti is le
- A küldésre kattintva látszik, hogy a telefon 3G ill. 3,5G hálós adatforgalomra készül, majd közli, hogy az üzenet küldése sikertelen!

Mi a r*tek lehet a gond?

Szinte biztos vagyok benne, hogy én vagyok a láma, de most nagyon szívesen fogadok minden segítséget!
Köszi előre is! ;)

Ugye meg van rendelve az MMS-szolgáltatás a Telenornál?

Mert szerintem nagyon nincs...


csüt. okt. 27, 2011 18:36
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
Létezik olyan Symbian3-as filemanager/browser, amivel formázni is tudom a memóriaegységet vagy a memóriakártyát?
Letöltöttem jónéhány filemanagert, de egyikkel sem lehet formázni...
Tudom, hogy a fájlkezelőből lehet formázni, de az rögtön létrehozza a mappákat is. Nekem egy olyan progi kellene, amivel a teljesen üresre tudom formázni a Memóriaegységet. PC sem jöhet szóba, mert sajna frissítés óta a PC/laptop nem látja a Memóriaegységet, csak a kártyát.

És milyen rosszul.
Csak box-szal lehet formázni.
A berakott microSD-t bármikor, a belső memóriát soha.


csüt. okt. 27, 2011 18:35
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 818 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség